کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
سلام
داشتم تو سايتا مي گشتم به يك موردي برخوردم passport book و passport card لينك زيرو واستون ميذارم تا دوستان ديگه هم تفاوتشو بدونن
http://travel.state.gov/pdf/ppt_pptCard.pdf
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: pooya.n ، Ali DV-2013 ، Saeedv13
(2012-09-30 ساعت 17:09)soroush253 نوشته:  
(2012-09-30 ساعت 15:02)lilistar نوشته:  
(2012-09-30 ساعت 12:36)tatoole نوشته:  دوستان برای ادامه تحصیل تو آمریکا منی که اسپانسر دارم نمیتونم از کمک هزینه و وام و.... استفاده کنم؟! یکی از بچه ها گفته بود که موقع مصاحبه کلا از ادامه تحصیل اونجا حرف نزنید. اما من با سن و سال و رشته ای که خوندم اگه نگم میخوام اونجا درس هم بخونم شاید بگه دروغ میگی. اسپانسر برای چه چیزهایی محدودیته؟این وام دانشگاه هم جزءشه؟ مرسی اگه کسی اطلاع داره بگه به من.ممنون

(2012-09-30 ساعت 11:31)lilistar نوشته:  
(2012-09-30 ساعت 04:07)soroush253 نوشته:  دوستان من یه سوال دارم اونم اینکه من مدارکم رو برای سفارت با کدوم پست بفرستم که به مشکل بر نخوره گویا DHL و TNT خودشون و ازین داستان معاف کردن
درود دوست عزيز
من زنگ زدم دفتر آرامكس كه گفتند مشكلي نداره و براي سفارت امريكا در هر جا مي فرستند .

دوست گرامی. این TPG هم مثل اینکه با TNT کار میکنه. من فرمهامو به kcc با اون فرستادم و مشکلی هم نبود. اونجام خوبه و فکر نکنم معاف کرده باشه خودشو از این داستان.اینم سایتش

دوست عزيز
كلا tnt هر بسته اي بخواد به امريكا بفرسته از اسم tpg استفاده ميكنه ( براي اينكه اسم tnt نباشه ) ولي براي سفارت امريكا از طريق tpg هم نمي فرسته .

آخه بد بختی که یکی دوتا نیست من اسپانسرم هم مدارکش رو آماده کرده منتها هرجا رفته نتونسته به ایران بفرسته ! البته PDF اش رو دارم ولی گویا باید اصلش دستم باشه

دوست عزيز منم مشكل شما رو داشتم
اسپانسرم نميتونست مدارك رو برام بفرسته بعد از كلي پرس و جو متوجه شديم تنها پستي كه ميتونه مدارك رو از آمريكا به ايران ارسال كنه پست USPS هست كه پست دولتي آمريكا محسوب ميشه و اسپانسر منم همين كار رو كرد و مدارك رو از طريق همين پست به ايران ارسال كرد و هزينش هم شد 34 دلار. پست بهشون گفته بود 5 تا 10 روز ديگه ميرسه ايران ولي 16 روزه رسيد و پست ايران هم مدارك رو برام اورد مثل اينكه پست آمريكا تحويل پست ايران ميده و اونا مدارك رو ميارن تحويل ميدن.
موقع گرفتن يه حس خوبي داشتم روي پاكت بزرگ نوشته بود UPS (دوستاني كه چششون به جمال اون ويزاي نازنين روشن شده ميفهمن من چي ميگم Big Grin)
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
(2012-09-30 ساعت 20:09)soroush253 نوشته:  
(2012-09-30 ساعت 19:47)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2012-09-30 ساعت 17:09)soroush253 نوشته:  
(2012-09-30 ساعت 15:02)lilistar نوشته:  
(2012-09-30 ساعت 12:36)tatoole نوشته:  دوستان برای ادامه تحصیل تو آمریکا منی که اسپانسر دارم نمیتونم از کمک هزینه و وام و.... استفاده کنم؟! یکی از بچه ها گفته بود که موقع مصاحبه کلا از ادامه تحصیل اونجا حرف نزنید. اما من با سن و سال و رشته ای که خوندم اگه نگم میخوام اونجا درس هم بخونم شاید بگه دروغ میگی. اسپانسر برای چه چیزهایی محدودیته؟این وام دانشگاه هم جزءشه؟ مرسی اگه کسی اطلاع داره بگه به من.ممنون

دوست گرامی. این TPG هم مثل اینکه با TNT کار میکنه. من فرمهامو به kcc با اون فرستادم و مشکلی هم نبود. اونجام خوبه و فکر نکنم معاف کرده باشه خودشو از این داستان.اینم سایتش

دوست عزيز
كلا tnt هر بسته اي بخواد به امريكا بفرسته از اسم tpg استفاده ميكنه ( براي اينكه اسم tnt نباشه ) ولي براي سفارت امريكا از طريق tpg هم نمي فرسته .

آخه بد بختی که یکی دوتا نیست من اسپانسرم هم مدارکش رو آماده کرده منتها هرجا رفته نتونسته به ایران بفرسته ! البته PDF اش رو دارم ولی گویا باید اصلش دستم باشه

دوست عزيز منم مشكل شما رو داشتم
اسپانسرم نميتونست مدارك رو برام بفرسته بعد از كلي پرس و جو متوجه شديم تنها پستي كه ميتونه مدارك رو از آمريكا به ايران ارسال كنه پست USPS هست كه پست دولتي آمريكا محسوب ميشه و اسپانسر منم همين كار رو كرد و مدارك رو از طريق همين پست به ايران ارسال كرد و هزينش هم شد 34 دلار. پست بهشون گفته بود 5 تا 10 روز ديگه ميرسه ايران ولي 16 روزه رسيد و پست ايران هم مدارك رو برام اورد مثل اينكه پست آمريكا تحويل پست ايران ميده و اونا مدارك رو ميارن تحويل ميدن.
موقع گرفتن يه حس خوبي داشتم روي پاكت بزرگ نوشته بود UPS (دوستاني كه چششون به جمال اون ويزاي نازنين روشن شده ميفهمن من چي ميگم Big Grin)

مرسی ازت سروش جان .. همین الان گفتم که این پست رو پیگیری کنه گویا بدیش اینه که فقط نمیشه پیگیری کرد الان تو چه مرحله ای از ارساله

خواهش ميكنم دوست عزيز
وظيفه همه ما اينجا كمك كردن به همديگست Big Grin
در مورد پيگيري هم ميشه كه پيگيري كني منتها بايد به اسپانسرت بگي وقتي مدارك رو از طريق پست ارسال ميكنه سرويس تركينگ رو هم خريداري كنه فكر ميكنم حدود 10 دلار هزينش بالاتر ميره و يك شماره 13 رقمي بهش ميدن كه شما با اون شماره ميتوني بستت رو رد گيري كنه كه الان كجاست. متاسفانه اسپانسر من يادش رفت اين سرويس رو خريداري كنه و بعد از 16 روز پر استرس بسته صحيح و سالم به دستم رسيد.پست من سفارشي هم بود حتما" بهش بگين با پست سفارشي براتون ارسال كنه. موقع تحويل مامور پست ايران يه برگه داد بهم گفت بايد اينو امضا كني و جالب اينجاست كه برگه مال UPS بود!! و اين يعني اينكه اونا بايد به UPS گزارش بدن كه بسترو به مشتري تحويل دادن.در ضمن اون شماره 13 رقمي كه گفتم رو لازم نيست تو سايت UPS پيگيري كني!! فقط كافيه بري تو سايت پست جمهوري اسلامي ايران در قسمت ردگيري محموله هاي سفارشي و اون شماره رو اونجا وارد كني تا بهت بگن بسته كجاست!!!! چون پست ايران با USPS قرارداد همكاري دارند و با هم اطلاعات رد و بدل ميكنن.
اميدوارم تونسته باشم كمكي كرده باشم.
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
بانک یه فرم برای درخواست تمکن مالی بهم داده که توش نوشته:" برای ارائه به سفارت خانهٔ .... "
اگه بنویسم سفارت آمریکا مشکلی‌ ایجاد نمی‌کنه برام ؟
Case No.2013AS000007xx، روئیت قبولی:1May2012، تعداد افراد کیس:1 نفر، ارسال فرمهای اولیه:28May 2012 با DHL، دریافت فرمها توسط کی سی سی:1Jun2012، تاریخ کارنت شدن: Aug2013، سفارت: ابوظبی، تاریخ مصاحبه: هفته اول نوامبر، تاریخ اخذ ویزا:؟، تاریخ ورود به آمریکا:؟
تشکر کنندگان: pooya.n
سلام
فرم دو صفحه ای سفارت رو باید دستی پر کرد یا با نرم افزار adobe هم میشه پر کرد؟
تشکر کنندگان: pooya.n
(2012-10-01 ساعت 16:58)morteza64b نوشته:  سلام

دوستان فرم پارسال دوصفحه ای بود و فرم امسال در سایت سفارت آنکارا یک صفحه ای است. دوستان باید این فرم رو پر کنن.

لینک فرم امسال سفارت آنکارا

(2012-10-01 ساعت 03:32)azaddk نوشته:  بانک یه فرم برای درخواست تمکن مالی بهم داده که توش نوشته:" برای ارائه به سفارت خانهٔ .... "

نامه های گواهی تمکن معمولا با جمله To Whom It May Concern شروع میشه و معمولا مخاطب مستقیم نداره. ازشون بخواهید اینطوری براتون صادر کنن (مثل بانک پاسارگاد) اگر قبول نکردن می تونید سفارت سوییس رو مطرح کنید چون آفیسرها میدونن حافظ منافعشون در ایران سفارت سوییسه. Smile
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: amir82 ، daria ، Saeedv13 ، achi686 ، rezagh
(2012-10-01 ساعت 22:13)azaddk نوشته:  دوستان کسی‌ میدونه
۱-برای ابو ظبی باید قبل از مصاحبه فرمی بفرستیم؟ یا مدارکمونو؟
۲-یه جائی‌ تو پست‌ها خوندم که بانک باید داخل برگ‌ تمکن مالی نرخ دلارِ حساب رو هم وارد کنه ... من صبح بانک بودم گفتن این کارو نمی‌کنیم...پس باید چه کنیم که نرخ دلار را وارد کنن؟
اصلا بانک‌های دولتی مثل سپه و تجارت را قبول داره سفارت ؟

1-خیر
2-لارم نیست... نرخ دلاری که بانک وارد میکنه دلار 1226 تومنیه... خود آفیسر نرخ دلار رو داره و میفهمه n میلیون ریال معادل چند دلاره...
بله قبول دارن
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: Saeedv13
(2012-10-01 ساعت 23:55)morteza64b نوشته:  
(2012-10-01 ساعت 20:17)Ali DV-2013 نوشته:  
(2012-10-01 ساعت 16:58)morteza64b نوشته:  سلام

دوستان فرم پارسال دوصفحه ای بود و فرم امسال در سایت سفارت آنکارا یک صفحه ای است. دوستان باید این فرم رو پر کنن.

لینک فرم امسال سفارت آنکارا

(2012-10-01 ساعت 03:32)azaddk نوشته:  بانک یه فرم برای درخواست تمکن مالی بهم داده که توش نوشته:" برای ارائه به سفارت خانهٔ .... "

نامه های گواهی تمکن معمولا با جمله To Whom It May Concern شروع میشه و معمولا مخاطب مستقیم نداره. ازشون بخواهید اینطوری براتون صادر کنن (مثل بانک پاسارگاد) اگر قبول نکردن می تونید سفارت سوییس رو مطرح کنید چون آفیسرها میدونن حافظ منافعشون در ایران سفارت سوییسه. Smile

سلام
فرم جدیدی که هفته پیش من گرفتم دو صفحه است اما قیل از اون فرم یک صفحه ای بود.

دوست عزیز لینکی که گذاشتم فرم جدیده و می تونید از طریق لینک زیر که یک سطح بالاتر از اونه وارد شید و دومین فرم (DIVERSITY VISA) رو که مال امسال هست انتخاب کنید و همون فرم لینک پست قبلیم رو ببینید که یک صفحه ای هست.

لینک یک سطح بالاتر فرم جدید امسال
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: ASALI
دوستان اگه حساب من با مادرم join باشه مشکلی هست ؟ من و مادرم از سال 2008 با هم حساب مشترک داریم که حدود 40 تومانی هست ... بعد نامه تمکن که گرفتم فقط اسم من و زده ولی نوشته join account به نظرتون مشکلی پیش میاد؟
کیس نامبر :***2013AS
کنسولگری : آنکارا
مقصد : سن فرانسیسکو , کالیفرنیا
مصاحبه: هفته سوم نوامبر , نتیجه : ویزای یک ضربBig Grin
ورود به امریکا : 4 روز بعد از مصاحبه !!
تشکر کنندگان:
(2012-10-02 ساعت 02:02)soroush253 نوشته:  دوستان اگه حساب من با مادرم join باشه مشکلی هست ؟ من و مادرم از سال 2008 با هم حساب مشترک داریم که حدود 40 تومانی هست ... بعد نامه تمکن که گرفتم فقط اسم من و زده ولی نوشته join account به نظرتون مشکلی پیش میاد؟

منم يك حساب مشترك با مادرم دارم كه محض احتياط از اون هم گواهي گرفتم چون فكر نكنم حساب مشترك مورد قبول باشه (دوستان با تجربه تر بگن لطفا). فقط بهشون گفتم اسم مادرمم بنويسن كه مشخص باشه حساب با فرد غريبه نيست. و اينكه تو نامه نوشتن هركدوم به تنهايي حق برداشت 100% دارن. من از بانك سامان گرفتم.
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان: soroush253
(2012-10-02 ساعت 02:25)studpk نوشته:  
(2012-10-02 ساعت 02:02)soroush253 نوشته:  دوستان اگه حساب من با مادرم join باشه مشکلی هست ؟ من و مادرم از سال 2008 با هم حساب مشترک داریم که حدود 40 تومانی هست ... بعد نامه تمکن که گرفتم فقط اسم من و زده ولی نوشته join account به نظرتون مشکلی پیش میاد؟

منم يك حساب مشترك با مادرم دارم كه محض احتياط از اون هم گواهي گرفتم چون فكر نكنم حساب مشترك مورد قبول باشه (دوستان با تجربه تر بگن لطفا). فقط بهشون گفتم اسم مادرمم بنويسن كه مشخص باشه حساب با فرد غريبه نيست. و اينكه تو نامه نوشتن هركدوم به تنهايي حق برداشت 100% دارن. من از بانك سامان گرفتم.

من یکی از حسابهایی که بردم مشترک بود و فقط همین حق برداشت 100% رو توش نوشته بود. آفیسر هیچ صحبتی راجع به حساب نکرد.
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
تشکر کنندگان: soroush253 ، mdna ، saljoogh ، studpk ، tatoole ، ali234 ، sayeh_m
سلام دوستان عزیز. کسی که اسپانسر داره، چقد دیگه باید BS داشته باشه تا کار از محکم کاری عیب نکنه؟ Smile
تشکر کنندگان:
(2012-10-02 ساعت 04:03)afshin4749 نوشته:  سلام دوست خوبم ،
ضمن عرض پوزش ، کمی نظر بنده در خصوص بند 2 پاسخ شما متفاوته !!!
شما باید گواهی بانکیتون دقیقاً به دلار و معادل ریال باشه . درسته که آفیسر ممکنه اینو بدونه . اما الزامات مدارک مورد نیاز اینو میگه .
در نتیجه ما ملزم به رعایت الزاماتی هستیم که از سوی اونا صادر میشه .
موفق باشید .

خواهش میکنم...فقط جهت افزایش اطلاعات خودم این سوالو میکنم...این مسئله الزام وجود معادل دلار در نامه تمکن مالی منبعش کجاس؟ چون شما میفرمایین الزام این مسئله صادر شده...پس جایی باید نوشته شده باشه... ممنون میشم منبع این صحبتتون رو بزارید...

با این تفاسیر که شما میفرمایین و با دونستن خط فقر (18500$) و با علم به اینکه بانکها از نرخ دولتی دلار (1226 تومان) در نامه هاشون استفاده میکنن پس 1 نفر با حدود 23 میلیون تومان پول باید بتونه تمکن مالیشو نشون بده در صورتیکه خودتونم میدونید اگه امسال یکی با نامه 23 میلیون تومن وارد سفارت شه قطعاً نقص مدرک میخوره .اون آفیسری که اونجا نشسته و پرونده ایرانیها رو بررسی میکنه میدونه که به من و شما دلار دولتی نمیدن و معیار محاسبه اونها هم همون قیمت ارز بازار هست.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: pooya.n ، Saeedv13 ، Given ، amir82 ، lilistar ، صوفیا صوری ، rezagh
(2012-10-02 ساعت 10:37)enchantress_boy نوشته:  
(2012-10-02 ساعت 04:03)afshin4749 نوشته:  سلام دوست خوبم ،
ضمن عرض پوزش ، کمی نظر بنده در خصوص بند 2 پاسخ شما متفاوته !!!
شما باید گواهی بانکیتون دقیقاً به دلار و معادل ریال باشه . درسته که آفیسر ممکنه اینو بدونه . اما الزامات مدارک مورد نیاز اینو میگه .
در نتیجه ما ملزم به رعایت الزاماتی هستیم که از سوی اونا صادر میشه .
موفق باشید .

خواهش میکنم...فقط جهت افزایش اطلاعات خودم این سوالو میکنم...این مسئله الزام وجود معادل دلار در نامه تمکن مالی منبعش کجاس؟ چون شما میفرمایین الزام این مسئله صادر شده...پس جایی باید نوشته شده باشه... ممنون میشم منبع این صحبتتون رو بزارید...

با این تفاسیر که شما میفرمایین و با دونستن خط فقر (18500$) و با علم به اینکه بانکها از نرخ دولتی دلار (1226 تومان) در نامه هاشون استفاده میکنن پس 1 نفر با حدود 23 میلیون تومان پول باید بتونه تمکن مالیشو نشون بده در صورتیکه خودتونم میدونید اگه امسال یکی با نامه 23 میلیون تومن وارد سفارت شه قطعاً نقص مدرک میخوره .اون آفیسری که اونجا نشسته و پرونده ایرانیها رو بررسی میکنه میدونه که به من و شما دلار دولتی نمیدن و معیار محاسبه اونها هم همون قیمت ارز بازار هست.

Enchantress Boy عزیز. منم فکر میکنم باید تمکن مالی پایه ی دلاری داشته باشه. چون هیچ جا ذکر نشده خط فقر آمریکا اینقدر ریاله یا اینقدر لیره یا ... اگر اصول مدیریت متمرکز رو در نظر بگیریم منطق اینه که همه ی سفارتخانه ها اگر تمکن مالی رو قبول میکنن پس اون رو بر پایه ی دلار در نظر بگیرن. مبنای محاسبه ای به نام ارز بازار بعیده که وجود داشته باشه. البته این نظر شخصی منه.
تشکر کنندگان: enchantress_boy ، tatoole ، Saeedv13 ، amir82 ، lilistar ، صوفیا صوری
(2012-10-03 ساعت 14:04)delbar نوشته:  سلام, یه سوالی داشتم, من عکسی که برای ثبت نام آولیه‌ی لاتاری فرستادم مربوط به 2سال پیش میشد, یعنی عکس دیپلمم, میخواستم بدونم الآن که دیگه قبول شدم مشکلی پیش نمیاره؟ مرسی

نه اما حتماً عکس جدید با خودت ببر، یا اگر انکارا میری قبلش عکس جدید بفرست
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: صوفیا صوری ، rezagh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان