کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان 2011
(2011-08-04 ساعت 19:11)hojat_nj نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
من شمارم 42000 هست. ولی نامه دوم رو هنوز دریافت نکردم.
با KCC ام که مکاتبه کردم بهم جواب دادن که به زودی اعلام می کنیم.
حالا می خوام بدونم اول نامه ش برام می یاد یا اول بهم ایمیل می زنن؟
دوستانی که مثل من تو آخرین ماه کارنت شدن نامه دومشون رو گرفتن؟
بازم از راهنماییاتون ممنونم.
سلامت و موفق باشید.

دوست عزیز ، سلام
شما مجددا به KCC ایمیل بزنید یا تلفنی و تاریخ مصاحبتون رو بپرسید . . . چون به همه اعلام کردن
ولی اگه مصاحبتون آنکارا هستش ، خود سفارت هم اعلام کرده که در آدرس زیر بر اساس کیس نامبر ببینید و زود تر متوجه بشید .
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_dv.html
اونا خودشون هیچوقت ایمیل نمی زنند و شما باید اول بپرسی دوباره تا اونا جواب بدن ! نامه ها 25 جولای ارسال شده و اگه تا 25 آگوست به دستتون نرسید به KCC ایمیل بزنید و درخواست ارسال کپی نامه از طریق ایمیل کنید
من خودم نامه دومم رو گرفتم ولی به آدرسی در آمریکا نه ایران
شماره کیس : 2011AS44XXX
تاریخ ورود به آمریکا : 2012 Feb
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، hojat_nj
می تونم بپرسم تاریخ مصاحبه شما کی هست؟
پس چرا وقتی من دو هفته پیش ایمیل دادم بهم گفتن بعدا مشخص میشه؟
فکر کنم بهتره من دوباره یه ایمیل بدم بگم برا من نامه دومم رو ایمیل کنن.
می ترسم دیر شه.

من 8سپتامبر مصاحبمه.ولی بر اساس اینا نمیشه تاریخ مصاحبه رو تخمین زد اخه silia ی عزیز با کیس 42 اگه اشتباه نکنم 12سپتامبر مصاحبه دارن.نگران نباشین دیر نمیشه.شما فقط کارایی که برای مصاحبه لازمه امجام بدینShy
تشکر کنندگان: aghdam ، najibi ، hojat_nj
(2011-08-05 ساعت 15:16)royce نوشته:  سلام دوستان
من از برندگان 2012 هستم مجبور شدم سوالم را اینجا مطرح کنم چون کسی پاسخ نداد
لطفا کسانی که تجربه دارن پاسخ بدن
اگه کسی تو درس خوندنش وقفه بوجود اومده باشه باید تاریخ شروع وپایان رو چجوری بزنه مثلا یه مقدار از پیش دانشگاهی را خونده باشه و 2-3 سال بعد ادامشو خونده حالا اگه تاریخ شروع و پایان رو بزنیم نمیگن شما 5 سال پیش دانشگاهی می خوندی

ممنون اگه کمک کنید

مهم اینه که در نهایت در حال حاضر مدرک پیش دانشگاهی رو داشته باشید ولی اینکه چند سال طول کشیده به نظر من برای اونها موضوع مهمی به حساب نمیاد و چیزی نیست بخوان بهش گیر بدن.
تشکر کنندگان: najibi
اگه کسی تو درس خوندنش وقفه بوجود اومده باشه باید تاریخ شروع وپایان رو چجوری بزنه مثلا یه مقدار از پیش دانشگاهی را خونده باشه و 2-3 سال بعد ادامشو خونده حالا اگه تاریخ شروع و پایان رو بزنیم نمیگن شما 5 سال پیش دانشگاهی می خوندی

ممنون اگه کمک کنید

سلام دوست عزیز
من برای یک نفر مثل شما که البته برای کانادا اقدام کرده بود در فرمهاش اینطور نوشتم و مشکلی هم نبود:
1- قسمت اولو از تاریخ شروع پیش دانشگاهی تا تاریخ ترک تحصیل میزنید و Not finished مینویسید در محل نوع مدرک
2- قسمت دوم تحصیلتون رو از تاریخ برگشت به تحصیل تا تاریخ اخذ مدرک مینویسید و جلوش مدرک پیش دانشگاهی مینویسید
موفق باشید
(2011-08-05 ساعت 12:41)Ehaqiqi نوشته:  سلام دوستان
الان بيش از 10 روزه كه تو آنكارا گير افتاديم.يه نقص مدرك داريم كه بايد اصلش از ايران برامون بفرستن.
خواهش ميكنم اگه كسي از دوستان براي روز يكشنبه 16 مرداد،(7 آگوست) مي خواهد با پرواز ساعت 5 عصر ايران اير به مقصد آنكارا، به آنكارا تشريف بياورد لطف كند و به من پيام دهد تا خانواده ام مدارك را تحويل ايشان دهند تا به دست من برسد و بعد از 2 هفته بالاخره تكليفمان معلوم شود.
ببخشيد من پستم رو در 2 جا مطرح كردم تا شايد كسي جواب دهد.
منتظر پاسخ شما دوست عزيز هستم.
متشكرم

بارنامه هوایی کنید دوست عزیز
تشکر کنندگان:
سلام.
دوستان ببخشید که من سوالم را تو چند پست مطرح کردم چون دیگه باید امروز بلیط بگیرم و احساس میکنم دیر شده.
سوالم اینه که آیا بلیط را از طریق سایتهای اینترنتی cheapoair, expedia,..با کردیت کارت بگیریم ارزانتره یا از آژانسهای مسافرتی؟؟
ممنونم.
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: samadi2050
(2011-08-05 ساعت 15:39)alirezamk نوشته:  

ممنون اگه کمک کنید

مهم اینه که در نهایت در حال حاضر مدرک پیش دانشگاهی رو داشته باشید ولی اینکه چند سال طول کشیده به نظر من برای اونها موضوع مهمی به حساب نمیاد و چیزی نیست بخوان بهش گیر بدن.
به نظر شخصی بنده حقیقت رو بنویسید. وقفه مهم نیست. شما تاریخ ها رو همون طورکه در ترجمه ها هم ارائه خواهید داد بنویسید.به هر حال تصمیم گیری با شماست.
تشکر کنندگان:
(2011-08-05 ساعت 15:59)aghdam نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 15:54)Rainy نوشته:  سلام.
دوستان ببخشید که من سوالم را تو چند پست مطرح کردم چون دیگه باید امروز بلیط بگیرم و احساس میکنم دیر شده.
سوالم اینه که آیا بلیط را از طریق سایتهای اینترنتی cheapoair, expedia,..با کردیت کارت بگیریم ارزانتره یا از آژانسهای مسافرتی؟؟
ممنونم.

دوست عزیز ، سلام
اگه آژانسی هواپیما رو چارتر کرده باشه ، خوب آژانس ارزونتر هستش ولی تا جاییکه من می دونم هیچ آژانسی برای آنکارا چارتر نمی کنه !
پس توی خرید بلیط هیچ فرقی نداره ولی خوب خرید از آژانس راحت تره دیگه . . .
ولی برای هتل ، آژانس هایی که با هتل ها قرارداد دارن ، ارزونتر میدن و خرید مستقیم از خود هتل به صرفه نیست

متشکر از پاسختون.
مشکل از جانب منه که نگفتم برای آمریکا بلیط میخوام.
نظرتون چیه؟
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
(2011-08-05 ساعت 16:03)Rainy نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 15:59)aghdam نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 15:54)Rainy نوشته:  سلام.
ممنونم.

دوست عزیز ، سلام
اگه آژانسی هواپیما رو چارتر کرده باشه ، خوب آژانس ارزونتر هستش ولی تا جاییکه من می دونم هیچ آژانسی برای آنکارا چارتر نمی کنه !
پس توی خرید بلیط هیچ فرقی نداره ولی خوب خرید از آژانس راحت تره دیگه . . .
ولی برای هتل ، آژانس هایی که با هتل ها قرارداد دارن ، ارزونتر میدن و خرید مستقیم از خود هتل به صرفه نیست

متشکر از پاسختون.
مشکل از جانب منه که نگفتم برای آمریکا بلیط میخوام.
نظرتون چیه؟

خواهش می کنم . . . منم وقتی فهمیدم ، ارسالم رو پاک کردم Big Grin
متاسفانه من هنوز به اون مرحله نرسیدم ولی اینو می دونم که وقتی جایی هواپیمارو چارتر نکرده باشه ، قیمت بلیط فرقی نمی کنه و ثابت هست ولی خوب اگه از سایت واسه شما بخوان بگیرند ، چه جوری خود بلیط به دستتون می رسه ؟
سلام من یه سوال دارم.تو رو خدا زود جوابمو بدین. میشه بعضی قسمتهای فرم پرینت شده باشه و بعضی قسمتها رو دستی بنویسیم؟
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان:
(2011-08-05 ساعت 16:47)SH1A2R3 نوشته:  سلام من یه سوال دارم.تو رو خدا زود جوابمو بدین. میشه بعضی قسمتهای فرم پرینت شده باشه و بعضی قسمتها رو دستی بنویسیم؟

دوست عزیز ، سلام
واسه من که شد Big Grin
من توی فرمهام ، بعضی جا ها چیزی می خواستم بنویسم که جا نمی شد یا فرمتش نمی خورد ! منم بعد از پرینت اون چند کلمه رو دستی نوشتم
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna
دوستان من یه سوال دارم

من توی سربازی یه مدت فروشنده فروشگاه بودم ویه مدت توی قسمت پرسنلی کار حساب کتاب مرخصی و پیگیری مدارک سربازا واسه پایان خدمت را انجام میدادم حالا باید توی فرمهام کارم موقع خدمت سربازی را چی بنویسم ؟
میشه ترجمه به انگلیسیش را بگین؟
ممنون از کمکتون
تشکر کنندگان:
(2011-08-05 ساعت 17:42)royce نوشته:  دوستان من یه سوال دارم

من توی سربازی یه مدت فروشنده فروشگاه بودم ویه مدت توی قسمت پرسنلی کار حساب کتاب مرخصی و پیگیری مدارک سربازا واسه پایان خدمت را انجام میدادم حالا باید توی فرمهام کارم موقع خدمت سربازی را چی بنویسم ؟
میشه ترجمه به انگلیسیش را بگین؟
ممنون از کمکتون
هر چی تو کارتت زدن همونه
رسته : infantry (اگر پیاده نظام بودید ممکنه در نیروی هوایی یا دریایی یا حتی 3پ.اه هم پیاده نظام بوده باشید مگر اینکه ملوان با خلبان بوده باشید که بعید میدونم)
سرباز صفر : soldier
ستوان دوم : second lieutenanat
ستوان یکم : first lieutenant
یک دیکشنری هم نگاه کنید بد نیستا Big Grin
موفق باشید
تشکر کنندگان: samadi2050 ، najibi ، tamanna
(2011-08-03 ساعت 21:21)najibi نوشته:  
(2011-08-03 ساعت 13:35)bahar_2300 نوشته:  با سلام خدمات دوستان خوب مهاجر سرا و ممنون از راهنمایی های مفیدتون.
من یک موردی واسم پیش اومده که ممنون میشم اگر راهنمایی کنید. مامان من که برنده لاتاری هستن حرف اول فامیلشون با( آ ) شرومیشه. اما تو پاسپورت حرف اول رو با (ا) نوشتن و همزه روی الف رو نذاشتن. البته در ترجمه هر دو مورد با A نوشته شده. فقط صورت فارسیش با هم فرق میکنه. میخواستم ببینم که این مشکلی ایجاد میکنه؟
دوست عزیز فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه.چون هر دو شکلی از یک حرف هستند.
در پاسخ به سوال شما در مورد حساب بانکی پیشنهاد میکنم تاپیک زیر رو مطالعه کنید.جواب سوال های خود را حتما خواهید گرفت.
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=4100
ممنون از لطفتون. یکم خیالم راحت شد. در مورد حساب هم هر جا یک چیزی نوشته، ولی بهتر دیدیم که دوتا حساب جدا واسه مامان و بابام داشته باشیم که دیگه مشکلی پیش نیاد. بازم از راهنماییتون ممنون.
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna
با سلام مجدد خدمت هم دوستان
در مورد فرم i 134 در قسمت مسافرت خارج از کشور مامان من۵ سال پیش دوتا سفرخارج از کشور داشته ولی در پاسپورت قدیمیش هست و الان در پاسپورت فعلیش مشخصاتی از اون سفر ها نیست و فقط دو سفر اخیر به خارج داشته. میخواستم بدونم که کدام سفر هارو باید بنویسه توی لیست با توجه به اینکه ۳ تا جا هم بیشتر توی فرم نیست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
تشکر کنندگان:
(2011-08-05 ساعت 02:15)najibi نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 01:27)elhamy نوشته:  ببخشید من هنوز فرمها رو ارسال نکردم . یعنی تا 20 مرداد وقت هست واسه پست ؟ اصلا deadline داره ؟ ممنون از پاسختون

کدوم فرمها؟شما از برندگان ۲۰۱۲ هستید؟
(2011-08-05 ساعت 01:37)nahid.t نوشته:  من براي نامه دوم ايميل زدم به كنتاكي و اين جواب اومد
Thank you for your inquiry.

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy of Ankara on September 6, 2011. A notification letter was sent to you on July 25, 2011. Please direct any further questions regarding the processing of your case to this embassy.

حالا يك ايميل با همان مضمون قبلي به انكارا زدم كار درستي كردم؟

چه مضمونی؟میشه بیشتر توضیح بدید؟

همين مضمون نامه بالا كه فرستادم كنتاكي
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان