کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
دوستان من امروز بلیت گرفتم از دوبی‌ به شیکاگو با پرواز الاتحاد، البته از دوبی‌ تا ابو ظبی با اتوبوس میره و ز ابو ظبی یکسره تا شیکاگو.

قیمت کلا نسبت به قیمتی که بچه‌ها از ایران گرفتن بیشتر هست، اما برای رفتن از دوبی‌ نسبت به قیمت باقی‌ پرواز‌ها این بهتر بود . قیمت به درهم شد ۱۰،۴۰۰ و ۲۸۰۰ تا به دلار. برای دو نفر. بر هم که دو تا چمدان ۲۳ کیلویی برای هر نفر. اگه بجای اتوبوس از دوبی‌ شخصا برید ابو ظبی ۵ کیلو اضافه بر ۴۶ کیلو هم میتونید ببرید.
شماره کیس:2011AS00035xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: در یافت نکردم
کنسولگری: Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 اگوست 2010
تاریخ کارنت شدن کیس: July 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: از طریقه ایمیل 2011 june 28
تاریخ مصاحبه:: 2011 اگوست 1
تاریخ دریافت کلیرنس: 2011 اگوست 16
تاریخ دریافت ویزا: ۸ سپتامبر ۲۰۱۱
تشکر کنندگان: behzadb57 ، nima.nabizadeh ، tamanna ، maaref ، vahidvm60 ، najibi ، AmericanHamid
دوتا لینک برای کسانی که قصد ادامه تحصیل رو دارند شاید مفید باشه:

1. لیست دانشگاه ها و کالج ها به تفکیک هر ایالت
http://www.utexas.edu/world/univ/state

2. شرایط هر ایالت برای in state به حساب آمدن در آن ایالت
http://professionals.collegeboard.com/te...onal/state
شماره کیس: 2011AS00030xxx
وضعیت کیس من
تشکر کنندگان: behzadb57 ، apoornaki ، najibi ، tamanna ، nima.nabizadeh ، tata63 ، arash004 ، AmericanHamid ، maaref ، Masoudpish
(2011-09-25 ساعت 00:13)Ehsan2011 نوشته:  دوستان من امروز بلیت گرفتم از دوبی‌ به شیکاگو با پرواز الاتحاد، البته از دوبی‌ تا ابو ظبی با اتوبوس میره و ز ابو ظبی یکسره تا شیکاگو.

قیمت کلا نسبت به قیمتی که بچه‌ها از ایران گرفتن بیشتر هست، اما برای رفتن از دوبی‌ نسبت به قیمت باقی‌ پرواز‌ها این بهتر بود . قیمت به درهم شد ۱۰،۴۰۰ و ۲۸۰۰ تا به دلار. برای دو نفر. بر هم که دو تا چمدان ۲۳ کیلویی برای هر نفر. اگه بجای اتوبوس از دوبی‌ شخصا برید ابو ظبی ۵ کیلو اضافه بر ۴۶ کیلو هم میتونید ببرید.

دوست عزيز حتما يكطرفه و شما هم مثل americanhamid مي خواي برگردي كه چي
اينو كه من مي پرسم به اين دليله كه من بليط مشهد-شيكاگو با يك استاپ و كوتاهترين زمان پرواز يعني 16 ساعت و 45 دقيقه رفت و 14:40 برگشت و براي
رفت و برگشت 1025 دلار گرفتم و هنوزم داره سايت 929 دلار براي هر نفر داد مي زنه( با تكس همون 1025 دلار ميشه)

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، AmericanHamid ، maaref
دوستان عزیز سلام
متاسفانه پاکت x-ray ما باز شده حالا چی کار باید کرد؟ مشکل ساز میشه؟
تشکر کنندگان: maaref
به نظر کارشناسان گرامی اگه آدرس محلی رو که قراره گرین کارت و سوشال بره رو عوض کنیم بیشتر از روال معمول طول میکشه که برسه؟
تشکر کنندگان: maaref
(2011-09-25 ساعت 23:32)najibi نوشته:  به نظر کارشناسان گرامی اگه آدرس محلی رو که قراره گرین کارت و سوشال بره رو عوض کنیم بیشتر از روال معمول طول میکشه که برسه؟

من آدرسم رو در فرودگاه عوض کردم، هر دو آدرس در یک ایالت و شهر (لوس آنجلس) بود. گرین کارت و سوشالم هم 8 روزه رسید.
البته فردای ورود به امریکا، من به اداره سوشال رفتم و آدرسم رو اونجا هم آپدیت کردم که نمیدونم این موضوع تاثیری داشته یا خیر.

تشکر کنندگان: najibi ، rayan.s ، vahidvm60 ، AmericanHamid ، tamanna ، maaref ، behzadb57 ، Hornet ، California ، SH1A2R3
(2011-09-25 ساعت 16:08)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-25 ساعت 00:13)Ehsan2011 نوشته:  دوستان من امروز بلیت گرفتم از دوبی‌ به شیکاگو با پرواز الاتحاد، البته از دوبی‌ تا ابو ظبی با اتوبوس میره و ز ابو ظبی یکسره تا شیکاگو.

اينو كه من مي پرسم به اين دليله كه من بليط مشهد-شيكاگو با يك استاپ و كوتاهترين زمان پرواز يعني 16 ساعت و 45 دقيقه رفت و 14:40 برگشت و براي
رفت و برگشت 1025 دلار گرفتم و هنوزم داره سايت 929 دلار براي هر نفر داد مي زنه( با تكس همون 1025 دلار ميشه)
دوست عزیز اگر شما از حرف من ناراحت شدید و یا این تصور رو دارید که من قصد تمسخر شما رو داشتم . من از شما معذرت میخام . من فقط قصد شوخی داشتم . و امیدوارم این فکر من اشتباه باشه.

تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، maaref ، behzadb57 ، tata63 ، vahidvm60 ، Ehsan2011 ، SH1A2R3 ، maryam58
(2011-09-26 ساعت 02:45)AmericanHamid نوشته:  
(2011-09-25 ساعت 16:08)behzadb57 نوشته:  

دوست عزیز اگر شما از حرف من ناراحت شدید و یا این تصور رو دارید که من قصد تمسخر شما رو داشتم . من از شما معذرت میخام . من فقط قصد شوخی داشتم . و امیدوارم این فکر من اشتباه باشه.

دوست عزيز من معمولا سعي مي كنم جنبه مثبت قضايا رو ببينم و حدس زدم شما خيلي ذوق كرديد و اين پاسخ رو از روي شادي و هيجان گذاشتيد و توي جوابتون براتون آرزوي موفقيت هم كردم البته اميدوارم رفتن به اين صورت(اولين بار و بدون برگشت) با بررسي همه جانبه بوده و تمهيدات لازم رو درنظر بگيريد كه باعث مشكلات بعدي در ديار غربت نشه كه شايد غير قابل جبران باشه. مخلص همه بچه ها بهزاد

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: tata63 ، AmericanHamid ، tamanna ، vahidvm60 ، free_free ، alirezagh ، Ehsan2011 ، Hornet ، mehdi47 ، najibi ، SH1A2R3 ، maaref ، hojat_nj
پشت پاكت زردي كه به من دادن مهر نخورده مال كسي هم هست كه اينطوري باشه؟
تشکر کنندگان: maaref ، Hornet ، vahidvm60 ، SH1A2R3
(2011-09-26 ساعت 23:09)mjh نوشته:  پشت پاكت زردي كه به من دادن مهر نخورده مال كسي هم هست كه اينطوري باشه؟

پاكت ما روي قسمت دربش مهر خورده
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Hornet ، vahidvm60 ، California ، SH1A2R3 ، maaref ، maryam58
دوستان عزیز سلام
متاسفانه پاکت x-ray ما باز شده حالا چی کار باید کرد؟ مشکل ساز میشه؟
تشکر کنندگان: Hornet ، SH1A2R3 ، maaref
(2011-09-27 ساعت 12:32)nahid.t نوشته:  
(2011-09-26 ساعت 23:09)mjh نوشته:  پشت پاكت زردي كه به من دادن مهر نخورده مال كسي هم هست كه اينطوري باشه؟

دوستان در سفارت ميكفتن كساني كه مهر روي بسته شون مي خوره يعني اينكه در امريكا هم يكسري اف بي اي جك دارن وكساني كه مهر نخورده يعني كه احتياج به اف بي اي جك ندارن من خودمم كه كليرنسم طولاني بود بسته ام بدون مهره.
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: Hornet ، vahidvm60 ، SH1A2R3 ، AmericanHamid ، maaref
(2011-09-27 ساعت 14:21)sunrise نوشته:  
(2011-09-27 ساعت 12:32)nahid.t نوشته:  

دوستان در سفارت ميكفتن كساني كه مهر روي بسته شون مي خوره يعني اينكه در امريكا هم يكسري اف بي اي جك دارن وكساني كه مهر نخورده يعني كه احتياج به اف بي اي جك ندارن من خودمم كه كليرنسم طولاني بود بسته ام بدون مهره.

سلام دوست عزيز.من ويزام يك ضرب بود رو دوتا پاكت هامون هم مهر خورده قسمت دربش.اين يعني ما اف بي آي چك داريم مجدد؟اين درسته ؟
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، SH1A2R3 ، AmericanHamid ، maaref
سلام دوستان،من می‌خواستم بلیت بگیرم برای portland,Oregon با قطری،بلیطم فقط ۳ ساعت توقف داره تو washington dulles با توجه به اینکه باید در اولین جایی‌ که پیاده میشیم مقداری کارهای اداری انجام بشه بنظرتون ۳ ساعت کافی‌ هست تا پرواز بعدیم؟؟؟؟

و این که کسی‌ میدون که از houston بهتره برم یا از dullas ؟؟؟یعنی‌ کدوم خلوت تر هست و کمتر گیر میدن؟؟
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، maaref
(2011-09-27 ساعت 17:43)nima.nabizadeh نوشته:  سلام دوستان،من می‌خواستم بلیت بگیرم برای portland,Oregon با قطری،بلیطم فقط ۳ ساعت توقف داره تو washington dulles با توجه به اینکه باید در اولین جایی‌ که پیاده میشیم مقداری کارهای اداری انجام بشه بنظرتون ۳ ساعت کافی‌ هست تا پرواز بعدیم؟؟؟؟

و این که کسی‌ میدون که از houston بهتره برم یا از dullas ؟؟؟یعنی‌ کدوم خلوت تر هست و کمتر گیر میدن؟؟

دوست عزيز
قطري علاوه بر توقف هاي داخل آمريكا، يك توقف 2.5 ساعته هم در دوحه دارد. بنابراين اگر مقصد نهايي شما يكي از شهرهاي هيوستون، واشنگتن، نيويورك و (يك شهر ديگر) نمي باشد، قطري پرواز مناسبي نخواهد بود.
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، behzadb57 ، najibi ، SH1A2R3 ، AmericanHamid ، nima.nabizadeh ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان