کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
[/quote]

خوب کاووش جان وقتی که در آمریکا زندگی کنید به مرور عادت می کنید که یک مقداری در مورد احتمالات بی خیال شوید. مثلا خود من آن قدر در مورد اخراج شدن احتمالی خودم غصه خوردم که آخرش پس از چند سال خسته شدم و گفتم اصلا به درک که اخراج شوم. برای همین است که می گویند آمریکایی ها الکی خوش هستند و فقط در روز زندگی می کنند چون کسی از وضعیت فردای خودش خبر ندارد. البته من اگر اخراج شوم یک حقوق بیکاری می گیرم ولی اصلا کفاف مخارج فعلی من را نمی دهد و من مجبور خواهم شد که تا پیدا کردن کار بعدی که معلوم هم نیست چقدر طول بکشد کلیه هزینه های اضافی و تفریحی را مسدود کنم. حالا من به دنبال پیدا کردن کار فدرال هستم که پیشرفت هایی هم داشته ام و اگر خدا بخواهد و درست شود به واشنگتن دی سی خواهیم رفت. کار دولتی قضیه اش فرق می کند و تقریبا می توانید خیالتان راحت باشد که هرگر اخراج نمی شوید ولی رفتن به آنجا بسیار سخت است و باید هفت خان رستم را بگذرانید. در ضمن کار فدرال را فقط به سیتیزن ها می دهند و با گرین کارت نمی شود برای آن اقدام کرد.
[/quote]
امیدوارم که همون طوری پیش بیاد که خودت می خوای.ایشالا که موفق باشی و دفعه بعد در مورد شغل جدیدت برامون بنویسی
شاد باشی
پاسخ
سلام دوستان
مطلبی هست که نیاز به راهنمایی دارم. مطالبتون رو خوندم ولی هنوز هرروز یه تصمیم جدید میگیرم. پیشاپیش ممنون میشم نظرتون رو راجع به چیزی که اصلا نمیتونم راجع بهش تصمیم قطعی بگیرم در اختیارم قرار بدین.
من دانشجو ، دختر و مجردم. حدود 1 سالی هست که خیلی دوست دارم از ایران مهاجرت کنم و امسال برای اولین بار لاتاری ثبت نام کردم تا شاید از این راه که راحتتر هستش بتونم مهاجرت کنم. ولی من تو آمریکا هیچ فامیلی دور یا نزدیک ندارم، فقط در حد چنتا آشنای دور که نمیدونم اصلا بتونم اوایل مهاجرتم ازشون در خواست راهنمایی و کمک کنم یا نه. از طرفی من حتما قصد ادامه تحصیل دارم و برای معادل شدن مدرکم و امکان ادامه تحصیل حتما باید 2 سال رو در دانشگاه های آمریکا بگذرونم و بعد برای دوره تخصصی که هدفمه اقدام کنم. برای همین کمه کم حدود 3 سال از حالتی که تو ایران زندگی کنم عقب میفتم ولی چون خیلی دوست دارم تجربه زندگی تو جای متفاوتی رو داشته باشم با خودم میگم دست به همچین کاری میزنم و بعد از 5 سال که تموم کردم اگه هنوز نتونسته بودم با محیط سازگار شم بر میگردم ایران... ولی باز به زحمتی که مخصوصا با ویزای دانشجویی بخوام برم فکر میکنم میبینم برگشتن من مساوی با از دست دادن سالها میشه... شک من در رابطه با این هستش که من هیچ کس رو در آمریکا ندارم. نظر شما دوستان در رابطه با مهاجری که هیچ کسی رو تو آمریکا نداره چیه ؟! ممکنه این قضیه براش ایجاد مشکل کنه ؟! یا برگشتنش رو چقدر منطقی میدونید ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، rs232 ، afshin4749 ، lighter ، mohammadg846 ، tartar ، armin021 ، mizan ، erica
rbb منم شرایطم مث شماست ی دختر مجرد که ترم دیگ پایان نامه ارشدمه و هیچ فامیلی تو هیچ جایی خارج از ایران ندارم 2تا اشنا دارم در امریکا یکیش خواهره ی دوستم یکی هم دایی ی دوستم که 50سالشه! منم همش دارم از خودم میپرسم که اگه اسمم لاتاری در بیاد برم اونجا گرین کارت بگیرم بعدش چ کنم؟ دوس دارم درسمو بخونم اما از طرفی نگران هزینه هام! من از وقتی که یادمه خیلی جدی دوس داشتم امریکا زندگی کنم چراشو هنوزم نفهمیدم فقط ی حس خوب داشتم به این موضوع حتی به اروپا هم فک نمیکردم همش دوس داشتم یروزی برم امریکا و زندگی کنم !
منم خیلی به رفتن از طریق ویزای دانشجویی فک کردم و تحقیق کردم اما دیدم انقد دردسر داره که همین جا برم ازاد پی اچ دی بخونم به نفعمه
اما لاتاری چیزی بود که از اردیبهشت پارسال دقیقن شبی که جواب لاتاری میخاست بیاد وهمه در استرس بسر میبردن من اومدم اینجا بعداز چن ماه ....نمیدونم شاید قسمت بود یا هرچی اما به فال نیک گرفتم و ازهمونجا جدی تصمیم گرفتم امسال لاتاری بنویسم و نوشتم حالام منتظرم جوابا بیاد تا بعدش ی تصمیم بگیرم اما مطعمنم اسمم در بیاد میرم هرچند که حتما با مخالفت خانوادم روبرو میشم و خیلی موقعیت های خوب رو از دست خواهم داد اما برام ارزش داره ادم باید گاهی بره دنبال رویاهاش .
اینکه تو هیچ کس رو در امریکا نداری عجیب نیست خیلی ها مث ما دختر تنها بودن و رفتن امریکا بدون اشنا حتی همون هایی که با ویزای دانشجویی رفتن اشنا داشتن خوبه برای 1یاماه اول که کمی کمکت کنه اما بعدش باید رو پای خودت باشی ومستقل شی باید خودت با خدت فک کنی ببینی چقد رفتن برات مهمه چقد موندن چی بدست میاری چی ازدست میدی؟ اگه رفتی و موندنی شدی دیگ چرا بخوای برگردی؟ مهم همون چن سال اول هست که ادم بتونه خودشو مستقل کنه دیگ بعد از 5سال با سیتیزن شدن چرا برگردی؟
این جمله رو برات مینویسم
پس چون در خود طلب دیدی می آی و می رو و مگو که درین رفتن چ فایده ؟ تو می رو فایده خود ظاهر میگردد :فیه ما فیه
بنظرم بهتره اگه اسمت دراومد بری اونجا گرین کارتتو بگیری بعدش بیای ایران و یک تصمیم قطعی بگیری بعدش باز برگردی امریکا خیلی ها اینکارو کردن .... موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: rbb ، rs232 ، eybaba ، romance33 ، afshin4749 ، lighter ، mohammadg846 ، tartar ، armin021 ، mizan ، erica
(2014-02-04 ساعت 19:24)mahbube نوشته:  پس چون در خود طلب دیدی می آی و می رو و مگو که درین رفتن چ فایده ؟ تو می رو فایده خود ظاهر میگردد :فیه ما فیه
محبوبه جان ممنون از پاسخت. راستش ما در واقع تو تک تک جمله هایی که نوشته بودی مشترکیم. حتی تو قسمتی که گفتی شما هم تا الان به اروپا فکر نکردی و احتمال مخالفت خانواده و ... . خیلی جالبه . باعث دلگرمیم شد. منم دقیقا همین حس خوب تو رو نسبت به آمریکا دارم که نسبت به اروپا اصلا ندارم گرچه اونجا هم قطعا کیفیت زندگی بالاست و دانشگاه های خوبی داره ولی تا حالا فکر نکردم به اونجا و طبیعتا راجع به اونجا هیچ تحقیقی نکردم... کاملا تک بعدی و فقط به آمریکا فکر میکنم بدون هیچ دلیلی ! من وقتی از خودم میپرسم بعد گرین کارت چکار میکنم؟ جوابم یه زندگی خوب با یه کار مناسب و تحصیل خوبو در کل یه زندگی یه مستقل و با کیفیته ! وقتی برای خودم موقعیت خودمو تو ایران بعد چند سال تصور میکنم جایگاه بدی ندارم ولی وقتی آینده خودمو بعد از همه هدفایی که تو ذهنم چیدم تو آمریکا تصور می کنم میبینم تمام چیزی هست که من تو کل زندگیم می خوام ! میدونم برای رسیدن به این چیزا تو آمریکا دو چندان باید زحمت بکشم و درس بخونم چون زندگی سخته به راحتی نمیشه چیزهایی رو که میخوای بدست بیاری ولی وقتی به روزی فکر میکنم که به همه اون هدف ها تو ایران رسیدم بازم آخرش اون چیزی نیست که میخوام . انگار دو تا راه یکسان رو تو آمریکا یا ایران باید طی کنم ولی در نهایت دو تا نتیجه خیلی متفاوت که یکی چیزی یه که انتظارش رو دارم و چیز عجیبی نیست و اون یکی چیزی که آرزومه ! حسم همیشه این بوده اینجا پیشرفت خیلی محدوده و اونجا نه... بنابراین برای منم یه جورایی بهتره اگه شرایطش مهیا شد برم. در هر صورت مهاجرت یه تجربه جدیده و با پشتکار میشه جوری پیشرفت کرد که دیگه بعد از چند سال فکر برگشتن هم به سر آدم نزنه... آشنا داشتن به قول شما تا مدتی به درد میخوره بعد باید مستقل بود از این لحاظ فکر میکنم این همه شک و ترسم بی دلیله . شاید قسمتی از این ترس و شک من به خاطر احتمال مخالفت خانواده و اینکه فکر میکنن شوق مهاجرت من یه هوس چند وقتس وبرای اینکه لاتاری قبول بشم یا یک طوری ویزا بگیرم خیلی شانسم کمه و حمایتم نمی کنن باشه...
ایشالا 2015 نتایج خوبی رو داشته باشه و بتونیم جدی قدم بزاریم تو این راه...
در ضمن محبوبه جان رشته شمارو نمیدونم چیه ولی من راجع به رشته خودم تحقیق کردم و فهمیدم اگر گرین کارت آمریکا رو بشه بدست آورد دولت آمریکا هزینه دانشگاه رو تمام و کمال به علاوه به حداقلی برای زندگی به صورت وام میده که بعد از تموم کردن تحصیل و زمان شروع به کار باید 10 ساله 15 ساله حتی 40 ساله پس داد بسته به سودی که میگیرن. ولی در مورد ویزای تحصیلی تمام هزینه مستقیم باید پرداخته بشه که تو رشته من واقعا زیاده چیزی نیست که براحتی بشه پرداخت کرد...
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، eybaba ، romance33 ، afshin4749 ، apoornaki ، lighter ، mohammadg846 ، mahbube ، armin021 ، mizan ، erica ، M0HSeN_US
rbb و mahbube :
نظر شخصی من اینه که دختر نباید بخاطر تحصیل، تنهایی به کشور غریب سفر کند و اصلا قصد دلسرد کردن شما را ندارم...
(البته بودند کسانی که رفتند و به درجات عالی رسیدند)
در دو ماه اخیر همانطور که حتما اطلاع دارید 2 نفر از دانشجوهای دختر کشورمان، یکی در میشیگان و دومی در ایتالیا کشته شدند.
ساناز نظامی
مهتاب ساوجی
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، rbb ، mahbube ، jan
ای بابا، ما یه سوال پرسیدیم. جای جواب تشکر گرفتیم (:
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، sce ، alirezanz
(2014-02-05 ساعت 12:11)apoornaki نوشته:  rbb و mahbube :
نظر شخصی من اینه که دختر نباید بخاطر تحصیل، تنهایی به کشور غریب سفر کند و اصلا قصد دلسرد کردن شما را ندارم...
ضمن اینکه برای این دو هموطن طلب آمرزش و برای خانوادشون طلب صبر دارم ، عرض میکنم با شما موافق نیستم، اتفاقا برعکس معتقدم دختران مجرد خارج از ایران و در کشورهای قانونمند امنیت بیشتری دارند تا داخل !! به قول فرمانده اداره اگاهی تهران در جائی - اگر مردم از امار و اطلاعات جرم و جنایتی که درکشور بصورت ماهانه به وقوع میپیونده اطلاع پیدا کنند ( که البته محرمانه هست) از خانه هاشون خارج نمیشن !!! که ناگفته پیداست بیشترین فراوانی این امارها مربوط به بانوان و کودکان هست !
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، mohammadg846 ، eybaba ، rs232 ، el333 ، sce ، romance33 ، rbb ، mahbube ، New York ، jayjay ، armin021 ، Memolk ، sepideh jan ، M0HSeN_US ، omid66
(2014-02-05 ساعت 16:42)کاووش نوشته:  ای بابا، ما یه سوال پرسیدیم. جای جواب تشکر گرفتیم (:
تازه تشکر را هم با یک درجه ارفاق گرفتی!
راستش من نمی دانم کدام رشته درسی را بخوانی ولی همان رشته ای را بخوان که به آن علاقه داری و مطمئن باش که اگر در آن رشته خوب باشی حتما بازار کار مناسبی برای آن پیدا خواهی کرد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: vahid.vp ، alitab ، پدی ، eybaba ، sce ، romance33 ، redemption ، amjad ، ParsTrader ، afshin4749 ، sepideh jan ، آلیس-1980 ، armin021 ، erica ، vahidbaq ، rouham ، alirezanz ، omid66
(البته بودند کسانی که رفتند و به درجات عالی رسیدند)
در دو ماه اخیر همانطور که حتما اطلاع دارید 2 نفر از دانشجوهای دختر کشورمان، یکی در میشیگان و دومی در ایتالیا کشته شدند.
ساناز نظامی
مهتاب ساوجی

سلام دوست عزیز. ممنون از نظرتون . من اطلاع نداشتم از این قضیه، متاسفم Sad
اگه شما آمریکا زندگی می کنید یا اطلاعاتی راجع به وضع امنیت اونجا دارید ممنون میشم اینجا به اشتراک بذارین. برای تصمیم گیری درباره مهاجرت موضوع مهمی یه مخصوصا در رابطه با کسایی که شرایطی مثل من دارن...
پاسخ
تشکر کنندگان: mahbube ، apoornaki ، rs232 ، armin021 ، erica
(2014-02-05 ساعت 17:08)amjad نوشته:  
ضمن اینکه برای این دو هموطن طلب آمرزش و برای خانوادشون طلب صبر دارم ، عرض میکنم با شما موافق نیستم، اتفاقا برعکس معتقدم دختران مجرد خارج از ایران و در کشورهای قانونمند امنیت بیشتری دارند تا داخل !! به قول فرمانده اداره اگاهی تهران در جائی - اگر مردم از امار و اطلاعات جرم و جنایتی که درکشور بصورت ماهانه به وقوع میپیونده اطلاع پیدا کنند ( که البته محرمانه هست) از خانه هاشون خارج نمیشن !!! که ناگفته پیداست بیشترین فراوانی این امارها مربوط به بانوان و کودکان هست !

بله به نظر منم حق با شماست. پنهان کردن آمارها فقط باعث احساس بهتری راجع به جامعه میشه و از طرفی دونستنشون برای مراقبت بیشتر نسبت به این اتفاقات واجب تره
شما هم اگه آمریکا زندگی میکنید یا اطلاعاتی راجع به امنیت اونجا دارین ممنون میشم به اشتراک بذارین
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، rs232 ، apoornaki ، armin021 ، erica ، omid66
(2014-02-04 ساعت 16:35)rbb نوشته:  سلام دوستان
مطلبی هست که نیاز به راهنمایی دارم. مطالبتون رو خوندم ولی هنوز هرروز یه تصمیم جدید میگیرم. پیشاپیش ممنون میشم نظرتون رو راجع به چیزی که اصلا نمیتونم راجع بهش تصمیم قطعی بگیرم در اختیارم قرار بدین.
من دانشجو ، دختر و مجردم. حدود 1 سالی هست که خیلی دوست دارم از ایران مهاجرت کنم و امسال برای اولین بار لاتاری ثبت نام کردم تا شاید از این راه که راحتتر هستش بتونم مهاجرت کنم. ولی من تو آمریکا هیچ فامیلی دور یا نزدیک ندارم، فقط در حد چنتا آشنای دور که نمیدونم اصلا بتونم اوایل مهاجرتم ازشون در خواست راهنمایی و کمک کنم یا نه. از طرفی من حتما قصد ادامه تحصیل دارم و برای معادل شدن مدرکم و امکان ادامه تحصیل حتما باید 2 سال رو در دانشگاه های آمریکا بگذرونم و بعد برای دوره تخصصی که هدفمه اقدام کنم. برای همین کمه کم حدود 3 سال از حالتی که تو ایران زندگی کنم عقب میفتم ولی چون خیلی دوست دارم تجربه زندگی تو جای متفاوتی رو داشته باشم با خودم میگم دست به همچین کاری میزنم و بعد از 5 سال که تموم کردم اگه هنوز نتونسته بودم با محیط سازگار شم بر میگردم ایران... ولی باز به زحمتی که مخصوصا با ویزای دانشجویی بخوام برم فکر میکنم میبینم برگشتن من مساوی با از دست دادن سالها میشه... شک من در رابطه با این هستش که من هیچ کس رو در آمریکا ندارم. نظر شما دوستان در رابطه با مهاجری که هیچ کسی رو تو آمریکا نداره چیه ؟! ممکنه این قضیه براش ایجاد مشکل کنه ؟! یا برگشتنش رو چقدر منطقی میدونید ؟!

چند خط هم من مینویسم تا ادای وظیفه کرده باشم، چون خو‌اهر زاده هایی به سنّ شما جوانان دارم /همانطور که با بچه‌های خو‌اهر و برادرانم حرف میزنم نوشتم ، تا جان مطلب را گفت باشم و شما هم قشنگ متوجه بشید.
آمریکا هم مثل همه جای دنیا است, اگر پشتوانه مالی و حمایت ندارید. بلند نشید شل وکلاه کنید بیایید. در این دیار به نامزد و به همسر هم نمی‌شه زیاد امید بست . اگر کسی‌ را دارید که هزینهٔ دانشگاه و منزل و خرد و خوراک و رفت و آمد به دانشگاه شما را تا تمام شدن درستان  کامل می‌‌پردازه و ایمان هم دارید که وسط کار ولتون نمی‌کنه. بسم‌الله  به امریکا خوش آمدید. این کس هم فکر نمیکنم به غیر از پدر یا مادر یا فردی‌ از طرفه دولت‪,‬ کسی‌ دیگه می‌تونه باشه. روی همسر و دوست پسر و این گونه افراد حساب نکنید. که این جا اصلا راه نداره. و غیر ممکن است که شما را ساپورت کنند.شاید قولش رااول کار بهتون بدهند ولی‌ در عمل غیر ممکن است تا بتونند یا بخواهند. چون مبالغ کمی‌ نیست و کسی‌ تو این مملکت  وانفسا  به کسی‌ چنین خدمت بزرگی‌ نمی‌کنه.
---
ولی‌ اگر گرین کارت دارید، قضیه یک کم فرق می‌کنه. شاید بتونید با سختی و .مشقت درس بخونید البته با صرف زمان خیلی‌ خیلی‌ طولانی تر از ایران بتونید درستا ن را تموم کنید. چون خیلی‌‌ها وسط کار بعلت سختی کار کردن و هم زمان درس خوندن، درس را ول میکنند.
اگر کار مناسب در ایران دارید و زندگی‌ روی بدش را بشما هنوز نشون نداده و جوان هم هستید و حتا به اندازهٔ ۴۰-۴۵% موفق هستید. ایران را رها نکنید، که بامید این آمریکا بیایید.
دیگه خود دانید.
پاسخ
تشکر کنندگان: rbb ، ffrfar ، romance33 ، mahbube ، ParsTrader ، apoornaki ، rs232 ، tartar ، armin021 ، erica ، mrlzdh ، lotfe.kh ، copol ، Pedraaam ، M0HSeN_US ، omid66 ، Mani-usa
اینکه در همه جای دنیا خانوما از لحاظ امنتیتی وضع خوبی ندارند چیز عجیبی نیست بحث از ایران و امریکا غیره هم گذشته و در مورد اون دو خانوم هم شنیدم و اون خانومی که تو ایتالیا کشته شده مورد دوم از خانومای دانشجو در ایتالیا بوده و کلن من از هیچ ایرانی که در ایتالیا درس میخونه چیزه خوبی نشنیدم ! ی دوستم اونجا با همسرش دانشجوعه و کلن متنفرن ازونجا و منتظرن درسشون تموم شه برن کانادا
موضوعی که من گفتم برای وقتی بود که اسمم لاتاری در بیاد بیام امریکا و بعدش با سنجیدن هزینه و شرایط و چیزای دیگ به ادامه تحصیل در امریکا فک کنم
وگرنه به قضیه اومدن به امریکا برای تحصیل با ویزای دانشجویی اصن فک نکردم! فقط ی تحقیق ساده کردم دیدم بدرد خور نیست بییخیال شدم
حالا تا اردیبهشت وقت زیاده Smile
شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، rbb ، rs232 ، erica
mahbube عزیز ،
راستش وقتی مطلب شما را خواندم و به قسمت آخرش که رسیدم ، کمی تعجب کردم !!!!! اینکه شما با یک تحقیق ساده متوجه شده اید که آمریکا برای تحصیل به دردخور نیست ، بسیار تعجب برانگیز است !!!! . من در شهر و ایالتی زندگی میکنم که دانشگاههای بسیار خوبی دارد و بیش از 100 تا 150 دانشجوی ایرانی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا الاقل در همین دانشگاه نزدیک منزلمان مشغول به تحصیل هستند و همچنین از دانشگاه محل تحصیلشان کمک هزینه تحصیلی به میزان 1500 دلار برای مقطع دکترا و 1000 دلار هم برای مقطع فوق لیسانس کمک هزینه دریافت کرده اند. لااقل با 30 تا 40 نفر از آنها بنده یا دوست هستم و یا آشنا. هیچکدام هم اظهار گله و شکایت از تحصیلات در آمریکا نکرده و در عوض هم اصلاً قصد برگشت به ایران را ندارند. حالا خدا میداند آن کسانی که در دانشگاههای تراز اول تر درس میخوانند چه احساسی نسبت به اینجا دارند . بنده آشنایی با ایتالیا و وضعیت موجود در آنجا را ندارم . اما لااقل با سفر به چند ایالت آمریکا، وضعیت موجود از نظر امنیتی را بررسی کرده ام . به نسبت جمعیت موجود در ایران ، میشود گفت که آمریکا رقم قابل قبول تری را نسبت به ارتکاب جرم و جنایت دارد . ایران در حدود 80 میلیون جمعیت دارد و این همه جنایت و نا امنی ، آمریکادر حدود 350 میلیون . در ایران خرید و فروش اسلحه از انواع آن ممنوع است ، اما در اینجا آزاد . در نظر بگیرید که این کالا در ایران هم آزاد بود !!!! آنوقت <<< دگر در وطن زنده یک تن مباد !!!!!!!!!!!! >>> آن دو ایرانی نگون بخت هم که کشته شده اند به دست هموطنان خود از بین رفته اند نه آمریکاییها و ایتالیاییها !!!!!! . به هر صورت این نظر شماست و قابل احترام . اما به نظر من اینطور نیست و قضاوت در مورد آمریکا و مقایسه ی آن با کشوری چون ایران ، اصلاً قیاس درستی نیست !!!
پاسخ
(2014-02-06 ساعت 17:54)mahbube نوشته:  اینکه در همه جای دنیا خانوما از لحاظ امنتیتی وضع خوبی ندارند چیز عجیبی نیست بحث از ایران و آمریکا غیره هم گذشته و در مورد اون دو خانوم هم شنیدم و اون خانومی که تو ایتالیا کشته شده مورد دوم از خانومای دانشجو در ایتالیا بوده و کلن من از هیچ ایرانی که در ایتالیا درس میخونه چیزه خوبی نشنیدم ! ی دوستم اونجا با همسرش دانشجوعه و کلن متنفرن ازونجا و منتظرن درسشون تموم شه برن کانادا
موضوعی که من گفتم برای وقتی بود که اسمم لاتاری در بیاد بیام آمریکا و بعدش با سنجیدن هزینه و شرایط و چیزای دیگ به ادامه تحصیل در آمریکا فک کنم
وگرنه به قضیه اومدن به آمریکا برای تحصیل با ویزای دانشجویی اصن فک نکردم! فقط ی تحقیق ساده کردم دیدم بدرد خور نیست بییخیال شدم
حالا تا اردیبهشت وقت زیاده Smile
شاد باشید
محبوبه جان قسمت پیام خصوصیت غیر فعاله ! نتونستم پیامت رو جواب بدم
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، سيبك ، mahbube ، we are one
به هر صورت این نظر شماست و قابل احترام . اما به نظر من اینطور نیست و قضاوت در مورد آمریکا و مقایسه ی آن با کشوری چون ایران ، اصلاً قیاس درستی نیست !!!
[/quote]

دوست عزیز فکر میکنم ایشون راجع به هزینه ها ی تحصیل گفتن تحقیق کردنو به این نتیجه رسیدن آمریکا به درد بخور نیست که البته در صورت داشتن گرین کارت احتمالا میشه این مشکل رو با گرفتن وام حل کرد. تو پستهای قبلی بهش کرده بودن.
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، mahbube ، we are one ، erica

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان