کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
(2013-07-19 ساعت 22:52)Pardin7 نوشته:  
(2013-07-19 ساعت 01:13)rimaya نوشته:  
(2013-07-19 ساعت 00:58)Pardin7 نوشته:  توجه توجه ...... !!!! از الان دنبال كرفتن ريز نمرات و "بخصوووووووووص" ديبلم دبيرستانتون باشيد . من ديبلم رو نكرفتم و نيا وردم الان نمي تونم أينجا درس بخوانم با كمك مالي ! شما براي درس خوندن مي تونين يا grant در خواست كنين يا loan . كساني كه براي بار اول در اين كشور مي خوان درس بخونن و كمك مالي بخوان مي تونن grant استفاده كنند ، يعني كمك مالي بلاعوض كه فقط در صورتي كه ادعا كنين ديبلمه هستين بهتون مي دن و أكر مدرك ديبلم نداشته باشيد مثل بنده سركردان و حيران خواهيد ماند . ولي براي كرفتن loan محدوديتي نيست ولي درستون تموم شد كار ندارن كه شاغل هستين يا نه بأيد وأم رو بس بدين ، در ضمن بنده بي سواد نيستم اين اشتباه نوشتاري كه ملاحظه مي فرماييد از تبلت مبارك است Sad(( بكذريم .... بس شد دو تا كار ضروري فعلا يكي كواهينامه بين المللي نزديك اومدنتون كه تاريخش أينجا اومدين نكذره و باطل بشه و دومي ريز نمرات و ديبلم البته ترجمه شده

خب الان بگو برات ترجمه کنن و بفرستن ، انقدرها هم پیجیده نیست Smile

موضوع اينه كه موقع كرفتن مدركم از دانشكاه ديبلم رو نكه داشتن كه برمي كرده به سال ٧٥ Sad حالا يكي بأيد وقت كنه بره أونو مطالبه كنه !!!! بعد ترجمه و .... ادم بيكار مي خواد رآه بيفته دنبالش منم روم نمي شه به كسي بكم

سلام. مگر شما که مدرک دانشگاهی دارید هم باید ریز نمرات دیپلم بدید؟ چرا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz
(2013-07-18 ساعت 10:34)Pardin7 نوشته:  ما توي شيكاكو هستيم . اكه سؤالي هست بفرماييد من جواب مي دم .

سلام.
میشه لطفاً بگین که با قطار یا اتوبوس چطوری میشه رفت به کانادا؟ سایتی هست معرفی کنید؟ میشه اینترنتی بخریم؟ آخه هواپیما گرونه.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، maria2000 ، alirezanz
(2013-06-11 ساعت 14:42)عضو باسابقه نوشته:  امید عزیز
وقتی می بینم دوستان دارن از اطلاعات ذی قیمت تو استفاده می کنن به خودم می بالم که دوستی مثل تو دارم و افسوس می خورم که چرا زودتر پیدات نکردم ... خدا لعنت کنه علی رو ... Smile
هرجا که هستی شاد باشی و سرزنده ... مثل همیشه.

بهتر نیست بگید: "خدا لعنت نکنه علی رو"؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، عشق رفتن ، soli asali ، alirezanz
(2013-07-17 ساعت 17:59)milo2007 نوشته:  سلام
شیکاگونشینان عزیز، ممنون میشم راهنماییمون کنین
برای یک زوج که از ایران میخوان بیان شیکاگو و اول زندگیشونه پیشنهاد میکنین چه وسایلی رو با خودشون بیارن
منظورم اینه که اسباب خاصی نداریم و توصیه میکنین چیا بخریم و بیاریم که تو شیکاگو نیست و یا گرونه
مرسی

دوستان عزیز ما هنوز منتظریم Rolleyes
راستی شیکاگو از نظر باد و گرد و خاک چه جوریه؟
چون میخوام فرش ابریشم بگیرم و مدل های روشن رو بیشتر میپسندم
که خوب اگه مثل تهران باد و خاک باشه خیلی زود کثیف میشه
لطفا نظرتونو بگین
مرسیییییییییییییییی
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، عشق رفتن ، proje ، soli asali ، alirezanz
(2013-08-11 ساعت 15:23)milo2007 نوشته:  
برای یک زوج که از ایران میخوان بیان شیکاگو و اول زندگیشونه پیشنهاد میکنین چه وسایلی رو با خودشون بیارن
منظورم اینه که اسباب خاصی نداریم و توصیه میکنین چیا بخریم و بیاریم که تو شیکاگو نیست و یا گرونه
مرسی

لطفا نظرتونو بگین
مرسیییییییییییییییی

من یه ماه بیشتر نیست اومدم برای همین نظری که میدم در همین حد هستWinkقبلش پستای امید عزیز رو بخونید اطلاعات خوبی به دست میارید.
شیکاگو الان بهترین آب و هوا رو داره ولی به نظر من آب وهواش خیلی متغیره که طبیعیه و تو همین مدت کمی که اینجا بودم این مسئله رو دیدم ولی در کل تا الان من با آب وهواش حال کردمSmile البته هنوز زمستوناشو تجربه نکردمCool
برای همین به زمانی که میاین شیکاگو بستگی داره ولی از گرد وخاک مثل ایران خبری نیست چرا که به خاطر دریاچه میشیگان اینجا آب و هوای معتدلی داره.
برای آوردن وسایل به نظر من کلیه وسایل برقی رو از همین جا بخرید چون هم میتونید قسطی بخرید(میتونید با اینکار اعتبار کردیتتون رو سریعتر بالا ببرید) هم ضمانت داره ومشکلی از نظر تیدیل به 110 پیدا نمیکنید و...
بقیه وسایل هم سعی کنید وسایل خاص خودتون که احتمال میدید اینجا در روزهای اولیه ضروریه و ممکنه دیر پیدا کنید و یا گرونتر باشه بیارید وگرنه وسایل منزل غیر از وسایل برقی رو تقریبا اکثرش رو حتی با قیمت ایران میتونید بخرید!!!آره وسایل برقی رو اگه بخواین به پول ایران تبدیل کنید اینجا گرونتره ولی به نظر من ارزش داره از اینجا بگیرید.ضمنا وسایل آرایشی و بهداشتی هم گرونتر هست اگر بیارید به صرف تره تا زمانی که جا بیوفتید.
مهمترین مسئله ای که اینجا میبینید تنوع جنس(هر نوع کالایی) هست و این خیلی بهتون کمک می کنه و اینکه برای خرید از طریق سایت اون فروشگاه قبل از رفتن میتونید قیمت جنستون رو ببینید با جنسای دیگه مقایسش کنید نظرات کسانی که اونو خریدن (+یا-) بخونید و دیگه تو فروشگاه سردرگم نیستید که این خوبه یا اون بهتره؟!
پاسخ
مرسی

لطفا نظرتونو بگین
مرسیییییییییییییییی

حق با مهران عزیزه.
در شیکاگو گرد و خاکی وجود نداره.
به نظرم اگه شما متاهل هستی وسائل ضروری رو باخودتون بیارید.
میتونید وسایل رو فریت کنید که خیلی به نفعتون میشه.
اما مشکلی که پیش رو خواهید داشت انبار کردن همون وسایل هست. اگه جا داشته باشید که خیلی خوبه و گرنه باید انبار کرایه کنید.
public storage یکی از شرکت هایی است که میتونید ازشون انبار کرایه کنید.

با یه جست و جوی ساده نیز با شرکت های دیگه آشنا میشید.
موفق باشید.

دوستان عزیز
وقتی به من ایمیل میزنید چند تا چیز هم در نظر بگیرید جان من.
اول اینکه
سوال های تکراری نپرسید. ببخشیدا. ولی طرف به من ایمیل زده که آقا شما چقدر داری اجاره میدی؟
خب بنده خدا من هزار جا تو همین تاپیک نوشتم که چقدر دارم اجاره میدم. کاشکی اینقدر که برا وقت خودت ارزش قائل هستی و یه چند صفحه رو نمیخونی برا وقت من هم همون قدر ارزش قائل بودی.

یا طرف ایمیل زده که آقا آب و هوای شیکاگو چه جوریه؟
یعنی این دیگه شاهکار بودش.

دوم اینکه
وقتی به من ایمیل میزنید و من جوابتون رو میدم ایمیلی که برای مهاجرسرا دارید استفاده میکنید رو چک کنید و نه پیغام خصوصیتون رو.
چون جواب من به اون ایمیل میره.
بعد طرف شاکی هست که من 2 ماه پیش ایمیل زدم بهت، جواب ندادی.قربونت برم من . عزیزم .جیگرطلا. آی کیو.
یه ایمیلت رو چک میکردی آخه .

خلاصه این بندگان خدا رو اعصاب من کمی راه رفتنSad. ولی نو پرابلم آقا . بازم تا جایی که بتونم کمکتون میکنمBig Grin.
don worry . Omid is here.
Wink

بازگشت به فهرست اصلی
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
این پست مرحوم USA Lover رو هم در مورد شیکاگو بخونید.
اطلاعات خوبی داره.

فقط این نکته به ذهنم میرسه که بگم. تا اونجا که من شنیدم Windy City خیلی بیشتر از Chi Town به کار میره.
اطلاعات بیشتر هم از این لینک پیگیری کنید لطفا.
موفق باشید.
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، ParsTrader ، milo2007 ، کاوه شیز ، mhz_ir ، itsmasoud ، kouroshd ، el333 ، soli asali ، alirezanz
(2013-07-18 ساعت 10:34)Pardin7 نوشته:  ما توي شيكاكو هستيم . اكه سؤالي هست بفرماييد من جواب مي دم .

سلام به همه دوستان
من دارم هفته اول سپتامبر میام شیکاگو. کسی هست که من رو راهنمایی کنه؟ من هیچ کس رو اونجا نمیشناسم و واسه پیدا کردن خونه یکم نگرانم.
در ضمن آدرسی که به سفارت دادم, الان باید عوض کنم, چون دوستم تاریخی که من میام نیست. واسه آدرس گرین کارت چیکار کنم به نظرتون؟
ممنون میشم زودتر راهنمایم کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، soli asali ، alirezanz
(2013-08-17 ساعت 14:22)patezian نوشته:  سلام به همه دوستان
من دارم هفته اول سپتامبر میام شیکاگو. کسی هست که من رو راهنمایی کنه؟ من هیچ کس رو اونجا نمیشناسم و واسه پیدا کردن خونه یکم نگرانم.
در ضمن آدرسی که به سفارت دادم, الان باید عوض کنم, چون دوستم تاریخی که من میام نیست. واسه آدرس گرین کارت چیکار کنم به نظرتون؟
ممنون میشم زودتر راهنمایم کنین
دوست عزیز من هم مثل شما اومدم شیکاگو.با اینکه اینجا آشنایی نداشتم، نمیدونم چی شد ولی دلو به دریا زدم اومدم اینجا!مدت زیادی نیست اینجام و هنوز دنبال کار میگردم.پست شما رو دیدم برای همین میخام تجربیات ورود خودم رو با اتکا شخصی توضیح بدم.البته دوستان تو پست های قبلی توضیحات خوبی دادن و این صرفا تجربیات من هست.Wink
1-ورود به شیکاگو در فرودگاه:بعد از انجام مراحل اداری(تحویل پاکت،امضای فرم و... تو فرودگاه) برای ورود به شیکاگو من با یک تاکسی شخصی با راننده هندی تا هتل رفتم.که هزینش هم 60$ شد.در حین رانندگی هم برام رسید نوشتTongue
با CTA/Train(متروی خودمون) یا CTA/Bus هم میتونید تا DownTown برید بعد اونجا خط عوض کنید که بسته به ایستگاه و تعداد خطی عوض میکنید هزینتون تغییر میکنه.هر مسیر برای اتوبوس 2$(اگه اشتباه نکنم)هست و CTA/Train 2.25$ در بعضی مسیر ها هم که خط عوض کنید ممکنه نیازی به کارت کشیدن نداشته باشید ولی از فرودگاه با مترو تا DownTown 5$ هست.سوال کردم گفتن همینهCool
کارت مترو هم از دستگاه ها با پرداخت مبلغش که گفتم میخرید بعدا هم دوباره میتونید اونو شارژ کنید.
2-هتل یا محل اقامت موقت: از اونجایی که تنها بودم قبل از اومدن دنبال جای اقامت برای یک ماه بودم.از طریق booking.com 2تا هاستل Hostelling International ChicagoوChicago Getaway Hostel رو رزرو کردم.بعدا چند شبی هم از مجبوری IHSP Chicago Inn at Damen CTA بودم.از اونجایی که این ماه و ماه قبلش تو High Season بود و هست اوج شلوغیه هتلا و ... تو شیکاگو بود.اینجا یکی از مراکز توریست پذیر تو تابستون هست طوری که خیلی فستیوال و برنامه های جذابی میزارن،هم برای خود مردم شیکاگو هم جذب توریست.برای همین از اونجایی که سفرم ضربتی شد نتونستم یکماه رو کامل رزرو کنم وبه یه سری مشکلات خوردم!در ادامه توضیح میدم!
راجع به اینا هاستلا یکم توضیح میدم.
1-Hostelling International Chicago
2-Chicago Getaway Hostel
3-IHSP Chicago Inn at Damen CTA
این رنکیه که من به اینا میدم.در کل همشون خوب بودن.
اینا برای مجردا عالیه چون خوابگاه(dorm) داره که دختر و پسر خوابگاه جدا دارن هزینه هاش هم متغیره تقریبا بین 30 تا 50 دلار هست ولی کیفیت همشون عالیه.میتونید تو booking کامنتها رو بخونید این رنکها رو الکی ندادن و عکساش هم نگاه کنید خودشون از عکساشون بهترنWink
اگر توضیح بیشتری راجع به اینا کسی خواست توضیح بدم؟قیمتاش رو هم توی booking میتونید نگاه کنید چون روز به روز متغیره.
فاصله هاشون هم میتونید تو گوگل بزنید.اولی توی downtown هست دومی به فرودگاه نزدیکتره (نزدیک که میگم تقریبا 47 دقیقه با مترو)و سومی هم به سمت شمال شیکاگو میره(خلوت تر)
در کل پیشنهادم اولیه(از نظر کیفیت قیمت،امکانات،نزدیکی به downtown برای آشنا شدن با محیط و...)
در نهایت اگر میخاین هر چه زودتر رزرو کنید وگرنه مثل من مجبورید از این هتل به اون هتل برید و برای بردن وسایل اکثر ایستگاه ها پله برقی دو طرفه یا آسانسور نیست.
داشت یادم میرفت اون موقع که من توی Chicago Getaway Hostel بودم بیشتر از 14 روز میخاست بمونم گفتن نمیشه!!!گفتم چرا گفت policy اینو میگه!
برای همین من نمیدونستم و مجبور شدم برم سومی چون اولی پر بودSad
البته چون High Season بود اینو میگفت وگرنه فصول دیگه منتم میکشنWink
3-برای اقامت بیشتر از یکماه:اگر بیشتر از یکماه بخاین بمونید دیگه هتل و... به صرفه نیست.صرفا این مدت هم برای آشنایی با محیط اینکارو کردم تا اوضاع تا حدی دستم بیاد که موثر هم بود به هر حال چون خودم بودم وخودم.
برای اجاره واحد(استودیو و...) مجرد یا خانواده ظاهرا کلا تو امریکا کمتر از 6ماه اجاره نمیدن مگر sublet باشه.برای همین اگه بخاین کمتر از 6ماه بگیرید مثل من کارتون سخت میشه باید sublet یا خونه هایی که share هست بگیرید.
اگر هم 6ماه یا بیشتر بخواین که مشکلی نیست با مدیر همون مجتمع قرارداد میبندین.
اینکه کجا اجاره کنید پیشنهاد من به شما از downtown به سمت شمال شیکاگو هست.همونطور که امید عزیز گفته بود سمت جنوب شیکاگو زیاد جالب نیست.حالا اینکه دقیقا کدوم منطقه باشه اگه کسی محل کارش مشخص باشه که هر چی به اون نزدیکتر باشه راحت تره اگرم نباشه،همونطور دوستان گفتن سیستم حمل ونقل اینجا عالیه فقط زمانی هست که باید توی مسیر باشید.
راستی برای کارت مترو آپشن های هفتگی و ماهانه دارن که تقریبا با 28$ برای یک هفته و 100$ برای یکماه بلیت نا محدود مترو رو میتونید بگیرید.دیگه چی میخاین؟Smile
بازم شما دوست عزیز اگر خواستید بگید تا جایی بتونم کمکتون کنم.
پاسخ
با سلام به همه دوستان و خسته نباشيد به خاطر اطلاعات خوبتان
تشكر وي‍ژه از تك تك عزيزمان مي كنم
دوستان من هم تصميم گرفتم بيام شيكاگو ولي من هم اونجا كسي را نمي شناسم البته يه اميد عزيز اونجا داريم كه نمي دونم همين اقا اميد هست كه اينجا زحمت زيادي كشيدن يا نه.
برنامه دارم واسه مدت كوتاهي بيام و بعد از فعال كردن گرين كارتم برگردم ايران و كارهاي مانده ام رو انجام بدم و براي هميشه بيام انشاله و الان در مرحله تهيه بليط هستم سوالي كه دارم اين هست
1- اولا ادرسي كه قبلا ارائه كردم به سفارت مال تگزاس بوده و الان كه مي خوام بيام شيكاگو ادرس ندارم و چند جا تو سايت خوندم كه نمي شه ادرس هتل رو داد! نمي دونم دوستان كسي هس كه لطفي در حقم بكنن و ادرسشونو بهم بدن تا من تو فرودگاه بنويسم ؟
2- نمي دونم واسه چند روز يا ماه بايد بليط برگشت رو تهيه كنم؟ چون ديدم بليط رفت و برگشت ارزونتر در مي اد مي خوام هردو را از ايران تهيه كنم، يعني چقدر طول مي كشه گرين كارتم دستم برسه؟
3-به نظر دوستان من اين مدت رو تو هتل بمونم به صرفه است يا از خونه هايي كه share مي شه اجاره كرد بهتره؟ و اينكه دوستان حتما كمكم مي كنن ديگه؟
4- اگه از دوستان قديمي هستن كه مي تونن خونشونو بامن share كنن تو اين مدت خواهش مي كنم پيام خصوصي بدن( قول مي دم پسر خوبي باشم Smile)
5- و اخر اينكه : سلامتي سربلندي همه تونو از خداوند خواستارم
به سان رود که در نشیب دره سر به سنگ میزند رونده باش امید هیچ معجزه ای زمرده نیست زنده باش. خدا پشت پناه همتون باشه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alirezanz
(2013-08-12 ساعت 06:45)mhz_ir نوشته:  
مرسی

دوستان عزیز ما هنوز منتظریم :rolleyes:
لطفا نظرتونو بگین
مرسیییییییییییییییی

من یه ماه بیشتر نیست اومدم برای همین نظری که میدم در همین حد هست;)قبلش پستای امید عزیز رو بخونید اطلاعات خوبی به دست میارید.
شیکاگو الان بهترین آب و هوا رو داره ولی به نظر من آب وهواش خیلی متغیره که طبیعیه و تو همین مدت کمی که اینجا بودم این مسئله رو دیدم ولی در کل تا الان من با آب وهواش حال کردم:) البته هنوز زمستوناشو تجربه نکردم:cool:
برای همین به زمانی که میاین شیکاگو بستگی داره ولی از گرد وخاک مثل ایران خبری نیست چرا که به خاطر دریاچه میشیگان اینجا آب و هوای معتدلی داره.
برای آوردن وسایل به نظر من کلیه وسایل برقی رو از همین جا بخرید چون هم میتونید قسطی بخرید(میتونید با اینکار اعتبار کردیتتون رو سریعتر بالا ببرید) هم ضمانت داره ومشکلی از نظر تیدیل به 110 پیدا نمیکنید و...
بقیه وسایل هم سعی کنید وسایل خاص خودتون که احتمال میدید اینجا در روزهای اولیه ضروریه و ممکنه دیر پیدا کنید و یا گرونتر باشه بیارید وگرنه وسایل منزل غیر از وسایل برقی رو تقریبا اکثرش رو حتی با قیمت ایران میتونید بخرید!!!آره وسایل برقی رو اگه بخواین به پول ایران تبدیل کنید اینجا گرونتره ولی به نظر من ارزش داره از اینجا بگیرید.ضمنا وسایل آرایشی و بهداشتی هم گرونتر هست اگر بیارید به صرف تره تا زمانی که جا بیوفتید.
مهمترین مسئله ای که اینجا میبینید تنوع جنس(هر نوع کالایی) هست و این خیلی بهتون کمک می کنه و اینکه برای خرید از طریق سایت اون فروشگاه قبل از رفتن میتونید قیمت جنستون رو ببینید با جنسای دیگه مقایسش کنید نظرات کسانی که اونو خریدن (+یا-) بخونید و دیگه تو فروشگاه سردرگم نیستید که این خوبه یا اون بهتره؟!

دوست عزيز سلام
من يك سالي هست كه شيكاگو زندگي ميكنم . در خصوص اب و هوا بايد بگم كه الان بهترين فصل شيكاگو هست و تقريبا از يك ماه و نيم ديگه هوا خنك ميشه و بعد هم زمستان سرد شيكاگو شروع ميشود . اگر در فصل سرما امريكا هستيد حتما جز وسايل ضروري تا ميتوانيد لباسهاي گرم و بوت هاي گرم بياوريد چون زمستان اينجا طولاني و سرمايي با سرماي ايران متفاوته . همينطور كه دوستتون گفته وسايل برقي اينجا با قيمتهاي مناسب هست . لوازم ضروري آشپزخانه بياوريد سبزي هاي خشك مورد نياز ، ادويه ، ظرف هاي سبك دم دستي ، قابلمه كوچك باندازه دونفر ، حتما داروهاي ضروري بياوريد داروهاي گول درد و سرماخوردگي اينجا بدون نسخه هست اما تعادي انتي بيوتيك يا داروهاي خاص ديگه حتما بياوريد .
چايي و مواد خوراكي ايراني بياوريد چون در شيكاگو كم ميتوانيد مغازه ايراني يا عرب پيدا كنيد .
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: کاوه شیز ، roeentan ، itsmasoud ، nora ، aydinaghajani ، fire dragon ، soli asali ، alirezanz
(2013-08-30 ساعت 19:56)aydinaghajani نوشته:  با سلام به همه دوستان و خسته نباشيد به خاطر اطلاعات خوبتان
تشكر وي‍ژه از تك تك عزيزمان مي كنم
دوستان من هم تصميم گرفتم بيام شيكاگو ولي من هم اونجا كسي را نمي شناسم البته يه اميد عزيز اونجا داريم كه نمي دونم همين اقا اميد هست كه اينجا زحمت زيادي كشيدن يا نه.
برنامه دارم واسه مدت كوتاهي بيام و بعد از فعال كردن گرين كارتم برگردم ايران و كارهاي مانده ام رو انجام بدم و براي هميشه بيام انشاله و الان در مرحله تهيه بليط هستم سوالي كه دارم اين هست
1- اولا ادرسي كه قبلا ارائه كردم به سفارت مال تگزاس بوده و الان كه مي خوام بيام شيكاگو ادرس ندارم و چند جا تو سايت خوندم كه نمي شه ادرس هتل رو داد! نمي دونم دوستان كسي هس كه لطفي در حقم بكنن و ادرسشونو بهم بدن تا من تو فرودگاه بنويسم ؟
2- نمي دونم واسه چند روز يا ماه بايد بليط برگشت رو تهيه كنم؟ چون ديدم بليط رفت و برگشت ارزونتر در مي اد مي خوام هردو را از ايران تهيه كنم، يعني چقدر طول مي كشه گرين كارتم دستم برسه؟
3-به نظر دوستان من اين مدت رو تو هتل بمونم به صرفه است يا از خونه هايي كه share مي شه اجاره كرد بهتره؟ و اينكه دوستان حتما كمكم مي كنن ديگه؟
4- اگه از دوستان قديمي هستن كه مي تونن خونشونو بامن share كنن تو اين مدت خواهش مي كنم پيام خصوصي بدن( قول مي دم پسر خوبي باشم Smile)
5- و اخر اينكه : سلامتي سربلندي همه تونو از خداوند خواستارم

ايدين جان اول از همه سفر خوبي رو برات آرزو ميكنم ، و مطمئنا در فرودگاه شيكاگو ميتواني ادرس جديدت رو بدهي . من سال گذشته آمدم شيكاگو و دو هفته بعد از ورودم گرين كارتم اومد و البته سوشيالم هم سه هفته بعد آمد .
بليط را حداقل از يك ماه كمتر نگير چون ممكنه گرين كارتت ديرتر بيايد . متاسفانه دو هفته ديگه براي. مسافرت ايران ميرم وگرنه حتما بيشتر كمكت ميكردم .
اگر بازهم سوالي داشتيد بپرسيد
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، soli asali ، y.n ، alirezanz
سلام به همه دوستان عزيز در شيكاگو
تقريبا يك سالي ميشه كه متاسفانه نتونستم بيام در فضاي مهاجر سرا و از هموطن هام خبر بگيرم ، حقيقتش سال گذشته كه اومدم شيكاگو تاپيك خيلي فعالي راجع به اين شهر نبود و يك سري از اطلاعات قديمي بود ولي الان كه موضوعات هم شهري هاي عزيز را خوندم خوشحالم ميبينم تعداد ساكنين ايراني شيكاگو البته (مهاجرين ايراني) داره بيشتر ميشود .
كمتر حس غربت ميكنم ، گرچه دوستان مثل اميد ،... اطلاعات خوبي گذاشتند اما من يكسال از ورودم ميگذره و تا به امروز حدود ٨ ايالت رو هم سفر كردم و اطلاعات خوب و تجربيات جالبي بدست اوردم خوشحال ميشوم كه بتوانم به كسي كمك كنم .
البته طول ميكشه همه أعضا را بشناسم Big Grin
پاسخ
(2013-09-02 ساعت 03:41)Strawberry2013 نوشته:  سلام به همه دوستان عزيز در شيكاگو
تقريبا يك سالي ميشه كه متاسفانه نتونستم بيام در فضاي مهاجر سرا و از هموطن هام خبر بگيرم ، حقيقتش سال گذشته كه اومدم شيكاگو تاپيك خيلي فعالي راجع به اين شهر نبود و يك سري از اطلاعات قديمي بود ولي الان كه موضوعات هم شهري هاي عزيز را خوندم خوشحالم ميبينم تعداد ساكنين ايراني شيكاگو البته (مهاجرين ايراني) داره بيشتر ميشود .
كمتر حس غربت ميكنم ، گرچه دوستان مثل اميد ،... اطلاعات خوبي گذاشتند اما من يكسال از ورودم ميگذره و تا به امروز حدود ٨ ايالت رو هم سفر كردم و اطلاعات خوب و تجربيات جالبي بدست اوردم خوشحال ميشوم كه بتوانم به كسي كمك كنم .
دوست عزیز اگر دوست دارید میتونید از تجربتون از زندگی توی ایالتهای مختلف بگید؟منظورم اینه چطور شد در نهایت اومدید شیکاگو؟یعنی اینجا از بقیه بهتر بود یا دلیل دیگه ای و...؟
پاسخ
تشکر کنندگان: aydinaghajani ، nora ، soli asali ، alirezanz ، maral-map
(2013-09-04 ساعت 06:05)mhz_ir نوشته:  
(2013-09-02 ساعت 03:41)Strawberry2013 نوشته:  سلام به همه دوستان عزيز در شيكاگو
دوست عزیز اگر دوست دارید میتونید از تجربتون از زندگی توی ایالتهای مختلف بگید؟منظورم اینه چطور شد در نهایت اومدید شیکاگو؟یعنی اینجا از بقیه بهتر بود یا دلیل دیگه ای و...؟

من از بدو ورودم به امريكا در شيكاگو مستقر شدم بدليل اينكه أقوام و آشنايانم ساكن شيكاگو هستند ، طي چندماه گذشته موقعيت سفر به ايالتهاي ديگر هم برام محيا شد و همچنين ايالت جنوبي تگزاس كه نهايتا بتوانم چند ايالت را از منظر شرايط كاري، زندگي ، اب و هوا و ... بررسي كنم ، البته خوشحال ميشوم كه كامنتهاي من بتوانه به بقيه دوستان كمك بكنه .
شهر شيكاگو ، شهرهاي ايالت مريلند بخصوص شهرهاي كه با واشنگتن.د.سي هم مرز هستند از لحاظ بيزينس و موقعيتهاي كار خيلي فعال هستند تقريبا هر روز ميتوانيد job opening هاي زيادي رو توي اين شهرها پيدا كنيد معروفتين كاريابان recruiter ها هم در شهر خودمون شيكاگو دفتر مركزي دارند دوستان اگر با سايت careerbuilder آشنا باشند بايد بدونيد دفترشون در مركز شيكاگو اگر اشتباه نكنم خيابان ميشيگان هست همينطور روزنامه واشنگتن پست هم از لحاظ معرفي مشاغل براي محدوده واشنگتن مريلند و گل هي اوقات ويرجينيا خيلي فعاله حكم روزنامه شيكاگو تريبون را دارد . اما متاسفانه هزينه هاي زندگي ، ماليات ، اجاره و ... هم در اين سه محل بالاست ! از نظر مدرني شلوغي و اكتيو بودن جاهاي خيلي خوبي هستند اما نكته اينجاست كه بازار كار خيلي رقابي دارند و نسبت به بقيه ايالتها مثلا ايالتهاي جنوبي افراد متخصص تر و حرفه اي تري بموازات شما در بازار كار هستند ! هواي خيلي سردي دارد و حتما مثل بقيه ايالتها بعد از مدتي نياز به وسيله نقليه شخصي هست!
از ايالت تگزاس دو شهر هيوستون و دالاس را رفته ام و مدتي مشغول بكار بودم حقيقتا بايد بگم براي استارت اوليه زندگي شهرهاي خوبي هستند بچند دليل . هزينه هاي زندگي، ماليات ... نسبت به موارد بالا كمتر هست و در واقع ميتوانيد پول بيشتري سيو كنيد ، نسيت به ايالتهاي بالا تعداد ايراني ها و يا حتي مهاجرهاي بيشتري دارند حتي از مكزيك بهمين خاطر مردم و بازار كار عادت بيشتري به جذب مهاجر ان دارند و تا حدي كه lack of communication باندازه ايالتهاي شمالي معضل بزرگي نيست ، و اما هواي خيلي خيلي گرم كه اصلا بدون ماشين شخصي نميتوانيد زندگي كنيد ! از منظر مدرني و بافت شهري و بيزينسي سطح پايين تري دارند اما بازار كار فعال بخصوص در زمينه نفت و گاز و پتروشيمي !
چندتا از ايالتهاي مركزي و شمال مركزي مثل ميزوري، نبراسكا ، داكوتا را هم ديده ام اما همچنان بافت خيلي قديمي و سنتي را دارند و بيشتر براي مسافرت و تعطيلات پيشنهاد ميكنم :-)
دوستان موارد بالا همگي تجربيات شخصي من هست و ديدم نسبت به ايالتهايي كه رفته ام بنظر خودم هرجا كه بتوان كار تخصصي مرتبط را پيدا كرد و در عين حال شرايط زندگي نرمالي را محيا كرد مناسبتين جاست .
همگي موفق باشيد
اين كي بورد اي پد هم بامن سر لج پيدا كرده !!!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان