کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
با سلام من 1 سوال داشتم
چند سال پیش که جهت اقامت خویشاوندی اقدام کردیم سن من زیر 21 سال بود. الان که نامه تکمیل و بررسی مدارک آمده سن من بالای 21 شده است . آیا این شرط که هنگام درخواست سن متقاضی کمتر از 21 سال باشد کافی است جهت اخذ گرین کارت؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-16 ساعت 14:23)sina2 نوشته:  با سلام من 1 سوال داشتم
چند سال پیش که جهت اقامت خویشاوندی اقدام کردیم سن من زیر 21 سال بود. الان که نامه تکمیل و بررسی مدارک آمده سن من بالای 21 شده است . آیا این شرط که هنگام درخواست سن متقاضی کمتر از 21 سال باشد کافی است جهت اخذ گرین کارت؟
دوست عزیز اول بگید چه سالی برای شما اقدام شد و موقع اقدام چند ساله بودید؟ بعد بگید زمانی که پروندتون اپروو شد چند ساله بودید تا بتونم بگم شامل ویزا میشید یا نه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان:
10 سال پیش اقدام کردیم که من 17 سالم بود .
سال 2011 نامه اداره مهاجرت به ما ارسال شد که 26 سالم شده بود و هنوز زمان مصاحبه نرسیده است
پاسخ
تشکر کنندگان:
یعنی سال 2002 اقدام کردین و سال 2011 اپروو شدین و الان 27 ساله اید؟ اگه اینطور باشه پس 9 سال طول کشیده که اپروو بشید و شما الان 27 ساله اید که منهای 9 سال میشه 18 سال و شامل ویزا میشید.
ببینید تاریخ ها رو درست درنظر گرفتم. اگه درست باشن شما شامل ویزا میشید.
سن متقاضی در زمان اقدام ملاک نیست بلکه سن متقاضی در هنگام مصاحبه باید زیر 21 سال باشه، به این سن میگن سن مصاحبه که با سن واقعی تفاوت داره و به این صورته که: سن واقعی منهای مدت زمانی که طول کشیده پرونده اپروو بشه، میشه سن مصاحبه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، battosai
(2012-08-16 ساعت 20:29)elahenadafy2 نوشته:  یعنی سال 2002 اقدام کردین و سال 2011 اپروو شدین و الان 27 ساله اید؟ اگه اینطور باشه پس 9 سال طول کشیده که اپروو بشید و شما الان 27 ساله اید که منهای 9 سال میشه 18 سال و شامل ویزا میشید.
ببینید تاریخ ها رو درست درنظر گرفتم. اگه درست باشن شما شامل ویزا میشید.
سن متقاضی در زمان اقدام ملاک نیست بلکه سن متقاضی در هنگام مصاحبه باید زیر 21 سال باشه، به این سن میگن سن مصاحبه که با سن واقعی تفاوت داره و به این صورته که: سن واقعی منهای مدت زمانی که طول کشیده پرونده اپروو بشه، میشه سن مصاحبه

دوست عزیز به این سایت مراجعه کنید بعد از اینکه اطلاعات درخواستی را که واردکردید خودش مصاحبه میکند و میگوید شما شامل ویزا میشوید یا نه؟موفق باشیدhttp://www.immihelp.com/cspa-calculator.do;jsessionid
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
من چون داييم بيشتر كارهامو دنبال ميكنه زياد از فرم ها خبري ندارم.
ميخواستم بپرسم چه زماني جاي سفارتمون رو انتخاب ميكنيم؟ همون زماني كه اقدام ميكنيم يا بعداً موقعي كه تكميل مدارك ازمون ميخوان؟؟؟؟
و اينكه با شرايط موجود دبي بهترين انتخاب هست ديگه؟؟؟؟؟
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-20 ساعت 13:25)anahita1361 نوشته:  من چون داييم بيشتر كارهامو دنبال ميكنه زياد از فرم ها خبري ندارم.
ميخواستم بپرسم چه زماني جاي سفارتمون رو انتخاب ميكنيم؟ همون زماني كه اقدام ميكنيم يا بعداً موقعي كه تكميل مدارك ازمون ميخوان؟؟؟؟
و اينكه با شرايط موجود دبي بهترين انتخاب هست ديگه؟؟؟؟؟

دوست عزیز، انتخاب محل مصاحبه در همان مراحل اولیه صورت میگیره و سه حرف ابتدای کیس نامبر نشون دهنده محل مصاحبه است. در مورد دوم به نظر من هیچ سفارتی بهترین سفارت نیست چون هر کدوم مزایا و معایبی دارند.
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، anahita1361 ، الهه سابق ، abdolreza
(2012-08-20 ساعت 23:09)f1f نوشته:  دوست عزیز، انتخاب محل مصاحبه در همان مراحل اولیه صورت میگیره و سه حرف ابتدای کیس نامبر نشون دهنده محل مصاحبه است. در مورد دوم به نظر من هیچ سفارتی بهترین سفارت نیست چون هر کدوم مزایا و معایبی دارند.

ممنون از جواب شما. كيس نامبر منNPL هست! شما ميتونيد كمك كنيد كه آيا توي پر كردن فرمها اشتباهي شده يا اينكه ناپل هم يكي از گزينه ها هست؟ چون تا جايي كه من ديدم همه دوستان يا ابوظبي هستند يا آنكارا. و اگر كه اشتباه شده آيا الان ميتونن درستش كنن يا ديگه كاري نميشه كرد؟ PD من may 2006 هست.
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai
دوست عزیز ناپل هم یکی از جاهاییه که ایرانیارو مصاحبه میکنن. به نظر من اگه ناپل رفتن واستون سخته (چون به این راحتی ایتالیا ویزا نمیده بهتون) به NVC ایمیل بزنید و تقاضا کنید محلشو تغییر بدن.
یکی از بچه های فروم ازدواج همین مساله واسش پیش اومده بود که البته با بدبختی (به قول خودش) تغییرش داد
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، battosai
دوستان یه سوال
در صورتی که والدین سیتیزن بشوند و کیس از f2b به f1 آپدیت بشه,آیا کیس نامبر هم تغییر میکنه و آپدیت میشه یا همون قبلی میمونه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-19 ساعت 19:56)amir_khoramian نوشته:  دوستان یه سوال
در صورتی که والدین سیتیزن بشوند و کیس از f2b به f1 آپدیت بشه,آیا کیس نامبر هم تغییر میکنه و آپدیت میشه یا همون قبلی میمونه؟

priority date ات تغیری نمیکنه ، در مورد شماره پرونده ، هم فکر نمیکنم تغییر بکنه ، حالا میتونم بپرسم چرا این سوال را کردی ؟ مهم PD شماست ، حالا پرونده شماره اش عوض بشه یا نه ، که من باز فکر نمیکنم ، شما با توجه با این شماره پرونده ارتباط برقرار میکنید با اداره مهاجرت ، و در پرونده شما کتگوری شما از F2B به F1 تغیر خواهد کرد !
پاسخ
ممنون abdolreza عزیر
من امسال پدرم میتونن برای سیتیزن شیپی اقدام کنن,با توجه به اینکه PD من 2010 هست و ویزا بولتن در حال حاضر برای کتگوری f1 , اکتبر 2008 رو کارنت کردن پس اگر قرار باشه که کیس نامبر من هم آپدیت بشه اونوقت ......,اونم با این پیشرفت لاکپشتی ویزا بولتن,امیدوارم منظور من رو متوجه شده باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
(2012-09-20 ساعت 23:22)amir_khoramian نوشته:  ممنون abdolreza عزیر
من امسال پدرم میتونن برای سیتیزن شیپی اقدام کنن,با توجه به اینکه PD من 2010 هست و ویزا بولتن در حال حاضر برای کتگوری f1 , اکتبر 2008 رو کارنت کردن پس اگر قرار باشه که کیس نامبر من هم آپدیت بشه اونوقت ......,اونم با این پیشرفت لاکپشتی ویزا بولتن,امیدوارم منظور من رو متوجه شده باشین

هشتم اکتبر 2005 است ، نه 2008 !!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
PD ات حفظ میشه ، دیگه این دو سه سالی که صبر کردی از بین نمیره ، و این خودش خوبه خیلی ، این جوری که تو میگی و PD تو ۲۰۱۰ است ، حالت معمولی حدود ۵-۶ سال دیگر طول خواهد کشید و به صورت خوش بینانه ممکنه ۳ ساله هم درست بشه ، این دیگه بستگی به تاریخ های که میاد داره برای PD ها ، پارسال، به عنوان مثال ۱۷ ماه جلو رفت در یک سال، پرونده های F1 ولی سال قبلش جلو که نرفت بلکه ۲۱ ماه هم عقب رفت ! باز ساله قبلش ۳۱ ماه جلو رفته بود ، اینجوری که میبینی در این کتگوری اصلا نمیشه با حدس نظر داد ، باید منتظر بود و دید هر سال چگونه پیشرفت میکنه ، من خودم ۷ سال است که منتظرم ، و مثل تو امسال مادرم برای سیتیزن شدن مصاحبه داره ، و اگر سیتیزن بشه من از F2B به F1 خواهم رفت . منتها PD من 2005 است دسامبر .
پاسخ
(2012-08-16 ساعت 14:28)elahenadafy2 نوشته:  
(2012-08-16 ساعت 14:23)sina2 نوشته:  با سلام من 1 سوال داشتم
دوست عزیز اول بگید چه سالی برای شما اقدام شد و موقع اقدام چند ساله بودید؟ بعد بگید زمانی که پروندتون اپروو شد چند ساله بودید تا بتونم بگم شامل ویزا میشید یا نه

سلام من خالم واسمون سال 2001 اقدام کرده والان من 26 سال تمام دارم .یعنی موقع اقدام سال داشتم.حالا منتظریم واسه زمان مصاحبه .من ازدواج کردم . جز این برنامه خواهم بود ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان