کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
از معجزه هم یه ذره اونطرف تر . چه طوری این کار رو انجام دادید . ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: helloeone ، شاپرک ، maral-b ، powerb
(2014-02-04 ساعت 11:04)alisarvareharchiabi نوشته:  از معجزه هم یه ذره اونطرف تر . چه طوری این کار رو انجام دادید . ؟!

من هم دقیقا همین نظر رو دارم...خیلی احتمالش ضعیفه ..اون هم به دو نفر ...ا
پاسخ
تشکر کنندگان: maral-b ، battosai ، powerb
میبخشید دوستان عزیز که دیر جواب میدم,این روزها درگیر بیماری پدر هستیم,انشالله در اولین فرصت بطور کامل توضیحات رو براتون مینویسم , اما بطور خلاصه ما از بیمارستان و سناتور این ایالت نامه به سفارت نشون دادیم و البته بسیار محترمانه و انسان دوستانه با ما برخورد کردند
پاسخ
تشکر کنندگان: teriole ، lottery_23 ، battosai ، powerb ، amir2640
(2014-02-07 ساعت 05:05)amir_khoramian نوشته:  میبخشید دوستان عزیز که دیر جواب میدم,این روزها درگیر بیماری پدر هستیم,انشالله در اولین فرصت بطور کامل توضیحات رو براتون مینویسم , اما بطور خلاصه ما از بیمارستان و سناتور این ایالت نامه به سفارت نشون دادیم و البته بسیار محترمانه و انسان دوستانه با ما برخورد کردند

خیلی خوشحالم که تونستید ویزا بگیرید و الان کنار خونوادتون هستید. انشاالله حال پدرتون هم هر چه زودتر خوب میشه.
اگه فرصت کردید و دوست داشتید حتما مراحل کارتون و مدارکی که ارائه دادید رو اینجا بنویسید.
Category: F2B
خداوندا، سرنوشت مرا خیر بنویس. تقدیری مبارک؛ تا هر چه را تو دیر میخواهی زود نخواهم و هر چه را تو زود میخواهی دیر نخواهم.
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، amir_khoramian ، powerb
سلام دوستان.من برای یکی از دوستان سوال دارم.ایشون میخوان برای پسرشون اقدام کنن.هنوز مدارک نفرستادن.میشه کسی راهنمایی کنه که چه مدارکی باید فرستاده بشه؟اگر لیست وار بگید ممنون میشم.
کتگوری:f2a/تاریخ ارسال مدارک:2013، 6 August /تاریخ اپروو: December 4 ,2013/تاریخ دریافت کیس نامبر: 2014, 22 February /تاریخ پرداخت 88 دلار و فرم 261: 2014, 28 February /تاریخ ارسال مدارک اسپانسر:2014, 4 march /تاریخ پرداخت 230دلار: 2014, 12 march /تاریخ کامپلیت:2014, 21 April/تاریخ دریافت نامه مصاحبه:26 مارچ/تاریخ مصاحبه:هفته اول می/کلیر:نوامبر بعد از 6 ماهSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
سلام دوستان
من متولد 1983 هستم، تشكيل پرونده F2 براي مادرم در سال 2000 بوده و approve در سال 2005 شده
من در زمان تاييد 21سال و 5 ماهم بوده و مجرد ولي الان متاهل هستم
پدر، مادر و برادرم بعد از تاييد administrative process ويزاشون Valid شده
ميخواستم بدونم با اين شرايط آيا قانون جديد ميتونه كمكي به من بكنه يا نه؟
البته اسم من هم تو ثبت نام اوليه بوده ولي به دليل عدم احراز شرايط CSPA ديگه به سفارت نرفتم
پس من متولد 1983 - تشكيل پرونده فاميلي براي مادرم سال 2000 از طرف برادرشان - اپرو پرونده 2005 (سن من در اون زمان 21 سال و 5ماه-مجرد)- زمان مصاحبه 2013 الان متاهل و 30 ساله هستم
ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2014-04-12 ساعت 11:56)Parsa_IE نوشته:  سلام دوستان
من متولد 1983 هستم، تشكيل پرونده F2 براي مادرم در سال 2000 بوده و approve در سال 2005 شده
من در زمان تاييد 21سال و 5 ماهم بوده و مجرد ولي الان متاهل هستم
پدر، مادر و برادرم بعد از تاييد administrative process ويزاشون Valid شده
ميخواستم بدونم با اين شرايط آيا قانون جديد ميتونه كمكي به من بكنه يا نه؟
البته اسم من هم تو ثبت نام اوليه بوده ولي به دليل عدم احراز شرايط CSPA ديگه به سفارت نرفتم
پس من متولد 1983 - تشكيل پرونده فاميلي براي مادرم سال 2000 از طرف برادرشان - اپرو پرونده 2005 (سن من در اون زمان 21 سال و 5ماه-مجرد)- زمان مصاحبه 2013 الان متاهل و 30 ساله هستم
ممنون از لطفتون

سلام دوست عزیز
خیر الان برای شما امکان درخواست دادن توسط مادر و پدر و حتی برادر شما وجود نداره در ابتدا باید یا پدر و مادر شما و یا برادر شما سیتیزن بشوند و سپس مجدد برای شما و اعضای خانواده شما یعنی همسر شما درخواست بدهند. این امر بدون در نظر گرفتن زمان لازم برای سیتیزنی پدر و مادر و یا بردار شما از طریق کیس F3 یعنی پدر و مادر تقریبا 10 تا 11 سال زمان لازم دارد و از طریق برادر شما کیس F4 تقریبا 14 سال زمان لازم دارد.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، battosai
(2013-11-04 ساعت 12:11)anahita1361 نوشته:  هرچی تاریخ PD به تاریخ ویزا بولتن نزدیکتر می شه این انتظار سخت تر میشه Sad(
درست تو همین روزها هم ویزا بولتن حرکت مورچه ای پیش می گیره!!
این ماه هم بعید می دونم حرکت چندانی بکنه چون من هنوز نامه مصاحبه نگرفتم پس این ماه هم کارنت نمیشم...

آناهيتا جان سلام
ميشه وضعيت جديدتو آپديت كني تا بفهميم مصاحبت به چه صورت بوده و وضعيت دريافت ويزا يا كلير شدن احتماليت چجوري هست؟منم با شما 4 ماه از تاريخ اپلاي متفاوتيم يعني من دير ترم.و الان تازه مداركمو فرستادم.
موفق باشي.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-11 ساعت 15:59)Siamak A نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 02:03)maral-b نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 00:52)yaszamansani نوشته:  
(2013-12-09 ساعت 17:04)alisarvareharchiabi نوشته:  گارسیا همون قضیه age out بود که افرادی که قبلن پرونده داشتن اما سنشون از 21 گذشته بود و بهشون ویزا تعلق نگرفته بود بتونن بدون نیاز به صبر کردن پی دی قبلی رو بگیرن .

باسلام دوستان يعني اگر اين قانون تصويب بشه ميتونيم بچه هاي بالآي ٢١ سال رو ببريم اخه من وخانوادم گرين كارتمون رو گرفتيم ولي كلا شامل دخترم نشد چون اون ٢٤سال داشت . و اون پرونده اي از قبل نداره..Sad

سلام دوست عزیز این قانون فقط راجع به فرزندان بالای 21 سالی کاربرد داره که قبلا با خانوادشون توی زیر گروه ویزاهای مهاجرتی خانوادگی گروه های f3 , f4 بودن اما بخاطر طولانی بودن زمان پروسس این دو نوع ویزا که حدود 12 سال طول میکشه معمولا سن بچه های خانواده از 21 سال میگذره و این تقصیر اون بچه ها نیست برای همین اگر این قانون گارسیا تصویب بشه به این بچه ها این امتیاز داده میشه که priority date خانوادشون که توی پرونده f3 یا f4 بوده بگیرن و مدت انتظارشون از 8 سال به 1 سال که در واقع طول کارهای اداری پروندشون هست کاهش پیدا میکنه چون این بچه ها در واقع قبلا حدود 10 تا 12 سال صبر کردن و این نامردی که 8 سال دیگه هم صبر کنن . پس در واقع این قانون مال فرزندان مجرد بالای 21 سالی هست که قبلا توی گروه ویزاهای مهاجرتی f3 و f4 بودن. امیدوارم متوجه شده باشن همه اون هایی که سوالشون راجع به قانون گارسیا بوده چون بهتر از این بلد نیستم توضیح بدم دیگه Smile

دوست عزیز حرف شما کاملا" درست هستش ولی قانونی دیگری 3 سال پیش تصویب شد با نام قانون cspaو این قانون هم در ارتباط با همین موضوع هستش.
این قانون میگه : تاریخpd تا زمان نامه approval هر چقدر که طول بکشه در زمان مصاحبه از سن بچه ها کم میشه و اگر پس از کسر شدن اگر بچه باز زیر 21 سال بودش بهش تعلق میگیره و به قانون گارسیا ربطی نداره.
به عنوان مثال : خود من ماه دیگه به همراه خانواده ام و پسرم که 24 سالشه مصاحبه دارم و زمان pd من تا زمان نامه قبولی 8 سال طول کشیده و الان که دارم با خانواده ام میرم مصاحبه سن پسر من پس از کسر 8 سال 16 سال محاسبه میشه و به همین دلیل برای پسرم نیز مجزا دعوتنامه را دادند.( البته فقط برای f4 و f3)
امیدوارم که کمکی کرده باشم.
موفق باشید

بچه ها سلام بذاريد ازتجربه شخصي خودم در مورد اين قانون بگم:سال 96 مادر بزرگم براي مادرم و خانوادش كه ما باشيم در خواست دادكه ميشه نوع f3 من اون موقع 16 سال داشتم و طي مدتي كه كارمون درست بشه 5 سال طول كشيد و من درست بعد از 3 هفته از بالاي 21 سال شدنم!نامه سفارتمون اومد بدون وجود نام من!
اما ما تمام كارهاي پزشكيمون هم انجام داديم و از سفارت هم خواستيم كه بذاره منم وارد بشم و با كنسول صحبت كنم كه همان جا به ما قانون cspa را پيشنهاد دادند يه چيزي مثل همون گارسيا(قانون حمايت از فرزندي كه تنها ميمونه و اين همه معطل شده!)اما با كمال ناراحتي بعد از انتظار جواب رييس! ايشان موافقت نكردند و گفتند نميتونيم با اين قانون به شما ويزا بديم!
در نهايت با تصميم كل خانواده بنا بر اين شد كه همه برن به جز من!و مادرم به محض رسيدن به آمريكا و دريافت گرين كارت براي من درخواست دادند كه ميدونيد ميشه نوع f2b و اون موقع سپتامبر 2006 بود.بعد من سال 2008 ازدواج كردم و مادرم اكتبر 2009 با سيتيزني براي ما درخواست مجدد دادن كه ميشه نوع f3.ميدونيد كه اگه قبل از سيتيزن شدن والدين ،شما ازدواج كنيد كيس f2b كنسل ميشه و از همون f3 به بعد دوباره حساب ميشه اما اينجا اونا به ما نامه دادند(انگار كه عذاب وجدان ندادن ويزا در اون روز اول گلوشون رو گرفته بود!!) كه دو تا كيس شما كامباين شده و در حال بررسي هستيم.
در ابتداي سال 2014 كيس نامبر ما اومد و منو با وجود متاهلي ،f2b حساب كردند.و تا امروز ما مدارك هم براشون فرستاديم و منتظر نامه مصاحبه هستيم.
همه اينارو گفتم كه بگم نه شامل شدن يه قانون نه نشدنش هيچ قانون خاصي براي اينا نداره! يه جا سال 2001 حال منو گرفتند و يهم ويزا ندادن و يه جا سال 2014 قانوني كه شامل حالم نميشد رو بهم نسبت دادند
در كل من ازسال1996و2006و 2009 همچنان منتظرم!
براتون دعا ميكنم سريعتر كار همتون درست بشه و حتما تماستون رو با nvcقطع نكنيد.به اميد تصويب و اجراي قوانين مثبت به نفع هممون.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، شهلا 1346 ، amir2640 ، amjad ، Eli.n
(2014-05-05 ساعت 11:42)marysam نوشته:  
(2013-12-11 ساعت 15:59)Siamak A نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 02:03)maral-b نوشته:  
(2013-12-10 ساعت 00:52)yaszamansani نوشته:  
(2013-12-09 ساعت 17:04)alisarvareharchiabi نوشته:  گارسیا همون قضیه age out بود که افرادی که قبلن پرونده داشتن اما سنشون از 21 گذشته بود و بهشون ویزا تعلق نگرفته بود بتونن بدون نیاز به صبر کردن پی دی قبلی رو بگیرن .

باسلام دوستان يعني اگر اين قانون تصويب بشه ميتونيم بچه هاي بالآي ٢١ سال رو ببريم اخه من وخانوادم گرين كارتمون رو گرفتيم ولي كلا شامل دخترم نشد چون اون ٢٤سال داشت . و اون پرونده اي از قبل نداره..Sad

سلام دوست عزیز این قانون فقط راجع به فرزندان بالای 21 سالی کاربرد داره که قبلا با خانوادشون توی زیر گروه ویزاهای مهاجرتی خانوادگی گروه های f3 , f4 بودن اما بخاطر طولانی بودن زمان پروسس این دو نوع ویزا که حدود 12 سال طول میکشه معمولا سن بچه های خانواده از 21 سال میگذره و این تقصیر اون بچه ها نیست برای همین اگر این قانون گارسیا تصویب بشه به این بچه ها این امتیاز داده میشه که priority date خانوادشون که توی پرونده f3 یا f4 بوده بگیرن و مدت انتظارشون از 8 سال به 1 سال که در واقع طول کارهای اداری پروندشون هست کاهش پیدا میکنه چون این بچه ها در واقع قبلا حدود 10 تا 12 سال صبر کردن و این نامردی که 8 سال دیگه هم صبر کنن . پس در واقع این قانون مال فرزندان مجرد بالای 21 سالی هست که قبلا توی گروه ویزاهای مهاجرتی f3 و f4 بودن. امیدوارم متوجه شده باشن همه اون هایی که سوالشون راجع به قانون گارسیا بوده چون بهتر از این بلد نیستم توضیح بدم دیگه Smile

دوست عزیز حرف شما کاملا" درست هستش ولی قانونی دیگری 3 سال پیش تصویب شد با نام قانون cspaو این قانون هم در ارتباط با همین موضوع هستش.
این قانون میگه : تاریخpd تا زمان نامه approval هر چقدر که طول بکشه در زمان مصاحبه از سن بچه ها کم میشه و اگر پس از کسر شدن اگر بچه باز زیر 21 سال بودش بهش تعلق میگیره و به قانون گارسیا ربطی نداره.
به عنوان مثال : خود من ماه دیگه به همراه خانواده ام و پسرم که 24 سالشه مصاحبه دارم و زمان pd من تا زمان نامه قبولی 8 سال طول کشیده و الان که دارم با خانواده ام میرم مصاحبه سن پسر من پس از کسر 8 سال 16 سال محاسبه میشه و به همین دلیل برای پسرم نیز مجزا دعوتنامه را دادند.( البته فقط برای f4 و f3)
امیدوارم که کمکی کرده باشم.
موفق باشید

بچه ها سلام بذاريد ازتجربه شخصي خودم در مورد اين قانون بگم:سال 96 مادر بزرگم براي مادرم و خانوادش كه ما باشيم در خواست دادكه ميشه نوع f3 من اون موقع 16 سال داشتم و طي مدتي كه كارمون درست بشه 5 سال طول كشيد و من درست بعد از 3 هفته از بالاي 21 سال شدنم!نامه سفارتمون اومد بدون وجود نام من!
اما ما تمام كارهاي پزشكيمون هم انجام داديم و از سفارت هم خواستيم كه بذاره منم وارد بشم و با كنسول صحبت كنم كه همان جا به ما قانون cspa را پيشنهاد دادند يه چيزي مثل همون گارسيا(قانون حمايت از فرزندي كه تنها ميمونه و اين همه معطل شده!)اما با كمال ناراحتي بعد از انتظار جواب رييس! ايشان موافقت نكردند و گفتند نميتونيم با اين قانون به شما ويزا بديم!
در نهايت با تصميم كل خانواده بنا بر اين شد كه همه برن به جز من!و مادرم به محض رسيدن به آمريكا و دريافت گرين كارت براي من درخواست دادند كه ميدونيد ميشه نوع f2b و اون موقع سپتامبر 2006 بود.بعد من سال 2008 ازدواج كردم و مادرم اكتبر 2009 با سيتيزني براي ما درخواست مجدد دادن كه ميشه نوع f3.ميدونيد كه اگه قبل از سيتيزن شدن والدين ،شما ازدواج كنيد كيس f2b كنسل ميشه و از همون f3 به بعد دوباره حساب ميشه اما اينجا اونا به ما نامه دادند(انگار كه عذاب وجدان ندادن ويزا در اون روز اول گلوشون رو گرفته بود!!) كه دو تا كيس شما كامباين شده و در حال بررسي هستيم.
در ابتداي سال 2014 كيس نامبر ما اومد و منو با وجود متاهلي ،f2b حساب كردند.و تا امروز ما مدارك هم براشون فرستاديم و منتظر نامه مصاحبه هستيم.
همه اينارو گفتم كه بگم نه شامل شدن يه قانون نه نشدنش هيچ قانون خاصي براي اينا نداره! يه جا سال 2001 حال منو گرفتند و يهم ويزا ندادن و يه جا سال 2014 قانوني كه شامل حالم نميشد رو بهم نسبت دادند
در كل من ازسال1996و2006و 2009 همچنان منتظرم!
براتون دعا ميكنم سريعتر كار همتون درست بشه و حتما تماستون رو با nvcقطع نكنيد.به اميد تصويب و اجراي قوانين مثبت به نفع هممون.

سلام ما امسال ویزا گرفتیم با فرزند پسر بالای 24 سال قانون الان دقیقا صدق میکنه حتی با کیس ما تا 28 سال با آرزوی موفقیت
پاسخ
تشکر کنندگان:
1234567891
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-07 ساعت 10:15)شهلا 1346 نوشته:  
(2014-04-10 ساعت 02:52)فاطمه نوری نوشته:  سلام دوستان.من برای یکی از دوستان سوال دارم.ایشون میخوان برای پسرشون اقدام کنن.هنوز مدارک نفرستادن.میشه کسی راهنمایی کنه که چه مدارکی باید فرستاده بشه؟اگر لیست وار بگید ممنون میشم.

یکسال از آمدن ما به آمریکا میگذرد و پسر بالای بیست و یکسالم ایران هست براش اپلای نکردم چون منتظر نتایج لاتاری بودم که برنده نشد و میخواستم اگر برنده نشده از طریق ویزای توریستی برای دامادی برادرش بیاد که خودش قبول نکرد گفت اگر من بیام تو نمیزاری من برگردم و الان تو ذهنم اینه که برای فوق لیسانس براش درخواست ویزای دانشجویی کنم .
خوب با توجه باینکه اون میخواد داماد بشه فقط ویزای دانشجویی را قبول کرده که بعد از دامادیش براش اقدام کنم که با همسرش برای تحصیل بیاد و اما سوال من :
1) من اگر براش فرم l130 را پر کنم باز میتونم براش ویزای دانشجویی بگیرم ؟؟؟
2) الان که هنوز مجرده براش فرم l130 را پر کنم یا فرقی نمیکنه بهر حال این فرم بعد از ازدواجش باید عوض بشه ؟؟؟
3) آیا میشه ازدواج کنه ولی در شناسنامه اش ثبت نشه و با همون فرم 130 بیاد ؟؟؟
4) برای اپلای با یک وکیل صحبت کردم گفت 1500 دلار میگیره و فرم را ارسال میکنه و تا زمانیکه سفارت تایید کرد پیگیری میکنه و با ما همکاری میکنه و آیا برای انجام این کار به وکیل نیازی هست ؟
لطفا هر کس تجربه ای در خصوص داره به اشتراک بزاره .
اگر هم وکیلی را می شناسید که میتونه مشاوره بده و درست راهنمایی کنه معرفی کنید . نمیدونم برای دانشگاه براش اقدام کنم یا اپلایش کنم چون واقعا تحمل 5 سال صبر کردن را ندارم و الان خوبخود یکسال را از دادم .

سلام

این لینک سایت دکتر ناصریانه که خود من هم چند سال پیش از طریق مهاجر سرا باهاشون اشنا شدم و تا حالا هم دو مرتبه ای که باهاشون تماس گرفتم بدون دریافت هزینه راهنماییم کردن و به نظره من وکیل خوبی هست و بد نیست تلفنی با ایشون هم یه مشورتی بکنید و شرایطتونو کاملا براشون توضیح بدید

http://lawinscal.aaacsn.net/

و این که گفتید پسرتون میخواد ازدواج کنه و بعدش بیاد اونجاباید به این نکته توجه داشته باشید که در صورت ازدواج پسر شما تا سیتیزن نشید نمیتونید دیگه برایه ایشون اقدام کنید تازه بعدش هم اگر سیتیزن شید 10 سال حدودا طول میکشه کارشون ...

ولی اگر پسرتون دانشجویی بیاد اونجا ولی مجرد باشه فکر میکنم میتونید اون موقع هم براشون درخواست بدید که هم پسرتون پیشتون باشه و هم شانس گرفتن گرین کارتو از دست نده چون با ویزایه داشجویی نمیشه به این راحتی گرین کارت گرفت ( اگه خواستید اینطور اقدام کنید حتما بعد از گرفتن ویزا یه دانشجویشون اقدام کنید چون که اگه قبلش فایل پر کرده باشید خیلی سخت تر به ایشون ویزایه دانشجویی میدن به دلیل داشتن پرونده خانوادگی )

بنابراین بهتر خودتون و پسرتون قبل از هر کاری همه ی جوانبش رو بسنجید دوست گرامی

موفق باشید
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، شهلا 1346 ، bsbali ، jonsmit
با سلام خدمت دوستان ، اساتید گرامی
برای ما حدود ۱۵ ۱۶ سال پیش توسط عمه ام واسه گرین کارت اقدام شده بود (f4) نامه معرفی پدرم به سفارت سال ۲۰۰۸ اومد و کیس نامبرش هم با ۲۰۰۵ شروع میشد و تاریخ اپروش هم مال قبل ۲۰۰۵ بود (تاریخ دقیقش رو نمیدونم) و در تاریخ ۲۰۱۲ هم موفق به اخذ گرین کارت شد. همون موقع واسه من اقدام کرد که تاریخ اپرو و پریورتی و کیس نامبر من هم ۲۰۱۳ شد و اونا من رو در کتگوری f2b گذاشتن!
حالا سوال من اینه که از اونجایی که در سال ۲۰۰۵ که اپرو و ... پدرم من ۱۹ سالم بود این قانون cspa شامل حال بنده میشه یا نه؟
ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2014-05-09 ساعت 14:31)jonsmit نوشته:  با سلام خدمت دوستان ، اساتید گرامی
برای ما حدود ۱۵ ۱۶ سال پیش توسط عمه ام واسه گرین کارت اقدام شده بود (f4) نامه معرفی پدرم به سفارت سال ۲۰۰۸ اومد و کیس نامبرش هم با ۲۰۰۵ شروع میشد و تاریخ اپروش هم مال قبل ۲۰۰۵ بود (تاریخ دقیقش رو نمیدونم) و در تاریخ ۲۰۱۲ هم موفق به اخذ گرین کارت شد. همون موقع واسه من اقدام کرد که تاریخ اپرو و پریورتی و کیس نامبر من هم ۲۰۱۳ شد و اونا من رو در کتگوری f2b گذاشتن!
حالا سوال من اینه که از اونجایی که در سال ۲۰۰۵ که اپرو و ... پدرم من ۱۹ سالم بود این قانون cspa شامل حال بنده میشه یا نه؟

با سلام
در ابتدا باید تاریخ دقیق زمان اپرو شدن و زمان درخواست اولیه را داشته باشید که اگر اختلاف این دو تاریخ از سن شما در زمان مصاحبه که سال 2013 بوده کسر گردد و سن شما کمتر از 21 سال بشود یعنی می توانستید از قانون CSPA استفاده کنید ، حالا تصور میکنیم برای خانواده شما سال 1998 درخواست داده شده است و تاریخ اپرو شما هم 2005 باشد اختلاف این دو تاریخ 7 سال است و سن شما در زمان مصاحبه 27 سال بوده است که اگر 7 سال از آن کسر گردد یعنی شما 20 سال داشته اید که مشمول استفاده از این قانون بوده اید ولی اگر تاریخ اپرو شما 2003 بوده باشد این اختلاف 5 سال می شود که سن شما 22 خواهد شد که مشمول استفاده از این قانون نمی شوید. تمام این موارد به تاریخ های دقیق کیس پدر شما مربوط می شود که باید پیدا کنید و سپس از روی آنها این محاسبات را انجام دهید.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: jonsmit ، battosai ، amir2640 ، Saeedv13
(2014-05-09 ساعت 16:59)bsbali نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 14:31)jonsmit نوشته:  با سلام خدمت دوستان ، اساتید گرامی

با سلام
در ابتدا باید تاریخ دقیق زمان اپرو شدن و زمان درخواست اولیه را داشته باشید که اگر اختلاف این دو تاریخ از سن شما در زمان مصاحبه که سال 2013 بوده کسر گردد و سن شما کمتر از 21 سال بشود یعنی می توانستید از قانون CSPA استفاده کنید ، حالا تصور میکنیم برای خانواده شما سال 1998 درخواست داده شده است و تاریخ اپرو شما هم 2005 باشد اختلاف این دو تاریخ 7 سال است و سن شما در زمان مصاحبه 27 سال بوده است که اگر 7 سال از آن کسر گردد یعنی شما 20 سال داشته اید که مشمول استفاده از این قانون بوده اید ولی اگر تاریخ اپرو شما 2003 بوده باشد این اختلاف 5 سال می شود که سن شما 22 خواهد شد که مشمول استفاده از این قانون نمی شوید. تمام این موارد به تاریخ های دقیق کیس پدر شما مربوط می شود که باید پیدا کنید و سپس از روی آنها این محاسبات را انجام دهید.

خیلی ممنون دوست عزیز ولی ببخشیدا من یکم گیج شدم عمه ام در سال ۱۹۹۷ واسمون اقدام کرد (من ۱۰ سالم بود) در سال ۲۰۰۵ کیس پدرم اپرو شد (که من ۱۸ سالم بود) ودر سال ۲۰۰۸ خواستنش واسه سفارت واسه آزمایشات و ... که در سال ۲۰۱۲ گرینکارتشو گرفت و همون موقع واسه من و مادرم اقدام کرد نامه اپرو من و کیس نامبر هم واسم در سال ۲۰۱۳ اومد(که من ۲۶ سالم بود) ولی تاریخ مصاحبه و اینا معلوم نشده، حالا با این اوصاف به نظر شما این قانون مشمول ما میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان