کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-12-25 ساعت 04:42)najibi نوشته:  دوستان عزیز سلام. ما الان ۲۳ روزه که امریکا هستیم. فردای رسیدنمون رفتیم بانکCapital One و حساب باز کردیم ولی بهمون کردیت کارت از هیچ نوعی ندادند. رفتیم Bank of Americaکه اونا هم گفتند برسی میکنیم که هنوز هیچ جوابی ندادندSmile امروز هم ازCapital One یه نامه واسمون آمده که مدرک واسشون بفرستیم که ساکن ایران نیستیم وگرنه حسابمون رو holdمیکنندSad
۵-۶ روز بعد از آمدن رفتیم اداره سوشال سکیوریتی و درخواستssn رو پر کردیم. به من گفتند که مدارکت رسیده و تا چند روز آینده شمارت میاد که همین طور هم شد.اما واسه همسرم گفت طول میکشه که اون هم همین دیروز آمد. از گرین کارت کماکان خبری نیست. توی فرودگاه واشینگتون دی سی هم اون افییسری که مدارک سفارت رو ازهمون گرفت یه سیاهپوست خیلی بی ادب و خشنی بود و به ما مرتبا میگفت که اگه من الان مدارکتون رو تایید نکنم شماreject میشین و از این چرت و پرت ها. بعدش هم آمدیم بارها رو از تسمه برداشتیم و وارد یک صف طولانی شدیم واسه بازرسی چمدان ها. همون جا ازمون پرسیدند که چی دارید و دیگه کم مونده بود لباسمونام بگن در بیارید ! آفیسر گفت که میوه تازه و بذر همراهتون نباید باشه.میوه خشک و سبزیجات خشک شده مشکلی نداره.
سلام
رسیدنتون به امریکا رو تبریک میگم. نمیدونم چرا تو کارهای بانکی انقدر مشکل خوردین که شاید به این دلیل باشه که بدون سوشیال رفتین حساب باز کردین. من بعد از این که سوشیالم اومد رفتم و بانک آف امریکا حساب باز کردم که برای کردیت کارت ۵۰۰ دلار گرفت و گفت بعد از یکسال بر میگردونیم. کاپبتال وان هم آنلاین درخواست کردیت کارت کردم که ۳۰۰ دلار موافقت کردند.
نو فرودگاه هم یک آفیسر سیاهپوست کارای مهاجرت رو می کرد که خیلی تنبل بود ولی خشن نبود.
در ادامه مسیرتون موفق باشید
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Masoudpish ، AmericanHamid ، behzadb57 ، farnaz82 ، najibi ، tamanna ، tata63 ، ramin_ad
دوستان کسی تنباکو برده برای قلیان تا حالا؟میخوام ببیم میشه برد؟؟؟مرسی
شماره کیس: *****2011AS
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: AUG/4
تاریخ اخذ ویزا :من یکضرب ویزا گرفتم ،همسرم برگه آبی
تاریخ کلیر همسر:sep/27Rolleyes
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ramin_ad
(2011-12-26 ساعت 08:45)mkh_death نوشته:  
(2011-12-25 ساعت 04:42)najibi نوشته:  دوستان عزیز سلام. ما الان ۲۳ روزه که امریکا هستیم. فردای رسیدنمون رفتیم بانکCapital One و حساب باز کردیم ولی بهمون کردیت کارت از هیچ نوعی ندادند. رفتیم Bank of Americaکه اونا هم گفتند برسی میکنیم که هنوز هیچ جوابی ندادندSmile امروز هم ازCapital One یه نامه واسمون آمده که مدرک واسشون بفرستیم که ساکن ایران نیستیم وگرنه حسابمون رو holdمیکنندSad
۵-۶ روز بعد از آمدن رفتیم اداره سوشال سکیوریتی و درخواستssn رو پر کردیم. به من گفتند که مدارکت رسیده و تا چند روز آینده شمارت میاد که همین طور هم شد.اما واسه همسرم گفت طول میکشه که اون هم همین دیروز آمد. از گرین کارت کماکان خبری نیست. توی فرودگاه واشینگتون دی سی هم اون افییسری که مدارک سفارت رو ازهمون گرفت یه سیاهپوست خیلی بی ادب و خشنی بود و به ما مرتبا میگفت که اگه من الان مدارکتون رو تایید نکنم شماreject میشین و از این چرت و پرت ها. بعدش هم آمدیم بارها رو از تسمه برداشتیم و وارد یک صف طولانی شدیم واسه بازرسی چمدان ها. همون جا ازمون پرسیدند که چی دارید و دیگه کم مونده بود لباسمونام بگن در بیارید ! آفیسر گفت که میوه تازه و بذر همراهتون نباید باشه.میوه خشک و سبزیجات خشک شده مشکلی نداره.
سلام
رسیدنتون به امریکا رو تبریک میگم. نمیدونم چرا تو کارهای بانکی انقدر مشکل خوردین که شاید به این دلیل باشه که بدون سوشیال رفتین حساب باز کردین. من بعد از این که سوشیالم اومد رفتم و بانک آف امریکا حساب باز کردم که برای کردیت کارت ۵۰۰ دلار گرفت و گفت بعد از یکسال بر میگردونیم. کاپبتال وان هم آنلاین درخواست کردیت کارت کردم که ۳۰۰ دلار موافقت کردند.
نو فرودگاه هم یک آفیسر سیاهپوست کارای مهاجرت رو می کرد که خیلی تنبل بود ولی خشن نبود.
دوست عزیز میتونم بپرسم شما کدوم شهر یا ایالت هستید؟
تشکر کنندگان: ramin_ad
(2011-12-26 ساعت 22:00)najibi نوشته:  
(2011-12-26 ساعت 08:45)mkh_death نوشته:  
سلام
دوست عزیز میتونم بپرسم شما کدوم شهر یا ایالت هستید؟
من رستون در ویرجینیا هستم.
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، ramin_ad
(2011-12-26 ساعت 21:30)آمریکا نوشته:  دوستان کسی تنباکو برده برای قلیان تا حالا؟میخوام ببیم میشه برد؟؟؟مرسی

دوست عزیز من تجربه بردن 2 باکس سیگار رو داشتم و هیچ مشکلی هم نبوده ، قائدتاً تنباکوی وکیوم هم نباید مشکلی باشه.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
ali.sepehr@pariztravel.com

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: sare ، AmericanHamid ، كاميلا ، ramin_ad
(2011-12-27 ساعت 01:53)Nazem نوشته:  
(2011-12-26 ساعت 21:30)آمریکا نوشته:  دوستان کسی تنباکو برده برای قلیان تا حالا؟میخوام ببیم میشه برد؟؟؟مرسی

دوست عزیز من تجربه بردن 2 باکس سیگار رو داشتم و هیچ مشکلی هم نبوده ، قائدتاً تنباکوی وکیوم هم نباید مشکلی باشه.
راستش من هم در مورد فريت بار سوال داشتم و در تاپيكش سوالم رو مطرح كردم ولي اون تاپيك خيلي خلوته. به نظرتون خوب نيست با توجه به تغيير در قوانين دولت در مورد فريت بار در انجمن 2012 تاپيك مشابهي ايجاد بشه تا لا اقل بچه هاي خودمون به ترتيب هر كي كه داره ميره بياد و تجربياتش رو بنويسه. البته اگر مديران محترم صلاح بدونند.ممنون.
ضمنا سوال من در مورد بردن فرش دستباف هست ايا كسي به تازگي فرش برده و اگر برده چطور؟با تشكر.

2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

تشکر کنندگان: Serendipity ، tamanna ، sare ، SH1A2R3 ، ramin_ad
(2011-12-27 ساعت 11:20)كاميلا نوشته:  
(2011-12-27 ساعت 01:53)Nazem نوشته:  

راستش من هم در مورد فريت بار سوال داشتم و در تاپيكش سوالم رو مطرح كردم ولي اون تاپيك خيلي خلوته. به نظرتون خوب نيست با توجه به تغيير در قوانين دولت در مورد فريت بار در انجمن 2012 تاپيك مشابهي ايجاد بشه تا لا اقل بچه هاي خودمون به ترتيب هر كي كه داره ميره بياد و تجربياتش رو بنويسه. البته اگر مديران محترم صلاح بدونند.ممنون.
ضمنا سوال من در مورد بردن فرش دستباف هست ايا كسي به تازگي فرش برده و اگر برده چطور؟با تشكر.

دوست عزیز اگر قبل از ارسال این پست به انجمن 2012 سری می زدید حتما این تاپیک را : http://mohajersara.com/showthread.php?tid=4883 پیدا می کردید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
ali.sepehr@pariztravel.com

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: ali_ho ، ParsTrader ، AmericanHamid ، كاميلا ، sare ، rayan.s ، tamanna ، ramin_ad
(2011-12-18 ساعت 15:27)mitr.p نوشته:  
(2011-12-18 ساعت 12:52)kamrani.navid نوشته:  
(2011-12-17 ساعت 11:16)mitr.p نوشته:  یک سوال ارزی:

اگه بریم بلیط هوایی بخریم و باهاش بریم ارز دولتی بگیرم و بعد بلیط رو کنسل کنیم .........ایا مشکلی پیش نمیاد؟؟
کسی این کار رو کرده؟
یعنی اگه خروج برامون نخوره میتونیم دفعه بعد که واقعا میخواهیم بریم ، گیری نمیدن؟

سلام دوست عزيز. من ديروز كاملا اتفاقي تو يه آژانس هوايي شنيدم كه يكي داشت همينكارو ميكرد ولي آژانسيه گفت قانون جديده كه ديگه نميشه بعد از خريد ارز دولتي بليط رو كنسل كني مگر اينكه برين ارزو به بانك پس بذين بانكم نامه بنويسه بعدش بتوني كنسل كني!!
بله میدونم که اگه روی بلیطمون مهر بانک باشه باید ارز رو پس بدیم
ام اگر ما دو تا بلیط داشته باشیم چی؟؟
یعنی بعد از چند روز از بلیط خریدن بگیم که بلیط رو گم کردیم و یک بلیط دیگه بگیریم..و با یکی از اون بلیط ها بریم ارز بگیریم چی؟؟
ایا راهای هست که اونها متوجه بشند که ما ارز گرفتیم؟؟؟
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: tamanna ، كاميلا ، ramin_ad
با سلام
ضمن احترام به دوستان سیگاری ، می خواستم سوالی خارج از بحث فوق مطرح کنم و ان هم اینکه برای خرید بلیط یکسره ( اوریل 2012 ) اقدام کردم ، آژانسها می گویند چون شما ویزای محدود دارید و در حال حاضر اقامت ندارید نمی توانید بلیط یکسره بگیرید!!! و حتما باید بلیط دو سره داشته باشید زیرا در فردگاه مبداء و مقصد ( !!!! ) با مشکل مواجه می شوید و به شما کارت پرواز نمی دهند.
آیا کسی از دوستان در این خصوص اطلاعی دارد. متشکرم اگر راهنمائی بفرمائید. با سپاس
تشکر کنندگان: آمریکا ، tamanna ، ramin_ad
با سلام
با توجه به تفاوت قیمت ایرفلوت با سایر ایرلاینها ( که این تفاوت قابل توجه است ؟ مثلا بلیط یک طرفه ایرفلوت 860 ولی سایر ایرلاینها بالای 1200 ) به نظر شما چه مشکلی در این خصوص وجود داردو چرا این همه تفاوت دارد. شاید پروازش امن نباشه؟!!!
البته گویا هواپیماهاش هم ایرباسه و الباقی بیشتر از بوءینگ استفاده می کنند.
تشکر کنندگان: tamanna ، ramin_ad
(2011-12-28 ساعت 16:04)Kojmani نوشته:  با سلام
ضمن احترام به دوستان سیگاری ، می خواستم سوالی خارج از بحث فوق مطرح کنم و ان هم اینکه برای خرید بلیط یکسره ( اوریل 2012 ) اقدام کردم ، آژانسها می گویند چون شما ویزای محدود دارید و در حال حاضر اقامت ندارید نمی توانید بلیط یکسره بگیرید!!! و حتما باید بلیط دو سره داشته باشید زیرا در فردگاه مبداء و مقصد ( !!!! ) با مشکل مواجه می شوید و به شما کارت پرواز نمی دهند.
آیا کسی از دوستان در این خصوص اطلاعی دارد. متشکرم اگر راهنمائی بفرمائید. با سپاس

سلام دوست عزیز.این شرایطی که شما میفرمایید برای ویزای توریستیه که آژانس ها بعد از تاریخ اکسپایر شدن ویزا بلیط نمیدن و حتما بلیط باید دو طرفه باشه ولی برای ویزای مهاجرتی شما به راحتی میتونید بلیط یک طرفه بگیرید برای آژانستون این موضوع رو روشن کنید اگر بلیط ندادند از یک آژانس دیگه بگیرید.در مورد امنیت aeroflot هم عرض کنم از نظر امنیت محشره چون ناوگانش جزِء جوانترین ناوگان دنیا هستند ولی کیفیت پرواز رو باید از دوستانی که با این ایرلاین سفر کردند بپرسید.موفق باشید
شماره کیس:***2011AS37
تاریخ دریافت نامه قبولی:2010-may-26
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2010
تاریخ دریافت نامه دوم:14 july
تاریخ مصاحبه:9August
دريافت كليرنس:22september
دریافت ویزا:27september
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Mehrafarin ، AmericanHamid ، tamanna ، Man ، tata63 ، ramin_ad
(2011-12-24 ساعت 10:08)afshin4749 نوشته:  دوست خوبم ، فكر كنم اولين مهاجر سرايي 2012 ، Masoudpish بودند كه رفتن هيوستن( پست 2224).
هفته پیش من یه پیام دادم به یکی از مدیران که این تاپیک رو واسه بچه های 2012 راه بندازه به همین خاطر مجبور شدم ورودم رو توی همین تاپیک اعلام کنم، امروز مثل اینکه این تاپیک ایحاد شده.
خیلی ممنون از یادآوری افشین جان ای کاش یه نفر واسه ما هورا میکشید Big Grin
از بچه های 2012 این شانس رو داشتم که اولین کسی باشم که تو این سایت نامه مصاحبه، گرفتن ویزا و ورودش رو اعلام کردم. بازم میگم همش لطف همه بجه هایی که اینجا دور همیم. Rolleyes
[/quote]

سلام به شما دوست خوبم
ما چون بيشتر تو آنكارا سير مي كنيم گاهي فراموش مي كنيم براي دوستان خوبي كه جاهاي ديگه مصاحبه داشتند هورا بكشيم.ماهي رو هر وقت از آب بگيري تازه است. پس اينم يه هورا به افتخار شما Masoudpish عزيز : هوررررررررررررررررررررررراااااااااااااااااااااااااااااااا

[/quote]
افشین خان ببخشید شماره کیس شما ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ramin_ad ، Lucky Luke
(2011-12-28 ساعت 18:49)ali_ho نوشته:  
(2011-12-28 ساعت 16:04)Kojmani نوشته:  با سلام

سلام دوست عزیز.این شرایطی که شما میفرمایید برای ویزای توریستیه که آژانس ها بعد از تاریخ اکسپایر شدن ویزا بلیط نمیدن و حتما بلیط باید دو طرفه باشه ولی برای ویزای مهاجرتی شما به راحتی میتونید بلیط یک طرفه بگیرید برای آژانستون این موضوع رو روشن کنید اگر بلیط ندادند از یک آژانس دیگه بگیرید.در مورد امنیت aeroflot هم عرض کنم از نظر امنیت محشره چون ناوگانش جزِء جوانترین ناوگان دنیا هستند ولی کیفیت پرواز رو باید از دوستانی که با این ایرلاین سفر کردند بپرسید.موفق باشید
دوست عزیز حرف آقای علی کاملا درسته من هم نگران این مساله بودم ولی بلیط یکطرفه گرفتیم و خواهرم بدون هیچ مشکلی به آمریکا سفر کردند. متاسفانه اکثر آژانس ها در ابتدای امر در مقابل این مساله جبهه می گیرند آن هم به خاطر اطلاعات نصفه نیمه ای که دارند. خدا می دونه تا به حال چند مسافر بیچاره با ویزای مهاجرت به خاطر ناآگاهی و یکدندگی این آژانس ها پول اضافه برای بلیط برگشت دادند. شما این اشتباه رو نکنید و اگر به هر دلیلی تشخیص می دید که بلیط یکطرفه برای شما مناسب تره به هیچ عنوان زیر بار بلیط دوطرفه نرید. اگر موفق نشدید با آژانس مورد نظرتون به نتیجه برسید می تونم اسم آژانسی رو که خودمون از اونجا بلیط خریدیم براتون در پیغام خصوصی بنویسم.
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، AmericanHamid ، behzadb57 ، tamanna ، كاميلا ، tata63 ، ramin_ad
(2011-12-28 ساعت 17:10)Kojmani نوشته:  با سلام
با توجه به تفاوت قیمت ایرفلوت با سایر ایرلاینها ( که این تفاوت قابل توجه است ؟ مثلا بلیط یک طرفه ایرفلوت 860 ولی سایر ایرلاینها بالای 1200 ) به نظر شما چه مشکلی در این خصوص وجود داردو چرا این همه تفاوت دارد. شاید پروازش امن نباشه؟!!!
البته گویا هواپیماهاش هم ایرباسه و الباقی بیشتر از بوءینگ استفاده می کنند.

دوست عزیز ما با ایرفلوت اومدیم لوس انجلس و پروازش هم کاملا با کیفیت بود چون همونطور که دوستمون گفتند ناوگان ایرباس ایرفلوت جز جوانترین ناوگانهای دنیاست.
از نظر مولتی مدیا هم پروازی که به آمریکا میکنید هیچ چیزی از ترکیش و قطر و ... کم نداره. یعنی همون فیلمها و کارتونها و بازیها رو روی صندلی تون دارید که بقیه ایرلاینهای معتبر دارند.فرودگاه مسکو هم بسیار بسیار تمیز و عالیه و برخورد پرسنل هم محترمانه هست.فقط من در اینجا نظرتون رو به 2 تا موضوع جلب میکنم که اگر براتون مهمند با ایرفلوت نیاید بهتره:
1- اگر جز اون دسته از هموطنان عزیزمون هستید که بلافاصله بعد از سوار شدن به هواپیما شروع به میگساری میکنند و در فرودگاه مقصد می بایست با آمبولانس مسیر هواپیما تا داخل فرودگاه رو طی کنند این پرواز فقط 2 بار اون هم شراب بی کیفیت میده و بقیه مشروبات پولی هست و مجانی نیست.
2-غذایی که ایرفلوت داخل پرواز میده از نظر کمیت بسیار خوب و از نظر کیفیت و طعم بسیار بده. پس اگر ذائقه مشکل پسندی در غذا دارید بهتره این ایرلاین رو انتخاب نکنید.
من با 2 مورد بالا مشکلی نداشتم و در مجموع برای خودم و همسرم 400$ پس انداز کردم که اینجا میاید همون 400 دلار خیلی بیشتر به کارتون میاد.
موفق باشید
با سلام به دوستان 2 تا سوال داشتم
1-کسی در مورد تفاوت بین Economy Class و Economy Comfort Class چیزی میدونه؟
2-پرواز های لوفت هانزا Economy Class از نظر کمیت و کیفیت چطورین؟ (به نسبت آیروفلوت)
2012AS59XXX
سفارت: ابوظبی
وقت مصاحبه: July-08-2012
دریافت ویزا: July-08-2012 (یک ضرب)
ورود به آمریکا: Nov-01-2012
تشکر کنندگان: behzadb57 ، ramin_ad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان