کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
(2013-07-21 ساعت 11:47)کاوه شیز نوشته:  
(2013-07-21 ساعت 05:24)mhz_ir نوشته:  
(2013-07-20 ساعت 23:02)rimaya نوشته:  من مدت ٧ ماهه كه اومدم لس آنجلس ولى اصلن راضى نيستم به فكر بوستون و نيويورك بودم
ولي بعد از خوندن توضيحات شما از شیکاگو هم خوشم اومده از سیاتل هم خوشم اومده بود ولی یکمی تحقیق کردم دیدم نه جایی نیست که من بخوام

بچه ها يك استوديو يه جاي خوب شهر يا متوسط تو چه رنج قيمتي ميشه پيدا كرد ؟

و حمل و نقل عمومیش وضعیت خوبی داره شنیدم درسته ؟

استودیو خوب تو رنج 500 تا 700 پیدا میشه.حمل و نقل حرف نداره.مترو عالی اتوبوس عالی.فکر کنم متروش 24 ساعته باشه!اگه اشتباه بود دوستان پیشکسوت تصحیح کنن.

این اجاره شامل پارکینگ، سرمایش و گرمایش هم میشه؟

عزیز خب اگر ماشین نداشته باشی پول پارکینگ هم نمیدیم دیگه ؟ یا نه روی پول خونه به هر حال هست

و اینکه برآوردی از هزینه سرمایش و گرمایش در حالت نرمال دارید در اختیار من بگذارید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، soli asali ، alirezanz
(2013-07-21 ساعت 12:19)rimaya نوشته:  
(2013-07-20 ساعت 23:02)rimaya نوشته:  من مدت ٧ ماهه كه اومدم لس آنجلس ولى اصلن راضى نيستم به فكر بوستون و نيويورك بودم
ولي بعد از خوندن توضيحات شما از شیکاگو هم خوشم اومده از سیاتل هم خوشم اومده بود ولی یکمی تحقیق کردم دیدم نه جایی نیست که من بخوام

استودیو خوب تو رنج 500 تا 700 پیدا میشه.حمل و نقل حرف نداره.مترو عالی اتوبوس عالی.فکر کنم متروش 24 ساعته باشه!اگه اشتباه بود دوستان پیشکسوت تصحیح کنن.

عزیز خب اگر ماشین نداشته باشی پول پارکینگ هم نمیدیم دیگه ؟ یا نه روی پول خونه به هر حال هست

و اینکه برآوردی از هزینه سرمایش و گرمایش در حالت نرمال دارید در اختیار من بگذارید ؟

دوست عزیز فرمایش دوستان در مورد حمل و نقل عمومی فقط مربوط به داخل شهر شیکاگو هست در حومه شهر اینطور نیست فقط در بعضی جاها و در یکی دو محل خاص می شه از اتوبوس و مترا استفاده کرد . بدون ماشین بخصووووووووص در روزهای سرد در حومه ها نمی شه زندگی کرد . ما انقدر در همون چند روز اول بهمون فشار اومد که همسرم سریع گواهینامه اش رو گرفت و رفت از شرکت enterprise برای یک هفته جدود 600 دلار !!! ماشین رنت کرد که بریم دنبال خرید ماشین . اصلا روی حمل و نقل عمومی در حومه شهر حساب نکنین تاکسی های گذری که سوار بشین اصلا وجود نداره فقط تاکسی تلفنی هست اون هم هزینه اش انقدره که برای مواقع ضروری استفاده کنین . اگر خواستید در حومه باشین سعی کنین جایی خونه بگیرین که نزدیک مترا باشه که برای تردد به شیکاگو مشکل نداشته باشین . البته اینجا زمستان واقعا بدون ماشین سخته . ولی توی شیکاگو من شنیدم که خوبه . البته اصلا جای نگرانی نیست برای کسانی که مجرد هستند حتما شرایط خیلی خیلی راحت تر از خانواده ها خواهد بود Smile
پاسخ
(2013-07-21 ساعت 18:18)Pardin7 نوشته:  

دوست عزیز فرمایش دوستان در مورد حمل و نقل عمومی فقط مربوط به داخل شهر شیکاگو هست در حومه شهر اینطور نیست فقط در بعضی جاها و در یکی دو محل خاص می شه از اتوبوس و مترا استفاده کرد . بدون ماشین بخصووووووووص در روزهای سرد در حومه ها نمی شه زندگی کرد . ما انقدر در همون چند روز اول بهمون فشار اومد که همسرم سریع گواهینامه اش رو گرفت و رفت از شرکت enterprise برای یک هفته جدود 600 دلار !!! ماشین رنت کرد که بریم دنبال خرید ماشین . اصلا روی حمل و نقل عمومی در حومه شهر حساب نکنین تاکسی های گذری که سوار بشین اصلا وجود نداره فقط تاکسی تلفنی هست اون هم هزینه اش انقدره که برای مواقع ضروری استفاده کنین . اگر خواستید در حومه باشین سعی کنین جایی خونه بگیرین که نزدیک مترا باشه که برای تردد به شیکاگو مشکل نداشته باشین . البته اینجا زمستان واقعا بدون ماشین سخته . ولی توی شیکاگو من شنیدم که خوبه . البته اصلا جای نگرانی نیست برای کسانی که مجرد هستند حتما شرایط خیلی خیلی راحت تر از خانواده ها خواهد بود Smile

اول اجازه بديد از شما تشكر كنم براي راهنمايي هاتون
دوم هم من خود شيكاگو مد نظرم هست قصد زندگي در حومه را ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: proje ، soli asali ، alirezanz ، Seyedehsanhosseini

بستگی داره نمیشه گفت همه شامل میشن. ولی اکثرا هزینه پارکینگ جداست و اکثرا ایر کاندیشن با اجارست.
پاسخ
تشکر کنندگان: milo2007 ، Omidooo ، proje ، soli asali ، alirezanz ، maral-map ، maral-map
رفقا از لحاظ زنده بودن شهر در چه سطحیه؟
میدونم مثل نیویورک نیست ولی خب اون رو هم برام یک توضیح اجمالی بدین ممنون میشم
و تأکید میکنم خود شهر مد نظرم هست نه حومه
پاسخ
تشکر کنندگان: proje ، soli asali ، alirezanz
(2012-05-11 ساعت 22:27)teoden نوشته:  با سلام.
دوستان عزیز من خیلی دنبال یه منطقه ای در آمریکا میگردم که تابستان خنک و زمستان سرد داشته باشد همچنین از لحاظ هزینه زندگی و پیدا کردن کار مشکلاتش کمتر باشه که بعد از کلی تحقیق شیکاگو رو یافتم که متاسفانه طبق نوشته دوستمون kavoshgarnet هوای شرجی اون رو هم میشه با چالوس مقایسه کرد.
دوستان اگر پیشنهادی دارند ممنون میشم.(((البته بجر الاسکا (: )))

سلام ، شما روي نقشه دور و بر شيكاكو جستجو كنين هرجي از اب دور بشيد شرجي تابستونش كمتره البته من الان كه بنجره بأزه يه بتو انداختم روم نشستم !!! هواي شيكاكو متغيرة حتي به فاصله نيم ساعت متحير مي شين Smile) ولي تابستون كرم بدي نداره معموليه اكه رطوبت زياد بشه بارون مياد زود خنك مي شه

(2013-07-22 ساعت 06:16)rimaya نوشته:  رفقا از لحاظ زنده بودن شهر در چه سطحیه؟

زمستونش واقعا از اين نظر وحشتناك بود بسر من داشت افسردكي بيدا مي كرد كه به دادش رسيديم . صبح كه مي برد مش سوار باس مدرسه بشه همه جا برف و يخ سوز سرما و سكووووووت مطلق مثل اين خوابهاي تر سناك بود. طفلكي با ترس از من جداً مي شد . ساعت ٥ و ٦ همه أون جهارتا ادم هم تو خونه بودن و همه جا تاريك و خلوت بود . هزينه برق هم زياده تو خونه ها هم فقط يه جراغ كوجيك روشن مي كردند . اولش واقعا سخته اكه تو زمستون باشه ولي تابستون برعكس شد !!! همه شاد و سرحال و تفريح و برانرزي و همه جا شلوغ و عاليه

(2013-07-20 ساعت 02:01)milo2007 نوشته:  [quote='milo2007' pid='377120' dateline='1374067785']
سلام
شیکاگونشینان عزیز، ممنون میشم راهنماییمون کنین
برای یک زوج که از ایران میخوان بیان شیکاگو و اول زندگیشونه پیشنهاد میکنین چه وسایلی رو با خودشون بیارن
منظورم اینه که اسباب خاصی نداریم و توصیه میکنین چیا بخریم و بیاریم که تو شیکاگو نیست و یا گرونه
مرسی

يه كم وقت بدي من مفصلللللللل براتؤن مي كم اكه عجله ندارين

(2013-07-13 ساعت 05:44)Omidooo نوشته:  ممنون میشم کمکمون کنین

يادم نرفته مي نويسم مي خوام يه وقتي باشه كه همه رو بنويسم جيزي از قلم نيفته Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، el333 ، roeentan ، amir82 ، کاوه شیز ، itsmasoud ، milo2007 ، Omidooo ، alirezanz
(2013-07-13 ساعت 11:21)poya123 نوشته:  با سلام
بچه ها کسي از دوستان در خصوص فريت بار کردن از تهران به شيکاگو اطلاعي داره که کدوم شرکت ها انجام ميدن ممنون ميشم راهنمايي کنيد
poya123 جان
به این لینک سری بزن . من شخصا تجربه ای ندارم.
موفق باشید
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz
(2013-07-18 ساعت 23:07)Pardin7 نوشته:  أميد جان من و همسرم تو chase حساب داريم كرفتن كرديت كارد خيلي سخت تر از Bank of America است بهتره سعي كني يه وسيله قسطي بخري كه با دادن أقساط كرديتت زودتر بره بالا

Pardin7 عزیز
عجله ای برای بالارفتن کردیتم ندارم. آدمی هستم به شدت صبور. با همون کردیت های چیس و بانک آو امریکا کار میکنم خودش درست میشه. Big Grin
ممنون از پیشنهادتون.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
پاسخ
تشکر کنندگان: proje ، soli asali ، alirezanz
(2013-07-19 ساعت 01:18)کاوه شیز نوشته:  
(2013-07-19 ساعت 01:02)Pardin7 نوشته:  مثل اينكه نوشته هام به درد كسي نمي خوره ! محبت فرموده إبراز علاقه فرماييد تا أكر مخاطب هست بنويسم Smile

اختیار دارید، خیلی هم اطلاعاتتون مفید هست. امیدوارم به نوشتن ادامه بدید
موفق باشید

Pardin7 عزیز
لطف شما و وظیفه ی ماست که اطلاعاتی که داریم رو بذاریم. توی یکی از پست های خودم هم گفتم ممکنه این اطلاعات در آینده به درد یک نفر بخوره. همان ما را بس.
بنویسیدWink.
پاسخ
تشکر کنندگان: milo2007 ، roeentan ، maryam_a ، kouroshd ، proje ، soli asali ، alirezanz ، Seyedehsanhosseini ، maral-map
(2013-07-19 ساعت 03:31)Pardin7 نوشته:  سلام مجدد ... اینجا اینوره شیکاگو یعنی حومه شمال غرب شیکاگو ، یعنی آرلینگتون هایتز است .
. این مراکز کوچک را پلازا می گن . که زیاد هم هستند . برای کسانی که اهل نوشیدن نوشیدنی هستند ! این فروشگاه ها در این پلازا ها زیادند ولی یادتون باشه قانون این ایالت نوشیدن مشروبات الکلی را در بیرون از منزل حتی حیاط خونه تون ممنوع کرده و پلیس برخورد می کنه فقط می تونین حداکثر در بالکن بنوشین برای خرید و فروششون هم فکر کنم محدویت زمانی دارن . در این مورد این اطلاعات رو از دوستان قدیمی شنیدم خودمون تجربه نداشتیم . خلاصه ... فروشگاه های متنوعی هست که بصورت زنجیره ای در سراسر آمریکا هستند و در همه آنها محصولات یکسان عرضه می شه . برای خرید وسایل اولیه و ضروری اگر خیلی دنبال چیزهای فانتزی نباشین انقدر که کارتون راه بیفته ... می تونین به فروشگاه های Dollar Tree نه Three ! مراجعه کنین در این فروشگاه ها همه چیز با قیمت یک دلار هست بخصوص وسایل اولیه آشپزخانه البته بدون ظروف آشپزی .
خسته شدم بقیه شو دوباره می آم می نویسم Smile

اما من در شیکاگو به وفور دیده ام که این قانون نقض شده.
اما محدودیت زمانی رو کاملا رعایت میکنند. ما یه همسایه داریم که اون میره میخره و به من گفت که از ساعت 11 شب به بعد دیگه خبری از اون چیزا در فروشگاه های معمولی نیستBig Grin. توجه کنید که این همسایه ی ما همون همسایه ی که تو ایران ماهواره داشتند نیستا.فرق فوکوله.Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، محبت ، roeentan ، proje ، مانترا ، soli asali ، y.n ، alirezanz ، Seyedehsanhosseini ، atour

یه استودیو رو از 500 تا میتونید پیدا کنید تا الی ماشالا . اما به نظرم با 700 تا و بدون یوتولیتی میتونید جای متوسط به بالایی پیدا کنید. یوتیلیتی هم کاملا بستگی به ساختمون داره . بعضی ها اینکلوده و بعضی ها باید از جیب مبارک بدید.
red line به علت تردد زیاد و blue line به علت فرودگاه اوهیر شبانه روز کار میکنند. توجه کنید که در شب ها تعداد قطار ها کم و مدت زمان انتظار زیاد تر
خواهد شد.
اینجا میتونید زمان بندی دقیق تر رو ببینید.
موفق باشید.
پاسخ

پول پارکینگ هم بستگی به ساختمون داره. کلا نمیشه یه نسخه برای کل شیکاگو پیچید . هر ساختمونی شرایط خودش رو داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: کاوه شیز ، nora ، el333 ، roeentan ، proje ، soli asali ، ghafari88 ، alirezanz
(2013-07-21 ساعت 18:18)Pardin7 نوشته:  

نقل قول:

[/
quote]

دقیقا درسته . حمل و نقل عمومی فقط در خود شیکاگو بسیار گسترده و کمکی نجات دهنده برای تازه واردین . اما در سابرب ها از این خبر ها نیست. بدون ماشین زندگی به شدت سخت میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: کاوه شیز ، roeentan ، lingni ، proje ، soli asali ، alirezanz

امیدوارم مطلبم بدون تعصب باشه. چون I LOVE CHICAGO.
اما من شیکاگو رو شهری زنده میبینم. پارسال اولین زمستونی بود که تو شیکاگو بودم. به نظرم آنچنان که شنیده بودم سرد نبود. شاید چون من بچه ی شهر سردسیر هستم اینجوری بوده. ولی کلا همه ی تجهیزاتی که برای زمستون آماده کرده بودم بی مصرف موندن و از یه ژاکت و کاپشن استفاده میکردم.

تا اونجا که الان یادم میاد چهار یا پنج تا برف سنگین اومد که اونم هیچ مشکلی در حمل و نقل و زندگی روزمره اینجاد نکرد. در کل سه یا چهار روز هم خیلی سرد بود و بقیه روزا از نظر من چندان سرد نبود.

نکته: خونه ی من سیستم گرمایش مرکزی داشت و در زمستون هیچ احساس سرمایی در خانه نکردم . تا جایی که با لباس های تابستونی تو خونه راحت زندگی میکردم. در حالی که در همان زمان، یکی از دوستانم در اطراف شیکاگو داشت از سوزش شدید هوا در بیرون و هوای سرد خونه اش شکایت میکرد.

البته تو سال 2011 یه برفی میاد که از اون برفا . از اونا که هر صد سال یه بار اتفاق میفته . لینک فیلمش رو میتونید از اینجا ببینید.
این اینجا هم میتونید وضعیت آب و هوایی شیکاگو رو در سال 2012 ببینید و خودتون قضاوت کنید.

اما از تابستون هاش که چی بگم آقا. دلت نمیخواد برگردی خونه. اینقدر که برنامه هست.

به نظر بنده، میشه همان تصوری که هر کدام از ما قبل از آمدن به آمریکا به واسطه ی فیلم ها و یا کلا مدیا داریم ، در شیکاگو و نیویورک به عینه دید.

من نیویورک نبوده ام ( هر چند که دارم برنامه ریزی میکنم برای سال نو 2014 اونجا باشم) اما از دوستان شنیده ام که تمیزی و اصالت شیکاگو نسبت به نیویورک نکاتی است که میشه در نظر گرفت. قضاوت با اونا که هر دو رو دیدن.
پاسخ
(2013-07-29 ساعت 04:27)Omidooo نوشته:  

امیدوارم مطلبم بدون تعصب باشه. چون I LOVE CHICAGO.
اما من شیکاگو رو شهری زنده میبینم. پارسال اولین زمستونی بود که تو شیکاگو بودم. به نظرم آنچنان که شنیده بودم سرد نبود. شاید چون من بچه ی شهر سردسیر هستم اینجوری بوده. ولی کلا همه ی تجهیزاتی که برای زمستون آماده کرده بودم بی مصرف موندن و از یه ژاکت و کاپشن استفاده میکردم.

تا اونجا که الان یادم میاد چهار یا پنج تا برف سنگین اومد که اونم هیچ مشکلی در حمل و نقل و زندگی روزمره اینجاد نکرد. در کل سه یا چهار روز هم خیلی سرد بود و بقیه روزا از نظر من چندان سرد نبود.

نکته: خونه ی من سیستم گرمایش مرکزی داشت و در زمستون هیچ احساس سرمایی در خانه نکردم . تا جایی که با لباس های تابستونی تو خونه راحت زندگی میکردم. در حالی که در همان زمان، یکی از دوستانم در اطراف شیکاگو داشت از سوزش شدید هوا در بیرون و هوای سرد خونه اش شکایت میکرد.

البته تو سال 2011 یه برفی میاد که از اون برفا . از اونا که هر صد سال یه بار اتفاق میفته . لینک فیلمش رو میتونید از اینجا ببینید.
این اینجا هم میتونید وضعیت آب و هوایی شیکاگو رو در سال 2012 ببینید و خودتون قضاوت کنید.

اما از تابستون هاش که چی بگم آقا. دلت نمیخواد برگردی خونه. اینقدر که برنامه هست.

به نظر بنده، میشه همان تصوری که هر کدام از ما قبل از آمدن به آمریکا به واسطه ی فیلم ها و یا کلا مدیا داریم ، در شیکاگو و نیویورک به عینه دید.

من نیویورک نبوده ام ( هر چند که دارم برنامه ریزی میکنم برای سال نو 2014 اونجا باشم) اما از دوستان شنیده ام که تمیزی و اصالت شیکاگو نسبت به نیویورک نکاتی است که میشه در نظر گرفت. قضاوت با اونا که هر دو رو دیدن.

آقا كلي تشكر
مزيتي ديگه اي كه نسبت به نيويورك داره ارزونيش هست ، تو نيويورك و يا همين لس آنجلس
از محالات هست كه تو خود سيتي بتوني يه جاي نرمال تو اين رنج قيمت پيدا كني
پاسخ
تشکر کنندگان: کاوه شیز ، milo2007 ، Omidooo ، proje ، soli asali ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان