کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2011-08-14 ساعت 23:10)پدرام نوشته:  
(2011-08-14 ساعت 12:17)nima.nabizadeh نوشته:  سلام دوستان،

من برای اواخر آبان ماه می‌خوام برم،و به ترم پاییز نمیرسم، می‌خواستم بدونم ترم بعدی دانشگاه‌ها و کالج‌ها و کلاس زبان‌ها از کی‌ شروع میشود دوباره؟؟؟

معمولا دانشگاه ها دوبار برای مقطع لیسانس برای ترم پاییز در August , وبرای ترم بهار در January , دانشجو میگیرن . ولی برای مقاطع فوق لیسانس ممکن است این تاریخ ها تغییر کند.
این پی دی اف ها شاید کمکت کنن.

پدرام جان واقعا باید بگم دست گلت درد نکنه خیلی‌ فایل‌هات باحال بودن، ممنون
CASE NUMBER:33xxxBig Grin

, What you believe from bottom of your heart will come true
تشکر کنندگان: maaref ، پدرام
(2011-08-16 ساعت 13:43)mml نوشته:  امروز 45 روز از ورود ما به آمریکا می گذره، بعد از 3 هقته که ویزا نیومد، زنگ زدم اداره مهاجرت و گفتن باید وایسیم تا 30 روز بگذره و بعد اجازه پیگیری داریم. بعد از 30 روز که زنگ زدیم گفتن که تازه پرونده رو از فرودگاه شیکاگو دریافت کردن و 3 هفته دیگه میاد. به هر حال، تا به حال نه نامه خوشامد اومده و نه گرین کارت ها. یک هفته دیگه هم باید چشم انتظار بمونیم تا ببینیم چی میشه... ولی تنها راه پیگیری که من میشناسم تلفن اداره مهاجرته

mml عزیز فکر می‌کنید دلیل دیر رسیدن گرین کارت تغییر ایالت هست؟یعنی‌ چون وارد شیکاگو شدید و در حقیقت از اونجا پروندتون فعال شد و بعد به ایالت دیگه‌ای رفتید؟شما آدرس دریافت گرین کارت رو در فرمها و در فرودگاهی که وارد شدید کدوم ایالت نوشته بودید؟
27xxx
Kuala Lumpur
تاریخ مصاحبه:16june
تاریخ دریافت کلیرنس و ویزا:22August
تشکر کنندگان: maaref
سلام دوستان،

من برای رفتن حدود یک ۵۰ کیلو اضافه بار دارم،دوستان کسی‌ میدونه ارزون‌ترین راه برای فرستادن بار چی‌ هست؟؟؟و نکته مهم این هست که بارم هم کتاب هست همش.

تشکر کنندگان: maaref
(2011-08-16 ساعت 12:54)maxsupermax نوشته:  
(2011-08-16 ساعت 08:32)mitr.p نوشته:  sa\lam.sorry finglish minevisam.chon ba mobil hastam , soale mohemi daram. Alan 15 rooze omadim dallas. Hanooz green cartemon nayoomade .
Akhare in mah ham belit bargasht be iran darim be ma goftan hatman bayad ba green cart bar gardim,
1:kasi bode ke bedone green cart bargare iran va moshkeli pish nayamade bashe?
2: be nazare shoma che kar konim ke green cart zod tar berese?
سلام. ساری فینگلیش می نویسم. چون با موبایل هستم، سوال مهمی دارم. الآن ۱۵ روزه اومدیم دالاس. هنوز گرین کارتمون نیومده. آخر این ماه هم بلیت برگشت به ایران داریم به ما گفتن حتما باید با گرین کارت برگردیم،
1- کسی بوده که بدون گرین کارت برگرده ایران و مشکلی پیش نیامده باشه؟
۲- به نطر شما چی کار کنیم تا گرین کارت زودتر برسه؟

-------------
میترا!!!!!!!!!!!!!!!!!! فینگلیش؟؟؟؟؟؟؟ Sad
Frozen Mind

نگران نباش
ویزا های جدید پس از ورود به خاک امریکا از زمان ممهور شدن به مهر ورود به مدت یکسال حکم گرین کارت دارد (پایین پایینش کوچولو نوشته )ولی چه بهتر که خودش را می گرفتید.
موفق باشید.

Mishe addresse edare mohajerat robedid??? Dallas.tx
Fooooriye.....merc
Frozen mind aziiiiiiiiz, farsish kon Smile mersi

می‌شه آدرس اداره مهاجرت ربدید؟؟؟ دالاس.تکس
فووری.....مرسی‌
فروزن میند ازییییییییز، فارسیش کن Smile مرسی‌

سلام برای صدمین بار از سایت بهنویس و یا راهنمای پایین صفحه استفاده نمایید
ما هم از همین سایت برای فارسی کردن استفاده میکنیم
در ضمن سو استفاده از اخلاق خوب فروزن عزیز صحیح نمی باشد.
ParsTrader

[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: 3rip ، maaref ، rayan.s ، free_free ، najibi ، tamanna ، coming soon ، tata63
(2011-08-16 ساعت 21:53)nasnam نوشته:  
(2011-08-16 ساعت 13:43)mml نوشته:  امروز 45 روز از ورود ما به آمریکا می گذره، بعد از 3 هقته که ویزا نیومد، زنگ زدم اداره مهاجرت و گفتن باید وایسیم تا 30 روز بگذره و بعد اجازه پیگیری داریم. بعد از 30 روز که زنگ زدیم گفتن که تازه پرونده رو از فرودگاه شیکاگو دریافت کردن و 3 هفته دیگه میاد. به هر حال، تا به حال نه نامه خوشامد اومده و نه گرین کارت ها. یک هفته دیگه هم باید چشم انتظار بمونیم تا ببینیم چی میشه... ولی تنها راه پیگیری که من میشناسم تلفن اداره مهاجرته

mml عزیز فکر می‌کنید دلیل دیر رسیدن گرین کارت تغییر ایالت هست؟یعنی‌ چون وارد شیکاگو شدید و در حقیقت از اونجا پروندتون فعال شد و بعد به ایالت دیگه‌ای رفتید؟شما آدرس دریافت گرین کارت رو در فرمها و در فرودگاهی که وارد شدید کدوم ایالت نوشته بودید؟

داستانی شده این گرین کارت ما! دلیل اولیه دیر رسیدن این طور که به ما گفتن این بود که فرودگاه شیکاگو مدارک مارو دیر فرستاده به اداره مهاجرت. به ما گفتن مدارک رو اداره مهاجرت در تاریخ 1 آگوست، یعنی یک ماه بعد از ورود ما تحویل گرفته!

اما دلیل اصلی دیر رسیدن چیزی جز حماقت ذاتی هموطن های جدید ما نیست! امروز دوباره زنگ زدیم، گفتن هفته قبل فرستادن به آدرسی که در ایالت کالیفرنیا و در روز مصاحبه ازمون خواسته بودن. گفتیم مگه در فرودگاه از ما آدرس جدید نگرفتین، چک کرد گفت آره، تو سیستم داریمش ولی حالا شده دیگه!

آدرسی هم که ما داشتیم، آدرس آشنایی هست که با چند واسطه ازش خواسته شده بود یه آدرس به دو نفر که در روز مصاحبه تو سفارت گیر کردن بده!

از اداره مهاجرت پرسیدیم حالا ما چه گلی به سر بگیریم؟ گفتن که طرف تحویل گرفته و باید باهاش تماس بگیرین و بگین براتون بفرسته. اگه برگشت زده بود، بر می گشت اداره مهاجرت و میومد به ادرس جدید ولی حالا کار از کار گذشته! حالا ما بدو، آهو بدو... البته شکر خدا، الان تونستیم با گیرنده که بسیار هم آدم های کمک حال و شریفی بودن، تماس بگیریم و آدرسمون رو بدیم تا برامون پست کنند.

حتماً بچه هایی که تغییر آدرس دارن، به تغییر آدرس در فرودگاه اکتفا نکنید و در سایت اداره مهاجرت هم آدرستون رو به صورت آنلاین تغییر بدید چون به شما یه شماره تأیید میده که می تونید باهاش مراحل بعدی رو پیگیری کنید.

ایشالا که گرفتار نشید ولی من در این یک ماه و نیم اخیر با هر مرکز خدمات، چه خصوصی و چه دولتی تماس گرفتم، همین مشکل گیج زدن و کار بلد نبودن و پرت و پلا گفتن در حد تیم ملی رو باهاش مواجه بودم!

نمونه هاش شرکتیه که ازش سرویس اینترنت خریدیم، اداره مهاجرت، شرکت تلفن ورایزن، دفتر KLM در آمریکا، هواپیمایی دلتا، شرکت برق ادیسون، چند تا دانشگاه که باهاشون مکاتبه جدی داشتم، شرکت تعمیرکار مجتمع مسکونی که توش ساکنیم و ...
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
دوستان با تجربه، من کلا" بدلیل مشکل سربازی و خروج از کشور، بیشتر از 20 روز نمیتونم از کشور خارج باشم. ایشالا بعد از کلیر شدن وقتی برای پیکاپ ویزا میرم آنکارا، میخوام همان روز دریافت ویزا برم امریکا و اولین سفر رو داشته باشم. طبق زمان بندی 3 تا 4 روز گذاشتم واسه دریافت ویزا در آنکارا، و بقیه مدت یعنی حدود 15 روز میتونم در امریکا باشم. حالا سوال اینه که این سفر من به امریکا، اصلا" کاری از پیش میبره یا نه؟ می تونم توی این مدت گرین کارتم رو دریافت کنم یا تنها دستاوردم مهر توی ویزا خواهد بود؟ این موضوع صحت داره که ویزاهای جدید که مهر خواهند خورد، حکم گرین کارت یکساله برای ما خواهند داشت؟
من توی این 15 روز موفق میشم برای پاس سفید اقدام کنم که بعدش برگردم ایران و برای انگشت نگاری مجددا" برم US؟
تشکر کنندگان: mml ، maaref ، tamanna ، ramin_ad ، coming soon
(2011-08-17 ساعت 20:06)alirezagh نوشته:  دوستان با تجربه، من کلا" بدلیل مشکل سربازی و خروج از کشور، بیشتر از 20 روز نمیتونم از کشور خارج باشم. ایشالا بعد از کلیر شدن وقتی برای پیکاپ ویزا میرم آنکارا، میخوام همان روز دریافت ویزا برم امریکا و اولین سفر رو داشته باشم. طبق زمان بندی 3 تا 4 روز گذاشتم واسه دریافت ویزا در آنکارا، و بقیه مدت یعنی حدود 15 روز میتونم در امریکا باشم. حالا سوال اینه که این سفر من به امریکا، اصلا" کاری از پیش میبره یا نه؟ می تونم توی این مدت گرین کارتم رو دریافت کنم یا تنها دستاوردم مهر توی ویزا خواهد بود؟ این موضوع صحت داره که ویزاهای جدید که مهر خواهند خورد، حکم گرین کارت یکساله برای ما خواهند داشت؟
من توی این 15 روز موفق میشم برای پاس سفید اقدام کنم که بعدش برگردم ایران و برای انگشت نگاری مجددا" برم US؟

علی جان وقتت کمه. باید سه هفته دست کم اینجا بمونی.
امیدوارم مشکلاتت برطرف بشه.
تشکر کنندگان: alirezagh ، vahidvm60 ، najibi ، maaref ، tamanna ، Goodie ، ramin_ad ، coming soon ، tata63
دوستان من یه سئوالی داشتم...
من ادرسی که در فرمها نوشتم در ایالت اورگان هستش ولی الان می خوام برم کالیفرنیا. از اونجایی که آدرس اورگانم ادرس مطمئنیه میشه که آدرس رو تغییر ندم و وقتی که گرین کارتم به دست اونها رسید برام پستش کنند ؟ یا حتما باید چون دارم وارد کایفرنیا میشم یه آدرس تو کالیفرنیا بدم ؟
لطفا راهنماییم کنید ممنون
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna
(2011-08-17 ساعت 20:46)narcis_ala نوشته:  دوستان من یه سئوالی داشتم...
من ادرسی که در فرمها نوشتم در ایالت اورگان هستش ولی الان می خوام برم کالیفرنیا. از اونجایی که آدرس اورگانم ادرس مطمئنیه میشه که آدرس رو تغییر ندم و وقتی که گرین کارتم به دست اونها رسید برام پستش کنند ؟ یا حتما باید چون دارم وارد کایفرنیا میشم یه آدرس تو کالیفرنیا بدم ؟
لطفا راهنماییم کنید ممنون

هیچ اشکالی نداره که آدرستون اونجاست. گرین کارت به اونجا میره.
طبق تجربه ما از شما دوباره در فرودگاه آدرس می خواهند. اگر اون آدرس رو به آدرسی که در کالیفرنیا است تغییر بدید گرین کارتتون میاد کالیفرنیا.
گرین کارت در کالیفرنیا خیلی سریع میاد. اگر مطمئن هستید که یک ماه در آدرس کالیفرنیا می مانید ادرس کالیفرنیا رو بدهید
تشکر کنندگان: najibi ، kamrani.navid ، maaref ، tamanna ، narcis_ala ، ramin_ad ، tata63
سلام یه سوال داشتم از دوستان عزیز اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم قبل از اینکه ویزا بگیرم توی فرمها قسمت ادرس چیزی ننوشتم وروز مصاحبه ادرس دقیقی نداشتم که به افیسر بدم فقط گفت کجا میخوای بری گفتم تگزاس دالاس حالا من که ادرس اولیه ندارم هرکجا هم که بخوام وارد بشم توی امریکا تکلیف من چی میشه اخه هنوز هم ادرسی ندارم اخه جز خدا و بچه های مهاجرسرا کسی رو ندارم توی امریکا شما چی پیشنهاد میکنید؟

ویک مورد دیگه که حسابی مشغولم کرده تا اینجا همه پستها رو خوندم ترسیده شدم اخه دو تا بچه کوچک مدرسه رو دارم کلاس اول و دوم نمیدونم واقعا کجا برم یا اصلا با خودم ببرمشون یا ببرم گرین کارت بگیرن بعد بفرستمشون ایران اخه اینجوری که من شنیدم هزینها خیلی بالاست مخصوصا اجاره خونه شما دوستان چه چیزی رو پیشنهاد میکنید واقعا نیازمند راهنمایی از کسانی رو دارم که تجربه زندگی در امریکا رو دارند؟
تاریخ دریافت نامه قبولی اول : هیچوقت
تاریخ دریافت نامه دوم : 2 AUG
تاریخ مصاحبه : 8 AUG
تاریخ دریافت ویزا : 11 AUG
کیس : 2011AS00035XXX
کنسولگری: ابوظبی
جمع هزینه ها 4 نفر : تومان 7,570,000
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، ramin_ad ، coming soon ، California
(2011-08-17 ساعت 00:07)nima.nabizadeh نوشته:  سلام دوستان،

من برای رفتن حدود یک ۵۰ کیلو اضافه بار دارم،دوستان کسی‌ میدونه ارزون‌ترین راه برای فرستادن بار چی‌ هست؟؟؟و نکته مهم این هست که بارم هم کتاب هست همش.

دوستان می‌شه لطف کنید و راهنماییم کنید...؟؟؟

تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، ramin_ad ، California
.............

ارسال به دلیل نقض قوانین پاک شده است.
USER

k

(2011-08-17 ساعت 02:03)mitr.p نوشته:  
(2011-08-16 ساعت 12:54)maxsupermax نوشته:  
(2011-08-16 ساعت 08:32)mitr.p نوشته:  ارسال به دلیل نقض قوانین پاک شده است.

سلام. ساری فینگلیش می نویسم. چون با موبایل هستم، سوال مهمی دارم. الآن ۱۵ روزه اومدیم دالاس. هنوز گرین کارتمون نیومده. آخر این ماه هم بلیت برگشت به ایران داریم به ما گفتن حتما باید با گرین کارت برگردیم،
1- کسی بوده که بدون گرین کارت برگرده ایران و مشکلی پیش نیامده باشه؟
۲- به نطر شما چی کار کنیم تا گرین کارت زودتر برسه؟

-------------
میترا!!!!!!!!!!!!!!!!!! فینگلیش؟؟؟؟؟؟؟ Sad
Frozen Mind

نگران نباش
ویزا های جدید پس از ورود به خاک امریکا از زمان ممهور شدن به مهر ورود به مدت یکسال حکم گرین کارت دارد (پایین پایینش کوچولو نوشته )ولی چه بهتر که خودش را می گرفتید.
موفق باشید.

Mishe addresse edare mohajerat robedid??? Dallas.tx
Fooooriye.....merc
Frozen mind aziiiiiiiiz, farsish kon Smile mersi

می‌شه آدرس اداره مهاجرت ربدید؟؟؟ دالاس.تکس
فووری.....مرسی‌
فروزن میند ازییییییییز، فارسیش کن Smile مرسی‌

سلام برای صدمین بار از سایت بهنویس و یا راهنمای پایین صفحه استفاده نمایید
ما هم از همین سایت برای فارسی کردن استفاده میکنیم
در ضمن سو استفاده از اخلاق خوب فروزن عزیز صحیح نمی باشد.
ParsTrader

[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna
(2011-08-17 ساعت 23:16)SALAR110 نوشته:  سلام یه سوال داشتم از دوستان عزیز اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم قبل از اینکه ویزا بگیرم توی فرمها قسمت ادرس چیزی ننوشتم وروز مصاحبه ادرس دقیقی نداشتم که به افیسر بدم فقط گفت کجا میخوای بری گفتم تگزاس دالاس حالا من که ادرس اولیه ندارم هرکجا هم که بخوام وارد بشم توی امریکا تکلیف من چی میشه اخه هنوز هم ادرسی ندارم اخه جز خدا و بچه های مهاجرسرا کسی رو ندارم توی امریکا شما چی پیشنهاد میکنید؟

ویک مورد دیگه که حسابی مشغولم کرده تا اینجا همه پستها رو خوندم ترسیده شدم اخه دو تا بچه کوچک مدرسه رو دارم کلاس اول و دوم نمیدونم واقعا کجا برم یا اصلا با خودم ببرمشون یا ببرم گرین کارت بگیرن بعد بفرستمشون ایران اخه اینجوری که من شنیدم هزینها خیلی بالاست مخصوصا اجاره خونه شما دوستان چه چیزی رو پیشنهاد میکنید واقعا نیازمند راهنمایی از کسانی رو دارم که تجربه زندگی در امریکا رو دارند؟
آدرس شما همون آدرسی خواهد بود که در فرودگاه به پلیس مهاجرت اعلام میکنید.(به هر حال باید قبل از اومدن مشخص باشه کجا میرید، هتل یا...).اگر بچه ها را نیارید که ویزاشون باطل میشه. هزینه مدرسه و تحصیل تو آمریکا بخاطر مدارس دولتی ناچیز است و بچه ها را با هر سطح زبانی اجازه میدن تو مدرسه شرکت کنند پس بلد بودن زبان مهمترین مسئله بچه هاست چون اگر زبانشان خوب نباشه امکان دوست پیدا کردن تو مدرسه و درس خوندنشون سخت میشه و خیلی زود دلسرد میشن. حالا چرا بعد 1 سال و خورده ایی تازه دارید شرایط زندگی تو آمریکا را بررسی میکنید؟ امیدوارم بچه ها حداقل تو این یک سال و خورده ایی از سطح زبان خوبی برخوردار شده باشند.اگر امکان هزینه اولیه تا پیدا کردن کار ماهی 3000 دلار (بسیار پایین برای 4نفر- اونم حداقل 6 ماه) را ندارید یا بچه هایتان زبان بلد نیستند اومدن تو آمریکا بسیار ریسک داره.ضمنا" هزینه زندگی در مقایسه با ایران آنچنان هم بالا نیست!
تو آمریکا نمی تونی روی کمک مادی مردم یا اینکه کسی دلش به حالت بسوزه بهت کار بده، حساب باز کنی.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: User ، maaref ، naeiji1974 ، alirezagh ، mml ، najibi ، tamanna ، Goodie ، vahidvm60 ، coming soon ، California ، tata63
(2011-08-18 ساعت 01:14)mitr.p نوشته:  [size=large]
Doste azizi ke az man irad migiri":
Man ta alan hameye post ham farsi bode va ehtiyaj nist 100 bar bebgid. Man yek bar goftam ba mobil hastam, vagarna bimar nistam k farsi nanevisam!
Cnert o pert ham noporsidam.
Hafte dige belite bargashtemoone, hanooz green cart nayoomade, nemidoonam daftare klm kojaist, kasi ro ham nadarim va ......
Joz inja nemidoonam az ki komak begiram????
Majboram k post zadam.
Ey kash doostani k zire neveshte shoma thanks zadand, javabe man ro midadan ...........
Merci az tavajooh va darke mogheiyat man....!!!!

تدوام نوشتن به پینگلیش محرومیت در پی خواهد داشت.
تمامی ارسال های پینگلیش حذف شدند.
تشکر کنندگان: rayan.s ، Ali Sepehr ، behzadb57 ، maxsupermax ، maaref ، tamanna ، California ، tata63
میترا خانم،

من هم مثل شما هم با ادره مهاجرت کار داشتم و هم KLM.

هر دو را توانستم تلفنی حل کنم.

برای اداره مهاجرت به این شماره زنگ بزنید

800-375-5283

و با دادن A# که در فرودگاه بالای ویزای شما مهر شده و آدرس جدید و قدیم، بخواهید که به شما بگویند مشکل چیست. احتمالاً گرین کارت به آدرس اولی که داده بودید رفته، مثل مشکلی که ما هم پیدا کردیم.

اگر گفتند باید تا 30 روز صبر کنید و بعد بهتون جواب بدیم، بهشون بگید که بلیط دارید و نمی تونید. اگر باز هم نشد، بگید می خواید با سوپروایزرشون صحبت کنید.

برای هر کار دیگری هم در اداره مهاجرت، از همین تلفن یا سایت آن استفاده کنید.

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD

شماره شبانه روزی KLM هم این هست:

800-618-0104

من با تماس با همین شماره، دو پرواز بین المللی در اروپا رو که با بلیط آمریکام خریداری کرده بودم، کنسل کردم و 500 دلار بهم پس دادن. تأیید تغییرات بلیطتون رو هم با شماره بلیط الکترونیک هم در سایت KLM می تونید ببینید و هم براتون ایمیل می کنند. اگر قرار باشه پول اضافه ای هم بدید، با دادن شماره کارت بانکی تون براتون به صورت تلفنی انجام می دن.

اصلاً نگران نباشید، همه مشکلا رو با همین دو تا شماره و یه خورده صبر و حوصله می تونید حل کنید.

شماره تلفن خودم و خانمم رو در پیام خصوصی براتون فرستادم.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: rayan.s ، najibi ، tamanna ، Goodie ، hamed_gh ، maaref ، mitr.p ، coming soon ، California ، tata63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان