کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
بچه ها يه سوال داشتم. بفرض که من بخوام کاليفرنيا برم و آدرس اونجا رو هم در فرم 230 داده باشم اما موقع ورود به آمريکا هواپيما يه استاپ تو نيويورک داده باشه . آيا اين استاپ ممکنه باعث بشه که گرين کارت و اون چی چی نامبر ديرتر دستم برسه يا ربطی نداره
تشکر کنندگان: mo897sa
(2012-10-20 ساعت 21:08)Saeedv13 نوشته:  آمار خط فقر برای 48 ایالت پیوسته: خانواده 2 نفره: 15130 دلار، 3 نفره: 19090 دلار، 4 نفره: 23050 دلار . باید در آمد سالانه شما بالاتر از این مقدار باشه. برای احتیاط نرخ برابری ارز رو در بازار آزاد ملاک قرار بدین. هر چند بانک نرخ دولتی رو داخل گواهیش درج می کنه. همونطور که قابل مشاهده است اینطوری نیست که برای هر نفر 20000 تا باشه و برای دو نفر دو برابر بشه.

سعید جان میشه راهنمایی بفرمائید که کدوم بانک نرخ ارز رو تو نامه تکمن مالیش قید میکنه ؟ من از بانک ملت پرسیدم و گفتن اینکارو نمی کنن .
شماره کیس: 2013AS000016XX
تاریخ رویت قبولی: JUN 16th 2012
کنسولگری: آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
ارسال فرم های سری اول: Jun 21
دریافت توسط کی سی سی:14 Jun 26 ,cnfrmd Aug
کارنت شدن کیس: Aug 15
تاریخ مصاحبه :هفته اول دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: عکس +پست 80 +ترجمه 170+واکسن 140
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، pooya.n ، ASALI
(2012-10-21 ساعت 03:07)sph نوشته:  
(2012-10-20 ساعت 21:08)Saeedv13 نوشته:  آمار خط فقر برای 48 ایالت پیوسته: خانواده 2 نفره: 15130 دلار، 3 نفره: 19090 دلار، 4 نفره: 23050 دلار . باید در آمد سالانه شما بالاتر از این مقدار باشه. برای احتیاط نرخ برابری ارز رو در بازار آزاد ملاک قرار بدین. هر چند بانک نرخ دولتی رو داخل گواهیش درج می کنه. همونطور که قابل مشاهده است اینطوری نیست که برای هر نفر 20000 تا باشه و برای دو نفر دو برابر بشه.

سعید جان میشه راهنمایی بفرمائید که کدوم بانک نرخ ارز رو تو نامه تکمن مالیش قید میکنه ؟ من از بانک ملت پرسیدم و گفتن اینکارو نمی کنن .

پارسیان - پاسارگاد - ملی این هارو 100 % می دونم که تمکن مالی انگلیش میده بهتون با نرخ ا ر ز د و ل ت ی
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، ASALI ، Ali DV-2013
(2012-10-21 ساعت 03:07)sph نوشته:  سعید جان میشه راهنمایی بفرمائید که کدوم بانک نرخ ارز رو تو نامه تکمن مالیش قید میکنه ؟ من از بانک ملت پرسیدم و گفتن اینکارو نمی کنن .
منم از خوندن پست بقیه همچین جیزی دستگیرم شد. هنوز خودم نگرفتم عزیز. یعنی مثلاً می خوام نزدیک مصاحبه باشه تا مطمئن تر باشه. با این وضعیت که معلومم نیست کی قسمتمون بشه. به نظرم بانک های خصوصی این گواهی دادنشون با کلاس تر میاد. یا اگر اشتباه نکنم بعضی دولتی ها شعبه ارزیشون این موجودی انگلیسی رو صادر می کردن و اونها نرخ ارز رو داخلش می نوشتن. اگر می خوای مطمئن بشی یک پیام خصوصی برای محمد (mrr777) بفرست. اگر دوستان صاحب نظر در امورات بانکی راهنمایی بفرماین ممنون میشیم.
تشکر کنندگان: reza6966 ، mo897sa ، aziking ، sayeh_m ، ASALI ، Ali DV-2013 ، lilac
(2012-10-20 ساعت 16:49)pooya.n نوشته:  
(2012-10-20 ساعت 14:26)سلی نوشته:  سلام.
ببخشید دوستان نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه!میخوام بدونم از بچه های 2012 کسی بوده که مدارکش رو به موقع ارسال کرده باشه اما به مصاحبه نرسیده باشه یا اینکه زمان کلیرش طولانی شده و نتونسته ویزا رو بگیره!من کیس نامبرم 8000 است و به نسبت کیس نامبر های امسال بالاست .به نظرتون به مصاحبه میرسم؟یا اگر برسم زمان کلیر اونقدر طولانی نمیشه که نتونم ویزا رو بگیرم؟میدونم همه چیز بر اساس حدس و گمانه.اما ممنون میشم جوابمو بدید.

سلام
همه کارنت خواهند شد دوست عزیز. اگر ویزاها تموم بشه ممکنه که تایم مصاحبه به کسانی که کیس نامبر بالا دارن یا دیر اقدام کردن نرسه. ولی کلا بعید بنظر میرسه همچین اتفاقی بیوفته. منم کیس نامبرم حدود کیس نامبر شماس. ولی مطمئنم که هممون به مصاحبه دعوت میشیم و به امید خدا از این ماه کیس نامبرهای بیشتری رو کارنت خواهند کرد.

(2012-10-20 ساعت 16:48)bayat_r نوشته:  
(2012-10-20 ساعت 16:41)ani_sheiton نوشته:  ..............،بله در مورد تمکن مالی باید در حسابتون به ازای هر نفر انگار 40 میلیون داشته باشید د..................

من خیلی خیلی معذرت میخوام این 40 میلیون رو کی گفته و کجا؟ اگر ممکنه منبع صحبتتون رو بفرمایید...

مهندس بیات عزیز
اگر حدود 20,000 د ل ا ر رو برای هر نفر در نظر بگیریم با نرخ برابری 26000 ریال مـثلا بانکی باید حدود 52,000,000 داشته باشی. درسته؟

دوست عزیز در مورد تمکن مالی ,بانک نرخ ارز رو با ارز مرجع بانک مرکزی حساب میکنه

(2012-10-21 ساعت 03:28)Saeedv13 نوشته:  
(2012-10-21 ساعت 03:07)sph نوشته:  سعید جان میشه راهنمایی بفرمائید که کدوم بانک نرخ ارز رو تو نامه تکمن مالیش قید میکنه ؟ من از بانک ملت پرسیدم و گفتن اینکارو نمی کنن .
منم از خوندن پست بقیه همچین جیزی دستگیرم شد. هنوز خودم نگرفتم عزیز. یعنی مثلاً می خوام نزدیک مصاحبه باشه تا مطمئن تر باشه. با این وضعیت که معلومم نیست کی قسمتمون بشه. به نظرم بانک های خصوصی این گواهی دادنشون با کلاس تر میاد. یا اگر اشتباه نکنم بعضی دولتی ها شعبه ارزیشون این موجودی انگلیسی رو صادر می کردن و اونها نرخ ارز رو داخلش می نوشتن. اگر می خوای مطمئن بشی یک پیام خصوصی برای محمد (mrr777) بفرست. اگر دوستان صاحب نظر در امورات بانکی راهنمایی بفرماین ممنون میشیم.
دوست عزیز ، بانک اقتصاد نوین برای من نرخ ارز مرجع رو زده بود
کیس نامبر :***2012AS32
رویت قبولی :10 جولای
رسیدن فرم ها :۲۱ جولای
تعداد افراد کیس :۲ نفر
تاریخ مصاحبه : ۲۷ اگوست
محل مصاحبه :ابوظبی
دریافت ویزا : خانم ۱ضرب و آقا کلیرنس
تاریخ کلیر شدن : (19 سپتامبر)
تاریخ ورود به ايالات متحده : 2.20.2013
تشکر کنندگان:
(2012-10-20 ساعت 18:44)ani_sheiton نوشته:  
(2012-10-20 ساعت 16:48)bayat_r نوشته:  
(2012-10-20 ساعت 16:41)ani_sheiton نوشته:  ..............،بله در مورد تمکن مالی باید در حسابتون به ازای هر نفر انگار 40 میلیون داشته باشید د..................

من خیلی خیلی معذرت میخوام این 40 میلیون رو کی گفته و کجا؟ اگر ممکنه منبع صحبتتون رو بفرمایید...

خواهش میکنم اگر خط فقر درآمد سالیانه آمریکا رو بدونید که البته 18000 دلار در سال هست با دلار 2500 همین حدود میشه دوست عزیزم و این مقدار حداقل هست
عمو سعید فرمودند:
آمار خط فقر برای 48 ایالت پیوسته: خانواده 2 نفره: 15130 دلار، 3 نفره: 19090 دلار، 4 نفره: 23050 دلار . باید در آمد سالانه شما بالاتر از این مقدار باشه. برای احتیاط نرخ برابری ارز رو در بازار آزاد ملاک قرار بدین. هر چند بانک نرخ دولتی رو داخل گواهیش درج می کنه. همونطور که قابل مشاهده است اینطوری نیست که برای هر نفر 20000 تا باشه و برای دو نفر دو برابر بشه.

دوست عزیزم
آنی جان
معلوم سرکلاس آمار هم شیطون بودی! طیق فرمایشات پیر دیر عمو سعید برای یک نفر هر مبلغی باشه برای خانواده ضریبی از مبلغ اول اضافه میشه نه اینکه دو برابر بشه.یه خونواده چهار نفره اجاره ای چها برابر یک نفر نمی دن. پول آب و برق چهار برابر نمیدن و چهار تا خودرو نمیخرن..پس هزینه ها چهار برابر نیست...
اما نکته مهم تر نحوه بیان نظراتمونه. من نمی دونم چرا اما ندیده پویا (Pooya.n) رو دوست دارم و می بینم که ابراز نظرش رو با سئوال میپرسه و نه با اطمینان و محکم. میدونی ماها هیچ کدوممون وکیل درجه یک مهاجرت نیستیم پس باید در ابراز نظر برای کسایی که بر اساس نظرات ما تصمیم گیری میکنن یک کم محتاط باشیم.
4 تا 18000 دلار رو فراهم کردن برای تمکن مالی خیلی خیلی سخت تره تا 25000 دلار برای یک خانواده 4 نفره.
موفق و پیروز باشی
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mrr777 ، el333 ، aziking ، Szsanazsz ، sayeh_m ، AsemanAbee ، pooya.n ، lilistar ، shima1364 ، roeentan ، ani_sheiton ، rezagh ، lilac
اصولا بانك ها موجودي حساب رو به ريال بايد بدن ولي برخي بانك ها به صورت خودكار و برخي به درخواست مشتري معادل ارزي رو هم در گواهي ذكر مي كنن كه ألبته معادل گيريشون با نرخ مرجع است. ولي نرخ در متن گواهي ذكر نمي شه.
با وجود اين من نظرم اينه كه نگران اين مسائل نباشيد اون افيسري كه ميخواد در مورد كيس شما نظر بده حواسش به اين چيزا هست و كلاه سرش نميره، هرچند ايشون احتمالا دنبال نكات ديگه ايه نه اينكه معادل موجوديتون به ارز چقدره،!
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، AsemanAbee ، roeentan ، Soap McTavish ، lilac
(2012-10-21 ساعت 02:20)ehsan99 نوشته:  بچه ها يه سوال داشتم. بفرض که من بخوام کاليفرنيا برم و آدرس اونجا رو هم در فرم 230 داده باشم اما موقع ورود به آمريکا هواپيما يه استاپ تو نيويورک داده باشه . آيا اين استاپ ممکنه باعث بشه که گرين کارت و اون چی چی نامبر ديرتر دستم برسه يا ربطی نداره
دوست عزیز نگرانی شما کاملا بیمورد هست. شما وقتی به فرودگاه مقصد رسیدی ÷اکت زرد رنگ و مدارکت رو ارائه میدی و از اونجا به بعد ÷روسه SSN number , گرین کارت شما شروع میشه.
موفق باشید
کیس نامبر :***2012AS32
رویت قبولی :10 جولای
رسیدن فرم ها :۲۱ جولای
تعداد افراد کیس :۲ نفر
تاریخ مصاحبه : ۲۷ اگوست
محل مصاحبه :ابوظبی
دریافت ویزا : خانم ۱ضرب و آقا کلیرنس
تاریخ کلیر شدن : (19 سپتامبر)
تاریخ ورود به ايالات متحده : 2.20.2013
تشکر کنندگان:
(2012-10-21 ساعت 10:42)mo897sa نوشته:  
(2012-10-21 ساعت 02:20)ehsan99 نوشته:  بچه ها يه سوال داشتم. بفرض که من بخوام کاليفرنيا برم و آدرس اونجا رو هم در فرم 230 داده باشم اما موقع ورود به آمريکا هواپيما يه استاپ تو نيويورک داده باشه . آيا اين استاپ ممکنه باعث بشه که گرين کارت و اون چی چی نامبر ديرتر دستم برسه يا ربطی نداره
دوست عزیز نگرانی شما کاملا بیمورد هست. شما وقتی به فرودگاه مقصد رسیدی ÷اکت زرد رنگ و مدارکت رو ارائه میدی و از اونجا به بعد ÷روسه SSN number , گرین کارت شما شروع میشه.
موفق باشید

شما بايد در اولين فرودگاهي كه در خاك امريكا وارد مي شين كه در مثال شما نيويورك است كارهاي مربوط به رجيستريشن رو انجام بدين ولي اين قضيه تاخيري در روال كارتون نداره و شما پس از ورود به كاليفرنيا بايد پيگيري كنيد.
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
تشکر کنندگان:
من هم از بانک ملی نامه گرفتم نرخ رو برام زدم همون نرخ ارز مرجع 7-8 ماه پیش!
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
تشکر کنندگان: ali234
(2012-10-21 ساعت 11:11)Saeedv13 نوشته:  
(2012-10-21 ساعت 10:42)mrr777 نوشته:  ...اون افيسري كه ميخواد در مورد كيس شما نظر بده حواسش به اين چيزا هست و كلاه سرش نميره، هرچند ايشون احتمالا دنبال نكات ديگه ايه نه اينكه معادل موجوديتون به ارز چقدره،!
محمد یه جوری میگی آفیسر دنبال نکات دیگه ای هست که من با این سن و سالم ته دلم خالی شد. این بنده های خدا که جوونن و حساس. سکته مون میدی هاBig Grin. میشه یه کم واضح تر بگی مثلاً تو اگه جای آفیسر بودی دنبال چه چیزمون بودی؟

من اگه جاي افيسر بودم همه بروبجز مهاجرسرايي رو يه ضرب ويزا مي دادم برن. Smile
منظورم نكته خاصي كه شما رو بترسونه نبود، ولي در تاپيك هاي مختلف بخصوص سفر نامه ها به اين نكات فراوان اشاره شده، اگه يكي همت كنه ميتونه يه جمع بندي ازشون داشته باشيم مثل شما كه زحمت جمع اوري سفر نامه ها رو كشيدي Cool
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، bayat_r ، pooya.n ، lilistar ، ASALI ، Ali DV-2013 ، 3pideh ، roeentan ، rezagh
دوستان یه سوال مهم و حیاتی ....
اگه فرض و بر این بذاریم که من ویزای یک ضرب می گیرم .. اگه از همینجا بلیطم رو برای امریکا بگیرم که دیگه بر نگردم , توی فرودگاه به مشکل بر می خورم ؟ به عنوان مثال طرف نمیگه تو فرودگاه ایران, تو ادامه مسیرت چطور برای امریکاست در صورتی که ویزای امریکا نداری هنوز ؟
کیس نامبر :***2013AS
کنسولگری : آنکارا
مقصد : سن فرانسیسکو , کالیفرنیا
مصاحبه: هفته سوم نوامبر , نتیجه : ویزای یک ضربBig Grin
ورود به امریکا : 4 روز بعد از مصاحبه !!
تشکر کنندگان:
باسلام
من مدارک دانشگاهی و مدارک شناسایی و سند خونه رو دادم ترجمه زمانی که متوجه شدم قبولم یه ماه بعد دادم ترجمه حالا سوال من اینه که یه وقت آفسیر نگه تاریخ ترجمه چرا انقدر دیر بوده یا این مدارک باید نزدیک وقت مصاحبه ترجمه میشود اصلا قانونی جایی نوشته تو سایت سفارت آنکارا مربوط به مدت تاریخ ترجمه تا زمان مصاحبه ؟
چون سفارت انگلیس در ابوظبی و سایت خودشان این موضوع را مطرح کردن مثلا گفته باید 6 ما بیشتر از تاریخ ترجمه نگذشته باشد.
اگر لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان:
(2012-10-21 ساعت 13:06)soroush253 نوشته:  دوستان یه سوال مهم و حیاتی ....
اگه فرض و بر این بذاریم که من ویزای یک ضرب می گیرم .. اگه از همینجا بلیطم رو برای آمریکا بگیرم که دیگه بر نگردم , توی فرودگاه به مشکل بر می خورم ؟ به عنوان مثال طرف نمیگه تو فرودگاه ایران, تو ادامه مسیرت چطور برای آمریکاست در صورتی که ویزای آمریکا نداری هنوز ؟

نه سروش جان همچين حرفي بهت نميزنه به شرطي كه ادامه مسيرت به سمت آمريكا 7-8 روز بعد از arrival اوليه باشه و بلافاصله نباشه
اگر هم گير داد بهش بگو شما منو فقط تا مسير اول كه آنكارا ميشه چك كن
متصديان كانتر چكين در صورتي مسئوليت گردنشون هست كه شما رو تا مسير نهايي كه آمريكا ميشه بدون ويزا چك كنن.
چقدر سروش تو این فروم زیاد شده!!!Big Grin. هر تاپیکی میری امکان نداره یکی دوتاشو نبینی. چه نونی هم به قرض هم میدن و همدیگرو تحویل می گیرن. والا....Big Grin. عمو سعید
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
تشکر کنندگان: soroush253 ، Saeedv13 ، Szsanazsz ، sayeh_m ، lilistar ، pooya.n ، Ali DV-2013 ، roeentan ، rezagh ، mohajer13
(2012-10-21 ساعت 13:06)soroush253 نوشته:  دوستان یه سوال مهم و حیاتی ....
اگه فرض و بر این بذاریم که من ویزای یک ضرب می گیرم .. اگه از همینجا بلیطم رو برای آمریکا بگیرم که دیگه بر نگردم , توی فرودگاه به مشکل بر می خورم ؟ به عنوان مثال طرف نمیگه تو فرودگاه ایران, تو ادامه مسیرت چطور برای آمریکاست در صورتی که ویزای آمریکا نداری هنوز ؟

نه سروش جان همچين حرفي بهت نميزنه به شرطي كه ادامه مسيرت به سمت آمريكا 7-8 روز بعد از arrival اوليه باشه و بلافاصله نباشه
اگر هم گير داد بهش بگو شما منو فقط تا مسير اول كه آنكارا ميشه چك كن
متصديان كانتر چكين در صورتي مسئوليت گردنشون هست كه شما رو تا مسير نهايي كه آمريكا ميشه بدون ويزا چك كنن.
[/quote]

مرسی از جوابت سروش عزیز ... من این سوال رو از هر جا میپرسم یه جواب متفاوت میگیرم ... دفتر ترکیش همین حرف شمارو میزنه ولی آژانس های مسافرتی می گن تو فرودگاه بهت گیر میدن و نمیذارن سوار شی .. خلاصه که این داستان معضلی شده برای من
کیس نامبر :***2013AS
کنسولگری : آنکارا
مقصد : سن فرانسیسکو , کالیفرنیا
مصاحبه: هفته سوم نوامبر , نتیجه : ویزای یک ضربBig Grin
ورود به امریکا : 4 روز بعد از مصاحبه !!
تشکر کنندگان: pooya.n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان