کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-06-17 ساعت 15:48)zohreh36 نوشته:  
(2011-06-17 ساعت 10:38)frozen mind نوشته:  
(2011-06-17 ساعت 04:06)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان من یک سوال داشتم از دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشم جواب بدن .بعذ از اینکه ویزا رو انشاله گرفتم ایا اول میتونم برم کانادا و مدتی باشم و قبل از ایکسپایر ویزا بعد وارد خاک امریکا بشم یاباید حتما ورودم به امریکا باشه بعدبرم به کانادا.ممنون از جوابتون

دوست گرامي، شما تا قبل از پايان اعتبار ويزاتون، به شرط داشتن ويزاي كانادا مي تونين اول به كانادا سفر كنين و بعد از اونجا وارد آمريكا بشين.
دوست محترم لارم دیدم که از این پاسخ کوتاه ومفیدتون تشکر کنم.

(2011-06-17 ساعت 07:19)rayan.s نوشته:  این شکلک مسخره بازی نیست اگر بود امکان استفاده اش تو سایت مهیا نبود. سوال شما شایسته و برازنده این سایت نبود که دارید میاد آمریکا متوجه نیستید که ویزا آمریکا برای ورود به آمریکاست نه کانادا یا هرکشور دیگری.تو این سایت متاسفانه خیلی ها دنبال کلاس و امثالهم هستند ...آخه کسی که میخواد بره پیش فامیلش تو کانادا یکبار با فامیلشان در این مورد حرف بزنه متوجه میشه که مگه با ویزای آمریکا میشه رفت افغانستان که بشه رفت کانادا... اون یکی میاد مییگه تو مدتی که آمریکا بودم با چند نفر در مورد سرمایه گذاری صحبت کردم ایندفعه که برم میخوام 20هزار تا بیارم برای سرمایه گذاری و بعد 10 نفرم لایک میزنن و بدون اینکه بگن آخه بابا با 20هزار دلار تو تهران نمیشه سرمایه گذاری برای شروع یه کار را کرد پس چطور تو آمریکا میشه؟ یه عزیز دیگه میگه من با نوشتن سفرنامه از آمریکا دینم را به سایت ادا میکنم بعد سوالش رو میپرسه حالا بری تو جدول 2011 نگاه کنی مشخصاتش نیست سفرنامه ایی بابت رفتن به مصاحبه ننوشته ....... بعد دوستمونم میاد میگه ایرانیها خیلی باهوشند... مدیران گرامی دوست داشتید پاک کنید به هرحال اینها حقیقتهایی که خیلی ها دوست ندارند بشنوند.موفق باشید
درجواب شما که ده خط توضیح اضافه دادید خواستم بگم من نه شمارو میشناسم که بخوام برای شما کلاس بزارم و فکر میکنم سنم اجازه این صحبت ها رو نمیده و بهتر بود مثل دوستمان که جواب کوتاه و مفیدی دادند شما هم همینکارو میکردید و این سایت جهت دادن اطلاعات است نه مورد تمسخر قرار دادن دیگران
با سلام به شما بعد از ورود به امریکا ودر تایید حرف دوستمون فکر کنم شما میتونید فقط از طریق مرز زمینی وارد کانادا بشید.بیشتر تحقیق کنید.دوستان آگاه اظهار تظر بفرمایید

تشکر کنندگان: maaref ، mml ، najibi
(2011-06-17 ساعت 20:27)Hornet نوشته:  سلام دوستان عزیزBig Grin
یک سوال داشتم که شاید تکراری باشد، ببخشیدCool
میخواستم بدونم با توجه به اینکه انتهای فرآیند لاتاری آخر سپتامبر می باشد، آیا بعد از گرفتن ویزا تا انتهای اعتبار آن میتونیم وارد آمریکا بشیم یا باید قبل از آخر سپتامبر وارد خاک آمریکا بشیم

ممنونم

شما ویزا گرف تید پس ربطی‌ به اعتبار لاتاری نداره. تا مهلت ویزا میتونید برید. فقط حواستون به تاریخ اعتبار medical تون باشه. پس تا قبل تمام شدن میدیکل برید

تشکر کنندگان: mml ، Hornet ، najibi ، California
دوستان
من هم یه سوال تکراری دارم
ما هم مدیکالمون رو دوباره تجدید کردیم.اما تست خون نگرفت و منشی دکتر اونگان گفت که کی میرین؟منم گفتم تا 20aug.اما ویزا تا آخر اکتبر اعتبار داره.منظور از اعتبار مدیکال یعنی فقط عکس قفسه سینه؟
یعنی اگر ما مثلا"بجای آگست که به منشی دکتر گفتیم، سپتامبر بریم ایرادی داره؟
ممنون
تشکر کنندگان: coming soon ، satusa ، mml ، California ، tata63
(2011-06-18 ساعت 09:28)alisarshar نوشته:  
(2011-06-17 ساعت 20:27)Hornet نوشته:  سلام دوستان عزیزBig Grin
یک سوال داشتم که شاید تکراری باشد، ببخشیدCool
میخواستم بدونم با توجه به اینکه انتهای فرآیند لاتاری آخر سپتامبر می باشد، آیا بعد از گرفتن ویزا تا انتهای اعتبار آن میتونیم وارد آمریکا بشیم یا باید قبل از آخر سپتامبر وارد خاک آمریکا بشیم

ممنونم

فكر نمي كنم چون خيلي از بچه هاي قديمي هستن كه تاريخ پروازشون اكتبر و نوامبر هستش و فكر كنم به تاريخ مديكال بستگي داره.
علي آقاي گل : من گفتم آخرين مهلت ورود . معلومه كسي كه ميخواد زودتر بره ميتونه از زمان صدور ويزاش بره . اين دليل نميشه كسي كه ويزاش رو سپتامبر گرفته و اكتبر وارد شده چون مجبور بوده رفته بلكه خودش خواسته زودتر بره . در ضمن محدوديت اعتبار مديكال توسط خود سفارت در ويزا ها اعمال ميشه پس شما تا هر زماني كه ويزاتون اعتبار داره ميتونيد وارد آمريكا شويد.

شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: Hornet ، alisarshar ، mml ، maaref ، parastoo2011 ، najibi ، California
(2011-06-18 ساعت 12:56)DLT نوشته:  دوستان
من هم یه سوال تکراری دارم
ما هم مدیکالمون رو دوباره تجدید کردیم.اما تست خون نگرفت و منشی دکتر اونگان گفت که کی میرین؟منم گفتم تا 20aug.اما ویزا تا آخر اکتبر اعتبار داره.منظور از اعتبار مدیکال یعنی فقط عکس قفسه سینه؟
یعنی اگر ما مثلا"بجای آگست که به منشی دکتر گفتیم، سپتامبر بریم ایرادی داره؟
ممنون

من فكر ميكنم تاريخ اعتبار رو بر اساس آخرين زمان اعتبار مديكال مي زنند مشروط بر اينكه كليرنس تون تا اون زمان اعتبار داشته باشه و در غير اينصورت تاريخ اعتبار كليرنس رو مبناي اعتبار ويزا حساب مي كنند (منظور من اعتبار واقعي كليرنس هست كه خودشون مي دونند نه اوني كه توي سايت براي مراجعه مي زنند).
احتمالا شما چون حدود يك و نيم ماه از اعتبار كليرنس تون گذشته بوده و بعد مديكال برديد از همه 6 ماه اعتبار مديكال نتونستيد استفاده كنيد و براي آخر اكتبر اعتبار ويزا داده اند و احتمالا زياد ارتباطي به تاريخي كه به منشي اونگان گفتيد نداره.
البته همه اين موارد بر اساس حالتهاي مشابه اي هست كه نمونه آن براي خود ما هم اتفاق افتاد و قطعيت ندارد.
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، najibi ، California
با سلام خدمت دوستان عزیز من امروز رفتم برای گرفتن ارز مسافرتی و متوجه شدم که فقط نفری 1000 دلار ارز میدن ویه خانواده ای هم اومده بودن که یه بچه 8 ساله داشتن به اونا گفتن جدیدا به بچه زیر 10 سال ارز نمیدیم خلاصه یه صبح تا ظهر وقتم تلف شد تو پاسپورتم هم نوشتن و زیرشم مهر زدن یعنی عملا یه صفحه پاسپورتمو پر کردن فقط برا 1000 تا واقعا تفاوت قیمت این هزارتا تو یه همچین مسافرتی مگه چقدره؟ پیش خودم گفتم کاش اصلا نگرفته بودم.
تشکر کنندگان: frozen mind ، maaref ، coming soon ، Linspire ، Hornet ، alisarshar ، mml ، storagemeter ، emankh101 ، jan ، free_free ، mitr.p ، najibi
(2011-06-17 ساعت 04:06)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان من یک سوال داشتم از دوستانی که اطلاع دارند ممنون میشم جواب بدن .بعذ از اینکه ویزا رو انشاله گرفتم ایا اول میتونم برم کانادا و مدتی باشم و قبل از ایکسپایر ویزا بعد وارد خاک امریکا بشم یاباید حتما ورودم به امریکا باشه بعدبرم به کانادا.ممنون از جوابتون
سلام
دوست عزیز باید اول وارد امریکا شده و گرین کارت بگیرید و بعد با گرین کارت میشه رفت کانادا . موفق باشید

کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

تشکر کنندگان: mml ، najibi
مثل اینکه کسی نتونست جواب منو بده، یه بار دیگه سوالمو تکرار می کنم، ببخشید ولی شاید کسی تجربه داشته باشه.... ما می تونیم با مهر تو پاسپورت که به قول آفیسر فرودگاه حکم گرین کارت رو داره، بریم کانادا؟ ممنون می شم اگه تجربیاتتون رو در اختیارم بزارین. می دونم که بعد از گرفتن گرین کارت می تونیم بریم، ولی ما برام مهمه که الان بریم. مرسی
تشکر کنندگان: mml ، jan ، emankh101 ، maxsupermax
(2011-06-19 ساعت 01:35)arezoo_zarrabi نوشته:  مثل اینکه کسی نتونست جواب منو بده، یه بار دیگه سوالمو تکرار می کنم، ببخشید ولی شاید کسی تجربه داشته باشه.... ما می تونیم با مهر تو پاسپورت که به قول آفیسر فرودگاه حکم گرین کارت رو داره، بریم کانادا؟ ممنون می شم اگه تجربیاتتون رو در اختیارم بزارین. می دونم که بعد از گرفتن گرین کارت می تونیم بریم، ولی ما برام مهمه که الان بریم. مرسی
دوست عزیز شما اول باید وارد خاک آمریکا بشید بعد می تونید برید کانادا ! اون مهر توی پاسپورت اجازه ورود شما به خاک آمریکاست و لاغیر !
شاد باشید !

تشکر کنندگان: maaref ، Hornet ، mml ، mitr.p ، jan ، najibi
(2011-06-19 ساعت 02:22)قاصدک نوشته:  
(2011-06-19 ساعت 01:35)arezoo_zarrabi نوشته:  مثل اینکه کسی نتونست جواب منو بده، یه بار دیگه سوالمو تکرار می کنم، ببخشید ولی شاید کسی تجربه داشته باشه.... ما می تونیم با مهر تو پاسپورت که به قول آفیسر فرودگاه حکم گرین کارت رو داره، بریم کانادا؟ ممنون می شم اگه تجربیاتتون رو در اختیارم بزارین. می دونم که بعد از گرفتن گرین کارت می تونیم بریم، ولی ما برام مهمه که الان بریم. مرسی
دوست عزیز شما اول باید وارد خاک آمریکا بشید بعد می تونید برید کانادا ! اون مهر توی پاسپورت اجازه ورود شما به خاک آمریکاست و لاغیر !
شاد باشید !
دوست عزیز ما 1 هفته پیش وارد آمریکا شدیم، و هفته دیگه می خوایم بریم کانادا، نمی دونیم میشه یا نه؟
منظور من هم مهری است که توی پاسپوارت بعد از ورود به آمریکا می زنن و می گن تا یک سال حکم گرین کارت رو داره

تشکر کنندگان: najibi ، mml ، jan ، emankh101 ، parastoo2011
دوستان عزیز
اون مهری که توی پاس شما میزنند و میگن حکم گرین کارت رو داره، منظور اینه که برای آمریکا حکم گرین کارت رو داره و نه کشور دیگری.در ضمن قانون ویزا برای همه جای دنیا یکسان هست.شما به ویزای شنگن نگاه نکنید که برای چند کشور اعتبار دارد.ویزای آمریکا فقط و فقط برای آمریکا اعتبار دارد و لا غیر.
موفق باشین.
تشکر کنندگان: alisarshar ، najibi ، maaref ، mml ، mitr.p ، jan ، emankh101 ، California
سلام
همانطور که دوست عزیزم Jan فرمودند و با تجربه ای که خودم دارم بدون گرین کارت نمیتونید وارد کانادا بشید و یا اینکه باید سیتیزن ( در اینصورت نیز با کارتی که با پاسپورت آمریکایی داده میشود اینکار امکانپذیر است) باشید
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
تشکر کنندگان: najibi ، maaref ، gadfly ، mml ، jan ، emankh101 ، California

شما در صورتي احتياج به ويزا براي ديگر كشورها نداريد كه پاسپورت آمريكايي داشته باشيد نه گرين كارت البته ممكنه وقتي وارد خاك آمريكا شديد بتونيد به كانادا بريد ولي در حال حاضر نميشه از كانادا به آمريكا رفت
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: najibi ، gadfly ، mml ، emankh101 ، maaref ، California
بابا این حرفا چیه
یکی از همین بچه های سایت 2011 اون هفته برگشتند تازه 1 هفته هم رفتند کانادا با ماشین
با این مهر میتونید برید کانادا
تشکر کنندگان: mml ، najibi ، emankh101 ، maaref ، arezoo_zarrabi ، California
(2011-06-19 ساعت 01:35)arezoo_zarrabi نوشته:  ما می تونیم با مهر تو پاسپورت که به قول آفیسر فرودگاه حکم گرین کارت رو داره، بریم کانادا؟ ممنون می شم اگه تجربیاتتون رو در اختیارم بزارین. می دونم که بعد از گرفتن گرین کارت می تونیم بریم، ولی ما برام مهمه که الان بریم. مرسی

به سلامتي ونكوور؟! اي بابا، نزديكي به مرز كانادا ببين آدمو به چه كارايي ميندازه!

تا زمان دريافت گرين كارت، همون ويزاي شما حكم گرين كارت رو داره و مي تونين باهاش برين كانادا، البته من هم شنيدم كه فقط زميني مي تونين اينكارو بكنين. يكي از بچه هاي سايت با نام behijon با خانمش حدود 3 هفته قبل اينكارو كردن و از واشينگتن رفتن طرفاي مونترال و برگشتن...
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: coming soon ، najibi ، emankh101 ، maaref ، arezoo_zarrabi ، parastoo2011

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان