کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-10-08 ساعت 00:53)الا نوشته:  سلام دوستان 2تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید .یکی اینکه ما وقتی تو آنکارا هتل می گیریم پاسپورتمونو مگه ازمون نمی گیرن پس چطور روز مصاحبه پاسپورتمونو با خودمون می بریم؟

دوم اینکه من موقع پر کردن فرمهای سری اول برای همسرم که از سربازی معاف شده گزینه ی نرفتن به سربازی رو انتخاب کردم درسته؟

جواب سوال 1) هتل‌ها در آنكارا كپي پاس رو ميخوان نه اصل
جواب سوال 2) درست زديد. Military Service‌رو بايد NO زد و به عنوان توضيح مشيه نوشت Exempted From Duty . در مصاحبه ميتونيد اين رو به آفيسر بگيد. اونا ميخوان ببينن كسي سربازي رفته يا نه ؛ همين. Smile
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: bardia9
با سلام به همه منتظران
هر از چندي براي تجديد خاطره هم كه شده به اين تاپيك سوالات سر مي زنم و خوشبختانه چون افراد پاسخگو زيادند و بعضي از جزئيات از ذهنم رفته، احتياجي به گرفتن وقت دوستان نمي بينم. فقط چند تا نكته كلي در اين راه به ذهنم رسيد كه به عنوان كسي كه يك قدم( فقط يك قدم) از شما جلوتر بوده عرض مي كنم.
1- وضعيت فعلي ارز، اين راه را سخت تر از هميشه كرده. هزينه ها بالاتر به نظر مي آد و در نگاه اول ترسناك. منتهي اگه به مزيت اين تغييرات نگاه كنيد، مي بينيد كه كار شما در تصميم گيري به نوعي راحت تر شده. براي اكثر دوستان ديگه روش رفت و آمدي نمي ارزه و اصلا عملي نيست. لذا از ابتداي راه با چشم باز و با برنامه ريزي تصميم بگيريد و عمل كنيد. به اين بيانديشيد كه انشا... درآمد آتي شما براساس $ 3000 تومان به بالاست و نيمه پر ليوان فكر كنيد. البته براي اونهايي كه مصمم هستند.
2- دوستان از الان براي خودشون مرحله كليرنس را در نظر بگيرند كه اگه يكضرب نشد، آسيب فكري نبينند. اگر هم شد موجب خوشحالي مضاعفشون ميشه.
3- ضمنا دفعه دوم لازم نيست همه برويد و همونطور كه دوستمون گفتند مي تونيد با اتوبوس يك نفر بره و بگيره. البته قضيه يك شب را جدي نگيريد. روي 3 روز حضور در آنكارا فكر كنيد. البته به روز دادن پاس به سفارت هم بستگي داره.
4- در مورد تمكن مالي، نمي دونم امسال با اين تفاوت زياد ارز دولتي و آزاد، سفارت چطور برخورد خواهد كرد. كه اين وظيف دوستان سري اول را سنگين مي كنه كه تجربياتشون را سريع به بقيه انتقال بدهند. ولي خواهش مي كنم فقط و فقط يك برگ موجودي را ببريد. از بردن پرينت 3 ماهه و شش ماهه و ... خودداري كنيد. درسته كه توي سايتشون نوشته ولي آفيسرها با همون يك برگ موجودي كوتاه مي آيند. براي افرادي كه مي خواهند با هزار قرض و قوله 40 - 50 تومن را يك روز توي حساب بريزند و گواهي بگيرند، كه تعداد زيادي هم هستند؛ شر درست نكنيد. لطفا.....
موفق باشيد
2012, Bay Area, CA
دوستانی که مدارک رو برای انکارا ارسال کردید، آیا نامه اول و دوم رو هم بزاریم کنار مدارک یا لازم نیست؟

کیس نامبر رو روی همه مدارک نوشتید؟

من contact sheet یک صفحه ای رو پر کردم برای ارسال ، اما دو صفحه ای رو هم چون در مورد سفرهای خارجی سوال کرده پر کردم اگر خواستند حضوری بهشون تحویل می دم ( اگر افیسر خواست ) چون مطمئن شدم که مربوط به لاتاری نیست و برای ویزاهای اقامتی دیگر هست.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، Ali DV-2013 ، achi686
دوستان عزیزم ،
یه سری توصیه های بسیار مهم دارم که امیدوارم که اونا رو برای ارسال مدارک به سفارت مد نظر داشته باشید و انجام بدین ؛

1 - از نامه قبولی و دعوتنامه به سفارت ، یک نسخه تهیه و همراه مدارک ارسال بفرمایید .
2 - از دعوتنامه یه نسخه دیگه تهیه و همراه خودتون برای معاینات پزشکی به مطب دکتر اونگان ببرید .
3 - کیس نامبرتون رو در نرم افزار Office word تایپ کنید و اونو در تمام صفحه A4 تکرار و بروی یه کاغذ برچسب چاپ کنید و پس از برش روی برگه های ترجمه و سایر مدارک ارسالی چسبانده ، و برای اطمینان از جدا نشدن با اتو گرم کنید . البته بین برچسب و اتو هم یه کاغذ اضافی بگذاری که برچسب خراب نشه و به اتو نچسبه . اگر هم نخواستید ، خوب با خودکار مشکی این کار رو انجام بدین و خلاص . راستی دو نسخه بانک استیدمنت بگیرید و یه نسخه شو با خودتون و یه نسخه شم با مدارک ارسال کنید .
4 - هر آنچه در فرمها خواسته شده تکمیل کنید و در صورتی که برخی از بندهای اون مشمول حال شما نمیشه N/A بزنید و هرگز سطر و ستونی رو خالی نگذارید . برای اونا معنای فراموشی داره .
5 - سعی کنید مدارک رو 20 روز جلوتر ارسال کنید . چرا که ممکنه برای پست اشکالی پیش بیاد و از برنامه زمانبندی 15 روزه عقب بمونه . توصیه من اینه که یه جدول زمانبندی تشکیل و روزهای تعطیل رو هم درش در نظر بگیرید و بر اساس اون جدول جلو برید . دقیقاً کاری رو که من و خانومم انجام دادیم .
6 - از همین حالا به فکر باشید که چیزی رو از قلم نندازید که اون موقع دیگه خیلی دیر میشه و ممکنه به مشکل بر بخورید .
7 - یه کلیربوک تهیه کنید و نسخه دوم مدارکی رو که میخواید همراه با خودتون به سفارت ببرید رو توش بگذارید . ( ترجمه ها ، مکاتبات ، فرمها ، گواهی بانکی و ....... ) و دقیقاً بر اساس ترتیب نیاز به اونا بچینیدشون .
8 - اگر مکاتباتی رو با KCC و یا سفارت داشتید ، ازش یه پرینت تهیه کنید و با درج کیس نامبر اون رو هم همراه مدارک به سفارت ارسال کنید .
9 - از این نظر لازمه که نسخه ی اضافی داشته باشید که ممکنه برخی از مدارک و یا تمام اونا بر اساس سهل انگاری پست و یا اشتباهات بوجود اومده یا به موقع به سفارت نرسه و یا اصلاً نرسه !!!! البته نگران نباشید این موارد خیلی خیلی نادره .
10 - آدرس دقیق سفارت و بخشی رو که پرونده شما به اونجا ارسال میشه رو از سایت خودش تهیه و به دقت روی پاکت مدارکتون درج کنید .
11 - سعی کنید مدارک رو به نحوی در پاکت قرار بدین که با پاره شدن پاکت و یا حین باز شدن ، به مدارکتون آسیبی نرسه . بهتره که مدارک رو هم داخلی یه کاور پلاستیکی ( کیسه پلاستیکی تمیز و شفاف ) قرار بدین که هم مجموع باشه و هم از آسیبهای احتمالی در امان باشه . همه چیز شما همین پرونده هستش .
12 - دائم پیگیر نحوه حرکت محموله پستی ارسالیتون باشید . توصیه من اینه که از سایت دائم چک کنید و در صورتی که دیلیور شد با نامه از سفارت بخواید که رسید مدارک رو تایید کنه . بعد از این از پاسخ اونا هم یه پرینت تهیه کنید و به همراه خودتون به سفارت ببرید . این بخاطر اینه که اگر گفتن مدارک شما نیست ، اثبات کنید که ارسال و دیلیور هم شده . هر چند که اینا همش احتماله اما بدک نیست . اگر هم چنین اتفاقی خدایی ناکرده افتاد ، خب شما نسخه دوم از تمام مدارکتون رو دارید و همونجا بهشون تحویل میدین .

خب امیدوارم که اینایی رو که گفتم انجام بدین . به شدت براتون آرزوی موفقیت دارم . Wink
دوستان عزیز. من که تقریبا 7 ماهه در کانادا ساکن هستم، میتونم برای اعتبار حساب یا BS از حسابی که قبلا در ایران داشتم استفاده کنم. یعنی BS به مبلغ 20 هزار دلار که با دلار 1226 تومن محاسبه میشه به سفارت تو اینجا ارائه بدم؟ ممنونم
تشکر کنندگان:
بطور خیلی خلاصه:
رشته های تحصیلی که منجر به انتقال دانش در یکی از زمینه های زیر(خلاصه) می شوند، حساس تلقی می شوند و طبق دستورالعمل آفیسر سفارت باید در صورت وجود کمترین ابهام و تردیدی نسبت به بررسی های بیشتر در مراجع مربوطه اقدام کند:
تکنولوژی های مربوط به زمینه های هسته ای، انفجار، مهمات، اسلحه ها، موشک ها، ماهواره ها، هواپیما، فضا، کنترل و ناو بری، مکانیک و زیر شاخه ها، الکترونیک و زیر شاخه ها، نیرو گاه ها و انرژی، شیمی و زیر شاخه ها، بیو شیمی، داروسازی، سم شناسی، پاتولوژی، ژنتیک، مدل سازی کامپیوتری، نانو، رایانه و برنامه نویسی نرم افزار، شبکه و امنیت شبکه، مایکرو سخت افزار، مهندسی مواد و زیر شاخه ها، فیزیک و زیر شاخه ها، لیزر، مهندسی دریایی و زیر شاخه ها، زیر دریایی، رادار، روبوتیک، هوش مصنوعی، و نکته جالب: طراحی شهری، معماری و مهندسی عمران
طبق این دستورالعمل، متقاضیان دریافت ویزا که شهروند کشورهای: کوبا، ایران، عراق، لیبی، کره شمالی، سودان و سوریه هستند، بویژه مشمول این دستور العمل هستند.
نهایتا من فکر میکنم دوستان دارای تحصیلات آکادمیک بالا، رشته های مهندسی و سایر موارد که ذکر شد، آمادگی سپری کردن دوران کلیرنس را داشته باشندو
از اینکه این لیست نامنظم و بدون انسجام کافیست، عذر خواهی میکنم.
(2012-10-08 ساعت 17:07)gulu نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 12:42)pooya.n نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 02:00)goody نوشته:  سلام دوستان، میخواستم بدونم رشته های حساس که میگن کلیرنس میخورن دقیقا چه رشته هایی هستند؟ به نظرتون بیوتکنولوژی کشاورزی جزء اونا هست؟ لطفا راهنمایی کنین

سلام
بیوتکنولوژی از هر نوعش رشته حساس نیست
رشته هایی مثل هوا فضا، شاید بعضی از گرایشهای خاص فیزیک و یه همچین رشته هایی حساس هستند و میتونن تاثیرگذار باشن.

بله دوست عزيز Bio technology جز رشته هاي حساس به شمار مي ياد ولي دليل ريجكت شدن كيس نمي تونه باشد فقط ممكنه كليرنس بخوريد. در گوگل technology alert list رو سرچ كنيد رشته هاي حساس رو توش نوشته .
موفق باشيد
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، mohajer13 ، farokhi21
با سلام به دوستان و ارزوی ویزای یک ضرب برای همه دوستان
رشته های حساس غیر از رشته های مربوط به امور نظامی و تسلیحات مهندسی های شیمی و حتی گرایش هایی از پزشکی و میکروبیو لوژی را در بر می گیرد. مهندسی مکانیک ابزار دقیق و فیزیک هسته ای و حتی قسمتی از رشته های انسانی مثل سنجش از راه دور و ارتباطات را هم شامل می شود. در رشته های هنر که بی خطر ترین هستند گرافیک و مخصوصا گرایش مربوط به وب دیده شده که کلیرنس خوردن.
توضیح اینکه اگر در این گرایش ها سابقه کار ندارید و در حال تحصیل هستید و بخصوص در مقاطع ارشد از پایان نامه و استاد پایان نامه شما سوال خواهد شدو در صورت تردید افیسر یا روشن نبودن توضیحات شما احتمال کلیرنس وجود دارد. دوستانی داشتیم که احتمال میدادند نام استاد تز انها جز لیست امنیتی بوده و کلیرنس خوردند. و البته اکثر انها کلیر شده و ویزا گرفتند.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، ensan ، goody
(2012-10-08 ساعت 19:12)amirazimi نوشته:  دوستان عزیز. من که تقریبا 7 ماهه در کانادا ساکن هستم، میتونم برای اعتبار حساب یا BS از حسابی که قبلا در ایران داشتم استفاده کنم. یعنی BS به مبلغ 20 هزار دلار که با دلار 1226 تومن محاسبه میشه به سفارت تو اینجا ارائه بدم؟ ممنونم

یه سئوال بی ربط: من هم برای کانادا سال 2010 اقدام کرده بودم ولی تا حالا جواب ندادند.به نظر شما کی اعلام انصراف بکنم و آیا برای پس گرفتن پولم ایران اقدام کنم بهتره یا خدا خواست و رفتم اونجا؟
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان:
سفرنامه من به شرح زیر هستش
ویزا آفیس من مونترال بودش، واسه همین توی آنکارا یا ایروان ننوشتم
مدیکال:
مدیکال رو من در تورونتو انجام دادم. اول به صورت تلفنی وقت گرفتم.
در روز تعیین شده، ابتدا هزینه رو به مبلغ ۳۰۰$ پرداخت کردم.
ابتدا برسی‌ فیزیکی انجام شد. بعد دکتر کارت واکسن من رو چک کرد شامل:
Tetanus Diphtheria Pertussis
MMR
Chickenpox
Influenza
باید این رو اضافه کنم که برای افراد بالای ۱۸ سال هپاتیت B نیازی نیست (البته برای تورونتو). همچنین چون فصل سرما شروع نشده از من انفلونزا رو هم نخواست. مورد دیگه راجع به واکسن آبله مرغان هستش که اگه بطور شفاهی‌ هم بیان بشه که قبلا گرفته اید قبول می‌کنن و احتیاجی به واکسن نیست.
بعد از اون آزمایش خون و x-ray رو انجام دادم

مصاحبه:
در روز مصاحبه هم که ابتدا هزینه به مبلغ ۳۳۰$ پرداخت شد. بعد مدارک رو تحویل دادم. از من مدارک تمام مقاطع تحصیلی‌ رو خواست. بعد از اون نوبت من برای مصاحبه اصلی‌ رسید. اول قسم خوردم بعد فرم‌ها رو جلوی آفیسر امضا کردم. آفیسر از من راجع به کاری که می‌کنم پرسید و همینطور منبع در آمد. همینطور پرسید کجای آمریکا قصد داری بری و چرا. بعدش هم پاسپورت من رو نگاه داشت. خیلی سوال نپرسید. باید این رو هم بگم که من سربازی نرفتم و همینطور در ایران سابقه کار دولتی نداشتم. مدرک جهت ساپورت مالی فقط موجودی بانک در کانادا رو نشان دادم. حتی پرسیدم ریز ۶ ماه از حسابم هم دارم میخواهی‌، گفت نه.
(2012-10-08 ساعت 20:45)IN.USA@2013 نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 17:41)ali234 نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 17:16)IN.USA@2013 نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 16:37)ali234 نوشته:  دوستانی که مدارک رو برای انکارا ارسال کردید، آیا نامه اول و دوم رو هم بزاریم کنار مدارک یا لازم نیست؟

کیس نامبر رو روی همه مدارک نوشتید؟

من contact sheet یک صفحه ای رو پر کردم برای ارسال ، اما دو صفحه ای رو هم چون در مورد سفرهای خارجی سوال کرده پر کردم اگر خواستند حضوری بهشون تحویل می دم ( اگر افیسر خواست ) چون مطمئن شدم که مربوط به لاتاری نیست و برای ویزاهای اقامتی دیگر هست.

شما کدوم فایلو برداشتید ؟ چون فایلی که من دارم دو صفحه اس ؟ میشه لینک و بزارید!

اینجا رو نگاه کنید. فرم دوم از بالای صفحه instructions for diversity visa.

ولی اینجا دو صفحه ایه فکر کنم این جدید تره ! علما نظر بدن!

دوستان من در پست زير كامل توضيح داده‌ام كه لينك فرم ويزاي گوناگوني (كه در ادامه اسم لينك براي شفاف سازي نوشته Lottery) همون فايليه كه فرم Contact Sheet در اون يك برگي هست و دو برگي براي ويزاهاي مهاجرتي نوع ديگه هست. در سفرنامه دوستان 2012 هم خيلي از دوستان كه ويزا هم گرفتن يك برگي پركردن. دوستان به خاطر داشته باشن كه مدارك و اطلاعات اضافي برابر است با كليرنس طولاني تر. من خودم هم يك برگي رو ارسال خواهم كرد. Smile

لينك پست
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: lilistar ، Almond ، aziking ، tatoole ، mdna ، mgolchin13 ، daria ، rezagh ، achi686
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
یه سئوالی فکرم رو مشغول کرده اینه که ایا حساب بانکی که واسه اسپانسری خودمون مبلغی ریختیم به حساب آیا باید واسه هر نفر یه مبلغی باشه گواهی مالی از بانک بگیرم یا اینکه اگه تو حساب شخص برنده یعنی خودم اگه مبلغ 80 میلیون تومان باشه واسه من و همسرم کافیه
یا اینکه باید یه مبلغی رو هم تو حساب همسر م داشته باشم
لطفا راهنماییم کنید
با تشکر فراوان از دوستانی که به من کمک میکنند
به امید دیدار در USA
تشکر کنندگان:
با سلام
هیچ کس نظری نداره!!؟؟
کیس من 2013xxxxx14xx هستش ولی متاسفانه در اگوست متوجه قبولی شدم و مدارک ارسال کردم و هنوز زمان مصاحبه نیومده تا 3 ماه دیگر قصد ازدواج دارم و همسرم هم مقیم کانادا هستش. می خواستم دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن که اگه ما ازدواج کنیم و با هم بریم برای مصاحبه بهتره و یا عقد نکنیم و من منتظر زمان مصاحبه بشم و بعد از حضور در مقصد درخواست ویزای نامزدی برای همسرم بکنم و اونجا ازدواج کنیم. دوستان می دونن که اینجور مواقع خانواده ها خیلی فشار میارن.
با سپاس
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یه سوال داشتم من موقع ثبت نام لاتاری کد پستی منزل پدریمو زدم ولی بعد از قبولی دیگه ازدواج کرده بودم و منزلم عوض شده موقعی که فرم های سری اول رو برای kcc فرستادم تو فرم ها کد پستی منزل جدیدمو نوشتم و فرستادم ولی هنوز تو کارت ملیم همون کد پستی قدیممه و دادمش ترجمه ام کردن آیا بنظر شما کارت ملیمو باید عوض کنم و اقدام کنم یا نه ممنون.
شماره کیس :**2013AS000028
تاریخ رویت قبولیmay
کنسولگری:ANKARA
زمان مصاحبه:هفته ی سوم ژانویه.  نتيجه: ويزاي يه ضرب
تعداد :2  نفر  
ساكن تگزاس در حال حاضر
تشکر کنندگان:
(2012-10-10 ساعت 00:29)SHima Jalali نوشته:  با سلام
هیچ کس نظری نداره!!؟؟
کیس من 2013xxxxx14xx هستش ولی متاسفانه در اگوست متوجه قبولی شدم و مدارک ارسال کردم و هنوز زمان مصاحبه نیومده تا 3 ماه دیگر قصد ازدواج دارم و همسرم هم مقیم کانادا هستش. می خواستم دوستانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن که اگه ما ازدواج کنیم و با هم بریم برای مصاحبه بهتره و یا عقد نکنیم و من منتظر زمان مصاحبه بشم و بعد از حضور در مقصد درخواست ویزای نامزدی برای همسرم بکنم و اونجا ازدواج کنیم. دوستان می دونن که اینجور مواقع خانواده ها خیلی فشار میارن.
با سپاس
دوست عزیز با توجه به کیس نامبرتون و تا جایی که من اطلاع دارم 3 ماه دیگر دیر است و زودتر ازدواج کنید و بهتر است که ازدواج کرده و با هم به مصاحبه بروید و باهم ویزا بگیرید.با گرین کارت شما نمی تونین درخواست ویزای نامزدی بدین و فقط از طریق ازدواج باید اقدام کنید که اون هم 2-3 سال حداقل طول میکشه .انتخاب با شماست میتونین چون همسرتون کاناداست شهر نزدیک کانادا برید و رفت و آمد داشته باشید اما عاقلانه ترین راه از نظر من اینه که قبل از مصاحبه ازدواج کنین و روزه ی شکدار نگیرین
شماره کیس:2013AS00002xxx،کنسولگری: ایروان،افرادکیس:2 نفر،مصاحبه:دسامبر-کلیرنس:14 مارچ،دریافت ویزا:28 مارچ
تشکر کنندگان: SHima Jalali ، roeentan
دوستان من لیسانس دارم و به تازگی در مقطع ارشد قبول شدم و ثبت نام کردم. حالا دانشگاه اصل مدرک کارشناسیم رو ازم گرفته، البته ترجمه اش رو دارم، حالا برای روز مصاحبه که باید اصلش همراهم باشه باید چی کار کنم؟ ممنون از راهنماییتون
كيس نامبر:2013AS4xxx
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: هفته سوم فوریه
دریافت ویزا: یک ضرب
لینک سفرنامه
تشکر کنندگان: hana_fd

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان