کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
آقا فرشاد ببخشيد " دي" ش يادم رفته بود!!!! آي دي كارد.همون كارت شناسايي، اگه گواهينامه داشته باشي ديگه نميخواد، ولي ما واسه بيمه شدن نياز داشتيم چون گواهينامه نداريم. يه دوست بهم گفت از فلان جا مي گرفتي پنج دلار، ولي متأسفانه جاش يادم رفته،فردا مي پرسم.ما از اداره ي راهنمايي و رانندگي گرفتيم كه دوستم گفت اين جور جاها گرونه!!

راستي آقا فرشاد حساب باز كرديد؟
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2014-10-22 ساعت 11:13)قصه گو نوشته:  آقا فرشاد ببخشيد " دي" ش يادم رفته بود!!!! آي دي كارد.همون كارت شناسايي، اگه گواهينامه داشته باشي ديگه نميخواد، ولي ما واسه بيمه شدن نياز داشتيم چون گواهينامه نداريم. يه دوست بهم گفت از فلان جا مي گرفتي پنج دلار، ولي متأسفانه جاش يادم رفته،فردا مي پرسم.ما از اداره ي راهنمايي و رانندگي گرفتيم كه دوستم گفت اين جور جاها گرونه!!

راستي آقا فرشاد حساب باز كرديد؟
یعنی منظورتون همون گواهینامست که با 45 دلار گرفتین؟
متاسفانه چون سوشال کارتمون نیست نمیشه، چون من میخوام تو بانک چیس حساب باز کنم
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
54 دلار. منظورم خود آي دي كارده! گواهينامه هم آي دي كارد هست ولي خيلي ها هر دو شون رو دارند.
در مورد بانك ولز فارگو چي ؟ اينا كه خدماتشون تقريباً يكيه! ما اول دبيت گرفتيم و الان كه سوشالمون اومده تقاضاي كريديت كرديم. با گواهينامه يا كارت ملي ايران حساب باز مي كنه!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: ofrfar ، smhh7441 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2014-10-22 ساعت 11:55)قصه گو نوشته:  54 دلار. منظورم خود آي دي كارده! گواهينامه هم آي دي كارد هست ولي خيلي ها هر دو شون رو دارند.
در مورد بانك ولز فارگو چي ؟ اينا كه خدماتشون تقريباً يكيه! ما اول دبيت گرفتيم و الان كه سوشالمون اومده تقاضاي كريديت كرديم. با گواهينامه يا كارت ملي ايران حساب باز مي كنه!
من دوست دارم تو چیس حساب باز کنم، دلیل خاصی هم نداره ولی فکر میکنم بهتره.
لطف کنید آدرس جاییکه گفتید با 5 دلار میشه آی دی کارت گرفتید رو به من بدید
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: smhh7441 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
DHSH رو سرچ كنيد و به نزديكترين مركز بريد و بگيد من كارت شناسايي واشينگتن ( آي دي كارد) رو ميخوام و چون سر كار نيستم نميتونم هزينه كنم، كمكتون مي كنند.....اينها عين جملاتي هستند كه دوستم گفت،واسه كار و بيمه و منزل هم كمك مي كنند. موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، vahid.vp ، roeentan ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، humsun
دوستان عزیز.لطفا محله هایی که زیاد دور نباشه از شهر و زیاد گرون هم نباشه رو بهم میگین. متشکرم. ضمنا اگه کسی سایت کار سراغ داره بزاره ممنون میشم.
پاسخ
(2014-10-23 ساعت 12:36)قصه گو نوشته:  DHSH رو سرچ كنيد و به نزديكترين مركز بريد و بگيد من كارت شناسايي واشينگتن ( آي دي كارد) رو ميخوام و چون سر كار نيستم نميتونم هزينه كنم، كمكتون مي كنند.....اينها عين جملاتي هستند كه دوستم گفت،واسه كار و بيمه و منزل هم كمك مي كنند. موفق باشيد.
من در مورد این اداره تحقیق کردم و فهمیدم اینجا مثل سازمان بهزیستی یا کمیته امداد خودمون البته در اندازه خیلی بزرگتر و دقیقتر. در مورد افرادی مثل ما که با نامه تمکن مالی یا اسپانسر به مصاحبه رفتیم یه مقدار سخت که بریم اینجا و بگیم ما پول و کار نداریم و به ما کمک کنید. هرچند ممکنه که کمک هم بکنن ولی بعدا برای گرفتن وام مسکن یا ماشین یا هر نوع مسئله ای که نیاز به تایید کریدیت داشته باشین، به این کمکها استناد میشه و براتون خوب نیست. بازم اگه من اشتباه متوجه شدم لطفا اصلاح کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، gol1 ، قصه گو ، maria2000 ، ben123 ، r.bazargan ، Iaccept ، humsun ، barfi1
حقيقتش درست مي فرماييد.ما فردا با يكي قرار داريم،در مورد بيمه و كار.خبرتون مي كنم.

درسته كه تمكن مالي داريم ولي وقتي سر كار نريم ، تموم ميشه!!
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، gol1 ، smhh7441 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، humsun
برای کلاس زبان رفتیم گفتن دو ماه دیگه ترم جدید شروع میشه. فعلا که هرجا رفتیم دست رد به سینمون زدن یکی نیست بگه آخه شما که هنوز آماده نیستید چرا ما رو دعوت کردینBig GrinBig GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، behjat ، قصه گو ، maria2000 ، ben123 ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
امروز رفتم پيش خانم ميترا،ايشون براي پناهندگان كار مي كنند و آقا فرشاد شما درست فرموديد! از نظر ايشون و دولت ، هر كس تمكن مالي و اسپانسر داره ، ديگه نميتونه بگه بيمه ي دولتي مي خوام يا كمك از دولت مي خوام، چون به ميل خودشون اومدند و نه از سر اجبار.اما ميتونيم واسه كار كمكتون كنيم ولي باز هم كارهاي ما در رده ي معمولي هستند نه متناسب با رشته و تخصص شما، قرار شده برام تشكيل پرونده بده كه معرفي بشم واسه كار.
دخترم چون هفده ساله است اتوماتيك رفت زير پوشش بيمه ي اپل كر. ولي من و همسرم سي و هشت پلن بيمه در اختيار داريم كه بايد يكيشون رو انتخاب كنيم.دنبال بيمه اي بوديم كه خدمات دندان پزشكي هم داشته باشه.
فعلاً در دست اقدام است!
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، gol1 ، behjat ، مهتاب - 2251 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، humsun ، Reza Smart
ما براي كلاس زبان ، رفتيم كالج، ESL ، كه بيست و پنج دلار بود.ولي كتابهاش سي و هشت دلار.امتحان اگه اشتباه نكنم نيمه ي دسامبره. شما ميتونيد واسه نوامبر امتحان سطح بندي بديد.
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، gol1 ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
(2014-10-25 ساعت 05:29)قصه گو نوشته:  ما براي كلاس زبان ، رفتيم كالج، ESL ، كه بيست و پنج دلار بود.ولي كتابهاش سي و هشت دلار.امتحان اگه اشتباه نكنم نيمه ي دسامبره. شما ميتونيد واسه نوامبر امتحان سطح بندي بديد.
شما هم اینجا رفتید:
Washington Institute of Technology من با اینجا تماس گرفتم و همین تاریخ رو گفتن
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
دوستان عزیز.لطفا محله هایی که زیاد دور نباشه از شهر و زیاد گرون هم نباشه رو بهم میگین. متشکرم. ضمنا اگه کسی سایت کار سراغ داره بزاره ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
كركلند!! در حالي كه خودش يه شهر عالي و زيباست با اتوبوس راحت ميشه رفت سياتل در عرض ربع ساعت يا بيست دقيقه نهايتش.به ردموند و بلويو هم كه وصله. كرايه دو خوابه از حدود ١٢٠٠دلاره تا بالاتر.
پاسخ
(2014-10-30 ساعت 19:26)قصه گو نوشته:  كركلند!! در حالي كه خودش يه شهر عالي و زيباست با اتوبوس راحت ميشه رفت سياتل در عرض ربع ساعت يا بيست دقيقه نهايتش.به ردموند و بلويو هم كه وصله. كرايه دو خوابه از حدود ١٢٠٠دلاره تا بالاتر.
به نظر من هم، کرکلند و بلویو بهترین نقاط برای زندگی هستن
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، maria2000 ، 1986mona ، ben123 ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان