کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
دوستان سلام
تجربه هتل
1. هتل ها در آنکارا برای ایرانب ها یک مارکت اختصاصی دارند و قیمت هاشون برای بازار ایران بین 40% تا 50% از قیمت روی سایت و تابلو کمتره.
2. آژانس ها در ایران از همین موضوع استفاده می کنند و مثلاً هتلی رو که قیمت عادی اش برای یک نفر شبی 60 دلاره با قیمت 30 تا 35 دلار قرارداد می بندن اما به مشتری ایرانی (متاسفانه) همون 60 یا نزدیک به 60 میدن.
3. بعضی هتل ها علاوه بر تقسیم انواع 1 و 2 و 3 نفره اتاق یک تقسیم ذیگه هم دارند که استاندارد و لوکسه. حواستون باشه پول لوکس ازتون نگیرن و تو ووچر بنویسن استاندارد.
4. به تعداد ستاره هتل در ووچر و سایت هتل و واقعیتش در آنکارا دقت کنید که 2 ستاره رو جای 3 ستاره و 3 رو جای 4 بهتون نفروشن.
5. من هتلم رو از آژانسی به نام سفیران تراول برام رزرو کردن و متاسفانه همه بلاهای بالا به لطف همین موضوع سرم اومد. البته تجربه خوبی بود و شما استفاده کنید.
پیشنهاد می کنم حتی اگر مجبورین از آژانس هتل رزرو کنید فقط برای 1 یا 2 روز بگیرید چون تا پاتون برسه اینجا میتونید به راحتی اطراف همین سفارت و بلوار آتاتورک هتل های خوبی با قیمت خوب بگبرید. اما اگه طولانی بگیرید مجبورید یا تحمل کنید یا خسارت بدین
6. اوزیلهان رو اصلاً پیشنهاد نمی کنم مخصوصاً از آژانس. البته اگر بیاید اینجا ارزون میده اما اصلاً مناسب حتی سلامتیتون نیست
7. من گشتم 1 خوب و مناسب پیدا کردم بازم بگردین زیاده
هتل گلد GOLD 1 برای خانواده عالیه 03124194868 از فروذگاه اتوبوس 441 اگه اشتباه نکنم ، میاد تا میدون کزل آی
از اونجا یک راه سربالایی داریم به نام بلوار آتاتورک بیاین بالا
اگه کمی ورزشکار باشین و چمدونتون چرخدار باشه پیاده هم میشه
بعد از حدود 1000 متر میرسین به خیابون AKAY YOKUSU در سمت چپتون
بپیچین توش و 10 قدم بیاین تو
حالا به سمت راستتون یعنی اونور خیابونی که اومدین توش نگاه کنید.
2 تا دکه هست یکی وسط خیابون و یکی سمت چپش
راست بیاین اینور خیابون و بیاین توی کوچه TUNUS CAD
هتل گلد رو میبینید
البته اینجا زیر S یک نقطه میزارن و صداش میکنن ش
شماره : 2011AS00009xxx
تاریخ نامه قبولی: April 28, 2010
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: May 28, 2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep 10,2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 9 اکتبر
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر Smile
تاریخ دریافت کلیرنس: 25 فوریه 2011 (85 روز)
جمع تقریبی هزینه ها: تا حالا 2.5 میلیون حدوداً
تشکر کنندگان: MOHSEN8766 ، bbboys1981 ، emankh101 ، keivan1983 ، Farshid22
دوستانی که در مورد قطار تهران استانبول اطلاعاتی دارند لطفا بگن

1: چند شنبه ها راه میفته؟
2: چند شنبه ها میرسه؟
3: چنده؟

سوال دوم:
بنظر شما حول و حوش عید نوروز آنکارا هتل گیر میاد یا نه؟ ممکنه گرونتر بشه؟ و یا اینکه مثلا اتاق خالی پیدا نشه؟
(قابل توجه دوستانی که تو این برحه زمانی و در آنکارا مصاحبه دارن)

سوال سوم:
وضعیت هواپیماها ، اتوبوس ها و قطار در ایام تعطیلات عید چطوریه؟ از نظر افزایش قیمت و صندلی خالی و .....

فکر میکنم دوستانی که عید مصاحبه دارن چه در خلیج فارس و چه در آنکارا دچار مصیبت هایی از این بایت بشن
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: ParsTrader
سلام
ما پنجشنبه صبح رسيديم آنكارا و با خط 442 رفتيم هتل ازيلهان 2 ستاره (همراه smsaipa) ما اين هتل را يك شب تلفني از تهران رزرو كرده بوديم . اتاق لوكس شبي 70 دلار. اما اصلا راضي نبوديم . اتاق بسيار سرد بود و كوچك و دلگير و نامطلوب با صبحانه بسيار معمولي.به نظر من بيشتر شبيه مسافرخونه هست تا هتل.
رفتيم هتلهاي زيادي را ديديم و به توصيه شيدا تور (زير ساختمان دكتر اونگان) رفتيم هتل نوا پالاس (چهار ستاره)پشت هتل ددمان - دابل شبي 80 دلار كه هتل خوبي است با اتاق بزرگ و تميز و شيك با صبحانه خوب.

موفق باشيد
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان: emankh101 ، usa ، satusa ، اليزا ، MOHSEN8766 ، rayan.s ، frozen mind
سلام
دوستان من امروز رسیدم تهران و موفق به دریافت ویزای یه ضرب شدم !!!با اینکه 40 روز اختلاف تاریخ تولد داشتم!D:
(2010-11-27 ساعت 22:55)free_free نوشته:  دوستانی که در مورد قطار تهران استانبول اطلاعاتی دارند لطفا بگن

1: چند شنبه ها راه میفته؟
2: چند شنبه ها میرسه؟
3: چنده؟

تو این صفحه اطلاعات قطارهای بین المللی رجا از جمله تهران - استانبول هست:
http://www.raja.ir/default.aspx?Culture=...onalTranis
شماره کیس : 2011AS20xxx
دریافت نامه قبولی: اواسط خرداد، صندوق پستی دوستم در تهران
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 25 جولای (1 هفته بعد رسید)
تاریخ کارنت شدن کیس: دست به دعاییم!
جمع تقریبی هزینه ها تا الآن: 12 عکس خودم و خانومم + 40 دی اچ ال + 85 گواهی عدم سوء پیشینه از روسیه برای خانومم + 80 ترجمه مدارک
تشکر کنندگان: rayan.s
کسی نقشه GPS آنکارا داره؟
شماره کیس : 2011AS20xxx
دریافت نامه قبولی: اواسط خرداد، صندوق پستی دوستم در تهران
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 25 جولای (1 هفته بعد رسید)
تاریخ کارنت شدن کیس: دست به دعاییم!
جمع تقریبی هزینه ها تا الآن: 12 عکس خودم و خانومم + 40 دی اچ ال + 85 گواهی عدم سوء پیشینه از روسیه برای خانومم + 80 ترجمه مدارک
تشکر کنندگان:
(2010-11-28 ساعت 13:59)negin65 نوشته:  سلام
دوستان من امروز رسیدم تهران و موفق به دریافت ویزای یه ضرب شدم !!!با اینکه 40 روز اختلاف تاریخ تولد داشتم!D:

شما مشخصاتتونو توي جدول 2011 پر نكردين؟ ميشه از تحصيلات و سفرها و كارتون بگين كه دوستان امكان برآورد براي خودشون داشته باشند.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: rayan.s ، satusa ، emankh101 ، laili ، free_free
سلام دوستان
مامان و بابای من روز سه شنبه رفتند سفارت و فقط از بابا سوال کرده بودن که شغلتون همون چیزی که توی فرم نوشتید و از مامان پرسیده بودن که کار می کنید که مامان گفته بودن خونه دار هستن و پرسیده بود که قبلا چه طور؟ که مامان گفته بودن 20 سال پیش چند سالی معلم بودن و بعد گفته بودن که بین 2 تا 6 هفته دیگه سایت رو چک کنید و به این ترتیب وارد مرحله انتظار شدن.
ما 10 روزی هتل ددمان بلوک آ بودیم و از نظر کیفیت و رفتار پرسنل خیلی خوب بود و راضی بودیم.
اگه کسی سوالی داره حتما بپرسه.
تشکر کنندگان: emankh101 ، rayan.s ، DLT ، saman33
(2010-11-28 ساعت 16:53)HOMAYON53 نوشته:  
(2010-11-28 ساعت 13:59)negin65 نوشته:  سلام

شما مشخصاتتونو توي جدول 2011 پر نكردين؟ ميشه از تحصيلات و سفرها و كارتون بگين كه دوستان امكان برآورد براي خودشون داشته باشند.

من مي خوام يك مطلبي رو به كل دوستاني كه اطلاعاتشونو در جدول 2011 پر نكردن و عضو اين سايت هستند بگم نمي دونم جاي گفتنش كجاست از مديرا هم خواهش دارم اين مورد را هرجا كه جاش هست منتقل كنند. و اما مطلب:

واقعا اين كمال بي انصافي كه از يك سايت و مواهب و كمكهاي ديگران در آن استفاده كنيم ولي حتي حاضر نباشيم كه اطلاعات وضعيت خودمونو در يك جدول در اختيار ديگران بگذاريم كه هم وطناي خودمون كه بهر ترتيبي در كمك كردن ،در اين سايت ، به ديگران باهم رقابت دارند ازش استفاده كنند. و نگاه كردن به وضعيت كسي كه مثلا يك ضرب ويزا مي گيره باعث تقويت روحيه اونها مي شود. من اين مطلب را فقط براي خودم نمي گم چون من عهدم با خدا بستم و هرچي قسمتم باشه همونه من اين و براي همه بچه ها مي گم. من نمي دونم اين چه روحيه اي هست كه در امسال وجود دارد. به همه بچه توصيه مي كنم جدول پارسال و ببينيد كه چقدر همه باهاش همكاري كردن و با جدول امسال مقايسه كنيد. يا عضو سايت نشيد و از كمكهاي اينجا هيچ استفاده نكنيد يا اگر عضو هستيد كمترين كار كه ارائه اطلاعات هست را انجام بديد. يا نكن با پيل بانان دوستي يا بنا كن خانه اي در خرد پيل.
(2010-11-28 ساعت 14:49)keivan1983 نوشته:  کسی نقشه GPS آنکارا داره؟

شما اطلاعاتتونو در جدول 2011 در يك نگاه پر كردي؟

تشکر کنندگان: rayan.s ، bbboys1981 ، usa ، satusa ، DLT ، laili ، ساشا
(2010-11-29 ساعت 11:05)DLT نوشته:  negin65
تبریک فراوان به دلیل اخذ ویزای یکضرب شما.موفق باشین

سلام
من از اینکه اطلاعاتم رو پر نکردم پوزش میطلبم!!! اطلاعاتم رو واسه فری فری تازه فرستادم!!! لیسانس کشاورزی(ابیاری) دارم و سفر خارج هم نداشتم. من شدیدا مدیون مهاجر سرا هستم و مطمینم اگه کمکای مهاجر سرا نبود الان من با برگه قرمز اینجا بودم!!(برگه ی فرمز لایه پروندم بود) به زودی تمام جزیات سفر رو مینویسم . بازم از همه تشکر میکنم!
Tongue
تشکر کنندگان: satusa ، saman33 ، rayan.s ، free_free ، DLT ، MOHSEN8766 ، usa ، SNAGHIAN ، arshida ، Linspire ، mitr.p

سلام دوستان

من دبروز موفق به گرفتن ویزای یک ضرب شدم.Cool اطلاعاتم رو هم برای فری فری به زودی می فرستم.

به امید موفقیت همه دوستان و با تشکر از راهنمایی رایان
تشکر کنندگان: javidk ، MOHSEN8766 ، rayan.s ، bbboys1981 ، satusa ، saman33 ، negin65 ، frozen mind ، 1979SAM ، shamim ، AmericanHamid ، User ، free_free
سلام من یک پیشنهاد دارم . دوستانی که یک ضرب ویزا گرفتن بنویسن چه شرایطی داشتن(رشته تحصیلی مدرک شغل به طور کلی چه شرایطی این عزیزان داشتن که یک ضرب گرفتن)شرایط آن ها رو کنار هم قرار بدیم ببینیم چه چیزهایی مهم است به چه کسانی می تونن یک ضرب ویزا بگیرن یا به چه کسانی کلیرنس میخوره به چه کسانی نمی خوره و چرا؟این جوری شاید بتونیم اطلاعاتی راجب کلیرنس در بیاریم یا حتی برای خودمون این موضوع رو پیش بینی کنیم(یک ضرب میگیریم یا نه) و خودمون رو از همه نظر(روحی و ...)آماده کنیم
ممنون
تشکر کنندگان: Linspire
(2010-11-30 ساعت 12:09)rezakln نوشته:  سلام من یک پیشنهاد دارم . دوستانی که یک ضرب ویزا گرفتن بنویسن چه شرایطی داشتن(رشته تحصیلی مدرک شغل به طور کلی چه شرایطی این عزیزان داشتن که یک ضرب گرفتن)شرایط آن ها رو کنار هم قرار بدیم ببینیم چه چیزهایی مهم است به چه کسانی می تونن یک ضرب ویزا بگیرن یا به چه کسانی کلیرنس میخوره به چه کسانی نمی خوره و چرا؟این جوری شاید بتونیم اطلاعاتی راجب کلیرنس در بیاریم یا حتی برای خودمون این موضوع رو پیش بینی کنیم(یک ضرب میگیریم یا نه) و خودمون رو از همه نظر(روحی و ...)آماده کنیم
ممنون

جدول 2011 در يك نگاه به اين منظور درست شده است. اگر همه تاييد مي كنم همه دوستان اطلاعاتشونو به اون جدول بدن مشخصا اين مورد شما نيز در اونجا قابل رويت هست.

تشکر کنندگان: satusa ، AmericanHamid ، User
(2010-12-01 ساعت 04:04)negin65 نوشته:  سلام
اولا میخواستم کلی از مهاجرسرا به خاطر همه ی کمکای دوستان تشکر کنم و بخاطر تاخیرم در نوشتن جزییات سفرم معذرت میخوام!
-1--بلیط و هتل رو از جزیره ی بهشت گرفتم . از اول نوامبر ایران ایر هواپیماشو ایرباس کرده ولی من از چند نفری که با ایران ایر اومده بودن شنیدم که هواپیما مشکل داشته و بیشتر از 2 ساعت تاخیر داشته. من با ترکیش رفتم، رفت با هواپیمای اندولونو جت بود که خیلی کوجیک بود ولی اصلا تاخیر نداشت 2:15 دقیقه تو راه بود و برگشت هم ترکیش ایرلاین بود در ضمن قیمت ایران ایر و ترکیش یکی بود فقط ترکیش در صورت جابجایی تاریخ 50$ جریمه داره.
هتلم هم هیلتون بود دابلش شبی 90 یورو ،از ددمان بهتر بود ولی نه به خوبی ریکسوس !اطاقش خوب بود ، صبحانش هم کامل بود در کل تو هتل هیلتون ایرانی کمتر از بقیه هتلا بود ، اگه یه وقت رفتین هیلتون حتما از استخر و کلاپ ورزشش استفاده کنین! ایراد بزرگ هیلتون اینه که اینترنت رایگان نداره و برای یک ساعت 10 لیر و برای یک روز 50 لیر میگیره. به مدیکال خیلی نزدیکه تقریبا 5 دقیقه پیاده راهه و تا سفارت هم 20 دقیقه . (مدیکال کنار کوگولو پارک یا همون پارک قو قرار داره) (اگه دوست داشتین یه سر هم به دیسکو هیلتون بزنین به خصوص پنجشنبه ها!!)
2- من بخاطر تعطیلات ترکیه که 10 روز بود نتونستم مدیکال رو قبل از مصاحبه انجام بدم. روز 2شنبه 22 نوامبر مصاحبه داشتم ساعت 6.30 صبح رفتم دمه سفارت تا ساعت 7.30 فقط من بودم و یه سگ ولگرد !!! حتی نگهبان سفارت هم داشت چرت میزد!!Sad ساعت 8 در سفارت باز شد و من اولین نفر رفتم تو و اخرین نفری بودم که واسه انگشت نگاری و پرداخت 819$ و مصاحبه صدام کردن . یه چیزی که باید بگم اینه که دوستان ادم خودش روز مصاحبه کلی استرس داره مخصوصا اگه مثل من یه اشتباه هم تو پروندش داشته باشه و وقتی که سفارت شوخیش گل کنه و مثل اون روز بعد از دو ساعت و نیم تازه یادش بیاد که اسم رو صدا کنه ،این درست نیست که دیگران با گفتن حرفایی مثل:" خیلی عجیبه که هنوز صدات نکردن، حتما یه مشکلی داری که صدات نمیکنن" رو خط اعصاب طرف راه برن متاسفانه یکی از دوستان لاتاری دقیقا همین کارو کرد و چیزی نمونده بود با حرفاش اشکمو در بیاره!!
بعد از رفتن داخل سفارت اولین باجه ،خانمی بود که مدارکو ازم تحویل گرفت،شناسنامه،کارت ملی،لیسانس،و مدارک مالی که پرینت حسابم بود،ازم مدارک پزشکی رو خواست که براش توضیح دادم بخاطر تعطیلات نرفتم مدیکال. شمارمو بهم داد و بعد از 2 ساعت برای انگشت نگاری و بعد برای پرداخت پول صدام کردن و اخرین بار هم برای مصاحبه!!
باجه ی شماره 5 ،افیسر یه خانم به شدت عصا قورت داده بود. ازم خواست دست راستمو ببرم بالا و قسم بخورم که هرچی در مصاحبه میگم حقیقت داره .منم قبل از قسم اشتباه تاریخ تولدمو براش توضیح دادم ، اونم گفت که از نظد من این کیس رده و نمیتونه 40 روز اختلاف رو بپذیره. دوباره واسش توضیح دادم و باز هم نپذیرفت ،دفعه ی سوم که قشنگ تر توضیح دادم بله رو گفت !!!!و بالاخره کوتاه اومد.ازم پرسید که کار میکنم؟ منم گفتم نه.گفت چرا کار نمیکنی؟ منم گفتم تازه درسم تموم شده. گفت برو مدارک پزشکیتو بیار و بعد برو !!ups
3-منم سریع بعد ازسفارت تاکسی گرفتم و رفتم مطب دکتر اونگان! ازمایش خون و عکس قفسه سینه رو انجام دادم و رفتم پایین واسه معاینه! دکتر به من هیچ واکسنی نزد ولی پولشو گرفت!!130$ واسه معاینه و 50$ واسه ازمایش و عکس قفسه سینه!! جواب هم روز بعد ساعت 3 حاظر بود.
کارای مدیکال خیلی سادست و نیازی نیست بابتش پولی به کسی بدین که واستون انجام بده .فقط یادتون باشه موقع تحویل مدارک پزشکی به سفارت سی دی رو پیش خودتون نگه دارین و به سفارت ندین!!! من اشتباهی دادم به سفارت که خدا رو شکر همراه پاسپورتم برام فرستادن!!!
منشی دکتر یه کم قاطی داره ،کلا زیاد به وقت گرفتن اهمیت نمیده ولی گاهی وقتا هم قاطی میکنه و میگه باید وقت میگرفتی!! وقت بگیرین که بهانه نداشته باشه! بعد از گرفن مدارک مدیکال ساعت 3:15 رفتم سفارت و مدارکو تحویل دادم و افیسر هم برگه ی سفیدو داد که ببرم باجه ی ups. ویزام هم بعد 4 روز اومد هتل
در اخر باید بگم که مردم انکارا خیلی ادمای خوبی هستن فقط وضع انگلیسیشون افتضاحه!! حتما یه کتاب ترکی در سفر ببرین!!
پوریا راهواری و اقای محمد موسوی که کارمند طهران تراولن هم ادمای خیلی خوبین و واقعا کمک میکنن من که واقعا ازشون بدی ندیدم. مصاحبه هم خیلی راحت و سادست و بچه هایی که مثل من اشتباه داشتن هم زیاد دلواپس نباشن !!
رایان ،یوزر ،فریفری ازهمتون بابت راهنمایی متشکرم!! 
ببخشيد اگر اشكال نداره مي شه اشكال 40 روز جابه جايي تاريخ رو بيشتر باز كنين كه دقيقا مشكل چي بوده؟

تشکر کنندگان: laili ، mahmood_eng ، آزاده رها ، DLT
(2010-12-01 ساعت 04:04)negin65 نوشته:  سلام
اولا میخواستم کلی از مهاجرسرا به خاطر همه ی کمکای دوستان تشکر کنم و بخاطر تاخیرم در نوشتن جزییات سفرم معذرت میخوام!
-1--بلیط و هتل...............

رایان ،یوزر ،فریفری ازهمتون بابت راهنمایی متشکرم!! 

اولا بهتون تبريك مي گويم بابت اين كيس خاصي كه داشتيد و موفق شديد مشكل رو حل كنيد و از روي برگه آبي پريديد و از برگه قرمز مستقيما برگه سفيد گرفتيد! .
ضمناً:

1.لطفا پستتون رو به تاپيك سفرنامه آنكارا منتقل كنيد كه اطلاعاتي كه ارائه كرديد پراكنده نشه.
2. همونطور كه دوستمون هم اشاره كردند، ممنون مي شويم اگر در خصوص اختلاف در تاريخ تولد موضوع رو با جزييات بيشتر توضيح بديد كه مشكل اختلاف چي بود و از كجا ناشي شد و چي گفتيد كه قانع شد.
در صورت امكان در خصوص مدارك مالي هم توضيحات بيشتر بديد.
تشکر کنندگان: laili ، rayan.s ، mahmood_eng ، HOMAYON53 ، DLT ، Linspire

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان