کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
کسی اطلاع داره که آیا زمین قولنامه ای رو میشه ترجمه کرد و برد؟ اصلا زمین بدون سند رو (فقط قولنامه) سفارت جزء مدارک برای اثبات تمکن مالی قبول می کنه یا نه؟ دارالترجمه ها ترجمه می کنند چنین چیزی رو؟
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

تشکر کنندگان:
(2012-10-05 ساعت 17:25)e76779 نوشته:  با سلام و درود بر دوستان عزیز،
من مدارک را بعلت دیر متوجه شدن در 13 سپتامبر 2012 به KCC ارسال کرد
.
.
بنظر دوستان چنین پاسخی طبیعی است؟
2013AS00005XXX
سپاسگزارم.

بله جوابشون کاملا طبیعی هست شما باید صبر کنید تا کیستون پروسس بشه
کسانی که کانفرم مدارکشون رو گرفتند همه این مراحل رو طی کردند.
لطفا بعد از مدت زمانی که ازتون خواسته دوباره بهشون ایمیل بزنید تا تایید رو بتونید بگیرید
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: e76779 ، امیر مهاجر ، ASALI ، tatoole ، Ali DV-2013 ، mrr777
(2012-10-05 ساعت 11:22)ramin5165 نوشته:  دوست خوبم کیس نامبر من با as شروع شده درضمن ISRAEL در drop downسه رریف پایین تر از ایرانه. پشت سر ایران نیست.خواهش میکنم دوستایی که در جریین کامل هستند جواب بدن.
من خدمتتون عرض کردم [font=Arial]احتمالا[/font] eu باشه وغیره. چیزی که مطمئنا میتونم بگم اینه که foreign stste chargeability یعنی کشوری که شما از سهمیه اش استفاده کردید.و اگر اسم هرجایی رو نوشته پس شما از اون سهمیه هستید .حالا به هر دلیل که این اشتباه موقع ثبت نام رخ داده باشه در نتیجه اش تاثیری ندارد و متاسفانه همونطور که دوستمون enchantress_boy فرمودن قطعا باعث reject شدن کیس میشه.Sad
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: enchantress_boy ، roeentan
(2012-10-05 ساعت 16:24)ramin5165 نوشته:  آقا ترو خدا اینطوری نگید اسراعیل تو اسیاس. ولی مشکل این نیست من ایمیل زدم اونا میگن مشکلی نیست چون در امر مهاجرت فرد بومی فقط کسانی نیستند که متولد همان کشور باشند.میدونم الان میگید خوب چه کاریه این سوال مطرح کردی. من این سوال پورسیدم ببینم کسی هست شرایط من داشته باشه یا مدیرای سایت قبلا با این مشکل نو ظهور بر خورد داشتن یا نه؟
رامین جان،
جوابی که به شما دادن یه جواب روتینه که احتمالا به هرکسی با سوال مشابه شما داده میشه. خودتون بهتر از من میدونین طبق قوانین لاتاری شما به 3 صورت میتونین به عنوان بومی یک کشور محسوب بشین:
1- متولد اون کشور باشین
2- متولد کشوری باشین که در برنامه لاتاری نمیتونه شرکت کنه، ولی همسرتون متولد کشور دیگه ای باشن که شامل برنامه لاتاری باشه، (با شرایط خاص)
3- مشابه بالا، و یکی از والدینتون متولد کشور دیگه ای باشه (باز هم با شرایط خاص)
حالا اگر شما طبق بند 2 یا 3 اون کشور رو به عنوان foreign state chargeability انتخاب کرده باشین مشکلی وجود نداره، در غیر اینصورت همونطور که دوستان هم گفتن در ورود اطلاعات اولیه لاتاری اشتباه کردین و متاسفانه پرونده تون رد میشه.
میشه بگین در همون نامه قبولی post شما رو کجا اعلام کردن؟ (زیر همون foreign state chargeability)
تشکر کنندگان: pooya.n ، mohajer13 ، امیر مهاجر ، roeentan
(2012-10-06 ساعت 10:41)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان گرامي

از دوستان كسي اطلاع داره هزينه مصاحبه امسال تغييري كرده يا همون 440$ كه توي سايت سفارت در آنكارا نوشته ( و به گفته بعضي از دوستان 330$ ) هستش؟ و سوال ديگه، آيا بابت بچه 6 ماهه هم هزينه مصاحبه رو كامل دريافت مي كنند يا نه؟ چون بچه 6 ماهه هنوز كه نميتونه صحبت كنه Big Grin
دوستان گرامي لطف كنند و در صورت امكان پاسخ بدهند، يك دنيا سپاسگزارم

پيمان جان هزينه سفارت نفري ٣٣٠ دلاره كه براي هر نفر از اعضاي خانواده حتي بچه ١ روزه هم بايد پرداخت بشه Smile اون ٤٤٠ دلار سايت هم مال چندين ماه قبله . شما اگر سايت رو چك كنيد ميبينين كه ٣٣٠ دلاره Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: peyman1355 ، bardia9 ، SOROUSHSOFT ، امیر مهاجر ، Ali DV-2013 ، roeentan ، Saeedv13 ، achi686
سلام دوستان
من یه سوال دارم البته قبلا هم پرسیدم اما الان هرچی می گردم جواب رو پیدا نمی کنم.
من هنوز کارنت نشدم و اگر خدا بخواد دارم ازدواج می کنم می خواستم بدونم فرمها 122و230 را چه جوری باید پر کنم و بفرستم؟
کدوم را برای خودم که برنده اصلی هستم پر کنم و کدوم رو برای همسرم؟؟؟
ممنون میشم اگر جوب بدین. مرسی.
تشکر کنندگان: roeentan
با سلام خدمت همه دوستان عزيز

ميخواستم بدونم آيا كسانيكه از طريق لاتاري گرين كارت ميگيرن در امريكا دارا حقوق هم هستند يا نه؟
ممنون ميشم اگر دوستانيكه در جريان هستند لطف كنن و جواب بدن.
تشکر کنندگان:
(2012-10-06 ساعت 11:24)cien نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان عزيز

ميخواستم بدونم آيا كسانيكه از طريق لاتاري گرين كارت ميگيرن در امريكا دارا حقوق هم هستند يا نه؟

خير دوست عزيز
تنها در صورتي که شما حداقل براي 6 ماه در آمريکا کار کرده و بيمه پرداخت کرده باشيد، در صورت از دست دادن شغلتون تا يکسال حقوق بيکاري مي گيريد که فکر مي کنم حدود 1800 دلار باشه.
كيس نامبر: 2013AS76XX رؤيت قبولي: 2 مي-ارسال مدارك: 12 مي-تعداد افراد کیس: 1 نفر-مصاحبه: 7می ایروان- کلییر: 3 آگوست
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: ensan ، صوفیا صوری ، bardia9 ، mhz_ir ، achi686 ، rezagh ، roeentan
(2012-10-06 ساعت 11:24)cien نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان عزيز

سلام

بستگی داره منظور از حقوق چه باشد. اگر منظورتون اینه که دولت کمک مالی می کنه، که جواب منفی است. مگر در موارد معدودی مثل بیمه بهداشتی برای بچه ها و گاهی هم بزرگها، اونم با شرایط خاص.

اما اگر منظورتون حق و حقوق شهروندی است، جواب مثبت هست. شما تقریبا از تمام حقوق شهروندی برخوردارید، مگر حق رای دادن برای انتخابات فدرال مثل ریا.ست جمهوری . در سایر موارد شما مثل یک شهروند می تونید کار کنید، بیمه داشته باشید ( البته اگر شاغل نباشید پرداخت حق بیمه تماماً بر عهده خودتون هست)، از گرین کارتتون به عنوان ویزای ورود به آمریکا ( برای سفرهای احتمالی که به خارج از کشور خواهید داشت) استفاده کنید، گواهینامه رانندگی بگیرید ، کارت اعتباری داشته باشید ( البته با شرایط خودش)، تحصیل کنید و اگر بیش از یکسال در یک ایالت ساکن باشید ( با شرایط خاص) از شهریه های همانند یک شهروند آمریکایی بهره مند شوید، اگر وضع مالی خوبی دارید، شرکت راه بیاندازید، خانه بخرید ، سرمایه گذاری در بورس داشته باشید و ...

موارد بسیار است، فقط اینها نمونه هایی بود که بیشتر به اونها در زندگی روزمره برخورد خواهید داشت.
تشکر کنندگان: ensan ، صوفیا صوری ، lilac ، 3pideh ، mgolchin13 ، steve ، امیر مهاجر ، daria ، Ali DV-2013 ، Saeedv13 ، rezagh
دوستای گلم برای اینکه این بحث تموم بشه من ایمیلی که به کی سی سی زدم و جوابه اونارو به اشتراک میزارم خواهش میکنم کسایی که به زبان مسلط هستند کمک کنند.پیشاپیش ممنون از کمکتون.
wish you good day.I am a dv lottery 2013 selectee.I have a question to ask.the foreign state chargeability on my original selectee letter is mentioned ;ISRAEL; but I am originally from IRAN. I woud like to know if anything is wrong about it,if yes,how can I solve this issue? .I would already appreciate your kind support.
کیس نامبر:**86/تعداد:1نفر/مصاحبه:3جون انکارا برگه صورتی /مقصد:فلوریدا"میامی/
تشکر کنندگان: mgolchin13
(2012-10-06 ساعت 11:11)my2220 نوشته:  سلام دوستان
من یه سوال دارم البته قبلا هم پرسیدم اما الان هرچی می گردم جواب رو پیدا نمی کنم.
من هنوز کارنت نشدم و اگر خدا بخواد دارم ازدواج می کنم می خواستم بدونم فرمها 122و230 را چه جوری باید پر کنم و بفرستم؟
کدوم را برای خودم که برنده اصلی هستم پر کنم و کدوم رو برای همسرم؟؟؟
ممنون میشم اگر جوب بدین. مرسی.

اول ازدواج کن (عقد رسمی)
بعد ایمیل بزن به KCC و بگو ازدواج کردی
بعد فرمها رو دوباره پر کن و به همراه ترجمه عقدنامت بفرست KCC ... فرم 122 برای خودت ... 230 برای خودت و همسرت (2 تا فرم جداگانه)
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: 3pideh ، my2220 ، daria ، Saeedv13 ، rezagh
دوستان گرامي

با توجه به ليست ارائه شده توسط سفارت در آنكارا، متوجه ميشيم كه فقط براي كساني كه اروپائي هستند در هر روز فقط 3 يا 4 نفر براي مصاحبه در نظر گرفتند و براي آسيايي ها ( كه كيس نامبرشون با حروف و اعداد 2013AS شروع ميشه ) روزي 8 تا 10 نفر رو مصاحبه خواهند كرد، آيا اين تفاوت و تعداد افراد مصاحبه شونده نشانگر اين مطلب نيست كه آسيايي ها بدون هيچ سوالي كليرنس خواهند خورد و براي هر كدام زمان كوتاهي در نظر گرفتند كه فقط چند سوال ساده ازشون بپرسند و برگه آبي رو دستشون بدهند؟ اگر اشتباه حدس ميزنم و يا تجربه دوستان قديمي خلاف اين مطلب رو ثابت ميكه ممنون ميشم دليلش رو بفرمايند.

با سپاس فراوان
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان:
(2012-10-06 ساعت 13:26)peyman1355 نوشته:  دوستان گرامي

با توجه به ليست ارائه شده توسط سفارت در آنكارا، متوجه ميشيم كه فقط براي كساني كه اروپائي هستند در هر روز فقط 3 يا 4 نفر براي مصاحبه در نظر گرفتند و براي آسيايي ها ( كه كيس نامبرشون با حروف و اعداد 2013AS شروع ميشه ) روزي 8 تا 10 نفر رو مصاحبه خواهند كرد، آيا اين تفاوت و تعداد افراد مصاحبه شونده نشانگر اين مطلب نيست كه آسيايي ها بدون هيچ سوالي كليرنس خواهند خورد و براي هر كدام زمان كوتاهي در نظر گرفتند كه فقط چند سوال ساده ازشون بپرسند و برگه آبي رو دستشون بدهند؟ اگر اشتباه حدس ميزنم و يا تجربه دوستان قديمي خلاف اين مطلب رو ثابت ميكه ممنون ميشم دليلش رو بفرمايند.

با سپاس فراوان

نه دوست عزيز اينطوري نيست . ما كه در ماه جون مصاحبه داشتيم روز مصاحبه ما بر طبق جدول فقط 2-3 تا كيس لاتاري با شماره 2012EU اومده بودن مصاحبه در حاليكه تعداد ايرانيها بر طبق جدول حدود 22 نفر بود . اما فقط همين تعداد نيست وقتي وارد سالن مصاحبه شديم و ساعت از 9 گذشت جمعيت زيادتر شد اعم از كيسهاي توريستي ، دانشجويي و ... و ايرانيهاي ديگري هم كه از طريق مهاجرت خانوادگي غير لاتاري اومده بودن فكر كنم چيزي حدود 100 نفر اومده بودن . البته تا ساعت 10:30 كه ما اونجا بوديم ! به خيلي از دوستامون هم يه برگه داده بودن كه بريد بعد از ظهر بياييد مصاحبه. لازم به ذكره درسته تعداد تركهايي كه يه ضرب ويزا مي گرفتن زياد بود ولي توي اونا هم برگه آبي ديدم و البته چند تا ايراني هم يه ضرب گرفتن Smile نگران نباشيد .
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

تشکر کنندگان: sayeh_m ، bayat_r ، peyman1355 ، aziking ، Given ، daria ، Ali DV-2013 ، mhz_ir ، Saeedv13 ، achi686 ، rezagh
اینم ایمیلی که کی سی سی فرستاده.
A"Native" is someone born in a particular country, regardless of the individual's current country or residence or nationality. But for immigration purposes"Native" means someone who is entitled to be"charged" to a country other than the one in which he/she was born under the provisions of section 202(b) of the immigration and Nationality Act.
For example, if a principal applicant was born in a country that is not eligible for this year,s DV program, he/she may claim "chargeability" to the country where his/her derivative spouse was born, but he/she will not be issued a DV-1 unless the spouse is also eligible for and is issued a DV-2,and both must either enter the U.S.together on the DVs.in a similar manner, a minnor dependent child can be"charged" to a parent,s country of birth.
Finally, any applicant born in a country ineligible for this year,s DV program can be "charged" to the country of birth of either parent as long as neither parent was a resident of the ineligible country at the time of the applicant,s birth. In general,people are not considered residents of a country in wich they were not born or legally naturalized if they are only visiting the country temporarily or stationed in the country for business or professional reasons on behalf of a company or govemment

دوستای گلم ایمیل کی سی سی فرستادم روی سایت بخونید کمک کنید.
کیس نامبر:**86/تعداد:1نفر/مصاحبه:3جون انکارا برگه صورتی /مقصد:فلوریدا"میامی/
تشکر کنندگان:
(2012-10-06 ساعت 13:45)ramin5165 نوشته:  اینم ایمیلی که کی سی سی فرستاده.
A"Native" is someone born in a particular country, regardless of the individual's current country or residence or nationality. But for immigration purposes"Native" means someone who is entitled to be"charged" to a country other than the one in which he/she was born under the provisions of section 202(b) of the immigration and Nationality Act.
For example, if a principal applicant was born in a country that is not eligible for this year,s DV program, he/she may claim "chargeability" to the country where his/her derivative spouse was born, but he/she will not be issued a DV-1 unless the spouse is also eligible for and is issued a DV-2,and both must either enter the U.S.together on the DVs.in a similar manner, a minnor dependent child can be"charged" to a parent,s country of birth.
Finally, any applicant born in a country ineligible for this year,s DV program can be "charged" to the country of birth of either parent as long as neither parent was a resident of the ineligible country at the time of the applicant,s birth. In general,people are not considered residents of a country in wich they were not born or legally naturalized if they are only visiting the country temporarily or stationed in the country for business or professional reasons on behalf of a company or govemment

دوستای گلم ایمیل کی سی سی فرستادم روی سایت بخونید کمک کنید.
خوب این chargeability را توضیح داده.درباره وضعیت شما چی؟
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان