کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
نظر من هم همینه دوستانی که شک دارن برن یا نه بهتره قبل از ثبت نام به نتیجه برسن و تمام شرایط رو بسنجند (مالی خانوادگی روحی و............) چون در غیر این صورت حق خیلی از کسانی که واقعا قصد ر فتن دارنو ضایع میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
اسم این تاپیکو که می بینم حالم بهم می خوره. آدم عاقل اول فکر می کنه بعد عمل. لاتاری اسم نوشتنمون هم شده مثل بقیٌه کارامون. برا همینه که تو تمام کارامون موندیم. بهتره اول ببینیم میخوایم/شرایطشو داریم بعد ثبت نام کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: jake ، shahyad ، sorena
من نظرم اینه برای اینکه جلوی این مشکلات گرفته بشه بهتره مسوولان لاتاری یک سری شرایط واسه ثبت نام بذارند تا هرکسی که شرایطوشو داره ثبت نام کنه البته نه اینکه انقدر سختش کنن که هیچکس نتونه شرکت کنه کلا ما ایرانیها دنبال هر چیزی هستیم که مفت و مجانی باشه میترسم کارمون بجایی برسه که ما هم مثل بنگلادش از لاتاری حذف بشیم
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، sorena
(2010-11-30 ساعت 18:12)usa نوشته:  soheilbadami عزيز سلام

خيلي خوشحالم كه واقعيتهاي كه الان تو جامعه امريكا هستش رو هر چند مختصر ولي خوب توضيح دادين
من متوجه اون قسمت نشدم كه گفتين ( بر عکس نظر یکی از دوستان اینجا کار های تخصصی خوب انجام نمیشه حتی تو بخش خصوصی یعنی هر چی من دیدم اینطور بوده. شاید هم تصادفی.) دقيقن منظورتون چي بود اما بنظرم اگر دوستاني كه واقعا تخصص خاصي داشته باشن و كارو بلد باشن حتما خيلي سريعتر از من پيشرفت ميكنن مخصوصا تخصصهاي كه قبلا عرض كردم

اما راستش از كل صحبت شما من يه چيزي دستگيرم شد البته خداي ناكرده سو ء تفاهم نشه من و شما و خيلي از دوستان ديگه همونطور كه خودتونم عرض كردين يه جور ديگه به امريكا نگاه ميكنيم و فكر ميكنيم وقتي بريم اونجا ديگه وارد بهشت شديم ولي وقتي چند ماه اونجا زندگي كرديم و واقعيتهارو ديديم اينجاست كه دل شكسته ميشيم اينجاست كه ميبينيم واقعا كعبه موعود نبود چيزي كه تو فكر و خيالمون بود

خوب تلاش من چيه همين كه دوستاني كه مثل شما امريكا هستن بيان و واقعيتهارو بگن و فكرهامون بزاريم كنار هم تا يه راهي پيدا كنيم تا اون دنياي قشنگي كه تو ذهنمون بود يهو خراب نشه بلكه با آمادگي بيشتر سختيها اونجا برامون قشنگ بشه خوب ميگين چطوري

يه راهش همينه يه جايي داشته باشيم كه بتونيم به كمك دوستان با تجربه قبل از رفتن دوستان مسافر تا اونجايي كه در توانمون هست كمكشون كنيم شما دوستاني كه الان در امريكا هستين خيلي ميتونين كمك كنين نه اينكه كار و زندگيتون ول كنين بيفتين دنبال كار دوستان نه همينقدر كه مثل دوست عزيز soheilbadami راهنمايي مفيد داشته باشين و در مورد مسائلي كه قبلا گفتم كمك كنين خيلي بار سنگين از دوش دوستان برداشته ميشه

من حتي بعضي وقتا خواب ميبينم ويزامو گرفتم رفتم تو فرودگاه نيويورك حالا با يه زبان دست و پا شكسته نه كسي و دارم بياد جلوم نه جايي بلدم نه كاري ميتونم انجام بدم وقتي از خواب بيدار ميشم از هرچي ويزاست بدم مياد اما وقتي ميام پشت كامپيوتر وارد اين سايت قشنگ ميشم ميبينم تنها نيستم يه خانواده بزرگ دارم كه ميتونم بهش تكيه كنم

متشكرم

شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

پاسخ
تشکر کنندگان: talie
سلام سال نو بر همه هموطنان عزیز مبارک
من حدود 20 سالی سابقه کار در تجهیزات مخابراتی دارم.رادیو-فیبر-موبایل -----ایا امیدی هست که در این رشته کار گیر بیارم...؟؟؟؟تشکر از همه عزیزانی که مشگلات و مزایای مهاجرت را بیان کردند...من تا 2 سال اینده باز نشسته می شم.پسرم تا 1 سال اینده لیسانس مهندسی مکانیک می گیره و دخترم اول دبیرستان می ره -هر دو شون در بهترین مدارس درس خوندند و به قول معروف بچه درسخون هستند و همه تلاشم اینده این دوتا ست مثل همه پدر و مادرها....
اشالله اگر کلیر بشم تابستان می ریم کارت و پاس سفید می گیریم بر می گردیم .و پس از 1/5 سال تصمیم داریم بریم امیدوارم دوستان کمک کنند و نظر بدند یا در صورت امکان ایمیل کنند...قربون همه +++++++++++++++
شماره کیس : 2012AS000200XX
کنسولگری: ANK
مصاحبه : 2012 /FEB دریافت آبی
دریافت کلیرنس:26 SٍEP با ستاره
دریافت وبزا: SEP 28
ورود به آمریکا : 2013/March

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-29 ساعت 13:43)storagemeter نوشته:  اسم این تاپیکو که می بینم حالم بهم می خوره. آدم عاقل اول فکر می کنه بعد عمل. لاتاری اسم نوشتنمون هم شده مثل بقیٌه کارامون. برا همینه که تو تمام کارامون موندیم. بهتره اول ببینیم میخوایم/شرایطشو داریم بعد ثبت نام کنیم.

عزیز من، همه اینها از عدم آگاهی ناشی میشه. هنوز خیلی ها هستن که فکر می کنن با برنده شدن در لاتاری، فرش قرمز زیر پاشون پهن میشه و میگن بفرمایین در کشور رویاها زندگی کنین و ماهی فلان قدر دلار پول یامفت بگیرین.
عین این سناریو رو بارها از زبان افراد مختلف که حد اقل دوبار بیشتر در لاتاری شرکت کرده بودن و اغلب هم افراد تحصیلکرده هستن شنیدم. هیچکدوم هم نمی خوان زحمت بکشن یک بار هم که شده تحقیق کنن ببینن اینی که توی کله شون هست درسته یا نه.
ما ملتی هستیم که از مطالعه خوشمون نمیاد. سرانه مطالعه مون به طرز اسفباری پایینه. عادت داریم یکی برامون قصه بگه تا خودمون قصه بخونیم ... خب تا نخونیم نمی تونیم بعضی اطلاعات رو دریافت کنیم، بنابراین به خیالبافی می افتیم و ره افسانه می زنیم ...
اما بعد که با واقعیت مواجه میشیم ...

بگذریم ... الآن برای نوشتن موقع مناسبی نیست. امروز مشتری هام که همه شون تحصیلکرده و از قشر فرهنگی بودن خیلی روی اعصابم راه رفتن. حیف اون کاغذایی که برای درس خوندنشون سیاه کردن ...
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
(2012-03-29 ساعت 17:33)MAHDI2012 نوشته:  سلام سال نو بر همه هموطنان عزیز مبارک
من حدود 20 سالی سابقه کار در تجهیزات مخابراتی دارم.رادیو-فیبر-موبایل -----ایا امیدی هست که در این رشته کار گیر بیارم...؟؟؟؟تشکر از همه عزیزانی که مشگلات و مزایای مهاجرت را بیان کردند...من تا 2 سال اینده باز نشسته می شم.پسرم تا 1 سال اینده لیسانس مهندسی مکانیک می گیره و دخترم اول دبیرستان می ره -هر دو شون در بهترین مدارس درس خوندند و به قول معروف بچه درسخون هستند و همه تلاشم اینده این دوتا ست مثل همه پدر و مادرها....
اشالله اگر کلیر بشم تابستان می ریم کارت و پاس سفید می گیریم بر می گردیم .و پس از 1/5 سال تصمیم داریم بریم امیدوارم دوستان کمک کنند و نظر بدند یا در صورت امکان ایمیل کنند...قربون همه +++++++++++++++

سلام عزیز و عموی بزرگوار من Smile سال نوی شما هم مبارک
خیلی ها بادیدن سوال شما شاید به فکر یک جواب مطلق + یا - باشند...
مثلا" (نه برای شما خوب نیست) یا ( آره تخصصتون اینجا پول سازه پس بیاید)
اگر پست های قبلی من حقیر و سایر بزرگان رو مطالعه کنید متوجه میشید از اونجایی که خداوند انگشتان یک دست رو یکسان خلق نکرده افراد در نگرش و توانایی ها هم انسانها متفاوتند... خلاصه مطلب اگر توان شروع از زیر صفر دارید و سن و سال شما مانع عاطفی (به اقوام و ... )ایجاد نمی کند بسم اله..من برایتان دعا می کنم.... ولی اگر به پشت سر نگاه می کنید و می بینید ارزش وانهادن ندارد زمان بیشتری برای تصمیم خود در نظر بگیرید... شاید یه سفر توریستی حداقل 3 ماهه (جهت شناسایی)به هرکجایی از خاک امریکا که باشد در تصمیم گیری نهایی و شناخت بهتر محیط یاری گر باشد.این بحث تک تک افراد خانواده را شامل می شود داشتن گرین کارت بد نیست ولی به نظر من حفظ آن و نهایت بهره گیری از آن اوجب واجبات است. موفقیت شما و خانواده عزیز را از خدا خواستارم

Max Supermax
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، hoda2012 ، MAHDI2012 ، frozen mind ، kourosh2011 ، saied-k
حالا من 1 چیز دیگه میگم.
مسئله دزدیدن منار قبل از حفر چاه مربوطه به کنار ولی باید اسم این لاتاری رو اول عوض کنن تا قوانینش رو.
چون اینجور که ادم میبینه مثل اینکه 1 سری از افراد متقاضی فکر میکنن چون لاتاری هست میلیونها گیر ادم میاد !
واقعا هم گرین کارد شاید هزاران دلار ارزش داشته باشه ولی ایا میشه صد دلار فروختش ؟
پس ارزش اون فقط باالقوه هست. فکر کنم این نکته ای هست که کسی بهش کمتر دقت میکنه.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، maxsupermax ، frozen mind ، hoda2012 ، saied-k
متاسفانه در فرومها، وبلاگها و سایتهای ایرانی یک موضوع یا جمله ای که منتشر می شود مثل طنین بی پایان تکرار می شود و تکرار کننده ها هیچوقت فکر نمی کنند که این موضوع درست است یا درست نیست و یکی پس از دیگری آن را تکرار می کنند. یکی از همین موضوعات هم این است که بعضی افراد گمان می کنند کسی که قبول شده و در رفتن یا نرفتن دو دل است یا اینکه از رفتن پشیمان شده است حق دیگران را خورده است.

من دوستانی که گمان می کنند کسی که برنده شده و قصد ندارد برود حق دیگران را خورده را دعوت می کنم کمی منطقی تر به موضوع نگاه کنند. دولت آمریکا به همه حق شرکت داده است و به همه کسانی هم که قبول می شوند حق اینکه نروند را داده است و من و شما نمی توانیم این حق را به آنها ندهیم. افرادی که قبول شده و نمی روند جزو آن پنجاه هزار نفری هستند که برای نرفتن پیش بینی شده اند. از سوی دیگر افرادی که قبول شده و پس از قبولی بین رفتن و نرفتن مانده اند افرادی هستند که به اطلاعات بیشتر نیازمندند نه سرزنش. اگر فشار بر این افراد گذاشته شود که اگر نروی حق دیگری را خورده ای ممکن است در تصمیم گیری درست این افراد تاثیر منفی گذاشته و با تصمیم به رفتن (تحت فشار اینگونه پستها) در حالی که به صلاحشان نیست آینده بدی را برای خودشان رقم بزنند. پاسخ "شک نکن برو" یا " اگر پول و تخصص نداری نرو" یا هر پاسخ قاطعی هم ممکن است به نتیجه اشتباه و دردسر ساز برای افراد دو دل منجر شود. اینگونه محاکمه ها منجر به این می شود که افراد دودل نگرانی های خود را پنهان کرده و از دسترسی به اطلاعات سایر دوستان محروم شوند.

از دیگر سو اگر کمی تحلیلی تر به موضوع بپردازیم خواهیم دید که هر چه تعداد بیشتری از افرادی که قبول شده اند نروند امکان رفتن برای دیگرانی که واقعا قصد رفتن دارند و به آن نیازمندند بیشتر می شود. برای نمونه تصور کنید که در دو سال گذشته افرادی که دودل بودند نمی رفتند آیا امکان اینکه ویزا تمام شده و به نفرات پایانی نرسد وجود داشت؟ و چه بسا برای آن افراد بازمانده بسیار حیاتی بود که ویزا بگیرند.
برای روشن شدن بهتر موضوع کشورهایی مثل بنگلادش، چین، هند و پاکستان را در نظر بگیرید که به دلیل رفتن زیاد آنها به آمریکا آنها را از شرکت در لاتاری محروم کرده اند.
دلایل تحلیلی بیشتری برای اثبات این موضوع دارم که برای جلوگیری از طولانی شدن بیشتر از این از یادآوری آنها خودداری می کنم.

افراد دودلی که به این تاپیک مراجعه می کنند نیاز به اطلاعات دارند و آنها برای محاکمه شدن به این تاپیک مراجعه نمی کنند فلذا دوستانی که هیچگونه اطلاعات مفیدی ندارند که منتشر کنند به نظر من بهتر است از امر و نهی و یا محاکمه کردن افراد بپرهیزند. و به جای آن گردآوری بیشتر اطلاعات برای خودشان یا سایر دوستان گمان کنم که بهتر باشد. اینطور نیست؟

پاسخ
آنهايي که (از ایران) رفته اند همانطور که دارند يک غذاي سر دستي درست مي کنند تا تنهايي بخورند، فکر مي کنند آنهايي که مانده اند الان دارند دور هم قورمه سبزي با برنج زعفراني مي خورند و جمعشان جمع است و مي گويند و مي خندند.

آنهايي که مانده اند (در ایران) همان طور که دارند يک غذاي سر دستي درست مي کنند فکر مي کنند آنهايي که رفته اند الان دارند با دوستان جديدشان گل مي گويند و گل ميشنوند و از آن غذاهايي مي خورند که توي کتاب هاي آشپزي عکسش هست.

آنهايي که رفته اند فکر مي کنند آنهايي که مانده اند همه اش با هم بيرونند. کافي شاپ، لواسان، بام تهران و درکه مي روند. خريد مي روند… با هم کيف دنيا را مي کنند و آنها را که آن گوشه دنيا تک افتاده اند فراموش کرده اند.
آنهايي که مانده اند فکر مي کنند آنهايي که رفته اند همه اش بار و ديسکو مي روند و خيلي بهشان خوش مي گذرد و آنها را که توي اين جهنم گير افتاده اند فراموش کرده اند.

آنهايي که رفته اند مي فهمند که هيچ کدام از آن مشروب ها باب طبعشان نيست و دلشان مي خواهد يک چاي دم کرده حسابي بخورند.

آنهايي که مانده اند دلشان مي خواهد يکبار هم که شده بروند يک مغازه اي که از سر تا تهش مشروب باشد که بتوانند هر چيزي را مي خواهند انتخاب کنند.

آنهايي که رفته اند همانطور که توي صف اداره پليس براي کارت اقامتشان ايستاده اند و مي بينند که پليس خارجي ها را هل مي دهد فکر مي کنند که آن جهنمي که تويش بودند حداقل کشور خودشان بود.

آنهايي که مانده اند همانطور که گشت ارشاد با باتوم دختر ها را سوار ماشين مي کنند فکر مي کنند که آنهايي که رفته اند الان مثل آدم هاي محترم مي روند به يک اداره مرتب و کارت اقامتشان را تحويل مي گيرند.

آنهايي که رفته اند، پاي اينترنت دنبال شبکه 3 و فوتبال با گزارش عادل يا سريالهاي ايراني و اخبارهايي با کلام پارسي و ايراني هستند. آن هايي که مانده اند در حسرت دیدن کانالهای ماه .وا..ره بدون پا..را..زي..ت کلافه مي شوند و دائم پشت دي..ش هستند.

آنهايي که رفته اند مي خواهند برگردند. آنهايي که مانده اند مي خواهند بروند.

آنهايي که رفته اند به کشورشان با حسرت فکر مي کنند. آنهايي که مانده اند از آن طرف ، دنیایی رویایی مي سازند.

اما هم آنهايي که رفته اند و هم آنهايي که مانده اند در يک چيز مشترکند:
آنهايي که رفته اند احساس تنهايي مي کنند.
آنهايي که مانده اند هم احساس تنهايي مي کنند.

کاش این روزگار کمی‌ با ما مهربان تر بود

برگرفته از فی ..س ب..وک

شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: shahyad ، frozen mind ، rbadboy85 ، MAHDI2012 ، kavoshgarnet ، saied-k ، jake ، ساری ، رضا صالحی
(2012-03-31 ساعت 04:47)kavoshgarnet نوشته:  متاسفانه در فرومها، وبلاگها و سایتهای ایرانی یک موضوع یا جمله ای که منتشر می شود مثل طنین بی پایان تکرار می شود و تکرار کننده ها هیچوقت فکر نمی کنند که این موضوع درست است یا درست نیست و یکی پس از دیگری آن را تکرار می کنند. یکی از همین موضوعات هم این است که بعضی افراد گمان می کنند کسی که قبول شده و در رفتن یا نرفتن دو دل است یا اینکه از رفتن پشیمان شده است حق دیگران را خورده است.

من دوستانی که گمان می کنند کسی که برنده شده و قصد ندارد برود حق دیگران را خورده را دعوت می کنم کمی منطقی تر به موضوع نگاه کنند. دولت آمریکا به همه حق شرکت داده است و به همه کسانی هم که قبول می شوند حق اینکه نروند را داده است و من و شما نمی توانیم این حق را به آنها ندهیم. افرادی که قبول شده و نمی روند جزو آن پنجاه هزار نفری هستند که برای نرفتن پیش بینی شده اند. از سوی دیگر افرادی که قبول شده و پس از قبولی بین رفتن و نرفتن مانده اند افرادی هستند که به اطلاعات بیشتر نیازمندند نه سرزنش. اگر فشار بر این افراد گذاشته شود که اگر نروی حق دیگری را خورده ای ممکن است در تصمیم گیری درست این افراد تاثیر منفی گذاشته و با تصمیم به رفتن (تحت فشار اینگونه پستها) در حالی که به صلاحشان نیست آینده بدی را برای خودشان رقم بزنند. پاسخ "شک نکن برو" یا " اگر پول و تخصص نداری نرو" یا هر پاسخ قاطعی هم ممکن است به نتیجه اشتباه و دردسر ساز برای افراد دو دل منجر شود. اینگونه محاکمه ها منجر به این می شود که افراد دودل نگرانی های خود را پنهان کرده و از دسترسی به اطلاعات سایر دوستان محروم شوند.

از دیگر سو اگر کمی تحلیلی تر به موضوع بپردازیم خواهیم دید که هر چه تعداد بیشتری از افرادی که قبول شده اند نروند امکان رفتن برای دیگرانی که واقعا قصد رفتن دارند و به آن نیازمندند بیشتر می شود. برای نمونه تصور کنید که در دو سال گذشته افرادی که دودل بودند نمی رفتند آیا امکان اینکه ویزا تمام شده و به نفرات پایانی نرسد وجود داشت؟ و چه بسا برای آن افراد بازمانده بسیار حیاتی بود که ویزا بگیرند.
برای روشن شدن بهتر موضوع کشورهایی مثل بنگلادش، چین، هند و پاکستان را در نظر بگیرید که به دلیل رفتن زیاد آنها به آمریکا آنها را از شرکت در لاتاری محروم کرده اند.
دلایل تحلیلی بیشتری برای اثبات این موضوع دارم که برای جلوگیری از طولانی شدن بیشتر از این از یادآوری آنها خودداری می کنم.

افراد دودلی که به این تاپیک مراجعه می کنند نیاز به اطلاعات دارند و آنها برای محاکمه شدن به این تاپیک مراجعه نمی کنند فلذا دوستانی که هیچگونه اطلاعات مفیدی ندارند که منتشر کنند به نظر من بهتر است از امر و نهی و یا محاکمه کردن افراد بپرهیزند. و به جای آن گردآوری بیشتر اطلاعات برای خودشان یا سایر دوستان گمان کنم که بهتر باشد. اینطور نیست؟
درسته امریکا این حقو به همه داده که شرکت کنند و در صورت قبولی امریکا نروند ولی ما چرا خودمون قبل از شرکت تمام جوانبو نسنجیم و واقعا اگه قصد رفتن نداریم شرکت نکنیم من میشناسم خیلی از افرادو که اصلا قصد رفتن ندارند ولی باری بهر جهت و برای تفریح و خوش گذرونی شرکت میکنند ایا این کارو شما تایید میکنید؟ ایا این جفا و ظلم در حق کسانی نیست که ارزوی رفتن امریکا رو دارند و هر روز و شبشونو فقط با یاد امریکا می گذرونن ؟کسی که قبل از شرکت مطمئنه نمی خواد بره فقط برای کلاس شرکت میکنه چرا باید این حقو داشته باشه حق کسیو که حاظره از همه چیزش بگذره (حالا درست یا غلط) ضایع کنه من تا حدودی با نظر شما مخالفم

پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، kavoshgarnet
(2012-03-29 ساعت 19:13)frozen mind نوشته:  
(2012-03-29 ساعت 13:43)storagemeter نوشته:  اسم این تاپیکو که می بینم حالم بهم می خوره. آدم عاقل اول فکر می کنه بعد عمل. لاتاری اسم نوشتنمون هم شده مثل بقیٌه کارامون. برا همینه که تو تمام کارامون موندیم. بهتره اول ببینیم میخوایم/شرایطشو داریم بعد ثبت نام کنیم.

عزیز من، همه اینها از عدم آگاهی ناشی میشه. هنوز خیلی ها هستن که فکر می کنن با برنده شدن در لاتاری، فرش قرمز زیر پاشون پهن میشه و میگن بفرمایین در کشور رویاها زندگی کنین و ماهی فلان قدر دلار پول یامفت بگیرین.

حرفی‌ میگینا! عدم آگاهی‌ چیه! ارزش گرین کارت خیلی‌ بیشتر از فرش قرمز این چیز‌ها هست بعضی‌‌ها حاضرن زندگیشونو بفروش تا گرین کارت دستشون برسه حالا اون هم اگه برسه، با این وضعیتی که الان کشور عزیزمون داره دیگه جای فکر کردنی باقی‌ نمونده، مگر اینکه طرف مورد داشته باشه! طرف اگر آدمش باشه در عرض ۵ سال هر چی‌ که در ایران داشت رو اینجا دوباره به دست میاره و خیلی‌ بیشتر از اون! آقا اگه مطمئن نیستی‌ ثبتنام نکن دیگه ! چرا باید کسی‌ چوب ندونم کاری کس دیگه‌ای رو بخور ، بعدشم بگین خوب نمیدونستن که حالا دونستن !
شماره کیس: Rolleyes 2010AS00028xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012
(2012-03-31 ساعت 04:47)kavoshgarnet نوشته:  متاسفانه در فرومها، وبلاگها و سایتهای ایرانی یک موضوع یا جمله ای که منتشر می شود مثل طنین بی پایان تکرار می شود و تکرار کننده ها هیچوقت فکر نمی کنند که این موضوع درست است یا درست نیست و یکی پس از دیگری آن را تکرار می کنند. یکی از همین موضوعات هم این است که بعضی افراد گمان می کنند کسی که قبول شده و در رفتن یا نرفتن دو دل است یا اینکه از رفتن پشیمان شده است حق دیگران را خورده است.

در دیزی بازه حیایه گربه کجا رفته
نه خیر اینطور نیست ، برنده شدن در لاتاری ممکن بعضی‌ هارو به آرزوی که سالها داشتن برسونه و زندگیشون رو عوض کنه، خیلی‌ هارو میشناسم با هزار تا آرزو هر سال ثبتنام می‌کنن ولی‌ قبول نمیشن خیلی‌‌های دیگه هم ثبتنام می‌کنن که شانسشون‌و بسنجن ! روی اشتباهت مردم سرپوش نذارین, بذارین بدونن که این کار اشتباه هست شاید حق مردم کمتر ضایع بشه! اون ۵۰ هزار کیس که باطل می‌شه مربوط به کیس‌های مورد دار هستش نه کسائی که برای تخمینِ شانس ثبتنام می‌کنن !
من بد از ۲ سال به این سایت پست کردم دوباره چون با دیدن این تاپیک واقعا احساس بعدی بهم دست داد! به نظر من این تاپیک رو بهتر هست به قسمت ثبتنام در لاتاری انتقال بدین به جای اینکه در قسمت برنده شدگان باشه!
شماره کیس: Rolleyes 2010AS00028xxx
پاسخ
تشکر کنندگان:

عین این سناریو رو بارها از زبان افراد مختلف که حد اقل دوبار بیشتر در لاتاری شرکت کرده بودن و اغلب هم افراد تحصیلکرده هستن شنیدم. هیچکدوم هم نمی خوان زحمت بکشن یک بار هم که شده تحقیق کنن ببینن اینی که توی کله شون هست درسته یا نه.

من با شما موافقم وقتی‌ که برنده شدم همه می‌گفتند حالا بهت خونه و ماشین میدهند؟یا دفعه اول که اومدم و برگشتم بهم میگفتند از جایی‌ که واسه زندگی‌ بهت دادند راضی‌ هستی‌؟
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2012-03-31 ساعت 04:47)kavoshgarnet نوشته:  متاسفانه در فرومها، وبلاگها و سایتهای ایرانی یک موضوع یا جمله ای که منتشر می شود مثل طنین بی پایان تکرار می شود و تکرار کننده ها هیچوقت فکر نمی کنند که این موضوع درست است یا درست نیست و یکی پس از دیگری آن را تکرار می کنند. ...
... دولت آمریکا به همه حق شرکت داده است و به همه کسانی هم که قبول می شوند حق اینکه نروند را داده است و من و شما نمی توانیم این حق را به آنها ندهیم. افرادی که قبول شده و نمی روند جزو آن پنجاه هزار نفری هستند که برای نرفتن پیش بینی شده اند. از سوی دیگر افرادی که قبول شده و پس از قبولی بین رفتن و نرفتن مانده اند افرادی هستند که به اطلاعات بیشتر نیازمندند نه سرزنش. .....
با تمامی نظرات شما موافقم.
درواقع این نکته را باید در نظر داشته باشیم که تمامی آنهایی که در لاتاری شرکت می کنند، چه آگاهانه و چه ناآگاهانه، یک نقطه اشتراک دارند و آن هم درجاتی از میل به زندگی در آمریکا. مطمئنم که کسانی که اصلا تمایلی به آمریکا ندارند اصلا رغبتی به شرکت در لاتاری ندارند. پس چرا باید حق شرکت در لاتاری را از آنهایی که نقطه اشتراک با یکدیگر دارند بگیریم؟

من خودم چند سال پیش دو بار در لاتاری شرکت کردم (ولی برنده نشدم) در حالی که پرونده مهاجرت خانوادگی ام approve شده بود. حالا ممکنه بعضی ها بگن تو که بالاخره می تونستی ویزای مهاجرت بگیری چرا شرکت کردی، اما به هر حال من قانونا حق داشتم شرکت کنم و اگر برنده می شدم لازم نبود 12 سال برای گرفتن ویزای مهاجرت خانوادگی صبر کنم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، maxsupermax ، kavoshgarnet ، soheilbadami ، usamilad ، ساری

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان