کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام دوستان
من يك سو.ال داشتم.در بدو ورود به امريكا هارد ديسك پرتابل رو مي گردن؟من يه سري نرم افزار دارم و هم چنين يك سري فيلم مثل سريال هاي لاست و از اين قبيل به نظر شما و كسايي كه تجربه دارن مشكل ساز ميشه يا ديگه با اين يك مورد كاري ندارن؟
کیس نامبر: 2011AS38xxx
كنسولگري : آنكارا
تاریخ دریافت نامه قبولی : March 2011 اي ميل
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: َAugust 2010
تاریخ دریافت نامه دوم : June 2011
تاریخ مصاحبه : August-10, 2011
تاریخ دریافت ویزا : 12 آگوست
تاریخ ورود به آمریکا: ۷ اکتبر ۲۰۱۱
ایالت : Kentacky- (Louisville
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، SH1A2R3 ، Hornet ، AmericanHamid ، maaref
(2011-09-27 ساعت 18:02)Vahidn نوشته:  سلام دوستان
من يك سو.ال داشتم.در بدو ورود به امريكا هارد ديسك پرتابل رو مي گردن؟من يه سري نرم افزار دارم و هم چنين يك سري فيلم مثل سريال هاي لاست و از اين قبيل به نظر شما و كسايي كه تجربه دارن مشكل ساز ميشه يا ديگه با اين يك مورد كاري ندارن؟

نه دوست عزیز، منم همه اینا رو با خودم بردم غیر لاست، فرار از زندان رو هم داشتم
اونا اینقدرا هم بیکار نیستن خیالتون راحت

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: California ، mehdi47 ، najibi ، SH1A2R3 ، Hornet ، AmericanHamid ، maaref ، mitr.p ، Vahidn
دوستان ما برای مدت دو هفته به LA رفتیم و تازه برگشتیم.ده روزه گرین کارت هامون به دستمون رسید.هنوز از SSN خبری نیست.برای خونه رنت کردن برای مدت کوتاه یه سایتی هست به آدرس www.airbnb.com که خیلی‌ خوب بود و ما ازش استفاده کردیم.خیلی‌ مفید و امن هست.وقتی‌ رسیدیم همه چی‌ خیلی‌ اسون بود و آفیسر فقط راجع به ویزای توریستی قبلیمون پرسید که اونم برای کنجکاوی خودش بود.تو فرودگاه قبل از هر چیز ما اعلام کردیم آدرس جدید رو.۹۵% چمدونها رو میگشتن بیشتر دنبال میوه و meet و food بودند.به ما که بچهٔ کوچیک داشتیم رحم کردنSmile برای اجاره ماشین enterprise قیمتش از همه مناسبتر بود و تو فرودگاه shuttle bus داشت به دفترش.سوالی بود در خدمتم.
27xxx
Kuala Lumpur
تاریخ مصاحبه:16june
تاریخ دریافت کلیرنس و ویزا:22August
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، alirezagh ، najibi ، AmericanHamid ، nahid.t ، maaref ، naeiji1974 ، tata63 ، sunrise ، maryam58 ، hojat_nj
(2011-09-06 ساعت 08:36)User نوشته:  یکی از دوستانی که هفته پیش وارد لس آنجلس شده بودند و درخواست تغییر آدرس داشتند، با مشکل مواجه شده بودند.
لطفا اگر از اولین سفر شما و ورود شما از فرودگاه LAX است، توجه داشته باشید که ممکن است برای تغییر آدرس سخت گیری کنند.
مشکل از این قرار بوده که مامور مهاجرت در پاسخ به فردی که درخواست تغییر آدرس داشته، گفته که چرا همه شما ایرانی ها درخواست تغییر ادرس دارید؟ شما دارید دروغ می گویید و .....
خوشبختانه این دوست ما توانسته بود مامور مهاجرت را متقاعد کند. هرچند که تشریفات ورودش را بیش از 3 ساعت طول داده بود.

اگر قصد تغییر آدرس دارید بهتر است هنگام مصاحبه این کار رو بکنید. هر چند از یک مورد نمی توان یک نتیجه کلی را گرفت اما برای احتیاط، دوستانی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند هنگام ورود چنانچه قصد تغییر ادرس داشته باشند، ممکن است دچار مشکلاتی از این دست بشوند.

ما دو هفتهٔ پیش وارد LAX شدیم و تغییر آدرس هم دادیم از GA به LA و هیچ ایرادی هم نگرفتن و حتی سوال هم نکردن!!!گرین کارت هم ده روزه رسید.
27xxx
Kuala Lumpur
تشکر کنندگان: najibi ، Hornet ، AmericanHamid ، maaref ، naeiji1974 ، tata63 ، sare
(2011-09-27 ساعت 21:48)nasnam نوشته:  ما دو هفتهٔ پیش وارد LAX شدیم و تغییر آدرس هم دادیم از GA به LA و هیچ ایرادی هم نگرفتن و حتی سوال هم نکردن!!!گرین کارت هم ده روزه رسید.

دوست عزیز، ممکنه مشخصات آفیسری که کارهای اولیه شما رو انجام دادند بفرمایید.؟
تشکر کنندگان: najibi ، Ali Sepehr ، behzadb57 ، AmericanHamid ، maaref ، sare
(2011-09-27 ساعت 14:21)sunrise نوشته:  
(2011-09-27 ساعت 12:32)nahid.t نوشته:  
(2011-09-26 ساعت 23:09)mjh نوشته:  پشت پاكت زردي كه به من دادن مهر نخورده مال كسي هم هست كه اينطوري باشه؟

پاكت ما روي قسمت دربش مهر خورده

دوستان در سفارت ميكفتن كساني كه مهر روي بسته شون مي خوره يعني اينكه در امريكا هم يكسري اف بي اي جك دارن وكساني كه مهر نخورده يعني كه احتياج به اف بي اي جك ندارن من خودمم كه كليرنسم طولاني بود بسته ام بدون مهره.

فكر نميكنم اين منطقي باشه چون پاكت بچه هاي منهم كه 12 و15 ساله هستند مهر خورده يعني اف بي اي چك ميخورند؟
تشکر کنندگان: rayan.s ، tamanna ، maaref ، satusa ، najibi ، Hornet ، vahidvm60 ، AmericanHamid
(2011-09-27 ساعت 17:55)satusa نوشته:  
(2011-09-27 ساعت 17:43)nima.nabizadeh نوشته:  سلام دوستان،من می‌خواستم بلیت بگیرم برای portland,Oregon با قطری،بلیطم فقط ۳ ساعت توقف داره تو washington dulles با توجه به اینکه باید در اولین جایی‌ که پیاده میشیم مقداری کارهای اداری انجام بشه بنظرتون ۳ ساعت کافی‌ هست تا پرواز بعدیم؟؟؟؟

و این که کسی‌ میدون که از houston بهتره برم یا از dullas ؟؟؟یعنی‌ کدوم خلوت تر هست و کمتر گیر میدن؟؟

دوست عزيز
قطري علاوه بر توقف هاي داخل آمريكا، يك توقف 2.5 ساعته هم در دوحه دارد. بنابراين اگر مقصد نهايي شما يكي از شهرهاي هيوستون، واشنگتن، نيويورك و (يك شهر ديگر) نمي باشد، قطري پرواز مناسبي نخواهد بود.
سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی،ولی‌ من منظورم این بود که در فرودگاه واشنگتن که نشستم،تا پرواز بعدیم به پرتلند ۳ ساعت وقت دارم در این مدت می‌شه کارهای اداری را انجام داد؟؟یا این مدت کم هست و ممکن هست از پرواز بعدیم جا بمونم؟؟؟
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: tamanna ، vahidvm60 ، maaref
(2011-09-27 ساعت 12:53)نفس نوشته:  دوستان عزیز سلام
متاسفانه پاکت x-ray ما باز شده حالا چی کار باید کرد؟ مشکل ساز میشه؟

سلام در فرودگاه فقط پاکت زرد دریافت میشه .
x-ray رو نمیخوان . گزارش تمام آزمایشات و عکس رو اگر یادتون باشه تو یه پاکت منگنه شده به عکسها بهمون دادن که سفارت گرفت و الان .در همین پاکت زردست.
نگران نباشید Cool
تشکر کنندگان: tamanna ، Ali Sepehr ، naeiji1974 ، najibi ، sare ، Hornet ، vahidvm60 ، nima.nabizadeh ، maaref ، نفس ، maryam58
(2011-09-27 ساعت 22:16)alirezagh نوشته:  
(2011-09-27 ساعت 21:48)nasnam نوشته:  ما دو هفتهٔ پیش وارد LAX شدیم و تغییر آدرس هم دادیم از GA به LA و هیچ ایرادی هم نگرفتن و حتی سوال هم نکردن!!!گرین کارت هم ده روزه رسید.

دوست عزیز، ممکنه مشخصات آفیسری که کارهای اولیه شما رو انجام دادند بفرمایید.؟
اول ما مثل بقیه مسافرها رفتیم توی صف برای کنترل پاسپورت ،و شانسی به پست این آفیسر جوون آمریکایی‌ بلوند خوردیم و بعد اون ما رو به آخر سالن سمت چپ راهنمایی کرد که اونجا دو سه تا آقای مسّن تایلندی و فیلیپینی با لهجه آمریکایی‌ بودن و خیلی‌ هم مهربون و آروم بودند و به گفتند برید بارتون رو بگیرید و بیائید اینجا.بعد صدامون کردند و ما امضا کردیم و تغییر آدرس و همینSmile

27xxx
Kuala Lumpur
تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، vahidvm60 ، maaref ، Hornet ، samadi2050 ، maryam58 ، AmericanHamid
سلام
هنگام برگشتن از امریکا، آیا میزان دلار همراه محدودیت دارد؟توی فرودگاه ایران یا امریکا.
ممنون
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
تشکر کنندگان: free_free ، tamanna ، vahidvm60 ، maaref ، Hornet ، maryam58
(2011-09-28 ساعت 12:37)moraddad نوشته:  سلام
هنگام برگشتن از امریکا، آیا میزان دلار همراه محدودیت دارد؟توی فرودگاه ایران یا امریکا.
ممنون

این سوال خیلی مهمه همین سوال رو من هم پرسیدم ولی کسی چواب نداد....

حالا من سوال شما رو کامل تر میکنم که اگر کسی میدونه جواب بده؟

از لحاظ قوانین آمریکا ارسال دلار از آمریکا به ایران چه بصورت واریز بانکی غیر مستقیم و یا حمل توسط مسافر چه خکمی داره و تا چقدر مجازه؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: tamanna ، mml ، moraddad ، HOMAYON53 ، mitr.p ، vahidvm60 ، California ، nima.nabizadeh ، maaref ، joy ، maryam58
(2011-09-28 ساعت 12:43)free_free نوشته:  
ممنون

از لحاظ قوانین آمریکا ارسال دلار از آمریکا به ایران چه بصورت واریز بانکی غیر مستقیم و یا حمل توسط مسافر چه خکمی داره و تا چقدر مجازه؟
ما که از ایران خارج شدیم گفتند چند تا همراه دارید؟؟؟.......وقع ورود به امریکا هم که همون فرم تو هواپیما رو پر کردیم
اما موقع خروج از امریکا هیچ سوالی از ما نشد که چقدر داریم.....همین طور هم موقع ورود به ایران هیچی نپرسیدند
البته یادم نمیاد ولی در یکی از پست ها خوندم که یک نفر موقع ورودش به ایران یک فرمی پر کرد و عنوان کرد که چقدر دلار به همراه داره..البته این فرد خودش خواست این کار رو انجام بده تا وقتی که از ایران داره میره بهش گیر ندند که چرا ارز زیاد خارج میکنه و بگه که این همون پولی بوده که داره برمیگردونه و ارز از ایران خارج نمیکنه
در کل فکر نمیکنم که سوالی بکنند........از ما که نکردند
سوال میکردند هم فرقی نداشت .....چون مابا 45 سنت برگشتیمBig Grin
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، free_free ، tata63 ، vahidvm60 ، California ، Ali Sepehr ، maaref ، Hornet ، joy ، maryam58 ، nahid.t ، AmericanHamid ، hojat_nj
(2011-09-28 ساعت 14:47)mitr.p نوشته:  
(2011-09-28 ساعت 12:43)free_free نوشته:  
ممنون

ما که از ایران خارج شدیم گفتند چند تا همراه دارید؟؟؟.......وقع ورود به امریکا هم که همون فرم تو هواپیما رو پر کردیم
اما موقع خروج از امریکا هیچ سوالی از ما نشد که چقدر داریم.....همین طور هم موقع ورود به ایران هیچی نپرسیدند
البته یادم نمیاد ولی در یکی از پست ها خوندم که یک نفر موقع ورودش به ایران یک فرمی پر کرد و عنوان کرد که چقدر دلار به همراه داره..البته این فرد خودش خواست این کار رو انجام بده تا وقتی که از ایران داره میره بهش گیر ندند که چرا ارز زیاد خارج میکنه و بگه که این همون پولی بوده که داره برمیگردونه و ارز از ایران خارج نمیکنه
در کل فکر نمیکنم که سوالی بکنند........از ما که نکردند
سوال میکردند هم فرقی نداشت .....چون مابا 45 سنت برگشتیمBig Grin
موقع ورود به ایران کسی سوالی نمیکنه که چقدر ارز همراه دارید ولی اگر ارز موقع ورود به ایران دارید ومبلغش بالا هست بهتره اعلام بشه که دفعه بعد با همان رسید بتونید خارجش کنیدالبته قبل از اینکه پاسپورتتون رو مهر بزنند در موقع ورودباید به بانک مراجعه شود.

تشکر کنندگان: behzadb57 ، satusa ، mitr.p ، tamanna ، free_free ، tata63 ، vahidvm60 ، Ali Sepehr ، maaref ، Hornet ، maryam58 ، AmericanHamid
حالا كه بحث ورود و خروج ارز هست من هم يه سوال بپرسم:
تو فرودگاه امام اگر بخواهند راجع به ارز بپرسند در كدوم قسمت مي پرسند يا كنترل مي كنند؟ ورودي اوليه يا گيت كنترل پاسپورت يا گيت آخري سالن Boarding??
توي چند سفر اخير من كه توي هيچكدام از گيتها راجع به ارز سوالي نكردند. آيا با توجه به مقصد و يا نوع ويزا تشخيص مي دهند و كنترل مي كنند يا اينكه رندوم و شانسي و ....

تشکر کنندگان: behzadb57 ، tamanna ، free_free ، vahidvm60 ، nima.nabizadeh ، Ali Sepehr ، maaref ، Hornet ، maryam58 ، AmericanHamid
(2011-09-28 ساعت 15:28)satusa نوشته:  حالا كه بحث ورود و خروج ارز هست من هم يه سوال بپرسم:
تو فرودگاه امام اگر بخواهند راجع به ارز بپرسند در كدوم قسمت مي پرسند يا كنترل مي كنند؟ ورودي اوليه يا گيت كنترل پاسپورت يا گيت آخري سالن Boarding??
توي چند سفر اخير من كه توي هيچكدام از گيتها راجع به ارز سوالي نكردند. آيا با توجه به مقصد و يا نوع ويزا تشخيص مي دهند و كنترل مي كنند يا اينكه رندوم و شانسي و ....

والله از من که نپرسیدند
از همسرم پرسیدند که چقدر داری .....
همون گیتی که بازرسی بدنی میکنند
عشقیه.........اگه بیشتر از 5 هزار تا داشته باشی برمیگردونند..پس بهتره یا بیشتر از 5000 تا نداشته باشی و یا اینکه جا سازی کرده باشی
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: behzadb57 ، najibi ، tamanna ، free_free ، tata63 ، satusa ، Hornet ، vahidvm60 ، California ، Ali Sepehr ، maaref ، maryam58

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان