کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-10-17 ساعت 11:32)Saeedv13 نوشته:  
(2012-10-17 ساعت 11:03)mhbmi نوشته:  سلام به همه دوستان
یه سوال داشتم
یکی از دوستان من در لاتاری برنده شده ودر همین زمان نتایج کنکور دکترا اعلام شد ودر این آزمون قبول شده میخواستم بدونم راهی وجود داره که هم دکتراشو اینجا بخونه و هم بتونه گرین کارتش رو بگیره؟
دوره دکتری داخل حداقل سه سال و نیم و حداکثر جهار سال و نیم هست. سال اول 12 واحد درس خواهند داشت و بقیه ی دوره به پایان نامه اختصاص داره. من نمی دونم دوست شما کیس نامبرش چند هست ولی اگر دی ماه و دیرتر بره مصاحبه و ویزاشو بگیره می تونه بعد از اتمام درس های ترم دوم بره آمریکا. یک ماه کمتر یا بیشتر گرین کارتشو می گیره و بعد هم با re-entry permit یا همون پاس سفید برای دو سال بر می گرده ایران. حداقل 6 ماه هم می تونه فرصت مطالعاتی برای دکتراش ردیف کنه در آمریکا و یه قسمتی از کارهای پایان نامشو آمریکا انجام بده. به این ترتیب و با یک برنامه ریزی دقیق و میلی متری می تونه هم دکتراشو بگیره هم بعد از اتمامش مهاجرت کنه. شاید فقط اواخر دوره اش مجبور به رفت و آمد بشه.

سعید عزیز،چطوری میگید re-entry permit بگیرن؟اگر معافیت تحصیلی داشته باشن،اجازه خروجشون حداکثر 30روزست.اگر راهی میدونید بگید منم نیاز دارم.Rolleyes
تشکر کنندگان: Saeedv13
سلام
تاریخ مصاحبه من تعیین شده. ممکنه سفارت بدون اینکه من بخوام تاریخ رو عوض کنه؟ و اگر تا حالا همچبن کاری رو کرده چند روز قبل از مصاحبه بوده؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-20 ساعت 01:53)morteza64b نوشته:  سلام
تاریخ مصاحبه من تعیین شده. ممکنه سفارت بدون اینکه من بخوام تاریخ رو عوض کنه؟ و اگر تا حالا همچبن کاری رو کرده چند روز قبل از مصاحبه بوده؟
پارسال تاریخ 2-3 نفر رو جا به جا کردن. یک هفته جلوتر. البته قبلش ایمیل فرستادن و پرسیدن که می تونن جلوتر بیان یا نه؟
تشکر کنندگان: sayeh_m ، pooya.n ، Ali DV-2013 ، aziking ، rezagh ، morteza64b
سلام دوستان
فامیل همسر من دوجزئی است و یک کارکتر فضای خالی مابین دوجزء دارد و به همین شکل نیز مراحل لاتاری را انجام دادم اما در پاسپورتش نام لاتین فامیل ایشون بدون این یک کارکتر فضای خالی ثبت شده آیا اشکالی به وجود می آورد؟ باسپاس
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان:
(2012-10-20 ساعت 08:36)sadfar نوشته:  سلام دوستان
فامیل همسر من دوجزئی است و یک کارکتر فضای خالی مابین دوجزء دارد و به همین شکل نیز مراحل لاتاری را انجام دادم اما در پاسپورتش نام لاتین فامیل ایشون بدون این یک کارکتر فضای خالی ثبت شده آیا اشکالی به وجود می آورد؟ باسپاس

نه مشکلی نیست.فقط قبل از قسم خوردن به آفیسر این مطلبو بگو
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: sadfar ، 3pideh ، Ali DV-2013 ، Saeedv13
سلام بر دوستان عزیز
سوالی در خصوص مدارک تمکن مالی داشتم.سند زمین باید حتما به نام برنده اصلی باشه یا می تونه به نام همسر برنده اصلی هم باشه که در زیر مجموعه برنده اصلی است؟ با احترام
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان:
من تازه دو روز پیش رفتم دیدم که قبول شدم و تاره دارم فرم هامو پست میکنم، امیدارم که دیرنشده باشه ):
2013AS4# / یک نفر / مصاحبه : March / آنکارا / ویزا یکضرب / سربازی : نزاجا / تاربخ ورود به آمریکا : March / دریافت سوشیال : March / محل سکونت : Orange County
تشکر کنندگان: ani_sheiton ، Ali DV-2013 ، roeentan ، refiusa
من تو لیست مدرک زده بودم تعدادی درئس دانشگاهی
چون 2 واحد پیش نیازم مونده بود و با اینکه پایان نامه رو هم ارائه دادم اما مدرک لیسانس بهم ندادن
حالا باید دیپلم رو ترجمه کنم یا همون ریز نمرات نمی دونم چه مدرکی باید ببرم

همسرم هم باید مدارک تحصیلیش رو جدا جدا ترجمه کنه چون فوق دیپلم بوده و الا ن لیسانس یا آخریش رو؟؟
تمکن مالی یعنی چی باید از حساب بانکی مون پرینت بگیریم؟؟
ما در حال حاضر خونه نداریم اما اگر بخریم دیگه پول نقدی برامون نمی مونه؟؟

من شاغل نیستم بیمه و سابق کار و مدارک سربازی همسرم هم باید باشه
یا فقط همه مدارک شخص برنده؟؟
تشکر کنندگان:
(2012-10-20 ساعت 15:58)elnaz_joon نوشته:  من تو لیست مدرک زده بودم تعدادی درئس دانشگاهی
چون 2 واحد پیش نیازم مونده بود و با اینکه پایان نامه رو هم ارائه دادم اما مدرک لیسانس بهم ندادن
حالا باید دیپلم رو ترجمه کنم یا همون ریز نمرات نمی دونم چه مدرکی باید ببرم

همسرم هم باید مدارک تحصیلیش رو جدا جدا ترجمه کنه چون فوق دیپلم بوده و الا ن لیسانس یا آخریش رو؟؟
تمکن مالی یعنی چی باید از حساب بانکی مون پرینت بگیریم؟؟
ما در حال حاضر خونه نداریم اما اگر بخریم دیگه پول نقدی برامون نمی مونه؟؟

من شاغل نیستم بیمه و سابق کار و مدارک سربازی همسرم هم باید باشه
یا فقط همه مدارک شخص برنده؟؟

سلام دوستم تبریک میگم بابت قبولیتون درمورد مدرکتون از دوستان دیگه سوال کنید .
معمولا مدارک تحصیلیه شخص برنده رو میخواهند اما خیلی هم دیده شده ترجمه مدارک همسر هم خواستند،بله در مورد تمکن مالی باید در حسابتون به ازای هر نفر انگار 40 میلیون داشته باشید دیگه برای چی خونه بخرید؟بله تمام مدارک بیمه و سابق کار و سربازی همسرتون ترجمه شود و ببرید محاصبه
تشکر کنندگان:
(2012-10-20 ساعت 16:41)ani_sheiton نوشته:  ..............،بله در مورد تمکن مالی باید در حسابتون به ازای هر نفر انگار 40 میلیون داشته باشید د..................

من خیلی خیلی معذرت میخوام این 40 میلیون رو کی گفته و کجا؟ اگر ممکنه منبع صحبتتون رو بفرمایید...
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: pooya.n ، saljoogh ، ani_sheiton ، marjani
(2012-10-20 ساعت 14:26)سلی نوشته:  سلام.
ببخشید دوستان نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه!میخوام بدونم از بچه های 2012 کسی بوده که مدارکش رو به موقع ارسال کرده باشه اما به مصاحبه نرسیده باشه یا اینکه زمان کلیرش طولانی شده و نتونسته ویزا رو بگیره!من کیس نامبرم 8000 است و به نسبت کیس نامبر های امسال بالاست .به نظرتون به مصاحبه میرسم؟یا اگر برسم زمان کلیر اونقدر طولانی نمیشه که نتونم ویزا رو بگیرم؟میدونم همه چیز بر اساس حدس و گمانه.اما ممنون میشم جوابمو بدید.

سلام
همه کارنت خواهند شد دوست عزیز. اگر ویزاها تموم بشه ممکنه که تایم مصاحبه به کسانی که کیس نامبر بالا دارن یا دیر اقدام کردن نرسه. ولی کلا بعید بنظر میرسه همچین اتفاقی بیوفته. منم کیس نامبرم حدود کیس نامبر شماس. ولی مطمئنم که هممون به مصاحبه دعوت میشیم و به امید خدا از این ماه کیس نامبرهای بیشتری رو کارنت خواهند کرد.

(2012-10-20 ساعت 16:48)bayat_r نوشته:  
(2012-10-20 ساعت 16:41)ani_sheiton نوشته:  ..............،بله در مورد تمکن مالی باید در حسابتون به ازای هر نفر انگار 40 میلیون داشته باشید د..................

من خیلی خیلی معذرت میخوام این 40 میلیون رو کی گفته و کجا؟ اگر ممکنه منبع صحبتتون رو بفرمایید...

مهندس بیات عزیز
اگر حدود 20,000 د ل ا ر رو برای هر نفر در نظر بگیریم با نرخ برابری 26000 ریال مـثلا بانکی باید حدود 52,000,000 داشته باشی. درسته؟
تشکر کنندگان: سلی ، mohajer13
دوستان یه سوالی که فکرم رو درگیر کرده اینه! : ممکنه موقع مصاحبه از عکسی که موقع ثبت نام آپلود کرده بودیم پارسال، ایراد بگیرن؟ مثلا بگن پشت عکس سایه افتاده!
تشکر کنندگان: pooya.n
(2012-10-20 ساعت 17:17)escutcheon نوشته:  دوستان یه سوالی که فکرم رو درگیر کرده اینه! : ممکنه موقع مصاحبه از عکسی که موقع ثبت نام آپلود کرده بودیم پارسال، ایراد بگیرن؟ مثلا بگن پشت عکس سایه افتاده!

نه
عکس شما اون موقع قبول شده و مشکلی نیست
فقط باید عکس خودتون باشه
تشکر کنندگان: escutcheon
(2012-10-20 ساعت 16:48)bayat_r نوشته:  

خواهش میکنم اگر خط فقر درآمد سالیانه آمریکا رو بدونید که البته 18000 دلار در سال هست با دلار 2500 همین حدود میشه دوست عزیزم و این مقدار حداقل هست
تشکر کنندگان:
(2012-10-20 ساعت 14:26)سلی نوشته:  سلام.
ببخشید دوستان نمیدونم سوالم رو جای درستی مطرح کردم یا نه!میخوام بدونم از بچه های 2012 کسی بوده که مدارکش رو به موقع ارسال کرده باشه اما به مصاحبه نرسیده باشه یا اینکه زمان کلیرش طولانی شده و نتونسته ویزا رو بگیره!من کیس نامبرم 8000 است و به نسبت کیس نامبر های امسال بالاست .به نظرتون به مصاحبه میرسم؟یا اگر برسم زمان کلیر اونقدر طولانی نمیشه که نتونم ویزا رو بگیرم؟میدونم همه چیز بر اساس حدس و گمانه.اما ممنون میشم جوابمو بدید.
تا جایی که من در جریانم سه نفر کلیرنسشون تا روز آخر نیومد و ویزا نگرفتن. شما کارنت میشین و مصاحبه میرین. این که یک ضرب بگیری یا دو ضرب و اگر دو ضرب کلیرنست چقدر طول بکشه بستگی به وضعیت کیست از لحاظ سربازی و کار دولتی یا خصوصی و عوامل دیگه ای داره و برای هیچ کس قابل پیش بینی نیست.
(2012-10-20 ساعت 16:49)pooya.n نوشته:  مهندس بیات عزیز
اگر حدود 20,000 د ل ا ر رو برای هر نفر در نظر بگیریم با نرخ برابری 26000 ریال مـثلا بانکی باید حدود 52,000,000 داشته باشی. درسته؟
آمار خط فقر برای 48 ایالت پیوسته: خانواده 2 نفره: 15130 دلار، 3 نفره: 19090 دلار، 4 نفره: 23050 دلار . باید در آمد سالانه شما بالاتر از این مقدار باشه. برای احتیاط نرخ برابری ارز رو در بازار آزاد ملاک قرار بدین. هر چند بانک نرخ دولتی رو داخل گواهیش درج می کنه. همونطور که قابل مشاهده است اینطوری نیست که برای هر نفر 20000 تا باشه و برای دو نفر دو برابر بشه.
تشکر کنندگان: mahyar_sni ، SOROUSHSOFT ، roeentan ، reza6966 ، سلی ، bayat_r ، pooya.n ، ASALI ، rouzbehdarvishi ، lilac

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان