کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات برندگان 2011 که نامه اول را دریافت نکرده اند
(2010-08-31 ساعت 00:55)ali ata نوشته:  سلام به همگی

من پریروز یه ایمیل از KCC گرفتم که توش CASE NUMBER هم داده شده بود. بعد که رفتم سایت اصلی رو چک کردم دیدم که درست بوده. ولی راستش من خیلی با کارهائی که در پیش دارم آشنا نیستم و نامه ای هم از پست نگرفتم. آیا برای فرستادن فرم ها فقط case number لازمه یا چیز دیگه ای هم توی نامه ی اول بوده که لازم باشه همراه فرم ها ارسال بشه. ضمنا اگه کسی درباره barcode sheet اطلاعی داره، ممنون میشم من رو در جریان بذاره. منظورم از barcode sheet مطلبیه که توی step 2 از Instruction for Selectees در پائین صفحه اومده. لطفا من رو راهنمائی کنید.

باز هم ممنون

سلام دوست عزیز، به مهاجرسرا خوش آمدید
ممکنه بفرمایید چه متنی برای KCC ارسال کردید که کیس نامبر رو ایمیل کردند؟
از صحت ایمیل اطمینان دارید؟ و فرمت کیس نامبر شما به چه صورت می باشد؟
اگه مانعی نداره بعد از حذف مشخصات شخصی متن ایمیل ارسالی خودتون و متن ارسالی از طرف KCC رو اینجا قرار بدید، دوستان زیادی در اینجا نگران هستند از جمله من که همگی برای شما دعا خواهیم کرد.
در خصوص سوالات پرسیده شده هم باید بگم بارکدی که خواسته شده بارکدی هست که برای سهولت مشخص شدن پرونده شما می باشد و این بارکد در نامه ارسالی اولی قرار دارد که برای ما ارسال نشده.
البته بعد از اول آگست خود KCC اعلام کرد احتیاجی به بارکد و حتی کیس نامبر برای ارسال فرم ها نیست و شما هم نیازی نیست نگرون باشید.
مسئله اصلی شما و بهتر بگم همه ما در حال حاضر تعیین صحت ایمیل دریافتی شما می باشد که در صورت تایید برای همه ما راهگشا خواهد بود.
راستی شما کجا کیس نامبر رو چک کردید که نوشتید "بعد که رفتم سایت اصلی رو چک کردم دیدم که درست بوده"؟
تشکر کنندگان: taraneh@mini ، ali ata ، silia
سلام دوست عزیز این موردی که شما اشاره کردید خیلی‌ عجیبه، تا حالا به هیچکس هم چین نامه ایی ارسال نشده.لطفا اگر ممکن هست ، متن نامه رو همون طور که دوست عزیزمون گفتن اطلاعات شخصیتون رو پاک کنید و در همین صفحه کپی‌ کنید که ما هم ببینیم، ممنون میشم.

شاید اون شماره که شما میگید کیس نامبر نباشه.

به هر حل ممنون که موضوع رو با بقیه به اشتراک گذشتید.

تشکر کنندگان: ali ata
دوباره سلام

ممنون از جواب سریعتون
من اصلا ایمیلی به kcc نزدم. راستش اصلا به یاد این جریان lottery نبودم تا اینکه دو - سه روز پیش یه ایمیل از kcc گرفتم که فرمتش به شکل زیر بود؛

2011AS000xxxxx last name, first name

You are receiving this email notification from the Kentucky Consular Center (KCC) that you have been selected for further processing in the Diversity Visa program. We mailed you a notification that was returned to us stating the address was not correct. Included in this email is your Lottery Rank Number (Case Number) that you will use when completing the necessary processing steps you must successfully complete before a Diversity Immigrant Visa Interview can be scheduled to determine if you will receive a visa. Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents and correspondence sent to the KCC. It is important for you to complete the next steps as quickly as possible. Please go to dvselectee.state.gov (Ctrl+Click) and follow all instructions for completing the needed paperwork. All DV Program 2011 visas must be issued or Adjustment of Status completed by September 30, 2011-without exception.

Contacting KCC:

If you need to contact KCC, always refer to your name and case number exactly as they appear on your original Selectee Letter or this email. Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents and correspondence sent to KCC. The KCC telephone number is 606-526-7500 (7:30am until 4:00pm EST), or send an E-mail inquiry to KCCDV@state.gov.
Phone: (606) 526-7500

این ایمیلی بود که من گرفتم. البته من case number رو چک نکردم، فقط بعد از گرفتن این ایمیل با confirmation number سایت اصلی رو چک کردم و دیدم که برنده شدم. راستش خودم فکر میکینم شماره case number درست باشه. من می خوام بدونم آیا از جریان کارها عقبم یا اینکه هنوز دیر نشده و برای ارسال فرم ها زمان دارم؟

ممنون
------
البته اسم و کد (احتمالا case number)، عنوان یا subject ایمیلی بود که گرفتم.
تشکر کنندگان: satusa
با سلام به شما علی آقا.تبریک می گمSmileO:O:O شما الان بهترین راهی که مطمئن بشید از صحت و درستی این ایمیل زنگ زدن به کی سی سی هست.زنگ بزنید به کی سی سی و این کیس نامبری که با ایمیل به شما فرستاده شده رو به همراه اسم و فامیلتون و تاریخ تولدتون به عنوان آیدی خودتون بگید. اگر واقعا این کیس نامبر درست باشه و از طرف خود کی سی سی باشه کی سی سی به شما در مورد کیستون هر اطلاعاتی که بخوایدو می ده و اگر این کیس نامبر و ایمیل دروغین باشه کی سی سی می گه که کیسی با این کیس نامبر وجود نداره و باید مثل ما منتظر باشید.و البته بعد از این که به کی سی سی زنگ زدید سریع اما با دقت فرمهاتونو پر کنید و ارسال کنید.چه با کیس نامبری که کی سی سی تایید کرده چه بی کیس نامبر دروغین.یعنی با توجه به این که شما خودتون تو سایت هم برنده شدنتون رو دیدید باید در هر صورت فرمها رو به سرعت ولی با دقت فراوون ارسال کنید.البته این نظر شخصی منه.لطفا مدیران خوبمون کمک کنن که ما هم بیشتر از این آقا استرس داریم.
در ضمن اگه کیس نامبر شما زیر 9000 باشه با توجه به این که الان تا 9000 کارنت شدن برای اکتبر شما باید همونطور که گفتم سریعا فرمهاتونو طبق حرفای قبلم با دقت پر کنید و ارسال کنید و همین الان با یه ایمیل به کی سی سی با همین کیس نامبر و اسم و فامیلتون و تاریخ تولدتون که زمان ثبت نام اولیه دادید زمان مصاحبتونو از کی سی سی بپرسید که فرمت میلتون رو هم می تونید از تاپیک مکاتبات با کی سی سی پیدا کنید.
با این فرستادن این ایمیل از صحت این کیس نامبر هم مطلع می شید.ببخشید اگه حرفام تیکه تیکه شدSmile
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
سلام دوستان. با تبریک به این دوستمون علی آقا.

من فکر می کنم که مرحله بعدی کارشون برای اونایی هست که نامرو نگرفتن مثل ما و مدارکی رو که ما فرستادیم رو چک می کنند و در صورت صحت داشتن ، کیس نامبرو برامون ایمیل کنند. خدایا خودت یه نظری به ماهایی که نامه رو نگرفتیم بکن. هممون منتظریم
تشکر کنندگان: taraneh@mini ، ali ata
(2010-08-31 ساعت 00:55)ali ata نوشته:  سلام به همگی

من پریروز یه ایمیل از KCC گرفتم که توش CASE NUMBER هم داده شده بود. بعد که رفتم سایت اصلی رو چک کردم دیدم که درست بوده. ولی راستش من خیلی با کارهائی که در پیش دارم آشنا نیستم و نامه ای هم از پست نگرفتم. آیا برای فرستادن فرم ها فقط case number لازمه یا چیز دیگه ای هم توی نامه ی اول بوده که لازم باشه همراه فرم ها ارسال بشه. ضمنا اگه کسی درباره barcode sheet اطلاعی داره، ممنون میشم من رو در جریان بذاره. منظورم از barcode sheet مطلبیه که توی step 2 از Instruction for Selectees در پائین صفحه اومده. لطفا من رو راهنمائی کنید.

باز هم ممنون

سلام و تبريك به علي آقا
يه نكته اي تو ايميلي كه براي علي آقا اومده وجود داره و اون اينه كه آدرسشون درست نبوده و نامه اولشون دوباره برگشته به KCC ، يعني نامه اول برگشت خورده و اين احتمال وجود داره كه اگر نامه كسي برگشت بخوره ، اونا براش ايميل بزنن . نمي خوام كه دلسرد بشيم ، اما نامه ما قطعاً به كي سي سي برگشت نخورده و تو همين ايران خودمون دست عزيزان پست احتمالاً معدوم شده. به هر حال از متن و نوشته ها اينچنين به نظر مي رسه كه ايميل واقعيه و انشاء الله كه وقتي علي آقا به KCC زنگ بزنه ، همه چيز درست باشه
به اميد موفقيت همه بچه هاي مهاجرسرا

اول كه بهت تبريك ميگم بعدش خيلي خوش شانسي كه كيس نامبرتو اينجوري بهت اعلام كردن. بسي جاي تامل استCool
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا

اولا برنده شدنتون رو تبريك ميگم.
ولي موضوعي كه يه كم عجيبه اينه كه شما ايميلي نزديد و اصلا فرمي هم ارسال نكرديد. پس KCC از كجا آدرس ايميل شما رو داشته؟!!!
البته من يادم نيست تو موقع ثبت نام ايتنرنتي ايميل مي خواستند يا نه؟
اگه يادتون هست چك كنيد ببينيد به همون ايميل (احتمالا) جواب دادند و اينكه آدرس فرستنده بايد حتما KCCDV@state.gov باشه در غير اينصورت جعليه.

ضمنا باركد شيت زياد اهميتي نداره. البته ميتونيد به KCC ايميل بزنيد و با اعلام كيس نامبري كه الان داريد و تاريخ دقيق تولد (روز ماه سال) و نام كامل ازشون در خواست كنيد كه فايل نامه اول رو براتون ايميل كنند. البته توي نامه اول به جز كيس نامبر هيچ چيز مهم ديگه اي وجود نداره كه شما در حال حاضر اونو داريد
بله زمان ثبت نام اولیه ایمیل می خواد و به قول ساتوسا جان فرستنده رو هم چک کنید و نهایتا شما با یک ایمیل به کی سی سی با همین کیس نامبر و اسم و فامیل و تاریخ تولد که زمان ثبت نام اولیه دادید از صحت این کیس نامبر باخبر می شید.
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
دوستای عزیز از راهنمائیاتون خیلی ممنونم. اگه میشه کمی هم درباره ی آدرس برام توضیح بدین. آیا به نظر شما صلاح هست که من دوباره آدرس خونمون رو بدم(با توجه به اینکه این قبیل نامه ها قبلا به دستمون نرسیده) و یا آدرس دیگه ای در ایران بدم و یا آدرس خارج از کشور بدم؟

(2010-08-31 ساعت 09:25)taraneh@mini نوشته:  بله زمان ثبت نام اولیه ایمیل می خواد و به قول ساتوسا جان فرستنده رو هم چک کنید و نهایتا شما با یک ایمیل به کی سی سی با همین کیس نامبر و اسم و فامیل و تاریخ تولد که زمان ثبت نام اولیه دادید از صحت این کیس نامبر باخبر می شید.

من دویار برای KCC ایمیل زدم (البته تاریخ تولدم رو ننوشتم) ولی یه جواب کلی تحویلم دادن؟؟؟؟؟؟!!!!!!Sad
تشکر کنندگان:
(2010-08-31 ساعت 09:33)ali ata نوشته:  دوستای عزیز از راهنمائیاتون خیلی ممنونم. اگه میشه کمی هم درباره ی آدرس برام توضیح بدین. آیا به نظر شما صلاح هست که من دوباره آدرس خونمون رو بدم(با توجه به اینکه این قبیل نامه ها قبلا به دستمون نرسیده) و یا آدرس دیگه ای در ایران بدم و یا آدرس خارج از کشور بدم؟

(2010-08-31 ساعت 09:25)taraneh@mini نوشته:  بله زمان ثبت نام اولیه ایمیل می خواد و به قول ساتوسا جان فرستنده رو هم چک کنید و نهایتا شما با یک ایمیل به کی سی سی با همین کیس نامبر و اسم و فامیل و تاریخ تولد که زمان ثبت نام اولیه دادید از صحت این کیس نامبر باخبر می شید.

من دویار برای KCC ایمیل زدم (البته تاریخ تولدم رو ننوشتم) ولی یه جواب کلی تحویلم دادن؟؟؟؟؟؟!!!!!!Sad
اگه می تونید تلفن بزنید، منظور شما از پاسخ کلی چیه؟

علی جان الان به تنها چیزی که باید فکر کنی به نظر من اطمینان از صحت کیس نامبره. اگه کیس نامبر شما درست باشه دیگه آدرس خیلی اهمیت پیدا نمی کنه چون شما اطلاعات نامه دوم رو می تونید از طریق ایمیل هم دریافت کنید البته به شرط داشتن کیس نامبر، به هر حال دوست عزیز الان فقط با KCC تماس بگیرید و بدون اشاره به ایمیل دریافتی کیس نامبر و اطلاعاتتون رو اعلام کنید و ببینید آیا شما رو به رسمیت می شناسند یا خیر.
(2010-08-31 ساعت 09:33)ali ata نوشته:  دوستای عزیز از راهنمائیاتون خیلی ممنونم. اگه میشه کمی هم درباره ی آدرس برام توضیح بدین. آیا به نظر شما صلاح هست که من دوباره آدرس خونمون رو بدم(با توجه به اینکه این قبیل نامه ها قبلا به دستمون نرسیده) و یا آدرس دیگه ای در ایران بدم و یا آدرس خارج از کشور بدم؟

در مكاتبه با KCC بايد حتما كيس نامبر و تاريخ دقيق تولد (روز ماه سال) و نام و نام خانوادگي كامل رو بنويسيد تا جواب درست و حسابي بدهند.
با فرمت زير:

Case no.:
First name:
Family name:
Date of Birth: mm/dd/yy
Preference Category: DV Diversity
Foreign State Chargeability: Iran

الان كه كيس نامبر داريد ديگه با همون و از طريق سايت و ايميل ميتونيد كارهاتون رو پيش ببريد. ولي اگه مي خواهيد مطمئن تر باشيد مي تونيد توي فرم 122 يك آدرس مطمئن در خارج از كشور بديد.

ضمنا بريد و تاپيك هاي مربوطه رو توي اين سايت هر چه سريعتر به دقت مطالعه كنيد و فرم هاي 230 و 122 و عكس ها رو سريعا پر كنيد و به KCC با پست بفرستيد.
موفق باشيد
(2010-08-31 ساعت 09:52)alirezagh نوشته:  

سلام
علی جان الان به تنها چیزی که باید فکر کنی به نظر من اطمینان از صحت کیس نامبره. اگه کیس نامبر شما درست باشه دیگه آدرس خیلی اهمیت پیدا نمی کنه چون شما اطلاعات نامه دوم رو می تونید از طریق ایمیل هم دریافت کنید البته به شرط داشتن کیس نامبر، به هر حال دوست عزیز الان فقط با KCC تماس بگیرید و بدون اشاره به ایمیل دریافتی کیس نامبر و اطلاعاتتون رو اعلام کنید و ببینید آیا شما رو به رسمیت می شناسند یا خیر.

سلام

ممنونم علیرضا جان و از سایر بچه ها هم تشکر میکنم

من امروز بعدازظهر با KCC تماس می گیرم. خبرشو حتما امروز بهتون میدم.
تشکر کنندگان:
(2010-08-30 ساعت 18:12)alirezagh نوشته:  
(2010-08-30 ساعت 11:42)sare نوشته:  
(2010-08-30 ساعت 08:55)User نوشته:  بچه ها ممنون از لطفتون.. Smile

من چند تا از فروم های انگلیسی زبان رو که میخوندم این مساله نداشتن کیس نامبر خیلی ها رو نگران کرده، در کل اطلاعات موثقی گیر نیاوردم اما در یکی از انجمن ها به نقل از مراحل اول و دوم گفته شده در سایت Dvselectee.state.gov گفته شده بود که برندگان چک/سایتی و بدون کیس نامبر بعد از ارسال فرم ها باید منتظر بمانند تا زمان مصاحبه برای آنها تعیین شود. یعنی تا آن زمان کیس نامبر را ارسال نمی کنند.
در درست بودن و موثق بودن این گفته خودم شک دارم چون مراحل اول و دوم رو که خوندم همچین چیزی نبود. اما این میتونه خبر خوبی باشه چرا که ممکنه دیگه با پست به شما اطلاع ندهند و فقط از طریق ایمیل آن هم فقط تاریخ مصاحبه را به شما اعلام کنند. حدسی که قبلا هم زده بودم.
باید منتظر بمانیم و ببینیم این قضیه امسال به چه شکل ادامه پیدا خواهد کرد.

ممنون از يوزر عزيز كه به هر حال ما رو هم درك مي كنن و سعي در همراهي و دلگرمي دارن
طي چند باري كه خودم با KCC تماس گرفتم ، يكي از دوستانم از آمريكا باهاشون تماس گرفت و برداشتهائي كه از جوابهاي پرت و پلاي ايميل ها داشتم ، به اين نتيجه رسيدم كه KCCچي ها اصلاً به ايميل جواب درستي نميدن و بخاطر سوء استفاده هائي كه پارسال بخاطر ارسال كيس نامبر از طريق ايميل شده ، امسال بهيچ وجه بصورت ايميل جواب مارو نخواهند داد و كيس نامبري بصورت ايميلي در كار نخواهد بود . بنابراين (اين برداشت كاملاً شخصيه) يك راه باقي مي مونه و اون اطلاع از طريق پست هست . من تصميم گرفتم كه فرم DSP-122 كه بخش سومش آدرس هست رو دوباره بفرستم (KCC چي ها گفتن كه نامه دوم به اين آدرس ارسال ميشه) و آدرسم رو به يه جاي مطئمن خارج از ايران تغيير دادم . البته يه نامه دستنويس و تايپ شده درخواست كيس نامبر هم با آدرس جديد (در آمريكا) براشون فرستادم و بخاطر تغيير آدرس (اگر اعمال كنند) تاحدودي نگراني ندارم كه نامه دوم بخاطر سيستم پستي خوبمون كه اصلاً نامه عادي رو بحساب نمياره و مسئوليتي در قبالش نداره به سرنوشت و بلاي نامه قبلي مبتلا بشه.
به هر حال اين كاري هست كه به ذهن من رسيد و انجام دادم و ايده اي كاملاً شخصيه .
اميدوارم كه به زودي كيس هممون مشخص بشه و با هم بريم براي انجام مراحل بعدي Big Grin
ارادتمند شما ، علي

علی جان من هفته پیش که با KCC صحبت کردم و ازشون سوال پرسیدم که من الان در ایران هستم و می خوام یه آدرس در کانادا رو بدم، پاسخ دادند شما بدون کیس نامبر امکان آپدیت اطلاعات رو ندارید. حالا به نظر من شما هم یه بار ازشون سوال بپرسی و بعد بفرستی بد نیست.
به هر حال امیدوارم تمامی دوستان بدون کیس نامبر به هر طریقی که شده کارشون رو روال بیفته و کیس نامبر یا تاریخ مصاحبه رو بگیرند.
در ضمن از بین ما بدون کیس نامبر ها به تعدادی الان کارنت شده اند و تا چند هفته دیگه باید KCC یا با ایمیل یا با نامه تاریخ مصاحبه رو بهشون برسونه که این امر پاسخ خیلی از سوالات رو میده.

عليرضا جان ، ما همون موقع كه فرمهاي سري اول رو فرستاديم ، كيس نامبر نداشتيم و اگر بنا به اين باشه كه نخوان اطلاعات مارو قبول كنن ، خوب فرمهاي سري اول رو هم قبول نمي كنن
فكر مي كنم جوابي كه دادن كه شما نمي توني اطلاعاتت رو آپديت كني ، مربوط به ايميل هست كه ايميل هاي مارو قبول نمي كنن ، اما طبق همون مطلبي كه اول نوشتم قبول مرسوله پستي و پذيرش فرمها به نظر منطقي تر مياد ، تا ببينيم خدا چي مي خواد
علی آقا سلام

ضمن خوش آمدگویی ، تبریک صمیمانه ما را بپذیرید

اگراینچنین باشد که شما از طریق ایمیل کی سی سی با خبر شده اید در میان این همه برندگان ، بدانید و شک نکنید خداوند برای شما واقعاً خواسته است.

فقط علی آقا ، لطف بکنید یک " عکس " از صفحه ایمیل خودتون بگیرید، مشخصات اصلی خودتون را با برنامه مثلاً paint پاک کنید ، محو کنید و آن را در این تاپیک برای دوستان نمایش بدهید.

با این کار با تجربه ای که سایر دوستان دارند، چه از برندگان 2010 و 2011 ، می توان به صحت و درستی و نیز اطمینان از فرستنده یعنی کی سی سی پی برد و شک و شبه ها را چه برای خودتون و چه برای دیگران برطرف کرد.

لطفاً این کار را در اسرع وقت انجام بدهید تا همگی مطمئن شویم این ایمیل از طرف کی سی سی بوده است. چراکه کی سی سی تاکید کرده با ایمیل بهیچ وجه هیچگونه اطلاعاتی نمی دهد.

اما اگر شما از طریق ایمیل هایی که با قصد سوءاستفاده و اخاذی با خبر شده باشید و شما را تشویق کرده و انگیزه داده که بروید و سایت اصلی را چک کنید و متوجه بشوید ، اولاً روزی صد هزار بار خدا را شکر کنید و ثانیاً خیر دنیا و آخرت را برای این سوءاستفاده گرها و اخاذها از خداوند کریم در این ماه مبارک خواستار باشید که شما را مطلع کردند.

بهرصورت باید منتظر دیدن عکس ایمیل شما، نتیجه تماس شما با کی سی سی و نیز گذر زمان بود.
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: ali ata ، Ali Sepehr

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان