کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2013-08-13 ساعت 19:48)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-08-13 ساعت 14:33)mrr777 نوشته:  
(2013-08-12 ساعت 02:28)مهتاب - 2251 نوشته:  پروا جان ، نه اومدم دنبال كسي ، ٦٥ دلار تا بلويووة بازم خوبه هاا ولي تا خونه ما يه ساعت راهه فكر كنم همين حدود هاي ٢٠٠ بشه من تا خونه خودمون سنجيدم حتما تا سياتل خيلي كمتره!
من اينجا يه بار سوار تاكسي شدم ٥دقيقه راه بود ٢٥ دلار گرفت تازه ترافيك هم نبود !
الان كه ميومدم مسير رفت يه ترافيك فكر كنم ٥ يا ٦ كليومتري بود !!!!! بهر حال من توصيه ميكنم حدالامكان با اتوبوس و مترو برين چون تاكسي گرونه مخصوصا اينجور ترافيك هام كه باششششششSmile

مهتاب عزیز، با مترو یا اتوبوس چطور می شه از فرودگاه تا محل شما رفت، می تونید شماره خط و یا اطلاعات اصافی رو بزارین؟
Smile Smile Smile پنجشنبه دوباره ميريم فرودگاه نگاه ميكنم ببينم كدوم خطه ؛)
واقعا ممنون میشم اگه این کارو بکنید.Big GrinBig Grin
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: مهتاب - 2251 ، الا ، mrr777 ، پروا ، morvarid1364 ، peyman1355 ، daad ، mhb161 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
٢ تا خط اتوبوس هست تو فردگاه يكي ٥٦٠ كه ميره بلويو يكي هم ٥٧٤ كه ميره سياتل
شما با هر كدوم ه برين تو ترتنزيت سنترها ميتونين خطو عوض كنين مثلا اگه ميخواين برين كركلند از بلويو ميرين يا لين وود هم از بلويو هم از سياتل ميتوين برين مترو هم همينجوره ميتونين تا سياتل برين از اونجا با اتوبوس هر جا خواستين برين
اما فكر كنم با اون همه خستگي همه تاكسيو ترجيح بدن ؛)
پاسخ
(2013-08-13 ساعت 10:36)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-08-13 ساعت 09:09)پروا نوشته:  من امروز نون سنگک و بربری خریدمSmile
نه اصرار نکنید ،نمیگم!Smile
از بيكريه كه ارمنيه؟؟؟ يا اسكويي؟Wink
من اونا رو نمیدونم ،این جا تو کرکلند بود و فکرکنم اسم بیکری هم Ariaبود . روبروش هم یک سوپر ایرانی بود یه اسم سهند. نونش خوب بود.فکر منم نزدیکهای totem lake بود اما آدرس دقیقشو میپرسم چون کسی منو برد اونجا.
تو یک سوپر چینی توی بلویو هم رب انار پیدا کردم! دیگه اینو پیام خصوصی بدید Smile))نمیگم !و هر آنچه که بخواهید مثل صافی و ... کتری و از این چیزا
پاسخ
محمد اقاااا جاي خانواده خالي نباشههSmile) كي بشه شما راهي شينSmile
پاسخ
(2013-08-14 ساعت 09:21)مهتاب - 2251 نوشته:  محمد اقاااا جاي خانواده خالي نباشههSmile) كي بشه شما راهي شينSmile

ممنون مهتاب خانم، ایشالا به زودی به فیض دیدار شما و همسر گرامی می رسم.Tongue
الان خانم در فرودگاه دبی تو هواپیما نشسته و تا نیم ساعت دیگه می پرن.
با تشکر از همه زحمات شماRolleyes کی بشه جبران کنیم.
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
پاسخ
(2013-08-14 ساعت 09:50)mrr777 نوشته:  
(2013-08-14 ساعت 09:21)مهتاب - 2251 نوشته:  محمد اقاااا جاي خانواده خالي نباشههSmile) كي بشه شما راهي شينSmile

ممنون مهتاب خانم، ایشالا به زودی به فیض دیدار شما و همسر گرامی می رسم.Tongue
الان خانم در فرودگاه دبی تو هواپیما نشسته و تا نیم ساعت دیگه می پرن.
با تشکر از همه زحمات شماRolleyes کی بشه جبران کنیم.
ببخشيد من دو جا جا خالي گفتم هههه اول اينجا بود بعد ديدم تو تاپيك كليرنس پست گذاشتين اونجا هم گفتمShy
ما كه كاري نكرديم اين چه حررفيه همين كه شما كلير شين و بياين براي ما كلييي مايه خوشحاليه ايشالله به سلامتييي برسن من فكر ميكردم ٥ شنبه ميان خوب شد كه فهميديم هاااWink
پاسخ
(2013-08-14 ساعت 05:48)مهتاب - 2251 نوشته:  ٢ تا خط اتوبوس هست تو فردگاه يكي ٥٦٠ كه ميره بلويو يكي هم ٥٧٤ كه ميره سياتل
شما با هر كدوم ه برين تو ترتنزيت سنترها ميتونين خطو عوض كنين مثلا اگه ميخواين برين كركلند از بلويو ميرين يا لين وود هم از بلويو هم از سياتل ميتوين برين مترو هم همينجوره ميتونين تا سياتل برين از اونجا با اتوبوس هر جا خواستين برين

ممنون از مهتاب عزیز
اینم سایت اتوبوسها و ترینهای سیاتل که میتونید تمام مسیرها و ایستگاهها بهمراه ساعتهای حرکت اتوبوسها و ترینها را مشاهده کنید
http://www.soundtransit.org/
اینم سایت خوبیه
http://metro.kingcounty.gov/
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
با عرض تشکر از همه بخصوص امیر خان و مهتاب که برجسته تر از بقیه بودند،تاپیک رو از اول خوندم تا حالا
چندتا سوال داشتم
آیا میشه مثل ایران آدم خودش مغازه باز کنه مثلاً سوپرمارکت بزنه یا یه تاکسی بخره باهاش کارکنه؟
و اینکه اونجا دستشوییاش چطورین؟همشون فرنگیه؟ یا ایرانیش هم هست؟
**2013AS19 رویت قبولی: 7 می 2013ارسال مدارک23 می ،دریافت نامه دوم 2 july ؛،مصاحبه هفته اول سپتامبر آنکارا صورتی ,1نفر کلیر بعد از 13 روز،به ما که رسید ویزا تموم شد.
پاسخ
سلام!!!!
يه كار خيلي مهم با همه كسايي كه ميخوان بيان سياتل دارمممممممم !!!
اول اينكه از پيمان و پرواي عزيز خواهش ميكنم بيان و از تجربه اشون براي اجاره خونه بگن ! به مشكلي نخوردن بدون سوشال و گرين كارت؟؟؟؟؟؟ با چه شرايطي خونه گرفتن؟
دوممممم و مهمترينش !!
من خيلي ايميل يا پيام ميگيريم مبني بر اينكه دوستايي كه هنوز نيومدن يا اومدن و تو شهر هاي ديگه هستن و حالا تصميم گرفتن بيان سياتل حالا يا كمك ميخوان يا راهنمايي ميخوان يا هررر چييي
ميخوام به همه بگم موقع انتخاب شهر زندگي احساسي تصميم نگيرين مثلا نگين چون امير مهاجر ميره سياتل حتما خوبه يا از روي تعريف هاي من نوعي كه ميگم اينجا خيي خوبه تصميم نگيرين ، محل زندگيتونو با توجه به موقعيت و روحيه خودتون اانتخاب كنين نه به خاطر حسن و حسين!
من الان واقعا عذاب وجدان دارم كه شايد خيلي ها به حاطر تعريفهاي من اومدن يا ميخوان بيان ! من هر تعريفي كردم از ديد خودم بوده شايد بايد واقع بينانه تر مينوشتم !
دقت كنين من بارررررها نوشتم اينجااااا منظورم دقيقا واشنگتنه نه ايالتهاي ديگه زندگيييي خيلي ساده ارووووم تاكيد ميكنم واقعاااا اروم و بي دغدغه هست نه برج و بارويي هست نه سفينه فضايي نه اسمون خراشهاي جهنمي! يه جايي تو مايه هاي دريا كنار تو ايران! اگه توقعتون از امريكا اونيه كه تو فيلما ديدين بهتره برين نيويورك يا نميدونم واقعا كجا كه اون شكلي باشه ولي واقعيت اينه كه اينجا شبيه يه دهكده تميز و مرتبه نه بيشتر!!!! و مطمئنم اگه توقع ديگه اي داشته باشين بسييييار ميخوره تو ذقتون همونجوري كه تو ذوق من خورد!!
اما از نظر فرهنگ و شعور و اموزش و ..... واقعااا برجسته است
اينجا حتي هتل بدونه كارت بانكي نميتونين برين مگه متل هايي كه خيلي سخت نميگيرن اونا رم نميدونم من اگه كسي تجربه اي داره بگه براي بقيه
ما واقعا براي اجاره كردن خونه بدونه گرين كارت و سوشال و كريديت به مشكل خورديم و بيشتر جاهايي كه ميرم همين مشكل هست بجز بعضي مناطق كه من اصلا مجاني هم نميرم بشينم
بهر حال وظيفه خودم دونستم كه بگم با ديد باز تصميم به انتخاب ايالت ها بگيرين و تعريفهاي بقيه رو مد نظر قرار ندين Smile
پاسخ
(2013-08-15 ساعت 00:12)abshar_wf نوشته:  با عرض تشکر از همه بخصوص امیر خان و مهتاب که برجسته تر از بقیه بودند،تاپیک رو از اول خوندم تا حالا
چندتا سوال داشتم
آیا میشه مثل ایران آدم خودش مغازه باز کنه مثلاً سوپرمارکت بزنه یا یه تاکسی بخره باهاش کارکنه؟
آقا حرف دل مارو زدی! این قضیه دستشویی خییلی فکرمو مشغول کرده بودBig Grin روم نمیشد بپرسم!Smile
** interview:W4June / current:May / Yerevan / 1person / 2014AS74
clearance
updates: 24,25 jun - 03 jul - 13 Aug - 02 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، daad ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
(2013-08-16 ساعت 09:31)khder نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 00:12)abshar_wf نوشته:  با عرض تشکر از همه بخصوص امیر خان و مهتاب که برجسته تر از بقیه بودند،تاپیک رو از اول خوندم تا حالا
چندتا سوال داشتم
آقا حرف دل مارو زدی! این قضیه دستشویی خییلی فکرمو مشغول کرده بودBig Grin روم نمیشد بپرسم!Smile
فقطططط فرنگي ولي ميتونين از lows يا هوم دپو شلنگ توالت بخرين
پاسخ
(2013-08-04 ساعت 23:48)kɪŋ نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 22:24)soror faridi نوشته:  سلام میشه بیشتر درمورد شهرسیاتل اطلاعات بذارین ممنون میشم از راهنمایتون

بیشتر گذاشتیم! باور کنید بیشتر گذاشتیم. صفحات قبلی رو مطالعه کنید.
بیشتر از این دیگه تو خود سیاتل هم جا نمیشه.

جا میشه
من میدونم جا میشهBig Grin
** interview:W4June / current:May / Yerevan / 1person / 2014AS74
clearance
updates: 24,25 jun - 03 jul - 13 Aug - 02 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان: dana ، morvarid1364 ، godot ، daad ، r.bazargan ، Reza Smart
هوراااااااااااااا دوستان ما هم بالاخره وارد این تاپیک شدیم
سیاتل به همین زودی ها میایم
از همه دوستان ممنونم که اطلاعات مفیدی رو در اختیار میگذارن.
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
پاسخ
(2013-08-14 ساعت 14:12)mohammad fazli نوشته:  
(2013-08-14 ساعت 05:48)مهتاب - 2251 نوشته:  ٢ تا خط اتوبوس هست تو فردگاه يكي ٥٦٠ كه ميره بلويو يكي هم ٥٧٤ كه ميره سياتل

ممنون از مهتاب عزیز
اینم سایت اتوبوسها و ترینهای سیاتل که میتونید تمام مسیرها و ایستگاهها بهمراه ساعتهای حرکت اتوبوسها و ترینها را مشاهده کنید
http://www.soundtransit.org/
اینم سایت خوبیه
http://metro.kingcounty.gov/

به تائید فرمایش مهتاب جان،می تونید توی Google Maps از گزینه Get Directions استفاده کنید و با دادن آدرس های مبدا و مقصد بهترین مسیر برای سوار شدن به اتوبوس ها رو انتخاب کنید، حتی به صورت سه بعدی محل و مسیر خودتون رو ببینید تا پیش از رفتن به اونجا با مسیر آشنایی پیدا کنید ( من همیشه اینکارو می کنم و وقتی میرسم انگار قبلا اونجا رو رفتم و از نزدیک دیدم،این گزینه خیلی خوبی برای من بود)
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ
(2013-08-16 ساعت 09:07)مهتاب - 2251 نوشته:  سلام!!!!
يه كار خيلي مهم با همه كسايي كه ميخوان بيان سياتل دارمممممممم !!!
اول اينكه از پيمان و پرواي عزيز خواهش ميكنم بيان و از تجربه اشون براي اجاره خونه بگن ! به مشكلي نخوردن بدون سوشال و گرين كارت؟؟؟؟؟؟ با چه شرايطي خونه گرفتن؟......

کاملاو 100 درصد با نظر مهتاب عزیز موافقم،احساسی تصمیم نگیرید و با توجه به شرایط خودتون مهاجرت کنید.
پیرو فرمایش شما مهتاب جان،من در بدو ورود مزاحم یکی از هکماران و دوستان خودم شدم که اینجا خودشون و همسرشون دانشجوی دوره دکتری هستند و خیلی خیلی در بدو ورود به ما کمک کردندکه با پیگیری ایشون و همسرشون در کمتر از یک هفته موفق به اجاره آپارتمان شدیم (چون اکثر مدیران و مسئولین ساختمانها به افرادی که شغل و یا درآمد ندارند خونه اجاره نمیدن و اینجا رو هم Manager مجتمع اوکی کرد،البته استثناء هم وجود داره یکیش همین آپارتمان ما !)
ضمنا راجع به سوشال و حساب بانکی نباید زیاد نگران باشید( تجربه خودم رو دارم می نویسم) چون وقتی که قرارداد اجاره آپارتمان رو بستیم Manager از ما نه سوشال خواست و نه چیز دیگه! فقط به ما گفت ما به شما به عنوان دانشجو نگاه می کنیم چون خیلی از دانشجوها هم شرایتشون مثل شماست،بابت حساب بانکی هم نگران نباشید چون اگر حساب بانکی نداشته باشیدمی تونید از دفاتر پستی یا فروشگاههایی مثل Safe Way یا QFC درخواست Money Order کنید( چیزی شبیه به دسته چک می مونه که با اون میشه اجاره ماهیانه رو پرداخت کرد،از شما نقدا پول رو میگیرند و با درصد ناچیزی کارمزد بهتون یک برگه پرینت شده میدن که کل مبلغ توش پرینت شده و حکم برگه چک رو داره و مثل پول نقد می مونه)
امیدوارم تجربه من برای بقیه دوستان سودمند باشه

شاد و تندرست و پیروز باشید
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان