کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-11-05 ساعت 13:37)گل نهال نوشته:  سلام
به نظرشما انتخاب سفارتمونو ایروان انتخاب کنیم یا آنکارا بهتره؟؟؟کدومش آسانگیرتر هستن؟؟

سلام
با توجه به مطالعات من در سفرنامه هاي تركيه و با توجه به تجربه من در ايروان به نظرم ايروان حداقل از نظر مديكال سهل گيرتر هستند.
2013/ايروان/مصاحبه:Nov W1/كليرBig Grinec W1/صبح روزي پشت در مي آيد و من نيستم ، قصه دنيا به سر مي آيد و من نيستم
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، ASALI ، Saeedv13 ، goody ، roeentan ، گل نهال
(2012-11-05 ساعت 00:53)enchantress_boy نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 22:22)beelzebub نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 22:06)enchantress_boy نوشته:  
(2012-11-04 ساعت 20:11)beelzebub نوشته:  چون برای کسی دیگه هست اینکارو میکنم که شرمندش نشمBig Grin

اون قسمت فرم که جای الصاق عکس هست میشه عکس رو بهش منگنه کرد یا لازم نیست و فقط میشه عکس رو تو پاکت گذاشت؟ چون خوندم که بعضی دوستان با گیره عکس رو وصل کردن به فرم DS-230
ایشالا خودتم قبول شی Smile
نه نباید منگنه کنی. عکس ها رو با گیره وصل کن یا بزار داخل پاکت.

ممنون.Wink یعنی اون دو تا عکس که میگن برای همینه یا علاوه بر دوتا عکس اینم بزارم تو پاکت؟

نه. کلاً 2 تا عکس شما باید بفرستی که این 2 تا عکسو من خودم با گیره به فرمام وصل کردم که گم نشه. نه تنها عکس بلکه فرمارو هم نباید منگنه کنید.

درود بر دوست گرامي من

دليل اينكه فرم ها و عكس ها رو نبايد منگنه كنيم چيه؟ من فرمهاي DS-230 و DSP-122 خودم و اعضا خانواده ام رو براي اينكه با هم قاطي نشن هر كدام رو مجزا منگنه كردم و همينطور عكسهاي هريك از افراد خانواده رو توي يك پاكت كوچيك گذاشتم و به كنار فرم مربوط به هر فرد منگنه كردم.
به دستشون هم رسيد، هيچ ايرادي هم بابت اين موضوع ازم نگرفتند.
حالا اگر دليل خاصي داره كه بنده نميدونم، بفرمائيد تا من هم از اين به بعد اين كار رو انجام ندم دوست مهربانم.

براي شما آرزوي شادكامي و تندرستي را دارم

(2012-11-05 ساعت 11:39)niko نوشته:  سلام با عرض پوزش...شاید سوالم تکراری باشه ولی من چون دیر فهمیدم باید هرچه زودتر فرمام رو بفرستم...در رابطه با عکسی که باید بفرستیم :
آیا مشخصات آن باید مثل زمان ثبت نام باشه؟؟؟ یا باید مانند عکس پاس پورتمون باشه؟؟ بی حجاب یا با حجاب؟؟ لطفا راهنماییم کنید

از تاريخ گرفتن عكس ها 6 ماه نبايد بيشتر گذشته باشه دوست گرامي
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: ASALI ، armin1 ، enchantress_boy ، niko
باید مشخصات عکس عین ثبت نام باشه.
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: niko
(2012-11-05 ساعت 16:15)گل نهال نوشته:  باید مشخصات عکس عین ثبت نام باشه.

درسته و در عين حال از تاريخ گرفتن عكس نبايد 6 ماه بيشتر گذشته باشه
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: ASALI ، niko
(2012-11-05 ساعت 11:39)niko نوشته:  سلام با عرض پوزش...شاید سوالم تکراری باشه ولی من چون دیر فهمیدم باید هرچه زودتر فرمام رو بفرستم...در رابطه با عکسی که باید بفرستیم :
آیا مشخصات آن باید مثل زمان ثبت نام باشه؟؟؟ یا باید مانند عکس پاس پورتمون باشه؟؟ بی حجاب یا با حجاب؟؟ لطفا راهنماییم کنید

مشخصات دقیقاً مثل ثبت نام (5در5، بدون رتوش، رنگی، پشت زمینه سفید....). عکس جدید بنداز. اگه از لحاظ مذهبی مشکلی نداری بی حجاب.
اینجارو بخون :
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: ASALI ، sayeh_m ، Saeedv13 ، niko
(2012-11-05 ساعت 15:32)peyman1355 نوشته:  درود بر دوست گرامي من

دليل اينكه فرم ها و عكس ها رو نبايد منگنه كنيم چيه؟ من فرمهاي DS-230 و DSP-122 خودم و اعضا خانواده ام رو براي اينكه با هم قاطي نشن هر كدام رو مجزا منگنه كردم و همينطور عكسهاي هريك از افراد خانواده رو توي يك پاكت كوچيك گذاشتم و به كنار فرم مربوط به هر فرد منگنه كردم.
حالا اگر دليل خاصي داره كه بنده نميدونم، بفرمائيد تا من هم از اين به بعد اين كار رو انجام ندم دوست مهربانم.

درود بر شما پیمان عزیز
اگه کسی منگنه کنه کتاب خدا غلط نمیشه ولی ممکنه باعث سوراخ یا پاره شدن عکس یا فرما بشه (چون مشخص نیست اونها چجوری یا چند نفری مدارک مارو بررسی میکنن و از عکس ما در چه جاهایی استفاده میشه) و همینطور دلیل دیگه ای که میشه آورد از اینکه خواستن شماره Case Number رو بالای تمام فرما بنویسین میشه نتیجه گرفت که نمیخوان فرما به هم منگنه بشه (چون وقتی منگنه بشه کاغذی گم نمیشه و احتیاجی به نوشتن Case Number بالای تمام صفحات نیست). بعدش این یکی از قوانینی بود که برای فرستادن مدارک مهاجرت به کانادا (کبک) باید رعایت میشد و همچنین در این فروم مهاجرسرا بیشتر دوستان نظر دادن که منگنه نکنیم. به این جهت گفتم که ایشون هم منگنه نکنند. اینا استنباط من بود.

(2012-11-05 ساعت 16:26)delbar نوشته:  ببخشىد دو تا سوال داشتم اينكه كسى ميدونه حدودا تا چه كيس نامبرى نامه دومشون اومده؟و اىنكه فكر مىكنىد با كيس ٢٨٠٠ تا كى بايد منتظر نامه دوم بود؟ممنون
تا 2700 اکثرشون تاریخ مصاحبشون مشخص شده.
شما هنوز کارنت نشدی و این ماه تازه کارنت میشی. حداقل یک هفته بعد از کارنت شدن تاریخ و مکان مصاحبه شما مشخص میشه.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، peyman1355 ، bayat_r ، sayeh_m ، Saeedv13 ، roeentan
(2012-11-05 ساعت 16:50)enchantress_boy نوشته:  
(2012-11-05 ساعت 15:32)peyman1355 نوشته:  درود بر دوست گرامي من

درود بر شما پیمان عزیز
اگه کسی منگنه کنه کتاب خدا غلط نمیشه ولی ممکنه باعث سوراخ یا پاره شدن عکس یا فرما بشه (چون مشخص نیست اونها چجوری یا چند نفری مدارک مارو بررسی میکنن و از عکس ما در چه جاهایی استفاده میشه) و همینطور دلیل دیگه ای که میشه آورد از اینکه خواستن شماره Case Number رو بالای تمام فرما بنویسین میشه نتیجه گرفت که نمیخوان فرما به هم منگنه بشه (چون وقتی منگنه بشه کاغذی گم نمیشه و احتیاجی به نوشتن Case Number بالای تمام صفحات نیست). بعدش این یکی از قوانینی بود که برای فرستادن مدارک مهاجرت به کانادا (کبک) باید رعایت میشد و همچنین در این فروم مهاجرسرا بیشتر دوستان نظر دادن که منگنه نکنیم. به این جهت گفتم که ایشون هم منگنه نکنند. اینا استنباط من بود.

دوست خوبم
كيس نامبر رو گوشه سمت راست و بالاي تمامي صفحات و مدارك مون مي بايستي بنويسيم، اما وقتي تعداد نفرات يك كيس زياد باشند ( مثل ما كه سه نفريم ) ممكنه صفحات اول تا چهارم فرمهايي نظير 230 كه 4 صفحه هستش با صفحات افراد يك خانواده قاطي بشه، از همين رو ميشه سمت چپ بالاي صفحات رو منگنه كرد، مضافا بر اينكه من خودم شخصا عكسهاي هر فرد رو توي يك پاكت كوچك گذاشتم و به سمت چپ بالاي صفحات فرم DS-230 منگنه كردم كه گم نشن و مشخص بشه كه عكس ها مال اين فرم هاست، سمت راست بالاي فرمها كه كيس نامبرمون رو نوشتيم هم آزاد و قابل مشاهده موند.
من راجع به پروسه مهاجرتي كبك اطلاع نداشتم و ندارم و بابت راهنمايي شما هم صميمانه سپاسگزارم.

شاد و تندرست باشيد دوست گرامي
تشکر کنندگان: enchantress_boy
(2012-11-04 ساعت 21:22)AsemanAbee نوشته:  [quote='peymandv' pid='232101' dateline='1352035937']
سلام
سوال
اونايي كه سربازن، تو دوره سربازيشون چند بار مي تونن از ايران خارج بشن؟
مثلا فرض كنيم 1بار واسه مصاحبه رفتن، دفعه بعد كه كليرنس خوردن و 2ماه بعد مجبور شدن كه برن ويزاشونو بگيرن باز مجبورن از كشور خارج بشن. آيا 2 يا 3 بار مي تونن خارج بشن؟ منع قانوني نداره؟
[......

اگه منظورتون از سرباز همون مشموله و دانشجو هستید به دفعات میتونین خارج بشین با گرفتن گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه و ارائه به نظام وظیفه جهت اجازه گرفتن پاس .... البته باضافه گذاشتن وثیقه هم که از همه مهم تره...!

نه من درسم تموم شده و الان خدمت سربازي هستم
تشکر کنندگان:
(2012-11-05 ساعت 16:26)delbar نوشته:  ببخشىد دو تا سوال داشتم اينكه كسى ميدونه حدودا تا چه كيس نامبرى نامه دومشون اومده؟و اىنكه فكر مىكنىد با كيس ٢٨٠٠ تا كى بايد منتظر نامه دوم بود؟ممنون

شما هنوز کارنت نشدی اول باید کارنت بشی که حتماً 7 روز دیگه میشی.بعد از حداقل یک ماه منتظر نامه دوم باش....
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، roeentan
بعد از u.s mailing addressنوشته c/o nameاین یعنی چی و چه باید بنویسیم؟
تشکر کنندگان:
(2012-11-05 ساعت 17:14)bayat_r نوشته:  
شما هنوز کارنت نشدی اول باید کارنت بشی که حتماً 7 روز دیگه میشی.بعد از حداقل یک ماه منتظر نامه دوم باش....
اگه مثل پارسال باشه برنامه كه احتمالا نيست، دوستمون با كيس نامبر 28000 روي عيد به بعد فكر كن.
موفق باشيد
کیس نامبرشون به نظرم 2800 هست حسین آقا. امسال حداکثر تا 10000 و خرده ای کیس نامبر 2013ایهاست. با سال های قبل فرق دارن. ارادتمند: عمو سعید

عجب! بهم ثابت شد كه پير شدم ديگه! شرمنده.Sad
البته ميشه با تبديل تومن و ريال توجيهش كرد.!!Big Grin
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: pooya.n ، امیر مهاجر
ساعت و يا حلقه ازدواج رو ميزارن دستمون باشه وقتي ميريم براي مصاحبه؟ (سفارت ابوظبي)
تشکر کنندگان: bayat_r
(2012-11-05 ساعت 17:54)samankhan1 نوشته:  بعد از u.s mailing addressنوشته c/o nameاین یعنی چی و چه باید بنویسیم؟

c/o اسم کسی رو باید بنویسی که ادرس امریکاش رو داری تو فرم مینویسی.
شماره کیس: 2013AS2xx،کنسولگری: آنکارا،تاریخ کارنت شدن:13 August،تاریخ دریافت نامه دوم: 20 September،تاریخ مصاحبه :nov-w3 ،تاریخ کلیر: 26march ، تاریخ دریافت ویزا: 4April، مقصد:LA

تشکر کنندگان: samankhan1
(2012-11-05 ساعت 17:59)saljoogh نوشته:  ساعت و يا حلقه ازدواج رو ميزارن دستمون باشه وقتي ميريم براي مصاحبه؟ (سفارت ابوظبي)
مگه مي خوايم راديولوژي بريم ؟ Wink
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: armin1 ، afs ، ASALI ، pooya.n ، goody ، roeentan ، saljoogh ، Saeedv13 ، rezagh ، Ali DV-2013
سلام دوستان
چندین سئوال دارم. خواهشاً دوستان باحوصله جواب بدن.
من حدود 20 روز پیش از یکی از آژانس های هوایی بلیط(چارتری ماهان)+هتل(در واقع تور) گرفته بودم برای آخر همین هفته. ولی به دلایلی(پزشکی) برنده اصلی نمی تونه بیاد و بنابراین با آژانس که صحبت کردم گفتن 50% پول بلیطو باید بعنوان جریمه تغییر تاریخ بدی.
حالا سئوالا اینجاست:
1- با توجه به اینکه تا امروز که من با آژانس صحبت کردم نه بلیطی به من داده بودن نه چیز دیگه ای(فقط قرارداد) ممکنه آژانس اصلا بلیطو تا الان تهیه نکرده بوده و حالا میخواد 50% جریمه ازم بگیره؟(بلیط چارتری رو میشه تغییر تاریخ داد؟)(کلاهبرداری نباشه هرچند جای شکرش باقیه کل پول سوخت نمیشه!)
2- اگه الان با سفارت آنکارا مکاتبه کنم که ما در وقت تعیین شده نمیتونیم اونجا باشیم، خودمون باید وقت جدیدو بگیم یا خودشون یه وقت دیگه بهمون میدن؟ اگه خودشون میدن چه مدت دیگه میدن؟
3- وقت دکتر اونگانم باید با ایمیل کنسل کنم؟
4- دیگه لازم نیست مدارکو دوباره پست کنم، نه؟
پیش پیش ممنون بابت جوابای دلسوزانتون
کیس: 2013ASxxx * کنسولگری: آنکارا * تعداد افراد کیس : 3 * مصاحبه: ژانویهW2 * هزینه ها: 21ت عکس + 40ت پست + 180ت واکسن + 190ت ترجمه
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان