کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-04-03 ساعت 19:53)reza89 نوشته:  
(2011-04-01 ساعت 07:18)rayan.s نوشته:  
(2011-03-31 ساعت 12:05)pouya.pouya نوشته:  
(2011-03-28 ساعت 18:56)rayan.s نوشته:  
(2011-03-28 ساعت 12:07)afroz1 نوشته:  با سلام
سوالی که داشتم ا ینه که من نمی خوام به خاطر مسائل امنیتی چون یه خانم تنها هستم با خودم پول زیادی ببرم اگه بخوام از اینجا بفرستند من که اواین باره که میرم نه کردیت دارم نه حساب بانکی چیکار باید بکنم؟ آیا صرافی ها که میخوان بفرستند به چه حسابی بفرستند/. و آیا می شه اعتماد کرد؟ این موضوع با عث نگرانی من می باشد.
با تشکر فراوان
افروز
افروز خانوم؟! شما فردا رسیدن یه حساب تو یه بانک آمریکایی باز کنید و از خانواده بخواید پول را از ایران به اون حساب واریز کنند. پولم ظرف 4-5روز کاری به حسابتان میاد.موفق باشید

ارسال پول از ایران اگر غیر ممکن نباشه خییلی سخته... روش زیاد حساب باز نکنین

دوستان عزیز؛ لطفا" نظر شخصی ندید...آخه رو چه حسابی میگید ارسال پول خیلی سخته؟ مگر رفتن به صرافی مجاز براتون سخت باشه!!!
عزیزان از طریق صرافی مجاز هرمقدار پول بخواید به آمریکا میتونید ارسال کنید. پول هم به حساب شما در آمریکا وقتی واریز میشه مبداش ایران نیست اکثرا" کانادا میباشد. موفق باشید

سلام دوستان عزيز
فرستادن پول از طريق صرافي ها سخت نيست ولي توجه كنيد كه وقتي شما پول را از طريق صرافي ها مي فرستيد براي شما هر دلار را حدود 40 تومان نسبت به نرخ روز بازار آزاد گرانتر حساب مي كنند.بطور مثال من 11 فروردين 5000 دلار خواستم به آمريكا به يك حساب شخصي بفرستم . در بازار دلار 1120 تومان فروخته ميشد ولي براي حواله 1150 تومان بعلاوه 50 دلار هزينه فرستادن ازمن گرفته شد كه اگر اين مبالغ را شما جمع كنيد و تقسيم بر 5000 كنيد خواهيد ديد كه هر دلار براي من 1161 تومان تمام شد.
دوست عزیز؛ شما دلار نخریده بودید وبه صرافی مراجعه کرده بودید و حواله دلار خریدید. شما میتونید دلار را از بازار آزاد یا بانک تهیه کنید وبه ازای حواله بالای 5000 دلار بین 30 تا 50 دلار بپردازید.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: satusa ، maaref ، hooman421 ، DLT ، frozen mind ، لیلا ج ، lorecance ، Hornet ، hamed_gh ، mml ، maxsupermax ، emankh101 ، mavarfan ، reza89 ، alirezagh ، California
کلاً صرافی ها به دو روش ارز رو به آمریکا می فرستند. در روش اول شماره حساب مقصد رو به صرافی همکار در آمریکا فکس می کنند و صرافی همکار مبلغ مورد نظر رو روز کاری بعد به حساب مقصد واریز می کنه. در این روش که بسیار سریع هستش و حداکثر 48 ساعت بعد پول تو حساب ریخته میشه، قیمت دلار رو بسته به صرافیش بین 30 تا 80 تومن بیشتر از قیمت روز با شما حساب می کنن و علاوه بر این، مبلغ 30 تا 50 دلار هم برای مبالغ زیر 10000 دلار هزینه انتقال می گیرن.

ولی در روش دوم پول از طریق یک کشور ثالث که معمولاً امارات، کانادا، ترکیه و تایلند هستش می فرستند. در این روش که بین 5 تا 10 روز طول میکشه فقط هزینه انتقال (بین 30 تا 50 دلار) گرفته میشه و دلار به قیمت روز حساب میشه.

جالبه بگم که روش اول هم تا اوایل تابستان 89 که من پول فرستادم قیمت دلار به قیمت روز بود. ولی بعد از افزایش ناگهانی قیمت دلار، این روششون تغییر کرد و به دلیل مسخره و نامفهوم اینکه دلار در آمریکا از جاهای دیگه گرونتره، این بازی جدید رو بنا کردند!
بجه ها امروز رفتم دفتر لوفتانزا بلیط گرفتم.یک سره به نیویورک 1,250,000 تومن.البته یه گربه دارم با خودم میبرم که هزینه اون شد 250$.اگه کسی از دوستان میخواد با خودش سگ,گربه یا هر حیوون خونگی ببره یادش باشه همه کاراشو یک ماه قبل از پرواز انجام بده.کلا گرفتن اجازه خروج واسه سگ و گربه از گرفتن پاسپورت خودمون مشکل تره.
سه تا ایرلاین هستن که پت رو با خودشون میبرن و از شما ابعاد قفس حیوون,وزنش و نژادش رو میپرسن:
ترکیش ایرلاین: به ازای هر کیلو وزن حیوون 12 دلار
لوفتانزا:به شرط زیر 8 کیلو بودن,250$
KLM:نمیدونم
من بلیطمو با امارات رزرو کرده بودم که گفت سگ و گربه رو فقط تا اروپا میبرن.بقیشون هم که قبول نکردن.
امیدوارم اگه کسی پت داره و میخواد با خودش ببره,از این چیزایی که گفتم استفاده کنه.
همین
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
سلام ,
من اواخر فروردین 1390عازم نیو یورک هستم. البته قصد دارم در شمال شرق آمریکا ساکن شوم(نه الزاماً نیو یورک). متاسفانه هیچ آشنایی در آمریکا ندارم(برای دادن آدرس در فرودگاه). از دوستانی که در شمال شرق(نیو یورک،نیو جرسی،هارت فورد،بوستون) ساکن هستند تقاضای کمک و راهنمایی دارم ( از لحاظ آدرس و نکات اولیه در مورد ورود به شمال شرق آمریکا و اجاره آپارتمان و هزینه ها).
با تشکر
John IH
2011ASXXXXXXX
تشکر کنندگان: لیلا ج ، mavarfan ، coming soon ، emankh101 ، maaref ، REZA1390
توجه توجه: آدرس اولیه ای که تو فرم ارسالی به KCC نوشته بودم تگزاس بود ولی ما از فرودگاه لس آنجلس وارد شدیم و آدرس جدید تو لس آنجلس دادم ولی گرین کارت رفته در خونه دوستمون تو تگزاس! پس حتما" دوستانی که مثل ما اقدام کردند حواسشون به این موضوع باشه. موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
هستی بانوی عزیز
کجایی . خیلی وقته که چیزی ننوشتی . قرار بود گزارش لحظه ای و مفصل از آن طرف بدی .
خواهشمندم گزارش چند ماهه که اونجا بودی را بدهید . از وضعیت مسکن تا هزینه های زندگی تا ما بروز باشیم .
متشکرم .
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: لیلا ج ، coming soon ، mml ، mavarfan ، bahar1981 ، gadfly ، free_free ، REZA1390 ، emankh101 ، maaref ، tata63
(2011-04-05 ساعت 15:43)John IH نوشته:  سلام ,
من اواخر فروردین 1390عازم نیو یورک هستم. البته قصد دارم در شمال شرق آمریکا ساکن شوم(نه الزاماً نیو یورک). متاسفانه هیچ آشنایی در آمریکا ندارم(برای دادن آدرس در فرودگاه). از دوستانی که در شمال شرق(نیو یورک،نیو جرسی،هارت فورد،بوستون) ساکن هستند تقاضای کمک و راهنمایی دارم ( از لحاظ آدرس و نکات اولیه در مورد ورود به شمال شرق آمریکا و اجاره آپارتمان و هزینه ها).
با تشکر
2011ASXXXXXXX

اینطور بنظر میاد تمامی‌ دوستان قصد سکونت در غرب آمریکا را دارند. چون هیچ شخصی‌ نکات بروز(up-to-date) در باره شمال شرق آمریکا(نیو یورک،نیو جرسی،هارت فورد،بوستون،...) در مورد هتل/ متل،اجاره آپارتمان،هزینه‌های دیگر مطرح نمی کند.Sad

با امید اینکه، افراد با تجربه، نکات مفید را در اختیار دیگر دوستان قرار دهند.

تشکر کنندگان: maaref ، mml ، لیلا ج ، mavarfan ، REZA1390 ، California
(2011-04-06 ساعت 20:37)John IH نوشته:  
(2011-04-05 ساعت 15:43)John IH نوشته:  سلام ,
با تشکر
2011ASXXXXXXX

اینطور بنظر میاد تمامی‌ دوستان قصد سکونت در غرب آمریکا را دارند. چون هیچ شخصی‌ نکات بروز(up-to-date) در باره شمال شرق آمریکا(نیو یورک،نیو جرسی،هارت فورد،بوستون،...) در مورد هتل/ متل،اجاره آپارتمان،هزینه‌های دیگر مطرح نمی کند.Sad

با امید اینکه، افراد با تجربه، نکات مفید را در اختیار دیگر دوستان قرار دهند.

من اگر ویزامو گرفتم میخوام برم پیتسبورگ تو پنسیلوانیا.
شماره کیس : 2011AS00013xxx
تاریخ نامه قبولی: May 22, 2010
کنسولگری: Ankara
تاریخ مصاحبه: 16 فوریه 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 4 مارچ 2011
تاریخ دریافت ویزا: 26 می 2011
ورود به امریکا: 17 جولای 2011
دریافت پاسپورت سفید: 26 می 2012
بازگشت به سرزمین مادری برای همیشه : 17 آوریل 2012 Smile
تشکر کنندگان: maaref ، mml ، mavarfan ، REZA1390 ، California
سلام من ادرسی ندارم به سفارت بدم اگر کسی میتونه کمک کنه
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز،

یک نکته در مورد اوردن وسایل برقی به آمریکا، در اینجا برق ۱۱۰ ولت هست و یک سری از وسایل برقی مثل اوتو و سشوار که با برق ۲۲۰ ولت کار میکنند، اینجا قابل استفاده نیست. همچنین اگه می‌خواهید وسیله برقی بخرید به نظر من بهتره از همینجا بخرید، چون سیستم کلید و پریز‌های اینجا کاملا متفاوت هست.
شماره کیس: 2010as 23xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun ,2009
کنسولگریBig Grinelhi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : August 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 3th July 2010
تاریخ مصاحبه: 5th August 2010
تاریخ گرفتن ویزا: 27th September
تشکر کنندگان: REZA1390 ، emankh101 ، maaref ، mml ، Hornet ، coming soon ، لیلا ج ، optoelec ، drmahmoodi ، mavarfan ، hamed_gh ، najibi ، mitr.p ، California ، tata63
(2011-04-04 ساعت 18:52)Baabak نوشته:  کلاً صرافی ها به دو روش ارز رو به آمریکا می فرستند. در روش اول شماره حساب مقصد رو به صرافی همکار در آمریکا فکس می کنند و صرافی همکار مبلغ مورد نظر رو روز کاری بعد به حساب مقصد واریز می کنه. در این روش که بسیار سریع هستش و حداکثر 48 ساعت بعد پول تو حساب ریخته میشه، قیمت دلار رو بسته به صرافیش بین 30 تا 80 تومن بیشتر از قیمت روز با شما حساب می کنن و علاوه بر این، مبلغ 30 تا 50 دلار هم برای مبالغ زیر 10000 دلار هزینه انتقال می گیرن.

ولی در روش دوم پول از طریق یک کشور ثالث که معمولاً امارات، کانادا، ترکیه و تایلند هستش می فرستند. در این روش که بین 5 تا 10 روز طول میکشه فقط هزینه انتقال (بین 30 تا 50 دلار) گرفته میشه و دلار به قیمت روز حساب میشه.

سلام بابك عزيز
همانطور كه قبلا نيز نوشته بودم در 11 فروردين من دلار حواله كردم كه برايم 1161 تومان در آمد. لذا با توضيحات شما اين بار به همان صرافي و يك صرافي ديگر مراجعه كردم و روش دوم شما را گفتم ولي با اينكه انها هم از تركيه يا دبي ميخواهند بفرستند ولي همان 1150+50 دلار را طلب كردند.آيا شما صرافي مشخصي را مي شناسيد كه از همان روش دوم بشود پو ل فرستاد تا مبلغ اضافه را نداد؟
تشکر کنندگان: mavarfan ، free_free ، mml ، coming soon ، emankh101 ، hamed_gh ، Lamborghini ، California
(2011-04-07 ساعت 11:45)reza89 نوشته:  
(2011-04-04 ساعت 18:52)Baabak نوشته:  کلاً صرافی ها به دو روش ارز رو به آمریکا می فرستند. در روش اول شماره حساب مقصد رو به صرافی همکار در آمریکا فکس می کنند و صرافی همکار مبلغ مورد نظر رو روز کاری بعد به حساب مقصد واریز می کنه. در این روش که بسیار سریع هستش و حداکثر 48 ساعت بعد پول تو حساب ریخته میشه، قیمت دلار رو بسته به صرافیش بین 30 تا 80 تومن بیشتر از قیمت روز با شما حساب می کنن و علاوه بر این، مبلغ 30 تا 50 دلار هم برای مبالغ زیر 10000 دلار هزینه انتقال می گیرن.

سلام بابك عزيز
همانطور كه قبلا نيز نوشته بودم در 11 فروردين من دلار حواله كردم كه برايم 1161 تومان در آمد. لذا با توضيحات شما اين بار به همان صرافي و يك صرافي ديگر مراجعه كردم و روش دوم شما را گفتم ولي با اينكه انها هم از تركيه يا دبي ميخواهند بفرستند ولي همان 1150+50 دلار را طلب كردند.آيا شما صرافي مشخصي را مي شناسيد كه از همان روش دوم بشود پو ل فرستاد تا مبلغ اضافه را نداد؟
دوست عزیز؛ مگه شما میخواید 1 دلار به آمریکا ارسال کنید که هزینه 50 دلار را با معادل تومانی یک دلار جمع میکنید؟!!! به ازای ارسال زیر 5000 دلار از شما کلا" 50یا 80 دلار میگیرن و به ازای ارسال بالای 5000 دلار50 یا 30 دلار میگیرن. صرافی کوهستان در چهارراه فرمانیه را هم امتحان کنید.موفق باشید

تشکر کنندگان: Hornet ، reza89 ، coming soon ، mavarfan ، mml ، California
(2011-04-07 ساعت 22:24)rayan.s نوشته:  
(2011-04-07 ساعت 11:45)reza89 نوشته:  [quote='Baabak' pid='101542' dateline='1301926927']
کلاً صرافی ها به دو روش ارز رو به آمریکا می فرستند. در روش اول شماره حساب مقصد رو به صرافی همکار در آمریکا فکس می کنند و صرافی همکار مبلغ مورد نظر رو روز کاری بعد به حساب مقصد واریز می کنه. در این روش که بسیار سریع هستش و حداکثر 48 ساعت بعد پول تو حساب ریخته میشه، قیمت دلار رو بسته به صرافیش بین 30 تا 80 تومن بیشتر از قیمت روز با شما حساب می کنن و علاوه بر این، مبلغ 30 تا 50 دلار هم برای مبالغ زیر 10000 دلار هزینه انتقال می گیرن.

[/
quote]

سلام بابك عزيز
دوست عزیز؛ مگه شما میخواید 1 دلار به آمریکا ارسال کنید که هزینه 50 دلار را با معادل تومانی یک دلار جمع میکنید؟!!! به ازای ارسال زیر 5000 دلار از شما کلا" 50یا 80 دلار میگیرن و به ازای ارسال بالای 5000 دلار50 یا 30 دلار میگیرن. صرافی کوهستان در چهارراه فرمانیه را هم امتحان کنید.موفق باشید
آقاي رايان عزيز-سلام
لطفا توجه كنيد .من 5000 دلار فرستادم كه اين صرافي هر دلار را 1150 تومان حساب كرد و براي كل 5000 تا 50 دلار هزينه كارمزد طلب كرد كه با يك حساب ساده ميتوان نوشت:
5000+50=5050 دلار و هر دلار به قرار 1150 تومان يعني :5050x 1150 =5807500
كه اگر اين مقدار را كه من پرداخت كردم تقسيم بر 5000 دلار كنيد مي شود دلاري:
5807500/5000 =1161.5 تومان . يعني هر دلار براي من 1161 تومان درآمد.

تشکر کنندگان: Lamborghini ، coming soon ، mml
(2011-04-07 ساعت 23:27)reza89 نوشته:  
(2011-04-07 ساعت 22:24)rayan.s نوشته:  
(2011-04-07 ساعت 11:45)reza89 نوشته:  [quote='Baabak' pid='101542' dateline='1301926927']

[/
quote]

سلام بابك عزيز
آقاي رايان عزيز-سلام
لطفا توجه كنيد .من 5000 دلار فرستادم كه اين صرافي هر دلار را 1150 تومان حساب كرد و براي كل 5000 تا 50 دلار هزينه كارمزد طلب كرد كه با يك حساب ساده ميتوان نوشت:
5000+50=5050 دلار و هر دلار به قرار 1150 تومان يعني :5050x 1150 =5807500
كه اگر اين مقدار را كه من پرداخت كردم تقسيم بر 5000 دلار كنيد مي شود دلاري:
5807500/5000 =1161.5 تومان . يعني هر دلار براي من 1161 تومان درآمد.

ضمنا آن روز دلار در بازار آزاد 1120 تومان بود. متشكرم
تشکر کنندگان: Lamborghini ، coming soon ، mml
رضای عزیز کاملاً درست می فرمایند. همانطور که قبلاً توضیح دادم بعضی صرافی ها دلاری رو که می خواهند بفرستند رو گرونتر از دلار روز حساب می کنند. اون پستی که من نوشتم نتیجه اطلاعاتی بود که از صرافی های خیابان فردوسی گرفتم در صورتی که حداقل در تابستان گذشته اصلاً چنین جریانی رواج نداشت. بعید نیست که در حال حاضر برای بیزنس خودشون بازی جدیدی در آورده باشند و این مبلغ اضافی رو برای همه روش ها حساب کنند. من اوایل هفته جاری برای خرید دلار به صرافی ها یک سری می زنم و نتیجه رو خدمتتون اعلام می کنم.

دوستان دیگه هم تجربیاتشون رو فرمودند که قطعاً ارزنده تر و مفیدتره.
تشکر کنندگان: frozen mind ، reza89 ، coming soon ، mavarfan ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان