کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
(2012-05-09 ساعت 18:47)rezaengine نوشته:  
(2012-05-09 ساعت 18:29)golebita14416@yahoo.com نوشته:  من الان دارم فوق لیسانس دانشگاه ازاد میخوانم و لیسانس را در دانشگاه دولتی سراسری خواندم و گواهی موقت لیسانس را به من دادن که زیر ان نوشته غیر قابل ترجمه و از طرفی مدرک دیپلمم به خاطر تعهد به دولت در گرو دانشگاه دولتی میباشد .لطفا یکی راهنماییم بکنه که چکار باید بکنم ؟ با تشکر

به نظر من بهتره که مدرکتون رو آزاد کنید. تعهد از نوع بورسیه هست؟ اگر اینطور نباشه که با پرداخت رقمی مدرک رو بهتون میدن

بدون اصل مدرک دیپلم یا لیسانس کستون رد میشه. اگر میتونید یکی از مدارکتون رو آزاد کنید. شاید بهتر باشه از دانشگاه انصراف بدید. تا مدرک لیسانس تون آزاد بشه احتمالا از دولت یه بورسی چیزی گرفتید. اگه قبول کردن وثیقه بذار اگر نکردن با حکم قضایی اقدام کن.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: Mitram ، June ، farshadsh
دوستان عزیز من کمتر از دو ماه دیگه دارم با ویزای توریستی برای اجرای برنامه وارد امریکا میشم و به تازگی اسمم تو لاتاری هم دراومد. میخواستم ببینم لازمه که حتما" برم دوباره ترکیه؟ شاید اصلا" اون زمان امریکا باشم دیگه چه کاریه از اونجا بیام سفارتش تو ترکیه..
سوال بعدی اینکه این قضیه اسپانسر دیگه چیه؟ اگه تمکن مالی جور کنم بازم ای اسپانسر و میخواد یا یکیش کافیه؟
تشکر کنندگان: farshadsh
سلام دوستان عزیزم :
با تشکر از پاسخ دوست عزیزم راجع به واکسناسیون.
مشکل من اینه که من ایران زندگی نمیکنم وامکان سفر به ایران میسر نیست. اگر واکسن ها رو تو ایتالیا مثلا میلان بزنم ،با توجه به این که محل مصاحبه ناپل است. باز قابل قبول نیست؟
- کسی میدونه که تو ناپل به اسپانسر چقدر گیر میدن . یا مثل آنکارا گزینه های دیگری مثل حساب بانکی تو ایتالیا کفایت میکنه؟ مبلغ آن چقدر بااشه حدودا .

بسیار ممنون که وقت میذارین و جواب میدید.
تشکر کنندگان: smith ، farshadsh
(2012-05-09 ساعت 20:38)ordibehesht600 نوشته:  سلام دوستان عزیزم :
با تشکر از پاسخ دوست عزیزم راجع به واکسناسیون.
مشکل من اینه که من ایران زندگی نمیکنم وامکان سفر به ایران میسر نیست. اگر واکسن ها رو تو ایتالیا مثلا میلان بزنم ،با توجه به این که محل مصاحبه ناپل است. باز قابل قبول نیست؟
- کسی میدونه که تو ناپل به اسپانسر چقدر گیر میدن . یا مثل آنکارا گزینه های دیگری مثل حساب بانکی تو ایتالیا کفایت میکنه؟ مبلغ آن چقدر بااشه حدودا .

بسیار ممنون که وقت میذارین و جواب میدید.
دوست عزیز ما هم مثل شما مصاحبمون در اروپا بود شما باید از خود سفارت بپرسید تا کلینیکهای مورد قبول سفارت آمریکا رو در ایتالیا بهتون معرفی کنند شما نمیتونید هر کلینیکی که دلتون خواست برید بعضی از کلینیکها کارهای مدیکال برای آمریکا رو انجام میدن
در مورد اسپانسر برای لاتاری اصلا اسپانسر لازم نیست و سفارت آنکارا و ابوظبی فقط من شنیدم که اسپانسر میخوان ما در کشور رومانی مصاحبه شدیم و قبلش از خود سفارت پرسیدیم که اسپانسر لازمه یا نه تعجب کردن و گفتن اصلا برای لاتاری اسپانسر لازم نیست فقط باید حساب بانکی نشون بدید که اونهم لزومی نداره خیلی زیاد باشه برای هرنفر 10-15 هزار دلار نشون بدید فکر کنم کافیه در ضمن شما میتونید هر سوالی که دارید از خود سفارت آمریکا در اونجا بپرسید کلا رفتار و طرز برخورد سفارت آمریکا در کشورهای دیگر خیلی خیلی بهتر از برخود سفارت آمریکا در آنکارا و ابوظبی با ایرانیهاست خیالتون راحت باشه

شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: ordibehesht600 ، smith ، saeed2568 ، farshadsh ، حامد
(2012-05-09 ساعت 11:38)fire dragon نوشته:  [

لیست دفاتر ازدواج و طلاق در تهران است ( در چها صفحه) ، دفترخانه مورد نظر رو از روی شماره یا آدرس یا اسمش پیدا کن ، بعد ببین روبروش شماره تلفن داره یا نه ، اگه نداشت آدرس و اسم رو یادداشت کن به شماره تلفن 118 زنگ بزن و به اپراتور سلام کن ،اسم و آدرس دفتر خونه رو بده و تلفنش رو بگیر و از اپراتور تشکر و خداحافظی کن، اگر هم که شماره تلفنش رو توی همین سایتی که گذاشتم داشت هم که بهتر اگر در سایت بالا نبود هم میتونی از همون 118 آدرس رو بدی و یا شماره دفتر خونه رو و تلفنش رو بگیری .
فردا صبح در وقت اداری با شماره دفتر خونه تماس بگیر، سلام کن و بگو که ببخشید من در دفتر خونه شما از همسرم جدا شدم و الان ترجیحاً فوری به یک گواهی طلاق نیاز دارم اگر ممکنه لطف کنید ، مدارکی که نیاز دارید و اگر هزینه ای داره و یا تمبر باید باطل بشه بفرمایید که در اسرا وقت خدمت شما برسم . اون آقا یا خانومه هم مدارکت و یا فیش و تمبر اگه لازمه رو میگه، اسمش رو بپرس و خداحافظی و تشکر کن گوشی رو بزار . همون روز یا هر وقت که وقت داشتی سر فرصت و کامل و مطمئن با خیال راحت و بدون استرس ، مدارک رو تهیه کن و به محضر خونه برو ، ترجیحاً برو پیش همون خانومه یا آقاهه ، سلام کن و بگو تماس گرفته بودم بابت گواهی طلاق خدمتتون، مدارکی که خواستید رو آوردم و مدارک رو به خانومه بده و مراحل اداری رو طی کن و به سلامتی گواهی رو بگیر . از خانومه یا آقاه خداحافظی و تشکر کن و بقیه مراحل رو مثل مدارک دیگت انجام بده (ترجمه و مهر و ....) موفق باشید
.

آقای SAZAMI دمت گرم خیلی کامل بود
الان از اینجا چه جوری برم ونک؟ (دفتر خونه تو ونک بود)
شما که اینقدر خوبی و گلهای گلی ،نگفتی من باید عقد نامه رو هم بگیرم یا نیازی نیست
البته یکی از دوستان جواب داده ولی محض اطمینان میخوام بدونم
[/quote]

خواهش میکنم قابلی نداشت، خیلی خوش آمدید، ورودی شما احتمالاً از میدا آزادی خواهد بود که آنجا با کمی پرسجو می توانید هم اتوبوس و هم تاکسی مستقیم برای میدان ونک پیدا کنید، برای اطمینان از گم نشدن آدرس و کروکی میدان ونک رو از روی گوگل مپ (google maps) تو لینک زیر گذاشتم و می تونید مشاهده کنید و با توجه به موقعیت کنونی خود راه رسیدن را انتخاب کنید، بهترین راه دسترسی با وسیله نقلیه عمومی به میدان ونک در صورتی که تهران باشید ، استفاده از اتوبوسهای بی.آر.تی هست ،درضمن شما بهتر است حتماً از نقشه لینک زیر پرینت بگیرید و همراه خود داشته باشید تا در طول مسیر بتوانید از رهگذر ها راهنمایی بگیرید. اگر باز هم از روی نقشه مشکل داشتید و آدرس پرسیدن برای شما مشکل بود ، می توانید برای بار اول از آژانس(موسسه کرایه اتومبیل) اتومبیل همراه با راننده کرایه کنید آنها حتما به شما کمک خواهند کرد (بدین منظور از هر جای تهران با شماره تلفن 1566 تماس حاصل بفرمایید و موقعیت خود را اعلام کنید تا برای شما اتومبیل با راننده ارسال گردد)
کروکی میدان ونک در گوگل مپس!
در مورد اینکه باید عقد نامه رو بگیرید یا نه!! برای همین هم خدمتتون عرض کردم وقتی به دفتر خونه زنگ زدید بپرسید که چه مدارکی میخواد (عقدنامه رو میخواد یا نه و دیگه چه چیزایی لازم داره)و حتماً اسم اون شخص رو هم بپرسید (که رفتید نتونه بازی در بیاره و بگه فلان چیز کمه و من نبودم دستم بود امروز دارم میرم مرخصی یک ماه دیگه بیا و...) تا مطمئن باشید و بی خودی روی حرف من یا دوستان مجبور نباشید دوبار و سه بار برید و بیایید و وقتتون گرفته بشه، فراموش نکنید شما احتمالاً در ایران زندگی می کنید مدارک مورد نیاز برای گواهی عدم سازش ممکنه دفتر خونه به دفتر خونه فرق کنه! صبح با بعد از ظهر فرق کنه! حتی برای من که یک ساعت بعد از شما بیام همون دفتر خونه ممکنه فرق کنه!علاوه بر قانون که ممکنه هر روز تغییر کنه !هر کسی سلیقه خودش(منظورم مدیر هر دفتر خونه است) رو داره! و اینکه شما خود دفتر خونه رو ول کنید و در این مورد خاص، فقط به تجربیات دیگران اکتفا کنید ممکن است وقت شما با دوبار و سه بار رفتن به دفتر خانه گرفته شود ( فقط با یک تلفن اطلاعات کامل بدست میاری بی دردسر و بدون ریسک و ایشالا یکضرب گواهی را میگیرید)
برای همین بهتره قبلش تماس بگیرید باهاشون تا وققتون کمتر گرفته شه
موفق باشید
تشکر کنندگان: fire dragon ، saeed2568 ، farshadsh
(2012-05-10 ساعت 00:42)enchantress_boy نوشته:  یه سوتی دادم در حد بوندس لیگا
من عکس ثبت نام لاتاری سال 2012 با 2013 یکیه!!!
یعنی من disqualified شدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تمام این تأکیدها برای جدید بودن عکس برای اینه که عکس شبیه خودتون باشه و بتونند مطابقت بدند. اگر چهره تون عوض نشده بعیده که براشون مهم باشه که عکس مال چه زمانی بوده. البته من تجربه ای در این زمینه ندارم. ولی منطقی نیست که بیخود بخوان گیر بدن!
تشکر کنندگان: enchantress_boy ، smith ، rose_2000 ، farshadsh
سلام دوست عریز

آیا بجز آلمان ، اتریش و ایتالیا درکشور های دیگه اروپایی ، هم سفارت امریکا ویزای مهاجرتی برای ایرانیان صادر می کنه!؟ چون در سایت من فقط اسم این 3 کشور را دیدم.
سلام.
یکی از آشناهای من برنده شده و از من خواسته که جواب این سوال رو پیدا کنم:
همسر ایشون که حدود 56 سال دارن متاسفانه از یک پا دچار مشکله و به اصطلاح می لنگه. فکر می کنم در بچگی فلج اطفال گرفته.
وضع مالی خوبی دارن.
به نظر شما این در روند مدیکال و گرفتن ویزا تاثیر منفی داره؟
ممنون.
(2012-05-10 ساعت 01:17)ordibehesht600 نوشته:  با سلام و تشکر بی پایان

- برای تعویض کارت پایان خدمت آیا وجود شخص لازم است یا والدین او می توانند با مراجعه به پلیس+10 این کار را انجام دهند؟
در برگه ای که مدارک مورد نیاز رو نوشته ذکر کرده که حضور فرد الزامی هست. دیگه بستگی به اپراتور داره که بپذیره یا نه؟

به نظر من بهتره قبل از اینه کارت معافیت و یا پایان خدمت فعلی رو تقدیمشون کنید حتما ترجمه اش کنید و کپی اش رو برابر اصل کنید. چون ممکنه همه چی در هم بشه و بعد از دو ماه هیچ چیزی به دستتون نرسه
تشکر کنندگان: smith
(2012-05-10 ساعت 09:03)babak_1363 نوشته:  سلام دوستان ،

من هم در لاتاری 2013 برنده شدم :

شماره کیس : 2013AS00003xxx
سفارت : انکارا

کسی از دوستان می دونه که وقت مصاحبه احتمالی کی هستش؟ آیا قبل از مهر 1391 وقت مصاحبه می دن؟ یا اینکه بعد از مهر (بعد از 30 سپتامبر)؟

ممنون از راهنماییتون

تا پايان سپتامبر پرونده برندگان 2012 بررسي مي شه و از اكتبر به بعد مصاحبه 2013 آغاز مي شه .
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

تشکر کنندگان: babak_1363 ، saeed2568
(2012-05-10 ساعت 14:40)enchantress_boy نوشته:  من عکس ثبت نام لاتاری سال 2012 با 2013 یکیه!!!
یه نفر بهم جواب داد ولی اگه میشه یه چند نفر دیگه هم نظرشون رو بگن.... ممکنه Disqualified بشم ؟؟؟
خیلی حالم گرفته شده از وقتی یاد عکس موقع ثبت نامم افتادم که دقیقا همون عکس لاتاری سال 2012 بود!!!

نه دوست من

انقدر از اونا واهس خودتون قول نسازید . خیلی منعطف تر از چیزین که ما تصور میکنیم. وقتی انشالله رفتی مصاحبه میفهمی چی میگم . تازه اونجا متوجه میشی که توی مراحل قبلی چقدر الکی استرس داشتی. در مورد عکست هم شما تا وقتی بری مصاحبه 2 سری عکس دیگه باید براشون بفرستی، یکسری الان با فرمهات . یکسری هم با فرمهایی که 14 روز قبل مصاحبه به آنکارا میفرستی. تازه یکسری هم باید روز مصاحبه همراهت باشه. پس 3 سری عکس جدید و به روز میتونی بهشون نشون بدی Big Grin

تشکر کنندگان: enchantress_boy ، ehsansh ، RunnerNewAge ، Omidooo ، rose_2000 ، حامد
(2012-05-10 ساعت 03:38)imand نوشته:  سلام.
همسر ایشون که حدود 56 سال دارن متاسفانه از یک پا دچار مشکله و به اصطلاح می لنگه. فکر می کنم در بچگی فلج اطفال گرفته.
وضع مالی خوبی دارن.
ممنون.

اصلا اینطور نیست. همینطور که از اسمش پیداست این ویزای گوناگونی نژادیه و هیچ کدوم از این مسائل درش دخیل نیست .
در این نوع ویزا هیچ فرقی بین یک قهرمان ورزشی المپیک و یک فردی که یکی از پاهاش دچار مشکله نیست.

و هیچ فرقی بین یک شخص دیپلم پیش دانشگاهی و شخص با مدرک پروفسوری نیست چون صرفا و صرفا ویزای گوناگونیه نژادیه
تشکر کنندگان: storagemeter ، MPU ، rose_2000 ، Solitude ، حامد
(2012-05-10 ساعت 03:38)imand نوشته:  سلام.
وضع مالی خوبی دارن.
ممنون.
سلام به همگی
در جولای 2010که من برای مصاحبه رفته بودم آنکارا خانواده ای فرزندشان را که

معلول بود و برنده لاتاری شده بود با ویلچر آوردن سفارت و جالب اینکه بعد از

قبولی در مصاحبه قرار شده بود به بدر یا مادر این فرزند معلول هم ویزا بدند

CATEGORY : F2A
Case Number: ANK2011xxxxx
اولین اقدام: 2011
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ تکمیل مدارک : 2011
تاریخ مصاحبه: سپتامبر 14/ 2013
تاریخ کلیرینس :/12 فوریه 2014
تاریخ گرفتن ویزا: 11 مارچ 2014
تاریخ ورود به آمریکا 26 آگوست 2014
تاریخ دریافت گرین کارت 27 سپتامبر 2014

تشکر کنندگان: smith ، rose_2000 ، saeed2568 ، Solitude ، sadeghi897 ، ani_sheiton ، NarcisJ ، homayoon13
از دوستانی که سالهای قبل قبول شده اند کسی میدونه که آیا استطاعت مالی از قبیل حساب بانکی، ملک، شرکت و کسب و کار و درآمد باید حتما به نام برنده باشه یا به نام همسر هم میتونه باشه؟
در ضمن من توی راهنمای سفارت آمریکا در آنکارا خوندم که گردش کامل حساب رو برای 12 ماه گذشته میخوان، در حالیکه خیلی جاها تو مهاجرسرا خونده بودم که فقط 24 ساعت پول تو حساب باشه و موجودی فعلی رو ارائه بدیم کافیه!
تشکر کنندگان: ASALI ، sadeghi897
سلام دوستان
من از برندگان لاتاری 2013 با کیس نامبر ***5 هستم در حال حاضر برای تحصیل اومدم کانادا و می خوام که Medical Examination رو همین جا انجام بدم با توجه به اینکه مدارک گذشته واکسیناسیونم رو در اختیار ندارم آیا باید کلیه آزمایشها و واکسیناسیونها رو دو باره انجام بدم؟ من توی سایت مهاجرت خوندم که بعد از مشخص شدن زمان مصاحبه، برای انجام آزمایشهای پزشکی مراجعه کنید با این وجود انجام واکسیناسیون دیر نمیشه؟ خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان