کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیاتل، ایالت واشنگتن
سلام دوستان، من برنامه ریزی کردم تا ماه می بیام سیاتل و احتمالا بولیو، رشته تحصیلی و تخصص کاری من برق گرایش قدرت است، البته در تعمی ات بوردهای الکترونیک هم کمی تجربه دارم، اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید قبل از اومدن برای اینکه سریع تر بتونم کار پیداکنم چی کار باید بکنم؟ دوره خاصی یا مدرک خاصی بگیرم ؟ برای خانه کرایه کردن چی کار کنم؟ مثلا داشتن تخصص در تعمیرات برق خودرو و دیاگ زدن مفید است تعمیرات خودرو تو اونجا به چه صورتی است؟ قبلا از اینکه من رو راهنمایی میکنید و از سترس مهاجرت من کم میکنید خیلی متشکرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept
(2014-12-28 ساعت 11:23)مسافر تنها نوشته:  
(2014-12-24 ساعت 00:05)korosh_hoseyni نوشته:  بچه هایی که بلیویو هستند برای آشنایی پیام خصوصی بدید
کوروش از بلیویو

كوروش خان
سلام منو به بلويو برسون داداش
اونجا شهر من هم هست
خوش باشي

سلام، من حدود 4 ماه دیگه میخوام بیام سیاتل و احتمالا بیام بولیو، رشته تحصیلی و تخصصی کاری من برق گرایش قدرت است، ممکنه من رو راهنمایی کنید اونجا برای اینکه سریعتر کار پیدا کنم، از الان چه کاری انجام بدم، مثلا دوره یا مدرک خاصی لازمه؟ وضعیت تعمیرات خودرو بخصوص برق و کامپیوتر ماشین چیه؟ خوبه اینجا دوره تعمیرات برق خودرو را یاد بگیرم. مرسی
مصاحبه:نیمه اول دسامبر آنکارا. افراد کیس: 3 نفر. برنده اصلی: خانمم. دریافت ویزا:همسر و فرزند یکضرب و خودم در آپریل
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، قصه گو ، r.bazargan ، Iaccept
سلام، این دومین باره که من این پیغام رو میگذارم ولی نمیدوم چرا سیستم حذف میکنه.
من حدود ماه may عازم سیاتل و احتمالا شهر بولویو هستم، رشته تحصیلی و کاری من برق گرایش قدرت است، قبل از اومدن میخواستم از سایر دوستان راهنمایی بگیرم که الان کاری هست من انجام بدم که اونجا کار سریعتر پیدا کنم، مثلا دوره یا مدرک خاصی؟ لازمه از الان برای شرکتهای کاریابی رزومه بفرستم؟ وضعیت تعمیرات برق خودرو تو اونجا چطوره اگه خوبه ینجا دوره اش رو برم. دوستان ممنون میشم اگه کسی در این زمینه من را راهنمایی کنه.
درضمن کوروش خان عزیز من هم احتمالا به شما ملحق خواهم شد، در زمینه اجاره خانه با قیمت مناسب اگه ممکن هست من رو راهنمایی کنید، باز هم سپاسگذارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، r.bazargan ، Iaccept
(2014-12-28 ساعت 11:23)مسافر تنها نوشته:  
(2014-12-24 ساعت 00:05)korosh_hoseyni نوشته:  بچه هایی که بلیویو هستند برای آشنایی پیام خصوصی بدید
کوروش از بلیویو

كوروش خان
سلام منو به بلويو برسون داداش
اونجا شهر من هم هست
خوش باشي

چطوری داداش؟
شماره بده
پاسخ
تشکر کنندگان: Iaccept
(2014-12-29 ساعت 10:25)afshin138t نوشته:  سلام، این دومین باره که من این پیغام رو میگذارم ولی نمیدوم چرا سیستم حذف میکنه.
من حدود ماه may عازم سیاتل و احتمالا شهر بولویو هستم، رشته تحصیلی و کاری من برق گرایش قدرت است، قبل از اومدن میخواستم از سایر دوستان راهنمایی بگیرم که الان کاری هست من انجام بدم که اونجا کار سریعتر پیدا کنم، مثلا دوره یا مدرک خاصی؟ لازمه از الان برای شرکتهای کاریابی رزومه بفرستم؟ وضعیت تعمیرات برق خودرو تو اونجا چطوره اگه خوبه ینجا دوره اش رو برم. دوستان ممنون میشم اگه کسی در این زمینه من را راهنمایی کنه.
درضمن کوروش خان عزیز من هم احتمالا به شما ملحق خواهم شد، در زمینه اجاره خانه با قیمت مناسب اگه ممکن هست من رو راهنمایی کنید، باز هم سپاسگذارم.

باید بیای اینجا یه کاری رو شروع کنی و همزمان با کارکردن به شغل تخصصیت هم اپلای کنی
اگه به امید شغل تخصصیت میای برادرانه بگم نیا
دوره های اینجا هم با ایران فرق میکنه
یعنی اگه میخوای دوره بری باید بیای اینجا بری
اجاره هم بستگی داره اتاق بگیری یا آپارتمان یا خونه
اتاق معمولا 500
اپارتمان یک خوابه معمولا 1000
خونه معمولا 2000
در بلویو
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، قصه گو ، apoornaki ، maria2000 ، afshin138t ، haditbs ، tnamvar ، r.bazargan ، Iaccept
سلام دوستانم.نميدونم hopelink رو ميشناسيد يا نه؟ از طريق wellcome letter كه بعد از ورودمون اومد ، باهاش آشنا شديم.الان داره واسه كاريابي و رزومه كمكمون مي كنه.و يه سري سايت كاريابي معرفي كرده كه مجاني هستند، ميتونيد استفاده كنيد:
Washington cash.org
bridgeway career
Indeed
Snagajob
Safeway
Fredmeyers
Cooljobs
another source
airport jobs.org
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
(2014-12-29 ساعت 10:25)afshin138t نوشته:  سلام، این دومین باره که من این پیغام رو میگذارم ولی نمیدوم چرا سیستم حذف میکنه.

افشين عزيز حتما حتما حتما از ايران پيگير باش،علاوه بر رزومه ، cover letter هم بايد داشته باشي. مسلما اگه اينجا دوره بگذروني بخصوص تو كالج بهتره، حتي تو كالج برات كار پيدا مي كن، ولي بديش اينه كه حداقل دو فصل بايد تو كالج درس خونده باشي .ولي در كل كسي مدرك نميخواد، بگي بلدم باورت مي كنن. حتما روي رزومه ات كار كن و از سايت كمك بگير.توي سايت ها جملاتي به عنوان پيش فرض هست كه خيلي كمك مي كنه ولي در نهايت نميتوني پرينت بگيري و اجازه ي كپي هم نميده.چون پولي هستن، ولي اطلاعات رو درست وارد كن ، بعد بگو نميخوام.اين سايت ها ادرس و ايميل و موبايل و همه چي رو ميخوان،ادرس هتل بده.زبان رو به شدت جدي بگير و به عبارات و اصطلاحات كارت آشنا شو، مثل باد ميگذره، فرصت رو از دست نده.موفق باشيد.
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
پسر خواهرم، مرداد ماه بود كه رفت كانادا.از همون ايران يه موسسه ي كاريابي پيدا كرد، با اسكايپ كانكت شد، كار پيدا كردند، وقت مصاحبه گذاشتند، با اسكايپ مصاحبه انجام شد، به زبان فرانسوي ، قبولش كردند و بهش گفتند دو هفته بعد از ورودت بيا سر كار،و همه چيز طبق برنامه پيش رفت، توي يه شركت بزرگه تو بخش كامپيوتر، مدركش فوق ديپلمه ولي با كلي تجربه و اطلاعات اساسي و دانستن زبان انگليسي و فرانسه. و اينجا به تجربه ي كاري توجه دارند، ميخوان بدونن اگه كار خراب شد ، چه طوري بايد جمعش كرد و آيا بلدي جمعش كني.اين خلاصه اشه.
به نظرم هر كس فرصت داره از توي ايران بايد اقدام كنه.اينجا بهشته، ولي اگه كار نداشته باشي، برات جهنم ميشه و بي پول مجبور به بازگشت ميشي.
پاسخ
(2014-12-31 ساعت 10:01)قصه گو نوشته:  

افشين عزيز حتما حتما حتما از ايران پيگير باش،علاوه بر رزومه ، cover letter هم بايد داشته باشي. مسلما اگه اينجا دوره بگذروني بخصوص تو كالج بهتره، حتي تو كالج برات كار پيدا مي كن، ولي بديش اينه كه حداقل دو فصل بايد تو كالج درس خونده باشي .ولي در كل كسي مدرك نميخواد، بگي بلدم باورت مي كنن. حتما روي رزومه ات كار كن و از سايت كمك بگير.توي سايت ها جملاتي به عنوان پيش فرض هست كه خيلي كمك مي كنه ولي در نهايت نميتوني پرينت بگيري و اجازه ي كپي هم نميده.چون پولي هستن، ولي اطلاعات رو درست وارد كن ، بعد بگو نميخوام.اين سايت ها ادرس و ايميل و موبايل و همه چي رو ميخوان،ادرس هتل بده.زبان رو به شدت جدي بگير و به عبارات و اصطلاحات كارت آشنا شو، مثل باد ميگذره، فرصت رو از دست نده.موفق باشيد.
مرسی از جوابتون، راستش من یکی، دو موضوع رو که فرمودید نمیدونم، اول اینکه cover letter چیه و چه جوری تهیه اش کنم، دوم اینکه من از سایت ineeded دو مورد پیدا کردم که دقیقا تخصص من رو نوشته بود، فقط آدرس میلی نبود که براشون apply کنم. باز هم از راهنماییتون متشکرم.

(2014-12-31 ساعت 10:01)قصه گو نوشته:  

مرسی از جوابتون، راستش من یکی، دو موضوع رو که فرمودید نمیدونم، اول اینکه cover letter چیه و چه جوری تهیه اش کنم، دوم اینکه من از سایت ineeded دو مورد پیدا کردم که دقیقا تخصص من رو نوشته بود، فقط آدرس میلی نبود که براشون apply کنم. باز هم از راهنماییتون متشکرم.
مصاحبه:نیمه اول دسامبر آنکارا. افراد کیس: 3 نفر. برنده اصلی: خانمم. دریافت ویزا:همسر و فرزند یکضرب و خودم در آپریل
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، فام مج
(2014-12-31 ساعت 07:14)korosh_hoseyni نوشته:  

باید بیای اینجا یه کاری رو شروع کنی و همزمان با کارکردن به شغل تخصصیت هم اپلای کنی
اتاق معمولا 500
خونه معمولا 2000
در بلویو

کوروش عزیز مرسی از پاسختون، برای اولش برا اجاره خونه هزینه ای حدود 1000 دلار رو درنظر گرفتم ولی راستش محله های اونجا رو که نمیشناسم، و با نوع قراردادهای اجاره اونها هم که آشنا نیستم. برای قرارداد بستن خونه اونجا چه مدارکی میخوان، شما پیشنهاد میکنید که من از اینجا آپارتمان اجاره کنم اینترنتی یا نه؟
درضمن یه سوال دیگه هم داشتم، تعمیرگاههای ماشین تو اونجه چه جوری هست؟ مثل ایران بیشتر حالت شخصی است یا زیر نظر کمپانی؟ چون قصد دارم یه دوره تعمیرات برق ماشینهای هیوندا رو برم ولی اگه بدونم اوجا کاربردی نداره وقتم رو جای دیگه ای صرف کنم. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept
Cover letter رو سرچ كنيد، براتون نمونه مياد.يعني به طرف مربوطه بگي من هموني هستم كه تو يه عمره دنبالش مي گردي.ميخواي كارمندت همچين خصوصياتي داشته باشه، اتفاقاً من همه رو دارم،از مصاحبه با من ضرر نمي كنيد، نا اميدتون نمي كنم، در ضمن من افتخار مي كنم كه با تيم شما كار كنم......خلاصه يه جور پاچه خواري!!!!!
پاسخ
افشين عزيز، از طريق خود سايت اينديد يا اسنگ ا جاب يا هر سايت كاريابي ديگه بايد اپلاي كني.اينايي كه گفتم، مجانيه، هر چند يه موقعي ميشه كه حاضري حقوق ماه اولت رو بدي ولي برات كار پيدا كنن!! مشخصاتت رو اين سايت ها مي گيرند ، هر موقع كار مناسب با در خواستت پيدا شد ، بهت ايميل ميزنن. و از طريق همون سايت ها هم بايد اپلاي كني و رزومه بفرستي.امتحان كن و خبرش رو بهمون بده.
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، afshin138t ، behjat ، maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1 ، فام مج
دوستانم از اينكه لحن نوشتاري ام ، زيادي خودموني و عاميانه است ، معذرت مي خوام.شايد بايد افعال رو جمع ببندم، يا هميشه بگم شما.به هر حال به بزرگي خودتون من رو ببخشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: farshad varaste ، afshin138t ، behjat ، sami_rg ، nora-nora ، maria2000 ، reza.aa ، r.bazargan ، Iaccept ، barfi1
(2015-01-02 ساعت 17:11)afshin138t نوشته:  
(2014-12-31 ساعت 07:14)korosh_hoseyni نوشته:  

اتاق معمولا 500
خونه معمولا 2000
در بلویو

کوروش عزیز مرسی از پاسختون، برای اولش برا اجاره خونه هزینه ای حدود 1000 دلار رو درنظر گرفتم ولی راستش محله های اونجا رو که نمیشناسم، و با نوع قراردادهای اجاره اونها هم که آشنا نیستم. برای قرارداد بستن خونه اونجا چه مدارکی میخوان، شما پیشنهاد میکنید که من از اینجا آپارتمان اجاره کنم اینترنتی یا نه؟
درضمن یه سوال دیگه هم داشتم، تعمیرگاههای ماشین تو اونجه چه جوری هست؟ مثل ایران بیشتر حالت شخصی است یا زیر نظر کمپانی؟ چون قصد دارم یه دوره تعمیرات برق ماشینهای هیوندا رو برم ولی اگه بدونم اوجا کاربردی نداره وقتم رو جای دیگه ای صرف کنم. مرسی

ببین افشین
برای اجاره گرفتن معمولا 3 یا 2 اجاره رو برای پیش میگیرند . ولی اگر سابقه اجاره دادن در هر کجای آمریکا داشته باشی دیگه پیش نمیگیرند / البته مجتمع های بزرگ معمولا اینجوریه
ولی کلا 2 یا 3 اجاره در نظر بگیر برای پیش
از ایران از طریق اینترنت چجوری میخوای خونه اجاره کنی؟
برای اجاره کردن هر جایی بجز اتاق معمولا کردیدت رو چک میکنند داداش
همینجوری که اجاره نمیدن
البته جاهایی هست که بدون کردیت بدن ها / اونجاها یا گرونه یا جای خوب نیست
از اینترنت بتونی خونه اجاره کنی رو من نمیدونم / فک نکنم هم بتونی
هتل یا مسافرخونه یا از این چیزها میتونی از طریق اینترنت رزرو کنی
باز هم اگر سوالی داشته در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، farshad varaste ، afshin138t ، sami_rg ، maria2000 ، mrlzdh ، r.bazargan ، Iaccept
سلام ما از قبول شدگان لاتاری 2015 هستیم برنده اصلی شوهرم لیسانس زبان انگلیسی . زبان انگلیسی بسیار فول و من هم رشتم پرستاریه زبان متوسط . شرایط کار در سیاتل چطوره .البته ما روی پرتلند هم داریم فکر میکنیم . شوهرممی خواد همون تدریس زبان رو داشته باشه اونجا .باید از کجا شروع کرد چه سایت های هست که از ایران با هاشون تماس داشته باشیم رزومه بدیم .(برای شوهرم ) برای خودم باید چی کار کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: maria2000 ، r.bazargan ، Iaccept

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان