کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-06-28 ساعت 03:08)ا سیا نوشته:  shabnam جان دوست گرامی‌

تا جایی‌ که من متوجه شدم برای پیگیری گرین کارت وssn باید به این سایتuscis.gov مراجعه کنی‌ واز طریق راهنمایی‌ این سایت گرین کارتتون را پیگیری کنید.می‌شه لطفا بگید مهری که تو پاسپورت شما موقع ورود زدند شماره گرین کرتتون توش نوشته یا نه؟مهره ما بیضی شکل هست و هیچ شماره‌ای روش نیست.
ممنون .گرین کارتم همین الان به دستم رسید. نه داخل اون بیضی فقط تاریخ ورودما زدند چیز دیگری داخلش نیست

تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، emankh101 ، mitr.p ، najibi ، hamed_gh ، parastoo2011
سلام دوستان
سايت زير پروازهاي بين المللي رو با نمايش موقعيت پرواز و مسير و نوع هواپيما و بقيه اطلاعات پرواز بصورت Online و فيزيكي نمايش ميده. سايت جالبي هست و مي تونيد مسير پرواز رو هم دنبال كنيد. يه نگاهي هم به ناحيه اروپا بياندازيد ببينيد چه خبره!!

www.flightradar24.com
تشکر کنندگان: Hornet ، gladiator ، coming soon ، frozen mind ، free_free ، yousef156 ، tamanna ، maaref ، najibi ، farzad-it ، DLT ، hamed_gh ، emankh101 ، tata63
دوستان عزیز سلام ،خیر مقدم به تمامی هموطنان که تازه رسیدن به امریکا با ارزوی بهروزی و شادمانی برای همه،من یه سوال داشتم از شما دوستانی که وارد امریکا شدید، آیا مهری که در پاس شما خورده حکم گرین کارت رو داره؟یعنی میتونیم با اون از امریکا به کانادا بریم؟
شماره کیس:2011as10000
تاریخ نامه قبولی :May 18th,2010
تاریخ کارنت شدن کیس:November
تاریخ دریافت نامه دوم : Nov 1st,2010
تاریخ مصاحبه : Dec 19th,2010
دریافت کلیرنس:همسرم Jan4th, خودم(حدودا 9ماه طول کشید)August 16th.
تاریخ مهاجرت:February 1st
تشکر کنندگان: maaref ، najibi ، emankh101
(2011-06-28 ساعت 12:38)sunrise نوشته:  دوستان عزیز سلام ،خیر مقدم به تمامی هموطنان که تازه رسیدن به امریکا با ارزوی بهروزی و شادمانی برای همه،من یه سوال داشتم از شما دوستانی که وارد امریکا شدید، آیا مهری که در پاس شما خورده حکم گرین کارت رو داره؟یعنی میتونیم با اون از امریکا به کانادا بریم؟

دوست عزیز:
اگه فقط 2 صفحه قیبل رو نگاه میکردی جواب هر دو تا سوالت بارها و بارها جواب داده شده بود
بله .حکم گرین کارت داره
بله.میتونید برید
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: farzad-it ، frozen mind ، javidk ، najibi ، maaref ، emankh101 ، parastoo2011
با سلام

دوستانی که در آستانه سفر به آمریکا هستن و دارن کارهاشون رو مرتب میکنن میتونن از سایت پایین قیمت لحظه ای دلار و دیگر ارز ها رو که نیاز دارن، بگیرن .

موفق باشید و برای کلیر شدن ما دعا کنید. Smile

http://www.mesghal.com/
اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

تشکر کنندگان: najibi ، Hornet ، maaref ، alisarshar ، satusa ، emankh101 ، zohre61 ، sepinod ، free_free ، tata63
(2011-06-28 ساعت 13:34)mitr.p نوشته:  
(2011-06-28 ساعت 12:38)sunrise نوشته:  دوستان عزیز سلام ،خیر مقدم به تمامی هموطنان که تازه رسیدن به امریکا با ارزوی بهروزی و شادمانی برای همه،من یه سوال داشتم از شما دوستانی که وارد امریکا شدید، آیا مهری که در پاس شما خورده حکم گرین کارت رو داره؟یعنی میتونیم با اون از امریکا به کانادا بریم؟

دوست عزیز:
اگه فقط 2 صفحه قیبل رو نگاه میکردی جواب هر دو تا سوالت بارها و بارها جواب داده شده بود
بله .حکم گرین کارت داره
بله.میتونید برید

با سلام به شما ،من صفحات قبلی رو هم خونده بودم اما متاسفانه همه دوستان با شک و شبهه جواب داده بودند و تقریبا مطمئن نبودند.اگر دقت کرده باشید من از دوستانی که تازه رسیدن امریکا این سوال رو پرسیدم که تقریبا مطمئن تر هستند،چون میخواستیم برنامه ریزی کنیم واسه همین به یک منبع موثق احتیاج داریم اما هنوز هم کاملا مطمئن نیستم .
در هر حال ممنون از شما دوست عزیزSmile
تشکر کنندگان: nastaran86 ، vahidvm60 ، emankh101 ، najibi ، maaref ، mitr.p ، parastoo2011
(2011-06-28 ساعت 18:22)sunrise نوشته:  
(2011-06-28 ساعت 13:34)mitr.p نوشته:  

دوست عزیز:
بله .حکم گرین کارت داره
بله.میتونید برید

با سلام به شما ،من صفحات قبلی رو هم خونده بودم اما متاسفانه همه دوستان با شک و شبهه جواب داده بودند و تقریبا مطمئن نبودند.اگر دقت کرده باشید من از دوستانی که تازه رسیدن امریکا این سوال رو پرسیدم که تقریبا مطمئن تر هستند،چون میخواستیم برنامه ریزی کنیم واسه همین به یک منبع موثق احتیاج داریم اما هنوز هم کاملا مطمئن نیستم .
با سلام به شما پاسخ من هم مثبت است ولی منبع موثق میخواهید باید به http://www.uscis.gov/portal/site/uscis برید

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
تشکر کنندگان: sunrise ، emankh101 ، najibi ، maaref ، mitr.p ، mehdi_behzadi
(2011-06-28 ساعت 18:39)someil نوشته:  
(2011-06-28 ساعت 13:34)mitr.p نوشته:  [quote='sunrise' pid='115520' dateline='1309248492']
دوستان عزیز سلام ،خیر مقدم به تمامی هموطنان که تازه رسیدن به امریکا با ارزوی بهروزی و شادمانی برای همه،من یه سوال داشتم از شما دوستانی که وارد امریکا شدید، آیا مهری که در پاس شما خورده حکم گرین کارت رو داره؟یعنی میتونیم با اون از امریکا به کانادا بریم؟

دوست عزیز:
بله .حکم گرین کارت داره
بله.میتونید برید

با سلام به شما پاسخ من هم مثبت است ولی منبع موثق میخواهید باید به http://www.uscis.gov/portal/site/uscis برید

تشکر کنندگان: tamanna ، najibi ، maaref ، parastoo2011
(2011-06-28 ساعت 18:47)sunrise نوشته:  
(2011-06-28 ساعت 13:34)mitr.p نوشته:  [quote='sunrise' pid='115520' dateline='1309248492']

دوست عزیز:
بله .حکم گرین کارت داره
بله.میتونید برید

دوست گرام؛ آنچه با قطعیت میتوان گفت اینه که با گرین کارت میشه رفت ولی با مهر خورده شده در ویزا؟؟ فکر نمیکنید راه مطمئن این باشه که از اقوامتان که در کانادا هستند بخواهید با پلیس مهاجرت تماس بگیرند و این سوال را مطرح کنند و بعد هم شما بیاید و نتیجه را به اطلاع دوستان برسانید.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، alisarshar ، tamanna ، najibi ، coming soon ، maaref ، satusa ، frozen mind ، hamed_gh ، parastoo2011 ، nastaran86
(2011-06-28 ساعت 20:44)rayan.s نوشته:  
(2011-06-28 ساعت 18:47)sunrise نوشته:  

دوست عزیز:
بله .حکم گرین کارت داره
بله.میتونید برید

دوست گرام؛ آنچه با قطعیت میتوان گفت اینه که با گرین کارت میشه رفت ولی با مهر خورده شده در ویزا؟؟ فکر نمیکنید راه مطمئن این باشه که از اقوامتان که در کانادا هستند بخواهید با پلیس مهاجرت تماس بگیرند و این سوال را مطرح کنند و بعد هم شما بیاید و نتیجه را به اطلاع دوستان برسانید.موفق باشید
سلام بر تمام دوستان خوب مهاجر سرایی

من دیروز صبح با یک وکیل مهاجرتی قرار ملاقات گرفتم و این سوال رو هم ازشون پرسیدم ،عزیزان از تاریخ ورود تا یک سال مهر داخل پاسپورت حکم گرین کارت رو داره و میتونید مسافرت بریدیا برای کارای دیگه ازش استفاده کنید اما دقت کنید فقط تا یک سال البته اگر گرین کارتتون نیومده باشه بعد از آمدن گرین کارت دیگه نمیتونین با مهر پاسپورت برید حتما باید کارتتون همراهتون باشه تا یک سال این مهر حکم گرین کارتو داره چون ممکن آمدن گرین کارت یک سال طول بکشه به محض آمدن گرین کارت دیگه می‌شه مهر معمولی امید ورم واضح گفت باشم

تشکر کنندگان: najibi ، coming soon ، emankh101 ، rayan.s ، maaref ، Hornet ، mitr.p ، sunrise ، farzad-it ، hamed_gh ، sepinod ، arezoo_zarrabi ، nastaran86 ، free_free
سلام دوستان.من الان آمریکا هستم.ایالت تنسی...تازه یک هفته هست رسیدم و همه چی‌ بهم ریخته هست...من به محض اینکه اینترنتم وصل شه یه سفر نامهٔ کامل مینویسم و همه چیو براتون میگم...اولش خیلی‌ سخته واقعا....خیلی‌ طول میکشه تا جا بیفتیم
خوشبختي بر سه ستون استوار است: فراموش کردن غم هاي گذشته، فراموش نکردن عبرت هاي گذشته، غنيمت شمردن حال و اميدوار بودن به آينده
سلام دوستان،من چند روز پیش ارسال یکی از دوستان رو خوندم که تازه دارن تشریف میبرن امریکا فکر کنم لس انجلس(برای بار دوم) و گفته بودند اگر کسی سوالی یا کاری داره میتونه باهاشون تماس بگیره .حالا من یه سوالی از ایشون داشتم اما متاسفانه نمیتونم پیداش کنم و اسم کاربری ایشون هم یادم نیست!! اگر از دوستان لینک ارسال ایشون رو برای من بذاره ممنون میشم
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
تشکر کنندگان: najibi ، maaref
(2011-06-29 ساعت 12:05)sunset نوشته:  سلام دوستان،من چند روز پیش ارسال یکی از دوستان رو خوندم که تازه دارن تشریف میبرن امریکا فکر کنم لس انجلس(برای بار دوم) و گفته بودند اگر کسی سوالی یا کاری داره میتونه باهاشون تماس بگیره .حالا من یه سوالی از ایشون داشتم اما متاسفانه نمیتونم پیداش کنم و اسم کاربری ایشون هم یادم نیست!! اگر از دوستان لینک ارسال ایشون رو برای من بذاره ممنون میشم
دوست گرامی با کاربریdrkamrani هستند.

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...#pid113053
تشکر کنندگان: Hornet ، coming soon ، maaref ، farzad-it ، emankh101 ، sunset ، mehdi_behzadi ، California ، hojat_nj

سلام به همهٔ دوستای مهاجر سرای گل…بالاخره وقت ادا کردن دِین من هم رسید…من سفر نامهٔ ابوظبی‌ رو ننوشتم چون انقدر همهٔ بچه ها کامل نوشته بودن که جای هیچ حرفی‌ نیست…اما به نظرم رسید سفر نامهٔ آمریکا ممکن بهتر باشه

از اول شروع می‌کنم..من زمانی‌ که از دوبی‌ رسیدم به من گفتن که باید تا یک هفتهٔ آینده آمریکا باشم…من پدرو مادرم آمریکا بودن اون زمان..خیلی‌ با عجله همهٔ کارارو انجام دادم…بلیت من کی ال ام بوم که رفت برگشت حدود ۱/۸۰۰ در اومد…برای خرید ارز که رفتم با قیمت ۱۱۸۰ تومن ۲۰۰۰ تا خریدم که بعدا پایین تر اومد..من حساب بانک ملت داشتم..از شعبه‌ ارزی بانک ملت توی شیخ بهائی خریدم..

بار مجازه کی ال ام ۲ تا چمدون ۲۳ کیلوئی بود ..من ۳ تا چمدان حدودأ ۲۵ کیلو داشتم

وقتی‌ برای تحویل بار رفتم خدارو شکر مسئول مهربون اونجا اصلا وزن نکرد و فقط پول یک چمدون اضافه رو از من گرفت..که میشد ۲۰۰ دلار …من کوله پشیتم خیلی‌ خیلی‌ سنگین بود و وقتی‌ دیدم که مسئوله اونجا اصلا وزن نکرد خیلی‌ پشیمون شدم که چرا همهٔ بارمو نذاشتم توی چمدان…

خلاصه رفتیم باجه کنار پرداخت ارز برای اضافه بار…به اسم باجه اضافه بار ایران ایر..و حواستون باش که فقط ریالو تومن قبول می‌کنن…نه دلار نه یورو نه هیچ چیز دیگه..من دقیقا الان تبدیل ۲۰۰ دلار به ریالو یادم نیست اما فکر کنم شد حدود ۲۴۰ هزار تومن که به دلاره بانک مرکزی گرفت…به من یه فیش داد که برم باجه کناری خروجی‌ بدم..من هفتهٔ قبلش خروجی‌ داده بودم اما روزی که رفتم فرودگاه دیدم خروجی‌ شده ۵۵ تومن!

خلاصه پول خروجی‌ و اضافه بارو یجا دادم و فیشو دادم همون باجه اول و اونم کار نهایی رو انجام داد…در ضمن یاد آور بشم که مسئول تحویل چمدان بلیت منو گرو نگاه داشته بود تا من فیش اضافه بارو بیارم…حواستون باشه اضافه بار رو تا مقصد نهائی بنویسه ..یه وقت نرید تو آمستردام گیر بیفتید!

مسول باجه اضافه بار میگفت که بار مجازه لوفتانزا واسهٔ آمریکا شده یکدونه چمدون ۲۰ کیلوئی و هر چمدون اضافه هم حدود ۳۰۰ دلار جریمه داره…نمیدونم راست میگفت یا نه!

خلاصه ما رفتیم سوار شدیم پرواز پرید!من توی هواپیما تعجبه خیلی‌ هارو بر انگیخته بودم چرا که تا خود آمستردام گریه می‌کردم!

پرواز خوبی‌ بود به نسبت..توی اتن یه توقف ۱ ساعته داشت و مهماندار‌ها عوض شدن…اما خوب خیلی‌ طولانی و خسته کنند بود..پذیرایی هم خوب بود..رسیدیم آمستردام…

توی آمستردام چند تا راه برای استراحت کردن هست..اولی‌ یه هتل هست که انتهای طبقهٔ دوم هستش..و برای یک شب ۴۰ یورو می‌گرفت…دومین راه هم مبلهای راحتی انتهای طبقهٔ اول و سومی‌ هم صندلیهای راحتی برای دراز کشیدن…من چون تنها بودم خیلی‌ می‌ترسیدم که خوابم ببره و از پرواز جا بمنم و همینطور چون توی کیفم پول و لب تاپ و مدارک داشتم می‌ترسیدم که جایٔی بذارمش..یکم که گشتم دیدم یه سری صندوق‌های مخصوص گذاشتن وسیله هست ..به اسم لاکِر کمد….اونجا حدود ۶ یورو میدی و صندوق باز می‌شه وسیلهاتو میذاری و می‌بندی تا هر زمانی‌ که خواستی‌..مطمئن‌ترین راه…هم طبقهٔ اول کنار پل برقی و هم طبقهٔ دوم کنار قسمت اینترنت میتونید پیدا کنید…اگر یورو ندارید نگران نباشید اونجا میتونید ۱۰ دلاری یا ۵ دلاری بدید و به شما سکه های یورو تحویل میده…وقتی‌ پولو بندازی یه رسید به شما تحویل میده که روش بارکد داره و با گذاشتن بارکد روی دستگاه دره صندوق باز می‌شه.

خوب اینم از این.میرسیم به قسمت مهم یعنی‌ اینترنت..که دوای درد منه معتاده.

طبقهٔ دوم یه سری کامپیوتر داشت که برای ۱۵ دقیقه ۳ یورو می‌گرفت..پولتو میدی به دستگاه..تایم مورد نظرتو انتخاب میکردی و یه رسید به شما میداد که توش پین کد رو داشت..میرفتی سراغ کامپیوتر‌ها و وارد میکردی..اگر هم لب تاپ داشته باشی که ۲ تا نیم ساعت مجانیه.

من وسایلمو گذشتم و یک خواب به نسبت خوب رفتم روی همون صندلیها..یادتون نره ساعت رو حتما حتما واسه ۲ ساعت زودتر کوک کنید…مکدونالد و یه سری رستورانه دیگه هم هست برای غذا و چای و قهوه....حواستون باشه برای خرید از فری شاپ باید کارت پرواز باهاتون باشه یا حداقل شماره پروازتون رو بدونید..من کیفم تو صندوق بود و شانس اوردم که یادم بود شمارهٔ پروازمو…آهان راستی‌ من یه کارت تلفن خریدم ۱۰ یورو که حدودأ شد ۱۴ دلار واسهٔ زنگ زدن به آمریکا و ایران مناسب بود.

موقع سوار شدن وقتی‌ رفتم گیت مورد نظر مسئولی که پاسپورتمو چک کرد یه سری سوال پرسید..از این قبیل که خودت چمدونتو بستی یا نه..چیا توشه..کسی‌ بهم بسته‌ائ داده یا نه..چه خوراکی چه غیر اون..و اگر آره تو میدونی‌ تو اون بسته ها چی‌ بوده یا نه..دیگه اینکه از من یه کارت شناسائی ایرانو خواست…البته من ترجمه ها هم همراه بود..من ترجمهٔ شناسناممو دادم..گفت گواهینامه هم باشه کفایت می‌کنه…بعد از اون ازم اون پاکت زرد رنگو خواست که فقط ببینتش و تمام..رفتم که سوار بشم فهمیدم که موبایلمو که توی یه پلاستیک بوده رو جا گذشتم توی دستشویی..اجازه گرفتم که برم ..رفتم ولی‌ پیدا نکردم..وقتی‌ برگشتم فقط عزم پرسیدن که کسی‌ بیرون از این اینجا چیزی بهت نداد؟یا اینکه کیفتو به کسی‌ ندادی؟بد از اونم گفتن که اینبار باید کفشمو در بیارم واسهٔ بازرسی چون یکبار خارج شدم از اینجا….

خلاصه رفتیم سوار شدیم…پرواز اینوری اسمش دلتا بود..بدک نبود..اما پرواز قبلی‌ بهتر بود…فقط اینو می‌دونم که خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ خسته کننده بود کل مسیر.

مقصد من ایالت تنسی و شهر ممفیس بود..پرواز نشست و پیاده شدیمو رفتیم توی صف پاسپورت..اصلا نگران نباشید..فقط پاسپورت و پاکتتون دم دست باشه…در ضمن ۲ تا فرم توی هواپیما هم باهاتون باشه..سوالای توی فرم زیاد سخت نیست..توی یکیش شمارهٔ ویزا و تاریخشو می‌خواد.و اینکه کجا می‌خوای بری و آدرسشو…هم چنین ارزش چیزی که باهات هست می‌خواد…و مقدار تقریبی ارزششونو....

نوبت من که رسید یک پسر خوش اخلاق اونجا بود و ازم پاسمو گرفت و من پاکتو که نشون دادم به یه پلیس مهاجرت اشاره کرد که منو به یه اتاق راهنمایی کنه..خیلی‌ خوش برخورد بود و ازم ارسید قبلا اینجا اومدی یا نه و وقتی‌ که من گفتم یهو گفت پس چه جوری انقدر زبانت خوبه که گفتم تو کشورم رفتم کلاس..خلاصه رفتیم توی یه اتاقکی و منتظر شدیم که صدامون کنن..بعد از چند دقیقه یه خانم اومد همراه با پاسپورت من و گفت که چند جارو امضا کنم و انگشت بزنم و همچنین من آدرسمو عوض کردم..و جالب اینکه من یک بار هم آدرسمو توی سفارت عوض کرده بودم ولی‌ اونو وارد نکردن..همون آدرس فرم اولی‌ توش بود!

خلاصه کارا انجام شد‌و به من گفت که می‌تونم برم…برای تحویل بار از یکی‌ کمک خواستم و خدارو شکر چمدونو نگشتن ..فقط پرسیدن خوراکی داری یا نه که من گفتم آجیل دارم…و خلاصه کارا انجام شد و بالاخره سلام آمریکا!

خوب این تا اینجای قضیه…حالا مسائلو امریکارو توی پست بعدی میگم..من الان اومدم مکدونالد دزدکی از اینترنتش استفاده می‌کنم..فردا اینترنت خونه وصل می‌شه و بیشتر سر میزنم…شاد باشید!

خوشبختي بر سه ستون استوار است: فراموش کردن غم هاي گذشته، فراموش نکردن عبرت هاي گذشته، غنيمت شمردن حال و اميدوار بودن به آينده
راستش من از اون دست آدمای بودم که می‌خواستم هر چه زودتر از ایران بیام بیرون و هر کی‌ میگفت غربت سخته همش می‌خندیدم بهشون..چون واقعاً ناراضی بودم همیشه..اما حالا که اومدم بیرون تازه میفهمم معنی‌ غربت چیه….!

راستش اصلا فکر نمیکردم که اینطوری شم اما واقعاً سخته…مخصوصا ما اومدیم جاییٔ که ایرانی‌ خیلی‌ خیلی‌ کمه ..شاید ۲۰ نفر..خیلی‌ سخته ...ما توی شهر جکسون در ایالت تنسی هستیم..یه شهر جمع و جور و بسیار زیبا..صد برابر از شمال ما زیباتر..با تمام امکانات رفاهی..اما من دارم پر میزنم که هر چه زودتر برگردم..خانواد‌م بخاطر من اومدن و اگر به خاطره اونا نبود همین امروز میومدم..چون واقعاً تحملش واسم سخته…هم زبون نداشتن…و اینکه واقعاً هیچی‌ از آدابشون نمیدونی‌ خیلی‌ سخته…دلم داره پر می‌زنه واسهٔ اون متروی شلوغ و پر ازدحام ..واسهٔ میدون انقلاب ..ولی عصر..همه جای تهران..بگذریم..چند تا نکتهٔ مفیدو واستون میگم

اول از همه اینکه توی شهرای حومهٔ شهرای بزرگ مثل جاییٔ که ما هستیم..یا نیوجرسی یا مریلند و اینطور شهرها تاکسی و اتوبوس بسیار بسیار کمه..یا به جرات می‌تونم بگم اصلا نیست..توی شهر ما فقط یک اتوبوس هست و یک مرکز تاکسی که هر ۴ ساعت یه بار گوشیو ور میدارن و هیچ وقت ماشین ندارن…اینجور که شنیدم شهرای کوچیکه دیگه هم همینطوره.

پس اولین چیز خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ مهمه رانندگیه..از همین حالا باید خودتونو آماده کنید برای امتحان رانندگیه ایالتی‌ که دارین میاین…بدون گواهینامه و ماشین اینجا اصلا نمی‌شه زندگی کرد..من یک روز حدود ۴ ساعت دم یه پاساژ الاف بودم نه تاکسی بود نه اتوبوس..

دومین چیز اینه که اینجا بدون کردیت کارد و شمارهٔ سوشال یعنی‌ هیچی‌..الان پدر من کردیت داره اما چون هیستوری نداره هیچ جا نمیتونه ازش استفاده کنه…حتا واسه یه موبایل خریدنم باید یه مقدار پول به عنوانه دیپوزیت بذاریم تا زمانی‌ که کریدیت کارتمون هیستوری پیدا کنه….اگه یه نفر که توی آمریکا هست و خوش حساب بوده و کردیت فعالی‌ داره ضامنت بشه و پشتوانه‌ کردیتت بشه ..هیستوری اون می‌تونه به عنوانه هیستوریت حساب بشه…چند تا فروشگاه خوب هست که تقریبا توی تمام ایالتا هست..یکیش که مثل هایپر استار خودمونه به اسم کراگر…فقط خوراکی و گوشتو مرغ میوه و سبزی و خوردنی و همینطور داروخونه داره..بعدیش اسمش والمارت هست که باز هم شامل خوردنی‌ها و وسایل خونه و البسه می‌شه که قیمتش خیلی‌ خوبه واسه خرید…یکی‌ دیگه هست به اسم می سیس و سیِرز که شامل لباس و وسایل خونه هست اما با قیمت‌های خیلی‌ بالاتر از والمارت…برای وسایل اتاق خواب و حمام فروشگاه bed@bath هست که تنوع خوبی‌ داره…یه فروشگاه دیگه که برای لباس و پتو و بالشتو وسایل حمام خیلی‌ عالی‌ هست اسمش راس هست..قیمتش واقعا خوبه.،..

مغازه یک دلاری هم که وسایلی‌ مثل کاردو‌‌ قاشقو چنگال و کفگیرو کاسه و بشقاب و آبکشو اینجور چیزا داره،..یه سری وسایل الکتریکی و همینطور خوردنی مثل سس،روغن ،تن و کنسرو داره….برای مواد پاک کننده و شیشه شور اینجور چیزا جای خوبی واسه خرید هست..برای وسایل آشپز خونه هم خوبه..۲ تا قاشق یک دلار!

چیزی که توی این مدت دستگیرم شد این بود که آمریکا و مردمش فقط زندگی‌ ماشینی دارن..یا در حال خرید کردن یا کار کردن یا غذا خوردن!

کنار رستورانا یه سری جا هست که می‌شه از تو ماشین اُردر غذا بدی و از همون جا هم بگیری و بخوری..حتا لازم نیست پیاده بشی‌!

بنزین هم فکر کنم گالونی ۳/۵ دلار هست.

یک چیز دیگه هم که خیلی قابل توجه هست اینه که ما ایرانی ها صد برابر اینا کار بلدیم و خیلی میتونیم کارامونو خودمون انجام بدیم...خیلی خنگن به خداBig Grin

فعلا که چیز دیگه ای‌ به ذهنم نمیرسه..اگر بازم سوالی‌ داشتید در خدمتم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان