کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
سلام به همه
جدا از بحث تهیه بلیط و ... یه سوال دیگه دارم . هرچند بعید می‏دونم به این تاپیک مربوط بشه اما تاپیک مناسب این سوال رو پیدا نکردم
هنگام ورود به آمریکا ، در بدو ورود چه مراحلی باید انجام بدیم؟
چه مدارکی باید همراه داشته باشیم؟
آیا باید فرم خاصی همراه داشته باشیم؟
آیا باید فرمی رو پر کنیم؟
قضیه دارایی هایی که باید هنگام ورود به آمریکا اعلام کنیم چیه؟ آیا فقط اموال و دارایی هایی که همراه می بریم باید اعلام کنیم یا هرآنچه همراه داریم و در ایران داریم؟
در فرودگاه به واحد یا قسمت خاصی باید مراجعه کنیم؟
هنگام ورود به شهر باید به اداره یا سازمان خاصی مراجعه کنیم؟
برای دریافت و فعال سازی گرین کارت باید به کجا مراجعه و چکار کنیم؟
برای دریافت سوشیال نامبر باید به کجا مراجعه و چکار کنیم؟

ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید در اختیار من و سایر دوستان قرار دهید.
تشکر کنندگان: Man ، AmericanHamid
(2012-01-16 ساعت 01:27)najibi نوشته:  باسلام خدمت همه عزیزان مهاجرسرا
ببخشید من در نوشتن ودرکل کار کارباکامپیوتر کمی مشکل دارم به همین دلیل کمتر می نویسم البته دارم تلاش می کنم ضعفمو برطرف کنم
از برندگان 2012با کیس as10000 هستم و منتظر کلیر شدن کارمند باز نشسته با 50سال سن می خواستم ببینم می تونم تو آمریکا وایستم و اصولإ کاری برای افرادی مانند من هم هست یا نه ؟ضمنآ مدرک تحصیلی ام دیپلم است
دوست عزیز شما باید ببینید چه مهارتی داریدکه در اون جامعه یا شهری که میخواهید وارد شوید مورد نیاز هست. به عنوان مثال اگر شما زبان فرانسه رو در حد عالی بدونید انواع کار مثل مترجمی تدریس و غیره رو میتونید پیدا کنید. با یه سرچ توی اینترنت و یا پرسیدن از افراد وارد در امور منابع انسانی در آمریکا میتونید متوجه بشید که هر ایالت به چه حرفه و مهارت هائی بیشتر احتیاج داره.

با سپاس فراوان از پاسختان من بازنشسته بانک هستم وبالطبع آشنا در امور بانکی از نوع ایرانیش .ضمنآ درقالی بافی دستی هم استاد. آیا ایالتی هست که در آنجا هنر وتخصص من کاربرد داشته باشد؟

تشکر کنندگان:
(2012-01-16 ساعت 10:48)behzadb57 نوشته:  
(2012-01-16 ساعت 00:28)Mohammad Sh نوشته:  باسلام خدمت همه عزیزان مهاجرسرا
ببخشید من در نوشتن ودرکل کار کارباکامپیوتر کمی مشکل دارم به همین دلیل کمتر می نویسم البته دارم تلاش می کنم ضعفمو برطرف کنم
از برندگان 2012با کیس as10000 هستم و منتظر کلیر شدن کارمند باز نشسته با 50سال سن می خواستم ببینم می تونم تو آمریکا وایستم و اصولإ کاری برای افرادی مانند من هم هست یا نه ؟ضمنآ مدرک تحصیلی ام دیپلم است

دوست عزيز هر كسي بايد خودش تصميم نهايي رو بگيره با توجه به اينكه توي اين سايت كلي اطلاعات كلي هست و مي تونيد با خوندنش اطلاعات زيادي بدست بياريد ولي به نظر من چند تا نكته مهمه اول اينكه بايد اول با خودتون روراست باشيد چرا مي خواين مهاجرت كنيد (مهاجرت در كل براي همه سخته) و به چه چيزايي مي خواين برسين و آيا امكانش و يا امكاناتش رو داريد مثلا از نظر زبان و پول و . . .
به هر حال يك سفر مي ارزه حتي براي سياحت ولي اگه تو رفتن همون يه سفر هم مشكل دارين به نظرم كلا فكرش رو نكنيد

باسپاس فراوان از راهنمایی وپاسختان: من باز نشسته بانک هستم وزبانم درحدیست که درسفرهای خارجی باکسانی که درحد خودم زبان میدانند میتونم ارتباط برقرار کنم.مهارتم کارای بانک از نوع ایرانی قالی بافی دستی هم بلدم و از لحاظ مالی هم وضعم بدک نیست ودرحدی هست که اگر نتوانم در بلاد کفر دوام بیاورم با یک سفر سیاحتی مشکلی نداشته باشم ولی در عین حال دوست دارم بتونم اونجا وایستم.
تشکر کنندگان: AmericanHamid
دوست عزیز شما باید ببینید چه مهارتی داریدکه در اون جامعه یا شهری که میخواهید وارد شوید مورد نیاز هست. به عنوان مثال اگر شما زبان فرانسه رو در حد عالی بدونید انواع کار مثل مترجمی تدریس و غیره رو میتونید پیدا کنید. با یه سرچ توی اینترنت و یا پرسیدن از افراد وارد در امور منابع انسانی در آمریکا میتونید متوجه بشید که هر ایالت به چه حرفه و مهارت هائی بیشتر احتیاج داره.

دوست عزیز! برای راهنمایی کمی دقت لازم است! آخه کسی که خدای زبان فرانسه است ولی به زبان انگلیسی مسلط نیست چطور می تونه کار مترجمی بکنه یا تدریس بکنه؟!!! موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، AmericanHamid ، naeiji1974 ، Rainy
سلام دوستان عزیز خسته نباشید
من دوتا سوال دارم اول اینکه ما با پرواز لوفت هانزا قراره بریم دالاس و ترانزیتمون تو فرودگاه فرانکفورت دوساعته دوستانی که از این مسیر رفتن به نظرتون دوساعت زمان کافی هست با توجه به اینکه ممکنه پرواز اول کمی هم تاخیر داشته باشه و این دوساعت کمتر هم بشه آیا میشه به پرواز آمریکا رسید ؟
سوال دومم اینه که موقع برگشت ترانزیتمون 8 ساعت هست با توجه به اینکه ما دوتا بچه خیلی کوچیک داریم این مدت 8 ساعت خیلی خسته کننده میشه برای بچه میخواستم بدونم کسی اطلاعی داره که تو سالن ترانزیت فرودگاه فرانکفورت هتل و یا جایی برای استراحت وجود داره که ما این چند ساعت رو بتونیم اونجا بگذرونیم و بچه ها استراحت کنن و بخوابن ؟
ممنون از همتون
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: behzadb57 ، AmericanHamid
(2012-01-17 ساعت 14:11)golesang نوشته:  سلام دوستان عزیز خسته نباشید
من دوتا سوال دارم اول اینکه ما با پرواز لوفت هانزا قراره بریم دالاس و ترانزیتمون تو فرودگاه فرانکفورت دوساعته دوستانی که از این مسیر رفتن به نظرتون دوساعت زمان کافی هست با توجه به اینکه ممکنه پرواز اول کمی هم تاخیر داشته باشه و این دوساعت کمتر هم بشه آیا میشه به پرواز آمریکا رسید ؟
سوال دومم اینه که موقع برگشت ترانزیتمون 8 ساعت هست با توجه به اینکه ما دوتا بچه خیلی کوچیک داریم این مدت 8 ساعت خیلی خسته کننده میشه برای بچه میخواستم بدونم کسی اطلاعی داره که تو سالن ترانزیت فرودگاه فرانکفورت هتل و یا جایی برای استراحت وجود داره که ما این چند ساعت رو بتونیم اونجا بگذرونیم و بچه ها استراحت کنن و بخوابن ؟
ممنون از همتون

سلام دوست عزيز من فقط جواب سوال اولتون رو ميدونم:شما از هر شركتي كه بليط غير مستقيم ميگيريد اگر پرواز اول تاخير داشته باشه و شما به پرواز دومتون نرسيد اين شركت موظفه كه شما رو با پرواز بعدي به مقصدتون بفرسته ولي بدي موضوع اينه كه اگه شما به پرواز دومتون نرسيد احتمالا پرواز بعدي روز بعد خواهد بود و شما در فرودگاه معطل ميشيد فقط در نظر داشته باشيد 2ساعت حتي اگر پرواز اول هم تاخير نداشته باشه مدت كميه براي تعويض هواپيما در ضمن تا جايي كه من ميدونم لوفتهانزا تأخير زيادي نداره.موفق باشيد
شماره کیس:***2011AS37
تاریخ دریافت نامه قبولی:2010-may-26
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2010
تاریخ دریافت نامه دوم:14 july
تاریخ مصاحبه:9August
دريافت كليرنس:22september
دریافت ویزا:27september
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، ramin_ad
(2012-01-17 ساعت 14:28)ali_ho نوشته:  
ممنون از همتون

سلام دوست عزيز من فقط جواب سوال اولتون رو ميدونم:شما از هر شركتي كه بليط غير مستقيم ميگيريد اگر پرواز اول تاخير داشته باشه و شما به پرواز دومتون نرسيد اين شركت موظفه كه شما رو با پرواز بعدي به مقصدتون بفرسته ولي بدي موضوع اينه كه اگه شما به پرواز دومتون نرسيد احتمالا پرواز بعدي روز بعد خواهد بود و شما در فرودگاه معطل ميشيد فقط در نظر داشته باشيد 2ساعت حتي اگر پرواز اول هم تاخير نداشته باشه مدت كميه براي تعويض هواپيما در ضمن تا جايي كه من ميدونم لوفتهانزا تأخير زيادي نداره.موفق باشيد

شرکتهای هواپیمایی وقتی مدت زمان ترانزیت مسافر از حدی بیشتر باشه در داخل فرودگاه یا خارج از فرودگاه به وی هتل می دهند.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
ali.sepehr@pariztravel.com

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
(2012-01-17 ساعت 14:28)ali_ho نوشته:  
ممنون از همتون

ممنون دوست عزیز از راهنماییتون در مورد این موضوع میدونم که شرکتها خودشون با پرواز بعدی میفرستن چون من هرسال که میام ایران غیر مستقیم میام ایران ولی تاحالا تو فرودگاه فرانکفورت ترانزیت نداشتم و نمیدونم دو ساعت کافیه یا نه چون برای ما بهترین گزینه لوفت هانزا هستش که اونم هر روز ساعتهای پروازش همینه و دوساعت ترانزیت هستش برای رفت
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
دوستان در باره هزینه پس دادن بلیط تا تغییر تاریخ ها جدیدا اطلاعی دارند؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
(2012-01-18 ساعت 01:05)hitab نوشته:  دوستان در باره هزینه پس دادن بلیط تا تغییر تاریخ ها جدیدا اطلاعی دارند؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

امارت پس دادن و تغيير تاريخ هيچ هزينه اي نداره حتي اگر به پرواز نرسي با پرواز بعدي مي فرستد اير فلوت ارزون تره ولي نان ريفانده و تغيير تاريخ ان 100 يورو جريمه داره اگر به پرواز نرسي هم بليط سوخته من راجب اين دو تا خبر داشتم
تشکر کنندگان: behzadb57 ، hitab ، ramin_ad ، Hediyeh ، FREE BIRD ، Lucky Luke
(2012-01-18 ساعت 08:57)nahid.t نوشته:  
(2012-01-18 ساعت 01:05)hitab نوشته:  دوستان در باره هزینه پس دادن بلیط تا تغییر تاریخ ها جدیدا اطلاعی دارند؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

امارت پس دادن و تغيير تاريخ هيچ هزينه اي نداره حتي اگر به پرواز نرسي با پرواز بعدي مي فرستد اير فلوت ارزون تره ولي نان ريفانده و تغيير تاريخ ان 100 يورو جريمه داره اگر به پرواز نرسي هم بليط سوخته من راجب اين دو تا خبر داشتم

دوست عزیز من از امارات بلیط گرفتم شرایط تغییر تاریخ تا روز قبل از پرواز 50 دلار و در صورت از دست دادن پرواز 100 دلار هزینه دارد.
تشکر کنندگان: hitab ، ParsTrader ، apoornaki ، ramin_ad ، Hediyeh ، AmericanHamid ، FREE BIRD
دوستان كسي در باره هزینه پس دادن بلیط يا تغییر تاریخ ها با پرواز تركيش اطلاع داره كه چقدر جريمه ميشيم.
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
تشکر کنندگان: ramin_ad
(2012-01-18 ساعت 15:14)Rainy نوشته:  دوستان كسي در باره هزینه پس دادن بلیط يا تغییر تاریخ ها با پرواز تركيش اطلاع داره كه چقدر جريمه ميشيم.
بستگی به نوع بلیتتون داره. مثلا بلیت هائی که ارزونتر هستند معمولا ۷۰-۱۰۰ یورو جریمه میگیرن و اگه بلیت جدید از نوعی که قبلا خریداری کردید موجود نباشه باید مابه تفاوت بلیت قدیم و جدید رو هم پرداخت کنید. بلائی که سر ما آمدSad

(2012-01-17 ساعت 10:20)rayan.s نوشته:  

دوست عزیز! برای راهنمایی کمی دقت لازم است! آخه کسی که خدای زبان فرانسه است ولی به زبان انگلیسی مسلط نیست چطور می تونه کار مترجمی بکنه یا تدریس بکنه؟!!! موفق باشید
نکته ظریفی بود.بنده دانستن زبان انگلیسی رو بدیهی فرض کرده بودم...
تشکر کنندگان: Rainy ، ramin_ad
سلام دوستان ما 15 روزی هست که به سیاتل اومدیم.اگه سوالی داشتید درخدمتتان هستم.
شماره کیس: *****2011AS
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: AUG/4
تاریخ اخذ ویزا :من یکضرب ویزا گرفتم ،همسرم برگه آبی
تاریخ کلیر همسر:sep/27Rolleyes
(2010-10-30 ساعت 22:31)saeedproo نوشته:  دوستان برای اقامت توی آمریکا برای 1 ماه باید چیکار کرد ؟ میگن هتل خیلی گرونه .

سلام. اینکه 1 ماه میخواین بمونید بشرط اینکه همه کارها انجام بشه عالیه. اما معمولا 1.5 تا 2.5 ماه طول میکشه. به هر صورت، بله گرونه.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان