کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
(2011-04-13 ساعت 14:57)لیلا ج نوشته:  
(2011-04-13 ساعت 13:56)A.K نوشته:  متاسفانه مثل اینکه کسی نمیدونه که من باید چار کنم اگر نمونه نامه ای داشتم خوب بود :-((

من آدرسم تغییر نکرده بود اما میخواستم که نامه دوم به محل کارم بیاد. بهشون ایمیل زدم و اونها هم نامه دوم رو به محل کارم فرستادن. شما هم بهتره یه ایمیل بزنی و تغییر آدرس رو اعلام کنی. میتونی از متن زیر استفاده کنی:

Case Number:
FIRST NAME:
LAST NAME:
Date of Birth:
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

Dear Sir/Madam,

This is to inform you that my home address has been changed and i would be pleased to ask you change my home address in my file as below:
(اینجا آدرس جدیدا رو بنویس)
و بعد:

I would appreciate if you send the notification letter to my new address.

Best regards,
از شما متشکرم ممنون خیلی لطف کردین
یکی هم خودم مهیا کردم به نظر شما خوبه
Case Number: 2011AS315**
P A Name: ****, ****
Date of birth (mm-dd-yyyy):**/**/****
Preference Category : DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability : IRAN

Dear Sir / Madam,

I have recently moved and I would like to inform you my new address and telephone number.
I respectfully request you to change my address on file. Thank you in advance for your time and consideration.

Previous Address:
previous Address:
Previous Telephone number: ******
Present Address:
Present Telephone number: *******

Best Regards

کیس: 315xx
نامه قبولی: 2010 3 june
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن: July
نامه دوم: 13 june
مصاحبه: 26 July
کلیرنس: 6 sep
هزینه ها برای 2نفر: 60000 پستTNT - ترجمه حدود 120000 - عکس دو سری 20000
بلیط و ویزا 1,060,000- هتل 900,000 برای 9 شب -مدیکال 700 درهم- سفارت 1638 دلار
تشکر کنندگان: tamanna ، ramin_ad ، آرتين
A.K عزیز، متن زیر تلفیقی از متن من و خوذته. همین خوبه، بفرست و دیگه چونه هم نزن Big Grin

This is to inform you that I have recently moved and I do not live at previous address anymore.
Hence, my address and Telephone number have been changed.

previous Address and telephone number:
Present Address and telephone number:

I would appreciate if you add my new address to my file and send the notification letter to my new address.
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، A.K ، tamanna ، maaref ، آرتين ، ramin_ad ، Hornet
من به kcc میل زدم برای این که بدونم فرم هایی که فرستادم با فرم های اولیه تطابق داره یا نه.
ولی اونا در جواب تاریخ مصاحبه رو میل کردن.این یعنی همه فرم ها یکی هستن؟
یکی جواب بده خیلی استرس دارم ...
تشکر کنندگان: tamanna ، coming soon ، A.K ، ramin_ad ، maaref ، آرتين
سلام

من آدرسم که در فرم های اولیه فرستاده بودم عوض شد و 3روز پیش یک ایمیل زدم به KCC و اطلاع دادم .اونها هم دیشب جواب دادن که فایل من با آدرس جدید آپدیت شده .جهت اطلاع دوستان متن ایمیلی رو که فرستادم میگذارم :

مشخصات :
Dear Sir/Madam
Here with , I would like to inform you that my current mailling address in supplemental registration for the diversity immigrant visa program form , item 3 has been changed as follows
آدرس جدید
Best Regards
اسم و فامیل
اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

تشکر کنندگان: Linspire ، A.K ، ramin_ad ، maaref ، آرتين
من میخام به kcc ایمیل بزنم برای اطلاع دادن در مورد اینکه در موقع ثبت نام دانشجو بودم ولی به علت اشتباهی که انجام دادم گزینه high school diploma رو انتخاب کردم,میشه کمکم کنیدکه چطور بهشون اطلاع بدم
تشکر کنندگان: coming soon ، maaref ، آرتين
(2011-04-14 ساعت 18:16)ramin_ad نوشته:  من میخام به kcc ایمیل بزنم برای اطلاع دادن در مورد اینکه در موقع ثبت نام دانشجو بودم ولی به علت اشتباهی که انجام دادم گزینه high school diploma رو انتخاب کردم,میشه کمکم کنیدکه چطور بهشون اطلاع بدم
مگه مشکلي پيش مياد که نزديد دانشجوييد؟
فقط آخرين مدرک تحصيليا خواستند که شما هم زديد ديپلم.
منم دقيقا مثل شما هستم و موقغ ثبت نام high school diploma زدم ولي حرفي از دانشجو بودن نزدم.
فکر نميکنم هم لازم باشه.
اگه دوستان اطلاعات کامل تري دارند بگند.
ramin_ad جان ،منم نگران کرديااااااSad
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
تشکر کنندگان: ramin_ad ، maaref ، آرتين ، coming soon
(2011-04-15 ساعت 10:59)farzad-it نوشته:  
(2011-04-14 ساعت 18:16)ramin_ad نوشته:  من میخام به kcc ایمیل بزنم برای اطلاع دادن در مورد اینکه در موقع ثبت نام دانشجو بودم ولی به علت اشتباهی که انجام دادم گزینه high school diploma رو انتخاب کردم,میشه کمکم کنیدکه چطور بهشون اطلاع بدم
مگه مشکلي پيش مياد که نزديد دانشجوييد؟
فقط آخرين مدرک تحصيليا خواستند که شما هم زديد ديپلم.
منم دقيقا مثل شما هستم و موقغ ثبت نام high school diploma زدم ولي حرفي از دانشجو بودن نزدم.
فکر نميکنم هم لازم باشه.
اگه دوستان اطلاعات کامل تري دارند بگند.
ramin_ad جان ،منم نگران کرديااااااSad

سلام
من موقع ثبت نام some university courses را انتخاب کردم در حالیکه باید university degree را انتخاب می کردم،نه به سفارت ایمیل زدم و نه مشکلی پیش آمد.توی فرم های اولیه گزینه university degree را انتخاب کردم.
حتما توی فرم هایی که فرستادید کی سی سی به دانشجو بودنتون اشاره کردید.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: farzad-it ، maaref ، ramin_ad
نه متاسفانه اشارهای به این موضوع نکردم چون فکر می کردم سابقه ی اخرین مدرکمو که دارم باید کامل بنویسم,برای همین تا پیش دانشگاهی رو وارد کردم و حرفی از دانشگاه نزدم,می خوام اطلاعاتمو کامل کنم.
الان هم نمدونم چه مدرکی باید اراءه بدم,برخی از دوستان گفتن باید گواهی اشتغال به تحصیل بگیری,نمیدونم برای کجا؟؟بگم برای سفارت امریکا در ابوظبی؟
تشکر کنندگان: آرتين

آیا شما در لاتاری قبول شده اید یا فقط ثبت نام کرده اید؟
تشکر کنندگان: ramin_ad ، لیلا ج ، آرتين
(2011-04-18 ساعت 01:10)AmericanHamid نوشته:  

بله.من قبول شدم اگر هم خدا بخواهد ماه دیگه کارنت میشم.
مسءله اصلی من اینکه در رزومه تحصیلیم دانشگاه رو وارد نکردم و فقط تا پیش دانشگاهی وارد کردمو الان نگرانیش برام مونده!!!
تشکر کنندگان: coming soon ، tamanna ، آرتين
(2011-04-18 ساعت 12:27)ramin_ad نوشته:  
(2011-04-18 ساعت 01:10)AmericanHamid نوشته:  

بله.من قبول شدم اگر هم خدا بخواهد ماه دیگه کارنت میشم.
مسءله اصلی من اینکه در رزومه تحصیلیم دانشگاه رو وارد نکردم و فقط تا پیش دانشگاهی وارد کردمو الان نگرانیش برام مونده!!!

شما دو تا راه دارید
1. اینکه با یک ایمیل حقیقت رو به Kcc بگید و بگید اشتباه کردم و با مدارک دانشکاه برید مصاحبه که تا اونجایی که من در سفر نامه ها خوندم مورد شما خیلی حاد نیست و فکر نکنم دلیلی بر رد شدن کیس شما باشه.
2. دوم اینکه کلا بیخیال بشیدو اصلا حرفی از دانشگاه نزنید که این هم یک ریسک هست که اگر یک در هزار متوجه بشند براتون دردسر ساز میشه.و اگر هم متوجه نشند که درصدش بیشتره . خیلی راحت ویزا رو میگیرید

تشکر کنندگان: coming soon ، ramin_ad ، آرتين

شما کاملا درست و بجا نوشتید چون از شما خواستند آخرین مدرکی که دارید نام ببرید و دانشجو تا زمانی که درسش تمام نشه هیچ مدرکی نداره.
همسر من هم امسال برنده شدند و دانشجوی دکترا هستند و ما موقع ثبت نام اولیه نوشتیم که مدرکشون کارشناسی ارشده فقط بعدا که برنده شدند توی فرمها مقابل شغلشون نوشتیم دانشجوی دکترا رشته فلان و در جای دیگه هم که باید تحصیلات را ریز به ریز می نوشتیم برای دکترا شون نوشتیم که هنوز دانشجو هستند و درسش ادامه داره
و اصلا موقع مصاحبه و یا مکاتبات قبلش نگفتند که اشتباه داریم یا مشکلی هست و الان هم ویزامون را گرفتیم.
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: لیلا ج ، coming soon ، AmericanHamid ، نگار 65 ، frozen mind ، ramin_ad ، آرتين
ممنون از راهنماییتون, حتما اطلاعاتمو براشون میفرستم.
گواهی اشتغال به تحصیلو از دانشگاه برای کجا بگیرم؟سفارت امریکا؟مشکلی برام پیش نمیاد!!
(2011-04-20 ساعت 13:08)ramin_ad نوشته:  ممنون از راهنماییتون, حتما اطلاعاتمو براشون میفرستم.
گواهی اشتغال به تحصیلو از دانشگاه برای کجا بگیرم؟سفارت امریکا؟مشکلی برام پیش نمیاد!!

برای دارالترجمه بگیرید.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، ramin_ad ، آرتين
من اسپانسرم مدارکم رو فرستاده به آنکارا
می خوام تایید رسیدن مدارک رو بگیرم میشه لطفا متن ایمیلی که باید بزنم رو برام بفرستید؟
متشکرمSmile

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان