کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
(2013-06-18 ساعت 12:00)behzadb57 نوشته:  
(2013-06-16 ساعت 11:49)omidooo نوشته:  راستی یادم رفت بگم
امروز رفتم بنابر نیازم یه حسابم سیوینگ تو chase باز کنم بحث کردیت کارد پیش اومد و بهم پیشنهاد دادن که برا کردیت کارد اپلای کنم.
منم مردد بودم که این..........

خلاصه اینم از داستان کردیت کارد ما .
موفق باشید.

امید جان
بسیار عالی بود من هم اگه بانک او آمریکا بهم کردیت نده میرم چیس یا جای دیگه البته اطلاعاتش رو بعد انجام توی تاپیکش می زارم
راستی میشه محبت کنی این پست رو به این تاپیک منتقل کنی

سلام عرض شد بهزاد جان
امیدوارم که هر چه زودتر ببینمت.
دوم اینکه چرا خواننده ی خاموش این تاپیک هستی؟ بچه ها به اطلاعاتت نیاز دارند دل انگیز.
اصلا اگه بانک آو امریکا بهت کردیت نداد با هم میریم اون بانک رو ، رو سرشون خراب میکنیم.Big Grin
منتقل کردن پست دیگه از دسترس من خارج شده و فقط مدیران دسترسی دارند اما لینک این پستم رو تو تاپیک مورد علاقت میذارم.
موفق باشی رفیق.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، roeentan ، el333 ، behzadb57 ، fariba_a ، lingni ، proje ، soli asali ، alirezanz
(2013-06-24 ساعت 20:30)mhz_ir نوشته:  دوستان برای جابجایی بین دو ایالت chicago تا urbana با ترن میشه رفت؟خودم سایت amtrak.com پیدا کردم.همینه؟اگه کسی تا حالا با این ترنها رفته یا اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه؟

mhz_ir عزیز
اصلی ترین راه سفر استفاده از ترن هاست که دقیقا شما هم پیداش کردید. من در سفر اخیرم به میشیگان از این ترن ها استفاده کردم . چون بلیط رو یک ساعت قبل از حرکت خریدم 54 دلار حساب کرد اگه بلیط رو زودتر رزرو میکردم 23 دلار میشد. این وب سایتشه.
http://www.amtrak.com/

محل ترمینالش هم همون union station که نقطه ی اصلی حرکت ترن های شیکاگو به جاهای مختلفه.
اینم آدرسش

اما چندین شرکت مختلف مسافربری دیگه هم هست که خدمات میدند.
در سفر برگشتم از indian Trail استفاده کردم که تو اتوبوس اینترنت داشت . پریز برق هم داشت. یک ساعت قبل از حرکت هم بلیط خردیم 25 دلار.
در حالی که ترن سفر رفت ، اینترنت نداشت اما به نسبت راحت تر بود. زمان سفر هم برای هر دو تقریبا یکسان بود/

شرکت دیگه ای هم هست که تجربه ای در موردش ندارم.
mega bus

موفق باشی.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
(2013-07-06 ساعت 08:00)sedaghat_kh نوشته:  
(2013-06-24 ساعت 20:34)abas_kashan نوشته:  
(2013-06-24 ساعت 20:30)mhz_ir نوشته:  دوستان برای جابجایی بین دو ایالت chicago تا urbana با ترن میشه رفت؟اگر داره بلیتشو چطوری رزرو میشه کرد و ساعت و روزای حرکتشو از چه طریق میشه فهمید؟
http://www.amtrak.com/servlet/ContentSer...e&code=CHM

سلام
دوستان من الان شيكاگو هستم. اين خيابون دوان كه ظاهرا جاي جالبي برايً گشتن هست چه طوري ميشه رفت؟ چون اين خيابون ظاهرا خيلي طويله. براي خريد سوغا تي كجا رو پيش نهاد مي كنيد؟

sedaghat_kh جان
کی گفته خیابان devon حای جالبی برای دیدنه.
اگه اونجا بری از هر چی شیکاگو بدت میاد.
از نظر بنده فقط جای بسیار مناسبی برای خرید کردن مواد غذایی است .
تو این پستم هم به این موضوع اشاره کردم.
برای سوعاتی هم کاملا به سلیقه ی خودتون بستگی داره اما اگه پوشاک مد نظر داشته باشید میتونید از مرکز خرید های داون تاون استفاده کنید.
من بهتون والت دیزنی هم پیشنهاد میکنم. قیمت های بسیار مناسب و اجناس بسیار زیبا و دوست داشتی داره.
این آدرسشه .

موفق باشید.[/quote]
پاسخ
با سلام
بچه ها کسي از دوستان در خصوص فريت بار کردن از تهران به شيکاگو اطلاعي داره که کدوم شرکت ها انجام ميدن ممنون ميشم راهنمايي کنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن ، behzadb57 ، Omidooo ، soli asali ، alirezanz
ﺷﻴﻜﺎﮔﻮ ﻧﺸﻴﻨﺎﻥ ﻋﺰﻳﺰ ﻛﺴﻲ ﻫﺴﺖ ﺑﺮﺍﻱ ﭘﻴﺪﺍ ﻛﺮﺩﻥ ﺧﻮﻧﻪ ﺍﺟﺎﺭﻩ ﺍﻱ ﺗﻮ ﺷﻴﻜﺎﮔﻮ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﻛﻨﻪ.ﻳﻪ ﭘﺴﺮ ﻣﺠﺮﺩﻡ ﻭ ﺍﺳﺘﻮﺩﻳﻮ ﺑﺎﺷﻪ ﻳﺎ ﺑﺎ ﻧﻴﺘﻴﻮﻫﺎﻱ ﺳﻔﻴﺪ ﻫﻢ ﺑﺎﺷﻢ ﻣﺸﻜﻠﻲ ﻧﻴﺴﺖ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: کاوه شیز ، behzadb57 ، fire dragon ، Soap McTavish ، Omidooo ، soli asali ، alirezanz
سلام - من و همسرم و دو دختر 2 و 12 ساله مي خواهيم بياييم شيكاگو ( لاتاري 2014 ) كسي اونجا هست كه بتونه آدرس براي فرم و مصاحبه تو شيكاگو بهم بده و يه جايي براي اجاره ماههاي اول ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: fire dragon ، Omidooo ، soli asali ، alirezanz
سلام
شیکاگونشینان عزیز، ممنون میشم راهنماییمون کنین
برای یک زوج که از ایران میخوان بیان شیکاگو و اول زندگیشونه پیشنهاد میکنین چه وسایلی رو با خودشون بیارن
منظورم اینه که اسباب خاصی نداریم و توصیه میکنین چیا بخریم و بیاریم که تو شیکاگو نیست و یا گرونه
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، soli asali ، alirezanz
(2013-07-17 ساعت 10:51)ha290 نوشته:  سلام - من و همسرم و دو دختر 2 و 12 ساله مي خواهيم بياييم شيكاگو ( لاتاري 2014 ) كسي اونجا هست كه بتونه آدرس براي فرم و مصاحبه تو شيكاگو بهم بده و يه جايي براي اجاره ماههاي اول ؟
شما بهتره تو فرمهای ارسالی به KCC در قسمت مربوط به آدرس آمریکا بنویسید فعلاً مشخص نیست یا میتونید بنویسید در زمان مصاحبه اعلام خواهیم نمود ما و اکثر دوستان برنده 2013 اینکار را کردیم و هیچ مشکلی پیش نیومد با این حساب دیگه نیازی هم نیست از حالا دنبال همخونه یا محل اجاره بگردید.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، inforfang ، alirezanz ، maral-map
ما توي شيكاكو هستيم . اكه سؤالي هست بفرماييد من جواب مي دم .
پاسخ
تشکر کنندگان: کاوه شیز ، Omidooo ، soli asali ، alirezanz ، atour
(2013-07-18 ساعت 10:34)Pardin7 نوشته:  ما توي شيكاكو هستيم . اكه سؤالي هست بفرماييد من جواب مي دم .

دوست عزیز،
شما یه ارزیابی کلی از زندگی تو شیکاگو از نظر خودت بنویسی همه دوستان استفاده می کنن، وضعیت خانه و اجاره، کار، تحصیل، آب و هوا و هر موردی که به نظر خودت مفیده
موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، Omidooo ، soli asali ، alirezanz
(2013-07-13 ساعت 11:21)poya123 نوشته:  با سلام
بچه ها کسي از دوستان در خصوص فريت بار کردن از تهران به شيکاگو اطلاعي داره که کدوم شرکت ها انجام ميدن ممنون ميشم راهنمايي کنيد

سلام دوست عزيز ما ٤٠٠ كيلو بار به شيكاكو فريت كرديم . أجازه بدين از همسرم مشخصات ببرسم براتؤن مي نويسم فقط أيون الان بكم كه هرجي بيشتر بشه قيمت هر كيلو كمتر مي شه . شما أينجا وارد بشين أصلا مثل ايران نيست كه در خونه فروشكاه باشه بريد يه جيزي بخريد يا تاكسي كه ازش استفاده كنين . فقط تاكسي هاي تلفني هستند كه واسه هر مسير نيم ساعته ١٥ دلار يا بيشتره . هر جيز ضروري بخصوص اكه بجه داريد بيار يد واسه اول كار مكر اينكه بخواين خونه كسي برين

(2013-07-18 ساعت 16:08)کاوه شیز نوشته:  
(2013-07-18 ساعت 10:34)Pardin7 نوشته:  ما توي شيكاكو هستيم . اكه سؤالي هست بفرماييد من جواب مي دم .

دوست عزیز،
شما یه ارزیابی کلی از زندگی تو شیکاگو از نظر خودت بنویسی همه دوستان استفاده می کنن، وضعیت خانه و اجاره، کار، تحصیل، آب و هوا و هر موردی که به نظر خودت مفیده
موفق باشی

باشه يه كم زمان مي بره اكه بشه تا ٦ يا ٧ ساعت ديكه مي نويسم .
پاسخ
تشکر کنندگان: کاوه شیز ، roeentan ، el333 ، Omidooo ، lingni ، soli asali ، alirezanz
(2013-07-17 ساعت 18:31)tabim4 نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 10:51)ha290 نوشته:  سلام - من و همسرم و دو دختر 2 و 12 ساله مي خواهيم بياييم شيكاگو ( لاتاري 2014 ) كسي اونجا هست كه بتونه آدرس براي فرم و مصاحبه تو شيكاگو بهم بده و يه جايي براي اجاره ماههاي اول ؟
شما بهتره تو فرمهای ارسالی به KCC در قسمت مربوط به آدرس آمریکا بنویسید فعلاً مشخص نیست یا میتونید بنویسید در زمان مصاحبه اعلام خواهیم نمود ما و اکثر دوستان برنده 2013 اینکار را کردیم و هیچ مشکلی پیش نیومد با این حساب دیگه نیازی هم نیست از حالا دنبال همخونه یا محل اجاره بگردید.

سلام خيلي دلم مي خواست كمكتون كنم ولي مستأجر يم و بأيد جابهجا بشيم ولي مي تونم راهنماييتون كنم ، أينجا به كسي كه يك بجه بالآي سه سال داشته باشه خونه يك خوابه أجاره نمي دن قانونه . براي يه جاي معمولي دو خوابه بأيد حداقل ماهي ١٢٠٠ دلار بدين . براي جند روز اول مي تونين برين متل نزديك ما هست مي تونم قيمت و ادرس ببرسم يا سايت شو

(2013-07-13 ساعت 05:44)Omidooo نوشته:  ما هم ميايم !

(2013-07-17 ساعت 17:59)milo2007 نوشته:  سلام
شیکاگونشینان عزیز، ممنون میشم راهنماییمون کنین
برای یک زوج که از ایران میخوان بیان شیکاگو و اول زندگیشونه پیشنهاد میکنین چه وسایلی رو با خودشون بیارن
منظورم اینه که اسباب خاصی نداریم و توصیه میکنین چیا بخریم و بیاریم که تو شیکاگو نیست و یا گرونه
مرسی

يه كم وقت بدي من مفصلللللللل براتؤن مي كم اكه عجله ندارين

أيها الناسسسسسس توجه توجه ....... هر كسي كه داره مي إد كواهينامه بين المللي رانندكي حتما بياره ممكنة الان كواهينامه تون نياز به تمديد داشته باشه وقت رو از دست نديد و يك وكالت به شخص مورد اعتماد براي كارهاي احتمالي بخصوص بانكي

(2013-07-13 ساعت 05:44)Omidooo نوشته:  
(2013-06-18 ساعت 12:00)behzadb57 نوشته:  [quote='omidooo' pid='359254' dateline='1371367141']
راستی یادم رفت بگم
امروز رفتم بنابر نیازم یه حسابم سیوینگ تو chase باز کنم بحث کردیت کارد پیش اومد و بهم پیشنهاد دادن که برا کردیت کارد اپلای کنم.
منم مردد بودم که این..........

خلاصه اینم از داستان کردیت کارد ما .
موفق باشید.

امید جان
بسیار عالی بود من هم اگه بانک او آمریکا بهم کردیت نده میرم چیس یا جای دیگه البته اطلاعاتش رو بعد انجام توی تاپیکش می زارم
راستی میشه محبت کنی این پست رو به این تاپیک منتقل کنی

سلام عرض شد بهزاد جان
امیدوارم که هر چه زودتر ببینمت.
دوم اینکه چرا خواننده ی خاموش این تاپیک هستی؟ بچه ها به اطلاعاتت نیاز دارند دل انگیز.
اصلا اگه بانک آو آمریکا بهت کردیت نداد با هم میریم اون بانک رو ، رو سرشون خراب میکنیم.Big Grin
منتقل کردن پست دیگه از دسترس من خارج شده و فقط مدیران دسترسی دارند اما لینک این پستم رو تو تاپیک مورد علاقت میذارم.
موفق باشی رفیق.

أميد جان من و همسرم تو chase حساب داريم كرفتن كرديت كارد خيلي سخت تر از Bank of America است بهتره سعي كني يه وسيله قسطي بخري كه با دادن أقساط كرديتت زودتر بره بالا
پاسخ
تشکر کنندگان: parastoo500 ، mhz_ir ، el333 ، Omidooo ، lingni ، alirezanz
توجه توجه ...... !!!! از الان دنبال كرفتن ريز نمرات و "بخصوووووووووص" ديبلم دبيرستانتون باشيد . من ديبلم رو نكرفتم و نيا وردم الان نمي تونم أينجا درس بخوانم با كمك مالي ! شما براي درس خوندن مي تونين يا grant در خواست كنين يا loan . كساني كه براي بار اول در اين كشور مي خوان درس بخونن و كمك مالي بخوان مي تونن grant استفاده كنند ، يعني كمك مالي بلاعوض كه فقط در صورتي كه ادعا كنين ديبلمه هستين بهتون مي دن و أكر مدرك ديبلم نداشته باشيد مثل بنده سركردان و حيران خواهيد ماند . ولي براي كرفتن loan محدوديتي نيست ولي درستون تموم شد كار ندارن كه شاغل هستين يا نه بأيد وأم رو بس بدين ، در ضمن بنده بي سواد نيستم اين اشتباه نوشتاري كه ملاحظه مي فرماييد از تبلت مبارك است Sad(( بكذريم .... بس شد دو تا كار ضروري فعلا يكي كواهينامه بين المللي نزديك اومدنتون كه تاريخش أينجا اومدين نكذره و باطل بشه و دومي ريز نمرات و ديبلم البته ترجمه شده

مثل اينكه نوشته هام به درد كسي نمي خوره ! محبت فرموده إبراز علاقه فرماييد تا أكر مخاطب هست بنويسم Smile

(2010-07-23 ساعت 00:18)nefarioos نوشته:  زندگی در شیکاگو
من می‌خوام اگه بشه واسه زندگی‌ برم شیکاگو ولی‌ هیچ اطلاعاتی ازش ندارم

می‌خواستم بدونم کسی‌ هست که اونجا زندگی‌ کنه و از اوضاع اونجا خبر داشته باشه

مثلا در مورد کار و وضعیت زندگی‌ و سطح زندگی‌

وضعیت تحصیلی‌

بله ما اینجا هستیم می خوام مفصل درمورد چیزهایی که می دونم بنویسم اگه حوصله داشتید دنبال کنید

(2011-10-07 ساعت 03:21)tohid5180 نوشته:  سلام.

لطفا از زندگی در شیکاگو بیشتر بگید.

وضعیت کار و اجاره خونه چطوره؟

كار مثل همه جا خوب نيست معموليه كلا فلسفه كار با ايران فرق داره شايد دو سه تا كار نيمه وقت مجبور بشيد داشته باشين . أينجا بيشتر ين فرصت شغلي براي sales هست و مديريت مالي بهرحال شهر بيزينسه . بعد كارهاي كامبيوتري و خدمات توانبخشي و مربوط به علوم بزشكي البته موضوع مفصلة من توي مطالب بعديم مي نويسم لطفا دنبال كنين Smile أجاره خونه يه آبارتمان دو خوابه بين ١٠٠٠ تا ١٣٠٠ با خدمات مربوط به آبارتمان ، يك خوابه از ٧٠٠ تا ٩٠٠ ولي حواستون باشه به كسي كه بجه بعد از سن نوبا داره أصلا خونه يك خوابه نمي دن حتما بايد دو يا بيشتر باشه

خريد ماشين .... أكثر كساني كه أينجا هستند توصيه مي كنند كه ماشين دست دوم أكر مي خريد حتما اول تويوتا كمري باشه بعد مدلاي ديكه تويوتا و بعد هوندا . أينجا ماشين japanese دست دوم بهتر و كم هزينه تره . ماشين امريكايي دست دوم نخرين جون هزينه هاي تعميرش بالاست . ما ٥٠٠٠ تويوتا كمري ٢٠٠٢ + تكس و بيمه حدود ٦٠٠٠ شد خريد يم . توي شهر ( حومه ) Schaumburg نمايندكى هاي همه ماشينا هستند . به يك موضوع توجه كنين لطفا ... أكر خواستين ماشين دست دوم بخرين اول روي سايتهاي نمايندكى ها بكردين . يك شركت هم به اسم rohrmax هست كه ماشين used داره بعضي از ماشين ها carfax دارن . كار فكس يعني أون ماشين سابقه أش از زمان توليد تا حالا معلومه . اين شركت تمام سوابق ماشين رو در مي اره از تعمير تا تصادف و اينكه جند تا owner مالك داشته كه همه عين حقيقته . ماشين كار فكس دار بيدا كنين كه بدونين جي بوده . در ضمن ماشيني بخرين كه راحت هم فروش بره . كلا أول كار فقط مي تونين نقد ماشين بخرين . متوسط قيمت يه ماشين دست دوم كه خوب باشه ٥٠٠٠ تا ٦٠٠٠ تا هست . حالا موضوع اينه كه جه طوري رآه بيفتيم دنبال خريد ماشين با اين هزينه تاكسي ! واسه همين كفتم كواهينامه بين المللي داشته باشين . شما با داشتن اين كواهينامه مي تونين بريد شركت enterprise . اين شركت ماشين أجاره مي ده روزي حدود ٥٠ دلار و آخر هفته ها كمي أرزون تر . البته براي rent ماشين از اين شركت بأيد دوتا مدرك شناسايي كه نشون بده ساكن هستيد نشون بدين يكي أجاره نامه خونه كه بهش مي كن lease و يكي قبض تلفن كه اين دوتا هردو social security number مي خواد . بس تا كرفتن اين شماره بأيد صبر كنين . أينجا مردم خيلي مرتب رانندكي مي كنن . من خودم از بس تو أتوبان حكيم و همت كجاست و راست رانندكي كردم الان نمي تونم تو يه خط راست مثل ادم برونم !!! تازه حد أكثر سرعت شؤن هم إندازه حداقل ماست Smile كم كم كه كرديت شما به حد مناسبي رسيد مي تونين ماشين قسطي بخريد كه بهتره جون دادن قسط باعث مي شه كرديتون بره بالا . حالا دو كار مي شه كرد : خريد قسطي كه downpayment كفته مي شه ( down مقدار برد أخت أوليه است ) - APR هم به بهره مي كن كه واسه أفراد مثل ما در سال اول خيلي بالا حساب مي شه جون كرديت كمتري دارن . شما در اين حالت يه ماشين صفر برميدارين و با يك رقم مناسب ، براي ماشين معمولي كه قيمت ١٨ تا ٢٣ هزار دلاره بأيد ٢ تا ٤ هزار تا حدودا بدين و اقساط جند سأله . در حالت بعدي شما مي تونين ماشين lease كنين يعني مقدار كمتري بيش مي ديد و أقساط مناسب تر ولي .......... اين ماشين ماله شما نيست ! شما در أزاي اين رقم مي تونين توي اين جند سال از اين ماشين استفاده كنين و بعده بأيد بس بدين هيج بولي هم بهتون نمي دن ولي يا شرائط مناسب تر ماشين جديد دارين و احتمال مخارج سنتين و نكرانيش كم مي شه در واقع ماشين رو با قيمت خيلي بايين تري از enterprise ، از يك نمايندكى رسمي رنت مي كنين . البته البته البته در شرايطي اين أمكان هست كه بعد سه يا ٥ سال خودتون ماشين تون رو بخرين و روش وأم هم در خواست كنين جون تا أون موقع كرديت خوبي دارين . راستي قسمت بنزين در آخر هفته ها ارزونتره اكه آخر هفته باك ماشين رو بر كنين . ببخشيد تبلت بعضي حروف رو اشتباه مي زنه . سعي كردم درمورد ماشين همه جيز رو بنويسم اكه سؤالي دارين ببرسيد . اميدوارم به درد بخور باشه Smile
پاسخ
(2013-07-19 ساعت 00:58)Pardin7 نوشته:  توجه توجه ...... !!!! از الان دنبال كرفتن ريز نمرات و "بخصوووووووووص" ديبلم دبيرستانتون باشيد . من ديبلم رو نكرفتم و نيا وردم الان نمي تونم أينجا درس بخوانم با كمك مالي ! شما براي درس خوندن مي تونين يا grant در خواست كنين يا loan . كساني كه براي بار اول در اين كشور مي خوان درس بخونن و كمك مالي بخوان مي تونن grant استفاده كنند ، يعني كمك مالي بلاعوض كه فقط در صورتي كه ادعا كنين ديبلمه هستين بهتون مي دن و أكر مدرك ديبلم نداشته باشيد مثل بنده سركردان و حيران خواهيد ماند . ولي براي كرفتن loan محدوديتي نيست ولي درستون تموم شد كار ندارن كه شاغل هستين يا نه بأيد وأم رو بس بدين ، در ضمن بنده بي سواد نيستم اين اشتباه نوشتاري كه ملاحظه مي فرماييد از تبلت مبارك است Sad(( بكذريم .... بس شد دو تا كار ضروري فعلا يكي كواهينامه بين المللي نزديك اومدنتون كه تاريخش أينجا اومدين نكذره و باطل بشه و دومي ريز نمرات و ديبلم البته ترجمه شده

خب الان بگو برات ترجمه کنن و بفرستن ، انقدرها هم پیجیده نیست Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، soli asali ، alirezanz
(2013-07-19 ساعت 01:02)Pardin7 نوشته:  مثل اينكه نوشته هام به درد كسي نمي خوره ! محبت فرموده إبراز علاقه فرماييد تا أكر مخاطب هست بنويسم Smile

اختیار دارید، خیلی هم اطلاعاتتون مفید هست. امیدوارم به نوشتن ادامه بدید
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، marjani ، parastoo500 ، el333 ، Omidooo ، soli asali ، alirezanz ، فام مج

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان