کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2012-06-15 ساعت 10:54)zohre61 نوشته:  سلام. والدين من 7 ماه قبل وارد آمريكا شدن وگرين كارتشونو گرفتن و بلافاصله واسه من اپلاي كردن . ي نامه تاييد اومد كه فقط priority date داره و ديگه اتفاقي نيفتاده كي كيس نامبرم مياد ؟ (. من 28 سالمه و مجردم . )

زهره عزيز
مادر و پدر من سال ٢٠٠٩ گرين كارت گرفتن و سال ٢٠١٠ براي ما اقدام كردن و كمتر از ١ماه طول كشيد تا كيس نامبر رو براي ما ارسال كردند،در هر صورت چيزي كه من تو اين چند سال با خواندن مطالب آموزنده اين سايت و تجربيات ديگران فهميدم اين هست كه در حدود ٦تا٧سال طول ميكشه كه اين پروسه تموم بشه،البته بعد از عقبگرد عجيب ويزا بولتن و حركت لاكپشتي اون در اين ٢سال گذشته شايد اكثر اين كيسها پدر مادرشون سيتيزن بشن و كيسشون ارتقا پيدا كنه،
من. خودم منتظرم تا سال ديگه كه پدر و مادرم سيتيزن بشن
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai
و یک چیز دیگه ، مادر من وقتی مصاحبه داشت من زیر ۲۱ سال بودم ! والی سفارت ایتالی به من ویزا نداد ، چون اسمم را به عنوانه فرزند رد نکرده بودند ، و وقتی مادرم با افسر صحبت کرد اون عذر خواهی کرد و گفت که اگه اونجا بودم قبول میکردند !
چون نیستم کاری از دستشون بر نمیاد !
از اون زمان که مادر گرین کارت گرفت ، بعد از مدتی برای من اقدام کرد ، تا اینکه priority date من در دسامبر ۲۰۰۵ با یک نامه در سال ۲۰۱۰ آمد ! از اون تاریخ ده سال میگذاره تقریبا !
با توجه به قانون های که در ۱۷ صفحه قبل من خوندم !!! آیا کاری میشه کرد؟
من الان منتظره برای رسیدن در کتگوری F2B هستم ، و ۹ جولای برای ما DS 3032 رسید که دیروز پور کردیم و E - MAIL کردیم په NVC .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai
سلام من اولین باره که به این انجمن می یام . یه سوال دارم من نزدیک به یه ساله با یک سیتس زن ازدواج کردم و یک پسر 20 ساله دارم ولی برای اون اقذام نکردم شنیدم که نمی شه میشه من رو راهنمایی کنیذ
یعنی اگر من پسرم رو روز مساحبه ببرم ممکنه که بهش ویزا بدن تو رو خذا به من جواب بذین خیلی نگرانم خیلی سعی کردم تا به این انجمن اومدم خواهش می کنم جواب بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia
سلام
شما باید هرچه سریعتر برای پسرتون اقدام کنین زیرا اگر سن پسرتون به 21 برسه باید صبر کنه تا شما سیتیزن بشید بعد براش اقدام کنین, و در این مدت هم نباید ازدواج کنه,اگر هم الان اقدام کنید و تا قبل از 21 سالگی نتونه ویزا بگیره باید 2سال دیگه صبر کنه تا شما سیتیزن بشید چون شما با یک سیتیزن ازدواج کردین میتونین بعد از 3 سال برای سیتیزن شیپ اقدام کنید

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، sisiliya
امیر جان ممنون که به همگی کمک میکنی اینجا ولی خواهشی که من برای همه دوستان دارم اینه که اطلاعات درست تر به همه بدان یا حداقل اگر ۱۰۰ % از یک موضوع مطمئن نیستند ، این موضوع را هم مطرح کنند که خیلی مطمئن نیستند ، در مورد نوشتتون ،
- اول باید پرسید که یک مقدار اطلاعات بیشتر در مورد خودشون بدهند ، مثل چه کتگوری هستند ، بچشون کی ۲۱ سالش تموم میشه ، در فرم اصلی اسم بچه آمده یا نه ؟ آیا تاریخ مصاحبه مشخص شده یا نه ؟
- همسرشون چند سال است که سیتیزن هستند ؟ چون در صورتی میتواند سیتیزن بشن بعد از ۳ سال که اون سیتیزن هم حداقل ۳ سال سیتیزن باشه ،
-آیا شما در امریکا زندگی میکنید یا خیر؟ اگر به هر دلیلی visa برای فرزندتان درست نشود ، شما میتوانید به محض گرفتن گرین کارت برای فرزندتان اقدام کنید و لازم نیست چند سال صبر کنید تا سیتیزن بشید ، وقتی گرین کارت دارید فرزندتان که بالا ۲۱ سال سن دارد و ازدواج نکرده ، وارد کتگوری F2B خواهد شد ، و گر سیتیزن بشید میتونید کتگوری اورا آپگرید کنید و به F1 تغیر بدید والی این پروسه در حالت اول از ۵ تا ۸ سال ممکنه طول بکشه و در حالت دوم کمی کمتر.
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD

این سایت به شما کمک میکنه خیلی از سوالتون را پیدا کنید ، سایت رسمی است و معتبر .

(2012-07-30 ساعت 22:49)sisiliya نوشته:  سلام من اولین باره که به این انجمن می یام . یه سوال دارم من نزدیک به یه ساله با یک سیتس زن ازدواج کردم و یک پسر 20 ساله دارم ولی برای اون اقذام نکردم شنیدم که نمی شه میشه من رو راهنمایی کنیذ
یعنی اگر من پسرم رو روز مساحبه ببرم ممکنه که بهش ویزا بدن تو رو خذا به من جواب بذین خیلی نگرانم خیلی سعی کردم تا به این انجمن اومدم خواهش می کنم جواب بدین
امیر جان ممنون که به همگی کمک میکنی اینجا ولی خواهشی که من برای همه دوستان دارم اینه که اطلاعات درست تر به همه بدان یا حداقل اگر ۱۰۰ % از یک موضوع مطمئن نیستند ، این موضوع را هم مطرح کنند که خیلی مطمئن نیستند ، در مورد نوشتتون ،
- اول باید پرسید که یک مقدار اطلاعات بیشتر در مورد خودشون بدهند ، مثل چه کتگوری هستند ، بچشون کی ۲۱ سالش تموم میشه ، در فرم اصلی اسم بچه آمده یا نه ؟ آیا تاریخ مصاحبه مشخص شده یا نه ؟
- همسرشون چند سال است که سیتیزن هستند ؟ چون در صورتی میتواند سیتیزن بشن بعد از ۳ سال که اون سیتیزن هم حداقل ۳ سال سیتیزن باشه ،
-آیا شما در امریکا زندگی میکنید یا خیر؟ اگر به هر دلیلی visa برای فرزندتان درست نشود ، شما میتوانید به محض گرفتن گرین کارت برای فرزندتان اقدام کنید و لازم نیست چند سال صبر کنید تا سیتیزن بشید ، وقتی گرین کارت دارید فرزندتان که بالا ۲۱ سال سن دارد و ازدواج نکرده ، وارد کتگوری F2B خواهد شد ، و گر سیتیزن بشید میتونید کتگوری اورا آپگرید کنید و به F1 تغیر بدید والی این پروسه در حالت اول از ۵ تا ۸ سال ممکنه طول بکشه و در حالت دوم کمی کمتر.

این سایت به شما کمک میکنه خیلی از سوالتون را پیدا کنید ، سایت رسمی است و معتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، sisiliya
(2012-07-30 ساعت 22:49)sisiliya نوشته:  سلام من اولین باره که به این انجمن می یام . یه سوال دارم من نزدیک به یه ساله با یک سیتس زن ازدواج کردم و یک پسر 20 ساله دارم ولی برای اون اقذام نکردم شنیدم که نمی شه میشه من رو راهنمایی کنیذ
دوست عزیز شما گرین کارتتو دریافت کردی یا نه؟ یعنی همسرتون واستون اقدام کرده؟
اینو بدونید که همسرتون فقط واسه شما میتونه اقدام کنه نه واسه پسرتون و شما بعد از دریافت گرین کارت میتونید واسه پسرتون اقدام کنید که 9، 10 سالی طول میکشه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
vaghean az shoma mamnonam ke javab dadin man nemidonestam ke in sit injori hast va hame be ham komak mikonan va rahnamai midan midonin pesare man dar formi ke shohatram por karde hast va on 10 mahe dige 21 salesh tamom mishe va ma nazdike yek sale ke formha ro por kardim va hame madarek kamel shode va kase namber man omade va alan faghat montazere mosahebe hastim va tasmim gereftim roze mosahebe pesaram ro ham ba khodemon bebarim chon to yeki az in ersalha yeki neveshte bod ke afiser ghofte bode agar dokhtare on khanom ke zire 21 bode agar onja bode mishode kari kard aya in dorostepas chera migan agar farzandan zire 21 bashan mitonan viza begiran vali shohare man vaghti mikhste barye pesaram aghdam kone ghfte bodan nemishe chon ma kamtar az 3 sale azdevaj kardim kholase khaili pichedas va man negaranam ke bayad chikar konam aya ono roze mosahebe ba khodam bebaram dar zem shohar man 10 sale ke sitizene shoma migin ma bayad chikar konim az hame shoma azizan momnooooooooonr

واقعا از شما ممنونم که جواب دادین من نمیدونستم که این سیت اینجوری هست و همه به هم کمک می‌کنن و راهنمای میدان میدونین پسر من در فرمی که شهترم پر کرده هست و اون ۱۰ ماه دیگه ۲۱ سالش تموم می‌شه و ما نزدیک یک ساله که فرمها رو پر کردیم و همه مدارک کامل شده و کس نامبر من اومده و الان فقط منتظر مصاحبه هستیم و تصمیم گرفتیم روز مصاحبه پسرم رو هم با خودمون ببریم چون تو یکی‌ از این ارسالها یکی‌ نوشته بود که آفیسر گفته بود اگر دختر اون خانم که زیر ۲۱ بود اگر اونجا بود میشده کاری کرد آیا این درستپس چرا میگن اگر فرزندان زیر ۲۱ باشن می‌تونن ویزا بگیرن ولی‌ شوهر من وقتی‌ میخواست باری پسرم اقدام کنه گفت بودن نمی‌شه چون ما کمتر از ۳ ساله ازدواج کردیم خلاصه خیلی‌ پیچدس و من نگرانم که باید چیکار کنم آیا اونو روز مصاحبه با خودم ببرم در ضمن شوهر من ۱۰ ساله که سیتیزن شما میگین ما باید چیکار کنیم از همه شما عزیزان ممنوووونر
لطفا فقط فارسی بنویسید و از فینگلیش نوشتن خودداری کنید .
با تشکر
ParsTrader
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-01 ساعت 00:57)sisiliya نوشته:  vaghean az shoma mamnonam ke javab dadin man nemidonestam ke in sit injori hast va hame be ham komak mikonan va rahnamai midan midonin pesare man dar formi ke shohatram por karde hast va on 10 mahe dige 21 salesh tamom mishe va ma nazdike yek sale ke formha ro por kardim va hame madarek kamel shode va kase namber man omade va alan faghat montazere mosahebe hastim va tasmim gereftim roze mosahebe pesaram ro ham ba khodemon bebarim chon to yeki az in ersalha yeki neveshte bod ke afiser ghofte bode agar dokhtare on khanom ke zire 21 bode agar onja bode mishode kari kard aya in dorostepas chera migan agar farzandan zire 21 bashan mitonan viza begiran vali shohare man vaghti mikhste barye pesaram aghdam kone ghfte bodan nemishe chon ma kamtar az 3 sale azdevaj kardim kholase khaili pichedas va man negaranam ke bayad chikar konam aya ono roze mosahebe ba khodam bebaram dar zem shohar man 10 sale ke sitizene shoma migin ma bayad chikar konim az hame shoma azizan momnooooooooonr

سیسیلیا جان ، چند تا سوال .
آیا شما تقاضای ویزا K3 کردید ؟

-خوب منظوره شما از CASE NUMBER چی است ؟ چون دو مدل وجود داره ، آیا برای شما نامه ای به مضمون اینکه CASE شما کامل شده و باید منتظره تاریخ مصاحبه باشید آماده ؟ با توجه به CASE NUMBER شما مصاحبه شما کجاست ؟ ( سه حرف اول نام شهر مصاحبه مثل ANK آنکارا ) پسرتان چند سالش است ؟ چه فرم ها ای تا بحال پرکردید ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
مطمئنید که شوهرتون میتونسته برای پسرتون هم اقدام کنه؟
تا اونجایی که من میدونم چون پسرتون از همسر قبلیتون هستش، همسر فعلیتون نمیتونه واسه ایشون اقدام کنه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
pas chera migan farzandane zir 21 ra mishe aghdam kard . agar man roze mosahebe pesaram ra ba khodam bebaram va agar hale afiser khob bashad amkan inke be pesar man ham viza bedahand hast ..2 va agar nashod va man vared emrika shodam gren kard madn bad az xchand vaght miayad ... 3 . va bad az gereftan green card agar pesar man hanoz zire 21 badshad va man baray an eghdam konam che atefaghi mioftad....az tavajo sho ma mamnonam
پاسخ
تشکر کنندگان:
خانم سیسیلیا در کتگوری خاصی نیستن و بعنوان خویشاوند درجه اول شهروند ایالات متحده آمریکا ، خارج از نوبت و سریعا براشون قرار مصاحبه در نظر گرفته میشه.
خانم سیسیلیا ، به نظر من شما در این مورد حتما با یک وکیل مهاجرتی مشورت بفرمایید. چون فرزندتون 10 ماه فرصت دارن تا براشون اقدام بشه. البته من اطلاع کافی در این زمینه ندارم ، ولی کار عاقلانه ای بوده که اسم پسرتون رو هم در فرمها نوشتید.
اگر بر فرض اینکه در روز مصاحبه فقط به شما ویزا بدن ، شما اگر قبل از این 10 ماه وارد آمریکا بشید و بعنوان دارنده گرین کارت سریعا برای پسرتون اقدام کنید تا جایی که من اطلاع دارم بر طبق قانون CSPA زمان درخواست برای پسرتون قبل از 21 سالگی فریز میشه و با بولتن فعلی ویزا حدود دو سال بعد پسرتون می تونن به شما ملحق بشن.
به هر حال ، همه اینها با توجه به شرایط شما و پسرتون در حد فرضیه است و در مورد مهمی مثل این پرونده مشاوره یا حتی استخدام یک وکیل مهاجرتی کار عاقلانه ای خواهد بود.
Visa Category : F2B
Case Number : ANK2009
پاسخ
تشکر کنندگان:
سیسیلی عزیز
جوابتون رو به پیدا کردم و قاطعانه میگم که جواب سوالتون همینه:
ببینید اگه همسرتون برای شما ویزای K3 درخواست داده باشن، پسرتون هم میتونه با ویزای K4 همراه شما بیاد. یعنی وقتی همسرتون فرم I130 را واسه شما پر کرده، باید فرم I129F رو هم پر میکرده و در هر دوش اسم پسرتونو میاورده. بعد شما فرم درخواست را برای ویزای K3 و پسرتون فرم درخواست ویزارو برای ویزای K4 پر میکردید. این منبع نوشته:
Does my U.S. citizen spouse need to file separate petitions for my children?

No. Your children may apply for K-4 visas based on the approval of Form I-129F, Petition for Alien Fiancé(e), that your U.S. citizen spouse filed on your behalf, but your U.S. citizen spouse must list the children on the petition. Separate visa applications must be submitted for each K-4 visa applicant, and each applicant must pay the K visa application fee.

Your U.S. citizen spouse is also not required to file I-130 petitions on behalf of your children before he or she is able to list them on the I-129F petition. However, your U.S. citizen spouse must file separate I-130 immigrant visa petitions for your children before they can qualify for permanent residence or apply for adjustment of status. More information about adjustment of status is available on USCIS’s website under Green Card (Permanent Residence).

Important Notice: Under U.S. immigration law, a child must be unmarried. In order to file for adjustment of status for your child, the child’s stepchild relationship with your spouse must be created before your child reaches the age of 18.
این هم لینکش:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/...93.html#15
البته توجه داشته باشید در این حالت هم پسر شماشامل ویزا نمیشد چون نوشته باید زیر 18 سال باشه.

اما اگه برای ویزای IR1 یا CR1 براتون اقدام کرده باشه، دیگه نمیتونید پسرتونو ببیرید:
child does not receive derivative status in an immediate relative (IR) petition.
این هم لینکش:
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._2991.html

پس اگه IR1 یا CR1 براتون اقدام شده باشه، پسرتون شامل ویزا نمیشه و باید شما که گرین کارتتو دریافت کردی .اسه پسرتون اقدام کنید.
قانون CSPA که سن فرزندو فریز میکنه، وقتیه که مادر یا پدری که اقدام میکنه واسه بچش، سیتیزن باشه. اما شما که سیتیزن نیستی. واسه همین سن فرزندتون فریز نمیشه و میره تا 8-9 سال دیگه.
این هم لینکش:
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز و گرامی
من چند تا سوال داشتم که جوابش برام خیلی حیاتیه.
خانواده من، پدر و مادر و برادرم، در لاتاری گرین کارت 2012 از این طریق گرین کارت گرفته‌اند. البته هنوز ایران هستند ولی به زودی به آمریکا مهاجرت می‌کنند.
در لاتاری پدرم به عنوان سرپرست اسمش دراومد و چون من بالای 21 سال بودم به من ویزا تعلق نگرفت. الان هم من پسری هستم تقریبا 23 ساله و مجرد.
می‌خواستم بدونم که آیا پدرم با همون گرین کارتش می‌تونه من رو به آمریکا ببره یا باید صبر کنه سیتیزن بشه؟ اگر با گرین کارت بتونه به نظرتون چند سال طول می‌کشه؟ (با توجه به این نکته که من به جز برادرم که گرین کارت رو گرفته چون زیر 21 سال بود تنها فرزند خانواده هستم و در موقع پر کردن فرم DS0230 برای ویزا اسم خودم رو هم در فرزندان پدرو مادرم نوشتم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-04 ساعت 17:10)ramin2012 نوشته:  سلام دوستان عزیز و گرامی
خانواده من، پدر و مادر و برادرم، در لاتاری گرین کارت 2012 از این طریق گرین کارت گرفته‌اند. البته هنوز ایران هستند ولی به زودی به آمریکا مهاجرت می‌کنند.
در لاتاری پدرم به عنوان سرپرست اسمش دراومد و چون من بالای 21 سال بودم به من ویزا تعلق نگرفت. الان هم من پسری هستم تقریبا 23 ساله و مجرد.
می‌خواستم بدونم که آیا پدرم با همون گرین کارتش می‌تونه من رو به آمریکا ببره یا باید صبر کنه سیتیزن بشه؟ اگر با گرین کارت بتونه به نظرتون چند سال طول می‌کشه؟ (با توجه به این نکته که من به جز برادرم که گرین کارت رو گرفته چون زیر 21 سال بود تنها فرزند خانواده هستم و در موقع پر کردن فرم DS0230 برای ویزا اسم خودم رو هم در فرزندان پدرو مادرم نوشتم)
متاسفانه براي شما كاري نميشه كرد تا پدرتون گًرين كارتشون رو بگيرن بعد براي شما درخواست بدن چون مجرد هستيد اين كارو ميتونن بكنند و بايد مجرد هم بمونيد ودر حال حاضر پرونده هاي ٢٠٠٤ يا ٢٠٠٥ رو دارن براي مصاحبه دعوت ميكنند وشما هم در كتگوري f2b قرار ميگيريد و حدود ٨ يا ٩ سال طول ميكشه . موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: ramin2012 ، الهه سابق ، GBUSA
(2012-08-04 ساعت 17:28)zohreh36 نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 17:10)ramin2012 نوشته:  سلام دوستان عزیز و گرامی
متاسفانه براي شما كاري نميشه كرد تا پدرتون گًرين كارتشون رو بگيرن بعد براي شما درخواست بدن چون مجرد هستيد اين كارو ميتونن بكنند و بايد مجرد هم بمونيد ودر حال حاضر پرونده هاي ٢٠٠٤ يا ٢٠٠٥ رو دارن براي مصاحبه دعوت ميكنند وشما هم در كتگوري f2b قرار ميگيريد و حدود ٨ يا ٩ سال طول ميكشه . موفق باشيد
خیلی ممنون از اینکه جواب دادید به پست من. من که مجرد می‌مونم، ولی 9 سال برای گرین‌کارت دادن خیلی زمان زیادیه واقعا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، GBUSA

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان