کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
مبارک باشه... آمریکایی بعدی کیه؟
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، emrah66 ، SH1A2R3 ، rs232 ، ghorbat ، batis2010 ، امیر مهاجر ، Tomas ، HAZARA ، erica ، alirezanz
آرش جان چون شما اينجاد از همه چي صحبت كردي من يه سوال خيلي بيربط و بي مزه ازت دارم ولي چون در اروپا تجربه كردم كه با ناويگيتور خيلي هزينه هاي گشت و گذار كم شد ميخواستم ازت سوال كنم بهترين دستگاه جي پي اس ناويگيتور كه نقشه كل آمريكا را شامل بشه چه ماركي هست و چنده و اگه سايتي داره بفرماييد
با سپاس
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: emrah66 ، SH1A2R3 ، saied-k ، rs232 ، behzadb57 ، ghorbat ، batis2010 ، Tomas ، raam12000 ، armin021 ، American Darlin
سلام آرش جان.. نکته اول اینکه به نظرم تمام کسانی که پستهای تو رو خوانده اند از جمله خود من (که همش رو یک سرشب تا فردا صبحش خواندم و از چش و چار افتادم) به نظرم یه جورایی به تو مدیونیم. ضمنا من به مدد پستهای تو بود که بالاخره فهمیدم اینکه بعضی کشورها مثل روسیه و یا چین با بعضی کشورهای دیگه روابط دیپلماتیک خوبی دارند یعنی چه.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
(2012-05-03 ساعت 10:34)armanbala نوشته:  آرش جان چون شما اينجاد از همه چي صحبت كردي من يه سوال خيلي بيربط و بي مزه ازت دارم ولي چون در اروپا تجربه كردم كه با ناويگيتور خيلي هزينه هاي گشت و گذار كم شد ميخواستم ازت سوال كنم بهترين دستگاه جي پي اس ناويگيتور كه نقشه كل آمريكا را شامل بشه چه ماركي هست و چنده و اگه سايتي داره بفرماييد
با سپاس
ای بابا مگر ماشین شما خودش نویگیتور ندارد؟! شوخی می کنم. چون چند سالی است که نفسم از جای گرم بلند می شود و ماشینم نویگیتور دارد فکر می کنم که مادرزادی این جوری بوده ام و دیگر یادم رفته است که شب ها در ایران مجبور بودم ماشینم را در بالای خیابان پارک کنم تا صبح راحت تر هول دهم و روشن شود. تازه روشن شدنش هم با هزار اما و اگر بود و می بایست تمام مراحل را با دقت تمام انجام دهم. مثلا اگر به جای سه بار, چهار بار یا دو بار روی پدال گاز تلمبه می زدم دیگر ماشین روشن نمی شد و حتما بعد از تلمبه می بایست تا پنج می شمردم و بعد پایم را از روی کلاچ بر می داشتم. همه اینها هم در حالی بود که باند روشن شدن ماشین فقط یک مسافت کوتاه بود و اگر به هر دلیلی اشتباه می کردم و ماشین روشن نمی شد دیگر قابل جبران نبود و به انتهای سرازیری می رسیدم. سپس یک لگد به لاستیک ماشین می زدم و به جد و آبادش لعنت می فرستادم ولی اگر روشن می شد چنان خوشحال می شدم که انگار یک ماشین نو خریدم و به خود می گفتم بابا ماشین خوبی است بیچاره به صد تا از این ماشین های جدید می ارزد!
ولی در جواب شما بگویم که من از بین نویگیتورها از تام تام بیشتر خوشم می آید و قیمتش هم حدود صد دلار است و از بستبای و یا اینترنت می توانید بخرید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
آقا خیلی ممنون خیلی مفید فایده بود
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، ghorbat ، batis2010 ، امیر مهاجر ، Tomas ، aram_hpanahi
(2012-05-03 ساعت 22:09)rs232 نوشته:  
(2012-05-03 ساعت 10:34)armanbala نوشته:  آرش جان چون شما اينجاد از همه چي صحبت كردي من يه سوال خيلي بيربط و بي مزه ازت دارم ولي چون در اروپا تجربه كردم كه با ناويگيتور خيلي هزينه هاي گشت و گذار كم شد ميخواستم ازت سوال كنم بهترين دستگاه جي پي اس ناويگيتور كه نقشه كل آمريكا را شامل بشه چه ماركي هست و چنده و اگه سايتي داره بفرماييد
با سپاس
ای بابا مگر ماشین شما خودش نویگیتور ندارد؟! شوخی می کنم. چون چند سالی است که نفسم از جای گرم بلند می شود و ماشینم نویگیتور دارد فکر می کنم که مادرزادی این جوری بوده ام و دیگر یادم رفته است که شب ها در ایران مجبور بودم ماشینم را در بالای خیابان پارک کنم تا صبح راحت تر هول دهم و روشن شود. تازه روشن شدنش هم با هزار اما و اگر بود و می بایست تمام مراحل را با دقت تمام انجام دهم. مثلا اگر به جای سه بار, چهار بار یا دو بار روی پدال گاز تلمبه می زدم دیگر ماشین روشن نمی شد و حتما بعد از تلمبه می بایست تا پنج می شمردم و بعد پایم را از روی کلاچ بر می داشتم. همه اینها هم در حالی بود که باند روشن شدن ماشین فقط یک مسافت کوتاه بود و اگر به هر دلیلی اشتباه می کردم و ماشین روشن نمی شد دیگر قابل جبران نبود و به انتهای سرازیری می رسیدم. سپس یک لگد به لاستیک ماشین می زدم و به جد و آبادش لعنت می فرستادم ولی اگر روشن می شد چنان خوشحال می شدم که انگار یک ماشین نو خریدم و به خود می گفتم بابا ماشین خوبی است بیچاره به صد تا از این ماشین های جدید می ارزد!
ولی در جواب شما بگویم که من از بین نویگیتورها از تام تام بیشتر خوشم می آید و قیمتش هم حدود صد دلار است و از بستبای و یا اینترنت می توانید بخرید.

آرش جرات داری یه سر بیا ایران تو خیابون ها بچرخ البته با همون چیپ قدیمی ات ! وقتی 20لیتر در صد کیلومتر بنزین بلعید و باز هم میگه گرسنمه! اونوقته که جرات نداری بری پمپ بنزین چون جیبت رو باید خالی کنی و بدی به آقای متصدی جایگاه Smile
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، SH1A2R3 ، mavarfan ، Hediyeh ، ghorbat ، batis2010 ، Tomas ، 3pideh ، armin021 ، biparva ، limbo
آرش جان اولين روزي كه بتوانم رتبه بدهم حتما به شما ميدم
خيلي ممنون به خاطر همه چيز
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، SH1A2R3 ، Hediyeh ، mavarfan ، leilit ، seidi_f84 ، ghorbat ، batis2010 ، rira1982 ، امیر مهاجر ، Tomas ، alirezanz ، nightowl
همین الآن متوجه شدم که پاسپورت کارتی فقط برای مرزهای زمینی و دریایی کاربرد دارد و بیشتر به درد کسانی می خورد که به کانادا و مکزیک در رفت و آمد هستند. البته باز هم داشتنش از نداشتنش خیلی بهتر است. البته نه به خاطر اینکه ممکن است فردا سهمیه ای شود و یا اعلام کنند که آن را فقط به خانواده های معلولین می دهند بلکه به این خاطر که اگر یک زمانی گذر پوستم به دباغ خانه افتاد و طرف از لجش پاسپورت امریکایی من را جلوی چشمم پاره کرد در دلم بگویم بیاه کارتیش را توی جورابم قایم کرده ام! بالاخره پاسپورت, پاسپورت است دیگر چه کارتی و چه دفترچه ای! البته این پاره کردن پاسپورت امریکایی در فرودگاه واقعا اتفاق افتاده است و شوخی نیست و طرف کلی معطل شده است تا دوباره آن را برایش صادر کنند.
راستی از همه دوستانی که در پی مبذول کردن من به رتبه هستند تشکر می کنم و امیدوارم که خداوند رتبه آنها را در دنیا و آخرت افزایش دهد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Hadi joon ، Hediyeh ، jake ، mavarfan ، hoda2012 ، emrah66 ، seidi_f84 ، armanbala ، faranak.n ، m9780 ، karbar123 ، frozen mind ، perna ، battosai ، Aero ، Yashar1989 ، MPU ، leilit ، كاميلا ، sare ، SH1A2R3 ، Blaze ، omino ، Mohammad.Sadeq ، saeid6812 ، behzadb57 ، aadine ، Ali Sepehr ، gol1 ، OverLord ، ابی22 ، saied-k ، storagemeter ، ساری ، nahid.t ، parto ، nilufar ، mml ، dear selected ، ghorbat ، kamygt ، batis2010 ، teoden ، ASALI ، RunnerNewAge ، cmbt ، nora ، Omidooo ، kopol ، omniali ، s$s ، tartar ، mohajer13 ، mahdi/sh ، m@ry@m75 ، امیر مهاجر ، vm1974 ، atisland ، smmyp ، Afies ، myfriendsmy2010 ، m0riiii ، zohreh36 ، hana_fd ، Tomas ، opayamani ، reza6966 ، safajoo ، 3pideh ، behzadkhatari ، diaz ، ابی هانی ، ehsan1095 ، HAZARA ، nooshshahnar ، leilaja ، maryamkambiz ، MasMM ، roeentan ، Asy ، siakhatar666 ، iman63ir ، Rock ، shadi79 ، ghafari88 ، Setare99 ، New York ، hadi-sh ، آلیس-1980 ، زری وحدتی ، am4366 ، ebi1988 ، galiver ، aaraam ، adonis2006 ، armin021 ، Memolk ، hb2489 ، sina35 ، Nosy jon ، مریم فتوحی ، alitahus ، justusa ، erica ، Abdorrezaa ، barfi1 ، vahidbaq ، ben123 ، pasha_iv ، rouham ، Interuniversal ، mrlzdh ، lotfe.kh ، alirezanz ، amirsalehish ، نسل سوخته ، alborzarya ، copol ، Moody ، nightowl ، biparva ، aram_hpanahi ، Pedraaam ، pooneh11 ، M0HSeN_US ، Mani-usa ، American Darlin
آرش عزیز ممکنه در مورد سیتیزن شدن, حداقل مدت زمان تا سیتیزن شدن , پیشنیازهایی که باید برای آن کسب کرد و همچنین روال آنرا توضیح بدین؟آیا پس از سیتیزن شدن نیز برای مدت زمانی که خارج از آمریکا هستی محدودیتی هست یا همین که مالیات درآمد خارج از آمریکات رو بپردازی کافیه.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: emrah66 ، rs232 ، ghorbat ، batis2010 ، SH1A2R3 ، امیر مهاجر ، Tomas ، HAZARA ، adonis2006 ، alborzarya ، aram_hpanahi ، Mani-usa
(2012-05-06 ساعت 14:53)MPU نوشته:  آرش عزیز ممکنه در مورد سیتیزن شدن, حداقل مدت زمان تا سیتیزن شدن , پیشنیازهایی که باید برای آن کسب کرد و همچنین روال آنرا توضیح بدین؟آیا پس از سیتیزن شدن نیز برای مدت زمانی که خارج از آمریکا هستی محدودیتی هست یا همین که مالیات درآمد خارج از آمریکات رو بپردازی کافیه.
ام پی یو جان, در یک تاپیک جداگانه بچه ها تمام اطلاعات را در مورد سیتیزن شدن نوشته اند ولی به اختصار چنین است که مزدوج که سه سال با همسر امریکایی خود زندگی کند و مزدوج طلاق گرفته و یا ترک زوج نموده و یا گرین کارتی های لاتاری و خانوادگی که پنج سال از زمان ورودشان به امریکا گذشته باشد می توانند سیتیزن بشوند. به شرط اینکه اداره مهاجرت قانع شود که آنها در این مدت در امریکا زندگی کرده اند و در رفت و آمد نبوده اند. ولی برای سیتیزن دیگر هیچ محدودیتی وجود ندارد و می تواند تا آخر عمرش به هر جایی که می خواهد برود و حتی نیازی هم به دادن مالیات به دولت امریکا ندارد چون درآمدهایی که منبع خارجی دارند مشمول مالیات نمی شوند. در واقع وقتی که سیتیزن شدید کار شما با اداره مهاجرت تمام می شود و آنها دیگر هیچ اختیاری بر امورات شما ندارند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2012-04-25 ساعت 23:07)rs232 نوشته:  یک چیز دیگر هم در مورد امریکایی بودن یادم آمد که گفتم بیایم و آن را از خودم در کنم. من در طول این مدت گذشته متوجه شدم که ارزش یک امریکایی در خارج از امریکا به مراتب خیلی بیشتر از ارزش یک امریکایی در داخل خاک امریکا است. اگر صدها نفر امریکایی در اثر گرسنگی و سرما تلف شوند هیچ کسی توجهی نمی کند ولی فقط کافی است که یکی از همان آدم ها در یکی از کشورهای خاور میانه دستش زخمی شود تا همه دولت های غربی در پی حمایت از او بر بیایند. یک بار به یکی از بی خانمان هایی که به آن خانه قدیمی ما آمده بود گفتم که من اگر به جای تو بودم می رفتم دوبی و یک قایق می گرفتم و خودم را به مرز ایران می رساندم تا من را به جرم ورود غیر قانونی دستگیر کنند. فوقش یک یا دو سال را در زندان می مانی که تازه باز هم شرایط زندان ایران برای یک امریکایی خیلی بهتر از شرایط فعلی تو است که در خیابان می خوابی. در ضمن غذا هم به اندازه کافی می خوری و گرسنه نمی مانی. بعدش هم کلی معروف می شوی و از تمام رسانه ها با تو مصاحبه می کنند و تا آخر عمر پشتت را بسته ای! دیگر او را ندیدم ولی ظاهرا به حرفم گوش نکرد چون اگر گوش کرده بود الآن اسمش را هر روز از سی ان ان می شنیدم!

البته یه حالت دیگه هم داره!! طرف حرفتو گوش کرده نتیجه معکوس بوده!! Big Grin =)) خدا بیامرزدش...
...to strive, to seek, to find and not to yield
پاسخ
(2012-04-25 ساعت 23:07)rs232 نوشته:  یک بار به یکی از بی خانمان هایی که به آن خانه قدیمی ما آمده بود گفتم که من اگر به جای تو بودم می رفتم دوبی و یک قایق می گرفتم و خودم را به مرز ایران می رساندم تا من را به جرم ورود غیر قانونی دستگیر کنند. فوقش یک یا دو سال را در زندان می مانی که تازه باز هم شرایط زندان ایران برای یک امریکایی خیلی بهتر از شرایط فعلی تو است که در خیابان می خوابی.

سلام آرش جان
دفعه دیگه که این آقای "بی خانمان" رو دیدی یادت نره تاکید کنی دوست دخترش رو هم با خودش بیاره چون ما ایرانی ها رسم داریم تا یه مراسم عروسی برای آمریکایی ها برگزار نکنیم ولشون نمی کنیم

پاسخ
با سلام.
آرش خان بالاخره بعد از خواندن نکته به نکته فرمایشات شما و همچنین دوستان عزیز خواستم بگم که بعد از 5 روز تونستم تمام 470 پست موجود در این تاپیک رو بخونم.
ضمن اینکه در زیر مباحث تشکر هم شده است اما به نوبه خودم لازم دیدم که یک تشکر ویژه از طرف خودم و دوستان هم نظر محترم از شما داشته باشم چرا که این تاپیک را از یک تاپیک اطلاع رسانی ساده تبدیل به یک دانشگاه کوچک کردید که در آن بسیار مثائل ریز رو میشه در اون آموخت که تصور بنده بر این است که خیلی هزینه های مادی و مخصوصا معنوی باید صرف میشد تا این موارد رو آموخت ((حداقل برای من اینطور بوده)).
با کمال تشکر برادر گرامی.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، frz61 ، hoda2012 ، armanbala ، mavarfan ، smith ، omino ، nora ، SH1A2R3 ، batis2010 ، امیر مهاجر ، HAZARA ، Asy ، ebi1988 ، armin021 ، hb2489 ، nightowl
ارش جان خیلی ممنون از پستای عالیت من که خیلی استفاده می کنم .
یه راهنمایی ازت میخام من گرین کارت برنده شدم و می خام بیام بلاد کفر پیش شما .منتها نمی دونم باید از کدوم شهر شروع کنم . من مسه خودت مهندس نرم افزارم و سابقه 5 , 4سال هم دارم تو رشتم .28 سالمه مجردم.هدف اصلیمم پیدا کردن کار هر چه سریعتره خودم یکم تحقیق کردم تو نت به سن خوزه رسیدم منتها میخام از پیشنهادها و راهنماییهای شما استفاده کنم لطفا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، SH1A2R3 ، batis2010 ، امیر مهاجر ، HAZARA ، aram_hpanahi ، Pedraaam
(2012-05-18 ساعت 14:59)RunnerNewAge نوشته:  ارش جان خیلی ممنون از پستای عالیت من که خیلی استفاده می کنم .
یه راهنمایی ازت میخام من گرین کارت برنده شدم و می خام بیام بلاد کفر پیش شما .منتها نمی دونم باید از کدوم شهر شروع کنم . من مسه خودت مهندس نرم افزارم و سابقه 5 , 4سال هم دارم تو رشتم .28 سالمه مجردم.هدف اصلیمم پیدا کردن کار هر چه سریعتره خودم یکم تحقیق کردم تو نت به سن خوزه رسیدم منتها میخام از پیشنهادها و راهنماییهای شما استفاده کنم لطفا؟
دوست مجرد بیست و هشت ساله مهندس کامپیوتر من. راستش وضعیت کار طوری است که نمی شود گفت کجا بهتر کار پیدا می شود. باید برای کار در همه جا اقدام کنید و در هر شهری که کار گیر آوردید به همان جا بروید. من هم اگر فردا بیکار شوم و مثلا یک کار در نیویورک و یا شیکاگو پیدا کنم بند و بساطم را جمع می کنم و به همان جا می روم.

با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان