کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
(2014-02-06 ساعت 20:55)rbb نوشته:  دوست عزیز فکر میکنم ایشون راجع به هزینه ها ی تحصیل گفتن تحقیق کردنو به این نتیجه رسیدن آمریکا به درد بخور نیست که البته در صورت داشتن گرین کارت احتمالا میشه این مشکل رو با گرفتن وام حل کرد. تو پستهای قبلی بهش کرده کردن.
دوست خوبم ،
بنده هم متوجه شدم . اما چون ایشان دارای مدرک فوق لیسانس هستند و طبعاً باید برای دکترا اقدام کنند ، در هر دو مقطع کمک هزینه وجود دارد و در صورت حائز شرایط بودن و دریافت پذیرش ، نیازی به مخارج تحصیلی نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، rbb ، mahbube ، pari pariaaa ، we are one ، mizan ، erica
(2014-02-06 ساعت 19:03)afshin4749 نوشته:  mahbube عزیز ،
.................
آن دو ایرانی نگون بخت هم که کشته شده اند به دست هموطنان خود از بین رفته اند نه آمریکاییها و ایتالیاییها !!!!!! .
قسمت اول نوشته های شما را در مورد سطح دانشگاههای یو.اس کاملا قبول دارم .
جهت اطلاع شما، دانشجوهای کشته شده در میشیگان توسط مرد ایرانی ولی بزرگ شده یو.اس صورت گرفته و مورد ایتالیا توسط 2 نفر هندی انجام شده است.
rbb و mahbube و امثالهم، لطفا این و این پست را بخونید.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، rs232 ، eybaba ، rbb ، mahbube ، pari pariaaa ، we are one ، ماتیتی
(2014-02-06 ساعت 21:04)apoornaki نوشته:  
(2014-02-06 ساعت 19:03)afshin4749 نوشته:  mahbube عزیز ،
.................
آن دو ایرانی نگون بخت هم که کشته شده اند به دست هموطنان خود از بین رفته اند نه آمریکاییها و ایتالیاییها !!!!!! .
قسمت اول نوشته های شما را در مورد سطح دانشگاههای یو.اس کاملا قبول دارم .
جهت اطلاع شما، دانشجوهای کشته شده در میشیگان توسط مرد ایرانی ولی بزرگ شده یو.اس صورت گرفته و مورد ایتالیا توسط 2 نفر هندی انجام شده است.
rbb و mahbube و امثالهم، لطفا این و این پست را بخونید.
ممنون از اطلاع رسانی
سایتی هست که شهرهای مختلف آمریکا رو از لحاظ جرایم تقسیم بندی کرده باشه ؟! شما در این باره اطلاعی دارین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، rs232 ، mahbube ، sepideh jan ، we are one
[/quote]

(2014-02-06 ساعت 22:04)rbb نوشته:  
(2014-02-06 ساعت 21:04)apoornaki نوشته:  [quote='afshin4749' pid='462695' dateline='1391697218']
mahbube عزیز ،
.
ممنون از اطلاع رسانی
سایتی هست که شهرهای مختلف آمریکا رو از لحاظ جرایم تقسیم بندی کرده باشه ؟! شما در این باره اطلاعی دارین ؟
http://en.wikipedia.org/wiki/United_Stat...crime_rate

دوست عزیز، شما با امار و در صد جرم و ... یک ایالت نمیتونید ایمنی خودتون در اون ایالت  تخمین بزنید. اون محله‌‌هایی‌ که شما در اون ساکن خواهید بود در صد امینت را بهتون میگه نه کّل ایالت،همچنین با چه کسانی‌ نشست و برخاست می‌کنید، دوستانتون چه کسانی‌ هستند و...
محله‌‌هایی‌ از یک ایالت خوب هست که فقط کافیه یک شب از اون عبور کنید فردا عکس روز نامه ایالت تو بخش گم شده‌ها   یا اخبار TV ایالتی‌  خواهید بود.
ایالت خوب و محله‌‌ خوب پول خوب برای زندگی‌ و ماندن در اون جا را هم طلب می‌کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، rbb ، apoornaki ، abbas41 ، eybaba ، mahbube ، sepideh jan ، we are one ، ماتیتی ، armin021 ، حاجی واشنگتن ، mizan ، erica ، omid66
آرش جان بابا یه مطلبی یه خاطره ای یه چیزی بگذار بخونیم .... کف کندیم از بس مطلب قدیمی خوندیم.
تو میتونی آرش من میدونم . ما رو بساز
کیس نامبر : 2014S7XXX/ مصاحبه:5جون ابوظبی ،آپدیت:8جولای،6 آگوست،۱۰ آگوست با ایمیل،28 آگوست،4 سپتامبر/شغل:دولتی/سربازی:خیر...از این به بعد به جای AP بگید س.م یعنی سماق مکیدن Big Grin
فایل خاطرات مهاجرت آرش RS232
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، rs232 ، apoornaki ، pari pariaaa ، sepideh jan ، we are one ، armin021 ، erica ، omid66
(2014-02-06 ساعت 00:02)rs232 نوشته:  
(2014-02-05 ساعت 16:42)کاووش نوشته:  ای بابا، ما یه سوال پرسیدیم. جای جواب تشکر گرفتیم (:
تازه تشکر را هم با یک درجه ارفاق گرفتی!
راستش من نمی دانم کدام رشته درسی را بخوانی ولی همان رشته ای را بخوان که به آن علاقه داری و مطمئن باش که اگر در آن رشته خوب باشی حتما بازار کار مناسبی برای آن پیدا خواهی کرد.

صمیمانه عذر خواهی میکنم. قصد متلک نداشتم. سوء تفاهم شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، romance33
نگران نباش کاووش جان. ما اینجا همه با هم دوست هستیم و گاهی شوخی می کنیم تا فضا خشک نشود و یک نیمچه آزادی هم در حد بضاعت برای گفتن نظرات و انتقادات مهیا است.

خاطره جدید این که من برای چند کار فدرال اقدام کرده بودم و در مراحل اولیه هم قبول شدم و همه از کمالات و جمالات من که در رزومه ثبت شده بود به به و چه چه کردند و دیگر من و اقدامات مقتضی محل فرضی خانه آینده را هم مشخص کرده بودیم و حتی برنامه ریزی کردیم که از کدام بقالی خرید کنیم و آخر هفته ها به کجا برویم. دیگر فقط منتظر بودیم که هلیکوپتر بفرستند و ما را به آنجا منتقل کنند! ولی در همین خیالات شیرین بودیم که یکی پس از دیگری نامه آمد که متاسفانه شما در گزینش های پایانی به عنوان بهترین فرد در این شغل انتخاب نشدید. تازه چند وقت بود که داشتم اخبار نگاه می کردم و تحولات دولت فدرال را زیر نظر داشتم تا وقتی که به وزارت خانه رفتم چندان هم از همه جا بی خبر نباشم. ولی از وقتی که نامه ردی را گرفتم دیگر سمپاتی خودم را نسبت به آن از دست دادم و هر زمان هم که در اخبار صحبتی از آنها می شود زیر لب لیچاری می گویم و کانال تلویزیونی را عوض می کنم. خلاصه این که من هم پس از آن تلاش ناموفق چسبیدم به همان کاری که قبلا داشتم.

عملگی من هم در خانه تمام شده است و حالا شبها من و اقدامات مقتضی می نشینیم و از کارهای انجام شده تعریف می کنیم و ابراز تعجب می کنیم که آیا واقعا ما همه این کارها را به تنهایی انجام داده ایم؟ ولی این کار هم دیگر دارد مزه خودش را از دست می دهد و آنقدر از خودمان تعریف کردیم که حالمان دارد از این موضوع به هم می خورد. انتقال به واشینگتن دی سی هم که منتفی شد و برای همین الآن اقدامات مقتضی گیر داده است که من به سلمانی بروم و موهایم را کوتاه کنم. از وقتی که ازدواج کرده ام به جای دو بار در سال لااقل شش بار در سال به سلمانی می روم. یک خانم اسپانیش هم در آنجا کار می کند که کله آدم را مثل گوسفند قربانی می گیرد و می پیچاند و شانه سلمانی اش را هم محکم به سرم می کوباند و چنان آن را بر روی سرم می کشد که رد آن بر سرم خراش می اندازد. نمی دانم چرا این سلمانی ها اینقدر خشن هستند و اصلا ملایمت و ملاطفت با کله آدمیزاد حالیشان نمی شود.

یکی از چراغ های ماشینم سوخته است و باید آن را عوض کنم ولی هنوز به خاطر بارندگی فرصتی پیش نیامده است. اگر پلیس ببیند حتما جریمه می کند و من هم سعی می کنم لااقل در روز چراغ هایم را خاموش نگه دارم که پلیس نامحسوس متوجه چنین نقیصه ای در ماشین من نشود. تا الآن خشکسالی بود و یک قطره هم باران نمی آمد ولی از زمانی که من می خواهم چراغ ماشینم را عوض کنم یک ریز باران می بارد. ولی خوب در مجموع آمدن باران خیلی خوب است چون همه جا دوباره سبز شده است و مناظر اطراف که دیگر به خاکستری می گرایید دوباره دیدنی و دلپزیر شدند. در این جایی که ما زندگی می کنیم تپه های جنگلی زیادی وجود دارد و گاهی صبح ها در مسیر رانندگی من تا محل کار مه غلیظی همه جا را می پوشاند که حرکت آنها از میان درختان انبوه منظره بسیار زیبایی را ایجاد می کند. اینجا گاهی به نظر بهشت واقعی می آید و من که همیشه عاشق شمال ایران بودم و مناطق سرسبز آن را دوست داشتم اینجا برایم بسیار زیبا تر و دلپذیرتر است. یکی از علت هایی هم که من به ماهیگیری علاقه دارم نه به خاطر گرفتن ماهی است بلکه به بهانه ماهیگیری به میان آب و دریاچه هایی که در دل تپه های جنگلی است می روم و از صدای سکوت و آرامش و هوای پاک آن لذت می برم. البته ناگفته نماند که آدم باید بلد باشد که چگونه از این زیبایی ها لذت ببرد اگرنه کم نیستند آدم هایی که بی توجه از کنار چنین نعمت هایی می گذرند و از زیبایی های بدیع آن لذت نمی برند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
من اصن خودم دارم میگم همیشه دوس داشتم بیام امریکا چ درس چ هرچی بعدش بمن میگید من گفتم امریکا برای درس بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من غلط کنم
من از نظر مساعل مالی گفتم برام شاید محدودیت ایجاد شه همین
اصنم تحقیق نکردم ببینم وام میدن نمیدن چجوریه گذاشتم هر وقت وقتش شه
بعدشم امنیتو من نگفتم بده گفتم همه جای دنیا برای خانوما مشکل پیش میاد دروغ گفتم؟ وگرنه من ایرانو در هیچ زمینه نمیگم خوبه نه درس نه کار نه شغل نه دانشگا نه امنیت نه اقتصاد نه دین نه تریبیت بچه نه هیچی هیچیه هیچی
من اصن بحثی برای امینت نداشتم دوستان اومدن گفتن که برای درس نرید خارج امنیت نیست
اونم حاالا چون 2 مورد مردن من میگم بازم نمیشه به اینا اطمینان کرد این همه ادم دارن خارج درس میخونن نمردن زده ان
اینجا همش چنتا جمله تایپ میشه ازروی اینا قضاوت نکنید کسی رو
من خودم میگم امریکا رو دوس دارم بعدش بیام بگم بده؟ مرض دارم؟ اگه بگم بده چرا بگم لاتاری نوشتم و دوس دارم اگه برنده شم بیام اونجا درس بخونم؟ من نمیدونم کدوم جکله من باعث شده همچین بحثی راه بیفته! اگه باعث سو تفاهم شده عذر میخام
پاسخ
تشکر کنندگان: rbb ، romance33 ، afshin4749 ، apoornaki ، rs232 ، sepideh jan ، we are one ، erica
(2014-02-08 ساعت 13:39)mahbube نوشته:  من اصن خودم دارم میگم همیشه دوس داشتم بیام آمریکا چ درس چ هرچی بعدش بمن میگید من گفتم آمریکا برای درس بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ من غلط کنم
من از نظر مساعل مالی گفتم برام شاید محدودیت ایجاد شه همین
اصنم تحقیق نکردم ببینم وام میدن نمیدن چجوریه گذاشتم هر وقت وقتش شه
بعدشم امنیتو من نگفتم بده گفتم همه جای دنیا برای خانوما مشکل پیش میاد دروغ گفتم؟ وگرنه من ایرانو در هیچ زمینه نمیگم خوبه نه درس نه کار نه شغل نه دانشگا نه امنیت نه اقتصاد نه دین نه تریبیت بچه نه هیچی هیچیه هیچی
من اصن بحثی برای امینت نداشتم دوستان اومدن گفتن که برای درس نرید خارج امنیت نیست
اونم حاالا چون 2 مورد مردن من میگم بازم نمیشه به اینا اطمینان کرد این همه ادم دارن خارج درس میخونن نمردن زده ان
اینجا همش چنتا جمله تایپ میشه ازروی اینا قضاوت نکنید کسی رو
من خودم میگم آمریکا رو دوس دارم بعدش بیام بگم بده؟ مرض دارم؟ اگه بگم بده چرا بگم لاتاری نوشتم و دوس دارم اگه برنده شم بیام اونجا درس بخونم؟ من نمیدونم کدوم جکله من باعث شده همچین بحثی راه بیفته! اگه باعث سو تفاهم شده عذر میخام

فکر میکنم سوء تفاهم شده چون شما موافق آمریکا هستی کلا... این دوستمون گویا مطالب قبلی شما رو نخوندنو جور دیگه ای برداشت کردن
نه متاسفانه ، هنوز درست نشده Sad منم نمیدونم چطوری شده که پیام خصوصیت غیر فعاله و چجوری باید درستش کرد Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، mahbube ، rs232 ، we are one ، jayjay ، armin021 ، erica
عزیزم منم نمدونم چرا غیر فعاله! و اصنم نمدونم کجا برم پیام بدم بگم برام درسش کنن بازم سعی میکنم ببینم چطوری درس میشه معذرت واقن
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، erica
قضیه نژاد پرستی چقدر در جامعه آمریکا حاده؟ البته در محیط دانشگاهی که اکثرا چون از قشر تحصیل کرده هستند نباید زیاد وجود داشته باشه. صحبت من مربوط به محیط خارج از دانشگاه و محیط کار و زندگی است. تا حالا تجربه ای داشتین؟ یک ادم چشم و ابروی مشکی که ترکیب صورتش داد میزنه غیر اروپایی ه، چقدر با مشکل برخورد میکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، armin021 ، erica
(2014-02-22 ساعت 19:50)کاووش نوشته:  قضیه نژاد پرستی چقدر در جامعه آمریکا حاده؟ البته در محیط دانشگاهی که اکثرا چون از قشر تحصیل کرده هستند نباید زیاد وجود داشته باشه. صحبت من مربوط به محیط خارج از دانشگاه و محیط کار و زندگی است. تا حالا تجربه ای داشتین؟ یک ادم چشم و ابروی مشکی که ترکیب صورتش داد میزنه غیر اروپایی ه، چقدر با مشکل برخورد میکنه؟

سؤالت خیلی کلیه کاووش جان . ببین بسته به این هست که شما کدوم ایالت ها باشی و شانسی چه آدم هایی به پستت بخورن . اما نگران اون مسأله نباش ممکنه هرگز و هرگز بهش برخورد نکنی معمولن آمریکایی ها مردمان نایسی هستن

یک نفر نوشته آمریکا برای تحصیل به درد بخور نیست
اتفاقن آمریکا الان با این شرایط فقط به درد تحصیل میخوره و تمام ، کسی اگر بیاد اینجا و درس نخونه سرش کلاه رفته
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، rs232 ، Rock ، we are one ، ماتیتی ، armin021 ، mizan ، erica ، M0HSeN_US
این اواخر شدیدا به سایت مهاجرسرا اعتیاد پیدا کردم و ساعت های زیادی را صرف ولگردی در صفحات می کنم.امروز به صورت اتفاقی در یک پست عکس آرش خان در جشن هالوین را دیدم و چشمانم به جمال نورانی ایشان روشن شد ،با آن چیزی که در ذهنم تصور می کردم 181 درجه متفاوت بود.آرش بنویس باز هم بنویس تا جان در تن داری بنویس.
10101110000010101001001100101001011101110       2018 010100111010010100101101000110110001010101  
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، rs232 ، sepideh jan ، romance33 ، mahbube ، pari pariaaa ، shadi79 ، we are one ، lighter ، ebi1988 ، mohammadg846 ، armin021 ، mizan ، erica ، ziba62ka ، omid66
(2014-02-06 ساعت 14:11)mazlom khanom نوشته:  
(2014-02-04 ساعت 16:35)rbb نوشته:  سلام دوستان
مطلبی هست که نیاز به راهنمایی دارم. مطالبتون رو خوندم ولی هنوز هرروز یه تصمیم جدید میگیرم. پیشاپیش ممنون میشم نظرتون رو راجع به چیزی که اصلا نمیتونم راجع بهش تصمیم قطعی بگیرم در اختیارم قرار بدین.
من دانشجو ، دختر و مجردم. حدود 1 سالی هست که خیلی دوست دارم از ایران مهاجرت کنم و امسال برای اولین بار لاتاری ثبت نام کردم تا شاید از این راه که راحتتر هستش بتونم مهاجرت کنم. ولی من تو آمریکا هیچ فامیلی دور یا نزدیک ندارم، فقط در حد چنتا آشنای دور که نمیدونم اصلا بتونم اوایل مهاجرتم ازشون در خواست راهنمایی و کمک کنم یا نه. از طرفی من حتما قصد ادامه تحصیل دارم و برای معادل شدن مدرکم و امکان ادامه تحصیل حتما باید 2 سال رو در دانشگاه های آمریکا بگذرونم و بعد برای دوره تخصصی که هدفمه اقدام کنم. برای همین کمه کم حدود 3 سال از حالتی که تو ایران زندگی کنم عقب میفتم ولی چون خیلی دوست دارم تجربه زندگی تو جای متفاوتی رو داشته باشم با خودم میگم دست به همچین کاری میزنم و بعد از 5 سال که تموم کردم اگه هنوز نتونسته بودم با محیط سازگار شم بر میگردم ایران... ولی باز به زحمتی که مخصوصا با ویزای دانشجویی بخوام برم فکر میکنم میبینم برگشتن من مساوی با از دست دادن سالها میشه... شک من در رابطه با این هستش که من هیچ کس رو در آمریکا ندارم. نظر شما دوستان در رابطه با مهاجری که هیچ کسی رو تو آمریکا نداره چیه ؟! ممکنه این قضیه براش ایجاد مشکل کنه ؟! یا برگشتنش رو چقدر منطقی میدونید ؟!

چند خط هم من مینویسم تا ادای وظیفه کرده باشم، چون خو‌اهر زاده هایی به سنّ شما جوانان دارم /همانطور که با بچه‌های خو‌اهر و برادرانم حرف میزنم نوشتم ، تا جان مطلب را گفت باشم و شما هم قشنگ متوجه بشید.
آمریکا هم مثل همه جای دنیا است, اگر پشتوانه مالی و حمایت ندارید. بلند نشید شل وکلاه کنید بیایید. در این دیار به نامزد و به همسر هم نمی‌شه زیاد امید بست . اگر کسی‌ را دارید که هزینهٔ دانشگاه و منزل و خرد و خوراک و رفت و آمد به دانشگاه شما را تا تمام شدن درستان  کامل می‌‌پردازه و ایمان هم دارید که وسط کار ولتون نمی‌کنه. بسم‌الله  به آمریکا خوش آمدید. این کس هم فکر نمیکنم به غیر از پدر یا مادر یا فردی‌ از طرفه دولت‪,‬ کسی‌ دیگه می‌تونه باشه. روی همسر و دوست پسر و این گونه افراد حساب نکنید. که این جا اصلا راه نداره. و غیر ممکن است که شما را ساپورت کنند.شاید قولش رااول کار بهتون بدهند ولی‌ در عمل غیر ممکن است تا بتونند یا بخواهند. چون مبالغ کمی‌ نیست و کسی‌ تو این مملکت  وانفسا  به کسی‌ چنین خدمت بزرگی‌ نمی‌کنه.
---
ولی‌ اگر گرین کارت دارید، قضیه یک کم فرق می‌کنه. شاید بتونید با سختی و .مشقت درس بخونید البته با صرف زمان خیلی‌ خیلی‌ طولانی تر از ایران بتونید درستا ن را تموم کنید. چون خیلی‌‌ها وسط کار بعلت سختی کار کردن و هم زمان درس خوندن، درس را ول میکنند.
اگر کار مناسب در ایران دارید و زندگی‌ روی بدش را بشما هنوز نشون نداده و جوان هم هستید و حتا به اندازهٔ ۴۰-۴۵% موفق هستید. ایران را رها نکنید، که بامید این آمریکا بیایید.
دیگه خود دانید.

والا من که تمام دوستام چه با گرین کارت چه بی گرین کارت در حال تحصیل هستن و راضی هستن منم خودم تو این ۱ سال که اینجام خیلی تحقیق کردم اصلن به اون سختی هم که شما میگید نیست به شرطی که طرف درس خون باشه یعنی پا نشده باشه سر ۳۰ یا ۴۰ سالگی تازه اومده باشه اینجا و بخواد از صفر اونم با یک زبان دیگه درس بخونه . من خودم برای دکترا و یا یک ارشد دیگه دارم اقدام میکنم
اگر شما گرین کارت داشته باشید از وام های دولتی میتونید استفاده کنید و انقدر متحمل زحمت نشید که هم درس بخونید و هم کار کنید که اصلن تو آمریکا غیر ممکنه و یا اگر مقطع تکمیلی یا مثل ارشد یا دکترا باشید که کمک هزینه ها و کار گرفتن داخل خود دانشگاه مشکل رو حل میکنه .
مظلوم خانوم میتونم ازتون بپرسم کجای آمریکا هستید ؟ من حدس میزنم لس آنجلس و یا شهرهای بزرگ آمریکا باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، mahbube ، rs232 ، cello86 ، behfaza ، کاووش ، shadi79 ، ماتیتی ، pv-n ، khder ، ebi1988 ، r.bazargan ، mohammadg846 ، قصه گو ، moqadam ، mizan ، erica ، mrlzdh ، M0HSeN_US ، omid66
آرش عزیز پست جدید را هم خواندم، خدا قوت برای هنوز نوشتن ها !

هنوز یادم نرفته هدفی که داشتم اگر ذره ای هم دو به شک بودم نوشته های شما شک من را به یقین تبدیل کرد !

سبز باشی هم درد Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، pv-n ، rs232 ، sce ، apoornaki ، behfaza ، pari pariaaa ، rira1982 ، we are one ، mohsenmb ، khder ، ebi1988 ، armin021 ، mizan ، anahita 62 ، erica

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان