کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
(2012-05-26 ساعت 22:07)teoden نوشته:  سلام آرش جان .
اینطور که متوجه شدم مثل اینکه در سانفرانسیسکو پلی هست که گلدن گیت نام داره . (( اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید))
از قرار معلوم امروز صبح شما میشه 75 سالگی این پل.حالا داداش اگه از اونورا رد شدی با اون دوربین قشنگت یه دو تا عکس از جشنش بندازی و بفرستی برا ملت شهید پرور ممنونت میشم.
با تشکر برادر گرامی.
آخر آنقدر عکس هنری از سنفرانسیسکو و گلدن گیت درون اینترنت هست که آدم در زمان عکس گرفتن احساس پوچی می کند. ولی چشم اگر از آن طرف ها گذر کردم حتما برایتان عکس می گذارم.

(2012-05-29 ساعت 21:43)yas12 نوشته:  با سلام ، آقا آرش منم مثه خیلی های دیگه تصورم این بود که اگه یک مدتی تو یه محیط انگلیسی زبان زندگی کنم کامل به انگلیسی مسلط میشم ولی با توجه به مطالب شما متوجه شدم این مسئله درست نیست . به نظر شما ما که هنوز ایرانیم چیکار کنیم و با چه سیستمی یاد بگیریم تا وقتی اومدیم اونجا راحتتر ارتباط برقرار کنیم. من تا حالا بیشتر انگلیسی آکادمیک مثه تافل و آیلتس خوندم. ممنون

بهترین راه این است که فیلم امریکایی زیاد نگاه کنید و سعی کنید حرف های آنها را مثل طوطی با صدای بلند تکرار کنید و از این که بگویند خل شده اید نترسید. بیشتر همین حرف های عادی و سلام و احوالپرسی و مکالمات روزانه است که در جامعه به درد می خورد. ولی وقتی به سر کار بروید اطلاعات گرامری و صحیح صحبت کردن بسیار مهم است و در جایگاه شغلی شما بسیار تاثیر می گذارد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
آرش جان
داشتم آمار هایی را در رابطه با دستمزد در امریکا میدیدم.ایالت هایی مثل می سی سی پی با درآمد متوسط 1500 دلار چه جوری اموراتشون رو میگذرونند؟من هر چی حساب و کتاب کردم دیدم نه خیر اوضاع خیلی خرابه.پس چه جوریه که میگید همه میتونند از پس مخارج اولیه ی زندگی بر بیاند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: teoden ، golesang ، hamid.0711 ، SH1A2R3 ، rs232 ، ghorbat ، ronmony ، mehdiii ، batis2010 ، امیر مهاجر ، HAZARA ، armin021 ، M0HSeN_US
آرش جان سوالی که ازتون دارم اینه که آیا فردی که گرین کارت داره میتونه به چه کشورهایی بدون ویزا سفرکنه یا اینکه موضوع سفر به کشورهای اروپایی ربطی به گرین کارت نداره؟آخه من دو جوراظهارنظر متفاوت دراین مورد خوندم.ممنون میشم نظرتون رو دراین باره بگید.درضمن یک تشکرخاص بخاطر تمام موضوعات خوبی که مطرح میکنید.
شماره کیس :2012as31000
تاریخ رویت قبولی: july 15
تاریخ ارسال فرمها: july
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ کارنت شدن کیس:02/09
تاریخ دریافت نامه دوم:02/14
تاریخ مصاحبه:April 2
تاریخ دریافت ویزا:MAY 2
تاریخ ورود به آمریکا :28Aug
تاریخ دریافت گرین کارت :
مقصد:لوس آنجلس
تعداد افراد با این کیس:4
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mohammad.maleki ، rs232 ، ghorbat ، ronmony ، mehdiii ، batis2010 ، zina s ، امیر مهاجر ، battosai ، Asy ، armin021 ، mrlzdh
(2012-05-30 ساعت 21:39)masih sh نوشته:  آرش جان
داشتم آمار هایی را در رابطه با دستمزد در امریکا میدیدم.ایالت هایی مثل می سی سی پی با درآمد متوسط 1500 دلار چه جوری اموراتشون رو میگذرونند؟من هر چی حساب و کتاب کردم دیدم نه خیر اوضاع خیلی خرابه.پس چه جوریه که میگید همه میتونند از پس مخارج اولیه ی زندگی بر بیاند؟
مسیح جان, در امریکا آمارها انگولک نمی شوند و مثلا اگر شما افراد بازنشسته, مستمری بگیران, دانشجویان را از این آمار حذف کنید یک مرتبه عدد میانگین خیلی بالاتر می رود. اگر بخواهیم به همین روش محاسبه میانگین درآمد مردم ایران را حساب کنیم شاید به سیصد هزار تومان هم نرسد.
در ضمن دقت کنید که بسیاری از افراد شاغل در امریکا تحصیل کرده نیستند و به کارهای معمولی و نیمه وقت مشغول هستند. با این حال این مبلغ درآمد برای زندگی کردن در آن ایالت کافی است چون اجاره خانه و دیگر مخارج زندگی بسیار ارزان تر از ایالتی مثل کالیفرنیا است.

(2012-05-31 ساعت 18:03)علیرضا م نوشته:  آرش جان سوالی که ازتون دارم اینه که آیا فردی که گرین کارت داره میتونه به چه کشورهایی بدون ویزا سفرکنه یا اینکه موضوع سفر به کشورهای اروپایی ربطی به گرین کارت نداره؟آخه من دو جوراظهارنظر متفاوت دراین مورد خوندم.ممنون میشم نظرتون رو دراین باره بگید.درضمن یک تشکرخاص بخاطر تمام موضوعات خوبی که مطرح میکنید.
تا جایی که من می دانم با گرین کارت میتوانید به مکزیک و کانادا بروید ولی برای کشورهای دیگر نیاز به ویزا دارید. با این حال اگر گرین کارت داشته باشید ویزای هر کشوری را به راحتی به شما می دهند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
سلام آقا آرش وظیفه خودم دونستم از شما یه تشکر ویژه داشته باشم واقعا که به من خیلی کمک کردید. یه سوالم دارم همزمان شهروند دو کشور(ایران آمریکا) بودن مشکلی نداره 2 پاسپورتی بودن؟؟؟ هزاران سپاس
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، SH1A2R3 ، rs232 ، ghorbat ، armanbala ، ronmony ، batis2010 ، zina s ، امیر مهاجر ، battosai ، HAZARA ، Asy ، armin021 ، pasha_iv ، mrlzdh ، aram_hpanahi
آرش جان
با توجه به سوالات متعددي توسط مامان ها و بابا ها از ما در مورد حق و حقوق سالمندان ميشود و قبل از اينكه خودمون پامون برسه اونها ميخوان ببينن اگر بعد از سيتيزن شدن ما و اومدن اونها چه چيزهايي حقشون است و شامل شرايطشون ميشود لطفا اگر در اين مورد هم اطلاعاتي داريد ما يه جواب درست به اونها بدهيم
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، SH1A2R3 ، Hediyeh ، rs232 ، ghorbat ، apoornaki ، ronmony ، batis2010 ، zina s ، امیر مهاجر ، battosai ، HAZARA ، armin021 ، aram_hpanahi
(2012-06-01 ساعت 08:46)armanbala نوشته:  آرش جان
با توجه به سوالات متعددي توسط مامان ها و بابا ها از ما در مورد حق و حقوق سالمندان ميشود و قبل از اينكه خودمون پامون برسه اونها ميخوان ببينن اگر بعد از سيتيزن شدن ما و اومدن اونها چه چيزهايي حقشون است و شامل شرايطشون ميشود لطفا اگر در اين مورد هم اطلاعاتي داريد ما يه جواب درست به اونها بدهيم

آرمان جان اگه همه چی خوب پبش بره شما 5 سال دیگه سیتیزن میشی بعد از یک سال از سیتیزن شدنت میتونی مادر و پدر و بیاری اینجا با گرین کارت ..اونها در صورت رعایت کردن یه سری قوانین 5 سال بعدش سیتیزن میشن ..این شد تقریبا 11 سال ..تا اونموقع هم هزار تا قانون جورو واجور میاد .. Smile

پاسخ
سلام به همگی ، آقا آرش اگه میشه یه مطلبی مختص طبقات اجتماعی بنویسید، البته در مطالبتون اشاراتی کرده بودین ولی مایلم بدونم
تقسیم بندی طبقات اجتماعی چه جوریه ؟
و نوع رفتارشون با بقیه طبقات چه جوری؟
به نژاد ربطی داره ؟
به خصوص قشر تحصیل کرده یا کسانی که استاد دانشگاه هستن  و بیشتر وقتشون با تحقیق و پژوهش میگذره چه جوری زندگی میکنن و تفریحات اونا چه جوریه و آخر هفته ها رو چه جوری میگذرونن؟
مثلا تو ایران اکثرا تحصیل کرده ها نگاه خوبی نسبت به مردم عادی ندارند و بیشتر رفتارشون مغرورانست ، حتی بیشتر استادا با دانشجوهاشون رفتار خوبی ندارند . ممنون از توجهت. 
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، SH1A2R3 ، ghorbat ، apoornaki ، ronmony ، batis2010 ، zina s ، امیر مهاجر ، armin021 ، copol ، aram_hpanahi ، M0HSeN_US
ببخشید جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم واسه این پست، این شعرو تقدیم میکنم به همه دوستان باصفا ، امیدوارم چند لحظه لباتون بخنده

چند ساعت، ساعتم افتاد عقب
پاک قاطی شد سحر با نیمه شب

یک شبه انگار بگرفتم مرض
صبح فردایش زبانم شد عوض

"آن سلام نازنینم شد "هِلو
و انچه گندم کاشتم، رویید جو

"پای تا سر شد وجودم "فوت" و "هِد
"آب من "وا‌تر" شد و نانم "برد

وای من حتی پنیرم "چیز" شد
است و هستم ناگهانی "ایز" شد

من که با آن لهجه و آن فارسی
آنچنان خو کرده بودم سال سی

من که بودم آنهمه حاضر جواب
من که بودم نکته‌ها را فوت آب

من که با شیرین زبانیی‌های خویش
کار خود در هر کجا، بردم به پیش

آخر عمری چو طفلی تازه سال
از سخن افتاده بودم؛ لالِ لال

"کم کمک گاهی "هلو" گاهی "پیلیز
نطق کردم؛ خرده خرده؛ ریز ریز

در گرامر همچنان سر در گُمَمْ
مثل شاگرد کلاس دومم

گاه "گود مرنینگِ" من جای سلام
از سحر تا نیمه شب دارد دوام

با در و همسایه هنگام سخن
لرزه می‌افتد به سر تا پای من

می‌کنم با یک دو تن اهل محل
گاهگاهی یک «هلو» رد و بدل

گر هوا خوب است و یا اینکه بد است
گفتگو در باره‌اش صد در صد است

جز هوا، هر گفتگوئی نا‌بجاست
این جماعت حرفشان روی هواست

بگذر از نی من حکایت می‌کنم
وز جدایی‌ها شکایت می‌کنم

نی کجا این نکته‌ها آموخته؟
نی کجا داند نیستان سوخته

نی کجا از فتنه‌های غرب و شرق
داغ بر دل دارد و تیشه به فرق

بشنو از من بهترین راوی منم
راست خواهی هم نی و هم نی زنم

سوختند آن‌ها نیستان مرا
زیر و رو کردند ایران مرا

کاش می‌ماندم در آن محنت‌سرا
تا بسوزانند در آتش مرا

تا بسوزانندم و خا کستر م
در هم آمیزد به خاک کشورم

دیدی آخر هر چه رشتم پنبه شد
جمعه‌هایم ناگهان یکشنبه شد
پاسخ
یاس عزیز

اگر این شعر را خودتان سروده باشید باید به خاطر چنین ذوق هنری به شما تبریک بگویم. بسیار زیبا و پر معنی است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
Smile 
(2012-06-05 ساعت 21:29)rs232 نوشته:  یاس عزیز

اگر این شعر را خودتان سروده باشید باید به خاطر چنین ذوق هنری به شما تبریک بگویم. بسیار زیبا و پر معنی است.
آرش عزیز شعر از خودم نیست و به نیابت از شاعر بی نامش تقدیم شما کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، SH1A2R3 ، ronmony ، batis2010 ، ghorbat ، امیر مهاجر ، love story ، آلیس-1980 ، armin021 ، milade
(2012-06-06 ساعت 11:42)yas12 نوشته:  
(2012-06-05 ساعت 21:29)rs232 نوشته:  یاس عزیز

آرش عزیز شعر از خودم نیست و به نیابت از شاعر بی نامش تقدیم شما کردم.
فكر ميكنم شعر از هادي خر.سندي هست
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، SH1A2R3 ، ronmony ، batis2010 ، ghorbat ، امیر مهاجر ، love story ، آلیس-1980 ، MJAVADIAN
آرش يه سوال
يه بار صداي آمريكا راجع به برنامه اي داشت با ايرانيان مقيم آمريكا مصاحبه ميكرد بعد يه هو گفت ديدگاه هاي آرش از سانفرانسيسكو را بشنويم بعدش يكي اومد سن حدود چهل ولي موهاشو خيلي كچل كرده بود يا هم كچل بود ولي سه تا نكته منو به فكر واداشت شمايي يكي اينكه گفته بودي شش ماه يه بار آرايشگاه ميري كه با اون موهاي مصاحبه كننده هم خواني داشت دومي سن و سال اون آقا سومي هم استفاده از كلمات همين تاپيك به عنوان ديدگاههاي آرش چهارمي سانفرانسيسكو شهر شما پنجمي اينكه مگه سانفرانسيسكو چند تا آرش ميتونه داشته باشه ششمي طرز بيان شيواي اون آرش در تلويزيون هفتمي اينكه اصلا ميدوني چيه خود خودت بودي
پاسخ
تشکر کنندگان: Hediyeh ، rs232 ، Omidooo ، mavarfan ، SH1A2R3 ، ronmony ، MPU ، tartar ، batis2010 ، امیر مهاجر ، safajoo ، HAZARA ، armin021 ، erica ، ziba62ka ، American Darlin
نه دوستان عزیزم. من نه کچل هستم و نه موی فرفری دارم ولی دماغم کمی تا قسمتی جلوتر از صورتم قرار دارد. البته هم خوش نقش است و هم پستی و بلندی دارد. ولی خداوند نقش آن را اشتباهی با قلم درشت نگاشته است. موهایم مثل پشم گربه است و همیشه به همان جهت حالت می گیرد که باد بیاید. تا همین چندی پیش ریغو بودم و می شد استخوان های دنده ام را شمرد ولی الآن کمی قوام آمده ام. عینک می زنم و چند سالی است که قرار است چشم هایم را عمل لیزر کنم ولی تا کنون قسمت نبوده است. در شهر سنفرانسیسکو هم به تعداد راه های رسیدن به خدا آرش وجود دارد و همه آنها هم نظراتشان صائب است.
ولی همین که به یاد من هستید بر خود می بالم و از شما سپاسگزارم
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
نمی دونم چطوری و با چه زبونی ازتوووون تشکر کنم آقا آرش.... واقعاااا عالی و بی نقص می نویسید...
منم از برندگان امسال هستم و ایشالا تا 1 سال دیگه(البته اگه ویزا بدن و .... ) آمریکام... حرفاتون واقعا وحشت مهاجرتو توی وجودم کم می کنه... چون من اعتقاد دارم ترس انسان از جهلشه... دلم میخواد با چشم باز بیام...

بازم ممنونم ازتون.... همیشه موفق باشید...
دریافت ویزا:26 ژانویه 2013!!!
وضعیت تاهل: مجرد
تحصیلات کنونی:لیسانس مترجمی و ارشد زبانشناسی
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان