کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
دوستمون از خوش شانسي گفت، من ميخواهم بهش ثابت كنم ما از اون خوش شانس تريم:
به محض نشستن تو هواپيماي قطري ديديم بوي بد تهوع فضا را پر كرده و از مهماندار خواستيم جامون را عوض كنه ولي جا نداشتند. بعدش گفتم خوب يك اسپري چيزي بزن كه اون را هم نزد يا نداشت و تمام مدت ما در حالت آستانه بالا آوردن بوديم، مخصوصا موقع غذا و تكان هواپيما.
ما كه ديگه تصميم گرفتيم اونها را ت ح ر ي م كنيم...
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: maaref ، tata63 ، najibi ، joy ، ramin_ad ، آمریکا ، tamanna
ای کاش میتونستیم با هواپیماهای خودمون پروازهای خارجی رو انجام بدیم تا به این روز نیفتیم... هم پول کلون بدیم و هم با آدم های عجیب و غریب همسفر بشیم و آخر سر پشیمون بشییم...Sad
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: Rainy ، maaref ، tata63 ، najibi ، joy ، یاشار و ماری ، ramin_ad ، tamanna
سلام دوستان
ما بعد از اقامت 3 هفته اي در واشنگتن دي سي بدون دريافت گرين كارت برگشتيم. در فرودگاه هم موقع رفتن و هم موقع برگشت همه چيز عالي بود ولي گرين كارتمون رو يكي از آشنايان برامون فرستاد.
آيا كسي از دوستان ميدونه كه اگر ما چند ماه ديگه برگرديم كارت سوشيال ما بطور اتوماتيك تا اون موقع صادر و به آدرس امريكا ارسال شده يا اينكه خودمون بايد بريم اداره سوشيال و براي كارت اقدام كنيم؟
شايد تا اون موقع حاضر باشه و ما فقط بريم و اونو دريافت كنيم؟
لطفا راهنمايي كنيد.
در ضمن هر كسي در خصوص مسافرت با تركيش و مسير و فرودگاه واشنگتن دي سي سوالي داره در خدمتم.
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: maaref ، najibi ، free_free ، aghdam ، ramin_ad ، یاشار و ماری ، tata63 ، tamanna
(2011-10-26 ساعت 10:25)hoseyn نوشته:  دوستمون از خوش شانسي گفت، من ميخواهم بهش ثابت كنم ما از اون خوش شانس تريم:
به محض نشستن تو هواپيماي قطري ديديم بوي بد تهوع فضا را پر كرده و از مهماندار خواستيم جامون را عوض كنه ولي جا نداشتند. بعدش گفتم خوب يك اسپري چيزي بزن كه اون را هم نزد يا نداشت و تمام مدت ما در حالت آستانه بالا آوردن بوديم، مخصوصا موقع غذا و تكان هواپيما.
ما كه ديگه تصميم گرفتيم اونها را ت ح ر ي م كنيم...

اتفاقا من هم يه تجربه از پرواز با قطري دارم كه مشابه همين موضوع اتفاق افتاده براي دوستمون بود تو يه پرواز بسمت چين كه يكي از اين مسافراي جنوب شرقي آسيا بر اثر فشار هوا و پايين آمدن فشارش كلي......
ناگفته نباشد ايرلاين قطري هواپيماهاي بسيار مدرن و جديدي را در خطوط هوايي خود داره مخصوصا براي قاره امريكا . ولي بعضا متاسفانه شاهد يك همچين صحنه هايي چه در داخل هواپيما و چه در داخل فرودگاه دوحه خواهيد شد.
تشکر کنندگان: hoseyn ، najibi ، maaref ، ramin_ad ، AmericanHamid ، tamanna
(2011-10-26 ساعت 13:18)Rainy نوشته:  سلام دوستان
ما بعد از اقامت 3 هفته اي در واشنگتن دي سي بدون دريافت گرين كارت برگشتيم. در فرودگاه هم موقع رفتن و هم موقع برگشت همه چيز عالي بود ولي گرين كارتمون رو يكي از آشنايان برامون فرستاد.
آيا كسي از دوستان ميدونه كه اگر ما چند ماه ديگه برگرديم كارت سوشيال ما بطور اتوماتيك تا اون موقع صادر و به آدرس امريكا ارسال شده يا اينكه خودمون بايد بريم اداره سوشيال و براي كارت اقدام كنيم؟
لطفا راهنمايي كنيد.
در ضمن هر كسي در خصوص مسافرت با تركيش و مسير و فرودگاه واشنگتن دي سي سوالي داره در خدمتم.

دوست عزیز سفر به خیر. ما هم داریم یک ماه دیگه با ترکیش میریم دی سی. هواپیماش جا داره؟ در کل چه طوره؟ما بلیتمون اکونومیه.
تشکر کنندگان: maaref ، ramin_ad ، Hornet ، AmericanHamid ، tamanna
(2011-10-26 ساعت 15:42)najibi نوشته:  
لطفا راهنمايي كنيد.

خوشحال شدم بسلامتي. به نظر من كه يه جورايي خيلي با ايرلاينهاي مختلف مسافرت كردم. بهتره بگم تركيش داره همرديف و شايد بالاتر از ايرلاينهاي ديگه ميشه و شده. هواپيماهاي مسير واشنگتن ايرباس 330 و يا بويينگ 777 تريپل سون هستش. راحت و برخوردهاي مناسب.

دوست عزیز سفر به خیر. ما هم داریم یک ماه دیگه با ترکیش میریم دی سی. هواپیماش جا داره؟ در کل چه طوره؟ما بلیتمون اکونومیه.

تشکر کنندگان: najibi ، ramin_ad ، maaref ، Hornet ، tamanna
با سلام خدمت دوستان
اینم از داستان امریکا رفتن من.
جونم براتون بگه که وقتی از ترکیه با ویزا برگشتم خانواده محترم خودم و همسرم به علاوه خود همسرم که اصلا انتظار گرفتن ویزا را نداشتن یا حداقل آرزو میکردن که نگیرم با سه فوریت کمیته بحران تشکیل داده و با حضور اینجانب به عنوان تنها متهم دادگاه هرچه خواستند گفتند و بریدند و دوختند و برتن کردند و والسلام.
البته من هم به دفاع از خودم و ارائه برنامه هام برای آینده پرداختم ولی متاسفانه رای اعتماد نیاورد. شاکی اصلی پرونده مادر زن گرامی بود که توانست در همان یک جلسه محکوم کند. البته قبل از این جلسه پدر و مادر خودم هم در جلسه ای کوچک تر و با فضایی بسیار صمیمی تر سعی به متقاعد کردن من برای نرفتن کرده بودند.
القصه! من که هر چه کردم نتوانستم همسرم را هم راضی کنم به ناچار برای 16 اکتبر به همراه دوستم و همسر و دو پسرش که در ترکیه با آنها آشنا شده بودم، به مقصد هیوستن یه بلیط دوطرفه به مدت 17 روز و البته بدون همسرم گرفتم و راهی دیار آن جنایتکار شدم.
ما هم با پرواز قطری رفتیم که برخلاف نظر دوستان نه خیلی بد بود و نه وجود هندیها و پاکستانی ها مشکلی ایجاد کرد. قیمت بلیط 1,626,000 شد از شیراز که 200 تومن از تهران (با وجود فاصله کمتر شیراز به دوحه) بیشتر بود ولب در عوض دردسر فرودگاه امام را دیگه نداشتم.
در فرودگاه به توصیه دوستان مهاجرسرا پاکت زرد را در دست گرفتیم و تنها دارندگان پاکت بودیم ظاهرا، به امید اینکه در آن صف بسیار طولانی نایستیم که نشد و بعد از یک ساعت و نیم صف چک کردن پاسپورت ها به اتاق homeland اگه اسمش همین باشه رفتیم و در آنجا هم 2 ساعت معطل شدیم چون چند نفر دیگری از جمله یکی از هنرپیشه های معروف خودمون که اون هم لاتاری برنده شده بود و با همسرش اومده بود، بودند. من آدرسم رو از کالیفرنیا به همین هیوستن عوض کردم که آفیسر هم کلی بخاطرش از من سوال کرد و میخواست دلیل اصلی من رو از این کار بدونه و مطمئن بشه که خودم میمونم و گرین کارت رو میگیرم.
دوست همراهانم در فرودگاه به استقبال ما آمده بود و ما را به هتلی که من قبلا تلفنی رزرو کرده بودم و از نوع ExtendedStayبود رساندند. البته در راه ما را از خطر سیاه ها به خصوص در منطقه هتل ما (Guhn Rd) حسابی ترساندند. میگفت تا 5 سال پیش هیوستن خوب بوده ولی از وقتی که سیاه های مناطق اطراف به علت طوفان و سیل به این منطقه مهاجرت کردن شروع به دزدی و اذیت مردم کردن.
البته خیلی هم بیراه نگفته بود چون روز سوم که من تنهایی رفته بودم اطراف یه چرخی بزنم و آدرس هایی رو که از اینترنت درآورده بودم رو اطرافمون پیدا کنم یکی از همین سیاه های ولگرد که لباسهای خیلی مندرسی داشت از فاصله دور پشت من از من خواست که بایستم ولی من از ترس به راه خودم ادامه دادم و محلی نذاشتم. وقتی دیدم داره دنبالم میاد به به فروشگاهی که مخصوص لباسها و وسایل جشن هالووین بود رفتم به این خیال که بیخیال میشه. ولی اومد توی فروشگاه و در لابلای قفسه های پشت سر من راه میامد. دیگه واقعا ترسیدم و مطمئن بودم که اگه بخواد صدمه ای بزنه کسی اونجا به دادم نمیرسه. سرعت راه رفتنم رو زیاد کردم به سمت درب خروجی و تا رفتم بیرون تا هتل دویدم و چشمتون روز بد نبینه این احساس تا امنی تا روز آخر با همه ما بود و ما رو از اومدن به هیوستن به کلی پشیمون کرد. البته طرف چند بار دیگه هم سراغمون اومد ولی چون ما با هم بودیم وقت چند تا نگاه ترسناک و ایستادن در کنار ما مهمونمون کرد.
یکی از اشتباه های ما این بود که از روز اول ماشین کرایه نکردیم و با اتوبوس میرفتیم. مسیر اتوبوس هارو هم از google map درآورده بودیم.
به اداره سوشال هم رفتم که برخلاف چیزی که شنیده بودم حتی یه رسید یا شماره ای برای بانک یا ثبت نام دانشگاه به من نداد و فقط گفت 1 ماه منتظر باش بعد بیا.
در این یک هفته به غیر از چند فروشگاه از جمله Galerria که ظاهرا خیلی معروف بود و قیمت ها هم خیلی بالا بود، به گشت در downtown و دیدن اکواریوم گذشت. البته من دانشگاه هیوستن هم رفتم که خیلی بزرگ و سبز و خرم بود و برای دکتری عمران هم اپلای کردم (برای دل خودم البته) ولی متاسفانه نتوانستم از استادی وقت بگیرم و باهاش صحبت کنم.
بعد از یک هفته همراهانم برای دیدن ایالتهای مختلف به سمت نیویورک رفتن با فطار و اتوبوس و من هم که خیلی برام صرفه اقتصادی نداشت نرفتم و به خاطر همان احساس نا امنی بلیطم رو عوض کردم و برگشتم ایران.
تا درس عبرتی شوم برای کسانی که قبل از توافق کامل با اهل و عیال به چنین کارهایی اقدام میکنند.
یکی از چیزای جالب اونجا مالیاتی بود که وقتی میخواستی پول پرداخت کنی میگرفتن و موقع انتخاب جنس یادمون میرفت که به قیمت روی جنس اون رو هم اضافه کنیم. من از bestbuy یه لپ تاپ Asus خریدم که core i5 هست ولی به شدت مشگل سرعت و هنگ کردن داره و دیگه دسترسی هم به اونجا ندارم که از گارانتی اون بشه استفاده کرد. پس گرچه اونجا ارزونتره ولی اگه برمیگردین نخرین بهتره.
حالا دیگه خدا میدونه که من بازم برم امریکا تا سال دیگه یا نه و این همه هزینه برای دیدن یک هفته ای اونجا اونم چه شهر بیخودیش با اون هوای غیر قابل پیشبینی و متغیرش بوده.
گفتم یه سفرنامه بنویسم نگین ویزا که گرفت دیگه به سایت یه سر هم نزد. اگه بد بود به خوبی خودتون ببخشین.
اسمم رو هم دیگه میشه عوض کرد چون دیگه مردد با کمک اطرافیان به مصمم (البته برای ادامه همان زندگی کارمندی بی درد سر) تغییر پیدا کرد.
ممنون و خدانگهدار همتون باشه
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
دوستان، در سایت Linkedin.com عضو شوید و پروفایل خودتون رو تکمیل کنید.
سعی کنید کانکشن های زیادی از اونجا بگیرید.
زیپ کد جایی که دوست دارید رو اونجا سرچ کنید و همه ی کمپانی هایی که اونجا در رشته ی کاری شما فعالند Follow کنید تا بلکه ...
قبل از عزیمت، چند قرار مصاحبه ست کرده باشید و زود کار پیدا کنید.
یک جای خوب شهر خونه اجاره کنید و ماشین بخرید تا از شر نا امنی و ... خلاص باشید و مثل دوستمون برای موندن در ایران مصمم نشوید.
در غیر صورت، کلاس دفاع شخصی بهترین گزینه برای وقت باقی مونده تان است.
سلام دوستان برای من یک مشکل پیش اومده ممنون میشم اگر دوستان کمکم کنن،

بلیت من با قطری هست (shiraz doha,/doha washington,washington portland) هست،

می‌خواستم بدونم که بارم تو واشنگتن بهم تحویل میدان یا مستقیم در پرتلند؟؟؟

۲.دوستان واسه فریت کردن کسی‌ شماره‌ای داره بهم بده؟؟؟؟و این که واسه ۳۰ کیلو حدوداً چه قدر می‌شه؟؟
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna
سلام بچه ها ما هم همین چند ساعت پیش رسیدیم لوس آنجلس ما از کوالالامپور امدیم و در چین توقف داشتیم انجا یک کمی اذیتمون کردند بنابرین اگه دفعه اولتون است فکر کنم از طرف چین نیاید راحت تر باشید توی فرودگاه اینجا مشکلی نداشتیم و مثل بقیه ۱ ساعت و نیم کارمون طول کشید با shared ون امدیم به اتاقی که کرایه کردیم از سایت airban آدم های خیلی خوبی هستند یه سر رفتیم با همسر جان تا والمارت قیمت ها خیلی شبیه مالزی است فقط گوشت و مرغ خیلی اروزن تر است ولی فعلا چیزی که خیلی تو ذوقم زده محیط اینجاست هنوز نیومده دپرس شدم دلم میخواهد زودتر برگردم نمیدونم یه شهر سوت و کور جلوی چشم هام است و برای منی که به شلوغی و های و هوی مالزیایی ها عادت کردم خیلی سخت گذشت این چند ساعت امیدوارم فردا احساس بهتری داشته باشم
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
(2011-10-28 ساعت 13:19)nima.nabizadeh نوشته:  سلام دوستان برای من یک مشکل پیش اومده ممنون میشم اگر دوستان کمکم کنن،

بلیت من با قطری هست (shiraz doha,/doha washington,washington portland) هست،

می‌خواستم بدونم که بارم تو واشنگتن بهم تحویل میدان یا مستقیم در پرتلند؟؟؟

۲.دوستان واسه فریت کردن کسی‌ شماره‌ای داره بهم بده؟؟؟؟و این که واسه ۳۰ کیلو حدوداً چه قدر می‌شه؟؟

فکر می‌کنم تو واشنگتن تحویل میدان و کارهای مهاجرتی تون انجام می‌شه. برای فریت هم یه تاپیک هست که میتونین پیداش کنین. انگار وب سایت فرودگاهِ امام مطلبِ خوبی داره.

من اگر جای شما بودم ۳۰ کیلو رو یه جوری توی کیف دستی‌ جا می‌کردم یا پولِ اضافه بار میدادم. آخه شاید مجبور بشین برای ۳۰ کیلو یه بار دیگه برید فرودگاه که پولِ اضافه بار رو باید پولِ تاکسی بدید، یا هم برید زیرِ منّتِ دوست‌ها و فامیلها.

موفق باشید،

(بهنویس)

شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: maaref ، free_free ، maryam58 ، nima.nabizadeh ، tata63 ، tamanna ، آلیس-1980
سلام دوست عزيز
آيا ميشود بدون دريافت گرين كارت از فرودگاه هاي آمريكا خارج شد و گرين كارت رو بعدا دوستمون بفرسته؟ آيا در ورود بعدي بهمون گير نمي دن؟
ممنون از پاسختون
لطفا راهنمايي كنيد.

تشکر کنندگان: AmericanHamid ، maaref ، Hornet ، tamanna
(2011-10-25 ساعت 13:28)REZA1390 نوشته:  حمید جان ممنون از اطلاعتتون
ما هم عازم سن خوزه و سان فرانسیسکو هستیم .
اگه اطلاعات یا تجربه ای دارین که به درد ما بخوره ممنون می شم که راهنماییی کنین .
امیدوارم موفق وخوش وسلامت باشین .

سلام

نمیدونم چه اطلاعاتی‌ نیاز دارید . با توجه به اینکه منم جدید اومدم اینجا اطلاعات زیادی ندارم. ولی در حد همین چند روز هر سوالی داشتید جواب میدم.و ضمنا هوا هم دیروز تا حالا سرد شده و شب‌ها حتما لباس گرم نیاز هست.
تشکر کنندگان: maaref ، maryam58 ، یاشار و ماری ، Hornet ، tamanna
با توجه به هزینه های سرسام آور دارو و درمان در بلاد خارجه بنده یک گونی دارو تهیه کردم و قصد دارم با خودم ببرم دیار کفر...
به نظر شما در جارج کردن از ایران و ورود به آمریکا مشکلی ایجاد نمی شود

توضیح: داروها ، داروهای معمولی و سرما خوردگی هستش +ژلوفن و ضد حساسیت و شربت سینه و توش کدئین هم نیست

دوستانی که تجربه دارن بفرماین..Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: maaref ، tata63 ، User ، یاشار و ماری ، Hornet ، tamanna
(2011-10-29 ساعت 14:40)free_free نوشته:  با توجه به هزینه های سرسام آور دارو و درمان در بلاد خارجه بنده یک گونی دارو تهیه کردم و قصد دارم با خودم ببرم دیار کفر...
به نظر شما در جارج کردن از ایران و ورود به آمریکا مشکلی ایجاد نمی شود

توضیح: داروها ، داروهای معمولی و سرما خوردگی هستش +ژلوفن و ضد حساسیت و شربت سینه و توش کدئین هم نیست

دوستانی که تجربه دارن بفرماین..Smile

يعني به ضد حساسيت گير ميدن؟؟؟Sad من كلي زاديتن گرفتم!!! مطمئنيد؟؟

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
تشکر کنندگان: maaref ، یاشار و ماری ، Hornet ، tamanna

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان