کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
(2012-05-05 ساعت 15:29)God.hope نوشته:  
(2012-05-03 ساعت 14:44)frozen mind نوشته:  
(2012-05-03 ساعت 12:34)Ehsan2013 نوشته:  حرف شما درسته. به این موضوع 7 درصد توجه نداشتم.و این بخاطر مصاحبه سارا گرو (Sarah Grow) با رادیو فردا در مورد اینکه 1000 نفر برنده از ایران هنوز اقدام نکرده اند بود. آخه یجور مصاحبه کرده انگار لاتاری برای ایرانیها مختل شده!
ضمنا پارسال نوشتی: خیلی های دیگه که قرار بود پول نفت را بیارن در خونه و .........
مجید جان دلبدم قرار بود پول نفتو بیارن سر سفره نه در خونه!
دیدی خودتم ممکنه اشتباه کنی و 10 ماه بگذره و اشتباهتو درست نکنی...
متاسفانه هرچی میگذره بیشتر به پر مدعا بودن مدیران اینجا پی میبرم. امیدوارم اینجور نباشه

مجید جان،‌دلبندم، منم هر چی می گذره بیشتر به این نتیجه می رسم که شما اهل مهاجرسرا نیستی و بودنت در اینجا فایده ای نداره. قبلا هم به دفعات از این ادبیات نامناسب استفاده کرده ای و محرومیتهای موقتی نصیبت شده. اما این بار طور دائم محروم می شی.

سلام
من confirmation numbere سال 2012 رو وارد كردم ،جواب :عدم قبولي رو اعلام مي كنه .نمي دونم جرا براي شما اينو مي نويسه .
(2012-05-05 ساعت 09:28)fornima نوشته:  سلام
من confirmation number dv-2012 خودم رو وارد میکنم ولی پیغام میده شماره معتبر نیست پارسال یکی از اقوام برام ثبت نام کرده بود میخوام بدونم کسایی که پارسال شرکت کردن وقتی confirmation number خودشون رو وارد میکنن پیغام میده مشخصات شما معنبر نیست یا نه
پارسال اگه شماره اشتباه هم می زدیم می نوشت اسم شما برای گرین کارت انتخاب نشده ولی امسال سیستم هاشون پیشرفت کرده و شماره اشتباه رو قبول نمیکنه
هرکی که شماره پارسالش رو داره بی زحمت بره وارد کنه ببینه چه پیغامی میده برای من خیلی مهمه که بدونم پارسال قوم من اسمم رو نوشته بوده یا نه از همه ممنونم

شما احتمالا صفحه اصلی رو نمی بینین یکی از دوستای منم همینطوز بود بعد منوجه شد تو صفحه پارسال وارد می گرده فرمت امسال ا سال قبل فرق داره تو کامنت ها بود می تونین نگاه کنین
شماره کیس : 2013AS000000XX
تاريخ ثبت نام در سايت : 2011-10-15
تاریخ قبولی ما : 22 oct
تشکر کنندگان: batis2010
(2012-05-05 ساعت 20:17)mavarfan نوشته:  دوستان عزیز من هم از شرکت کنندگان لاتاری امسال بودم و فعلا برنده نشدم . این مساله که امسال لاتاری دو مرحله ایی شده برای تمام ما یک امتیاز است زیرا یک فرصت دیگه به ما داده شده اما این همه استرس و نگرانی که اکثر دوستان دارند بی مورد هست لطفا آرامش خودتون رو حفظ کنید و بجای اینکه اینقدر برای زمان قرعه کشی مجدد و معنی تک تک کلمات استرس داشته باشید اوایل اکتبر مجددا سایت رو چک کنید .
پیگیری و پشت کار داشتن خوبه ولی وابسته کردن خودتون و استرس داشتن برای موضوعی که احتمال اون زیر یک درصد هست بنظر من کار بیهوده ایی هست بجای این اگه واقعا می خواید مهاجرت کنید دنبال راههای مطمئن تری باشید (گرچه که در این دنیا هیچ چیز قطعی نیست) و بفکر دوران بعد از مهاجرت باشید با یادگیری زبان و مهارت هایی که در کشور های دیگه بدردتون بخوره .
امیدوارم موفق باشید

انشا الله همتون اکتبر اسمتون درمیاد
تشکر کنندگان: batis2010 ، soniarazmi ، mavarfan
U.S. Embassy in Belgrade said this on their Facebook page:

"Since many of you asked:

The Kentucky Consular Center may but also may not select more DV2013 entries on October 1, 2012. But, we urge you to keep your confirmation number in any case until September 30, 2013.
The game is not over yet!"

http://www.facebook.com/usaconsblg
تشکر کنندگان: batis2010 ، Dr.Fox ، delir
(2012-05-02 ساعت 07:31)ashkan.b10 نوشته:  یه سوال که ذهن منو 2سال درگیر خودش کرده اینه که چرا هر کس که قبول میشه کیس نامبرش به این صورت هست 2013ASبعد 2013 یه حرف مثل a,s,... دقیقا مثل سال قبل،اما من حداقل تو این 2سال که واسه 10 نفری ثبت نام کردم کیس نامبراش به این صورت هست 20132P که بعد از 2013 یک عدد وجود داره(که هیچ کدوم هم قبول نشده)...کسی توضیحی داره واسش؟ یا مثال نقضی داشته باشه واسش؟

فکر کنم شما کیس نامبر رو داری با کامفرمیشن نامبر مقایسه میکنی
تشکر کنندگان: mavarfan ، karpenter ، delir ، ehsanarchi60
دوستان حتی واسه یک اکتبر نیز خیلی خودتون رو مطمئن نکنید . استفاده از کلمه may خیلی معنی داره.
امید همیشه خوبه . ولی امید واهی بدترین چیزه. پس حتی 1 درصد احتمال بدین که ممکنه قرعه کشی در ماه اکتبر صورت نگیره و همه اینا چند ماه دیگه مشخص می شه . اینجوری دیگه تو اون زمان شکه نمی شید. لاتاری چند ساله که فقط به یک درصد ما روی خوش نشون می ده و به 99 درصد ماها روی خوش نشون نداده پس خیلی دوستش نداشته باشید Smile
من یه استنباطی کردم که ممکنه فقط یه استنباط باشه و اصلا هم قطعی نیست و اون اینه که :
به نظر می آد که هنوز 50000 ویزا از سال 2012 پر نشده (یعنی کسایی که قبول شدن هنوز اقدام نکردن واسه گرفتن ویزا) و اصلا به همین دلیله که 2012 رو تا سپتامبر باز گذاشتن. در خصوص امسال هم احتمالا همین حدس رو زدن و خواستن در دو مرحله این کار رو انجام بدن .شاید باز 2012 پر نشه و از برنده های 2013 واسه پر کردن سقف 2012 استفاده کنن. با این فرض به نظر می آد که این احتمال may منطقی به نظر می رسه یعنی حتی خود اونها هم نمی دونن که قطعا قرعه کشی جدید لازم باشه یا نه .
در خصوص کیس نامبر های زیر 10000 هم باز می گم احتمال زیاد یه فرمولی چیزی داره که نمی شه خیلی در موردش نظر داد. در کل می خوام همتون به اون چیزی که می خواید برسید.
همیشه به این فکر می کنم ، میشد اینطوری نشه ولی الان که شده باید بپذیریم یا مبارزه کنیم.
شاد و سرافراز باشید.
تشکر کنندگان: karpenter ، jayjay ، Dr.Fox ، mmm3hd ، delir ، mohammad.maleki ، A_M_R ، امیر مهاجر
(2012-05-02 ساعت 13:17)ukraine نوشته:  سلام
همهگی خسته نباشید.
من وقتی که مشخصات رووارد میکنم این پیغام رو میده
The information entered is not valid. Please review the Confirmation Number, your last name (family name/surname), and year of birth to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page.
تمامی مشخصات رو هم درست وارد میکنم.
خواهش میکنم توضیح بدهید
من هم همین مشکل رو دارم ولی اسم من رو یکی دیگه نوشته برای همکین فکر میکنم قومم سرم کلاه گذاشته و اسمم رو برای لاتاری ننوشته
تشکر کنندگان:
(2012-05-05 ساعت 15:29)God.hope نوشته:  
(2012-05-03 ساعت 14:44)frozen mind نوشته:  
(2012-05-03 ساعت 12:34)Ehsan2013 نوشته:  حرف شما درسته. به این موضوع 7 درصد توجه نداشتم.و این بخاطر مصاحبه سارا گرو (Sarah Grow) با رادیو فردا در مورد اینکه 1000 نفر برنده از ایران هنوز اقدام نکرده اند بود. آخه یجور مصاحبه کرده انگار لاتاری برای ایرانیها مختل شده!
ضمنا پارسال نوشتی: خیلی های دیگه که قرار بود پول نفت را بیارن در خونه و .........
مجید جان دلبدم قرار بود پول نفتو بیارن سر سفره نه در خونه!
دیدی خودتم ممکنه اشتباه کنی و 10 ماه بگذره و اشتباهتو درست نکنی...
متاسفانه هرچی میگذره بیشتر به پر مدعا بودن مدیران اینجا پی میبرم. امیدوارم اینجور نباشه

مجید جان،‌دلبندم، منم هر چی می گذره بیشتر به این نتیجه می رسم که شما اهل مهاجرسرا نیستی و بودنت در اینجا فایده ای نداره. قبلا هم به دفعات از این ادبیات نامناسب استفاده کرده ای و محرومیتهای موقتی نصیبت شده. اما این بار طور دائم محروم می شی.

سلام
من confirmation numbere سال 2012 رو وارد كردم ،جواب :عدم قبولي رو اعلام مي كنه .نمي دونم جرا براي شما اينو مي نويسه .
(2012-05-05 ساعت 09:28)fornima نوشته:  سلام
من confirmation number dv-2012 خودم رو وارد میکنم ولی پیغام میده شماره معتبر نیست پارسال یکی از اقوام برام ثبت نام کرده بود میخوام بدونم کسایی که پارسال شرکت کردن وقتی confirmation number خودشون رو وارد میکنن پیغام میده مشخصات شما معنبر نیست یا نه
پارسال اگه شماره اشتباه هم می زدیم می نوشت اسم شما برای گرین کارت انتخاب نشده ولی امسال سیستم هاشون پیشرفت کرده و شماره اشتباه رو قبول نمیکنه
هرکی که شماره پارسالش رو داره بی زحمت بره وارد کنه ببینه چه پیغامی میده برای من خیلی مهمه که بدونم پارسال قوم من اسمم رو نوشته بوده یا نه از همه ممنونم

اره من امتحان کردم می زنه has not been selected
تشکر کنندگان:
من روز دوم اسم نوشتم حالا همه میگن کیس نامبر برنده ها زیره 10000 هستش آیا اونهایی که اسمشون تو لاتاری برنده شده تو چند روز اول ثبت نام کردن یا برنده ها پراکنده هستن میخوام بدونم برای ماه اکتبر امیدوار باشم یا نه از همه برنده ها ممنون میشم اگه جوابم رو بدن
تشکر کنندگان:
(2012-05-05 ساعت 16:25)mehr.mahya نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 07:29)samira t نوشته:  
(2012-05-05 ساعت 03:27)mehr.mahya نوشته:  سلام دوستای عزیز مهاجرسرایی ام:
بچه ها من یکم ماه می رفتم سایت لاتاری ودیدم که هنوز مال dv2013 فعال نشده و چندین بار هم اون روز رفتم وقلبم هم همچین تاپ تاپ میزد که خودم هم باور کنید که داشتم میشنیدم .............خلاصه اون روز رو هی چند بار تا نصفه شب همینجوری رفتم ودیدم که هنوز dv2013 باز نشده و دیگه بیخیال شدم و ساعتای تقریباً 3/30نصفه شب خوابیدم وتا صبح اصلاً خوابم نبرد و فرادش جهارشبنه یعنی دوم ماه می ساعتای تقریباً 9/30بود که رفتم تو سایت وباز دیدم که هنوز قسمت کنترل وضعیت مربوط به dv-2013بازم فعال نیست وسریع اومدم تو مهاجرسرا یه سروگوشی آب بدم ببینم چه خبره ودیدم یکی ازدوستای گلمون گفته که از توی همون قسمت dv-2012 باید برید ونتایج رو ببینید ومنم رفتم !!!!!!!!!!!!!!!
چشمتون روز بدنبینه انشالله!!!!!! الان که دارم تایپ میکنم اشک توی چشام جمع شده............................ دیدم نوشته Based on the information provided,.....................دیگه بقیه ش رونمی نویسم چون میدونم خودتون میدونید ولی بعدش دیدم نوشته که More entries will be selected in early October2012,so please keep your confirmation information until at least that time.

بچه ها این یعنی چی آخه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بلاخره ما انتخاب نشدیم یا نه باید دوباره تا اکتبر یا حالا هروقت دیگه صبر کنیم !!!!!
بچه ها توروبه خدا یکی که اطلاعات دراین مورد داره با من درمیون بذاره بخدا دیگه مُردم.......................
مرسیSadSad
توی خیلی‌ پست‌های دیگه همه نوشتند که امسال ۲ بار قرعه کشی‌ میشه تعدادی رو الان اعلام کردند و تعدادی رو هم اکتبر اعلام میکنند پس conf number رو نگاه دارید 
آخ یعنی دوست عزیز هنوز نتیجه انتخاب شدن یا نشدن ما باتوجه به متنی که فرستادند مشخص نیستش؟ وما تا ماه اکتبر صبر کنیم؟ چطوریاس؟
لطفاً بیشتر توضیح بدید...........

مرسی من خیلی نگرانم و دپرس...........Sad

بچه ها؟؟؟؟؟؟؟ بچه ها؟؟؟؟؟؟
کسی نیست به من جواب بده؟
بلاخره من چیکار کنم تا اُکتبر صبر کنم برای چک کردن دوباره نتایج؟ یا اینکه من برای dv-2013 انتخاب نشدم؟

تو رو خدا یکی جواب منو بده
من خیلی ناراحتو دپرسمSad
تشکر کنندگان: delir
سلام دوستان به اونایی که برنده شدن تبریک میگم. من خودم برنده نشدم ولی داییم با شماره کیس 9000 برنده شده. ایشالا همه برنده شین. امسال لاتری برنامه خواصی داره که من از یه منبع قوی تو آمریکا شنیدم خیلی ها رو می خوان از آسیا بگیرن. خدا کنه oct برنده شیم.
تشکر کنندگان: Naz_jo ، delir
سلام
کسی میدونه از زمانی که فرمها رو پست کنیم تا وقتی که اگه خدا خواست و ویزا دادن چقدر طول میکشه؟ می خوام ببیم میوفته به سال جدید میلادی یا نه مثلا تا مهر و ابان جواب میدن؟
تشکر کنندگان: smith ، delir

بچه ها؟؟؟؟؟؟؟ بچه ها؟؟؟؟؟؟
کسی نیست به من جواب بده؟
بلاخره من چیکار کنم تا اُکتبر صبر کنم برای چک کردن دوباره نتایج؟ یا اینکه من برای dv-2013 انتخاب نشدم؟

تو رو خدا یکی جواب منو بده
من خیلی ناراحتو دپرسمSad
[/quote]

نه شما تا اکتبر صبر نکن اینا خیلی بی برنامه ان برو آمریکا چون یک وقت دیدی اعلام نکردن !! Big Grin آخه قربان ادبت و ناراحتیت برم! مثلا صبر نکنی میخوای چیکار کنی؟ Shy وقتی شما به پیج Have been not selected هدایت شدی نخوندی اونجا چی نوشته؟ نوشته شماره کانفرمیشنتون نگه دارید چون در اوایل اکتبر "ممکنه" که تعداد بیشتری رو انتخاب کنن . خوب حالا با خوندن کل این تاپیک (اگه از اولش صفحه 1 بخونی)متوجه میشی که هر کسی یک برداشتی داشته : یکی میگه هرماه یه تعداد انتخاب میشن ، یکی میگه اول اکتبر 90 درصد باقی مونده اعلام میشه، یکی میگه کلا اشتباه شده و....... اما تمام اینها برداشتهای شخصیه و تحلیل خود بچه هاست که اتفاقعاً خیلی هم خوب و جالبه ولی" قطعی" نیست، البته یکی دو تا از بچه های با مرام لطف کردن و ایمیل زدن و ازشون پرسیدن ولی اونها جوابی ندادن فعلاً ، شاید هم اصلاً ندن در ضمن هیچ سایت خبری هم تا این لحظه " بطور روشن" راجع به تعداد و زمان پذیرفتگان اکتبر آینده خبر "دقیقی" نداده ، تا جایی که من میدونم هیچ کدوم از بچه ها ی اینجا هم کارمند های اداره مهاجرت نیستن که اطلاعات داشته باشن و بخوان قایم کنن کلا یکسری انسان بطور غیر انتفاعی اینجا جمع شدن که به همنوعشون کمک کنن واسه مهاجرت و تجربیات و این مطالب طبقه بندی شده و مرتب باشه تا هموطناشون راحت تر استفاده کنند( تو پرانتز :دقت کردین این فروم به غیر از "محک"تبلیغ نداره و با این تعداد بازدید کننده چقدر از طریق تبلیغ دارالترجمه و عکاسی و....میتونست پول در بیاره ولی اینطوری نیست؟) پس هیچ کس در "حال حاضر" نمیتونه اطلاعات دقیق به شما بده.
کلا کاری که باید کرد و میشه کرد اینه که شمارتون رو نگه دارید و دعا کنید تا اکتبر، اگه نگهداری از یک شماره سخته و یا جا گیره، واسه من ایمیل کنید براتون نگه میدارم به خدا،Smile و بیایید سر بزنید اوایل اکتبر و اگه باز قرعه کشی شده بود چک کنید ، اگر هم نشده بود که هیچی یعنی کاری نمیتونیم بکنیم . در ضمن این رو فرا موش نکنید که نشینید خیال پردازی کنید و جو بدید که حالا که اول می نبودم پس اکتبر قطعی حتماً قبولم !کیس نامبرا پایین بوده پس "حتماً" اینجوری میشه و اونجوری نمیشه و اینا ! تحلیل کردنا خوبه چون یک دید کلی میده ولی همون قدر که تا الان شانس داشتید تو اکتبر هم دارید پس نرید چمدون ببندید که بعد که قبول نشدید برید تو دیوار!! صبر و حوصله کنید ایشالا که میشید نشدید هم فدای سرتون یه فکر و راه دیگه رو واسه مهاجرت امتحان کنید یا سال دیگه اگه بود شرکت کنید. قبول شدن در لاتاری هم به معنی قطعی شدن ویزا نیست فراموش نکنید!! تازه کلی کار باید انجام بدید و دقت به خرج بدید و هزینه کنید تا ایشالا گرین کارت رو بگیرید(که البته اینو بگم این پشتکار رو تو بچه های تا الان قبول شده ی 2013 نمیبینم !! خیلی بی حوصله ان وخیلی عجله میکنن قاعدتاً با مطالعه دقیق این فروم بخصوص سالهای گذشته باید حدود 80 درصد بدون مشکل فرمها رو پر کنن و 20 درصد به مشکل عجیب قریب بر بخورن ولی طبق نوشته و آمار یکی از دوستان بسیار عزیز و فعال "اسمیت" تو یکی از پست هاش متأسفانه این قضیه برعکسه!! که امید وارم اگه واسه استرس بعد از قبولیه به خودشون و استرسشون قلبه کنند و یکم وقت واسه مطالعه بگذارن تا ایشالا به مشکل نخورن و فراموش نکنند که خیلی خیلی خوش شانس بودن که این موقعیت رو بدست آوردن و خیلی خیلی راحت ممکنه از دست بره) ، یعنی این خوان رو که رد کنید تازه میرید مرحله 2 گرچه احتمالش بیشتر از اولی ولی 100 درصد هم نیست.
آمار برندگان ویزای گوناگونی
پس بیخودی استرس و ناراحتی به خودتون ندید و لاتاری رو همون جور که هست ( وابسته به احتمالات و شانس بسیار کم برای قبولی ) بپزیرید تا ایشالا لطمه روحی نخورید.

راستی در مورد این هم بگم بهت که این رو که سال آینده 2014 لاتاری هست یا نیست رو فقط وقتی میشه فهمید که کنگره آمریکا تصمیم بگیره آیا 2014 واسه ایران باشه یا نباشه فعلا هیچ کدوم از بچه های مهاجرسرای سالهای قبل که به آمریکا رفتن و سیتیزن شدن فعلا به عضویت کنگره در نیومدن!!! که بتونن زود تر اخبار رو واسه ما بیارن که هست یا نه ، پس "تنها" راهش صبر کردن و پیگیری اخبار است پس بیخودی اعصاب خودتون رو بهم نریزید که اگه نباشه چیکار کنم ؟ اگه باشه اینجور میشه و اون جور میشه!! دست من و شما نیست پس دپرس نباشید و البته شانس رو هم از دست ندید هرچقدر هم که کم و کوچیک بود ولی رو یک شانس ۰٫۵۸ درصد هم زندگیتون رو بنا نکنید که اگه نشد زندگیتون مختل بشه. حالا میخواید بکنید؟؟؟؟ بکنید.
تشکر کنندگان: faraz33 ، mah1das ، Ilia ، delir ، shazdeh ، rad_95 ، alonak
سلام دوستان عزیز

به هر حال مشخصه که اکثر دوستانی که به نتیجه لاتاری دل بسته بودن و شانس با اونا یار نبود در حال حاضر در شوک به سر میبرن ولی بهتره واقع گرا باشیم تا صدمه کمتری ببینیم. من از شما سوال میکنم: تا حالا چند بار در قرعه کشی بانک های خودمون شرکت کردید و برنده شدید؟ اصلاً به هش اعتقادی دارید؟
دلیلش اینه که همیشه میگیم شانس بردنه شدنمون این قدر کمه که دلمون رو به این چیزا خوش نمیکنیم. لاتاری هم همینه و از این قضیه مستثنا نیست. چرا آخه واسه چیزی که خودمون هیچ نقش و تاثیری نمیتونیم توش داشته باشیم و اصلاً واسه اش هم نمیتونستیم زحمتی بکشیم که احتمال قبول شدن بالاتر بره این قدر ناراحت و دپرس و افسرده میشیم. اگه واقعاً این قدر آمریکا رفتن واسمون مهم و حیاتیه خوب باید بیشتر از اون واسش تلاش کنیم و زحمت بکشیم. تو لاتاری ظرفیت نسبت به متقاضی فوق العاده پایینه پس باید راهی رو انتخاب کنیم که شانس بالاتری داره اگه این قدر مشتاقیم. اگه هم نه، پس اگه پذیرفته نشدیم این قدر ناراحت نشیم.

یه تقاضا هم از مدیران محترم یا محترمه دارم:
اگه بتونیم یه جورایی از متخصص ها هم دعوت کنیم بیان و اینجا عضو بشن تا ما ها رو به صورت تخصصی راهنمایی کنن تا بهتر بدونیم واسه آمریکا رفتن چه راه هایی وجود داره میتونه خیلی مفید باشه. منظورم اینه که حالا که میبینید این همه بچه های مشتاق وجود داره که اگه تو لاتاری قبول نشن این قدر داغون میشن، بشون بگن چه کارا میتونن بکنن تا در نهایت از سرزمین فاضله شون سر در بیارن.
به هر حال اگر چیزی رو بد بیان کردم، پوزش می طلبم و از مخاطبین محترم/محترمه عذر میخواهم.

با تشکر
علی دانش
تشکر کنندگان: golesang ، mtcanada ، mah1das ، delir ، alonak
سلام دوستان عزیز و خوب

به هر حال مشخصه که اکثر دوستانی که به نتیجه لاتاری دل بسته بودن و شانس با اونا یار نبود در حال حاضر در شوک به سر میبرن ولی بهتره واقع گرا باشیم تا صدمه کمتری ببینیم. من از شما سوال میکنم: تا حالا چند بار در قرعه کشی بانک های خودمون شرکت کردید و برنده شدید؟ اصلاً به هش اعتقادی دارید؟
دلیلش اینه که همیشه میگیم شانس بردنه شدنمون این قدر کمه که دلمون رو به این چیزا خوش نمیکنیم. لاتاری هم همینه و از این قضیه مستثنا نیست. چرا آخه واسه چیزی که خودمون هیچ نقش و تاثیری نمیتونیم توش داشته باشیم و اصلاً واسه اش هم نمیتونستیم زحمتی بکشیم که احتمال قبول شدن بالاتر بره این قدر ناراحت و دپرس و افسرده میشیم. اگه واقعاً این قدر آمریکا رفتن واسمون مهم و حیاتیه خوب باید بیشتر از اون واسش تلاش کنیم و زحمت بکشیم. تو لاتاری ظرفیت نسبت به متقاضی فوق العاده پایینه پس باید راهی رو انتخاب کنیم که شانس بالاتری داره اگه این قدر مشتاقیم. اگه هم نه، پس اگه پذیرفته نشدیم این قدر ناراحت نشیم.

یه تقاضا هم از مدیران محترم یا محترمه دارم:
اگه بتونیم یه جورایی از متخصص ها هم دعوت کنیم بیان و اینجا عضو بشن تا ما ها رو به صورت تخصصی راهنمایی کنن تا بهتر بدونیم واسه آمریکا رفتن چه راه هایی وجود داره میتونه خیلی مفید باشه. منظورم اینه که حالا که میبینید این همه بچه های مشتاق وجود داره که اگه تو لاتاری قبول نشن این قدر داغون میشن، بشون بگن چه کارا میتونن بکنن تا در نهایت از سرزمین فاضله شون سر در بیارن.
به هر حال اگر چیزی رو بد بیان کردم، پوزش می طلبم و از مخاطبین محترم/محترمه عذر میخواهم.

با تشکر
علی دانش
تشکر کنندگان: faraz33 ، mtcanada ، God.hope ، mah1das ، Ilia ، sazami ، amir_cool_2001 ، delir
(2012-05-06 ساعت 08:11)Alidanesh1358 نوشته:  ... حالا که میبینید این همه بچه های مشتاق وجود داره که اگه تو لاتاری قبول نشن این قدر داغون میشن، بشون بگن چه کارا میتونن بکنن تا در نهایت از سرزمین فاضله شون سر در بیارن.

با تشکر
علی دانش

دوست گرامى، شما به يه نكته كوچيك اما بسيار مهم توجه نكردى، و اون اينكه "اين همه بچه هاى مشتاق" كه شما از اونا صحبت كردى، اشتياقشون به رفتن به سرزمين آرزوهاشون در حد همين قبول شدن تو لاتاريه! يعنى در اين حد كه يكى بهشون بگه بفرما اينم گرين كارت آمريكا تشريف ببريد به سرزمين رؤياهاتون! و هيچ علاقه اى به "تلاش و سعى" كردن براى رسيدن به آمريكا ندارن. بنابراين به شما اطمينان صددرصد ميدم كه اگر زبده ترين متخصصان و وكلاى مهاجرت هم بيان اينجا و راههاى اخذ ويزاى آمريكا رو توضيح بدن اين دسته از "بچه هاى مشتاق" حتى يكى از اون راهها رو هم امتحان نميكنن! چون زحمت داره و اووووووه كى حال داره اونهمه دردسر بكشه؟!! دليل من هم براى اين حرف همين تاپيكيه كه خودون الان توش هستيم: به صفحات قبل اگر مراجعه كنيد به سؤالاتى برميخوريد كه درست يك صفحه قبلش جواب داده شده و درست يك صفحه بعد دوباره يه كاربر اومده همون سؤالو تكرار كرده! اين چيو نشون ميده؟ نشون ميده بعضى از كاربرا حتى به خودشون زحمت نميدن يك صفحه - فقط يك صفحه قبلتر - رو ببينن بعد سؤال بپرسن! چه برسه به زير و رو كردن كل تاپيك و بيشتر از اون خوندن كل مطالب سايت و بيشتر از اون مراجعه به سايتهاى ديگه فارسى زبان و بيشتر از اون مراجعه به سايتهاى خارجى و...
يه نگاهى تو همين تاپيك بندازين ببينين همين تفاوت كانفيرميشن نامبر و كيس نامبر چندبار مطرح شده، چرا؟ چون كسى كه اين تفاوت رو نميدونسته حتى زحمت خوندن چند صفحه تاپيكو به خودش نداده وگرنه تو همين تاپيك قبلش درمورد تفاوت بين اين دوتا صحبت شده بوده.
آره دوست من ، "بچه هاى مشتاق" اشتياقشون در اين حده. در حد آماده خورى گرين كارت! در حد شهروند آمريكا شدن بدون كوچكترين زحمت و با هزينه اى در حد قيمت يه پرايد دست دوم! نه اشتياق در حد تلاش مداوم، شبانه روزى و پيگير براى رسيدن به آمريكا، نه در حد چندين سال تمام زندگى رو اختصاص دادن به بررسى راههاى ورود به آمريكا و امتحان كردن اون راهها يكى بعد از ديگرى تا بالاخره يكيش موفق بشه.
براى همين هم هست كه سارا گرو تو مصاحبه ش مياد ميگه از ٤٤٠٠ قبولى پارسال لاتارى هزارنفرشون اصلا نرفتن دنبال كاراى ويزا! براى همينه كه دوستان تو همين تاپيك ميگن بچه هاى قبول شده امسال خيلى بى انگيزه به نظر ميان. چون حتى در حد همون كاراى لازم براى سفارت و مصاحبه و... براى بعضيا زياده، شايد دوست داشتن اداره مهاجرت آمريكا هم مثل راهنمايى رانندگى كه گواهينامه رو پست ميكنه، بعد از اعلام قبوليشون گرين كارتو پست ميكرد دم خونشون با اين مضمون:"دوست عزيز ضمن تبريك برنده شدن شما درلاتارى، بدين وسيله گرين كارت به شما تقديم ميگردد. خواهشمند است درهرزمان كه مايل بوديد به آمريكا تشريف آورده و مملكت مارا به قدوم مباركتان مزين فرماييد. با احترام، اداره مهاجرت ايالات متحده آمريكا" !! Smile
ختم كلام اينكه، تو همين سايت مهاجرت كاملترين اطلاعات ممكن براى مهاجرت به آمريكا وجود داره. فقط يه جو همت ميخواد و يه ارزن اراده. رفتن به آمريكا سخته، اما غير ممكن نيست. به شرط اينكه آماده خور نباشيم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان