کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-11-10 ساعت 11:17)bayat_r نوشته:  
(2012-11-10 ساعت 11:06)marj88 نوشته:  میترسم بخاطر دیپلمم ریجکت شم که اصلشو گم کردم........

مگر نمی شه المثنی گرفت؟

بيات جان ما هم مدرك پيش دانشگاهي خانمم را گم كرده بوديم يكماه اين طرف و آنطرف ميدويديم كه بهمون المثني بدن حتي گفتم حاظرم براش تا 5 ميليون تومان هم بپردازم و فقط كارم راه بيوفته!!!
گفتن بالا بري پائين بياي مدرك رو المثني نميديم حتي اگر طرف جزو رده هاي بالاي .... هم باشه اگر مدركشو گم كنه المثني بهش نميديم
بعد از يكماه دوندگي بي نتيجه اومديم خونه و نا اميد از همه جا ديدم مدرك خانمم تو كاغذ هاي باطله تو كمد هست!!!!!
باور نميكني انگار دنيا رو بهمون داده بودند كه پيدا شده
زير مدرك هم درشت نوشته اين مدرك در يك نسخه تهيه شده و به هيچ عنوان المثني صادر نميگردد. Wink
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
تشکر کنندگان: raam12000 ، ASALI ، 3pideh ، Szsanazsz ، itsmasoud ، mgolchin13 ، afs ، mohajer13 ، Saeedv13 ، Soap McTavish ، kavirr
(2012-11-10 ساعت 13:38)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2012-11-10 ساعت 11:06)marj88 نوشته:  میترسم بخاطر دیپلمم ریجکت شم که اصلشو گم کردم........

مگر نمی شه المثنی گرفت؟

بيات جان ما هم مدرك پيش دانشگاهي خانمم را گم كرده بوديم يكماه اين طرف و آنطرف ميدويديم كه بهمون المثني بدن حتي گفتم حاظرم براش تا 5 ميليون تومان هم بپردازم و فقط كارم راه بيوفته!!!
گفتن بالا بري پائين بياي مدرك رو المثني نميديم حتي اگر طرف جزو رده هاي بالاي .... هم باشه اگر مدركشو گم كنه المثني بهش نميديم
بعد از يكماه دوندگي بي نتيجه اومديم خونه و نا اميد از همه جا ديدم مدرك خانمم تو كاغذ هاي باطله تو كمد هست!!!!!
باور نميكني انگار دنيا رو بهمون داده بودند كه پيدا شده
زير مدرك هم درشت نوشته اين مدرك در يك نسخه تهيه شده و به هيچ عنوان المثني صادر نميگردد. Wink

راستش من اومدم خونه تون رو مرتب کردم اونجا گذاشتم.اگه میشه اون 5 میلیون تومن رو به من بدهBig Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، itsmasoud ، mgolchin13 ، afs ، mohajer13 ، Saeedv13 ، SOROUSHSOFT ، Given ، mitme
من گناه داشته بیدم کسی نیست مرا یاری کند؟
پرواز كن آنگونه كه مي خواهي،وگرنه پروازت مي دهند آنگونه كه مي خواهند.
شماره کیس:2013AS2XXX
تشکر کنندگان:
(2012-11-10 ساعت 14:17)3pideh نوشته:  من گناه داشته بیدم کسی نیست مرا یاری کند؟

سپيده جان اگر بعد از كارنت شدن تغييري ميخوايد بديد اون تغيير بايد به اطلاع كي سي سي برسه ولي نهايي كردن تغييرات و طرف اصلي شما سفارت هست.پس روز مصاحبه مكاتبات با كي سي سي و سفارت را به همراه داشته باشيد.
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: 3pideh ، امیر مهاجر ، Saeedv13 ، kavirr
(2012-11-10 ساعت 13:11)delbar نوشته:  ببخشید یه سوالی داشتم اینکه باید برگه‌ی سو پیشینه بگیریم از اینجا یا لازم نیست؟ ممنون

اگر هر جایی به غیر از ایران بیش تر از 6 ماه زندگی کردید سوء پیشینه میخواد و ایران نمی خواد
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: itsmasoud ، Saeedv13 ، SOROUSHSOFT ، ramin_red
(2012-11-10 ساعت 11:56)refiusa نوشته:  
(2012-11-10 ساعت 11:22)marj88 نوشته:  

مگر نمی شه المثنی گرفت؟

نه.به من فقط کپی برابر اصل دادن

تا اونجایی که من یادم هست certified copy هم قابل قبول هست باز instruction for selectees بخون
به امید خدا که همه چز درست میشه

چیزی که من دیدم این بود که سفارت ایروان کپی برابر اصل رو قبول نداشت و از خانواده ای که مدارکشون رو به این صورت آورده بودند در خواست کرد حتما اصل مدارک رو در مراجعه بعدی همراه خودشون داشته باشند
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: Sepasttian ، bardia9
(2012-11-10 ساعت 14:46)bayat_r نوشته:  
(2012-11-10 ساعت 13:11)delbar نوشته:  ببخشید یه سوالی داشتم اینکه باید برگه‌ی سو پیشینه بگیریم از اینجا یا لازم نیست؟ ممنون

اگر هر جایی به غیر از ایران بیش تر از 6 ماه زندگی کردید سوء پیشینه میخواد و ایران نمی خواد

بعضي از كشور ها يكسال(دوازده ماه متوالي ) هست
تشکر کنندگان:
(2012-11-10 ساعت 16:41)sepid_a نوشته:  
(2012-11-09 ساعت 21:50)امیر مهاجر نوشته:  ایکاش به خودتون زحمت میدادید و آدمهای اینجا رو مجبور نمیکردید سؤالی که دهها بار تکرار شده و در صفحات اولیه خیلی از تاپیکها موجود هست رو دوباره به شما پاسخ بدهند! تصور نمیکنم پسندیده باشه که آدم به چنین منبع بزرگ اطلاعاتی دست پیدا کنه و به جای اینکه مستقیما به سراغ مطالعه اون بره، تنها فرصت رو مغتنم بشماره و سؤالشو بپرسه و از نگرفتن پاسخ متعجب هم بشه. دوست عزیز چه بخواهید و چه نخواهید با این آماده طلبی به اعضای این فروم که اطلاعات و وقت ارزشمندشون رو در اختیار دیگران قرار میدهند توهین میکنید.
لطفا تاپیکهای مرتبط با مهاجرتتون رو مطالعه کنید و از این اطلاعات گرانبها استفاده کنید.
تاریخ اکسپایر شده کارت ملی هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه.

ای کاش شما هم یکم با اخلاق جواب میدادید !!! شما با این طرز جواب دادن توهین میکنید !!
در ضمن من تاپیکی با این موضوع ندیدم به جای این همه توهین میتونستین آدرس تاپیک رو بذارید یا اصلا جواب ندید!!!

حق با امیر هست دوست عزیز
مگه باید تاپیک به اسم کارت ملی تاریخ انقضا گذشته وجود داشته باشه
بیشتر از اون چیزی که فکرش کنید در این مورد پرسیده شده و جواب داده شده حتی اگر زحمت خوندن سفرنامه ها رو هم می کشیدید متوجه می شدید
دوستان واسه خود شما میگن , چون با خوندن کامل تاپیک ها ممکن به چیز هایی پی ببرید که الان واستون سوال نیست و ممکن هست باعث شه در آینده دچار اشتباه شید
کارت ملی تاریخ گذشته , نگذشته مهم نیست و واسه هیچ کدام از دوستان مشکل ساز نشده تا حالا
اگر وسواس هم دارید از سایت ثبت و احوال قسمت تغییر آدرس می تونید درخواست کارت ملی جدید کنید
موفق باشید
تشکر کنندگان: sayeh_m ، امیر مهاجر ، Acaro ، afs ، bardia9 ، armin1 ، amir82 ، Szsanazsz ، kasrafo ، Omid-Aria ، Saeedv13 ، Given ، mitme
(2012-11-10 ساعت 16:41)sepid_a نوشته:  ای کاش شما هم یکم با اخلاق جواب میدادید !!! شما با این طرز جواب دادن توهین میکنید !!
در ضمن من تاپیکی با این موضوع ندیدم به جای این همه توهین میتونستین آدرس تاپیک رو بذارید یا اصلا جواب ندید!!!

بنده هیچ وظیفه‌ای در قبال شما ندارم. به خودتون زحمت بدید و خودتون بگردید پیدا کنید. این هم جای تشکرتونه؟!
من توهین نکردم. تنها کاری که کردم این بود که گفتم شما دارید چه کاری میکنید. از کار خودتون بدتون آمده؟ مشکل خودتونه!
تشکر کنندگان: bayat_r ، Acaro ، bardia9 ، armin1 ، Szsanazsz ، reza6966 ، niko ، enchantress_boy ، Saeedv13 ، mani.iht
(2012-11-10 ساعت 16:41)sepid_a نوشته:  
(2012-11-09 ساعت 21:50)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-09 ساعت 19:35)m2m2m22 نوشته:  سلام ....توی فرم ها برای قسمت مدرک دانشگاهی ترجمه اسم دانشگاهم نمیدونم چی میشه
دانشکده/آموزشکده فنی و حرفه ای شهید چمران اهواز
به نظرتون این درسته ؟
Technical and professional College Shahid Chamran

یا اینو بنویسم بهتره ؟
Ahvaz Chamran University

چندتا مدرک فنی حرفه ای هم دارم اونارو باید جایی وارد کنم ؟ یا فقط ترجمه کنم واسه سفارت ؟

باید از دارالترجمه بپرسی که مغایرت پیش نیاد.
چرا اول مدارک رو ترجمه نمیکنید که با خیال راحت طبق همون پر کنید؟!
چرا تاپیکها رو نمیخونید که این راهنماییها دهها بار توش شده؟!

در هر صورت درستش این میشه:
Shahid Chamran Technical and Vocational Colege of Ahvaz

مدرک فنی حرفه‌ای رو وارد نکن. فقط مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و دانشگاهی رو وارد کن. ولی اگر آفیسر ازت پرسید اونجا میخوای چکار کنی ضمن توضیحی که میدی این مدارک رو هم با ترجمه همراهت باشه و رو کن. دید آفیسر از اینکه اونجا بهتر میتونی از پس مخارجت بر بیای بهتر میشه. (نظر شخصی)

(2012-11-09 ساعت 21:13)ziza نوشته:  میشه مستر کارت برد برای تمکین مالی؟

خیر! مستر کارت برعکس تصور شما، بدهکاری محسوب میشه نه دارایی!
مثلا داشتن مستر کارتی با محدودیت ۵.۰۰۰ دلار یعنی شما بصورت بالقوه میتونید تا ۵.۰۰۰ دلار به شرکت مستر کارت بدهکار باشید!

(2012-11-09 ساعت 20:32)delbar نوشته:  يه سوالى داشتم اينكه من دوران راهنماييم رو در مدارس متفاوت بودم ولى فقط سال سوم را در فرم dsp-122 نوشتم،مى خواستم ببينم مشكلى ايجاد ميكنه؟چون اگه ميخواستم همرو بنويسم جاش نميشد،ممنون

فقط دوره‌هایی از دوران تحصیلتون رو در فرمها قید کنید که براش مدرک تحصیلی دارید. شاید برای هزارمین بار در تاریخ این فروم: دیپلم، پیش دانشگاهی، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، پی اچ دی، پُست داک. از آخر به اول.

(2012-11-09 ساعت 21:44)sepid_a نوشته:  کسی جواب این سوال رو نمیدونه؟
اگه اعتبار کارت ملی تمام شده باشه مشکل سازه؟ الان دیگه اعتبار نمی زنن چون قراره کارت هوشمند صادر کنن . حالا به نظرتون این کورد مشکل سازه؟ اینو من از یه سایت خوندم که:
اعتبار کلیه کارتهای شناسایی ملی که به پایان رسیده است، تا پایان سال 1392 تمدید گردیده و لزومی به تجدید آنها نمی باشد.

ایکاش به خودتون زحمت میدادید و آدمهای اینجا رو مجبور نمیکردید سؤالی که دهها بار تکرار شده و در صفحات اولیه خیلی از تاپیکها موجود هست رو دوباره به شما پاسخ بدهند! تصور نمیکنم پسندیده باشه که آدم به چنین منبع بزرگ اطلاعاتی دست پیدا کنه و به جای اینکه مستقیما به سراغ مطالعه اون بره، تنها فرصت رو مغتنم بشماره و سؤالشو بپرسه و از نگرفتن پاسخ متعجب هم بشه. دوست عزیز چه بخواهید و چه نخواهید با این آماده طلبی به اعضای این فروم که اطلاعات و وقت ارزشمندشون رو در اختیار دیگران قرار میدهند توهین میکنید.
لطفا تاپیکهای مرتبط با مهاجرتتون رو مطالعه کنید و از این اطلاعات گرانبها استفاده کنید.
تاریخ اکسپایر شده کارت ملی هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه.

ای کاش شما هم یکم با اخلاق جواب میدادید !!! شما با این طرز جواب دادن توهین میکنید !!
سلام دوست عزيز
اينجا محل تبادل اطلاعات است، و همچنين مكاني مملو از دانش بنابراين اگر با آرامش به مانند مابقي دوستان حركت كنيد هرگز دچار اين تفكر كه به شما توهين شده نخواهيد شد. ازينرو سعه صدر داشته باشيد ويك بار ديگه پاسخ دوست عزيزمون رو بخونيد متوجه ميشيد كه هيچ توهيني به شما نشده است.
به اميد اينكه شما رو جزو اعضاي ثابت و فعال پس از اين ببينم.
2013/ايروان/مصاحبه:Nov W1/كليرBig Grinec W1/صبح روزي پشت در مي آيد و من نيستم ، قصه دنيا به سر مي آيد و من نيستم
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Szsanazsz ، reza6966 ، bayat_r ، mgolchin13 ، kasrafo
دوستان عزیز سلام بالاخره نوبت کارنت شدن ما هم رسید من کیس نامبرم 28xx هست یه سوالی از دوستان دارم که هر جارم می خونم به جواب نمیرسم من متاهلم و خودم برنده ی اصلی ام اما نمیدونم برای همسرم هم باید مدارک تحصیلیش رو برای سفارت پست کنم یا نه؟
شماره کیس :**2013AS000028
تاریخ رویت قبولیmay
کنسولگری:ANKARA
زمان مصاحبه:هفته ی سوم ژانویه.  نتيجه: ويزاي يه ضرب
تعداد :2  نفر  
ساكن تگزاس در حال حاضر
تشکر کنندگان: mitme
(2012-11-10 ساعت 20:59)الا نوشته:  دوستان عزیز سلام بالاخره نوبت کارنت شدن ما هم رسید من کیس نامبرم 28xx هست یه سوالی از دوستان دارم که هر جارم می خونم به جواب نمیرسم من متاهلم و خودم برنده ی اصلی ام اما نمیدونم برای همسرم هم باید مدارک تحصیلیش رو برای سفارت پست کنم یا نه؟

فقط وفقط مدرک تحصیلی شخص برنده لازمه! ونه هیچ کس دیگه.

ضمنا این هم از اون سوالهاییه که بار ها وبارها پرسیده شده دوست من.

از مدیران محترم تقاضا دارم یک صفحه ای رو به نام سوالات متداول درست کنن اطلاعاتی از این دست رو به صورت سوال وجواب بگذارن تا هر کسی که سوال تکراری پرسید به اونجا ارجاع داده بشه. چون این مسئله باعث ایجاد تنش بین کاربرای قدیمی و جدید میشه.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Saeedv13 ، Soap McTavish ، Szsanazsz ، پروا ، AsemanAbee
دوستان برای پر کردن فرم اون قسمت آدرس امریکا اگه فعلا نداریم خالی بزاریم یا n/a بزنیم؟ اگه n/a بزنیم فکر نمیکنن که اصلا نداریم و نخواهیم داشت؟
وقتی من بمیرم. دیگر چه فرق میکند که باغچه باشد یا نباشد
تشکر کنندگان:
(2012-11-10 ساعت 21:34)beelzebub نوشته:  دوستان برای پر کردن فرم اون قسمت آدرس آمریکا اگه فعلا نداریم خالی بزاریم یا n/a بزنیم؟ اگه n/a بزنیم فکر نمیکنن که اصلا نداریم و نخواهیم داشت؟

N/A بزار، همچین فکری نمیکنن به جاش موقع مصاحبه ازت یه آدرس میخوان و اون موقع دیگه باید یه آدرس بهشون بدی. ولی ترجیحاً سعی کن همین الان یه آدرس از دوست و آشنا یا همسایه یا ... پیدا کنی و خالی نزاری اون قسمتو.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: beelzebub ، امیر مهاجر ، Saeedv13 ، Gole baba
دوستان برای ارائه در مصاحبه حتما ریز نمرات هم لازم است؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان