کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوهای مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشی لاتاری ۲۰۱۳
(2012-08-07 ساعت 14:20)amir_cool_2001 نوشته:  من با نظر شما موافق نيستم. اگر توجه كنيد در ادامه جمله از لغت Random يعني تصادفي استفاده شده. و انتخاب تصادفي انتخاب آگاهانه نيست. ولي در كل نبايد روي لغات حساس شد. فكر ميكنيد براي اداره KCC امكان پذيره كه بخواد اين همه ثبت نام كننده رو حدود 10 ميليون نفر رو بررسي كنه و افرادي كه خوش چهره هستند رو انتخاب كنه اصلا اين ممكن نيست. اصلا خيلي از اقوام بشر از نظر چهره با هم فرق ميكنند و شاخص هاي زيبايي آنها متفاوت است و نرم افزاري نميتوان اين مورد را بررسي نمود. با اين همه آمريكا كشوري است كه به قانون مداري و رعايت حقوق بشر و دموكراسي در اين كره خاكي زبانزد همه است. حالا چرا بايد بخواد همچنين كاري بكنه. تو اين تالار نمونه ايي از افراد مختلف با شرايط و تحصيلات مختلف ديده ميشه كه همه برنده شدند. خيلي ها موفق به گرفتن ويزا شدند خيلي ها موفق نشدند. البته منم نسبت به دو مرحله شدن اعلام نتايج و لغو نتايج مرحله اول قرعه كشي سال گذشته سوالاتي در ذهنم هست ولي بايد خوشبين بود.

فرمایش شما صحیحه من هم نگفتم که یک واژه "Select" می تونه دلیل قاطع بر صحت این ماجرا باشه! و اما اینکه آیا واسه KCC امکان پذیره که از بین 10 میلیون شرکت کننده، افراد خوش چهره یا تحصیل کرده، نکرده، خوش طینت، بد ذات، خوش ذات رو انتخاب کنه جواب شما بلی هست! اگه بخواد راحت می تونه این کارو بکنه!
"آمریکا کشوری هست که به قانون مداری و رعایت حقوق بشر و دموکراسی در این کرۀ خاکی زبانزده" از نظر من این خیلی رقت انگیزه که حتی این جمله رو به زبون بیاریم، چرا که همۀ ما یک گوشه از وجودمون میدونه اینا همش فیلمه و دروغی بی شاخ و دم بیش نیست اما دروغایی بسیار زیبا و رویایی که اصلا نمیشه باورشون نکرد، چون حقیقت ماجرا واقعا تلخه! پس ما هم میشیم از حقیقت گریزون، ترجیح میدیم این رویا رو باور کنیمو حالی به حولی! چیکار با این کارا داریم!
همۀ این دروغا گفته میشه فقط برای کنترل کسانی که پتانسیل پذیرفتن این اراجیف را دارند که متاسفانه کم هم نیستند و از هر نوعش تو دنیا (ایرانی، عرب، افغانی، چینی، ژاپنی، فرانسوی تا الی ماشاالله...) به وفور یافت میشه یا به قول معروف "ریخته!" انقدر هم ریخته که می تونی با خیالت راحت بگی درهم نیست! سوا کن!
و اینکه چرا باید بیاد از بین این 10 میلیون "سوا" کنه دقیقا به خاطر اینه که خدایی 10 میلیون خیلی زیاده Big Grin خودتو بزار جای اونا! چیکار می کنی؟ همه چی دست خودته! اطلاعات ثبت نامی ها، سرورها، دفاتر و هر چی که هست دست خود شخص خودته!!! حالا به دلایل نامعلوم بیخیال میشی و خوباشو سوا نمی کنی؟ اگه بگی وقت نمی کنم بیشتر باورم میشه تا اینکه بگی به خاطر خدا و صداقت و راستگویی از بین این همه شروع نکردم به سوا کردن Rolleyes ضمن اینکه این کار بر خلاف تصور شما به قدری آسونه که حتی تصورش هم نمی تونی بکنی! حالا در جواب یه دوست دیگه که می گه اصلا چرا باید این همه جنگولک بازی در بیارن؟؟ کاری نداره که!!! بیاد بگه خوشگلا، مانکن ها، لیسانسه ها، دکترا، بنا ها،... بیان تو! مگه تعارف داره با انسان های عاقل و بالغ این کرۀ خاکی؟! ( Big Grin ) که جواب این هم معلومه! آیا ماها نباید احساس کنیم که آزادیم؟ آیا نباید احساس کنیم که حق انتخاب داریم؟ اگه که فکر نکنیم که آزاد و شاد و خوشحال و خندانیم که می زنیم درب داغونشون می کنیم، (فنسا رو خراب می کنیم...Big Grin) اونا دیگه نمی تونن مارو جمع و جورمون کنن پس کاسه کوزه هاشون همش خراب میشه! پس لازمۀ این که Ram (حافظۀ موقت کامپیوتر Big Grin ) نکنند اینه که احساس کنن آزادند و حق انتخاب دارند! پس این جنگولک بازی هایی که شما گفتی راز بقاء بچه های بالاست، Big Grin چون غیر از این باشه، دیگه نمیتونن اون بالا بمونن! خلاصه اگه توهین به دوستان عزیز مخالف این نظر نباشه، خدایی این خیلی بچه گانه ست که بخوایم فکر کنیم که این 100 درصد یه قرعه کشیه و نتایج حاصله، همه تصادفیه!
هميشه شاكر باش،‌مثل... از زمين و زمين طلب كار نباش!
تشکر کنندگان: enchantress_boy ، ranebr
(2012-08-07 ساعت 15:20)امیر مهاجر نوشته:  اصلا این صحبتِ حساب و کتاب برای انتخاب برندگان لاتاری یه بحث بی اساس و فرمالیته است. چند باری هم قبلا بحث شد و دوستان نظراتشون رو گفتند.
اگر قرار بود آمریکا بخواد خوشگلا رو برنده کنه یا اونایی که مدرک بالا دارن، یا از ما بهترون هستند، لزومی نداشت قایم موشک بازی در بیاره و از لولو بترسه. یه کتگوری مهاجرتی جدید تشکیل میداد برای مهاجرت خوشگلا، یا تحصیل کرده‌ها. همین الانشم داره، فکر نکنید نداره. لزومی نداشت اسمشو بذاره قرعه کشی که هرچی آدم زشت و بی تحصیلاته بخواد شرکت کنه که، بعد بخوان از رو عکس و با فن‌آوری‌های ماورایی و هوش مصنوعی و ایمیج پراسسینگ عین تو فیلمهای تخیلی هالیوودی، ما ها رو انتخاب کنه! خب لب تر میکرد که ما خوشگل میپذیریم، زیبارویان با سر میدویندند. اشاره میکرد تحصیل کرده‌ها: اونا هم با سر میدویدند. دزد و پلیس بازی نمیخواد که، دروغ و تعارف نداره که، این حرکات، مخصوص اینجاست. همونطوری که امیر آقا فرمودند randomly selected یعنی انتخاب تصادفی و کسی که برنامه نویسی بلده میدونه این یعنی چی. انتخاب کاملا تصادفی، بدون وجود کوچکترین احساس و بدون وجود if.

من در پاسخی که برای آقا امیر نوشتم، دقیقا پاسخ شما رو در مورد اینکه چرا آمریکا باید قایم موشک بازی در بیاره و از لولو بترسه رو کامل درج کردم، اونا این کارا رو باید بکنن چون لولوی اونا من و شما و مابقی دوستان در سراسر این کرۀ خاکی هستیمBig Grin! وای به حال روزی که شما و دوستان گرامی در سراسر این کرۀ خاکی اینو بفهمن که فیلمای هالیوودی اونا آلیاژ 90 درصد واقعیت و 10 درصد دروغیه که سالها با عنوان "فیلمهای علمی تخیلی هالیوودی" تو ناخودآگاه بدبخت ما فرو کردند و می کنندBig Grin! اون وقت میبینم شما رو که چطوری میریزی بهم و دیگه شبا نمی تونی با این خیال راحت که دنیا جای خوب و امن و آرومی هست سرت رو بزاری روی بالش و پنج شش ساعت خواب راحتو تجربه کنی بعدشم فردا دوباره روز از نو، روزی از نو! شاید شما تصور کنی که من زیاد از حد به ریز مسائل میرم و مشکوکم؟! اما نمی دونم اینو شنیدی یا نه که خود اونا هم می گن که
Paranoia is a perfect status of awareness
Paranoia is total awareness
Perfect paranoia is perfect awareness
که خیالی نیست! پرنوید بودن بهتر از اینه که تو رویاهای شیرین ساختگی ایجاد شده توسط دیگران زندگی کنم، ولی خب شما همچنان می تونید تصور کنید که "انتخاب کاملا تصادفی، بدون وجود کوچکترین احساس و بدون وجود if هست" شاید این برای شما راحت تر و بیدردسر تر باشه Wink
تشکر کنندگان: enchantress_boy
به نظر من بجای اینکه ذهنتون رو با این مسائل پوچ و بی ارزش پر میکنید به زندگی عادی ادامه بدید و کمی هم صبر کنید تا چند وقت دیگه همه چیز معلوم میشه حالا random باشه یا نباشه از دست ما کاری بر نمیاد ریش و قیچی دست خودشونه و ما هم تابع نظر اونها فقط میتونیم دعا کنیم که قبول بشیم و امیدوار باشیم
تشکر کنندگان: Karma ، sh_aytak ، hamed. ، lilistar ، ASALI
(2012-08-08 ساعت 01:37)hamed. نوشته:  خیلی دیگه بیکارید شما....این فقط یه قرعه کشی هست و بس و پروسه انتخاب شدن افراد کاملا رندوم هست...نه چیز دیگه ای

ما که کاری نداریم اصلا این چرا هست یا نیست! ما فقط گفتیم بهتره یه خرده قرعه کشی نبودن این گرین کارت رو بررسی بکنیم تا بلکه از ارکان و پیچ و خمش کمی سر در آوردیم تا کمکی بشه هر چند کوچک و ناچیز برای تحقق بیشتر رویای "آمریکا من دارم میام" بسیاری از دوستان و خودم! Big Grin اما بعضی از دوستان به همون احتمال اولیه هم حمله کردند و حتی اجازه ندادند یه خرده به جزئیات ماجرا بپردازیم! که خب نظر لطفشون بود! Shy
ضمن اینکه اگه تحقیق و تفحص و بحث و گفتگو از نظر شما بیکاری محسوب میشه شما سعی کن گلیم خودتو از آب بکشی بیرون تا مبادا از این برچسب های بیکار بودن صاف نخوره رو پیشونیت چون ممکنه از چرخ زمونه بدجوری عقب بمونی! Wink
تشکر کنندگان: ASALI
چرا بیخود به هم می پرید اون چیزی که باید اتفاق بیافته اتفاق میافته دست ما هم نیست پس بهتره ارامش رو حفظ کنیم و امیدوار باشیم
تشکر کنندگان: saljoogh ، Karma ، lilistar ، ASALI
(2012-08-09 ساعت 22:54)shahyad نوشته:  چرا بیخود به هم می پرید اون چیزی که باید اتفاق بیافته اتفاق میافته دست ما هم نبست پس بهتره ارامش رو حفظ کنیم و امیدوار باشیم

خداییش هم شما راستشو می گی! اینجا انجمن بحث در خصوص ساختار حکومتی جهان و از این قبیل مسائل که نیست! اینجا همه تنها هدفشون اینه که برن آمریکا دیگه اینکه با قرعه کشی میرن یا بدون قرعه کشی چه فرقی می کنه؟ آقا بیخیال! صلوات ختم کن! من اشتباه کردم، دوستان بنده رو عفو کنید یه خرده زیادی به جزئیات پرداختم! عذر می خوام، ببخشید! Shy
تشکر کنندگان: ASALI
آخه چرا اينقدر منفي نگريد؟ چرا همش نيمه خالي ليوان رو نگاه ميكنيد؟ انسان با اميد زندگي ميكنه. درسته خودشون يه سري شرايط اوليه براي لاتاري گذاشتن ولي دليل نميشه كه انتخابها تصادفي نيست افرادي كه برنده شدن بايد توانايي پيگيري مراحل دريافت ويزا رو داشته باشند. داشتن ديپلم و اقامت در يكي از كشور هاي ياد شده يه جور شرطه تا عدالت رعايت بشه. هدف انسان رو به مقصد ميرسونه نه شيوه و روش. من با نظر دوستان موافقم ما همه اينجا هستيم كه به هم كمك كنيم تا بتونيم در رسيدن به هدفمون موفق باشيم. بهتره به جاي اين تحليل هاي غير منطقي و برداشت هاي ذهني شخصي به جنبه هاي مثبت اين قرعه كشي هم توجه كنيد. هر ساله تعداد از دوستان ما در ايران موفق به گرفتن ويزا براي آمريكا ميشن و بعد از آن دچار مشكلاتي ميشن كه با حمايت ساير دوستان موفق به حل كردن آن ميشن. و بعد از سيتيزن شدن به ساير اقوام و دوستان كمك ميكنند تا اونها هم بتونند مهاجرت كنند. بهتره در اين گونه سايتها همه هدفشون كمك به ديگران باشه چون ممكنه خودشون هم يه روزي به كمك احتياج داشته باشند. از طرفي شما كه هزينه نكردي كه بخواهي ناراحت باشي. آيا هرجايي كه قرعه كشي انجام ميشه بايد اينقدر تحقيق و تفحص كرد؟ كشور خودشونه گفتن كه ما به يه عده ويزا ميديم گناه كردن قرعه كشي ميكنن؟ حالا شما دموكراسي و سياست و همه چيز شون رو ببر زير سوال و به شعور همه توهين كن. شما هم دندون اسب پيش كش رو بشمار. از انصاف واقعا به دوره.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: afs ، Mitram ، June ، lilistar ، امیر مهاجر ، zina s ، ASALI ، mohajer13 ، armin1
ناسلامتي تا حدود يه ماهه ديگه سري دوم اسامي برنده ها اعلام ميشه...چرا اينجا سكوت حكم فرماست؟؟؟؟؟؟يه خورده اكتيو تر باشين دوستان
کیس نامبر:**2013AS001-تاریخ رویت قبولی: 1/می/2013-تاریخ فرستادن مدارک با پست TNT: چهار روز بعد-محل مصاحبه:آنکارا-دریافت ویزا:یک ضرب بدون مشکل Big GrinTongue-بعدشم که USA,Minnesota
تشکر کنندگان: mortezajn ، shahyad
(2012-08-17 ساعت 22:17)samijoon نوشته:  ناسلامتي تا حدود يه ماهه ديگه سري دوم اسامي برنده ها اعلام ميشه...چرا اينجا سكوت حكم فرماست؟؟؟؟؟؟يه خورده اكتيو تر باشين دوستان

سلام

یعنی میگید چه کارا باید بکنیم که نشون دهنده فعال بودنمون باشه. خوب داریم زندگیمون رو میکنیم و فقط رو لاتری حساب نمیکنیم که اگه بعد نشه تنها امیدمون رو از دست بدیم و داغون شیم.

قربان شما

علی دانش
Destiny is not a matter of chance, it is a matter of choice.
تشکر کنندگان: lilistar ، amir_cool_2001 ، armin1
سلام به همه دوستان
سوالی داشتم در مورد نحوه اعلام زمان و ساعت روز مصاحبه، به شخص برنده اصلی و افراد خانواده او. می خواستم بدونم آیا اعلام زمان مصاحبه فقط به نام شخص برنده اصلی و case number اش انجام خواهد شد؟ و هیچ اسمی از اعضا خانوادش برده نخواهد شد؟ چطور باید متوجه بشیم که افراد خانواده را هم می توانیم با خود به مصاحبه ببریم؟
با تشکر[/size]
2013AS00003xxx ‫(٢ نفر)/ دیدن قبولی: 2012-05-01 / ارسال فرم‌ها: 2012-17-06 با TNT / سفارت: آنکارا / مصاحبه : اواخر ژانویه / كلير در May 8 / ایشیو: 22 MAY / دریافت ویزاها : 23 MAY
تشکر کنندگان: amir_cool_2001
(2012-08-18 ساعت 11:27)alirlndl نوشته:  سلام به همه دوستان
سوالی داشتم در مورد نحوه اعلام زمان و ساعت روز مصاحبه، به شخص برنده اصلی و افراد خانواده او. می خواستم بدونم آیا اعلام زمان مصاحبه فقط به نام شخص برنده اصلی و case number اش انجام خواهد شد؟ و هیچ اسمی از اعضا خانوادش برده نخواهد شد؟ چطور باید متوجه بشیم که افراد خانواده را هم می توانیم با خود به مصاحبه ببریم؟
با تشکر[/size]

در نامه دوم که زمان مصاحبه شما را مشخص می کنه، اسامی کلیه افرادی که با برنده اصلی باید برای مصاحبه حاضر شوند درج می شه
نامه دوم رو بعد از آماده شدن در همون جایی که قبولی اولیه خودتون رو دیدید می تونید ملاحظه کنید
البته هنوز برای بچه هایی که آنکارا مصاحبه دارند نامه دوم فعال نشده
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: lilistar ، zina s ، ASALI ، amir_cool_2001 ، Ali DV-2013 ، shahyad ، homayoon13
(2012-08-18 ساعت 08:59)Alidanesh1358 نوشته:  
(2012-08-17 ساعت 22:17)samijoon نوشته:  ناسلامتي تا حدود يه ماهه ديگه سري دوم اسامي برنده ها اعلام ميشه...چرا اينجا سكوت حكم فرماست؟؟؟؟؟؟يه خورده اكتيو تر باشين دوستان

سلام

یعنی میگید چه کارا باید بکنیم که نشون دهنده فعال بودنمون باشه. خوب داریم زندگیمون رو میکنیم و فقط رو لاتری حساب نمیکنیم که اگه بعد نشه تنها امیدمون رو از دست بدیم و داغون شیم.

قربان شما

علی دانش

كاملا درسته حرفتون..چون لاتاري فقط بخت آزماييه...اما بالأخره ممكنه يه موقع همين بازي شانسكي به واقعيت تبديل بشه(اينم بگم كه من خودم زياد حسابي رو اين موضوع باز نكردم)....بعضي وقت ها فعال بودن و دادن انرژي لازمه
کیس نامبر:**2013AS001-تاریخ رویت قبولی: 1/می/2013-تاریخ فرستادن مدارک با پست TNT: چهار روز بعد-محل مصاحبه:آنکارا-دریافت ویزا:یک ضرب بدون مشکل Big GrinTongue-بعدشم که USA,Minnesota
تشکر کنندگان: ASALI ، zina s ، Ali DV-2013 ، lilistar ، homayoon13
امیدوارم ۱ اکتبر دیگه برنده بشم... البته نه اونجوری که بخوام خیلی‌ روش حساب کنم... بهتره آدم کارای خودشو بکنه و گوشه چشمی هم به لاتاری داشته باشه... اگه لاتاری ببرم کارم خیلی‌ خیلی‌ اسون تر می‌شه.... امیدوارم.
Smile
تشکر کنندگان: rezagh ، zina s ، storagemeter ، mortezajn
من همون ١٠ ساله هستم كه بخاطرش اين بحثا شروع شد.
مدركم ليسانس و ظاهرم معموليه (البته شايد خودم اينجوري فكر ميكنم!)
شايد حق با آقاي karama باشه و يه مشكلي تو من باشه كه بعد اين همه سال اينجوري شده ...
ميدونين، چون واقعا تعداد كسايي كه اندازه من شركت كردن و قبول نشدن خيلي كمه.
تشکر کنندگان:
(2012-05-08 ساعت 09:25)Ilia نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 21:01)kolange_edalat نوشته:  خیلی جالبه، برخی بنا به شرایط خودشون دوست دارن لاتاری اونطور که میخوان برقرار بشه. دلیل نمیشه چون یکی مدرک زبان نداره و یا از نظر مالی ضعیف هست نباید ثبت نام کنه. خواهشان چیزی رو که خودتون دارید رو فکر نکنید همه دارند

دوست گرامى همونطور كه ميبينيد ما ايرانيا اونقدر به قانون "مفت باشه، كوفت باشه" پايبنديم و اونقدر حاضريم با طناب مفتى كه پيدا ميكنيم خودمونو دار بزنيم كه كار بجايى ميكشه كه نزديك به يك چهارم قبولياى ٢٠١٢ اصلا دنبال ويزاى لاتاريشون هم نرفتن! به شما اطمينان ميدم لااقل ٨٠٠ نفر از اين حدود ١٠٠٠ نفرى كه به گفته ى سارا كرو تو مصاحبه با راديو ف ر دا دنبال ويزا نرفتن جزو همين دسته اى بودن كه شايد اصلا خبر ندارن يكى ديگه براشون ثبت نام كرده بوده و بدتر از اون شايد اصلا ندونن لاتارى چيه!!
از اونجايى كه ما ايرانيا (البته نه همه مون، بعضيامون) و البته خيلى از مردم ثبت نام كننده در كل دنيا جنبه ى استفاده منطقى و معقول از اين "شانس مساوى" رو نداريم، شايد واقعا بهتر بود يه فيلتر براى جدا كردن ثبت نامهاى بى هدف از ثبت نام افراد هدفمند گذاشته ميشد. هرچند همونطور كه تو پستاى قبل گفتم چنين اتفاقى بعيده بيفته و اين شانس هميشه مساوى باقى ميمونه پس شما نبايد نگران از دست رفتن شانس مردم دنيا باشى! Smile

سلام به همه دوستان
به نظر من اگه در هنگام ثبت نام و در فرم اینترنتی یک بخش با عنوان "شرایط شرکت در قرعه کشی" باز بشه و در آن توضیح داده بشه که برای آمدن به امریکا باید چنین شرایطی رو داشته باشی و همینطور هدف از آمدن به امریکا رو هم جویا شوند، باعث میشه که میزان ثبت نام های بیهوده کم بشه.
چون اینکار باعث میشه که هرکسی که میخواد ثبت نام کنه لااقل در اون لحظه به این موضوعات و موضاعات دیگه فکر کنه و بعد اقدام به ثبت نام کنه.
اگر روزی دشمن پیدا کردی،بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیتت کردند،بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی،بدان قیمتت بالاست.
سفرنامه

CN: AS 51XX → FIRST LETTER: MAY 3 → DS-260: May 26 →‎ SECOND LETTER: MARCH 28 → PERSON: 1 → Embassy: ANKARA Changed to Yerevan, Armenia → CURRENT: FEBRUARY 9 → INTERVIEW: MAY 18 → VISA ISSUANCE:  MAY 18
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در آنکارا_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
کلیپ آشنایی با نحوه مصاحبه در ایروان_ این کلیپ در یوتیوب آپلود شده است
تشکر کنندگان: mortezajn ، lilistar ، nora

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان