کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-11-21 ساعت 05:56)free_free نوشته:  
(2011-11-20 ساعت 19:01)farnaz82 نوشته:  free_free عزیز چه خبر؟ گرین کارتتون امد؟

سلام

ممنون که به فکر من هستید

با گذشت 18 روز از ورود من هنوز نه از گزین کارت خبری هست نه از شوسیال و نه از ولکام لتر

من 8 نوامبر رفتم ادره سوشیال و فذم پر گردم گقتند بین 2 تا 4 هقته دیگه میاد که هنوز از 2 هفته نگذشته...

البته تو اون رسبد فرمی که به من دادند نوشته که چون فرم پر کردین و منتطرید قانونا میتونید شروع به کار کنید ولی کو کار...؟Wink

جالا گذشته از شوخی من میخوام برگردم برای همین یکم عجله دارمSmile

به هر حال در این دیار کفار نیازمند دعای خیر دوستان هستیم ..یعد از تعقیبات ما رو فراموش نکنیدRolleyes
ایی بابا، امیدوار هستم که هر چه زودتر همه با هم برسه به دستتون
کسی را ندارید که براتون پستشون کنه که مثل ما برگردید؟Rolleyes
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: Hornet ، tata63 ، tamanna ، free_free ، SH1A2R3 ، ramin_ad ، jan ، AmericanHamid
(2011-11-18 ساعت 14:21)سامان صفایی نوشته:  سلام دوستان
اقای علی رضا فرمودند که مشکل رو اینجا مطرح کنم که دوستان با تجربه شاید کمکی بتونن بکنن

من امروز ریجکت شدم
بخاطر اینکه در قسمت بچه سال گذشته نوشته بود اپشنال(سالهای قبل نیود و من همیشه پر می کردم)
من هم اسم بچه ام که با مادرش زندگی می کنه رو نیاوردم
اونا هم یه برگ قرمز دادن
هر چی گفتم بابا اپشنال یعنی چی پس
جواب ندادن
فکر می کنید راهی هست
یا وکیلی که بتونه پیگیر شه ، یا نامه ای یه جایی
هنوز انکارام
قربون همتون
امیدوارم هیچ.قت حالتون مثل حال الانم نشه
با سلام! متاسفانه چون ننوشتن فرزند از موارد رد کیس است و به صراحت در سایت وزارت امورخارجه قید شده, شما امکان اعتراض ندارید. امیدوارم در ادامه مسیر زندگی موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: tamanna ، free_free ، mim ، SH1A2R3 ، ramin_ad ، frozen mind ، jan ، tata63 ، AmericanHamid ، Hornet
سلام

می‌خواستم ببینم کسی‌ میدونه دفعهٔ اولی‌ میریم آمریکا چقدر پول میتونیم با خودمون ببریم ؟ و اینکه اگه مثلا نفری ۳۰۰۰۰ تا ببریم چون ۲نفری باهم می‌شه ۶۰۰۰۰ جریمه ائی چیزی ازمون می‌گیرن؟

ممنون

تشکر کنندگان: ramin_ad ، jan ، AmericanHamid ، tamanna
دوستان سلام
امروز نامه ول کام ما رسید.
یک سوال که برامون پیش امده اینه که : این A-Number همون اس اس ان هست یا نه ؟
تشکر کنندگان: farnaz82 ، ramin_ad ، free_free ، SH1A2R3 ، AmericanHamid ، Hornet
(2011-11-22 ساعت 08:21)REZA1390 نوشته:  دوستان سلام

نه دوست عزییز
شماره گرین کارتت هست که میتونی ازش استفاده کنی
اس اس ان نامبر رو باید بری اداره سوشیال و درخواست بدی تا برات بیاد...
اس اس ان درواقع کد ملی شماست
(2011-11-22 ساعت 04:21)jk2011 نوشته:  سلام

می‌خواستم ببینم کسی‌ میدونه دفعهٔ اولی‌ میریم آمریکا چقدر پول میتونیم با خودمون ببریم ؟ و اینکه اگه مثلا نفری ۳۰۰۰۰ تا ببریم چون ۲نفری باهم می‌شه ۶۰۰۰۰ جریمه ائی چیزی ازمون می‌گیرن؟

ممنون

فرقی نداره چه بار اول چه اخر قوانین مالی اینو میگه که از ایران می خوای بری باید خانواده ای 10000 تا باشه اما اونجا که ازت می پرسن باید براشون دقیق بنویسی چقدر پول داریو توضیح بدی که برای چی هست اما این مبلغ شما خیلی زیاده من بعید میدونم به همین راحتی ازتون بگذرند
تشکر کنندگان: REZA1390 ، farnaz82 ، ramin_ad ، jan ، tata63 ، SH1A2R3 ، jk2011 ، tamanna

ممنون
دوست عزیز توی امریکا هیچ مشگلی از این بابت نداری . فقط باید در بدو ورود توی فرمهای که توی هواپیما بهتون می دن بنویس که چه مقدار پول داری .اینهم فقط جنبه اگاهی دادن داره وهیچ مشگلی نیست . ولی توی فرودگاه امام قانونا نمی تونی بیش از 10000 دلار به ازای هر خانواده خارج کنی . البته اگه نفهمن که کاری ندارن. عملا هم که همه بیش از این مقدار خارج می کنن.

تشکر کنندگان: hitab ، ramin_ad ، jan ، SH1A2R3 ، jk2011 ، AmericanHamid ، tamanna
(2011-11-22 ساعت 08:52)REZA1390 نوشته:  

ممنون
دوست عزیز توی امریکا هیچ مشگلی از این بابت نداری . فقط باید در بدو ورود توی فرمهای که توی هواپیما بهتون می دن بنویس که چه مقدار پول داری .اینهم فقط جنبه اگاهی دادن داره وهیچ مشگلی نیست . ولی توی فرودگاه امام قانونا نمی تونی بیش از 10000 دلار به ازای هر خانواده خارج کنی . البته اگه نفهمن که کاری ندارن. عملا هم که همه بیش از این مقدار خارج می کنن.
دوستان بهتر از من میدونن،ولی‌ من تا اونجا ک یادمه از گیت اول ک می‌خواستم ردّ بشم (همونجا بنر بزرگ زدن مواد ببری همین وسط دارت می‌زنیم!!!!Smile ی ورق A4 زده بودن ۵ هزارتا بیشتر نمی‌شه برد

منم با هزار سلام صلوات ردّ شدم،گفتم مقصدم ک شیطانه بزرگ الانه ک دیگه... آره دیگه

حالا از الان خبر ندارم!!!

تشکر کنندگان: smebi2011 ، jan ، tata63 ، SH1A2R3 ، joy ، jk2011 ، AmericanHamid ، tamanna
دوستان من کماکان هیچ چیزی دریافت نکردم و حتی نامه ولکام لتر هم نگرفتم...

توی سایت http://www.uscis.gov/portal/site/uscis که دوستان معرقی کردند در قسمت Enter your receipt number اون عددی رو که وارد میکنیم ظاهرا در نامه ولکام لتر هست ولی من از دوستان دیگه شنیدم که همون anumber i هستش که روی ویزا هم هست و روی صفحه بعدیش هم موقع ورود نوشتن ...

بهر حال هر چی من ترای کردم به نتیچه ای نرسیدم{13 رقم که 3 تای اولش SRC هستش} و تمام این حالت ها رو با حروف و اعداد چک کردم

اگر دوستان میتونن راهنمایی کنن ممنون میشم (فرمت صحیح receipt number )

کسی هست که تا حالا نامه ولکام لتر اینقدر براش طول کشیده باشه؟

ممنون
فری-فری
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: ramin_ad ، AmericanHamid ، SH1A2R3 ، tamanna ، یاشار و ماری ، Hornet
دوستان بنظر شما اگر دارنده گرین کارت بین 6 ماه و یک سال خارج از آمریکا باشد و قیل از یکسال به آمریکا وارد شود موقع ورود باید دلیل موجهی برای غیبت بیش از 6 ماه ارایه کند یا خیر؟

و اینکه اگر فردی در سال اول ورود به آمریکا پس از گزفتن گرین کارت و سوشیال به مدت یکسال (بین 6 ماه و یکسال) خارج از آمریکا یاشد و به موقع وارد شود قانونا بایستی سوابق گذشته آن شخص پاک شود در عین حالی که فرد مورد نظر چون خارج از آمریکا بوده است فاقد سوابق اقامتی درآمریکا می باشد... پس می توان به این نتیجه رسید افرادی که بعد از اولین سفرشان به آمریکا به مدت یکسال غیبت کنند عملا سوابقی برای از دست دادن ندارند و مشکلی برای آنها بوجود نمی آید...

لطفا اگر اشتباه گفتم تصحیح بفرمایید

ممنون

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: ramin_ad ، AmericanHamid ، SH1A2R3 ، tamanna ، یاشار و ماری ، California ، Hornet
(2011-11-23 ساعت 05:50)free_free نوشته:  دوستان بنظر شما اگر دارنده گرین کارت بین 6 ماه و یک سال خارج از آمریکا باشد و قیل از یکسال به آمریکا وارد شود موقع ورود باید دلیل موجهی برای غیبت بیش از 6 ماه ارایه کند یا خیر؟

و اینکه اگر فردی در سال اول ورود به آمریکا پس از گزفتن گرین کارت و سوشیال به مدت یکسال (بین 6 ماه و یکسال) خارج از آمریکا یاشد و به موقع وارد شود قانونا بایستی سوابق گذشته آن شخص پاک شود در عین حالی که فرد مورد نظر چون خارج از آمریکا بوده است فاقد سوابق اقامتی درآمریکا می باشد... پس می توان به این نتیجه رسید افرادی که بعد از اولین سفرشان به آمریکا به مدت یکسال غیبت کنند عملا سوابقی برای از دست دادن ندارند و مشکلی برای آنها بوجود نمی آید...

ممنون
Smile
سلام دوست من...جواب این سوال و نظایر بسیار آن در تاپیک" پاس سفید" به تفصیل مطرح شده است.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: joy ، Ali Sepehr ، AmericanHamid ، SH1A2R3 ، ramin_ad ، tamanna ، Hornet
کسی جواب منو نمیدونه؟

RE: اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ..
پست موقت:
بچه ها یه سوال برام پیش اومد در مورد این دوستی که متاسفانه رد شده اند ،تو خود لاتاری نوشته بچه های زیر ۲۱ سال را بنویسیم من مثلا برای پدر و مادرم ثبت نام می کنم دیگه اسم خودم و برادرم را اصلآ نمینویسم و فقط ۱ می نویسم (واسه خواهرم)درسته دیگه؟ نکنه باید ۳ می نوشتم و اسم همه را وارد می کردم؟
(2011-11-23 ساعت 05:50)free_free نوشته:  دوستان بنظر شما اگر دارنده گرین کارت بین 6 ماه و یک سال خارج از آمریکا باشد و قیل از یکسال به آمریکا وارد شود موقع ورود باید دلیل موجهی برای غیبت بیش از 6 ماه ارایه کند یا خیر؟

ممنون

free_free جان والله منم با اینکه اون تاپیک را خوندم هنوز گیج هستم قائدتا نباید مشکلی باشه خواهشا اگه کسی اطلاعتی داره ما را از این سردرگمی در بیاره
joy عزیز اگه اشتباه نکنم شما بودید که گفتید تو سایت ucsi قوانین را واسه دانشجو ها نوشته میشه راهنمای کنید کدوم قسمتش هست من هر چی بالا و پایین کردم این قسمت را پیدا نکردمCool ممنون

برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، joy ، ramin_ad ، tamanna
آره باید بچه های زیر 21 سال رو نوشت، کلا اسم بچه ها در صورتی که میخواهید شامل پرونده مهاجرت بشوند رو باید قید کرد. البته اگر دوباره قوانین جدید نذاشته باشن !! حالا اگر هم اسم همه ی بچه ها رو نوشتید هم بد نیست فوق آخرش میگن سنشون بیشتر از 21 هست و نمیتونند با شما مهاجرت کنند ،نه اینکه کلا کیس رو باطل اعلام کنند.
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: farnaz82 ، SH1A2R3 ، ramin_ad ، tamanna ، tata63
(2011-11-22 ساعت 08:46)boshra نوشته:  

نه دوست عزییز

ممنون

فرقی نداره چه بار اول چه اخر قوانین مالی اینو میگه که از ایران می خوای بری باید خانواده ای 10000 تا باشه اما اونجا که ازت می پرسن باید براشون دقیق بنویسی چقدر پول داریو توضیح بدی که برای چی هست اما این مبلغ شما خیلی زیاده من بعید میدونم به همین راحتی ازتون بگذرند
سلام
بچه ها، ما تازه اومدیم، به نظر من تو فرودگاه ایران اگه مشکلی پیش نیاد، که نمیاد ( چون تو فرودگاه حتی نپرسیدن شما چقد دارین) اینطرف مشکلی پیش نمیاد که هیچ، تازه حوشحال هم میشن، افسر تو فرودگاه چند بار از ما معذرت خواهی کرد که معطل شدیم و تاکید کرد که ما خوشحال میشیم که ارز بیشتری وارد کشور میشه فقط باید بدونیم دقیقا چقدره، و تاکید کرد که همش مال خودتونه و هیچ مالیاتی بهش تعلق نمیگیره، ما 1 هفتست که اومدیم.
غصه هم خواهد رفت ، به حباب لب یک رود قسم وبه کوتاهی آن لحظه ی شادی که گذشت / غصه هم خواهد رفت ،آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند ، لحظه را در یابیم ، باور روز برای گذر از شب کافیست
یار تنهایی من با من گفت: هر کجا لرزیدی، از سفرترسیدی، تو بگو از ته دل، من خدا را دارم... من خدا را دارم
تشکر کنندگان: farnaz82 ، free_free ، SH1A2R3 ، ramin_ad ، tamanna ، naeiji1974 ، tata63 ، AmericanHamid ، Man
(2011-11-23 ساعت 18:45)maryam58 نوشته:  
(2011-11-22 ساعت 08:46)boshra نوشته:  

نه دوست عزییز

ممنون

سلام
بچه ها، ما تازه اومدیم، به نظر من تو فرودگاه ایران اگه مشکلی پیش نیاد، که نمیاد ( چون تو فرودگاه حتی نپرسیدن شما چقد دارین) اینطرف مشکلی پیش نمیاد که هیچ، تازه حوشحال هم میشن، افسر تو فرودگاه چند بار از ما معذرت خواهی کرد که معطل شدیم و تاکید کرد که ما خوشحال میشیم که ارز بیشتری وارد کشور میشه فقط باید بدونیم دقیقا چقدره، و تاکید کرد که همش مال خودتونه و هیچ مالیاتی بهش تعلق نمیگیره، ما 1 هفتست که اومدیم.
دوست من اگه ممکنه میشه بپرسم شما چند دلار بردین؟

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: ramin_ad
(2011-11-23 ساعت 05:31)free_free نوشته:  دوستان من کماکان هیچ چیزی دریافت نکردم و حتی نامه ولکام لتر هم نگرفتم...

توی سایت http://www.uscis.gov/portal/site/uscis که دوستان معرقی کردند در قسمت Enter your receipt number اون عددی رو که وارد میکنیم ظاهرا در نامه ولکام لتر هست ولی من از دوستان دیگه شنیدم که همون anumber i هستش که روی ویزا هم هست و روی صفحه بعدیش هم موقع ورود نوشتن ...

بهر حال هر چی من ترای کردم به نتیچه ای نرسیدم{13 رقم که 3 تای اولش SRC هستش} و تمام این حالت ها رو با حروف و اعداد چک کردم

اگر دوستان میتونن راهنمایی کنن ممنون میشم (فرمت صحیح receipt number )

کسی هست که تا حالا نامه ولکام لتر اینقدر براش طول کشیده باشه؟

ممنون
فری-فری

فری فری جان
کلی تایپ کرده بودم پرید. ولی اینو بگم که Reciept Number ما سه حرف و 10 رقم(مجموعا" 13 کاراکتر) بود و چون نامه و گرین کارت ما هم نیومده بود فقط از طریق تلفن اداره مهاجرت تونستیم(از ایران) پیگیری کنیم و بگیریم. و چند وقت بعد نامه خوشامد اومد یکی دو بار هم با فاصله های دو سه هفته ای زنگ زدیم تا گرین کارتمون که رفته بود یه شهر دیگه رسید به ادرس امریکامون. به اون پیغام سایت هم اکتفا نکن که خیلی وقتها به روز نمیشه
تشکر کنندگان: free_free ، ramin_ad ، farnaz82 ، tamanna ، SH1A2R3 ، Hornet ، AmericanHamid

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان