کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
(2011-04-22 ساعت 12:33)narcis_ala نوشته:  من اسپانسرم مدارکم رو فرستاده به آنکارا
می خوام تایید رسیدن مدارک رو بگیرم میشه لطفا متن ایمیلی که باید بزنم رو برام بفرستید؟
متشکرمSmile

Dear Sir/Madam,

This is to inform you that my sponsor, (name of the sponsor), has sent sponsorship documents to you on .... (date).
I would appreciate if u let me know receipt of the documents.

Best regards,
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

تشکر کنندگان: narcis_ala ، ramin_ad ، آرتين
من 4 روز پیش ای میل زدم به سفارت آنکارا که رسیدن مدارکم را تایید کنن ولی اصلا انگار نه انگار نمیدونم دیگه چیکار کنم... از طریق سایت هم پرسیدم ولی جواب نمین.
شماره کیس: 2011AS00019XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 25 می 2010
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: جون 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه: 11 می 2011
تاریخ کلیر شدن: 20 جون 2011
تاریخ دریافت ویزا: 27 جولای 2011
تاریخ مهاجرت: آخر آگوست
تشکر کنندگان: ramin_ad
(2011-04-28 ساعت 08:39)gladiator نوشته:  من 4 روز پیش ای میل زدم به سفارت آنکارا که رسیدن مدارکم را تایید کنن ولی اصلا انگار نه انگار نمیدونم دیگه چیکار کنم... از طریق سایت هم پرسیدم ولی جواب نمین.

دوست عزيز شما با چه پستي مداركتون را ارسال كرديد؟از روي سايتي كه بسته تون را پست كرديد و ترك نامبرتون مي تونيد بفهميد بسته رسيده يا خير. بعدش هم نگران نباشديد براي ما هم همين اتفاق افتاد ما تقريبا 2 تا 3 هفته بعد از ارسال مداركمون و چند بار ايميل زدن به آنكارا بالاخره جواب دادند.
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: gladiator ، ramin_ad
با آرامکس به دست کسی به اسم stamp رسیده
شماره کیس: 2011AS00019XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 25 می 2010
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: جون 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه: 11 می 2011
تاریخ کلیر شدن: 20 جون 2011
تاریخ دریافت ویزا: 27 جولای 2011
تاریخ مهاجرت: آخر آگوست
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها
ببخشید که اینجا مطلبم را مینویسم، راستش من کانفریم نامبرم را گم کردم و نمیتونم سایت را چک کنم،بچه ها گفتن که میشه با تماس یا ایمیل به kcc مطلع شد که برنده شدم یا نه،امروز یکشنبه است و هرچی زنگ میزنم بهشون میگه یکشنبه است و تعطیله.
یک راهنمایی می کنید برای متنی که باید به kcc ایمیل کنم که مطلع بشم برنده شدم یا نه.مرسی
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
تشکر کنندگان:
من 2 بار ایمیل زدم و هر 2 بار با فاصله یک روز جواب دادن
من از سایت برای فرستادن ایمیل استفاده کردم
تشکر کنندگان: coming soon
(2011-04-28 ساعت 09:48)arshida نوشته:  
(2011-04-28 ساعت 08:39)gladiator نوشته:  من 4 روز پیش ای میل زدم به سفارت آنکارا که رسیدن مدارکم را تایید کنن ولی اصلا انگار نه انگار نمیدونم دیگه چیکار کنم... از طریق سایت هم پرسیدم ولی جواب نمین.

دوست عزيز شما با چه پستي مداركتون را ارسال كرديد؟از روي سايتي كه بسته تون را پست كرديد و ترك نامبرتون مي تونيد بفهميد بسته رسيده يا خير. بعدش هم نگران نباشديد براي ما هم همين اتفاق افتاد ما تقريبا 2 تا 3 هفته بعد از ارسال مداركمون و چند بار ايميل زدن به آنكارا بالاخره جواب دادند.

میشه بپرسم با چه پستی مدارکتونو به سفارت فرستادین؟
من امروز رفتم TNT میگه ما به آدرس سفارت آمریکا تو هر کشوری که باشه هیچ بسته ای ارسال نمی کنیم..Sad
میشه لطفا راهنمایی کنید من چکار باید بکنم؟
تشکر کنندگان:
(2011-05-03 ساعت 14:26)narcis_ala نوشته:  
(2011-04-28 ساعت 09:48)arshida نوشته:  

میشه بپرسم با چه پستی مدارکتونو به سفارت فرستادین؟
من امروز رفتم TNT میگه ما به آدرس سفارت آمریکا تو هر کشوری که باشه هیچ بسته ای ارسال نمی کنیم..Sad
میشه لطفا راهنمایی کنید من چکار باید بکنم؟

با سلام
این پست مال هندوستانه و تحریم و این چیزها نداره. دانشگاه آزاد برای مکاتبات بین المللیش با این پست قرارداد داره و نامه ما بعد از یک و نیم روز با این پست از تهران به آمریکا رسید.
اگر دوست دارید امتحان کنید: www.karapost.com
آدرس و شماره تلفن دفاترش هم توی این لینکه و اگه از سایت وارد بشید توی قسمت contact us
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: coming soon ، b!ta ، narcis_ala ، Man
پس چرا کسی جواب نمیده ؟
هیچ کس اینجا نیست؟
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
تشکر کنندگان: coming soon
سلام یکی میشه یه متن بده در این مرد
که من مدرکم دیپلم ۱۱ ساله فنی هست ایا مشکلی داره؟ مسخوام یه kcc بدم تروخدا زوووود
انتظار.....
تشکر کنندگان:
(2011-05-04 ساعت 17:00)gt3333 نوشته:  سلام یکی میشه یه متن بده در این مرد
که من مدرکم دیپلم ۱۱ ساله فنی هست ایا مشکلی داره؟ مسخوام یه kcc بدم تروخدا زوووود

دوست عزيز
شما نيازي به مكاتبه با kcc در خصوص مدرك و يا ارسال آن به kcc نداريد. مدارك در مرحله بعد به سفارت بايد فرستاده شود.
ولي نكته اي كه بايد توجه كنيد اينست كه داشتن ديپلم 12 ساله شرط اصلي بوده و اغلب مدارك 11 ساله مورد قبول نيستند و به احتمال زياد مشكل ساز مي شود.
اين موضوع بسيار مهمي هست و حتما دنبالش كنيد كه بعدا مشكلي برايتان بوجود نيايد.
موارد مشابه در سالهاي قبل و همين 2011 وجود داشته اند.

موفق باشيد.
تشکر کنندگان: gt3333
(2011-05-04 ساعت 17:21)satusa نوشته:  
(2011-05-04 ساعت 17:00)gt3333 نوشته:  سلام یکی میشه یه متن بده در این مرد

دوست عزيز
شما نيازي به مكاتبه با kcc در خصوص مدرك و يا ارسال آن به kcc نداريد. مدارك در مرحله بعد به سفارت بايد فرستاده شود.
ولي نكته اي كه بايد توجه كنيد اينست كه داشتن ديپلم 12 ساله شرط اصلي بوده و مدارك 11 ساله مورد قبول نيستند و به احتمال زياد مشكل ساز مي شود.
اين موضوع مهمي هست و حتما دنبالش كنيد كه بعدا مشكلي برايتان بوجود نيايد.
موارد مشابه در سالهاي قبل و همين 2011 وجود داشته اند.

موفق باشيد.
ممنون چیکار کنم به نظرتون ؟ خیلی نگرانم کرده اگر خودشون بپرسم نمیشه ؟شاید قبئل کنند
انتظار.....
تشکر کنندگان:
شما بهترین کاری که می تونید بکنید اینه که برید دنبال مدرک پیش دانشگاهی.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
تشکر کنندگان: gt3333 ، satusa
(2011-05-04 ساعت 19:24)Ali-J نوشته:  شما بهترین کاری که می تونید بکنید اینه که برید دنبال مدرک پیش دانشگاهی.

مرسی ولی وقت زیادی ندارم که برم دنبال در خوندنSad
کسی راهی میدونه؟
انتظار.....
تشکر کنندگان:
(2011-05-04 ساعت 19:27)gt3333 نوشته:  
(2011-05-04 ساعت 19:24)Ali-J نوشته:  شما بهترین کاری که می تونید بکنید اینه که برید دنبال مدرک پیش دانشگاهی.

مرسی ولی وقت زیادی ندارم که برم دنبال در خوندنSad
کسی راهی میدونه؟

دوست عزیز
شرط اول شایستگی (eligibility) برای لاتاری داشتن حداقل یکی از دو مورد زیر می باشد:
1- داشتن دیپلم 12 ساله
2- داشتن حداقل 2 سال سابقه کار در رشته و یا حرفه ای که نیاز به دو سال آموزش داشته باشد.
در غیر اینصورت کیس رد می شود. این قانون است و با گفتن و مذاکره و اطلاع با kcc و ... مشکلی حل نمی شود.

مورد اول خوب خیلی روتین و بدون مشکل هست ولی
مورد دوم کمی پیچیده است و سفارت هم به راحتی قبول نمی کند و ریسک بالایی دارد (شغل مربوطه باید جزء رشته هایی باشد که شرایط را دارند و توی سایت dv مشخص شده اند و ضمن اینکه باید جز تخصص هایی باشد که برای شاغل شدن در آن نیاز به 2 سال آموزش باشد و این باید برای آفیسر مشخص شود و همچنین سابقه کار ارائه شده باید واقعی و رسمی و قابل اعتماد باشد که آفیسر را قانع کند). کلا این روش دردسر زیادی دارد و همراه با ریسک فراوان هست.

نمی خواهم نا امیدتان بکنم ولی باید کمی هم واقع بین بود چون واقعا مساله ای هست که تمام زندگی تان را از همه لحاظ تحت شعاع قرار می دهد و باید از اول بدانید.

به نظر من اگر می توانید یه کاری برای دیپلم گرفتن تان بکنید. حتی می تونید تاریخ مصاحبتون رو به تعویق بیندازید تا دیپلم رو بگیرید. در غیر اینصورت کار خیلی مشکل می شود.

امیدوارم مشکلتان حل شود و راه حل مناسبی پیدا کنید.
تشکر کنندگان: gt3333

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان