کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
با سلام
در سال 2004 پدر من اقدام کرد برای ویزای مهاجرتی اما متاسفانه در سال 2008 ذر امریکا فوت شدند.ایا امکان دارد پرونده من با مادرم که الان سیتیزنه ولی در زمان فوت پدرم گرین کارت داشتن ادامه پیدا کند.من یک خواهر و یک برادر سیتیزن هم دارم و اخرین باز مانده از خانواده هستمو بالای 21 سال .اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره یا تجربه ای ممنون می شم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، dreamer60 ، frozen mind
(2012-12-07 ساعت 12:59)adrian11 نوشته:  با سلام
در سال 2004 پدر من اقدام کرد برای ویزای مهاجرتی اما متاسفانه در سال 2008 ذر آمریکا فوت شدند.ایا امکان دارد پرونده من با مادرم که الان سیتیزنه ولی در زمان فوت پدرم گرین کارت داشتن ادامه پیدا کند.من یک خواهر و یک برادر سیتیزن هم دارم و اخرین باز مانده از خانواده هستمو بالای 21 سال .اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره یا تجربه ای ممنون می شم

سلام دوست عزیز
من فکر نمی کنم امکان ادامه پرونده شما باشه چون پتینشر شما باید در قید حیات و زندگی در امریکا باشن به نظرم بهتره مادرتون یا خواهر و برادرتون مجددا براتون اقدام کنن البته اگه دوستان اطلاعات دیگه ای دارن میتونن اصلاح کنن
--------------------------------------------------------------------------------
نوع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک : سپتامبر2011
تاریخ approve: آپریل 2012
دریافت شماره کیس : جولای 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-12-08 ساعت 10:49)saba.m نوشته:  
در سال 2004 پدر من اقدام کرد برای ویزای مهاجرتی اما متاسفانه در سال 2008 ذر آمریکا فوت شدند.ایا امکان دارد پرونده من با مادرم که الان سیتیزنه ولی در زمان فوت پدرم گرین کارت داشتن ادامه پیدا کند.من یک خواهر و یک برادر سیتیزن هم دارم و اخرین باز مانده از خانواده هستمو بالای 21 سال .اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره یا تجربه ای ممنون می شم

سلام دوست عزیز
من فکر نمی کنم امکان ادامه پرونده شما باشه چون پتینشر شما باید در قید حیات و زندگی در آمریکا باشن به نظرم بهتره مادرتون یا خواهر و برادرتون مجددا براتون اقدام کنن البته اگه دوستان اطلاعات دیگه ای دارن میتونن اصلاح کنن

سلام
چیزی که من شنیدم و یک بار هم دیدم بچه ها به قانون یا تبصرش لینک داده بودن این بود که می شه در صورت فوت پتیشنر یک نفر دیگه از خانواده همون پرونده رو ادامه بده مثلا مادرتون. اما چرا زودتر از کسی نپرسیدین؟ فکر می کنم وکیل ها می تونن کمک کنن.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، battosai ، dreamer60 ، f1f ، frozen mind
نظر من هم شبيه نرگس خانومه Smile
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: ladan ، f1f ، abdolreza ، frozen mind
(2012-12-08 ساعت 18:19)nargesi نوشته:  

سلام
چیزی که من شنیدم و یک بار هم دیدم بچه ها به قانون یا تبصرش لینک داده بودن این بود که می شه در صورت فوت پتیشنر یک نفر دیگه از خانواده همون پرونده رو ادامه بده مثلا مادرتون. اما چرا زودتر از کسی نپرسیدین؟ فکر می کنم وکیل ها می تونن کمک کنن.

سلام آدرين عزيز
قبل از هر چيزي تسليت من را پذيرا باشيد.

فايل لينکي که نرگس جان گفتن رو براتون ميذارم اميدوارم که بتونه کمک کنه بهتون

موفق باشين.

فایل‌های پیوست
.pdf   در صورت فوت اقدام‌کننده ....pdf (اندازه 102.3 KB / تعداد دانلود: 103)
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، f1f ، الهه سابق ، frozen mind
من الان ویزای J1 (Exchange visitor) گرفتم از دانشگاه Pennsylvania university برای 6 ماه short time البته دعوت نامه من 1 ساله بود که برای اینکه 2 Years Rule Apply نخوره که راهنمایی غلط مشاور دانشگاه بود و فرقی نمی کرد من کردمش 6 ماهه و به دلیل Financing Goverment از دولت ایران که تنها 6 هزار یورو و معلوم نیست بدن یا ندن من با وجود Bank Statment دوبرابر آنچه لازم بود بهم ویزا با 2 Year Rule Apply دادن که وقت گرفتم و نامه از استاد در آمریکام بردم که توان مالی من کافیه و بهشون گفتم من فکر نمی کردم مشکل ایجاد بکنه و حالا من نمی خوام از این کمک مالی استفاده کنم قبول نکردن و گفتن یا باید این ویزا رو لغو کنی و از اول اقدام کنی یا باید بری آمریکا و درخواست Waiver کنی از دولت آمریکا وقتی نوبت گرین کارتت شد و الان یک نامه دادن که تصمیم با خودم و اگر از این ویزا استفاده کنم حتی اگر گرین کارت بگیرم باز باید صبر کنم 2 سال بگذره و بعد می تونم برم آمریکا برای زندگی.

حالا مشکلات من اینه که مادر من 17th Sep 2001 = Receipt Date اقدام کرده از طریق خالم برای گرین کارت و من متولد 14th July 1983 هستم و سال 2010 جوابش آمد ولی مجددا فایل ها 2 سال عقب افتاد و الان طبق نوبت برای Visa Bulletin گروه F4 که گروه ماست 5 ماه دیگه نوبت مصاحبه گرین کارت و مهاجرتمان هستش. البته این زمان قطعی نیست. که از لینک زیر قابل مشاهده است :
http://travel.state.gov/visa/bulletin/bu..._1360.html
سئوال اول ) من نیز رد صلاحیت نشدم و برای مصاحبه اسم من نیز کنار اسم مادر پدر و بردیا زیر 21 سال در آمده و موقع پر کردن فرم تنها من 18 سال دو ماهم بود، حالا روز مصاحبه در صد دادن ویزا به من چقدر است.

سئوال دوم ) اگر من از ویزای J1 که گرفتم استفاده کنم نحوه اقدام برای Waiver از قانون 2 Year Rule چگونه است و کی و کجا باید اقدان کنم از ایران یا آمریکا و احتمال قبول آن چقدر است.

سئوال سوم ) اگر من بازم پول وزارت علوم ایران نگیرم و نامه آنها رو نگهدارم و از دانشگاه بخوام اگه قبول کنن در فرم DS-2019 این Ministry of science رو حذف کنن در پرونده Waiver موثر یا نه.
Approval Date: 23 Sep 2009
Prioty Date = 12 Sep 2001
Interview Date : 12 Jan 2014
کلیر 22 اکتبرBig GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، farshid.a
دوستان سلام، در ادامه سئوال بالا که مطرح کردم باید بگم که Priority Date: 12 Sep 2001
خب، موقع مصاحبه به میزان 8 سال از سن من کم می کنن. اگر سن من موقع مصاحبه دقیقا 28 سال و مثلا 11 ماه باشه، برابر با 20 سال و 11 ماه تلقی میشه و بنابراین به من ویزا تعلق می گیره؟ ولی الان من 29 سال و 4 ماهمم و این یعنی من دیگه گرین کارت نمی گیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ آخه وقت مصاحبه و ویزا بولتین رو اینا خودشون عقب انداختن من چی کار باید بکنم کسی تو موقعیت من بوده اینا این تاخیر خودشونو قبول می کنن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farshid.a ، dreamer60 ، frozen mind
(2012-12-09 ساعت 20:47)arsia نوشته:  دوستان سلام، در ادامه سئوال بالا که مطرح کردم باید بگم که Priority Date: 12 Sep 2001
خب، موقع مصاحبه به میزان 8 سال از سن من کم می کنن. اگر سن من موقع مصاحبه دقیقا 28 سال و مثلا 11 ماه باشه، برابر با 20 سال و 11 ماه تلقی میشه و بنابراین به من ویزا تعلق می گیره؟ ولی الان من 29 سال و 4 ماهمم و این یعنی من دیگه گرین کارت نمی گیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟/ آخه وقت مصاحبه و ویزا بولتین رو اینا خودشون عقب انداختن من چی کار باید بکنم کسی تو موقعیت من بوده اینا این تاخیر خودشونو قبول می کنن؟
سلام دوست من
موقعیت من هم دقیقا مثل شما بود سن وسالمون هم تقریبا مثل همه من هم سال2000 موقع ثبت نام حدود18سال سن داشتم دوسال پیش اسمم به عنوان فرزند مجرد زیر21سال اعلام شد وپول ویزا رو هم از اسپانسرم تو آمریکاکه دایی بنده بود بابت من گرفتندتااینکه ویزا بولتن 2سال عقبگرد کردوحدودا 3 ماه پیش به ما وقت مصاحبه دادند ومن در اون تاریخ سنمو طبق قانون حساب کردم وبالای 21 سال شدم حتی با دوتا وکیل معتبر مهاجرت تو آمریکا چندین بارصحبت کردم وتمام مدارکو براشون فکس کردم ونظر هر دوی اونها این بود که شما حدود2ماه اضافه سن داریدوحتی اگر یک روز از 21 سال بیشتر باشید به شما ویزا تعلق نمیگیره و وزارت امور خارجه آمریکا این 2سال عقبگرد رو کم نمیکنن و ملاک تاریخ اپروو شدن جدید در ویزا بولتن هست خلاصه تمام امید منو ناامید کردن تا اینکه نامه مصاحبه ما اومد و اسم من هم درصفحه آخر نامه اومده بود واز من هم یک سری مدارک مثل باقی اعضا برای روز مصاحبه خواستند و ویزامو در آخر کار دادن ..
حالا نمیدونم روز مصاحبه این 2سال عقبگرد ویزا بولتن رو حساب کردن یا نه (روز مصاحبه انقدر استرس داشتم که در این مورد هیچ سوالی نکردم و فقط دعا میکردم) شما هم نگران نباش چون وضعیت شما هم مثل منه به نظر من اگر اسمت تو نامه مصاحبه جدید بیاد همه چیز ردیف میشه این قانونشون انقدر پیچیدس که وکیل های مهاجرت هم که مدعی هستن کم میارن و تا روز آخر هیچ چیز معلوم نیست وهمه چیز با خداست...
.... امیدوار باش Shy
CAT: FAMILY F4
PD: NOV 2000
CASE NO: YRV2012XXXX
Interview visa: Aug 2012
تاریخ ورود:22/12/2012
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60 ، girl ، frozen mind ، pr.kia
(2012-12-09 ساعت 23:27)farshid.a نوشته:  
(2012-12-09 ساعت 20:47)arsia نوشته:  دوستان سلام، در ادامه سئوال بالا که مطرح کردم باید بگم که Priority Date: 12 Sep 2001
سلام دوست من
موقعیت من هم دقیقا مثل شما بود سن وسالمون هم تقریبا مثل همه من هم دوسال پیش اسمم به عنوان فرزند مجرد زیر21سال اعلام شد وپول ویزا رو هم از اسپانسرم تو آمریکاکه دایی بنده بود بابت من گرفتندتااینکه ویزا بولتن 2سال عقبگرد کردوحدودا 3 ماه پیش به ما وقت مصاحبه دادند ومن در اون تاریخ سنمو طبق قانون حساب کردم وبالای 21 سال شدم حتی با دوتا وکیل معتبر مهاجرت تو آمریکا چندین بارصحبت کردم وتمام مدارکو براشون فکس کردم ونظر هر دوی اونها این بود که شما حدود2ماه اضافه سن داریدوحتی اگر یک روز از 21 سال بیشتر باشید به شما ویزا تعلق نمیگیره و وزارت امور خارجه آمریکا این 2سال عقبگرد رو کم نمیکنن و ملاک تاریخ اپروو شدن جدید در ویزا بولتن هست خلاصه تمام امید منو ناامید کردن تا اینکه نامه مصاحبه ما اومد و اسم من هم درصفحه آخر نامه اومده بود واز من هم یک سری مدارک مثل باقی اعضا برای روز مصاحبه خواستند و ویزامو در آخر کار دادن ..
حالا نمیدونم روز مصاحبه این 2سال عقبگرد ویزا بولتن رو حساب کردن یا نه (روز مصاحبه اینقدر استرس داشتم که از ترس در این مورد هیچ سوالی نکردم و فقط دعا میکردم) شما هم نگران نباش چون وضعیت شما هم مثل منه به نظر من اگر اسمت تو نامه مصاحبه جدید بیاد همه چیز ردیف میشه این قانونشون انقدر پیچیدس که وکیل های مهاجرت هم که مدعی هستن کم میارن و تا روز آخر هیچ چیز معلوم نیست وهمه چیزبا خداست...
.... امیدوار باش Shy

ممنون دوست خوبم بابت راهنمایی که کردید ولی من الان یک ویزا J1 هم دارم که نمی دونم از آن استفاده بکنم یا نه؟ بعد یک سئوال شما کدوم کشور رفتید مصاحبه من آنکارا هستم که سر J1 خیلی اذیتم کردن و زمان مصاحبه شما بهد اعلام توی Visa Bultian بود یا قبلش شما رفتیت؟ چقدر قبل یا بعدش؟
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق ، dreamer60 ، farshid.a
متاسفانه درمورد ویزای J1شما من هیچ اطلاعاتی ندارم ودیگر دوستان میتونند به شما اطلاعات بدند یا با وکلای مهاجرت تماس بگیر و مشورت کن
زمانی که در ویزا بولتن کارنت شدیم حدود 4 ماه بعد نامه دعوت به مصاحبه به ایمیل اسپانسرم در آمریکا فرستاده شد که کیس ما رو از آنکارا به خاطر شلوغی یا نمیدونم به چه دلیل دیگه خودشون به ایروان ارمنستان تغییر دادند با شماره کیس نامبر جدید(البته خیلی ازپرونده های ایرانیها رو از آنکارا وامارات به ارمنستان تغییرمکان دادن)تاریخ مصاحبه برای 2ماه بعدش بود جمعا حدود شش 6ماه تا روز مصاحبه طول کشید.
البته این زمان برای خیلی از دوستان کمتر ازما بوده برای بعضی ها هم بیشتر این تاریخها متغیره ونمیشه دقیق براش برنامه ریزی کرد
CAT: FAMILY F4
PD: NOV 2000
CASE NO: YRV2012XXXX
Interview visa: Aug 2012
تاریخ ورود:22/12/2012
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، dreamer60
سلام
من فکر کنم قانون بالای 21 سال برداشتن. مثل اینکه مهم اینه که موقعی که تقاضا میکنن فرزند باید زیر 21 سال باشه. من با چند وکیل هم که صحبت کردم گفتن که این قانون تصویب کردن ولی فقط اعلام نکردن. من دارم دنبالش میگردم. این قانون 26 سمتامبر همین ماه تصویب شده
catocary : F4
prioty date:1 March 2002
aproval date :7 Sep. 2005
interview date : 7jan 2015
adminstrative processing
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، farshid.a ، frozen mind ، bsbali
سلام ميشه مطمئن شديد به ما هم بگيد, اين خيلى مهمهکسى از بچه ها اينو شنيده بود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، dreamer60
یعنی این قانون واقعا تصویب شده بعد ما هم می توانیم ازش استفاده کنیم با اینکه از زمان کیس قبلی 3 سال گذشته و الان F2b تو نوبت هستیم؟!!!! کاش واقعا این قانون وجود داشته باشه......
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، frozen mind
جهت اطلاع کلی کسانی که از طریق خانوادگیf4 برایشان درخواست گرین کارت شده میرسانم طبق یک قانونی که در اداره مهاجرت آمریکا وجود داره خانواده هایی که زمان مصاحبه آنان برای گرین کارت میرسه و اگر فرزند آن خانواده به بالای 21 سال برسد یک شانسی را اداره مهاجرت آمریکا به این فرزندان میدهند ( البته مجرد باشند) و آن این است که :
از تاریخ فایل پرونده ( استارت تقاضا) تا تاریخ اولین نامه اداره مهاجرت مبنی بر اینکه شما واجد شرایط گرفتن گرین کارت هستید ولی بایستی زمانش را به انتظار بگذرانید ( اولین نامه اداره مهاجرت بعد از فایل پرونده) معمولا" مابین 1 سال تا 5 الی 6 سال که نامه بدست کسی که پرونده را فایل کرده بگذرد این چند سال از سن فرزند شما در زمان مصاحبه کسر میگردد و مثلا" اگر فرزند مجرد شما در زمان مصاحبه در سفارت 24 سال هم داشته باشد کنسول آمریکا پرونده را بررسی میکند و اگر اولین نامه شما بعد از مثلا" 3 سال بدست اقدام کننده رسیده باشد از سن فرزند شما کم میکنند و مثلا" فرزندی که فکر نمیکرد با 24 سال شامل گرین کارت فامیلی شود پس از کسر مثلا" 3 سال 21 ساله حساب میشود و گرین کارت به او نیز تعلق میگیرد .
این قانون را همه نمی دانند و متاسفانه در هیچ کجا در سایت هم ندیدم که توضیح بدهند . انشاله با دانستن این مطلب اگر فرزند شما بالای 21 سال هم داشته باشد به او نیز تعلق بگیرد . اگر کسی متوجه نشده و این شرایط را دارد برای من کامنت بگذارد تا دقیقتر شرح بدهم .( پرونده هایی هم هست که اولین نامه تا 8 سال بعد میاید)
موفق باشید.
سیامک
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، arminpaye ، aslant ، amir2640
سیامک عزیز ممنون ولی در 4 پست قبل تر من هم این قانون رو کاملا در مورد خدم با جزئیات نوشتم ولی مشکل اینجاست که با این محاسباتم برای این همه تاخیر بازم بالای 21 می شوم و این ماهم که باز 7 روز پیشروی بیشتر نداشت F4 و من واقعا نمی دونم چی کار کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، farshid.a

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان