کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
دوستان سلام.
يه سوالي داشتم نميدونم تا چه اهميت داره. ولي ممنون ميشم راهنمايي كنيد.
من آدرسي كه تو فرمام و روز مصاحبم اعلام كردم سان فرانسيسكو تو ايالت كاليفرنيا بوده . ولي تصميم دارم پروازم و به لس آنجلس بگيرم كه خوب اونم تو كاليفرنياست.
يعني من از فرودگاه لس آنجلس خارج ميشم و بعد از چند روز موندن تو لس آنجلس ميرم به همون آدرس تو سانفرانسيسكو.
حالا سوالم اينه كه اينكه از فرودگاه لس آنجلس دارم خارج ميشم ولي آدرسي كه ميخوام مداركم بره تو سانفرانسيسكو هستش با اين حساب كه جفتشون تو يه ايالت هستن مشكلي ايجاد نميكنه.
ممنونم.
شماره كيس : 2011AS26xxx
ابوظبی
تاريخ مصاحبه : 07 Jun
تاريخ كلير شدن: 07 Aug
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، coming soon
(2011-08-18 ساعت 10:40)kamrani.navid نوشته:  دوستان سلام.
من آدرسي كه تو فرمام و روز مصاحبم اعلام كردم سان فرانسيسكو تو ايالت كاليفرنيا بوده . ولي تصميم دارم پروازم و به لس آنجلس بگيرم كه خوب اونم تو كاليفرنياست.
يعني من از فرودگاه لس آنجلس خارج ميشم و بعد از چند روز موندن تو لس آنجلس ميرم به همون آدرس تو سانفرانسيسكو.
حالا سوالم اينه كه اينكه از فرودگاه لس آنجلس دارم خارج ميشم ولي آدرسي كه ميخوام مداركم بره تو سانفرانسيسكو هستش با اين حساب كه جفتشون تو يه ايالت هستن مشكلي ايجاد نميكنه.
ممنونم.

الان این ارسالتون پرسشی بود یا خبری؟ سوال دقیقا کجا بود؟
اگر منظور شهرهای مختلفی هستش که متوجه نشدم چرا باید مشکل داشته باشه؟! مشکلی نداره که!
تشکر کنندگان: tamanna ، ParsTrader ، rayan.s ، maaref ، coming soon ، California
(2011-08-18 ساعت 10:53)User نوشته:  اگر منظور شهرهای مختلفی هستش که متوجه نشدم چرا باید مشکل داشته باشه؟! مشکلی نداره که!

برای اینکه مطمئن بشید گرین کارتتون به آدرس جدید میاد، علاوه بر اعلام اون در فرودگاه، در سایت اداره مهاجرت هم آدرستون رو تغییر بدید.

حتی به صورت تلفنی، باهاشون چک کنید که به آدرس جدید بفرستند.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
تشکر کنندگان: kamrani.navid ، najibi ، maaref ، coming soon
(2011-08-18 ساعت 10:53)User نوشته:  
(2011-08-18 ساعت 10:40)kamrani.navid نوشته:  دوستان سلام.
ممنونم.

الان این ارسالتون پرسشی بود یا خبری؟ سوال دقیقا کجا بود؟
اگر منظور شهرهای مختلفی هستش که متوجه نشدم چرا باید مشکل داشته باشه؟! مشکلی نداره که!

بله سوالي بود.
آخه شنيده بودم دوستان ميگفتن كه آدرسي كه ميديم براي ارسال گرين كارت و ساير مدارك بايد توي همون شهري باشه كه وارد خاك آمريكا ميشم. سوال منم همين بود كه آيا كسي كه با پرواز ميره لس آنجلس و از اونجا وارد خاك آمريكا ميشه ميتونه آدرس ارسال مداركشو يه شهر ديگه اعلام كنه كه طبق گفته شده مشكلي نيست.
ابوظبی
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، California
(2011-08-17 ساعت 23:16)SALAR110 نوشته:  سلام یه سوال داشتم از دوستان عزیز اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم قبل از اینکه ویزا بگیرم توی فرمها قسمت ادرس چیزی ننوشتم وروز مصاحبه ادرس دقیقی نداشتم که به افیسر بدم فقط گفت کجا میخوای بری گفتم تگزاس دالاس حالا من که ادرس اولیه ندارم هرکجا هم که بخوام وارد بشم توی امریکا تکلیف من چی میشه اخه هنوز هم ادرسی ندارم اخه جز خدا و بچه های مهاجرسرا کسی رو ندارم توی امریکا شما چی پیشنهاد میکنید؟

ویک مورد دیگه که حسابی مشغولم کرده تا اینجا همه پستها رو خوندم ترسیده شدم اخه دو تا بچه کوچک مدرسه رو دارم کلاس اول و دوم نمیدونم واقعا کجا برم یا اصلا با خودم ببرمشون یا ببرم گرین کارت بگیرن بعد بفرستمشون ایران اخه اینجوری که من شنیدم هزینها خیلی بالاست مخصوصا اجاره خونه شما دوستان چه چیزی رو پیشنهاد میکنید واقعا نیازمند راهنمایی از کسانی رو دارم که تجربه زندگی در امریکا رو دارند؟
سلام دوست عزيز
اصلا نگران بچه ها نباش .چون شما تازه وارد هستيد شهريه بچه ها رايگان است و جو مدرسه بر خلاف ايران آنچنان خوب است كه وقتي بچه ها مدرسه نميروند ناراحت هستند.فرزند من نيز زبانش خوب نبود و در هفته هاي اول ورود به خاك آمريكا به سركلاس رفت با اينكه روزهاي اول چيزي متوجه نميشد ولي كم كم و خيلي سريع توانست با معلم و هم كلاسي هايش ارتباط برقراركند و در امتحان آخر سال كه در خرداد ماه بود تمامي نمراتش نيز خوب بود و قبول شدو الان به كلاس بالاتر رفته است . در مورد كرايه منزل نيز شما اگر يك خانواده 4 نفري باشيد البته بستگي به محل مورد اجاره دارد مي توانيد با 800-900 دلار در ماه آپارتمان اجاره كنيد.

سلام به دوستان محترم
ديروز يك ايميل از دولت آمريكا برايم آمده كه مي توانيد درزير مشاهده كنيد كه خلاصه اش اينكه حالا كه شما لاتاري قبول شده ايد بايد نفري 879 دلار به دولت آمريكا به يك حسابي در انگلستان واريز نماييد .اولا من ميخواستم ببينم آيا براي شما ها نيز اين ايميل آمده است يا نه؟ در ثاني اين ايميل جعلي است و يا واقعي ؟ از دوستان ممنون ميشوم راهنمايي كنند

Your registered name **************is included to show this message originated from U.S. Department of State. U.S. Department of State notifies *********of being selected as a winner of the Diversity Visa program.

Dear********, You are one of the 50,000 winners selected by the computer random draw from the 12.1 million entries registered in the Diversity Immigrant Visa Program . The Diversity Immigrant Visa program is a United States congressionally-mandated lottery program for receiving a United States Permanent Resident Card. It is also known as the Green Card Lottery.

Winner Details

Acceptance Date: Wednesday 17th of August 2011 07:40:36 PM

Winner Name: ************

Country of Birth: Iran

Phone Number: 98-21-*********

Diversity Visa Details
With the Diversity Visa (also known as Green Card) you will enjoy all the advantages and benefits of a U.S. permanent resident, including health and education benefits, and employment opportunities along with guidance in your new country, orientation sessions and programs to integrate into mainstream American society. Once received you can use it at any time you want to move in the United States or just travel. The visa must be renewed after 10 years.

U.S. Government helps you with the accommodation and offers you Health Insurance (Freedom HSA Direct Individual Health insurance for 1 year), Dwelling(Apartment in any city you prefer, 1 bedroom for 3 months ), a guaranteed job(in the field that you are are currently qualified so you can start working even from the first week you arrive in the United States and get paid as U.S citizen. ) and education (for U.S. Students or Higher Education through EducationUSA. It includes transfer to a U.S college or University so you can continue your educational study. More details can be found at http://educationusa.state.gov/ .)

Processing fees

Type of Residence Card Status Amount (per person)
United States Permanent Resident Card Granted! - Waiting for payment of processing fee $879
Processing fees Included
Total $879
Although the Diversity Visa participation was free, the law and regulations require to every diversity visa winner to pay a visa processing fee of $879. The Diversity Visa(Green Card) is guaranteed upon receiving the payment.
The per person fee for each Diversity Visa is $879, payable in U.S. dollars or equivalent of your local currency. This $879 fee is the only fee a winner needs to pay throughout the entire relocation process.
Accompanying family members(wife/husband, fiancee, brothers, sisters, childrens, cousins) may be included in the program and their visas will be provided at the same time with yours so you can travel/move together in the same time. However the fees must be paid per person and each member(e.g wife, brother, parents, childrens, cousin) must pay $879. There is no discount for childrens.
Please note that you are allowed to take with you as many family members you want. However for each person you must pay an additional amount of U.S $879
For example if you decide to move in the United States with your wife and a kid the total fee is US$879(your fee) + US$879(your wife) + US$879(your kid) = US$2637.

PURPOSE: The U.S. Department of State uses the fee payment primarily to process your visa related documents and verify your identity.
Visa Payment processing instructions
The fees must be paid using Western Union money transfer and will be processed by the U.S. embassy in the United Kingdom.
Western Union is a leading provider of International person-to-person money transfer. With more than 150 years experience and 245,000 Agent locations in over 200 countries and territories, Western Union is recognized for sending money quickly, reliably, and safety.
You can send the payment in U.S. dollars or equivalent of your local currency.

Click on the following link to find the nearest Western Union agency and send the fees payment :
Find Western Union Agency
If you are unable to find a Western Union agency near your location, you may ask a relative or friend to pay the fee on your behalf.

After you find a Western Union agency you need to go with cash money, an identity card(e.g passport or national identity card) and send the payment to the U.S. embassy agent address in United Kingdom:

Name : Charles Pergler
Address: 30 Leicester Square
London, WC2H 7LA
United Kingdom

The payment must be sent to the above U.S. embassy agent address in United Kingdom because the U.S. Department of State decided this based on the diplomatic relations with your country.
You must declare it a personal transfer (you will tell to the agent from Western Union that you are sending money to a relative or friend of yours), otherwise you will not be able to send the money.

After you send the payment follow the next steps
a) Email copy/scan of the Western Union receipt at dv@usafis-org.com
b) Email at dv@usafis-org.com with the following details (you can find them on the money transfer receipt):

1) Money Transfer Control Number (MTCN):
2) Exact sender's name on file with Western Union:
3) Exact sender's address on file with Western Union:
4) Exact receiver's name on file with Western Union:
5) Amount sent:

Then wait for the confirmation that the payment was received.

Within 72 hours, you will receive a confirmation via email with your Case Number/Confirmation Number and exact date and time(approx. 2 days) of the final interview. Upon successful interview you will receive your documents and travel information to move in the United States. Under no circumstances your visa status won't be affected by the interview.

Please Note!

The payment must be sent via Western Union no later than August 25, 2011. You are strongly encouraged not to wait until the last day to pay. Heavy demand may result in system delays.
Under no circumstances can diversity visas be issued or adjustments approved after this date, nor can family members obtain diversity visas to follow-to-join the principal applicant in the U.S. after this date.
The visa processing fee(US $879) is mandatory for each person and the U.S. Government doesn't offer any discount, loan or exception.
You have been selected winner of the Diversity Visa lottery so the visa is guaranteed upon receiving the payment fees on time.
A hard copy of this letter will be mailed to your postal address upon receiving the payment fees.
Please be advised that even through you are a winner of Diversity Visa your Case Number/Confirmation Number will be provided only after you send the payment confirmation of the fees. Please do not contact us to ask for the Case Number/Confirmation Number.

If it would be necessary to contact the U.S. Department of state YOU MUST ALWAYS REFER TO YOUR NAME. The email is dv@usafis-org.com

CONFIDENTIALITY STATEMENT: AUTHORITIES: The information asked for on this form is requested pursuant to Section 222 of the Immigration and Nationality Act. Section 222(f) provides that the records of the Department of State and of diplomatic and consular offices of the United States pertaining to the issuance and refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered confidential and shall be used only for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States. Certified copies of such records may be made available to a court provided the court certifies that the information contained in such records is needed in a case pending before the court.
تشکر کنندگان: jilibo ، tamanna ، Rainy
جعلیه آقا جعلیه
الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

تشکر کنندگان: najibi ، reza89 ، Goodie ، maaref ، California ، tata63
(2011-08-18 ساعت 16:08)mehdi3261 نوشته:  جعلیه آقا جعلیه

200% جعلی!

Tongue
تشکر کنندگان: reza89 ، Goodie ، maaref
آقا رضا این ایمیل به قول دوستمون آقا مهدی جعلیه
از این ایمیلها حتی برای من که 2010 هستم و گرین کارتم رو هم گرفتم هنوز می آد
نمی دونم چطوره که مشخصاتشونم کامل هست (شماره حساب بانکی) و کسی هم این کلاهبرداری رو پیگیری نمی کنه

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: reza89 ، maxsupermax ، maaref ، California
(2011-08-18 ساعت 18:48)behzadb57 نوشته:  آقا رضا این ایمیل به قول دوستمون آقا مهدی جعلیه
از این ایمیلها حتی برای من که 2010 هستم و گرین کارتم رو هم گرفتم هنوز می آد
نمی دونم چطوره که مشخصاتشونم کامل هست (شماره حساب بانکی) و کسی هم این کلاهبرداری رو پیگیری نمی کنه
سلام- خيلي ممنون آقا بهزاد و تمامي دوستانيكه جواب دادند من هم فكر كردم شايد جعلي باشد ولي جاي تعجب اينكه تمامي مشخصات ما را در اين ايميل نوشته بود حتي شماره تلفن منزل.

تشکر کنندگان: najibi ، behzadb57 ، maaref ، California
در ارتباط با نظر خواهی برخی از دوستان در مورد زندگی در آمریکا باید این نکته را به عرض برسانم که با سوال و جواب در سایت (فرقی هم نمی کنه چه سایتی) شما فقط می تونید اطلاعات اولیه بدست بیارید، چون مشخصات خودتان و طرف پاسخ دهنده معلوم نیست که بخواهید مقایسه کنید. بطور مثال الان فردی در مورد شرایط زندگی پرسیده که من معتقدم برای بچه های مدرسه ایی مشکلات خاصی پیدا میشه که شاید برای بزرگترها زیاد حاد نباشه ولی دوست دیگری که طبق اطلاعاتشان در سایت فرزندشان باید حداقل اواخر اسفند مدرسه رفته باشه ولی با وجود زبان ضعیف و گذشت 2/3 از سال تحصیلی در خرداد امتحاناتشان را به خوبی پاس کرده معتقده مشکلی نیست.حال شما باید بدانید که: - فرزند ایشان کلاس چندمه و بچه شما کلاس چندمه؟ -فرزند ایشان سطح تحصیلیش در ایران چقدر بوده؟ کلا" فرزند ایشان بچه ایی کم رو و خجالتی هستند یا نه؟ و... بعدشم باید ببینید بچه ایی که تو ایران مدرسه اش را وسط سال به هر دلیلی عوض میکنه با چه مشکلاتی مواجه میشه؟ و... پس برای ادامه زندگی و مهاجرت به آمریکا شما نیاز به صحبت کردن با کسانی را دارید که حداقل 80-90 درصد با شما سازگاری داشته باشند.پس به تمام دوستانی که قصد مهاجرت دارند و فرزند مدرسه ایی دارند توصیه میکنم قبل از اومدن با یک روانشناس در مورد مشکلات آتی فرزندشان مشاوره کنند.
یادتان باشد محله ایی که خونه گرونه حتما" محله ایی که مدرسه دولتی خوب داره و از مشکلات مدارس دولتی محله های کم درآمد وجود گروههای خلاف است. با آرزوی موفقیت.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: najibi ، User ، saman33 ، satusa ، vahidvm60 ، behzadb57 ، reza89 ، free_free ، success ، AmericanHamid ، maaref ، nasnam ، California
دوست خوبم، این درخواست ونامه جعلی میباشد و یکی از دلایل هم این هستش که شما فقط و فقط باید پول تو سفارت پرداخت کنید و اونهم حتما بصورت نقد
پس مطمئن باش که این میل جیبی هستش که برای پول شمل دوخته شده و هیچ اعتباری هم نداره
تشکر کنندگان: behzadb57 ، reza89 ، maaref
سلام دوستان
من از برندگان dv2012 هستم. میخواستم از دوستان با تجربه یه سوال بپرسم.
با توجه به وضع فعلی چطور و چقدر میتونیم دلار با خودمون ببریم. و اینکه بانک روی بلیط حداکثر چند دلار میدهد؟ از صرافی ها هم میتوان دلار تهیه کرد؟
شماره کیس : 2012AS00044XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 21 july
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن:April
مصاحبه: اواسط june
دریافت کلیرنس:19 sep 
2 نفر 
تشکر کنندگان: behzadb57 ، maaref
(2011-08-19 ساعت 13:33)s$s نوشته:  سلام دوستان
من از برندگان dv2012 هستم. میخواستم از دوستان با تجربه یه سوال بپرسم.
با توجه به وضع فعلی چطور و چقدر میتونیم دلار با خودمون ببریم. و اینکه بانک روی بلیط حداکثر چند دلار میدهد؟ از صرافی ها هم میتوان دلار تهیه کرد؟

دوست عزیز.
حداقل یک سال دیگه تازه نوبت مصاحبه شماست. تا اون موقع هزار تا قانون جدید ممکنه وضع بشه. پس بهتره الان اصلا به این چیزا فکر نکنی. ولی اگر اصرار داری که جواب این سوال رو بگیری میتونی به راحتی همین چند صفحه آخر همین موضوع رو بخونی .
ابوظبی
تشکر کنندگان: najibi ، apoornaki ، behzadb57 ، s$s ، maaref
دوستان من یک سوال دارم که اگر کسی جواب اونو بده ممنون میشم
ما اینهمه سوال جواب دادیم حالا یکی ام یه محبتی بکنه این سوال ما رو جواب موثق بده:

سوال:
من اگر بخوام با هواپیمایی قطری به مقصد لوس آنجلس بلیط بخرم پروازمون یک استاپ در خاک آمریکا در واشنگتن یا هوستون خواهد داشت و از اونجا با امریکن ایرلاین به لوس آنجلس میره. حالا:
1- کارهای مهاجرتی که در فرودگاه انجام میشه در فرودگاه مثلا هوستون خواهد بود یا ما ترانزیت هستیم و "وارد شده به خاک آمریکا" محسوب نمیشیم و کارهای مهاجرتی در فرودگاه لوس آنجلس خواهد بود ؟
(اینو برا این میپرسم که آدرس ما در فرمهای اولیه و سفارت آدرسی در بوستون بوده و الان به آدرسی در لوس آنجلس میخوام تغییرش بدم و برای اینکه بخوام اینکارو در فرودگاه هوستون انجام بدم نگرانم که گرین کارتمون مشکل دار نشه)
2- پرواز آخر با امریکن ایرلاین هست و اگر ما با نفری 2 چمدون که قانون قطری هست بیایم در پرواز آخر به اضافه بار نمیخوریم؟
(البته من این سوالو از دفتر قطر پرسیدم و گفتند اکی هست ولی میخواستم ببینم کسی بوده که پرواز داخلیش با یک ایرلاین دیگه بوده باشه واضافه بار داده باشه یا نه)

بازم ممنونم و اینکه پاسخی که میدید برای من بسیار تعیین کننده است در انتخاب ایرلاین
موفق باشید
تشکر کنندگان: kamrani.navid ، AmericanHamid ، nima.nabizadeh ، maaref ، nasnam ، California
(2011-08-19 ساعت 17:47)vahidvm60 نوشته:  دوستان من یک سوال دارم که اگر کسی جواب اونو بده ممنون میشم
ما اینهمه سوال جواب دادیم حالا یکی ام یه محبتی بکنه این سوال ما رو جواب موثق بده:

سوال:
من اگر بخوام با هواپیمایی قطری به مقصد لوس آنجلس بلیط بخرم پروازمون یک استاپ در خاک آمریکا در واشنگتن یا هوستون خواهد داشت و از اونجا با امریکن ایرلاین به لوس آنجلس میره. حالا:
1- کارهای مهاجرتی که در فرودگاه انجام میشه در فرودگاه مثلا هوستون خواهد بود یا ما ترانزیت هستیم و "وارد شده به خاک آمریکا" محسوب نمیشیم و کارهای مهاجرتی در فرودگاه لوس آنجلس خواهد بود ؟
(اینو برا این میپرسم که آدرس ما در فرمهای اولیه و سفارت آدرسی در بوستون بوده و الان به آدرسی در لوس آنجلس میخوام تغییرش بدم و برای اینکه بخوام اینکارو در فرودگاه هوستون انجام بدم نگرانم که گرین کارتمون مشکل دار نشه)
2- پرواز آخر با امریکن ایرلاین هست و اگر ما با نفری 2 چمدون که قانون قطری هست بیایم در پرواز آخر به اضافه بار نمیخوریم؟
(البته من این سوالو از دفتر قطر پرسیدم و گفتند اکی هست ولی میخواستم ببینم کسی بوده که پرواز داخلیش با یک ایرلاین دیگه بوده باشه واضافه بار داده باشه یا نه)

بازم ممنونم و اینکه پاسخی که میدید برای من بسیار تعیین کننده است در انتخاب ایرلاین
موفق باشید

در خصوص سوال دوم، با خط امارات این تجربه رو دارم که کلیه چمدونهامو به ایرلاین داخلی دادن.
تشکر کنندگان: najibi ، vahidvm60 ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان