کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-06-23 ساعت 23:01)saeedproo نوشته:  
(2011-06-23 ساعت 18:44)sunrise نوشته:  سلام دوستان ،همسر من تا 10روز دیگه داره میره امریکا تا گرین کارتشو فعال کنه اما از اونجایی که ویزای من هنوز نیومده میخواد بعد ازگرفتن گرین کارتش زود برگرده ایران،میخواستم بپرسم حدودا چقدر طول میکشه تا گرین کارتش بیاد ؟ ویزاش رو هم با دریافت برگه ابی گرفته و کلیر شده ایا باز هم در اونجا اف بی آِی چک میخوره و اومدن گرین کارتش زمان میبره یا تا 3-2 هفته بعد از ورودش میاد تا بتونه واسه بلیط برگشتش برنامه ریزی کنه؟ ممنون

دوسته عزیز سوشیال 10 تا 12 روز گرین کارت هم بین 20 تا 25 روز . البته بستگی به ایالت هم داره ها من از تگزاس و کالیفرنیا گفتم .

خیلی ممنون از پاسختون دوست عزیز،من همسرم به کالیفرنیا میره.
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: najibi ، mml ، maaref ، California
(2011-06-23 ساعت 13:07)ali.sh نوشته:  سلام دوستان.می خواستم ببینم که بردن کارت ملی و شناسنامه لازمه یا نه؟

بچه ها این سوال خیلی سوال خوبیه

چند وقت پیش دوستی پستی رو گذاشته بودند و گفته بودند که نیازی به اصل مدارک هویتی(شناسنامه کارت ملی پایان خدمت) و همچنین اصل سایر مدارک در آمریکا نیست....

حال دوستانی که اونجا هستن نظرشون چیه؟...اصل ها رو با خودمون بیاریم یا نه؟

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: najibi ، Ali Sepehr ، vahidvm60 ، coming soon ، REZA1390 ، nastaran86 ، tamanna ، maxsupermax ، mml ، maaref ، hamed_gh ، California
سلام به دوستان مهاجر سرایی خوب
از کمک همه متشکرم
ما بلاخره رسیدیم آمریکا
امدیم فیلادلفیا
ازما تو فرودگاه سی دی رو نخواستن؟!
و راحت وارد شدیم
به اداره SSN رفتیم گفت باید صبر کنین گرین کارتتون بیاد؟؟؟؟؟؟؟
جالب اینکه تو فرودگاه هم به ما گفتن ممکن تا 6 ماه گرین کارت نیاد؟؟؟/
کسی خبر داره ؟؟ قانون عوض شده؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: coming soon ، maxsupermax ، mml ، maaref ، yousef156 ، najibi ، elena ، California
من که گفتم اما دوستان قبول نکردند
قانون عوض شده و میگه اگر تا 21 روز گرین نیامد برید اداره اس اس ان و دوباره پروسه به جریان می افته این اتفاق هر 21 روز اگر براتون نیامد باید تکرار بشه
ضمن اینکه دیگه به شما شماره اس اس ان نمیدهند همونی که توی فرودگاه داره رو پروندتون می نویسه باید سریع یادداشت کنید
ضمنا اینکه قوانین فرودگاه ها با هم خیلی فرق داره....
تشکر کنندگان: Hornet ، free_free ، nastaran86 ، tamanna ، mml ، maaref ، naeiji1974 ، najibi ، mitr.p ، emankh101 ، California
(2011-06-24 ساعت 14:41)free_free نوشته:  
(2011-06-23 ساعت 13:07)ali.sh نوشته:  سلام دوستان.می خواستم ببینم که بردن کارت ملی و شناسنامه لازمه یا نه؟
چند وقت پیش دوستی پستی رو گذاشته بودند و گفته بودند که نیازی به اصل مدارک هویتی(شناسنامه کارت ملی پایان خدمت) و همچنین اصل سایر مدارک در آمریکا نیست....

حال دوستانی که اونجا هستن نظرشون چیه؟...اصل ها رو با خودمون بیاریم یا نه؟

معمولا نیازی به آنها نیست. گواهینامه اصلی خود را می توانید همراه داشته باشید. بعضی از دفاتر DMV اصل گواهینامه را قبول می کنند (از شما می خواهند که شماره سریال قرمز رنگ روی گواهینامه را برایشان بخوانید، همین برای آنها کفایت می کند)
مدارک تحصیلی خود را می توانید همراه داشته باشید. ممکن است برای ادامه تحصیل (برای ترجمه) در مواقع ضروری مورد نیاز باشد.
شناسنامه هم شاید برای تولد فرزند نیاز باشد زمانیکه بخواهید شناسنامه ایرانی بگیرید.
اما در حالت عادی هیچکدام (غیر از گواهینامه) مورد نیاز نیستند.
تشکر کنندگان: Hornet ، free_free ، nastaran86 ، maxsupermax ، alisarshar ، tamanna ، mml ، maaref ، najibi ، alirezagh ، emankh101 ، California ، tata63
نقل قول:ارسال شده توسط boshra - امروز 06:29 AM
من که گفتم اما دوستان قبول نکردند
قانون عوض شده و میگه اگر تا 21 روز گرین نیامد برید اداره اس اس ان و دوباره پروسه به جریان می افته این اتفاق هر 21 روز اگر براتون نیامد باید تکرار بشه
ضمن اینکه دیگه به شما شماره اس اس ان نمیدهند همونی که توی فرودگاه داره رو پروندتون می نویسه باید سریع یادداشت کنید
ضمنا اینکه قوانین فرودگاه ها با هم خیلی فرق داره....
نقل قول:
سلام به دوستان مهاجر سرایی خوب
.....به اداره SSN رفتیم گفت باید صبر کنین گرین کارتتون بیاد؟؟؟؟؟؟؟
نقل قول:

عزیزان این قضیه چیه که علم شده؟؟؟؟؟!!!!!!
مطلعین عزیز....

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: maaref ، najibi ، mml ، emankh101 ، California
(2011-06-25 ساعت 02:14)meysam_rsh نوشته:  سلام به دوستان مهاجر سرایی خوب
از کمک همه متشکرم
ما بلاخره رسیدیم آمریکا
امدیم فیلادلفیا
ازما تو فرودگاه سی دی رو نخواستن؟!
و راحت وارد شدیم
به اداره SSN رفتیم گفت باید صبر کنین گرین کارتتون بیاد؟؟؟؟؟؟؟

به سلامتی
به ما هم گفتن تا 6 ماه ولی بعد از 20 روز فرستادن نگران نباشید
تشکر کنندگان: najibi ، elena ، coming soon ، mitr.p ، mml ، maaref ، sepinod ، zohreh36 ، hamed_gh ، emankh101 ، zohre61 ، samadi2050
دوستانی که تجربه سفر یا امارات یا ترکیش را دارند :
هوای داخل هواپیما چگونه هست ما برای جولای پرواز داریم می خواستم بدانم آیا برای بچه ها لباس گرم برداریم .
الهی به ما آن ده که آن به .
تشکر کنندگان: mml ، tamanna ، emankh101 ، parastoo2011 ، California
(2011-06-25 ساعت 19:44)amir53 نوشته:  دوستانی که تجربه سفر یا امارات یا ترکیش را دارند :
هوای داخل هواپیما چگونه هست ما برای جولای پرواز داریم می خواستم بدانم آیا برای بچه ها لباس گرم برداریم .

سلام- من با امارات پرواز داشتم و هوای داخل هواپیما خوب بود و بعضی جاها هم حتی کمی گرم بود فکر میکنم برای بچه ها عالی باشد.
تشکر کنندگان: coming soon ، najibi ، maaref ، amir53 ، sepinod ، mml ، emankh101 ، parastoo2011 ، samadi2050
(2011-06-23 ساعت 20:44)amir53 نوشته:  دوستان با عرض معذرت
آنقدر تاپیک ها زیاد شده که پیدا کردن عنوان مناسب سخت شده و من از قسمت ... این مبحث استفاده کردم .
برای ثبت نام فرزندم که به کلاس اول راهنمایی در ایران می رود چه مدارکی باید آماده کنیم . آیا ترجمه کارنامه پنجم کفایت می کند ؟ آیا در us هم وارد کلاس 7 می شود ؟
هم اکنون نیازمند یاری پیشکسوتان هستیم .

سلام- دختر من هم موقع ورود به آمریکا کلاس اول راهنمایی در ایران بود و ما ترجمه کارنامه کلاس پنجم و ترم اول، اول راهنمایی را آماده کرده بودیم .موقع ثبت نام در مدرسه آمریکایی ایشان را مطابق همان اول راهنمایی یعنی گرید اول Middle schoolثبت نام کردند.
تشکر کنندگان: coming soon ، najibi ، farzad-it ، rayan.s ، maaref ، amir53 ، mitr.p ، sepinod ، mml ، hamed_gh ، emankh101 ، parastoo2011 ، samadi2050 ، California
(2011-06-25 ساعت 19:44)amir53 نوشته:  دوستانی که تجربه سفر یا امارات یا ترکیش را دارند :

من كلاً آدم گرمايي هستم، اما هميشه توي هواپيما اين مشكل رو دارم كه سردم ميشه. بيشتر به خاطر عدم تحرك، اختلال خواب و همچنين كاهش طبيعي دماي بدن در ساعات شب هست، كه البته به راحتي با يه پتو كه بهتون ميدن مشكل قابل حل هستش...
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: maaref ، frozen mind ، najibi ، tamanna ، emankh101 ، parastoo2011 ، nastaran86 ، California ، tata63
دوستان عزیز
لطفا" در تاپیکها موضوعات و سووالات کلیدی رو مطرح کنید که گره ای از کار دوستان باز بشه..من فکر نمیکنم که مطرح کردن" دمای داخل هواپیما" سوال مناسبی برای این تاپیک و کلا" برای این سایت باشه.این دسته موضوعات رو میشه براحتی از جای دیگه هم پرسید و کافیه تجربه سفر قبل رو داشته باشین که دارین قطعا".چون دمای همه هواپیما ها اون بالا یکی هستد.امارات و ترکیش و لوفتهانزا و .... نداره.

تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، satusa ، frozen mind ، free_free ، vahidvm60 ، najibi ، rayan.s ، maaref ، alisarshar ، mitr.p ، sepinod ، emankh101 ، Hornet ، nimahoboot ، California
سلام به دوستان با معرفت وگل مهاجرسریی

من ۷ روزه که با خانمم وارد هوستون شدیم متاسفانه اینترنت لب تابم وصل نمی‌شه و هنوز نتونستم درستش کنم دارم با کمک بهنویس مینویسم پیشاپیش به خاطره غلط‌های املائی معذرت می‌خوام .

پرواز ما امارت بود و به جز طولانی بودن مدتش که۱۶ ساعت بود هیچ مشکله دیگه یی نداشت و پذیرا یی هم خیلی‌ خوب بود. ما بعد از وارد شدن به فرودگاه به راهنمایی‌ که اونجا ایستاده بود گفتیم که ویزای اقامت داریم و ما رو به صف دیگه یی راهنمایی‌ کردن مثل قسمت‌هایی‌ که در فرودگاه دبی هست و وقتی‌ نوبتمون شد پاکت زرد رو به مأمور دادیم ایشون هم هیچ سوالی نپرسید فقط پاکتو باز کرد و توی کامپیوترش یه چیزایی‌ رو وارد کرد بعد هم یه پلیس صدا زد پاکتو داد دستش به ما گفت باهاش برید اون هم مارو به یه سالن دیگه برد اونجا منتظر نشستیم تا اینکه یه پلیس خانم صدامون زد یه ورق گذاشت جلومون و گفت امضا کنید بعد هم کنار امضا اثر انگشت زدیم، عکس قفسه سینه رو هم نخواستن یه کم بعد همون خانم پلیس پسپرتها مون رو داد با یه کاغذ سفید که روش نوشته بود ممکنه تا ۱ سال گرین کارتتون طول بکشه و با این مهر توی پاسپورت میتونید برای گواهی نامه بانک و... اقدام کنید. خلاصه تازه اومدیم دنبال چمدونمون با سلام و سلوات رفتیم برا بازرسی ما زعفران خرما پسته انجیر فندق آجیل انواع سبزی خشک و خلاصه کلی‌ خوراکی داشتیم جالبه بگم قسمت بیشترش رو داشتیم از طرف دوستان اینجا برای بستگانشون در آمریکا میبیردیم،توی فرمی که داخل هواپیما دادن با صداقت تمام هرچی‌ داشتیم علامت زدیم یه جاش هم پرسیده بود بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار دارید اون رو هم زادیم بله , فکر میکردیم خیلی‌ معطل بشیم وقتی‌ چمدونا از دستگاه ردّ شد آقای مسئولش پرسید خوراکی دارید؟ گفتیم بله گفت سبزی دارید ؟گفتیم فقط خشک بعد گفت بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار دارید ؟گفتیم بله بعد گفت بفرمایید و مارو به راه خروجی‌ راهنمایی‌ کرد ما هم خوشحال و خندون اومدیم تمام اینها کلا یک ساعت و نیم طول کشید .پریروز رفتیم اداره مهاجرت و اونجا گفتن باید صبر کنید تا یک ماه بعد اگر تا اون موقع نیومد مراجعه کنید دوستان سعی‌ کردم با جزئیات بنویسم بلکه مفید باشه از دوستانی که تازگیا رفتن یه سوال دارم مهری که توی پاسپورت ما موقع ورود زدن هیچ شماره‌ای روش نیست و بیضی شکل هست می‌خواستم بدونم مهر شما هم همینطوره؟ پس اینکه میگفتن شماره گرین کارت روی مهر هست جریانش چیه؟لطفا راهنمایی‌ کنید.تا حالا یه سری اطلاعات کلی‌ راجع به هیوستون گرفتم که حتما در اولین فرصت مینویسم و هر سوالی هست بنده در خدمتم این سایت و اعضأ خوبش خیلی‌ به من کمک کردن خوشحال میشم منم کمکی‌ کرده باشم فعلا خداحافظ

تشکر کنندگان: ParsTrader ، Ali Sepehr ، coming soon ، najibi ، hasti_banoo ، b!ta ، tamanna ، maaref ، Hornet ، DLT ، mitr.p ، yousef156 ، sunrise ، hamed_gh ، mavarfan ، nastaran86 ، samadi2050 ، California ، tata63 ، Man
دوستان یادم رفت بگم ما دیروز در بانک با۲۰۰۰ تا حساب باز کردیم اصلا سخت نگرفتند و شرایط مون رو که گفتیم فقط گفتن الان کردیت کارت نمیتونید بگیرید همونجا توی بانک هم خودشون عکس میگیرن ، دیگه مشکلی‌ نبود ،در ضمن به جز پاسپورت هیچ مدرک دیگه‌ای نبردیم البته ما یک ماه دیگه بر میگردیم فکر می‌کنم اگر شما هم موقت یک ماه میاید تا بعد از ردیف کردن کاراتون دوباره برگردید به مدرک دیگه‌ای نیاز ندارید. در واقع اینجوری بگم که فکر کنم به پول از همه چیز بیشتر نیاز دارید Smile
تشکر کنندگان: najibi ، tamanna ، maaref ، mitr.p ، mavarfan ، parastoo2011 ، nastaran86
shabnam جان دوست گرامی‌

تا جایی‌ که من متوجه شدم برای پیگیری گرین کارت وssn باید به این سایتuscis.gov مراجعه کنی‌ واز طریق راهنمایی‌ این سایت گرین کارتتون را پیگیری کنید.می‌شه لطفا بگید مهری که تو پاسپورت شما موقع ورود زدند شماره گرین کرتتون توش نوشته یا نه؟مهره ما بیضی شکل هست و هیچ شماره‌ای روش نیست.

تشکر کنندگان: maaref ، najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان