کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اطلاعات مربوط به دریافت نامه دوم (نامه مصاحبه)
سلام دوستان
یه موضوع مهمی اتفاق افتاده لطفا کسانی که تجربه دارند نظرشون رو بگویند و اینکه آیا کسی از دوستان دیگه هم هست که اخیرا ایمیل مشابه گرفته باشه؟؟

من مدارک رو هفته پیش فرستادم و دیروز رسیده به دستشون.
چند ساعت پیش از آنکارا یک ایمیل برای من فرستاده اند و نوشتند که به دلیل تغییرات نا خواسته در حجم کاریمون باید تاریخ مصاحبه شما رو عوض کنیم و چند تا تاریخ هم پیشنهاد دادند که انتخاب کنم.
حالا من همه کارها رو کرده بودم و بلیط و هتل و ... رو هم رزرو کردم و تغییر تاریخ، همه برنامه هام رو به هم می ریزه تازه کلی هم باید ضرر تغییر تاریخ بلیط ها و ... رو بدم.

هنوز جوابشون رو ندادم و نظرم اینه که در پاسخ بگم من همه کارهایم رو کردم و تغییر تاریخ برام خیلی مشکل هست و حتی الامکان جابجا نکنند . سپس بگویم که در صورتی که امکان ندارد به ناچار تاریخ های پیشنهادی رو یکیش رو انتخاب کنم.

دوستان لطفا نظرتون رو بگید و راهنمایی کنید:
1. نظر خودم
2. بدون چونه زدن یکی از تاریخ ها رو اعلام کنم

آیا بقیه دوستان عازم مصاحبه چنین ایمیلی گرفته اند؟ اصلا چرا همچین کاری کردند؟؟؟ Sad Sad
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، maaref ، najibi
(2011-01-12 ساعت 00:04)satusa نوشته:  سلام دوستان
یه موضوع مهمی اتفاق افتاده لطفا کسانی که تجربه دارند نظرشون رو بگویند و اینکه آیا کسی از دوستان دیگه هم هست که اخیرا ایمیل مشابه گرفته باشه؟؟

چند ساعت پیش از آنکارا یک ایمیل برای من فرستاده اند و نوشتند که به دلیل تغییرات نا خواسته در حجم کاریمون باید تاریخ مصاحبه شما رو عوض کنیم و چند تا تاریخ هم پیشنهاد دادند که انتخاب کنم.
حالا من همه کارها رو کرده بودم و بلیط و هتل و ... رو هم رزرو کردم و تغییر تاریخ، همه برنامه هام رو به هم می ریزه تازه کلی هم باید ضرر تغییر تاریخ بلیط ها و ... رو بدم.

هنوز جوابشون رو ندادم و نظرم اینه که در پاسخ بگم من همه کارهایم رو کردم و تغییر تاریخ برام خیلی مشکل هست و حتی الامکان جابجا نکنند . سپس بگویم که در صورتی که امکان ندارد به ناچار تاریخ های پیشنهادی رو یکیش رو انتخاب کنم.

1. نظر خودم

آیا بقیه دوستان عازم مصاحبه چنین ایمیلی گرفته اند؟ اصلا چرا همچین کاری کردند؟؟؟ Sad Sad
من همچین ایمیلی نگرفتم.ولی خب چاره ای نیست.باید قبول کرد.یادتون باشه این مشکل ما ایرانیاست که تو کشور خودمون نمی تونیم مصاحبه بشیم Wink

(2011-01-11 ساعت 23:59)rayan.s نوشته:  
(2011-01-11 ساعت 23:51)ehsan_gh نوشته:  
(2011-01-11 ساعت 23:26)rayan.s نوشته:  
(2011-01-11 ساعت 23:05)ehsan_gh نوشته:  سلام دوستان شب خوش
من یه مشکلی برام پیش اومده Sad

من فردا می خواستم ترجمه و کپی مدارکم رو برای سفارت بفرستم و 3 فوریه هم نوبت مصاحبه دارم.مدارک من دقیقا 15 روز قبل از مصاحبه به سفارت میرسید.اما الان متوجه شدم که دچار یه اشتباه بزرگ شدم و کارت ملیمو ترجمه نکردم!!! حالا چیکار کنم؟ آیا می تونم قبل از مصاحبه نقص مدارکم رو برطرف کنم؟

دوست عزیز؛ مشکلی نیست مدارکت رو پست کن و روز مصاحبه همه مدارک رو همراه خودت ببر.موفق باشید

مرسی رایان جان.واقعا دلگرمم کردی.دل درد گرفتم از استرس Sad
یعنی خیالم راحت باشه؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟ اصلا اگه به جای 15 روز 13 روز قبل از مصاحبه مدارکم برسه آنکارا مشکلی پیش میاد؟

دوست عزیز؛ خواهش میکنم. اگه پستم نکنی مشکلی نیست چه برسه به اینکه 13 روز قبل بدستشون برسونی .به هرحال مشکلی نیست که بخوای نگرانش باشی.

رایان جان چطور میگی اگه پستم نکنم مشکلی نیست؟یعنی کلا هیچی رو پست نکنم؟! پس چیکار کنم؟
حالا اصلا به نظرت مدارک رو بدون کارت ملی بفرستم یا دوسه روز دیرتر بفرستم ولی با کارت ملی؟
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: rayan.s ، satusa ، maaref ، najibi

1. نظر خودم

satusa جان؛ بهتره یه ایمیل بزنی و توضیح بدی که کارهام رو کرده بودم ولی اگه امکان نداره تو همون تاریخ مصاحبه داشته باشم پس تو این تاریخ راحتترم (یکی از تاریخ های پیشنهادی سفارت). موفق باشی

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: satusa ، armido ، arshida ، maaref ، najibi
(2011-01-12 ساعت 00:10)ehsan_gh نوشته:  

1. نظر خودم

من همچین ایمیلی نگرفتم.ولی خب چاره ای نیست.باید قبول کرد.یادتون باشه این مشکل ما ایرانیاست که تو کشور خودمون نمی تونیم مصاحبه بشیم Wink

(2011-01-11 ساعت 23:59)rayan.s نوشته:  
(2011-01-11 ساعت 23:51)ehsan_gh نوشته:  
(2011-01-11 ساعت 23:26)rayan.s نوشته:  

من فردا می خواستم ترجمه و کپی مدارکم رو برای سفارت بفرستم و 3 فوریه هم نوبت مصاحبه دارم.مدارک من دقیقا 15 روز قبل از مصاحبه به سفارت میرسید.اما الان متوجه شدم که دچار یه اشتباه بزرگ شدم و کارت ملیمو ترجمه نکردم!!! حالا چیکار کنم؟ آیا می تونم قبل از مصاحبه نقص مدارکم رو برطرف کنم؟

دوست عزیز؛ مشکلی نیست مدارکت رو پست کن و روز مصاحبه همه مدارک رو همراه خودت ببر.موفق باشید

مرسی رایان جان.واقعا دلگرمم کردی.دل درد گرفتم از استرس Sad
یعنی خیالم راحت باشه؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟ اصلا اگه به جای 15 روز 13 روز قبل از مصاحبه مدارکم برسه آنکارا مشکلی پیش میاد؟

دوست عزیز؛ خواهش میکنم. اگه پستم نکنی مشکلی نیست چه برسه به اینکه 13 روز قبل بدستشون برسونی .به هرحال مشکلی نیست که بخوای نگرانش باشی.

رایان جان چطور میگی اگه پستم نکنم مشکلی نیست؟یعنی کلا هیچی رو پست نکنم؟! پس چیکار کنم؟
حالا اصلا به نظرت مدارک رو بدون کارت ملی بفرستم یا دوسه روز دیرتر بفرستم ولی با کارت ملی؟
من اگه بودم مدارکم رو با کپی رنگی پشت و رو کارت ملی که روش مینوشتم ترجمه و اصل کارت ملی را روز مصاحبه ارائه میکنم پست میکردم و اصل مدارک و کارت ملی و ... با خودم میبردم سفارت.موفق باشید

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: maaref ، armido ، najibi
سلام روز بخیر
کپی از پاسپورت باید از تمام صفحات تهیه بشه؟ حتی تمام صفحات خالی؟

شماره کیس: ***2011AS1
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 3 فوریه
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: najibi
(2011-01-12 ساعت 13:51)ehsan_gh نوشته:  سلام روز بخیر
کپی از پاسپورت باید از تمام صفحات تهیه بشه؟ حتی تمام صفحات خالی؟

شماره کیس: ***2011AS1
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 3 فوریه

بله دوست عزیز, کپی از تمام صفحات لازمه.
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: armido ، rayan.s ، maaref ، mr.amir ، najibi
سلام برو بچز
فرم 2 صفحه ای که باید واسه آنکارا بفرستیمو فقط برنده باید پر کنه یا هر دونفرمون ؟؟؟؟
ممنون
مرسی
شماره کیس: 2011As00009###
تاریخ دریافت نامه قبولی:اصفهان 10 خرداد
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:8 August
تاریخ مصاحبه:feb 3
تاریخ دریافت ویزا:29 April
جمع تقریبی هزینه :9میلیون ( برای 2 نفر+ بلیت HOUSTON)
تاریخ پرواز: houston 30 jun
تشکر کنندگان:
بچه ها من گیج شدم در مورد فرستادن مدارک به آنکارا لطفا کمکم کنید، باید زودتر بفرستم ( با توجه به اینکه خودم برنده اصلی هستم ):
1) همسرم هم باید مدارک تحصیلیشو بفرسته یا نه؟( اگر نه غیر از شناسنامه ، کپی پاسپورت و پایان خدمت چیزه دیگه ای هست یا نه؟)
2)وقتی با خودمون اصل مدارک رو می بریم ،آیا توی مصاحبه ازمون می خواد که بهشون نشون بدیم؟؟؟؟ مثلا مدارک تحصیلیمونو!!!
3)فرم 2 صفحه ای که باید واسه آنکارا بفرستیمو فقط برنده باید پر کنه یا هر دونفرمون ؟؟؟؟

مرسی ممنون میشم زود جواب بدین...
شماره کیس: 2011As00009###
تاریخ دریافت نامه قبولی:اصفهان 10 خرداد
کنسولگری:ANKARA
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:8 August
تاریخ مصاحبه:feb 3
تاریخ دریافت ویزا:29 April
جمع تقریبی هزینه :9میلیون ( برای 2 نفر+ بلیت HOUSTON)
تاریخ پرواز: houston 30 jun
تشکر کنندگان: maaref
(2011-01-14 ساعت 02:20)shery نوشته:  بچه ها من گیج شدم در مورد فرستادن مدارک به آنکارا لطفا کمکم کنید، باید زودتر بفرستم ( با توجه به اینکه خودم برنده اصلی هستم ):
1) همسرم هم باید مدارک تحصیلیشو بفرسته یا نه؟( اگر نه غیر از شناسنامه ، کپی پاسپورت و پایان خدمت چیزه دیگه ای هست یا نه؟)
2)وقتی با خودمون اصل مدارک رو می بریم ،آیا توی مصاحبه ازمون می خواد که بهشون نشون بدیم؟؟؟؟ مثلا مدارک تحصیلیمونو!!!
3)فرم 2 صفحه ای که باید واسه آنکارا بفرستیمو فقط برنده باید پر کنه یا هر دونفرمون ؟؟؟؟

مرسی ممنون میشم زود جواب بدین...

دوست عزیز؛ این موارد که میگید ارزش نگرانی نداره.
1.همه مدارکی که برای خودتان میفرستید برای همسرتان هم بفرستید .(کارت پایان خدمت رو نمیخوان ولی من فرستادم.)
2. حالا ازتون بخوان نشون بدید، چی میشه؟ شما روز مصاحبه تمام اصل مدارک را باید همراهتان ببرید و قبل مصاحبه تحویل بدید.
3. خوب بازم مگه چه مشکلیه که دوتاتون پر کنید؟ چهارتا سواله دیگه. نمیگن چون جواب دادید پس کیستون رد میشید!!!
روزی که ویزای من اومد یه عالمه مدارک که ازنظرشان اضافی بود برام پس فرستادن.
دوستان عزیز؛ یکی از دوستان مراحل اخذ ویزا را به درستی به دو چهارصد متر تشبیه کرده بود. شما کار خودتان را به نحو احسنت انجام بدید. موفق باشید

تشکر کنندگان: shery ، najibi

دوست عزیز تو چطوری حساب کردی که می گی اگر 12 ژانویه بفرستی 15 روز قبل از مصاحبه میرسه؟مگه مدارک چند روزه میرسه؟(با dhl)

(2010-09-07 ساعت 13:55)User نوشته:  :روال ارسال مدارک برای انکارا دقیقا مانند سال گذشته است:

شما باید مدارک زیر را طوری به سفارت آمریکا در آنکارا ارسال کنید که دو هفته قبل از روز مصاحبه به سفارت رسیده باشند:

1- کپی کامل از پاسپورت
2- کپی و ترجمه شناسنامه
3- کپی و ترجمه سند ازدواج/سند طلاق/ سند فوت (برای هر ازدواج جداگانه)
4- کپی و ترجمه مدارک مربوط به زندان و یا احکام دادگاهی (اگر دارید)
5- کپی و ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه از کشورهایی که در آن شش ماه یا بیشتر زندگی کرده اید. (سوء پیشینه ایران نیازی نیست.)
6- کپی و ترجمه مدرک دیپلم دبیرستان، یا آخرین مدرک تحصیلی، کسانی که دیپلم ندارند گواهی دو سال سابقه کار (این گواهی باید مشخصات ذکر شده را داشته باشد)
7- کپی و ترچمه مدارک نشان دهنده تمکن مالی: مدرک دارایی های شخصی یعنی گواهی بانکی، اسناد مالکیت (یک گزارش کارشناسی شده از میزان ارزش ملک باید همراه با اسناد مالکیت باشد) یا فرم محضری I-134، حمایت نامه اسپانسر Affidavit of Support ، همراه با فرم های اصلی و تکمیلی: W-2 و 1040 tax forms مربوط به سال گذشته اسپانسر، گواهی های بانکی. یک پیشنهاد کاری محضری شده از آمریکا نیز مورد قبول است.

همچنین در زمان مصاحبه مدارک زیر باید همراه شما باشد:
1- پاسپورت
2- گزارش پزشکی
3- دو قطعه عکس رو به دوربین
4- اصل شناسنامه
5- اصل سند ازدواج
6- اصل گواهی دیپلم
7- 819 دلار امریکا هزینه به ازای هر نفر

موفق باشید

سلام دوستان
همسرم در ارسال مدارک بعد از نامه اول اصل ترجمه شناسنامه و دیپلمش رو برای kcc فرستاده بود
بعد از اون ک ازدواج کردیم مدارک من یعنی ترجمه شده شناسنامه و ازدواج رو براشون میل کردیم
حالا تاریخ مصاحبه رو اعلام کردند 19 اسفند
سوال من اینه که اون مدارکی ک همسرم براشون سری اول ک مربوط ب خودش بود رو فرستاده..حالا ک میخواد مدارک رو 15 روز قبل بفرسته باید چی کار کنه؟
دوباره بره ترجمه کنند؟؟؟یا خودشون دارند؟؟
ممنون
(2011-01-15 ساعت 10:17)mitr.p نوشته:  
(2010-09-07 ساعت 13:55)User نوشته:  :روال ارسال مدارک برای انکارا دقیقا مانند سال گذشته است:

شما باید مدارک زیر را طوری به سفارت آمریکا در آنکارا ارسال کنید که دو هفته قبل از روز مصاحبه به سفارت رسیده باشند:

1- کپی کامل از پاسپورت
2- کپی و ترجمه شناسنامه
3- کپی و ترجمه سند ازدواج/سند طلاق/ سند فوت (برای هر ازدواج جداگانه)
4- کپی و ترجمه مدارک مربوط به زندان و یا احکام دادگاهی (اگر دارید)
5- کپی و ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه از کشورهایی که در آن شش ماه یا بیشتر زندگی کرده اید. (سوء پیشینه ایران نیازی نیست.)
6- کپی و ترجمه مدرک دیپلم دبیرستان، یا آخرین مدرک تحصیلی، کسانی که دیپلم ندارند گواهی دو سال سابقه کار (این گواهی باید مشخصات ذکر شده را داشته باشد)
7- کپی و ترچمه مدارک نشان دهنده تمکن مالی: مدرک دارایی های شخصی یعنی گواهی بانکی، اسناد مالکیت (یک گزارش کارشناسی شده از میزان ارزش ملک باید همراه با اسناد مالکیت باشد) یا فرم محضری I-134، حمایت نامه اسپانسر Affidavit of Support ، همراه با فرم های اصلی و تکمیلی: W-2 و 1040 tax forms مربوط به سال گذشته اسپانسر، گواهی های بانکی. یک پیشنهاد کاری محضری شده از آمریکا نیز مورد قبول است.

همچنین در زمان مصاحبه مدارک زیر باید همراه شما باشد:
1- پاسپورت
2- گزارش پزشکی
3- دو قطعه عکس رو به دوربین
4- اصل شناسنامه
5- اصل سند ازدواج
6- اصل گواهی دیپلم
7- 819 دلار امریکا هزینه به ازای هر نفر

موفق باشید

سلام دوستان
همسرم در ارسال مدارک بعد از نامه اول اصل ترجمه شناسنامه و دیپلمش رو برای kcc فرستاده بود
بعد از اون ک ازدواج کردیم مدارک من یعنی ترجمه شده شناسنامه و ازدواج رو براشون میل کردیم
حالا تاریخ مصاحبه رو اعلام کردند 19 اسفند
سوال من اینه که اون مدارکی ک همسرم براشون سری اول ک مربوط ب خودش بود رو فرستاده..حالا ک میخواد مدارک رو 15 روز قبل بفرسته باید چی کار کنه؟
دوباره بره ترجمه کنند؟؟؟یا خودشون دارند؟؟
ممنون

دوست عزیز قاعدتاً و منطقاً باید دوباره ترجمه بشه. چون شما باید به سفارت میفرستادید نه به KCC. پس شما هم روزه شک دار نگیر و سریع مدارک رو ترجمه کن.
موفق باشید.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: mitr.p ، najibi
(2010-09-11 ساعت 15:46)User نوشته:  چک لیست مدارک ارسالی به سفارت آمریکا در آنکارا قبل از مصاحبه:
فایل ضمیمه --اولین فایل--را دانلود کنید، پر کنید و چاپ کنید:
اگر ویرایش نیاز داشت اعلام کنید.

عکس این چک لیست:
[عکس: a69df1e0d70740ffb520.PNG]

پ.ن.: فایل بالاتر (چک لیست جدید) که ویرایش شده و دوباره اضافه شده است دو تفاوت با فایل پایینی (چک لیست اولیه و قدیمی) دارد:
1- با فونت تاهوما نوشته شده که در ویندوز به صورت پیش فرض وجود دارد. در نتیجه چک لیست به هم نمی ریزد
2- آدرس گیرنده به این شکل عوض شده است:

از این آدرس:

AMERICAN EMBASSY ANKARA
110 Atatürk Blvd.
Kavaklıdere, 06100 Ankara - TURKEY

به این آدرس تغییر پیدا کرده:

U.S. EMBASSY ANKARA, TURKEY
CONSULAR SECTION
Immigrant Visa Unit
Atatürk Blvd. 110
06100 Kavaklıdere
Ankara, TURKEY

فرم دوصفحه ای آنکارا نیز پیوست شده است

دوستان ی سوال دیگه ای هم داشتم:
ما از طریق ایمیل بهمون تاریخ مصاحبه رو اعلام کردند. چون سری پیش نامه اول رو شوهرم توی جوی اب کوچه پیدا کرد معلوم نیست نامه دوم به دستمون برسه یا نه....
حالا سوال من اینه برای ارسال فرم ها این فرم بالایی رو هم باید بفرستیم؟
با همون زبان فارسی؟؟
تشکر کنندگان:
(2011-01-15 ساعت 11:33)mitr.p نوشته:  [quote='User' pid='74705' dateline='1284203817']
چک لیست مدارک ارسالی به سفارت آمریکا در آنکارا قبل از مصاحبه:
فایل ضمیمه --اولین فایل--را دانلود کنید، پر کنید و چاپ کنید:
اگر ویرایش نیاز داشت اعلام کنید.

پ.ن.: فایل بالاتر (چک لیست جدید) که ویرایش شده و دوباره اضافه شده
از این آدرس:

دوستان ی سوال دیگه ای هم داشتم:
ما از طریق ایمیل بهمون تاریخ مصاحبه رو اعلام کردند. چون سری پیش نامه اول رو شوهرم توی جوی اب کوچه پیدا کرد معلوم نیست نامه دوم به دستمون برسه یا نه....
حالا سوال من اینه برای ارسال فرم ها این فرم بالایی رو هم باید بفرستیم؟
با همون زبان فارسی؟؟

دوست عزیز اون چک لیست فقط برای آگاهی خودتون هست و نباید به سفارت فرستاده بشه.
این زحمت بچه های مهاجرسرا هستش.
موفق باشید.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: mitr.p ، najibi
بچه ها..واقعا ممنون
ی سوال دیگه.من خودم قبلا ازدواج کردم اما بعد از ازدواج دومم اسم همسر اولم از شناسنامه پا شده
با توجه به اینکه همسرم برنده اصلیه لاتاریه ایا من باید سند تلاقم رو ترجمه کنم؟؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان