کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2013-10-30 ساعت 09:40)omnia نوشته:  کلنل جان خدا رو شکر بهت تبریک می گم خیلی. 1 سال عالیه واسه f2a . حسودیم شد ... ایشالله مصاحبه خوب پیش بره ...

ممنونم

همچنین واسه شما
پاسخ
تشکر کنندگان: farbod_frz ، romance33 ، alaleh_al ، sepideh IR
(2013-10-30 ساعت 03:50)Colonel نوشته:  سلام
بالاخره امروز 29 اکتبر همسر من هم وقت مصاحبه گرفت برای ۲۳ دسامبر
فکر می‌کنم یکی‌ از سریع‌ترین کیس‌ها بوده باشه تاحالا واسه کتگوری F2A
Priority Date :February 05 2013
Interviwe Date : December 23 2013
خدارو شکر

تبریک کلنل عزیز.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، sepideh IR ، Colonel ، farbod_frz
سلام
به همه کسایی که کارشون درست شده تبریک میگم Smile
اما ما تازه اول راه هستیم.
من تازه 3 ماه است وارد امریکا شدم و قبل از امدنم ازدواج کردم. چند سوال دارم لطفا کمکم کنید.
من تازه مدارک همسرم را به uscis فرستادم در خوشبینانه ترین حالت چند وقت طول می کشه؟
اگر من پاس سفید بگیرم و به ایران برگردم مشکلی برای کارهای همسرم پیش نمی اید؟
اگر به ایران برگردم شخصه دیگری میتونه اسپانسر شوهرم بشه؟
لازمه من حتما در USA درامد داشته باشم هر چند ناچیز برای همین مساله اسپانسر؟ Sad
لطفا راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، sepideh IR ، valencia ، romance33
سلام ate عزیزSmile

۱-خوشبینانه ترین حالت در مهاجر سرا:

:Colonel نوشته است:
سلام
خدارو شکر

۲-فکر نمیکنم

۳- بله شما کوو اسپانسر می‌گیرید و ایشون بجای شما اسپانسر میشود

۴- شما اگه ۱۲۵ % فقر آمریکا باید درامد داشته باشید حدوداً ۲۰،۰۰۰$ در سال واگر نه حتما باید باید کوو اسپانسر داشته باشید.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، sepideh IR ، alaleh_al ، حاجی واشنگتن
(2013-11-02 ساعت 18:27)farbod_frz نوشته:  سلام ate عزیزSmile

سلام
خدارو شکر

۲-فکر نمیکنم

۴- شما اگه ۱۲۵ % فقر آمریکا باید درامد داشته باشید حدوداً ۲۰،۰۰۰$ در سال واگر نه حتما باید باید کوو اسپانسر داشته باشید.

موفق باشید.
فکر کنم یک مسئله ی دیگه ای هم که هست شما باید ثابت کنی که می خوای تو امریکا زندگی کنی تا به همسرت هم گرین کارت تعلق بگیره.
اگه اشتباه می گم دوستان تصحیح کنن.Cool[/code]
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، sepideh IR ، Colonel ، farbod_frz
quote='ate' pid='439502' dateline='1383448302']

سلام
خدارو شکر

۲-فکر نمیکنم

موفق باشید.

ممنون از راهنمایی تون Smile
[/quote]

به نظرتون 2 ماه قبل از مصاحبه همسرم به USAبرگردم و مشغول به کار بشم و خونه ایی اجاره کنم کافیه ؟ Sad

(2013-11-02 ساعت 22:33)alaleh_al نوشته:  

سلام
خدارو شکر

۲-فکر نمیکنم

موفق باشید.
فکر کنم یک مسئله ی دیگه ای هم که هست شما باید ثابت کنی که می خوای تو آمریکا زندگی کنی تا به همسرت هم گرین کارت تعلق بگیره.

به نظرتون 2 ماه قبل از مصاحبه همسرم به USAبرگردم و مشغول به کار بشم و خونه ایی اجاره کنم کافیه ؟ Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
راستشو بخواین من نمی دونم. ولی توی سفرنامه ی یکی از دوستان خوندم که به این که چرا همسرش در امزیکا نیست گیر دادن و چک خورده.
لطفا اگر کَس دیگه ای می دونه به دوستمون خانم ate کمک کنه.
شماره کیس دایی جان: ***201304_ابوظبی_4 نفر _مصاحبه:7 feb_کلرینس:29 may- دریافت ویزا: 19 jun_ ورود به امریکا:15 سپتامبر
نوع ویزا خودم: F2A_ارسال مدارک: Aug 2011 _دریافت شماره کیس : jun 2012_کارنت:جولای2013_ کامپیلیت: 5 سپتامبر 2013_ دریافت نامه مصاحبه: 3 اکتبر_مصاحبه:24 نوامبر_ ویزا یک ضربBig Grin
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: Colonel ، sepideh IR ، romance33
(2013-11-03 ساعت 09:45)alaleh_al نوشته:  راستشو بخواین من نمی دونم. ولی توی سفرنامه ی یکی از دوستان خوندم که به این که چرا همسرش در امزیکا نیست گیر دادن و چک خورده.
لطفا اگر کَس دیگه ای می دونه به دوستمون خانم ate کمک کنه.

خانوم آتی ، من بهتون پیشنهاد می‌کنم زمانی رو که اپلای‌ می‌کنید در آمریکا باشید،تا وقتی‌ همسرتون ویزا بگیره

۱. شما باید ثابت کنید در آمریکا زندگی‌ می‌کنید و در واقع دارید تکس پرداخت می‌کنید

۲. باید کار داشته باشید که بگید میتونید ساپورت کنید همسرتون رو و وقتی‌ ایشون میان از کمک‌های دولت استفاده نخواهند کرد (یا اسپانسر که بتونه این ضمانت رو بده ، نسبت به درامدی که داره) در نظر داشته باشید شما باید مالیات سالیانه تون رو به بفرستید که شامل ۳ سال به صورت دلخواه و ۱ سال ضروری هست .

۳. اگه همه چیز تا زمان مصاحبه هم خوب پیش بره اگه افیسر بفهمه شما در آمریکا نبودید که فهمیدنش کار سختی نیست ،میتون به راحتی‌ ویزا نده

ضمنا همهٔ توضیحاتی که من دادم نظر شخصی‌ و با توجه به تجربهٔ دیگر دوستان هست توجه کنید که هیچ مطلبی در اینجا به صورت قطع USCIS RECORD (LAW) نخواهد بود .

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، sepideh IR ، romance33 ، farbod_frz ، sib 24 ، حاجی واشنگتن
با نظر کلنل کاملا موافقم و بهترست با وکیل مشورت کنید حتما زندگی‌ بدور از همسر سختی‌های خودشو داره.

اکثر کیس‌های که من میشناسم کوو اسپانسر گرفتن ولی‌ تکس ۳ ساله اخیرو نشون دادن( هر چند کافی‌ نبوده) که مشخص شده در آمریکا زندگی‌ میکردن

Good luck
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، sepideh IR ، Colonel ، romance33
(2013-11-03 ساعت 07:56)ate نوشته:  quote='ate' pid='439502' dateline='1383448302']

سلام
خدارو شکر

۲-فکر نمیکنم

موفق باشید.

ممنون از راهنمایی تون Smile

(2013-11-02 ساعت 22:33)alaleh_al نوشته:  

سلام
خدارو شکر

۲-فکر نمیکنم

موفق باشید.
فکر کنم یک مسئله ی دیگه ای هم که هست شما باید ثابت کنی که می خوای تو آمریکا زندگی کنی تا به همسرت هم گرین کارت تعلق بگیره.

[/quote]
سلام دوست عزیز.من هم مثل شما بودم و الان با پاس سفید ایران هستم، مدارک همسرم فرستادم ولی قصد دارم تا قبل مصاحبه همسرم برگردم امریکا و ی خونه اجاره کنم و دانشگاه برم که ثابت کنه میخوام اونجا زندگی کنم.کواسپانسر میخوام بگیرم.من با وکیل مشورت کردم گفتن مشکلی نداره.دیگه حالا نمیدونم چی میشه Wink
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، alaleh_al ، farbod_frz ، romance33
سلام دوستان ، بچه هایی که وقت مصاحبه گرفتن نیستن دیگه ....ایشالا که موفق باشید

چند تا سوال

۱. کسی‌ میدون هزینه ویزا چقدر هست؟ (چقدر باید پرداخت شه زمان مصاحبه) مسلما منظورم برای کتگوری F2A هست

۲.راستش یکم گیج شدم بابت نامه مصاحبه که برای همسرم اومده،کسا‌یی که گرفتن میدونن که Document Status Code Definitions داره برای من اغلب خورده Y ,O که به معنای The NVC sent this form or document to the U.S. Embassy or Consulate هست .
HINT

Document Status Code Definitions:
A Obtain this document and present it at your interview
C You must bring this entire interview letter to your interview
D The NVC sent this form or document to the U.S. Embassy or Consulate
F The NVC did not request this form or document
G You withdrew your I-601A, Application for Provisional Unlawful Presence Waiver, with USCIS
H You must obtain two passport photographs of yourself and present them at your interview
I This form is incomplete. You must present a completed form at your interview.
O The NVC sent this form or document to the U.S. Embassy or Consulate
P You must request this police certificate from the issuing authority. After you submit your
request, the issuing authority will send the certificate directly to the U.S. Embassy or Consulate
for your interview.
R You submitted the Immigrant Visa Application online
S The NVC only received a scanned document. You must present the original document at the time
of your interview.
T You must present an English translation of this document at the time of your interview
U You indicated this document was unavailable. The consular officer will decide whether to waive
the requirement for this document at your interview.
X This document is unobtainable
Y The NVC sent this form or document to the U.S. Embassy or Consulate
$ Payment received

حالا نمیدونم دوباره باید مدارکی که O , Y خورده رو بفرستم ایران همسرم ببره یا نه؟

داستانی شده این مصاحبه هم برای ما...

تاحالا ۳،۴ جا از سایت http://turkey.usembassy.gov گرفته تا http://www.state.gov/ چیزهای مختلف خوندم

یه جا میگه فقط مدارک قبیل شناسنامه و سند ازدواج یه جا میگه مدارک TAX یه جا ,IMMIGRANT VISA APPLICATION PART 2 ,1

بی‌ صبرانه منتظر کسانی‌ هستم که شخصاً رفتن مصاحبه واسه کتگوری F2A
از جمله MZ عزیز که کم پیدا هم شدن

ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al ، romance33 ، sepideh IR
کلنل جان دقیقا منم همین سوالات برام پیش امد.
اونهایی که نوشته o,Y که خوب می گه برای کنسولگری فرستاده.
یکی از دوستان که اسمشونم یادم رفته و الان منتظر کلیر شدن هستن نوشته بود برام منتظر نامه باشید که از کنسولگری 10روز قبل از مصاحبه به دستتون می رسه.
تو اون دقیق گفته چه چیزایی لازم دارین.
هنوز نامه ی من بعد این همه مدت به دبی نرسیده.
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، Colonel
الاله و کلنل عزیز . من هم شنیدم قبل از مصاحبه خود سفارت ایمیل میده . سفارت آنکارا می دونم 15 روز قبل باید مدارک رو بفرستیم دوباره . در مورد اینکه می خوای بدونی به سفارت رسیده بسته مهاجرتیتوتن یا نه برین به سایت زیر بعد کیس نامبر رو بزنین اگه حالت ready بود یعنی مدارک به سفارت رسیده اگه nvc ب ود یعنی هنوز نرفته اگه in transit بود یعنی تو راهه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Colonel ، alaleh_al
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/S...MWCuebHqOw==
پاسخ
تشکر کنندگان: alaleh_al
(2013-11-04 ساعت 12:06)omnia نوشته:  الاله و کلنل عزیز . من هم شنیدم قبل از مصاحبه خود سفارت ایمیل میده . سفارت آنکارا می دونم 15 روز قبل باید مدارک رو بفرستیم دوباره . در مورد اینکه می خوای بدونی به سفارت رسیده بسته مهاجرتیتوتن یا نه برین به سایت زیر بعد کیس نامبر رو بزنین اگه حالت ready بود یعنی مدارک به سفارت رسیده اگه nvc ب ود یعنی هنوز نرفته اگه in transit بود یعنی تو راهه Smile

امنیا جان مدارک چیو؟ من که اصل همه مدارکم دست NVC هست.

به کدام پست یا آدرس؟

من تنها کسی‌ که میدونم رفته آنکارا MZ هست ، راستی‌ شما ابوظبی هستی‌ یا آنکارا؟ آلاله جان شما چی‌؟ الان دیدم نوشتید دوبی‌
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، alaleh_al ، omnia

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان