کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
(2014-10-23 ساعت 20:06)shahram1987 نوشته:  دوستان عزیز.لطفا محله هایی که زیاد دور نباشه از شهر و زیاد گرون هم نباشه رو بهم میگین. متشکرم. ضمنا اگه کسی سایت کار سراغ داره بزاره ممنون میشم.

(2014-11-01 ساعت 00:24)farshad varaste نوشته:  
(2014-10-30 ساعت 19:26)قصه گو نوشته:  كركلند!! در حالي كه خودش يه شهر عالي و زيباست با اتوبوس راحت ميشه رفت سياتل در عرض ربع ساعت يا بيست دقيقه نهايتش.به ردموند و بلويو هم كه وصله. كرايه دو خوابه از حدود ١٢٠٠دلاره تا بالاتر.
به نظر من هم، کرکلند و بلویو بهترین نقاط برای زندگی هستن

دوستان عزیز.چون من تنهام و نیازی به خونه بزرگ ندارم و اجاره بالا نمیتونم بدم فعلا. چه جاهایی رو پیشنهاد میکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept
همخانه در ایالت واشنگتن

سلام بر همهٔ دوستان

یک اتاق از یک واحد آپارتمان دو خوابه در محله خوب و امن ،شهر ردموند موجود است. اجاره ماهیانه با برق و اینترنت ۶۰۰$. در صورت تمایل از طریق پیام خصوصی پاسخگوی شما هستیم.

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، r.bazargan ، Iaccept
(2014-11-01 ساعت 14:21)shahram1987 نوشته:  
(2014-10-23 ساعت 20:06)shahram1987 نوشته:  دوستان عزیز.لطفا محله هایی که زیاد دور نباشه از شهر و زیاد گرون هم نباشه رو بهم میگین. متشکرم. ضمنا اگه کسی سایت کار سراغ داره بزاره ممنون میشم.

(2014-11-01 ساعت 00:24)farshad varaste نوشته:  
(2014-10-30 ساعت 19:26)قصه گو نوشته:  كركلند!! در حالي كه خودش يه شهر عالي و زيباست با اتوبوس راحت ميشه رفت سياتل در عرض ربع ساعت يا بيست دقيقه نهايتش.به ردموند و بلويو هم كه وصله. كرايه دو خوابه از حدود ١٢٠٠دلاره تا بالاتر.
به نظر من هم، کرکلند و بلویو بهترین نقاط برای زندگی هستن

دوستان عزیز.چون من تنهام و نیازی به خونه بزرگ ندارم و اجاره بالا نمیتونم بدم فعلا. چه جاهایی رو پیشنهاد میکنید؟
شما متاسفانه امضا نداری و اطلاعاتم در موردت ناقصه، ولی اگه آمریکا هستی میتونی از طریق دوستانی مثل آگهی بالا که اتاق برای اجاره دارن استفاده کنی یا اگه بخوای من چند نفر رو میشناسم که دنبال همخونه هستن با اونا آشنات کنم که در بلویو زندگی میکنن. یا میتونی بیای و موقتا در هتل باشی تا خودت اوضاع رو بررسی کنی. از نظر من این دوتا شهر بهترن، شاید نظر شما فرق داشته باشه.
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1987 ، قصه گو ، r.bazargan ، Iaccept ، areb1356 ، barfi1
من از تی موبایل سیمکارت گرفتم، آنتن دهیش تو منطقه کرکلند اصلا خوب نیست ولی تو بلویو خوبه گفتم دوستان این مناطق در جریان باشن
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، dv2016 ، maria2000 ، ben123 ، r.bazargan ، Iaccept ، areb1356 ، barfi1
سلام . دوستان کسی میدونه بازار کار در زمینه رشته برق در سیاتل چجوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، Iaccept
ظاهرا دوستانیکه اومدن سیاتل علاقه ای به حضور تو این تاپیک ندارن و ترجیح میدن تجربیاتشون رو برای خودشون نگه دارن. بچه های 2013 واقعا انسانهای شریف و با محبتی بودن و من خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم. دقیقا برعکس ما 2014 ایها .من و امثال من با مهاجرسرا به خیلی از مشکلات دچار نشدیم و بهتره تجربیاتمون رو منتقل کنیم نه بخاطر رتبه و تشکر که متاسفانه بین بچه های 2014 خیلی باب شده بود بلکه برای قطع نشدن چرخه محبت.
چند تا تجربه در مورد مدرسه بچه ها دارم اینجا میگم مطمئنم بدرد میخوره.
من دخترم هفت سالشه و تو ایران بخاطر مسايل مهاجرتمون، اصلا نتونست مدرسه بره و از این بابت خیلی ناراحتم، برای مدرسه باید دنبال مدرسه ای باشید که در محدوده شما باشه و برای اینکار میتونید از توی گوگل مپ مدارس محدودتون رو پیدا کنید. برای ثبت نام اولیه از ما کارت واکسن، پاسپورت دخترم و سوشال خانمم رو گرفت و گفت هروقت گرین کارتش اومد بیارید که ازش کپی داشته باشیم باید مدرکی داشته باشید که آدرستون رو توش نوشته باشه مثل قبض برق یا اجاره نامه ، از بانک هم میتونید نامه بگیرید. ثبت نامش با پر کردن چندتا فرم چند دقیقه بیشتر طول نکشید و گفت بعد از مشورت با مدیر بهتون ایمیل میزنم و فرداش ایمیل زد که میتونه بیاد. اینم بگم که بیشتر کارها اینجا از طریق ایمیل انجام میشه. چون واکسن آبله مرغان نزده بود گفت باید بزنه، من از فروشگاه safeway سوال کردم گفت 140 دلار هزینش میشه اگه کسی ارزونتر سراغ داره بگه چون تقریبا چهل روز وقت داد تا بزنیم وگرنه اجازه ادامه تحصیل نمیدن. مدرسه معلمها پرسنل و دانش آموزا واقعا عالین و خدا رو شکر مشکلی نداشتیم تا حالا. یه فرم هم دادن که اگه بخوایم پر میکنیم و غذای مجانی ( ناهار) تو مدرسه بهش میدن اگر هم بخوایم هر وعده 2/5 دلار تقریبا میدیم و ناهار میگیریم اگر هم نخوایم خودمون ناهار میدیم میبره.
پاسخ
(2014-11-07 ساعت 08:57)farshad varaste نوشته:  ظاهرا دوستانیکه اومدن سیاتل علاقه ای به حضور تو این تاپیک ندارن و ترجیح میدن تجربیاتشون رو برای خودشون نگه دارن. بچه های 2013 واقعا انسانهای شریف و با محبتی بودن و من خیلی چیزا ازشون یاد گرفتم. دقیقا برعکس ما 2014 ایها .من و امثال من با مهاجرسرا به خیلی از مشکلات دچار نشدیم و بهتره تجربیاتمون رو منتقل کنیم نه بخاطر رتبه و تشکر که متاسفانه بین بچه های 2014 خیلی باب شده بود بلکه برای قطع نشدن چرخه محبت.

شدیدا با حرفات موافقم داداش
امیر و مهتاب واقعا ادم های شریف بودند که اطلاعاتشون رو با ما در میون گذاشتن بدون هیچ گونه چشم داشتی.

چه کسی میگوید که گرانی اینجاست؟؟؟
همه جا ارزانی است...
چه شرافت ارزان...
تن عریان ارزان...
و دروغ از همه چیز ارزان تر...
آبرو قیمت یک تکه نان...
و چه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر
انسان !!!
.::سیاتل::.
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat ، aidaz ، farshad varaste ، 1986mona ، قصه گو ، smhh7441 ، sami_rg ، maria2000 ، reza.aa ، ben123 ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1 ، Reza Smart
سلام دوستان.
میخواستم بدونم کسی درمورد هزینه های به دنیا آوردن بچه تو این ایالت میدونه یا نه.کسی که هم سوشال هم گرین کارت داره.با تشکر
کیس نامبر:2015as3xx
California
پاسخ
تشکر کنندگان: sami_rg ، maria2000 ، r.bazargan ، humsun
سلام. دوستان من بعد از ورود به ایالت واشینگتن برای بیمه اپلای کردم و قبول شد و بیمه گرفتیم. این بیمه همون حالت Medicaid هستش که توسط United Healthcare به افراد واجد شرایط تعلق می گیره. اینجا بهش میگن Washington apple health (که همون مدیکید هست در ایالت واشینگتن) .
توی کارتی که برای شما می فرستند هم نام یک دکتر که در نزدیکترین کلینیک به محل سکونت شما طبابت می کند گذاشته شده که باید پیش اون تشکیل پرونده بدید. البته شماره تلفنی گذاشتند که می تونید تلفن کنید و پزشکتون رو عوض کنید و کارت جدید برای شما میاد.
چند روز پیش رفتیم و واکسن هامون رو تکمیل کردیم. واکسن آنفولانزا هم زدیم که همه مجانی بود. برای دارو هایی هم که تحت پوشش بیمه هستند پولی از شما نمیگیرن. سایت زیر درباره نحوه دریافت این بیمه توضیح داده:
Washington Apple Health
سایت زیر هم برای اپلای کردن هست که معمولاً توی ساعات اداری باز هست و شبها بسته میشه. چراشو نمیدونم!
www.wahealthplanfinder.org//
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2016 ، farshad varaste ، قصه گو ، sami_rg ، roeentan ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
عجيبه فقط براي دخترم كه هفده سالشه تونستيم اپل كر بگيريم كه بلافاصله بعد از اپلاي ، كارت بيمه با پست اومد در خونه.براي خودمون پريمرا برنز گرفتيم كه بعد از يه هفته كارتها رسيد . از طريق سايت اوباما كر ثبت نام كرديم كه تا مشخصات دخترم رو ميداديم اتوماتيك مي رفت زير پوشش اپل كر، ولي به ما سي و هشت پلن پيشنهاد كرد كه بايستي يكيشون رو انتخاب كنيم.
حالا سؤال من اينجاست كه شما هم از طريق اوباما كر ثبت نام كرديد؟
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، maria2000 ، r.bazargan
آقا فرشاد شما درست مي گيد ، اين قدر دير به دير ميايم اينجا كه يادمون ميره آخرين پستمون در مورد چي بوده، شايد به خاطر همينه كه هنوز مشتري تاپيك اولين سفر به آمريكا هستيم، حتي در مورد رانندگي اونجا مطالب بيشتري رد و بدل ميشه، در مورد بانك و بيمه هم همينطور.
براي امتحان آيين نامه از طريق اين سايت آدرس رو پيدا كرديم و رفتيم و هفده دلار داديم و همون موقع امتحان گرفت . در صورتي كه يه جاي ديگه مي گفت بيست و پنج دلار!
DrivingSchoolBellevue.com
425-688-7623
براي امتحان هم فقط سؤالات سايت رانندگي واشينگتن dol رو بخونيد و خود آزمايي ها رو انجام بديد. امتحان هم كتبي بود نه با كامپيوتر!!
كلاس رانندگي هم براي يك ساعت و نيم شد صد و نوزده دلار. كه بايد همونجا وقت بگيريد و براي كنسلي يا تغيير وقت چهل دلار شارژ ميشيد.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، Reza Smart
(2014-11-10 ساعت 13:00)قصه گو نوشته:  عجيبه فقط براي دخترم كه هفده سالشه تونستيم اپل كر بگيريم كه بلافاصله بعد از اپلاي ، كارت بيمه با پست اومد در خونه.براي خودمون پريمرا برنز گرفتيم كه بعد از يه هفته كارتها رسيد . از طريق سايت اوباما كر ثبت نام كرديم كه تا مشخصات دخترم رو ميداديم اتوماتيك مي رفت زير پوشش اپل كر، ولي به ما سي و هشت پلن پيشنهاد كرد كه بايستي يكيشون رو انتخاب كنيم.
حالا سؤال من اينجاست كه شما هم از طريق اوباما كر ثبت نام كرديد؟
من فکر میکنم بیمه ای که ایشون میگن فرق داره، چون کلا اسمش چیز دیگست. من بازم اینهفته تحقیق میکنم ببینم چطوره چون ممکنه باز همون مسئله کاهش کریدیت رو داشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2014-11-10 ساعت 13:23)قصه گو نوشته:  آقا فرشاد شما درست مي گيد ، اين قدر دير به دير ميايم اينجا كه يادمون ميره آخرين پستمون در مورد چي بوده، شايد به خاطر همينه كه هنوز مشتري تاپيك اولين سفر به آمريكا هستيم، حتي در مورد رانندگي اونجا مطالب بيشتري رد و بدل ميشه، در مورد بانك و بيمه هم همينطور.
براي امتحان آيين نامه از طريق اين سايت آدرس رو پيدا كرديم و رفتيم و هفده دلار داديم و همون موقع امتحان گرفت . در صورتي كه يه جاي ديگه مي گفت بيست و پنج دلار!
DrivingSchoolBellevue.com
425-688-7623
براي امتحان هم فقط سؤالات سايت رانندگي واشينگتن dol رو بخونيد و خود آزمايي ها رو انجام بديد. امتحان هم كتبي بود نه با كامپيوتر!!
كلاس رانندگي هم براي يك ساعت و نيم شد صد و نوزده دلار. كه بايد همونجا وقت بگيريد و براي كنسلي يا تغيير وقت چهل دلار شارژ ميشيد.
راستش من دارم آیین نامه کالیفرنیا رو که فارسیه میخونم، چون میخوام قوانین اینجا رو یاد بگیرم چون به هرحال داریم اینجا زندگی میکنیم. مثلا نوع برخورد با مامور پلیس وقتی میخواد شما رو نگه داره یا میخواد مدارک شما رو کنترل کنه کلا با ایران فرق داره و حتما باید بدونیم چکار کنیم. بعد برم سراغ سوالا البته چون زبانم خوب نیست باید احتمالا مترجم بگیرم. راستی امتحانش سخت بود یا آسون؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
اگه همون سوالات سايت رانندگي رو بخونيد و امتحان بديد، چون تكرار ميشه سريع ياد مي گيريد.امتحان آسون بود، اصلاً نگران نباشيد.مترجم نمي خواد.شكل سؤالات رو حفظ كنيد! ممكنه واسه كلاس رانندگي نياز داشته باشيد كه شنيدم يه خانم هست صد و چهل دلار مي گيره واسه ترجمه، نميدونم واسه امتحانه يا واسه كلاس، اگه خواستيد مي پرسم.
پاسخ
(2014-11-11 ساعت 00:42)قصه گو نوشته:  اگه همون سوالات سايت رانندگي رو بخونيد و امتحان بديد، چون تكرار ميشه سريع ياد مي گيريد.امتحان آسون بود، اصلاً نگران نباشيد.مترجم نمي خواد.شكل سؤالات رو حفظ كنيد! ممكنه واسه كلاس رانندگي نياز داشته باشيد كه شنيدم يه خانم هست صد و چهل دلار مي گيره واسه ترجمه، نميدونم واسه امتحانه يا واسه كلاس، اگه خواستيد مي پرسم.
ممنون از شما
من چند روزی هست که باگواهینامه بین المللیم دارم رانندگی میکنم. نمیدونم کافیه یا نه ولی یه بار امتحان میدم اگه قبول نشدم یه فکری میکنم. نظرتون چیه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان