کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
(2012-06-17 ساعت 23:14)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-17 ساعت 22:25)shahyad نوشته:  بچه ها دیروز شبکه بی بی سی تو اخبارش اعلام کرد دولت اقای اوباما تصویب کرد که کلیه مهاجرینی که از قبل وارد امریکا شدن همراه خانواده یا غیر قانونی اگه تحصیل کرده باشن و مشکل امنیتی نداشته باشند اجازه کار و تابعیت امریکا میگیرن به نظرتون این نمیتوته خبر خوبی باشه برای اعلام نتایج لاتاری که با دبد باز نگاه کنن و سخت گیری کمتری کنند واحتمالا افراد بیشتری رو قبول کنند؟ ایا به نظرتون این میتونه به معنی سیاست بازه دولت ایالات متحده برای جذب مهاجر باشه به خصوص نزدیک انتخابات ریاست جمهوری امریکا که تقریبا همزمان شده با اعلام نتایج دور دوم لاتاری در 1 اکتبر لطفا نظر بدید
بنده تصور میکنم این مسائل بیشتر بهانه‌های بشر دوستانه داره تا سیاستهای مهاجرتی. که البته دلیلش تابلوه و به خاطر کسب محبوبیت هرچه بیشتر در آستانه انتخاباته.
بهر حال بهانه بشر دوستانه یا سیاست مهاجرتی این قانون تصویب شد و در حال اجراست و واقعیت داره حالا فرض کنیم به قول شما بهانه بشر دوستانه باشه که من اسمشو میذارم سیاست بشر دوستانه مگه بده یک کشوری سیاست بشر دوستانه داشته باشه؟ مگه بده یک کشوری تو دنیا به فکر بشریت و مهاجرین و حقوقشون باشه؟ مگه بده یک کشوری تو دنیا به بشریت و مهاجرین احترام بذاره؟ همین کشوری که ما داریم ازش ایراد میگریم و بهانه بشردوستانه بهش میگیم چندین ساله داریم تلاش میکنیم که گرین کارتشو بدست بیاریم بعضی ها حاظر هستن از خیلی چیزاشون بگذرن تا اقامت همین کشور به قول شما بهانه بشر دوستانه رو بدست بیارن بیاییم 1 ذره منصفانه تر و با دید مثبت نگاه کنیم

تشکر کنندگان: delir
(2012-06-18 ساعت 00:41)shahyad نوشته:  بهر حال بهانه بشر دوستانه یا سیاست مهاجرتی این قانون تصویب شد و در حال اجراست و واقعیت داره حالا فرض کنیم به قول شما بهانه بشر دوستانه باشه که من اسمشو میذارم سیاست بشر دوستانه مگه بده یک کشوری سیاست بشر دوستانه داشته باشه؟ مگه بده یک کشوری تو دنیا به فکر بشریت و مهاجرین و حقوقشون باشه؟ مگه بده یک کشوری تو دنیا به بشریت و مهاجرین احترام بذاره؟ همین کشوری که ما داریم ازش ایراد میگریم و بهانه بشردوستانه بهش میگیم چندین ساله داریم تلاش میکنیم که گرین کارتشو بدست بیاریم بعضی ها حاظر هستن از خیلی چیزاشون بگذرن تا اقامت همین کشور به قول شما بهانه بشر دوستانه رو بدست بیارن بیاییم 1 ذره منصفانه تر و با دید مثبت نگاه کنیم
دوست عزیز، کی گفت بده؟ بنده گفتم؟!!! کی ایراد گرفت؟ بنده ایراد گرفتم؟! کی گفت این چیزایی که شما میگید بده؟! کدوم بی انصافی؟!
من متوجه نمیشم شما از کجای صحبتهای بنده چنین برداشتی کردی؟!!!!!!
بنده اگه چیزی میگم میدونم چی دارم میگم و پاش هم وایسادم.
من فقط گفتم این به اون ربطی نداره. منظورم از بهانه هم، بهانه‌ای بود برای تبلیغ انتخابات ریاست جمهوری که نمیشه منکرش شد. جهت اطلاعتون حتی این رو هم منفی نمیدونم. اگر بنده سیتیزن آمریکا بودم، قطعا به آقای اوباما رأی میدادم و به ایشون حق میدم که تبلیغات انتخاباتی داشته باشه و برای تبلیغ در آستانه انتخابات به بهانه‌های مختلف خودی نشون بده! مثل تمام کاندیداهای همه مسندای دنیا!
فقط میتونم بگم این دید شما بود که به طرز باورنکردنی منفی بود. اونم در برابر صحبت واضح و آشکاری که بنده داشتم! تعجب میکنم!!!
تشکر کنندگان: ASALI ، Omidooo ، mehdiii ، delir ، sayeh_m ، hamedhamed ، zina s
(2012-06-18 ساعت 00:55)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-18 ساعت 00:41)shahyad نوشته:  بهر حال بهانه بشر دوستانه یا سیاست مهاجرتی این قانون تصویب شد و در حال اجراست و واقعیت داره حالا فرض کنیم به قول شما بهانه بشر دوستانه باشه که من اسمشو میذارم سیاست بشر دوستانه مگه بده یک کشوری سیاست بشر دوستانه داشته باشه؟ مگه بده یک کشوری تو دنیا به فکر بشریت و مهاجرین و حقوقشون باشه؟ مگه بده یک کشوری تو دنیا به بشریت و مهاجرین احترام بذاره؟ همین کشوری که ما داریم ازش ایراد میگریم و بهانه بشردوستانه بهش میگیم چندین ساله داریم تلاش میکنیم که گرین کارتشو بدست بیاریم بعضی ها حاظر هستن از خیلی چیزاشون بگذرن تا اقامت همین کشور به قول شما بهانه بشر دوستانه رو بدست بیارن بیاییم 1 ذره منصفانه تر و با دید مثبت نگاه کنیم
دوست عزیز، کی گفت بده؟ بنده گفتم؟!!! کی ایراد گرفت؟ بنده ایراد گرفتم؟! کی گفت این چیزایی که شما میگید بده؟! کدوم بی انصافی؟!
من متوجه نمیشم شما از کجای صحبتهای بنده چنین برداشتی کردی؟!!!!!!
بنده اگه چیزی میگم میدونم چی دارم میگم و پاش هم وایسادم.
من فقط گفتم این به اون ربطی نداره. منظورم از بهانه هم، بهانه‌ای بود برای تبلیغ انتخابات ریاست جمهوری که نمیشه منکرش شد. جهت اطلاعتون حتی این رو هم منفی نمیدونم. اگر بنده سیتیزن آمریکا بودم، قطعا به آقای اوباما رأی میدادم و به ایشون حق میدم که تبلیغات انتخاباتی داشته باشه و برای تبلیغ در آستانه انتخابات به بهانه‌های مختلف خودی نشون بده! مثل تمام کاندیداهای همه مسندای دنیا!
فقط میتونم بگم این دید شما بود که به طرز باورنکردنی منفی بود. اونم در برابر صحبت واضح و آشکاری که بنده داشتم! تعجب میکنم!!!
ما ایرانیها عادت کردیم همانند برخی از سیاستمداران کشورمون اگه بخواییم کسی رو بکوبیم و خرد کنیم از لفظ بهانه و اینجور الفاظ استفاده کنیم اینجوری تو کشورمون جا افتاده به نظر شما بهتر نیست بجای استفاده از این الفاظ از الفاظ بهتری مثل سیاست استفاده کنیم؟ منم گفتم بجای کلمه بهانه از کلمه سیاست استفاده کنیدبهتره و تغییر جمله بهانه های بشردوستانه به جمله سیاستهای بشردوستانه چون به نظر من کار اقای اوباما بهانه بشر دوستانه برای انتخابات نیست سیاست بشردوستانه ایشان هست که حق طبیعیشون هم هست از این سیاست استفاده کنند
تشکر کنندگان:
(2012-06-18 ساعت 01:11)shahyad نوشته:  ما ایرانیها عادت کردیم همانند برخی از سیاستمداران کشورمون اگه بخواییم کسی رو بکوبیم و خرد کنیم از لفظ بهانه و اینجور الفاظ استفاده کنیم اینجوری تو کشورمون جا افتاده به نظر شما بهتر نیست بجای استفاده از این الفاظ از الفاظ بهتری مثل سیاست استفاده کنیم؟ منم گفتم بجای کلمه بهانه از کلمه سیاست استفاده کنیدبهتره و تغییر جمله بهانه های بشردوستانه به جمله سیاستهای بشردوستانه چون به نظر من کار اقای اوباما بهانه بشر دوستانه برای انتخابات نیست سیاست بشردوستانه ایشان هست که حق طبیعیشون هم هست از این سیاست استفاده کنند
خب پس!! حدس میزدم مشکل از کجاست، که خود شما الان فرمودید. مشکل اینجاست که "بهانه" رو یه کلمه منفی میدونید که به قول شما برای کوبوندن ازش استفاد میشه. اما از نظر من اینطوری نیست. بهانه معنیش فراتر از دلیل تراشیدن برای انجام یه کار زشته. گاهی بهانه برای انجام یه امر خیره یا به قول شما حق طبیعی. مثلا بهانه برای سر زدن به کسی. بهانه برای کادو دادن به کسی. این بهانه ها بده؟ گمان نمیکنم.
از این بگذریم که شما چه چیزی از این واژه "بهانه" بنده برداشت کردید، باید دستکم این رو بدونید که من اگر قصدم این بود که بقول شما آمریکا رو بکوبم، الان به جای این بحث به "کوبوندنم" ادامه میدادم و بد و بیراه به آمریکا میگفتم. قبول کنید که دچار سوء تفاهم شدید. Big Grin
تشکر کنندگان: Omidooo ، mehdiii ، ASALI ، sayeh_m ، zina s
(2012-06-18 ساعت 01:23)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-06-18 ساعت 01:11)shahyad نوشته:  ما ایرانیها عادت کردیم همانند برخی از سیاستمداران کشورمون اگه بخواییم کسی رو بکوبیم و خرد کنیم از لفظ بهانه و اینجور الفاظ استفاده کنیم اینجوری تو کشورمون جا افتاده به نظر شما بهتر نیست بجای استفاده از این الفاظ از الفاظ بهتری مثل سیاست استفاده کنیم؟ منم گفتم بجای کلمه بهانه از کلمه سیاست استفاده کنیدبهتره و تغییر جمله بهانه های بشردوستانه به جمله سیاستهای بشردوستانه چون به نظر من کار اقای اوباما بهانه بشر دوستانه برای انتخابات نیست سیاست بشردوستانه ایشان هست که حق طبیعیشون هم هست از این سیاست استفاده کنند
خب پس!! حدس میزدم مشکل از کجاست، که خود شما الان فرمودید. مشکل اینجاست که "بهانه" رو یه کلمه منفی میدونید که به قول شما برای کوبوندن ازش استفاد میشه. اما از نظر من اینطوری نیست. بهانه معنیش فراتر از دلیل تراشیدن برای انجام یه کار زشته. گاهی بهانه برای انجام یه امر خیره یا به قول شما حق طبیعی. مثلا بهانه برای سر زدن به کسی. بهانه برای کادو دادن به کسی. این بهانه ها بده؟ گمان نمیکنم.
از این بگذریم که شما چه چیزی از این واژه "بهانه" بنده برداشت کردید، باید دستکم این رو بدونید که من اگر قصدم این بود که بقول شما آمریکا رو بکوبم، الان به جای این بحث به "کوبوندنم" ادامه میدادم و بد و بیراه به آمریکا میگفتم. قبول کنید که دچار سوء تفاهم شدید. Big Grin
بهانه رو در سیاست (نه سر زدن به کسی یا کادو دادن به کسی اینجا بحث ما سیاسته نه روابط روزمره زندگی )وقتی استفاده میکنند که یا رییس جمهور کارنامه خوبی در 4 سال پیش نداشته باشه و حالا بخواد از هر بهانه ایی استفاده کنه تا 4 سال دوم هم در بیاد که فکر نکنم اقای اوباما کارنامه بدی در 4 سال گذشته داشته باشن و در مورد ایشان صدق نمیکنه یا اینکه زمانی از بهانه استفاده میکنند که بخوان به هر بهانه ایی شده ریس جمهور بشن و الکی یسری قولهایی بدن یا همون وعده سر خرمن و بش عمل نکنند که نه تنها سیاست اقای اوباما اینجور نیست بلکه سیاست کلان و کل کشور امریکا بر مبنای خیال و بهانه نیست بلکه بر مبنای واقعیته پس حداقل در مورد ایا لات متحده استفاده از کلمه بهانه اشتباه است

تشکر کنندگان:
(2012-05-02 ساعت 06:24)Sahar-Germany نوشته:  تا اینجا که همه زیر ۱۰۰۰۰ بودند. شاید بالای ۱۰۰۰۰ بعدا اعلام بشه. اگه کسی‌ بالای ۱۰۰۰۰ بوده لطفا اعلام کنه!

بله سحر جان تا حالا همه زیر 10000 بودن چون اصلا کلا تا 10000 اعلام شده و مابقی تو اکتبر اعلام میشن، دلیل این کارشونم اصلن معلوم نیست. شاید از لحاظ امنیتی باشه که مشکلات سالها پیش مجدد تکرار نشه.

در ضمن اگه سوالی داشتید خوش حال میشم کمکتون کنم
09125015124
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، sayeh_m ، hana_fd
با سلام.من اسمم درامده فقط نمیدونم از کجا باید شروع کنم.لطفا راهنماییم کنید یا اگر جایی هست که بتونم ببینم.با تشکر
تشکر کنندگان: sayeh_m
سلام به همكي دوستان
با يكي از اشنايانمون كه سيتيزن امريكا هست صحبت مي كردم .ميكفت كه شنيده در اكتبر ٥٠٠ نفر برنده جديد لاتاري قراره كه اعلام كنن . ايشون مي كفتن كه فقط شنيدن و از صحت اين خبر زياد اطمينان ندارند . خدا كنه كه بيشتر از اين تعداد رو اعلام كنن تا افراد بيشتري از هم ميهنانمون كه واقعاً قصد مهاجرت دارن بتونن از اين فرصت استفاده كنن . 
تشکر کنندگان: delir ، sayeh_m ، lilistar
(2012-06-18 ساعت 02:14)sinait نوشته:  با سلام.من اسمم درامده فقط نمیدونم از کجا باید شروع کنم.لطفا راهنماییم کنید یا اگر جایی هست که بتونم ببینم.با تشکر
سلام و تبریک
2 تا فرم ds-230 و dsp-122 باید دانلود کنی و با دقت بسیار زیادی پر کنی و ...
زحمت بکش تاپیک های مختلف سال 2011 و 2012 و 2013 رو مطالعه کن راحت میتونی کارهاتو انجام بدی و اون موقع اگر ابهام داشتی سوال بپرس
ضمناً توصیه میکنم اول مدارک شناسایی و تحصیلی رو بده ترجمه کنند و بر اساس ترجمه اونها فرمهارو پر کن.
موفق باشی
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، ASALI ، shahyad ، sayeh_m ، zina s
(2012-06-18 ساعت 02:17)God.hope نوشته:  سلام به همكي دوستان
با يكي از اشنايانمون كه سيتيزن امريكا هست صحبت مي كردم .ميكفت كه شنيده در اكتبر ٥٠٠ نفر برنده جديد لاتاري قراره كه اعلام كنن . ايشون مي كفتن كه فقط شنيدن و از صحت اين خبر زياد اطمينان ندارند . خدا كنه كه بيشتر از اين تعداد رو اعلام كنن تا افراد بيشتري از هم ميهنانمون كه واقعاً قصد مهاجرت دارن بتونن از اين فرصت استفاده كنن . 
در هر صورت بیشتر از 3500 نفر رو نخواهند پذیرفت. این دو مرحله ای کردن قرعه کشی هم احتمالا برای اینه که اگر این سقف نخواد پر بشه، افراد بیشتری رو اعلام کنند که اتفاق پارسال تکرار نشه. پارسال 4400 نفر ایرانی اسمشون دراومد و 1000 نفرشون هیچ اقدامی نکردند. و بقیه هم که قطعا همشون صاحب ویزا نشدند.
تشکر کنندگان: Omidooo ، mehdiii ، mohammad.maleki ، storagemeter ، ASALI ، نیما121 ، delir ، sayeh_m ، zina s
سلام امسال با سیاستهای جدید مهاجرتی امریکا من خیلی امیدوارم نفرات بیشتری بعنوان برنده اعلام بشن و سیاست جذب مهاجر توسط دولت امریکا شامل لاتاری هم بشه چون معمولا خیلی از ایرانیها فقط از سر سرگرمی شرکت میکنند و تا اخر این راهو نمیرن فکر کنم 1 اکتبر نفرات جدید خیلی بیشتری(بیشتر از این حرفهایی که میگن) اعلام بشن
تشکر کنندگان: ASALI ، mohammad.maleki ، mehdiii ، sayeh_m ، lilistar ، manila ، mortezajn ، delir
سلام دوستان میخواستم بپرسم روز شمار معکوس تا 1 اکتبر هست یا نه؟ اگه هست لطفا لینک یا ادرسشو بذارید با تشکر
تشکر کنندگان: mehdiii ، sayeh_m ، lilistar ، mortezajn
(2012-06-18 ساعت 02:17)God.hope نوشته:  سلام به همكي دوستان
این 500 نفر که گفتید فقط سهمیه اسیاست یا همه قاره ها ؟ چون اگه سهمیه همه قاره ها یا حتی فقط اسیا هم باشه که هیچ امیدی نیست؟ من فکر کنم اینها نصف ظرفیت رو اعلام کردن و بقیه رو گذاشتن 1 اکتبر اعلام کنن که با تراکم کاریه کمتری روبرو بشن و ببینن چه تعداد از این افرادی که اسامیشون اعلام شدده پیگیر کاراشون میشن شاید هم بخوان امسال بیشتر از ظرفیت نرمال هر سال مهاجر بپذیرن به هر حال هر چی که باشه خدا کنه واسه همه خوب و با نتیجه دلخواه و خیر باشه همچنان باید امیدوار بود در ناامیدی بسی امید است پایان شب سیه سپید است
تشکر کنندگان: pr.kia ، نیما121 ، hamedhamed ، mehdiii ، mavarfan ، sayeh_m ، lilistar
سلام دوستان عزیز معذرت میخوام سوالمو تو این تاپیک مطرح میکنم
چون بابا اینجا تقریباً همه آشنا هستند مرام میزارن سریع جواب میدن دوستان گل
یه مطلب مهم در رابطه با کارت پایان خدمت یا معافیت
فقط تا 31 خرداد 91 (پس فردا) وقت هست واسه هوشمند کردن کارت معافیت یا پایان خدمتSadSad
چند تا سوال دارم اگه آقایون و اساتید محترم لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم
من معافیتم پزشکی به خاطر چشم هست؛ کسی هست این کارت جدید ها را گرفته باشه؟ چیزی از نوع معافیت یا محل خدمت توش نوشته؟
اصل واسه ما که چند وقت دیگه احتمالاً اگه خدا بخواد مصاحبه داریم فرقی میکنه این کارت معافیت همون قدیمی ها باشه یا این کارت هوشمند؟
یه مطلب دیگه فهمیدم اینه که اگه بعد از معافیت مدرک تحصیلیت ارتقا پیدا کرده باید اصل مدرک را ببری که تو کارت جدید ذکر بشه(من الان مدرک جدیدم دستم نیست یه روز هم بیشتر وقت نیست )
لطفاً هرکی اطلاعی داره در این زمینه ها راهنمایی کنه
متشکرم
2013AS57##-مصاحبه 4 اپریل ایروان- مدت زمان کلیر شدن 46 روز

سفرنامه+آماده سازی! قبل از سفر
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mehdiii ، sayeh_m ، zina s
(2012-06-19 ساعت 00:55)hamedhamed نوشته:  من معافیتم پزشکی به خاطر چشم هست؛ کسی هست این کارت جدید ها را گرفته باشه؟ چیزی از نوع معافیت یا محل خدمت توش نوشته؟
اصل واسه ما که چند وقت دیگه احتمالاً اگه خدا بخواد مصاحبه داریم فرقی میکنه این کارت معافیت همون قدیمی ها باشه یا این کارت هوشمند؟
یه مطلب دیگه فهمیدم اینه که اگه بعد از معافیت مدرک تحصیلیت ارتقا پیدا کرده باید اصل مدرک را ببری که تو کارت جدید ذکر بشه(من الان مدرک جدیدم دستم نیست یه روز هم بیشتر وقت نیست )
لطفاً هرکی اطلاعی داره در این زمینه ها راهنمایی کنه
متشکرم

سلام دوست عزیز
در کارت معافیت از خدمت جدید مثل سابق نوع معافیت و علت درج میشه، مثلا پزشکی-ماده x - بند y
از نظر مصاحبه فکر نمیکنم تفاوتی داشته باشه، ولی با توجه به فرصتی که هست توصیه میکنم کارت رو عوض کنین که خدای ناکرده بعدا از طرف دوستان خودی Wink دچار مشکل نشین.
من بعد از معافی فوق گرفتم، ولی چون اصل مدرکم دستم نبود همون لیسانس رو بردم و کارم رو انجام دادم، هیچ مشکلی هم پیش نیومد و کارتم هم اومد. ضمنا مدرک تحصیلی در کارت معافیت جدید درج نمیشه، حالا شاید تو اون چیپی که زدن رو کارت یه چیزایی باشه (که خیلی هم اهمیتی نداره!)
اگر تصمیم داری کارت رو عوض کنی این مسأله مهمی نیست و با همون مدرک قبلی اقدام کن.

موفق باشی

تشکر کنندگان: hamedhamed ، امیر مهاجر ، mehdiii ، mavarfan ، sayeh_m ، ASALI

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان