کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-04-07 ساعت 23:37)reza89 نوشته:  
(2011-04-07 ساعت 23:27)reza89 نوشته:  
(2011-04-07 ساعت 22:24)rayan.s نوشته:  
(2011-04-07 ساعت 11:45)reza89 نوشته:  [quote='Baabak' pid='101542' dateline='1301926927']
کلاً صرافی ها به دو روش ارز رو به آمریکا می فرستند. در روش اول شماره حساب مقصد رو به صرافی همکار در آمریکا فکس می کنند و صرافی همکار مبلغ مورد نظر رو روز کاری بعد به حساب مقصد واریز می کنه. در این روش که بسیار سریع هستش و حداکثر 48 ساعت بعد پول تو حساب ریخته میشه، قیمت دلار رو بسته به صرافیش بین 30 تا 80 تومن بیشتر از قیمت روز با شما حساب می کنن و علاوه بر این، مبلغ 30 تا 50 دلار هم برای مبالغ زیر 10000 دلار هزینه انتقال می گیرن.

ولی در روش دوم پول از طریق یک کشور ثالث که معمولاً امارات، کانادا، ترکیه و تایلند هستش می فرستند. در این روش که بین 5 تا 10 روز طول میکشه فقط هزینه انتقال (بین 30 تا 50 دلار) گرفته میشه و دلار به قیمت روز حساب میشه.

[/
quote]

سلام بابك عزيز
همانطور كه قبلا نيز نوشته بودم در 11 فروردين من دلار حواله كردم كه برايم 1161 تومان در آمد. لذا با توضيحات شما اين بار به همان صرافي و يك صرافي ديگر مراجعه كردم و روش دوم شما را گفتم ولي با اينكه انها هم از تركيه يا دبي ميخواهند بفرستند ولي همان 1150+50 دلار را طلب كردند.آيا شما صرافي مشخصي را مي شناسيد كه از همان روش دوم بشود پو ل فرستاد تا مبلغ اضافه را نداد؟
دوست عزیز؛ مگه شما میخواید 1 دلار به آمریکا ارسال کنید که هزینه 50 دلار را با معادل تومانی یک دلار جمع میکنید؟!!! به ازای ارسال زیر 5000 دلار از شما کلا" 50یا 80 دلار میگیرن و به ازای ارسال بالای 5000 دلار50 یا 30 دلار میگیرن. صرافی کوهستان در چهارراه فرمانیه را هم امتحان کنید.موفق باشید
آقاي رايان عزيز-سلام
لطفا توجه كنيد .من 5000 دلار فرستادم كه اين صرافي هر دلار را 1150 تومان حساب كرد و براي كل 5000 تا 50 دلار هزينه كارمزد طلب كرد كه با يك حساب ساده ميتوان نوشت:
5000+50=5050 دلار و هر دلار به قرار 1150 تومان يعني :5050x 1150 =5807500
كه اگر اين مقدار را كه من پرداخت كردم تقسيم بر 5000 دلار كنيد مي شود دلاري:
5807500/5000 =1161.5 تومان . يعني هر دلار براي من 1161 تومان درآمد.

ضمنا آن روز دلار در بازار آزاد 1120 تومان بود. متشكرم
دوست عزیز؛ من درست خدمتتان عرض کردم و حساب ساده ایی که میفرمایید و خوب بلدم و در پستهای قبلم گفتم شما حواله دلار خریدید نه دلار! اگر دلار را از بیرون میخریدید 1120 تومان و ارسال میکردید دیگه لازم نبود 1150 حواله بخرید در ضمن شما نوشتید از من طلب 1150+50$ کرد که این تو ادبیاتی که من وقتی ایران بودم معنیش این بود که به ازای هر دلار 50 دلار میگیرند.به نظر شما دنبال راهی هستید که هزینه انتقال ازتون نگیرند. لطفا" اگر پیدا کردید به ما هم خبر بدیداگر هم دفعه بعد میخواید پول بفرستید آمریکا اول برید اسکناس دلار را بخرید و بعد برید صرافی..موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: Lamborghini ، zohreh36 ، reza89 ، mavarfan ، لیلا ج ، mml
رایان عزیز،

شما حرف رضا رو درست متوجه نشدید یا حداقل باهاش برخورد نداشتید. من چون خودم هم درگیر این جریان بودم توضیح میدم که جریان روشن بشه.

مثلاً شما تصمیم دارید مبلغی به فرض 5000 دلار به حسابی در آمریکا بفرستید. قیمت روز دلار هم به فرض 1120 تومن هستش. میگن چون می خواهید بفرستید قیمت دلار رو 1150 تومن باهاتون حساب می کنن و به جز اون حدود 30 تا 50 دلار هم کارمزد به ازای کل مبلغ می گیرن. حتی اگه دلار هم دستتون باشه و بهشون بدید که براتون بفرستند، ما به التفاوت قیمت روز دلار رو با قیمتی که برای فرستادن حساب می کنند ازتون دریافت می کنند. این موضوعی که ایشون میگن ربطی به حواله نداره.

دلیل این کار هم همه شون میگن که قیمت دلار در آمریکا از جاهای دیگه دنیا گرونتره!!! و هر چی هم باهاشون بحث کنی و دلیل بیشتر ازشون بخوای می فهمی که قضیه رو خودشون هم نمی دونن که چیه! این جریان تو صرافی های خیابان فردوسی وجود داره و شاید تو جاهای دیگه اینجور نباشه.

من یکشنبه یا دوشنبه می خوام برم دلار بخرم و راجع به این موضوع تحقیق خواهم کرد. چون منم ترجیح میدم که اگه فقط کارمزد 30 دلار در میون باشه، دلار خریداری شده رو بفرستم و راحت سفر کنم.

در ضمن باز هم تأکید می کنم که حداقل تا تابستون گذشته این جریان نبود و مبلغ 5000 دلار رو فقط با کارمزد 50 دلاری با قیمت روز دلار فرستادم. ولی همون صرافی داره با این روش جدید می فرسته.

تشکر کنندگان: Hornet ، mr.amir ، rayan.s ، tamanna ، armido ، reza89 ، hamed_gh ، mavarfan ، DLT ، لیلا ج ، mml ، rokmita ، b!ta ، maaref ، California
Suntinoي عزيز امروز مي پره!
براش سفري ايمن و سلامت و با موفقيت آرزو مي كنم!
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
(2011-04-08 ساعت 01:31)Baabak نوشته:  رایان عزیز،

شما حرف رضا رو درست متوجه نشدید یا حداقل باهاش برخورد نداشتید. من چون خودم هم درگیر این جریان بودم توضیح میدم که جریان روشن بشه.

مثلاً شما تصمیم دارید مبلغی به فرض 5000 دلار به حسابی در آمریکا بفرستید. قیمت روز دلار هم به فرض 1120 تومن هستش. میگن چون می خواهید بفرستید قیمت دلار رو 1150 تومن باهاتون حساب می کنن و به جز اون حدود 30 تا 50 دلار هم کارمزد به ازای کل مبلغ می گیرن. حتی اگه دلار هم دستتون باشه و بهشون بدید که براتون بفرستند، ما به التفاوت قیمت روز دلار رو با قیمتی که برای فرستادن حساب می کنند ازتون دریافت می کنند. این موضوعی که ایشون میگن ربطی به حواله نداره.

دلیل این کار هم همه شون میگن که قیمت دلار در آمریکا از جاهای دیگه دنیا گرونتره!!! و هر چی هم باهاشون بحث کنی و دلیل بیشتر ازشون بخوای می فهمی که قضیه رو خودشون هم نمی دونن که چیه! این جریان تو صرافی های خیابان فردوسی وجود داره و شاید تو جاهای دیگه اینجور نباشه.

من یکشنبه یا دوشنبه می خوام برم دلار بخرم و راجع به این موضوع تحقیق خواهم کرد. چون منم ترجیح میدم که اگه فقط کارمزد 30 دلار در میون باشه، دلار خریداری شده رو بفرستم و راحت سفر کنم.

در ضمن باز هم تأکید می کنم که حداقل تا تابستون گذشته این جریان نبود و مبلغ 5000 دلار رو فقط با کارمزد 50 دلاری با قیمت روز دلار فرستادم. ولی همون صرافی داره با این روش جدید می فرسته.
سلام بابك عزيز
متشكرم كه شما منظور من را متوجه شديد.ما اگر مبحثي را اينجا عنوان ميكنم براي اين است كه تبادل نظر كنيم و راه حلي براي آن پيدا كنيم و اگر بقيه دوستان نيز با اين مشكل در ايران مواجه شدند بدانند چه بايد كرد.به هر حال بگذريم ،بابك عزيز متاسفانه اين روش صراف ها مختص خيابان فردوسي نيست من به يك صرافي درغرب تهران ويك صرافي آشنا در شيراز نيز تماس گرفتم و آنها نيز همين رويه را دارند.حال اگر من در اين چند روزه اطلاعات جديدي بدستم آوردم شمار انيز در جريان خواهم گذاشت.

تشکر کنندگان: coming soon ، Hornet ، mavarfan ، Lamborghini ، mr.amir ، DLT ، لیلا ج ، mml ، rokmita ، maaref ، California ، tata63
(2011-04-07 ساعت 05:13)bahram_kg نوشته:  دوستان عزیز،

یک نکته در مورد اوردن وسایل برقی به آمریکا، در اینجا برق ۱۱۰ ولت هست و یک سری از وسایل برقی مثل اوتو و سشوار که با برق ۲۲۰ ولت کار میکنند، اینجا قابل استفاده نیست. همچنین اگه می‌خواهید وسیله برقی بخرید به نظر من بهتره از همینجا بخرید، چون سیستم کلید و پریز‌های اینجا کاملا متفاوت هست.

ma diroz residim maryland nokteh jalebi ra onvan kardid ma ham be in moshgel barkhord kardim
تشکر کنندگان: mr.amir ، mml ، amir1345 ، rokmita ، maaref ، REZA1390 ، optoelec ، maxsupermax
ساغت 45 : 22 امشب پرواز من از تهران به دبی هست و یعد در ساعت 15 : 2 بامداد از دبی عازم لس انجلس خواهم شد . هر دو پرواز با بوئینگ 777 خواهد بود .

امیدوارم تمام دوستان مهاجرسرایی ویزاشون بگیرن و به سلامت به هر شهری که در آمریکا دوست دارن سفر کنن .

موفق شاد تندرست باشید .
يك سايت باحال در خصوص آمريكا پيدا كردم ديدنش بد نيست.
آدرس : http://usa.ir/
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

امیر جان
برو به سلامت و سفرت هم بی خطر.آرزوی بهترین ها را از جمله موفقیت و سلامتی برای شما آرزومندم.
موفق باشین
تشکر کنندگان: REZA1390 ، frozen mind ، لیلا ج ، hooman421 ، javidk ، mr.amir ، gadfly ، mavarfan ، Hornet ، emankh101 ، arshida ، optoelec ، maxsupermax ، California
دوست عزیز
سلام
با این وضعیت برق 110 ما برای نوت بوک مون چه کار باید کنیم
در ضمن در صورت امکان کمی هم از اوضاع مریلند و کار و هزینه های زندگی برامون بنویس
با تشکر
امیر

(2011-04-09 ساعت 03:18)hossein93 نوشته:  

یک نکته در مورد اوردن وسایل برقی به آمریکا، در اینجا برق ۱۱۰ ولت هست و یک سری از وسایل برقی مثل اوتو و سشوار که با برق ۲۲۰ ولت کار میکنند، اینجا قابل استفاده نیست. همچنین اگه می‌خواهید وسیله برقی بخرید به نظر من بهتره از همینجا بخرید، چون سیستم کلید و پریز‌های اینجا کاملا متفاوت هست.

ma diroz residim maryland nokteh jalebi ra onvan kardid ma ham be in moshgel barkhord kardim

تشکر کنندگان: HOMAYON53 ، rokmita ، لیلا ج ، mml ، REZA1390 ، emankh101 ، maaref ، mavarfan ، California
دوستان عزیز اگه کسی خواست به آمریکا یا هر جای دیگه حواله با قیمت مناسب بزنه ما در خدمتیم. فقط پیام خصوصی بزارید.
تشکر کنندگان: maaref ، maxsupermax
(2011-04-09 ساعت 13:27)amir1345 نوشته:  دوست عزیز
سلام
در ضمن در صورت امکان کمی هم از اوضاع مریلند و کار و هزینه های زندگی برامون بنویس
با تشکر
امیر

(2011-04-09 ساعت 03:18)hossein93 نوشته:  

دوست عزيز
مساله تبديل ولتاژ بيشتر براي دستگاههاي الكتريكي مطرح ميشه (مثل جارو برقي و اتو و چرخ گوشت و ...) ولي اغلب دستگاههاي الكترونيكي بخصوص جديدي ها (مثل تلويزيون و لپ تاپ و DVD player , ....( اين مشكل رو ندارند و رنج متغير 110 تا 240 رو مي پذيرند. مي تونيد روي شارژر لپ تاب رو بخونيد ببينيد 110 رو هم مي پذيرد يا نه؟

ضمنا جهت استفاده از دستگاههايي كه با 220 كار مي كنند مي بايست مبدل 110 به 220 تهيه كنيد كه البته با توجه به توان اون قيمت و وزنش هم افزايش پيدا مي كنه (مثلا 100 وات حدود 15 دلار و وزن تقريبي 2 كيلو هست و 5 كيلو وات حدود 150 دلار و وزن تقريبا 25 كيلوگرم)

موفق باشيد
(2011-04-09 ساعت 08:44)mr.amir نوشته:  ساغت 45 : 22 امشب پرواز من از تهران به دبی هست و یعد در ساعت 15 : 2 بامداد از دبی عازم لس انجلس خواهم شد . هر دو پرواز با بوئینگ 777 خواهد بود .

امیدوارم تمام دوستان مهاجرسرایی ویزاشون بگیرن و به سلامت به هر شهری که در آمریکا دوست دارن سفر کنن .

موفق شاد تندرست باشید .

امیر جان سفر به سلامت
فقط تا یکماه آینده گزارش کامل و مفصلی از وضعیت هزینه های زندگی و اوضاع آنطرف برای ما بنویس تا آپدیت شویم و ما با برنامه ریزی و بدون دغدغه خاطر به شما ملحق شویم . همیشه پایدار باشید .
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: REZA1390 ، anab ، emankh101 ، rokmita ، maaref ، mml ، Hornet ، optoelec ، maxsupermax ، mr.amir ، زری وحدتی
سلام خدمت همه دوستان من 8 اپریل وارد دالاس در ایالت تکزاس شدم و حتما سفرنامه مفصلی دراین باره خواهم نوشت
فعلا
تاریخ ورود به امریکا: 8 اپریل
Standing Stones
(2011-04-09 ساعت 13:27)amir1345 نوشته:  دوست عزیز
سلام
با تشکر
امیر

با تشکر از جواب کاملاً درست امیر عزیز،

خواستم این هم اضافه کنم که شارژر بیشتر لپ تاپ ها دو تکه هستش به طوری که کابلی که به برق شهر وصل میشه از از بدنه اصلی شارژر که سیم اتصال به بدنه لپ تاپ بهش چسبیده، جدا میشه. به علت تفاوت شکل پریز برق در ایران و آمریکا، به جای استفاده از مبدل (که اصلاً توصیه نمیشه)، می تونید کابل برق متصل به شارژر رو کاملاً جدا کنید و کابل جدیدی با شکل پریز مربوط به آمریکا بگیرید. این کابل به راحتی هم در ایران و هم در آمریکا پیدا میشه.

به این دلیل مبدل توصیه نمیشه چون اگه از مبدل استفاده کنید، هر بار که مبدل رو به برق وصل می کنید شاهد جرقه زدنش هستید که این میتونه به شارژر لپ تاپ صدمه بزنه.
تشکر کنندگان: rokmita ، maaref ، javidk ، satusa ، آزاده رها ، mml ، mavarfan ، REZA1390 ، Hornet ، maxsupermax ، Nazmin ، mitr.p ، California ، زری وحدتی
فكر كنم قبلا در مهاجرسرا خونده بودم كه با 2000 تومان مي توانيد دو شاخه تبديل 220 به 110 بخريد و براحتي در آمريكا استفاده كنيد
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: coming soon ، suntino ، maaref ، javidk ، آزاده رها ، لیلا ج ، rokmita ، REZA1390 ، mml ، Hornet ، mitr.p ، California

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان