کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
با تشکر از همه دوستان فعال در این دو صفحه اخیر که بحث بیمه رو پیش کشیدن :

از مدیران محترم خواهش میکنم اگر صلاح دونستن پستهای این چندصفحه اخیر رو بعد از اتمام صحبت ها و به نتیجه رسیدن اونا به تاپیک های بیمه ای انتقال بدن.
مثلا" به این تاپیک ها :
http://www.mohajersara.com/thread-3689.html
http://www.mohajersara.com/thread-1477.html

چون اینجا مربوط به سیاتل واشنگتن هست و قاعدتاً فقط علاقمندان به این شهر و ایالت به این تاپیک سر میزنن. درحالیکه شاید این صحبت های مهم بتونه راهگشای خیلی از دوستانی باشه که مشکل بیمه ای دارند و فقط در تاپیک های بیمه دنبال حل مسائل خودشون میگردن. قطعاً این اطلاعات میتونه اون بخش رو خیلی کاملتر و غنی تر کنه... ممنون
یک روز، بر گونه‌ی این خاك بوسه ميزنم، بالای سرش یک یادداشت می‌گذارم و می‌روم:
آنچنان زیبا خوابیده‌ بودی که دلم نیامد بیدارت کنم…
پاسخ
سلام
آقا واسه یه جون 26 ساله ، مجرد ، اهل سرما ، چاق ، بدون تخصص ، سرمایه 10 تا 12 هزار
کدوم بهتره ؟؟ شیکاگو یا سیاتل یا تگزاس؟
اونورم پرسیدم
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept
(2011-05-07 ساعت 21:22)arefsteps نوشته:  وضعیت مهاجرین چطوریه ؟

اونجا کلا مهاجر کمه یا زیاد ؟

و وضعیت مهاجرین کلا چطوره؟

من بدلیل دو سال زندگی در سیاتل تا حدی میتوانم اطلاعاتی در این خصوص ارایه نمایم. سیاتل در شمال غربی آمریکا با آب و هوایی بشدت بارانی و روزهای متمادی ابری البته بدون شرجی می باشد. بدلیل باران فراوان شهری بسیار سرسبز و زیباست البته بشرطی که روحیه شما با روزهای ابری جور باشد. سرمای طاقت فرسایی ندارد گرچه تابستانی کوتاه و خنک دارد. downtown Seattle تقریبا شلوغ است و بیشتر ایرانیان و مهاجرین در شهرهای بلویو ( Bellevue) ;کرکلند (Kirkland) ایساکووا (Issaquah) ردموند (Redmond) رنتون Renton زندگی میکنند که همه شهرهای مناسبی برای زندگی میباشند. حتی بلوییو شاید در رنکینگ زندگی دومین شهر خوب آمریکا باشد. بدلیل وچود مایکروسافت و شرکت بویینگ در این شهر بله شهری کاملا مهاجر پذیر است بخصوص هندی های زیادی برای این شرکت کار میکنند البته از دیگر نقاط اسیا و تقریبا همه ملیت و اقوامی انجا زندگی میکند. وضعیت اشتغال مناسب است با توجه به کارایی هر شخص بلاخره کاری پیدا می شود. با توجه به اینکه مدت کوتاهی در لس آنجلس نیز زندگی کرد ه ام هزینه ی اجاره به نسبت کالیفرنیا بهتر است . البته همیشه یک چیز مد نظرتان باشد هزینه ی زندگی با توجه به مینیمم ویج ( هزینه دستمزد) محاسبه میشود مثلا اگر در آریزونا کرایه پایینتر از واشنگتن است مینیمم ویج هم کمتر است یعنی دستمزد کمتری دریافت میکنید. مهاجرین به دو دسته تقسیم می شوند پناهندگان و مهاجرین معمولی . اگر پناهندگی باشد دفترهایی برای کمک به پناهندگان وجود دارد جهت اشتغال و ... بیشتر مهاجرین ایرانی این شهر بهاییان می باشند و البته ازدیگر اقوام و مذاهب ایرانی هم هستند. نزدیکی بسیار زیادی به شهر ونکوور کانادا دارد که اغلب با ماشینهای شخصی به ونکوور میروند. اگر سوال دیگری داشتید در خدمت خواهم بود. کلا ایلات واشنگتن بخصوص شهر سیاتل و حومه مهاجر فراوانی دارد که تقریبا با احترام با شما برخورد خواهد شد و نگرانی بابت این مساله نداشته باشید. موفق باشید.
پاسخ
(2014-11-25 ساعت 23:35)hhoushmand نوشته:  سلام
آقا واسه یه جون 26 ساله ، مجرد ، اهل سرما ، چاق ، بدون تخصص ، سرمایه 10 تا 12 هزار
کدوم بهتره ؟؟ شیکاگو یا سیاتل یا تگزاس؟
اونورم پرسیدم
آقا با این مشخصات که شما فرمودید فکر کنم خونه بابا از همه جا بهتره چون قطعا اینجا فشار زیادی به شما وارد میشه و بعد از اتمام پول در یکی دو ماه اول زندگی به شما سخت خواهد گذشت
پاسخ
تشکر کنندگان: feidom30 ، black_jay ، hhoushmand ، ostokhan ، maria2000 ، r.bazargan
سلام دوستان ما در حال تحقیق برای مهاجرت به آمریکا هستیم میخواستم بدونم اونجا از لحاظ کاری برای رشته مهندسی کشاورزی اصلاح نباتات و بذر اوضاع چطوره؟ قبلا از لطف شما ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan
من كه عاشق سياتل هستم
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، sami_rg ، maria2000 ، taherifar ، smhh7441 ، فام مج
سلام.دوستان کسی از بازار جوشکاری آرگون در حدودای سیاتل خبر داره که چطوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بشتابيد، ثبت نام كالج شروع شد! من ، تنهايي ، ثبت نام كردم.واسه من خيليه!!
امروز كارت كاسكو خريدم و خيلي خوشحالم، نميدونم چرا دوست داشتم امروز الكي بگردم داخل كاسكو و خريد كنم، با انگليسي دست و پا شكسته عضو شدم و در آخر كشير برام توضيح داد كه براي بنزين به نفعمه و منم گفتم حدود پنجاه سنت بابت هر گالن ارزونتر از بقيه ي جاهاست، از اين كه امروز تنهايي تونستم اين كار رو انجام بدم خوشحالم.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
(2014-12-07 ساعت 15:07)Amanda Arian نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 21:22)arefsteps نوشته:  وضعیت مهاجرین چطوریه ؟

اونجا کلا مهاجر کمه یا زیاد ؟

و وضعیت مهاجرین کلا چطوره؟

من بدلیل دو سال زندگی در سیاتل تا حدی میتوانم اطلاعاتی در این خصوص ارایه نمایم. سیاتل در شمال غربی آمریکا با آب و هوایی بشدت بارانی و روزهای متمادی ابری البته بدون شرجی می باشد. بدلیل باران فراوان شهری بسیار سرسبز و زیباست البته بشرطی که روحیه شما با روزهای ابری جور باشد. سرمای طاقت فرسایی ندارد گرچه تابستانی کوتاه و خنک دارد. downtown Seattle تقریبا شلوغ است و بیشتر ایرانیان و مهاجرین در شهرهای بلویو ( Bellevue) ;کرکلند (Kirkland) ایساکووا (Issaquah) ردموند (Redmond) رنتون Renton زندگی میکنند که همه شهرهای مناسبی برای زندگی میباشند. حتی بلوییو شاید در رنکینگ زندگی دومین شهر خوب آمریکا باشد. بدلیل وچود مایکروسافت و شرکت بویینگ در این شهر بله شهری کاملا مهاجر پذیر است بخصوص هندی های زیادی برای این شرکت کار میکنند البته از دیگر نقاط اسیا و تقریبا همه ملیت و اقوامی انجا زندگی میکند. وضعیت اشتغال مناسب است با توجه به کارایی هر شخص بلاخره کاری پیدا می شود. با توجه به اینکه مدت کوتاهی در لس آنجلس نیز زندگی کرد ه ام هزینه ی اجاره به نسبت کالیفرنیا بهتر است . البته همیشه یک چیز مد نظرتان باشد هزینه ی زندگی با توجه به مینیمم ویج ( هزینه دستمزد) محاسبه میشود مثلا اگر در آریزونا کرایه پایینتر از واشنگتن است مینیمم ویج هم کمتر است یعنی دستمزد کمتری دریافت میکنید. مهاجرین به دو دسته تقسیم می شوند پناهندگان و مهاجرین معمولی . اگر ******** باشد دفترهایی برای کمک به پناهندگان وجود دارد جهت اشتغال و ... بیشتر مهاجرین ایرانی این شهر بهاییان می باشند و البته ازدیگر اقوام و مذاهب ایرانی هم هستند. نزدیکی بسیار زیادی به شهر ونکوور کانادا دارد که اغلب با ماشینهای شخصی به ونکوور میروند. اگر سوال دیگری داشتید در خدمت خواهم بود. کلا ایلات واشنگتن بخصوص شهر سیاتل و حومه مهاجر فراوانی دارد که تقریبا با احترام با شما برخورد خواهد شد و نگرانی بابت این مساله نداشته باشید. موفق باشید.

با سلام و تشکر از توضیحات خوبتون. لطفن اگه اطلاعاتی در مورد شهر بلینگهام، شرایط زندگی و کار در اونجا دارید هم برام بزارین.
کیس: 6xxx/ ابوظبی/مصاحبه: 16 آگوست / AP / کلیر : Has not been selected : was better than this
پاسخ
تشکر کنندگان: radman87 ، r.bazargan ، Iaccept
(2014-12-12 ساعت 02:42)قصه گو نوشته:  بشتابيد، ثبت نام كالج شروع شد! من ، تنهايي ، ثبت نام كردم.واسه من خيليه!!
امروز كارت كاسكو خريدم و خيلي خوشحالم، نميدونم چرا دوست داشتم امروز الكي بگردم داخل كاسكو و خريد كنم، با انگليسي دست و پا شكسته عضو شدم و در آخر كشير برام توضيح داد كه براي بنزين به نفعمه و منم گفتم حدود پنجاه سنت بابت هر گالن ارزونتر از بقيه ي جاهاست، از اين كه امروز تنهايي تونستم اين كار رو انجام بدم خوشحالم.
مبااااارکه
کاسکو خیلی فروشگاه خوبیه و برای خانواده ها خیلی بصرفست، اینو براحتی میشه از مقایسه قیمتها با فروشگاههای دیگه فهمید. مخصوصا تو بعضی لوازم برقی که تا سه ماه اگه خوشتون نیومد میتونید ببرید پس بدین در پایان سال هم دو درصد از کل مبلغ خریدتون رو بهتون بر میگردونه و باتوجه به اینکه قیمت بنزینش از همه جا کمتره کارتش تقریبا مجانی در میاد
2014-2103/ابوظبی/4نفر/کلیر بعداز171 روز/ورود به آمریکا:09/28/2014 /ساکن:سیاتل
انرژى خود را صرف شايعات، موضوعات گذشته، افكار منفى يا چيزهايى كه از كنترل شما خارج است نكنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat ، قصه گو ، Danoosh ، nora-nora ، radman87 ، maria2000 ، Memolk ، ben123 ، r.bazargan ، Iaccept ، humsun ، Reza Smart
remove plz
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، armina-2014
همخانه در ایالت واشنگتن

سلام بر همهٔ دوستان

یک اتاق از یک واحد آپارتمان دو خوابه در محله خوب و امن ،شهر ردموند موجود است. اجاره ماهیانه با برق و اینترنت ۶۰۰$. در صورت تمایل از طریق پیام خصوصی پاسخگوی شما هستیم.

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-16 ساعت 08:01)sina35 نوشته:  همخانه در ایالت واشنگتن

سلام بر همهٔ دوستان

یک اتاق از یک واحد آپارتمان دو خوابه در محله خوب و امن ،شهر ردموند موجود است. اجاره ماهیانه با برق و اینترنت ۶۰۰$. در صورت تمایل از طریق پیام خصوصی پاسخگوی شما هستیم.

سپاس

سلام
یک پیام برات فرستم اگه دوست داشتی بیشتر درباش صحبت کنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: sina35
بچه هایی که بلیویو هستند برای آشنایی پیام خصوصی بدید
کوروش از بلیویو
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، Iaccept
(2014-12-24 ساعت 00:05)korosh_hoseyni نوشته:  بچه هایی که بلیویو هستند برای آشنایی پیام خصوصی بدید
کوروش از بلیویو

كوروش خان
سلام منو به بلويو برسون داداش
اونجا شهر من هم هست
خوش باشي
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، vahid.vp ، maria2000 ، Iaccept ، barfi1

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان