کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان 2011
(2011-08-06 ساعت 12:56)اونگ نوشته:  ببخشید free-free چی یا کی هست؟ما چی باید ارسال کنیم؟

دوست خوبم فری فری چیز نیست!‌ یکی از اعضای زحمت کش این سایت هست که اطلاعات دوستان رو در یک جدول برای استفاده بقیه دوستان درج می کنه، آدرس این جدول رو در پایین نوشتم، تشریف ببرید و بالای جدول رو ملاحظه بفرمائید متوجه میشید که چه اطلاعاتی رو لازمه به ایشون بدید (این اطلاعات رو لازمه توسط پیغام خصوصی برای ایشان ارسال کنید)
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...2#pid78182
شاد باشید
تشکر کنندگان: Linspire ، arash004 ، tamanna ، AmericanHamid ، najibi ، Masoudpish ، vahidvm60 ، nima.nabizadeh
(2011-08-05 ساعت 16:07)aghdam نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 16:03)Rainy نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 15:59)aghdam نوشته:  
(2011-08-05 ساعت 15:54)Rainy نوشته:  سلام.
دوستان ببخشید که من سوالم را تو چند پست مطرح کردم چون دیگه باید امروز بلیط بگیرم و احساس میکنم دیر شده.
سوالم اینه که آیا بلیط را از طریق سایتهای اینترنتی cheapoair, expedia,..با کردیت کارت بگیریم ارزانتره یا از آژانسهای مسافرتی؟؟
ممنونم.

دوست عزیز ، سلام
اگه آژانسی هواپیما رو چارتر کرده باشه ، خوب آژانس ارزونتر هستش ولی تا جاییکه من می دونم هیچ آژانسی برای آنکارا چارتر نمی کنه !
پس توی خرید بلیط هیچ فرقی نداره ولی خوب خرید از آژانس راحت تره دیگه . . .
ولی برای هتل ، آژانس هایی که با هتل ها قرارداد دارن ، ارزونتر میدن و خرید مستقیم از خود هتل به صرفه نیست

متشکر از پاسختون.
مشکل از جانب منه که نگفتم برای آمریکا بلیط میخوام.
نظرتون چیه؟

خواهش می کنم . . . منم وقتی فهمیدم ، ارسالم رو پاک کردم Big Grin
متاسفانه من هنوز به اون مرحله نرسیدم ولی اینو می دونم که وقتی جایی هواپیمارو چارتر نکرده باشه ، قیمت بلیط فرقی نمی کنه و ثابت هست ولی خوب اگه از سایت واسه شما بخوان بگیرند ، چه جوری خود بلیط به دستتون می رسه ؟
سلام
من بليط رو از سايت اينترنتي خريدم و از روي كانفرميشن اون پرينت گرفتم و ديگه نيازي به صدور بليط نميباشد و با اون پرينته ميتونيد زمان مقرر سوار هواپيما شويد.

دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، aghdam ، vahidvm60
سلام دوستان عزیز من سوالم رو تاپیک مربوطش پرسیدم ولی الان بیشتر از یک هفته است که کسی جواب نداده و تقربا دیگه کسی اونجا سر نمیزنه در نتیجه اینجا میپرسم چون زمان مصاحبمم چند روزه دیگه است برام مهمه که بدونم چیکار کنم پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنون

من بدلیل اینکه پدر و مادرم وقتی بچه بودم فوت کردن من دسترسی به شناسنامشون ندارم یعنی اصلا کسی نمیدونه شناسنامشون کجاست و من بابت اینکه تاریخ دقیق تولد پدر و مادرم رو نمی دونستم موقع فرستادن فرمهای سری اول این موضوع رو هم به کی سی سی اطلاع دادم ولی محل تولد پدر و مادرم رو میدونم که کجا بود و نوشتم تو فرمها اما الان که شناسنامه خودم رو ترجمه کردم متوجه شدم که تو شناسنامه من تو قسمتی که اسم پدر و مادرم نوشته محل دریافت شناسنامه پدر و مادرم رو جای دیگه ای نوشته در واقع پدر و مادرم در یک محله کوچیک به دنیا اومدن ولی خوب چون محله کوچیک ثبت احوال نداره محل صدور شناسنامشون اون شهری هست که اون محله تحت پوششش هست حالا فکر میکنید این موضوع مهمه و میتونه برامون ایجاد مشکل کنه یا اینکه همین موضوع رو تو مصاحبه براشون توضیح بدیم کافیه یا اصلا مهم نیست و حرفی نزنیم و یا راه حل دیگه ای وجود داره البته تو ترجمه شناسنامه من کاملا قید کرده محل دریافت شناسنامه پدر و مادر ؟؟؟؟؟
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان:
(2011-08-07 ساعت 00:48)golesang نوشته:  سلام دوستان عزیز من سوالم رو تاپیک مربوطش پرسیدم ولی الان بیشتر از یک هفته است که کسی جواب نداده و تقربا دیگه کسی اونجا سر نمیزنه در نتیجه اینجا میپرسم چون زمان مصاحبمم چند روزه دیگه است برام مهمه که بدونم چیکار کنم پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنون

من بدلیل اینکه پدر و مادرم وقتی بچه بودم فوت کردن من دسترسی به شناسنامشون ندارم یعنی اصلا کسی نمیدونه شناسنامشون کجاست و من بابت اینکه تاریخ دقیق تولد پدر و مادرم رو نمی دونستم موقع فرستادن فرمهای سری اول این موضوع رو هم به کی سی سی اطلاع دادم ولی محل تولد پدر و مادرم رو میدونم که کجا بود و نوشتم تو فرمها اما الان که شناسنامه خودم رو ترجمه کردم متوجه شدم که تو شناسنامه من تو قسمتی که اسم پدر و مادرم نوشته محل دریافت شناسنامه پدر و مادرم رو جای دیگه ای نوشته در واقع پدر و مادرم در یک محله کوچیک به دنیا اومدن ولی خوب چون محله کوچیک ثبت احوال نداره محل صدور شناسنامشون اون شهری هست که اون محله تحت پوششش هست حالا فکر میکنید این موضوع مهمه و میتونه برامون ایجاد مشکل کنه یا اینکه همین موضوع رو تو مصاحبه براشون توضیح بدیم کافیه یا اصلا مهم نیست و حرفی نزنیم و یا راه حل دیگه ای وجود داره البته تو ترجمه شناسنامه من کاملا قید کرده محل دریافت شناسنامه پدر و مادر ؟؟؟؟؟
دوست عزیزkcc چی جواب ایمیلتون رو داد؟
تشکر کنندگان:
(2011-08-07 ساعت 00:52)najibi نوشته:  
(2011-08-07 ساعت 00:48)golesang نوشته:  سلام دوستان عزیز من سوالم رو تاپیک مربوطش پرسیدم ولی الان بیشتر از یک هفته است که کسی جواب نداده و تقربا دیگه کسی اونجا سر نمیزنه در نتیجه اینجا میپرسم چون زمان مصاحبمم چند روزه دیگه است برام مهمه که بدونم چیکار کنم پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنون

دوست عزیز ما فقط بابت اینکه دسترسی به شناسنامه پدر و مادرم رو ندارم همون موقع ارسال فرمهای سری اول بصورت یک نامه براشون همراه مدارک فرستادم ایمیلی نزدم اما محل دریافت شناسنامشون رو الان که شناسنامه خودمو ترجمه کردم فهمیدم حالا الان که دیگه پروندمون اومده تو سفارت و سه روزه دیگه مصاحبمونه چیکار باید بکنم ؟؟؟ موضوع این نیست که ما اشتباهی نوشته باشیم موضوع اینکه اگه براشون توضیح ندیم ممکنه فکر کنم ما اشتباه نوشتیم که محل تولد والدینم با محل دریافت شناسنامشون فرق داره ؟
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان:
[/quote]

[/quote]

دوست عزیز ما فقط بابت اینکه دسترسی به شناسنامه پدر و مادرم رو ندارم همون موقع ارسال فرمهای سری اول بصورت یک نامه براشون همراه مدارک فرستادم ایمیلی نزدم اما محل دریافت شناسنامشون رو الان که شناسنامه خودمو ترجمه کردم فهمیدم حالا الان که دیگه پروندمون اومده تو سفارت و سه روزه دیگه مصاحبمونه چیکار باید بکنم ؟؟؟ موضوع این نیست که ما اشتباهی نوشته باشیم موضوع اینکه اگه براشون توضیح ندیم ممکنه فکر کنم ما اشتباه نوشتیم که محل تولد والدینم با محل دریافت شناسنامشون فرق داره ؟
[/quote]

ببینید دوست عزیز در اون فرم های اولیه که پر کردیم یا همون فرمDS-230 از ما محل تولد پدر مادر رو خواسته بود. در حالی که توی شناسنامه خودمون محل تنظیم سند و حوزه تولد پدر مادر رو نوشته نه محل تولد دقیقا. درسته؟ خوب اینطوری میتونید بگید که مثلا این جائی که من نوشتم مثلا اون حوزه مربوطه هستش و اونی که توی شناسنامه خودمه مثلا از شهرستاناشه یا چیزی مشابه این. امیدوارم که این توضیح به حل مشکلتون کمک کنه.
تشکر کنندگان: alirezamk

[/quote]

[/quote]

ببینید دوست عزیز در اون فرم های اولیه که پر کردیم یا همون فرمDS-230 از ما محل تولد پدر مادر رو خواسته بود. در حالی که توی شناسنامه خودمون محل تنظیم سند و حوزه تولد پدر مادر رو نوشته نه محل تولد دقیقا. درسته؟ خوب اینطوری میتونید بگید که مثلا این جائی که من نوشتم مثلا اون حوزه مربوطه هستش و اونی که توی شناسنامه خودمه مثلا از شهرستاناشه یا چیزی مشابه این. امیدوارم که این توضیح به حل مشکلتون کمک کنه.
[/quote]

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون این دقیقا چیزیه که میخوام بگم یعنی واقعیتش هم همینه اما میخوام بدونم خودم این موضوع رو جلو جلو بگم یا اصلا چیزی نگم و اگه پرسیدن بگم و اینکه کلا موضوع مهمیه و ممکنه بهمون گیر بدن خدایی تو این روزهای آخر خیلی استرس دارم اگه زیاد مینویسم دیگه خودتون ببخشید
تشکر کنندگان:
[/quote]

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون این دقیقا چیزیه که میخوام بگم یعنی واقعیتش هم همینه اما میخوام بدونم خودم این موضوع رو جلو جلو بگم یا اصلا چیزی نگم و اگه پرسیدن بگم و اینکه کلا موضوع مهمیه و ممکنه بهمون گیر بدن خدایی تو این روزهای آخر خیلی استرس دارم اگه زیاد مینویسم دیگه خودتون ببخشید
[/quote]

الان که دیگه خیلی به تاریخ مصاحبه تون نزدیکه. دو راه دارید:
۱. بهتره که به خودتون نگرانی راه ندید و با خیال راحت برید مصاحبه. اگه پرسیدند از قبل سناریو چیده باشید و دقیقا بدونید چی میخواهید بگید.چون اینجور که شما میگید اون شهری رو که شما نوشتین با اون شهر توی شناسنامه تون از نظر تقسیمات استانی در یک استان هستند،اگه من درست متوجه شده باشم.
۲. به سفارت ایمیل بزنید و شرح ماجرا رو بگید با امید به اینکه اونها هم پاسخ بدهند که ما این رو در پرونده تون لحاظ میکنیم.که با توجه به تاریخ مصاحبه خیلی ممکن به نظر نمیرسه, هر چند که امکان پذیره!
به نظر شخص بنده مشکل از نوعی نیست که مشکلی ایجاد کنه. حالا تصمیم با شماست. امیدوارم که موفق باشید و با دست پر برگردید....

تشکر کنندگان: vahidvm60
(2011-08-07 ساعت 01:55)najibi نوشته:  ببینید دوست عزیز در اون فرم های اولیه که پر کردیم یا همون فرمDS-230 از ما محل تولد پدر مادر رو خواسته بود. در حالی که توی شناسنامه خودمون محل تنظیم سند و حوزه تولد پدر مادر رو نوشته نه محل تولد دقیقا. درسته؟ خوب اینطوری میتونید بگید که مثلا این جائی که من نوشتم مثلا اون حوزه مربوطه هستش و اونی که توی شناسنامه خودمه مثلا از شهرستاناشه یا چیزی مشابه این. امیدوارم که این توضیح به حل مشکلتون کمک کنه.

[/quote]

۱. بهتره که به خودتون نگرانی راه ندید و با خیال راحت برید مصاحبه. اگه پرسیدند از قبل سناریو چیده باشید و دقیقا بدونید چی میخواهید بگید.چون اینجور که شما میگید اون شهری رو که شما نوشتین با اون شهر توی شناسنامه تون از نظر تقسیمات استانی در یک استان هستند،اگه من درست متوجه شده باشم.
۲. به سفارت ایمیل بزنید و شرح ماجرا رو بگید با امید به اینکه اونها هم پاسخ بدهند که ما این رو در پرونده تون لحاظ میکنیم.که با توجه به تاریخ مصاحبه خیلی ممکن به نظر نمیرسه, هر چند که امکان پذیره!
به نظر شخص بنده مشکل از نوعی نیست که مشکلی ایجاد کنه. حالا تصمیم با شماست. امیدوارم که موفق باشید و با دست پر برگردید....

[/quote]

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون اما خوب فردا که یکشنبه است و تعطیله و سه شنبه هم ما مصاحبه داریم همون راه اول امکان پذیرتره برامون انشاالله که مشکلی برامون پیش نیاد
تشکر کنندگان: najibi
(2011-08-07 ساعت 02:09)golesang نوشته:  
(2011-08-07 ساعت 01:55)najibi نوشته:  ببینید دوست عزیز در اون فرم های اولیه که پر کردیم یا همون فرمDS-230 از ما محل تولد پدر مادر رو خواسته بود. در حالی که توی شناسنامه خودمون محل تنظیم سند و حوزه تولد پدر مادر رو نوشته نه محل تولد دقیقا. درسته؟ خوب اینطوری میتونید بگید که مثلا این جائی که من نوشتم مثلا اون حوزه مربوطه هستش و اونی که توی شناسنامه خودمه مثلا از شهرستاناشه یا چیزی مشابه این. امیدوارم که این توضیح به حل مشکلتون کمک کنه.

[/quote]

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون اما خوب فردا که یکشنبه است و تعطیله و سه شنبه هم ما مصاحبه داریم همون راه اول امکان پذیرتره برامون انشاالله که مشکلی برامون پیش نیاد
[/quote]
دوست عزیزم،حتما موفق میشد.در ضمن سفارت فقط جمعه و شنبه تعطیله.
تشکر کنندگان: tamanna ، Goodie ، aghdam ، nahid.t
(2011-08-06 ساعت 14:25)bahar_2300 نوشته:  سلام
ببخشید من زیاد سوال میپرسم
مامان من معلم بازنشسته هست و در مدرسه های زیادی درس داده. آدرس بعضی هارو نمیدونه و بعضی از مدرسه ها هم کلا اسم و آدرسشون عوض شده. میخواستم بدونم در فرم i 134 باید اسم تک تک مدرسه هارو بنویسه یا اینکه فقط بنویسه از فلان تاریخ تا فلان تاریخ واسه مدارس ناحیه ۲ کار میکرده و بعد واسه ناحیه ۴ کافی هاست؟ یعنی فقط اسم و آدرس ناحیه های آموزش پرورش رو بنویسه کافی هست ؟؟؟

دوست عزیز به نظر من تنها نوشتن ناحیه کافیه. چون اینطور که شما میگید اصلا جا نمیشه اون همه اطلاعات.مهم اینه که ایشون معلم بودند و واسه آموزش پرورش کار کردند. یعنی نوع شغل در همه موارد ثابته.حالا برای اینکه کمی دقیق تر بنویسید همون نواحی کافیه. بدیهیست این نظر شخص بنده هستش و تصمیم با شماست.
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، REZA1390 ، tamanna ، Goodie ، aghdam ، bahar_2300
سلام دوستان عزیز من 11 روزه در آنکارا هستم نقص مدارک داشتم کسی امشب یعنی 16 مرداد پرواز به آنکارا نداره؟ مدارک رو به دستش برسونیم؟ ممنون میشم منتظر پیغام خصوصیتون هستم ممنون میشم
تشکر کنندگان:
سلام. من یه سوال داشتم اینکه من قبل از ۱۶سالگیم اقامتِ بیش از ۶ ماه داشتم خارج از کشور.باید واسه اونم سؤِ پیشینه بگیرم؟
تشکر کنندگان:
(2011-08-07 ساعت 14:30)nimal1 نوشته:  سلام دوستان عزیز من 11 روزه در آنکارا هستم نقص مدارک داشتم کسی امشب یعنی 16 مرداد پرواز به آنکارا نداره؟ مدارک رو به دستش برسونیم؟ ممنون میشم منتظر پیغام خصوصیتون هستم ممنون میشم

دوست عزیز نقص مدرکت هرچی که هست پاسپورت نیست چون الان اونجایی دیگه
خب پس بگو برات بارنامه هوایی کنند و بفرستند
موفق باشید
تشکر کنندگان: najibi ، silia ، tamanna
(2011-08-06 ساعت 08:08)alirezamk نوشته:  
(2011-08-06 ساعت 03:13)Vahidn نوشته:  سلام دوستان من چند روز دیگه مصاحبه دارم توی فرم DSP-122 صفحه دوم اولین قسمت اونجا که نوشته کاری کردید که احتیاج به 2 سال آموزش داشته باشه رو تیک زدم به اشتباه.من مدرک لیسانس دارم چی کار باید بکنم؟روز مصاحبه بگم بهشون؟مشکلی برام پیش نمی آد؟

دوست عزیز قسمت تحصیلات رو تیک زدید و مدرک لیسانس رو آیا نوشتید یا خیر؟ اگر نوشتید هیچ مشکلی نیست من هم همینطور هستم هم مدرک رو نوشتم هم در قسمت تجربه کاری بله رو زدم و توضیحات نوشتم که هیچ مشکلی پیش نیومد.

آره دوست عزیز من تیک لیسانس رو زدم و اون تیک رو هم زدم.پس لازم به گفتن نیست قبل از قسم خوردن؟
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان: tamanna ، behzad7

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان