کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
یک سوالی داشتم از دوستانی که در آمریکا درس میخونن،کسی که در ایران و در این نظام اموزشی درس خونده ایا میتونه از عهده نظام اموزشی امریکا بر بیاد؟ نمیدونم چه طوری منظورم رو بیان کنم. میخوام بدونم چه جور ادمی میتونه از عهده درس خوندن در امریکا( نه تنها امریکا بلکه سایر کشورهای اروپایی) بر بیاد؟
چیزی به غیر از تلاش و اراده. استعداد و هوش چی؟ طرف باید نابغه باشه؟ من برداشتم از کسایی که میرن اون ور اینه که به لحاظ هوشی و توانایی های ذهنی باید خیلی خوب و برجسته باشن. نمیدونم تفکرم چه قدر درسته. ممنون میشم اگه دوستانی که اون ور درس میخونن توضیح بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، rs232 ، romance33 ، ebi1988 ، armin021 ، mizan ، erica ، mrlzdh ، M0HSeN_US
من از یک نفر که تو ایران فوق لیسانس داشت و اینجا هم در مقطع فوق لیسانس درس میخوند پرسیدم فوق لیسانس گرفتن تو ایران راحتره یا اینجا . گفت اگر با زبان مشکلی نداشته باشی استادای اینجا بیشتر با آدم راه میاین .
منتظر جواب کسانیکه درس خوندن هستم چون من هم علاقه دارم بشنوم .
پاسخ
تشکر کنندگان: کاووش ، romance33 ، baba manam sanaz ، khder ، frozen mind ، r.bazargan ، jayjay ، armin021 ، mizan ، erica ، mrlzdh ، M0HSeN_US ، omid66
(2014-03-07 ساعت 16:21)کاووش نوشته:  یک سوالی داشتم از دوستانی که در آمریکا درس میخونن،کسی که در ایران و در این نظام اموزشی درس خونده ایا میتونه از عهده نظام اموزشی آمریکا بر بیاد؟ نمیدونم چه طوری منظورم رو بیان کنم. میخوام بدونم چه جور ادمی میتونه از عهده درس خوندن در آمریکا( نه تنها آمریکا بلکه سایر کشورهای اروپایی) بر بیاد؟
چیزی به غیر از تلاش و اراده. استعداد و هوش چی؟ طرف باید نابغه باشه؟ من برداشتم از کسایی که میرن اون ور اینه که به لحاظ هوشی و توانایی های ذهنی باید خیلی خوب و برجسته باشن. نمیدونم تفکرم چه قدر درسته. ممنون میشم اگه دوستانی که اون ور درس میخونن توضیح بدن.

دوست عزیز زیاد نمیخواد نابغه باشی و یا آدم خاصی باشی و یا تیزهوش باشی
شما باید درس خون باشی یعنی گذشته آکادمیک خوبی داشته باشی عادت داشته باشی به درس خوندن .
اگر اینها رو داری بعله بر میای و راحت هم بر میای . اصلن خودت رو دست کم نگیر
اما اگر کسی با زبان ِ مادری خودش نتونسته درس خون باشه گمان نمیکنم با یک زبان دیگه هم بتونه کنار بیاد .
امیدوارم جواب سؤالتون رو داده باشم

(2014-03-08 ساعت 13:03)شهلا 1346 نوشته:  من از یک نفر که تو ایران فوق لیسانس داشت و اینجا هم در مقطع فوق لیسانس درس میخوند پرسیدم فوق لیسانس گرفتن تو ایران راحتره یا اینجا . گفت اگر با زبان مشکلی نداشته باشی استادای اینجا بیشتر با آدم راه میاین .
منتظر جواب کسانیکه درس خوندن هستم چون من هم علاقه دارم بشنوم .

منظورتون از راه اومدن چیه ؟
اگر نمره دادن و این هاست گمان نکنم . اما اگر منظورتون کمک کردن بیشتر برای یاد گیری باشه بعله صد در صد .
پاسخ
تشکر کنندگان: کاووش ، sib 24 ، qeshmi ، ebi1988 ، mizan ، erica ، pasha_iv ، oct 31 ، M0HSeN_US ، omid66
بچه های رنج ۲۰ سال تا ۳۵ سال که مهاجرت میکنید . دوستان من خواهران و برادرای ِ عزیز من اینجا اومدین هر جور شده درس بخونین و رشته ای رو که علاقه دارید دنبال کنید . (البته نه اینکه تشریف بیارید بخوایید موزیشن یا آرتیست بشید که برید تو هالیوود بعدن شکست بخورید خدای نکرده ) دنبال رشته هایی که امنیت شغلی بیشتری داره و در اون مستعد هستید .
این آمریکا دیگه آمریکای دهه ۷۰ نیست اینجا دیگه نمیشه با کارهای معمولی به جایی رسید . (امیدوارم منظورم رو از جایی رسیدن درک کرده باشید . اینجوری نشه که همیشه کارگری کنیم یه حرکتی بزنیم که راحت تر و بهتر و زیبا تر زندگی کنیم)
شما میتونید از پرستاری بخونید تا پزشکی و خلبانی و انواع رشته های مهندسی تا بعدن بتونید زندگی راحتی داشته باشید البته من مطمئن هستم ایرانی جماعت جایی نمیخوابه که آب زیرش بره من کلن مهاجری که اینجا واقعن دنبال تحصیل رفته باشه و موفق نباشه هنوز ندیدم
پاسخ
رفتیم تو تاپیک امریکا از خیال تا واقعیت پست زدیم آقا سعید برای سرمون جایزه گذاشت !Big Grin
فرار کردم اومدم اینجا با آرش درد و دل کنم نبود، پرسو جو کردم ، میگن زیر سرش بلند شده هی تو تاپیک نامزدیا و ازدواجیا گل و شیرینی و قصه شاه پریون پخش میکنه خدا میدونه مقصد بعدیش کدوم تاپیک ؟!!
الغرض این وبلاگو اتفاقی پیدا کردم - قسمت دانلود موسیقیش با اون ترک هاش و توضیحاتی که داده محشره ، اما قصدم معرفی سایت نبود که میدونم همه دوستان اخر دانلود هستن و لیست انتخاباشون پره (خداوکیلی این تیپی هر کی داره معرفی کنه)
تقریبا همه لیستشو دانلود کردم و شروع کردم به گوش کردن، یه تعدادیشون رو نشنیده بودم ولی جزوسبکهای مورد علاقه ام بودن .
صاحب وبلاگ میگفت با اجازه صاحبان امتیاز ، ترانه ها رو گذاشته برای دانلود، حالا چجوری رفته از مثلا باب مارلی ، خولیو، فیل کالینزوخیلیهای دیگه اجازه گرفته خدا عالمه !!
با چند تائی شون رفتم به گذشته ها و یه چندتا خاطره خوب که اصلا فراموش کرده بودم برام زنده شد ، انگارهرکدوم یه آدرس بود برای بیرون کشیدن خاطراتی که در کوران زندگی دفن شده بودن ، یاد آوریش مثل دیدن چندتا عکس یا بهتر بگم کلیپ کوتاه میمونه- خوب بود
کنجکاو شدم ترانه های بیشتری ازیک خواننده رو که یک ترانه ازش گذاشته بود ، از یه سایت دیگه پیداکنم ، گشتم ، پیدا کردم و گوش دادم،ولی یهو یه صفحه دیگه ، اما رنگ و رو رفته مربوط به حدود 15 سال پیش از ته بایگانی ذهنم بیرون کشید.
یک خاطره بد . ظلمی که به یک نفر کردم و شاید بتونم جبرانش کنم ، خوشبختانه از اون دسته حماقت هائی نبود که نشه کاریش کرد، اگه بود؟
بالاخره اینم یه تجربه بود گفتم دورهمیم شمام بخونید و برین به آهنگای دلتون گوش بسپارین تا صابخونه این تاپیک از سفر برگرده یه قصه هم اینجا بذاره!!Wink
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
(2014-03-14 ساعت 04:48)amjad نوشته:  رفتیم تو تاپیک آمریکا از خیال تا واقعیت پست زدیم آقا سعید برای سرمون جایزه گذاشت !Big Grin
فرار کردم اومدم اینجا با آرش درد و دل کنم نبود، پرسو جو کردم ، میگن زیر سرش بلند شده هی تو تاپیک نامزدیا و ازدواجیا گل و شیرینی و قصه شاه پریون پخش میکنه خدا میدونه مقصد بعدیش کدوم تاپیک ؟!!
امجد جان حالا این آقا آرش یه سری هم به ما زدن یه قصه جالب هم واسمون گفتن.چه اشکالی داره آخه؟!Big Grin حسودیتون شده؟ شما خودتم که رو سر ما جا داری برادر جانTongue ولی من به شخصه از صحبت های مفید همه دوستان نهایت استفاده رو میکنم.دوستی با شماها برای من افتخاره.توی هر تاپیکی که باشه فرقی نمیکنه.منم که میبینی دیگه ، زبل خانم و همه جا سر میزنم.Big Grin
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: we are one ، amjad ، apoornaki ، abbas41 ، baba manam sanaz ، rs232 ، sib 24 ، آلیس-1980 ، frozen mind ، lighter ، armin021 ، mizan ، mrlzdh
سلام به همه دوستان مخصوصا استاد آرش
بچه ها این لینک خاطرات غیر مهاجرتی آقا آرش که توی وبلاگشون از روز اول نوشتن تا حالا آپلود کردن،یه فایل PDF کم حجم(4M)
http://s5.picofile.com/file/8116793384/%...4.pdf.html

هم خاطرات غیر مهاجرتی ایشون هم مهاجرتی رو توی امضام میتونید دانلود کنید.
به یک پست جدید و خوب (نه با بی حوصلگی و تند تند و عجولانه) از آرش نیازمندیم.:-)
کیس نامبر : 2014S7XXX/ مصاحبه:5جون ابوظبی ،آپدیت:8جولای،6 آگوست،۱۰ آگوست با ایمیل،28 آگوست،4 سپتامبر/شغل:دولتی/سربازی:خیر...از این به بعد به جای AP بگید س.م یعنی سماق مکیدن Big Grin
فایل خاطرات مهاجرت آرش RS232
پاسخ
سال نو بر همه شما دوستان مهاجرسرا مبارک مخصوصا آقا آرش
http://s5.picofile.com/file/8117632918/414141_17.jpg
کیس نامبر : 2014S7XXX/ مصاحبه:5جون ابوظبی ،آپدیت:8جولای،6 آگوست،۱۰ آگوست با ایمیل،28 آگوست،4 سپتامبر/شغل:دولتی/سربازی:خیر...از این به بعد به جای AP بگید س.م یعنی سماق مکیدن Big Grin
فایل خاطرات مهاجرت آرش RS232
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، romance33 ، حاجی واشنگتن
چه کسی میتونه در آمریکا اسلحه بخره ؟

آیا آرش عزیز حالا که سیتیزن هستش میتونه اسلحه بخره ؟
یا با گرین کارت هم میشه ؟

هرکسی اطلاعاتی داره لطفا بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: ebi1988 ، frozen mind ، armin021
خوب ظاهرا آرش دیگه هیچ دیدگاهی نسبت به امریکا نداره ،تموم شد
لطفا برین تجمع نفرمائید!! مگه ادم در مورد مملکتش چقدر میتونه دیدگاه داشته باشه ، یعنی تو جامعه ای که زندگی میکنه حل میشه و بعد از مدتی همه چیز همونجوری که باید باشه هست دیگه !! نیست؟
اصلا ولش کن ، آقا منم پاس سرمه ای داشتم،با دوتا بیزینس ، درامد سالانم بالای 150 هزار دلار بود و خیلی چیزای دیگه که نمیدونم ، خوب نوشتنم نمی اومد دیگه !!!
اما نه انسانهائی مثل ایشون احتمالا اعتیاد نوشتن دارن، نوشتن حالشونو بهتر میکنه ، شاید به اندازه خوردن یک استیک آبدار با کمی پوره سیب زمینی بعلاوه یه گیلاس شر.... چی گفتم گشنم شد
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، lighter ، romance33 ، Rock ، ebi1988 ، armin021 ، حاجی واشنگتن ، Memolk ، mizan ، alirezanz
(2014-03-29 ساعت 14:31)saeed2014 نوشته:  چه کسی میتونه در آمریکا اسلحه بخره ؟

در ایالت جورجیا:
هر آدم بالغ بدون سوء سابقه که دارای اجازه اقامت قانونی در آمریکا باشه می تونه اسلحه بخره. چنین آدمی خیلی راحت می تونه بره به یک فروشگاه اسلحه و هر نوع سلاحی رو که دوست داشته باشه انتخاب کنه و بخره. فروشنده همان جا قبل از انجام معامله، سوء پیشینه رو از مراجع ذیربط استعلام می کنه. جواب استعلام افرادی که تازه مقیم آمریکا شده اند خیلی زود و در حدود یک ربع تا بیست دقیقه اعلام میشه. اما جواب بعضی ها خیلی بیشتر طول می کشه و حتی شاید لازم باشه بره و فردا یا زمانی که فروشنده اعلام می کنه برگرده و در صورت بلامانع بودن، اسلحه مورد نظر رو بخره.
طبق قانون هر نوع سلاح سبک رو می تونین بخرین به شرطی که خودکار (مسلسل) نباشه. مثلا شما می تونین کلاشنیکف یا سلاح هایی در این ردیف بخرین، اما فقط قابلیت تک تیراندازی داره و روی حالت مسلسل قرار نمی گیره (که البته اون هم راه داره اما غیرقانونیه!).

خرید یک کلت یا رولور و نگهداری اون در منزل در خیلی از شهرهای کوچک و متوسط و مناطق خلوت اکیدا توصیه میشه.

مهم تر از خرید سلاح، آشنایی کامل با قوانین حمل و استفاده از اونه. مثلا اگر در خارج از خانه با خودتون سلاح داشته باشین (چه پیاده و چه سواره) باید طوری حمل کنین که در معرض دید باشه و همه ببینن که شما مسلح هستین. پنهان کردنش جرمه. یا مثلا شما می تونین هر کسی رو که بدون اجازه شما به ملک خصوصی تون وارد بشه با سلاح تهدید کنین و اگر خطری از سوی اون متوجه شما بود، می تونین بهش شلیک کنین و قانون هم از شما حمایت می کنه و لازم نیست دیه پرداخت کنین! و خیلی چیزای دیگه ...
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2014-04-02 ساعت 16:54)frozen mind نوشته:  
(2014-03-29 ساعت 14:31)saeed2014 نوشته:  چه کسی میتونه در آمریکا اسلحه بخره ؟

در ایالت جورجیا:
هر آدم بالغ بدون سوء سابقه که دارای اجازه اقامت قانونی در آمریکا باشه می تونه اسلحه بخره. چنین آدمی خیلی راحت می تونه بره به یک فروشگاه اسلحه و هر نوع سلاحی رو که دوست داشته باشه انتخاب کنه و بخره. فروشنده همان جا قبل از انجام معامله، سوء پیشینه رو از مراجع ذیربط استعلام می کنه. جواب استعلام افرادی که تازه مقیم آمریکا شده اند خیلی زود و در حدود یک ربع تا بیست دقیقه اعلام میشه. اما جواب بعضی ها خیلی بیشتر طول می کشه و حتی شاید لازم باشه بره و فردا یا زمانی که فروشنده اعلام می کنه برگرده و در صورت بلامانع بودن، اسلحه مورد نظر رو بخره.
طبق قانون هر نوع سلاح سبک رو می تونین بخرین به شرطی که خودکار (مسلسل) نباشه. مثلا شما می تونین کلاشنیکف یا سلاح هایی در این ردیف بخرین، اما فقط قابلیت تک تیراندازی داره و روی حالت مسلسل قرار نمی گیره (که البته اون هم راه داره اما غیرقانونیه!).

خرید یک کلت یا رولور و نگهداری اون در منزل در خیلی از شهرهای کوچک و متوسط و مناطق خلوت اکیدا توصیه میشه.

مهم تر از خرید سلاح، آشنایی کامل با قوانین حمل و استفاده از اونه. مثلا اگر در خارج از خانه با خودتون سلاح داشته باشین (چه پیاده و چه سواره) باید طوری حمل کنین که در معرض دید باشه و همه ببینن که شما مسلح هستین. پنهان کردنش جرمه. یا مثلا شما می تونین هر کسی رو که بدون اجازه شما به ملک خصوصی تون وارد بشه با سلاح تهدید کنین و اگر خطری از سوی اون متوجه شما بود، می تونین بهش شلیک کنین و قانون هم از شما حمایت می کنه و لازم نیست دیه پرداخت کنین! و خیلی چیزای دیگه ...

چه جالب
درباره قوانین استفاده از اسلحه بیشتر بنویسین
پاسخ
تشکر کنندگان: adonis2006 ، frozen mind ، mohammadg846
(2014-04-05 ساعت 03:42)Aero نوشته:  چه جالب
دوست عزیز، قانون حمل و نگهداری و استفاده از اسلحه از هر ایالتی به ایالت دیگه متفاوته. بعضی ایالتها قوانین ایالتهای دیگه رو قبول دارن و بعضی دیگه قبول ندارن.
حتی در درون یک ایالت هم یک سری قوانین کلی وجود داره و یک سری مقررات که هر شهر برای خودش داره. مثلا قانون شهر kennesaw در جورجیا به تمامی مالکان اماکن مسکونی الزام می کنه که برای دفاع از خودشون اسلحه و مهمات داشته باشن!

اگر مایل به مطالعه قوانین حمل و نگهداری و استفاده از اسلحه در ایالت جورجیا هستین، می تونین وبسایت GeorgiaPacking.org رو مطالعه کنین که به انگلیسی ساده توضیح داده.
این مطلب ویکی پدیا هم منبع خوبیه.
و البته معتبر ترین منبع، صفحه مربوط به قوانین اسلحه در وبسایت دولت ایالتی جورجیاست.

برای سایر ایالتها هم کلمات Gun Laws را همراه با نام ایالت مورد نظر بگوگلید.
F4
[/en]
پاسخ
(2014-04-05 ساعت 17:02)frozen mind نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 03:42)Aero نوشته:  چه جالب
دوست عزیز، قانون حمل و نگهداری و استفاده از اسلحه از هر ایالتی به ایالت دیگه متفاوته. بعضی ایالتها قوانین ایالتهای دیگه رو قبول دارن و بعضی دیگه قبول ندارن.
حتی در درون یک ایالت هم یک سری قوانین کلی وجود داره و یک سری مقررات که هر شهر برای خودش داره. مثلا قانون شهر kennesaw در جورجیا به تمامی مالکان اماکن مسکونی الزام می کنه که برای دفاع از خودشون اسلحه و مهمات داشته باشن!

اگر مایل به مطالعه قوانین حمل و نگهداری و استفاده از اسلحه در ایالت جورجیا هستین، می تونین وبسایت GeorgiaPacking.org رو مطالعه کنین که به انگلیسی ساده توضیح داده.
این مطلب ویکی پدیا هم منبع خوبیه.
و البته معتبر ترین منبع، صفحه مربوط به قوانین اسلحه در وبسایت دولت ایالتی جورجیاست.

برای سایر ایالتها هم کلمات Gun Laws را همراه با نام ایالت مورد نظر بگوگلید.

دوست عزیز مطمئن هستم این سایت هایی که معرفی کردی بسیار مفید هستند ولی اگه برات زحمتی نبود و اون سایت ها رو خودت خوندی مقداری از قوانین رو برامون به فارسی بنویس .. یکسری از اطلاعات عمومی و ایالتی که شاید برامون جالب باشه .. مثلا من میخوام بدونم آیا برای اینکه کسی بخواد با اسلحه خودش تمرین کنه کجا باید بره ؟ و چقدر میتونه مهمات بخره ؟ آیا جلیقه ضد گلوله هم میتونه بخره ؟ قیمت هر تیر و یا قیمت اسلحه چنده ؟

و یک چند تا دیگه سوال دارم برام جالبه ! آیا مواد مخدر مثل تریاک هم اونجا پیدا میشه ؟ گرمی چنده ؟ و مجازاتش چیه ! البته من اینکاتره نیستم ولی میخوام بدونم که اینجا تو ایران که براحتی سر کوچمون از یک گرم تا 10 کیلیو گرم هم بخوام میشه خرید .. چقدر اونجا سخته ... بیشتر هدفم از دانستن این اطلاعات اینه که بدونم چقدر برای امریکا مهمه مبارزه با مواد مخدر ... برای دبی میدونم که اگه یک گرم هم بگیرن 10 سال زندانی داره .. یکی از دوستان دور ما الان 13 سال تو زندان دبی هستش و برای تفریح 2 گرم تریاک با خودش برده بود و الان تازه 3 سال تخفیف خورده .
پاسخ
تشکر کنندگان: M0HSeN_US ، omid66
(2014-04-06 ساعت 17:26)adonis2006 نوشته:  دوست عزیز مطمئن هستم این سایت هایی که معرفی کردی بسیار مفید هستند ولی اگه برات زحمتی نبود و اون سایت ها رو خودت خوندی مقداری از قوانین رو برامون به فارسی بنویس .. یکسری از اطلاعات عمومی و ایالتی که شاید برامون جالب باشه .. مثلا من میخوام بدونم آیا برای اینکه کسی بخواد با اسلحه خودش تمرین کنه کجا باید بره ؟ و چقدر میتونه مهمات بخره ؟ آیا جلیقه ضد گلوله هم میتونه بخره ؟ قیمت هر تیر و یا قیمت اسلحه چنده ؟

و یک چند تا دیگه سوال دارم برام جالبه ! آیا مواد مخدر مثل تریاک هم اونجا پیدا میشه ؟ گرمی چنده ؟ و مجازاتش چیه ! البته من اینکاتره نیستم ولی میخوام بدونم که اینجا تو ایران که براحتی سر کوچمون از یک گرم تا 10 کیلیو گرم هم بخوام میشه خرید .. چقدر اونجا سخته ... بیشتر هدفم از دانستن این اطلاعات اینه که بدونم چقدر برای آمریکا مهمه مبارزه با مواد مخدر ... برای دبی میدونم که اگه یک گرم هم بگیرن 10 سال زندانی داره .. یکی از دوستان دور ما الان 13 سال تو زندان دبی هستش و برای تفریح 2 گرم تریاک با خودش برده بود و الان تازه 3 سال تخفیف خورده .
مهاجرسرا محل تبادل اطلاعات و گفتگو میان مهاجران است. مهاجر الزاما باید به زبان کشور مقصد آشنا باشه. اگر شما مهاجر هستین لطفا خودتون سایتهای معرفی شده رو مطالعه کنین و اطلاعات لازم رو بگیرین. اگر درفهم جمله ای یا پاراگرافی دچار ابهام شدین، در تاپیک مربوط با صلاحدید مدیران مطرح کنین تادوستان کمکتون کنن. اگر مهاجر نیستین، متاسفانه فرصتی برای ترجمه و تایپ ندارم.

دوست عزیزمان yami قبلا درباره مهمات و باشگاه های تیراندازی و هزینه ای اون صحبت کردن. به نوشته های ایشون مراجعه کنین.

نمی دانم اطلاعات راجع به مواد م.خ..د.ر به چه درد شما می خوره. طرح چنین سوالی خلاف مقررات و عرف رایج در مهاجرسراست. ندانستن این گونه مسائل برای یک مهاجر مفیدتر از دانستن اونه. اگر واقعا هدفتون دانستن نحوه مبارزه دولت آمریکا با مواده، می تونین اخبار مربوط به اونو در اینترنت به انگلیسی جستجو و مطالعه کنین.
F4
[/en]
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان